J 1 1 r c 1 1 hto/r Texelaartjes n30 1 U/R ifl KRUISWOORDPUZZEL pH 4 6 7 2' 24 - 32 45 en de BRITTEN SUSK€ nWISKE 19tudag 27 APRIL 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 3 ,et dan ook mee op. Hij interesseer- Ie zich meer voor de verkoopcijfers klaagde als hij vond dat ze niet •enoeg verkocht. Nee, het huwelijk iet Koos was haar niet zo erg mee rvallen. Iedere dag in de zaak. Wei- iig vrij. Dat was het ergste, ze was iaar vrijheid kwijt. Ze kon niet eens ;open wat ze zelf wilde. Hij hield ,1 haar uitgaven in de gaten. Enfin, nisschien zouden ze het wat ruimer irijgen nu haar vader dood was. Ze chrok zelf een beetje van deze har- eloze gedachte. Niettemin kon ze liet nalaten zich af te vragen wat de nhoud van het testament zou zijn. /laandag zou de notaris de stukken ipenen. Ze zuchtte nog eens hard- ■rondig. Zou die vervelende politie- nan al weg zijn? Haar oogmake-up :ou wel een ravage zijn. „Hoe was het in de boetiek, chef?" na Jasper Blazoen stormde de kamer z^an zijn baas in, liet wat paperas sen uit zijn handen vallen, vloekte jinnensmonds en zakte kreunend op :ijn knieën om ze weer op t rapen. „Moet je niet eens wat aan gymnas- iek gaan doen?" vroeg Van Benten kwasi bezorgd. Kasper, die de atletiektraining van de vorige avond nog in zijn benen had, grijnsde. „Ik zal er eens over denken." Toen hij het spul weer bij- elkaar had, plofte hij neer op een stoel. „Maar hoe was het in de boe- etiek, chef?" herhaalde hij zijn vraag. „Geen hippe das gekocht, zie ik?" „Nee. Wei iets anders." Hij haalde een klein pakje uit zijn zak. Er zat paars gestreept papier omheen en het was dichtgeplakt met een oranje ro zet. Nieuwsgierig keek Kasper toe hoe hij het pakje voorzichtig opende. Hij was een beetje teleurgesteld toen er een simpel pulletje van aardewerk tevoorschijn kwam. Niet groter dan een ei. „Kijk er zit zelfs een dek seltje op. Grappig hè?" „Och ja." Het klonk niet enthou siast. „Waar dient het voor? Het is toch veel te klein om iets in te doen." „Dat hangt er maar van af..." De hoofdinspecteur zweeg even, terwijl hij het potje nog eens van alle kan ten bekeek. Het had een donkergroe ne kleur en leek wat op een minia tuur gemberpot. Hij zette het voor zich neer en tikte er met zijn nagel tegen aan. „Koos van der Ploeg maakt ze zelf. Hij beweert dat hij ze verkoopt aan mensen die een letterkast inrich ten. Heb jij ooit zoiets mals gehoord?" „Een letterkast? Jazeker. Tineke heeft er ook een. Het is een bak met allemaal vakjes. Je hangt zoiets aan de muur en zet al allerlei prullaria in. Tineke heeft er de zilveren minia tuurtjes van haar grootmoeder inge zet maar je kunt er natuurlijk ook aardewerk of porceleiin in kwijt. Als het maar klein genoeg is." „Kijk eens aan," zuchtte Van Ben ten, „alweer wat geleerd. Ik moet zeggen dat het in alle opzichten een interessant bezoek was." En hij ver telde Kasper in een paar woorden van zijn indrukken. „Die Koos beweerde een goed alibi te hebben, maar het deugt in feite voor geen cent. Alleen zijn broer kan getuigen dat hij rond het kritieke tijdstip nog in de nacht club was," beëindigde hij zijn relaas. Hij zweeg even en bladerde wat in een stapel rapporten die voor hem lag. „En nu jij. Hoe staat het met Harrie Rechter?" „Volgens een zekere Willem Berg- sma, kelner in de kegelclub, is hij daar even na twaalven verschenen." „Bergsma? Ja die ken ik. Dus die heeft hem gezien!" „Ja. Hij dacht dat het kwart over twaalf was. Rechter was bij het raam gaan zitten vlak achter de trap naar de toiletten." Van Benten knikte. „Dat raam kijkt uit op het terras en een paar meter 3 verder bevinden zich openslaande