Groen c2wartsjexels in het hart- Boedelveiling bracht ruim 12.000,— op Bestemd vooraankoop mobiele couveuse Dameskoor schitterend de geschiedenis in DROS Renault financ* Belangrijk financieel nieuws voor de inwoners van De Cocksdorp en omstreken. BAKKER'S IJZERHANDEL Dinsdag 27 APRIL 1982 Het dameskoor voor het laatst in actie. Links soliste Jeanette Bakker. Het Dameskoor Den Burg heeft na 51 jaar opgehouden te bestaan. Zaterdag werd onder leiding van de heer Jan Visser in de Hervormde kerk het slotconcert gegeven, dat een muzikale gebeurtenis van hoog niveau is geworden. Het werd een uitvoering waaruit zonneklaar bleek dat het koor een zeer wijs besluit heeft genomen: ophouden nu de kwaliteit nog goed is. Het koor is er namelijk niet in geslaagd zich door het aantrekken van nieuwe leden te verjongen. Door de sterk gestegen gemiddelde leeftijd zou het niveau binnen afzienbare tijd ongetwijfeld aanmerkelijk teruglopen, nog afgezien van het feit dat men vroeg of laat ook een nieuwe dirigent nodig zou hebben omdat de jaren van Jan Visser ook beginnen te tellen. De gevoelens van de mensen die zaterdagavond de slotuitvoering beluis terden waren nogal gemengd, leder begreep best dat het koor ermee op moest houden, maar dat neemt niet weg dat het toch een verlies is Het leek alsof menigeen nu pas besefte dat het al zo lang bestaande en dus heel ge wone" dameskoor iets heel goeds was dat node zal worden gemist Dat gevoel zal misschien leiden tot de oprichting van een nieuw vrouwenkoor, zoals zaterdagavond hoopvol werd uitge sproken. De indruk die zaterdagavond wgrd gemaakt was niet alleen te danken aan het scheidende koor zelf. Een goede bijdrage werd ook geleverd door het ge mengde koor ..Advendo" uit De Koog, pianiste Joke Tuinema, de dwarsflui- tisten mevrouw Cadee-Koenen en Ed win Pauptit. Vak-soliste Een magistraal extraatje aan deze bij zondere avond werd gegeven door de sopraan Jeanette Bakker (,,de dochter van de oudste zoon van Bakker de goudsmid", zo werd uitgelegdl die aan de opera van Brussel is verbonden. De uitstekende wijze waarop Jeanette Bak ker in twee optredens een viertal aange naam in het gehoor liggende liederen vertolkte, maakte diepe indruk. Voor de pauze bracht zij een concertaria van Mozart ten gehore: „Nehmt meinen dank" en ,,Mein herr marquis" uit ,,Die Fledermaus" van Strauss. Jeannette Bakker zong later vanaf de orgelbalus- trade achter in de kerk met orgel begeleiding van Jan Visser het Alle luja" uit Exultate Jubilate van Mozart en Rejoice greatly" uit The Messiah van Handel. De briljante wijze waarop laatstgenoemde twee liederen werden gezongen kwam wat minder tot zijn recht door de te grote afstand van de luisteraars. Eén misser Zoals gezegd, het dameskoor zelf deed het ook prima. Vrijwel alle liederen werden gaaf en beheerst vertolkt met uitzondering van „Gloria Patri" dat te gen het eind de mist inging zodat Visser in wanhoop zijn handen tegen het hoofd sloeg. In haar welkomstwoord vertolkte voorzitster mevrouw Broere de wee moed rond de verdwijning van het dameskoor. „Het is juist dat we stoppen nu het koor nog goed is. Maar we zullen de wekelijkse repetities wel missen." Het koor eindigde in zekere zin zoals het is begonnen. Het „Zendingslied" (leuk om zijn nogal verouderde tekstl waarmee het programma werd gestart was het eerste lied dat het toen nog gemengde koor 51 jaar geleden instu deerde. Collega-koren In de pauze werden tot het schei dende dameskoor woorden van dank en afscheid gesproken. De heer C. Witte Dzn deed dit namens het koor „Ad vendo". Hij maakte melding van de goede relatie tussen de twee koren. Dirigent Visser heeft tien jaar lang ook „Advendo" geleid. Als afscheidsatten- tie kregen de leden van het dameskoor allen een bon-bon met zakdoekje, be vestigd op een van papier gemaakte muzieknoot. De heer B. Vlaming, voorzitter van het koor Soli