deuren." „Precies. Je hebt vanaf die plaats geen zicht op de kegelbanen of op de bar omdat de trap ertussen zit. Zoals u weet is de trap afgeschoten door een houten rasterwerk, begroeid met klimplanten." Van Benten knikte nogmaals. „Met andere woorden, Rechter was niet zichtbaar vanaf de bar of vanaf de banen." „Nee." „En Willem Bergsma heeft hem niet zien vertrekken!" „Nee." „Net wat ik dacht." „Volgens de kelner bestelde Rechter I een fles mousserende witte wijn die hij niet betaalde. Hij Heeft daar een rekening die hij keurig aan het eind van iedere maand voldoet. Nadat Bergsma hem de wijn gebracht had, heeft hij hem in feite niet meer ge zien. Hij had er ook niet op gelet want er werd op de banen nog steeds druk gespeeld en gedronken. Eigenlijk was hij hem een beetje vergeten. Toen hij tegen tweeën ging opruimen was de fles leeg en Rechter verdwenen." „En niemand heeft hem zien gaan." „Precies." „Het is natuurlijk best mogelijk dat hij gewoon door de uitgang naar bui ten is gelopen. Als je kegelt let je niet op de mensen die in- of uitgaan. Bovendien zit je dan met je rug naar de deur. En als Willem het druk had, is het helemaal niet vreemd dat hij Rechter niet heeft zien weggaan. Pech voor Rechter, tenminste, als hij inder daad pas om half twee is vertrokken, zoals hij beweert." „Denkt u dat hij eerder is wegge gaan?" „Ik denk niets. Ik weet alleen dat het mogelijk is. Mogelijk heeft hij de indruk willen wekken dat hij daar uren is blijven zitten terwijl hij na korte tijd al vertrokken is. Misschien is hij wel door de terrasdeuren ver dwenen." „Ik denk niet dat hij dat risico heeft genomen chef. Die deuren zijn vanaf de banen namelijk wel te zien. Het zou vast iemand zijn opgevallen als Rech ter op een dergelijke kille, regenach tige nacht door de terrasdeuren naar buiten zou zijn gegaan. „Tja, ik geloof dat je gelijk hebt. Enfin, ik geloof dat we dat alibi maar moeten laten rusten; het deugt ge woonweg niet." Blazoen stond op. „Dat was het dan voor vanmorgen. Kan ik zo gaan eten? Ik heb honger." „Je gaat je gang maar. O, maar wacht eens even!" Kasper was al bijna de deur uit. „Heb jij de notaris nog gebeld?" „Ja, dat is waar. Dat had ik u nog moeten zeggen. Er is, zoals u al dacht een testament. De notaris zal de in houd op maandag aan de familie bekend maken." „Mooi. Bedankt en eet smakelijk." Een paar sekonden later werd er bij Van Benten op de deur geklopt. Tot zijn verbazing kwam Blazoen weer binnen. „In de gang staat een juf frouw Veenendaal, chef. Ze vraagt of ze u kan spreken." „Laat haar maar binnenkomen." „Zal ik er bij blijven ,chef?" „Nee, ga maar eten. Ik denk dat ik het alleen wel af kan." Blazoen grijnsde. „Ongetwijfeld." Het was Petra Veenendaal. Nu alleen nog Marga Brons-Veenen- daal en dat had hij ze alle vier gehad. En dat binnen twee dagen! Geen gek resultaat, vond hij. Het hinderde hem alleen een beetje dat hij Berend en Marga Brons niet al eerder ge sproken had, zoals hij van plan was geweest. Nou ja, dat moest vanmid dag dan maar. Hij had de hoop dat hij door dat echtpaar te ondervragen een stuk verder zou komen. Van Benten maakte zich los uit zijn gedachten toen het meisje kuchte. „Neemt u mij, niet kwalijk. Gaat u zitten juffrouw Veenendaal." „Dank u. Het spijt me als ik u „O nee, in tegendeel. Als u niet naar mij was toegekomen, had ik u wel opgezocht. Ik vind het prettig een gesprek met u te hebben." Hij stond op en kwam achter zijn buro vandaan. „Ik wilde u iets laten zien." Ze be gon een beetje nerveus in haar tas te graaien. Van Benten had even de gelegenheid haar op te nemen. Ze droeg een zwart truitje bij een zwarte