Deo Gloria uit Oosterend sprak de wens uit dat de plaats van het verdwenen dameskoor spoedig door een nieuw jong vrouwenkoor zal wor den ingenomen. Met het probleen van te weinig nieuw bloed begint ook Soli Deo Gloria te kampen. Kerk Namens de Hervormde kerk kregen alle dames van het scheidende koor een rood uitgereikt. Dat was een attentie van de Hervormde kerk Den Burg. De heer J. Wieten schetste de nauwe ban den die steeds tussen koor en kerk 1 11 Renault 4 Inderdaad; ƒ128,- per maand voor een,R 4 met een inruil van 5.150,- Vraag méér informatie bij hebben bestaan. „Ze wilden geen kerk koorzijn, maar ze konden niet buiten de kerk." De heer F. Zegel, namens het Con tactorgaan voor Zang en Muziek wierp een blik in de geschiedenis van het dameskoor en uitte in het bijzonder zijn bewondering voor de leiding die Jan Visser er 41 jaar lang aan heeft gegeven. Mevrouw J. Dauve uit Den Helder, bestuurster van de Noordhollandse zan- gersbond, verwees naar de vele eerste prijzen die het koor in de loop der jaren op concoursen heeft behaald. Het koor „klein maar fijn" was een gewaardeerd lid van de bond. Mevrouw Dauve hoop te spoedig een nieuw Texels dameskoor als opvolger te kunnen inschrijven. Dirigent Jan Visser bleek zich hele maal te hebben neergelegd bij het feit dat hij nu moet loslaten wat hij jaren met enthousiasme heeft vastgehouden. Dat geldt voor alle dingen in het leven. „Alles is maar voor even geleend." Visser herinnerde eraan dat burgemees ter Sprenger wel eens heeft gesproken over „Visser en zijn 35 bruiden". De dirigent kon dat wel onderschrijven. „Wij houden erg veel van elkaar en er zal ook nu een stevige band tussen ons blijven." Mevrouw Visser deelde in de hulde. Ze kreeg bloemen als kleine compen satie voor de vele avonden die ze thuis alleen heeft gezeten. Het geschenk voor de familie Visser zal een fotoreportage zijn die van deze slotavond is gemaakt. Kijk op de achterpagina. AFVALBAK OP WIELEN Handig verrijdbare afvalbak inhoud 90 liter. Van 62,95 nu voor 49,- Telefoon 02220-2346 Oorsprongweg 3, Eierland Texel, Tel 02225-233 'N WINKEL VOL IDEEEN! Redactie. Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, tel. (02228) 266. Frits Beutick, Warmoesstraat 43, Den Burg, tel. (02220) 2208en Hans Oosterhof, Burdetstraat 19b, Den Burg, tel. (02220) 4988. Voor advertenties, abonnementen, etc Langeveld b De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, telefoon (02220) 2741. na 18.00 uur 488" Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs H6,15 per kwartaal 70 cent incasso; los 65 cent. Bankrelaties: Amro Bank nr 46.99.17.636. Rabobank nr 36 25.01.742 NMB nr 67 34.60.398. De zaterdag gehouden boedelveiling van de Lions Club Texel heeft netto minstens ƒ12.000,— opgebracht bij een omzet van omstreeks ƒ60.000, Dat is iets minder dan de organisatoren hadden gehoopt maar ze zijn met dit resultaat toch dik tevreden. Besloten is volgend jaar weer zo'n veiling te houden (op 14 mei) en dan te profiteren van de vele ervaring die vorige week is opgedaan. De opbrengst van de veiling bestond niet alleen uit het geld dat de inbrengers roesten betalen om hun waar geveild te krijgen (75,— per artikel) maar ook van de veilinggeld die van de verkoopprijs werd geheven. Verder was de opbrengst vani e consumpties en de catalogussen van belang. Het geld zal worden gebruikt voor de aankoop van een mobiele couveuse. Deze kost weliswaar meer (tussen de vijftien en zestien mille) maar de Lions hopen dat het de komende dagen zal lukken de paar duizend nog ontbreken de guldens ook bijeen te krijgen. Wie zich geroepen mocht voelen dit goede doel te steunen kan gebruik maken van rekening 3625.66844 bij de Rabobank ten name van „Boedelveiling Lions." Een mobiele couveuse is op Texel zeer welkom omdat het daardoor mo gelijk wordt pasgeboren kinderen waar mee iets niet in orde is onder de best mogelijke condities- te behandelen of naar het ziekenhuis te brengen Een couveuse is nodig of gewenst bij een te laag geboortegewicht, bij ademhalings problemen, bij open rug en andere aangeboren gebreken en bij de bestrij ding van een te lage lichaamstempe ratuur die het gevolg kan zijn van re animatie. Toon Smidt in Den Burg). Er zal voor een zodanige aanpassing worden ge zorgd dat de couveuse snel in de ziekenauto kan worden vastgezet om naar elke gewenste plaats te kunnen worden vervoerd. Het apparaat kan werken op een eigen batterij maar ook op 220 volt lichtnet worden aangeslo ten. Deze aanwinst op het gebied van de Texelse medische voorzieningen zal binnen twee maanden worden geleverd en geïnstalleerd. Gebruikelijk is dat voor dergelijke apparatuur die tot de inven taris van de ziekenauto kan worden ge rekend, de gemeente het geld op tafel legt. Er zijn echter nog meer wensen en de middelen zijn beperkt. Het leek daarom geen gek idee om in dit geval een particuliere bron een te boren. Veel medewerking Naast de Lions Club werkten vele andere zaken en personen gratis aan het welslagen van de veiling mee. Drijver had het gebouw gratis beschikbaar ge steld, Piet Schuijl zorgde voor het elec- trisch installatiewerk. De Koog Pro motion leende een podium uit, Heine- ken richtte een tap in en berekende alleen de inkoopprijs van het bier. Knorr Soepen pakte nog royaler uit door alles gratis te geven en zo waren er meer vormen van medewerking waardoor de onkosten van de veiling tot een mini mum beperkt bleven. De veiling zelf verliep organisatorisch prima en was een bijzonder geani meerde aangelegenheid. Het publiek toonde zich kooplustig en de veiling meesters Joh. Roeper en Gerard Zijm die elkaar afwisselden, hielden de stem ming en de vaart er goed in. De kopers boden door hun koopkaart waarop hun nummer was gezet omhoog te steken; hun identiteit stond dus altijd vast. Volgens verwachting konden per uur ca. honderd nummers worden geveild, zodat het evenement rond zes uur 's avonds ten einde liep. Op dat moment was tachtig procent van de aangevoer de artikelen verkocht. Op de overige zaken werd niet geboden of de ophoud- prijs, die de eigenaars hadden vastge steld werd niet gehaald In hoeverre het voor de verkopers is mee- of tegen gevallen, is niet eenvoudig vast te stellen. Dat hing uiteraard van de ver wachtingen af. De gebroeders Uitgeest van „Flora" die zo'n 160 nummers had den ingebracht waren zeer tevreden, andere „grote" aanvoerders waren minder juichend gestemd. Veel artikelen brachten aanmerkelijk meer op dan zij waard waren, maar het omgekeerde kwam ook nogal eens voor. Uitschieter Een uitschieter was bijvoorbeeld het bedrag van 71400,— dat voor een schil- Lees verder pagina 2 Iedere Texelse arts maakt elk jaar wel een geval mee, waarbij een couveuse nodig is. Door de couveuse kan in menig geval blijvend letsel worden voorkomen; zo'n apparaat kan zelfs le vensreddend zijn. Ook bij de behande ling van kinderen die al wat langere tijd geleden zijn geboren kan een couveuse goede diensten bewijzen. In totaliteit zou de Texelse couveuse wel twintig of dertig keer per jaar gebruikt kunnen worden. Volgens algemeen geldende medische normen is zo'n couveuse echter toch „luxe". In de Texelse situ atie (met naar verhouding veel beval lingen thuis en een toch nog altijd flinke tijd die verloopt met transport naar het ziekenhuis) kan echter wel van nood zaak worden gesproken. De Texelse artsen hebben dat laten blijken en in overleg met de gemeente besloten dat de Lions Club actie zou voeren om het geld voor de couveuse bijeen te krijgen. De couveuse zal gereed worden gehou den bij de ziekenauto (dus bij garage Overzicht ven de zeel tijdens de veiling, gezien venei het podium lioto onder) weer de velling- meesters en hun medewerkers zaten.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 1