rok, wat haar erg goed stond. Ze had een grof gebreid wit vest over haar schouders hangen. Haar gezicht zag bleek. Het krullende zware haar was nu strak naar achteren getrokken, waardoor ze nog meer op haar moe der leek. Haar houding was niet uit dagend meer zoals bij hun eerste ontmoeting. In tegendeel, ze leek nu heel timide. „Hier is het." Ze overhandigde hem een briefje. Op een gelinieerd blok noot velletje las hij de stupide re gels: Je kunt Tom Pasman beter laten gaan Anders pakken we jou nog aan. Er was een schrijfmachine voor ge bruikt waarvan de letter e enigszins versleten was. „Wie is Tom Pasman?" „Mijn verloofde." „Heeft u enig idee wat ze met dat ook bedoelen?" „Nee. Of... nou ja..." Ze haalde met een ongelukkig gezicht haar schou ders op. „Nou." „Het is nog geen twee dagen gele den dat mijn vader vermoord is." „Tja... Heeft u enige reden om te vermoe'den dat hier op de moord op uw vader geduid wordt?" „De vorige briefjes..." Ze haperde. „U heeft al meer van dergelijke briefjes ontvangen?" „Behalve dit nog twee." „Kan ik ze zien?" „Nee. Ik heb de andere twee ver scheurd." „Dat is jammer." „Ja ziet u, ik dacht eerst dat het een soort misselijke grap was. Ik kon niet geloven dat het ernstig bedoeld was, maar toen ik vanmorgen weer zo'n briefje in de bus vond, heb ik Tom opgebeld. Hij zei dat ik naar u toe moest gaan." „U weet waarschijnlijk nog wel wat er in de andere briefjes stond?" „Ja. In de eerste stond: Tom Pasman is de dader Van de moord op uw vader, en in de tweede: U moet met hem breken Anders zullen wij ons wreken. Van Benten schreef de zinnetjes op en bekeek ze nadenkend. Vervolgens haalde hij zijn schouders op. „Nogal kinderlijk." „Ik ben bang." Het klonk zo zachtjes dat hij eerst niet zeker wist of ze het werkelijk gezegd had. „Ik heb voortdurend het gevoel dat ik gevolgd wordt." „Zijn er aanwijzingen in die rich ting? Ik bedoel, u bent natuurlijk ner veus. Eerst de dood van uw vader, een gewelddadige dood, en nu dit." „U bedoelt waarschijnlijk dat ik spoken zie? Zoiets zei Tom ook al." Ze zag zo wit dat Van Benten haar het liefst een glas cognac had aange boden, maar hij beschikte slechts over koffie die al twee uur lang warm gehouden werd op een elektrisch plaatje. Waarschijnlijk ondrinkbaar geworden. Toch bood hij haar een kop koffie aan. Ze weigerde echter. „Is er soms een ex-vriend of ver loofde in het spel die jaloers is op Tom Pasman?" Ze schudde haar hoofd. „Ik zou niet weten wie. Natuurlijk heb ik wel een paar vriendjes gehad, maar dat was nooit zo serieus. We zijn altijd zonder veel pijn uit elkaar gegaan." „Toch zou ik graag willen dat u de namen van die vriendjes eens voor me opschreef." „Goed. Als u denkt dat dat zin heeft." „Wanneer heeft u zich met Tom Pasman verloofd? Kent u iemand die bezwaar tegen uw verloving met hem kan hebben?" ..Nee, niemand. Nu niet meer." „Nu niet meer?" „Mijn vader was er tegen. Dat wil zeggen, tot voor kort. Ongeveer drie weken geleden zei hij dat hij er toch geen bezwaar tegen had." „Waarom was hij er eerst tegen? Had hij iets tegen Tom Pasman?" „Ik weet het niet. Soms heb ik dat wel gedacht. Maar als ik ze dan sa men zag - ik mocht Tom gelukkig wel mee naar huis brengen als ik daar zin in had - kon ik het toch niet geloven. Ze leken best met el kaar op te schieten, mijn vader en Tom." „Maar heeft uw vader dan ooit ge zegd wat hij tegen die verloving had?" „Nee. Hij draaide er altijd een beet je omheen ais ik er naar vroeg. Dan begon hij in vage termen te praten en gaf allerlei algemeenheden ten beste, zoals „Je bent toch nog veel te jong, kind. Kijk eerst nog eens wat rond in de wereld." En: „Die jongen is nog lang niet rijp voor het hu welijk. Bovendien is hij nog lang niet klaar met zijn studie." En hij zei zelfs dat hij het uit de tijd vond dat men sen zich otficieel verloofden. Terwijl ik weet dat hij het erg leuk vond dat mijn oudste zusje zich verloofde." Ze zweeg en paKte een sigaret uit haar tas. „Hoe oud bent u, juffrouw Veenen daal?" „Twintig." „Wat doet uw verloofde?" „Hij studeert ekonomie." Van Benten maakte een paar noti ties en wendde zich toen weer tot haar: „Ik weet eerlijk gezegd niet wat ik van deze zaak denken moet, maar we zullen hem onderzoeken. Als u zo vriendelijk zou willen zijn een lijstje te maken van de namen van uw eh... uw vroegere vriendjes, dan zou ons dat misschien kunnen helpen. U gooit het hier maar in de bus, als u tijd heeft." Ze stond op. „Ik zal het zo vlug mogelijk doen." „O er schiet me nog iets te bin nen. U heeft dit briefje zonder enve lop ontvangen, niet waar?" „Ja, het lag zo in de brievenbus." „De andere twee ook?" „Ja." „Heeft u een eigen brievenbus?" „Ik deel hem met Marguérite Hen- drikse. We hebben samen de flat ge huurd. Dat wil zeggen, ik heb de flat gehuurd en aan haar een kamer on derverhuurd." „U wist direkt dat de briefjes voor u bestemd waren?" „Ja. In het eerste werd Tom's naam genoemd. Bovendien is Marguérite met vakantie." „Kent deze Marguérite uw verloofde ook?" „Ja natuurlijk. Tom komt vaak bij ons op de flat." „Heeft u de indruk dat ze elkaar mogen ?,f Petra keek hem verbaasd aan. „Ja... ja dat dacht ik wel. Maar waarom vraagt u dat?" „O, zomaar een ingeving. Wanneer is Marguérite met vakantie gegaan?" „Eh, eens even zien... Dat moet on geveer twee weken geleden zijn. Het is vandaag donderdag? Ja, dan is het morgen twee weken." „Weet u waar zij haar vakantie doorbrengt?" „Ze is naar Mallorca." „Hm." Van Benten leek wat teleur gesteld. „Wanneer komt ze terug?" „Ze heeft nog een week vakantie. Ik verwacht haar volgende week za terdag of zondag terug op de flat." „Goed." De hoofdinspecteur stond op. „Dat was het dan juffrouw Vee nendaal." Hij deed de deur voor haar open en gaf haar een hand. „Ik krijg het lijstje van u." Ze knikte. „En verder moet u zich maar niet al te bezorgd maken. Mocht 'u echter duidelijke aanwijzingen krijgen dat u gevolgd wordt, dan moet u mij maar bellen." Hij aarzelde even. „Ziet u, zolang u alleen maar vermoedt dat u gevolgd wordt, kan ik helaas nog wei nig doen. We kampen toch al met een tekort aan personeel." In de hal van het politieburo bleef Petra aarzelend staan. Buiten goot het weer van de regen. Zo nu en dan joeg een windvlaag de druppels kletterend tegen de ruiten. Ze huiverde. Bijna verlangend keek ze achterom. Het oude gebouw met de verlichte ramen deed knus en veilig aan. Alles was beter dan die naargeestige regen. Zuchtend knoopte ze haar hoofddoek om en liep tenslotte toch naar bui ten. De regen sloeg haar in het ge zicht. Ze voelde de modder tegen haar benen spatten. De eerste blade ren dwarrelden van de bomen en maakten de straten en stoepen glib berig. Meer dan ooit wenste ze dat ze een auto bezat. De volgende maand was ze jarig. Ze had gehoopt dat ze (Wordt vervolgd) 1 2 3 5 8 9 10 11 12 13 H 15 16 17 18 19 20 22 23 25 26 27 28 29 31 33 3A 35 36 37 38 39 A0 A1 A2 A3 AA u A8 A9 50 51 52 53 55 56 57 58 09 50 61 BESTCAATRIDWR v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg. Texel 4 In goede gezondheid is in ons midden gekomen Marcel Theodorus Jacobus Dankbaar en blij zijn wij. Lies en Martin Vis Steenenplaats 1, 1791 EA Den Burg. Den Helder, 25 april 1982. Op 23 april hebben wij er een dochtertje bij. gekre gen! Ze heet: Elisabeth Wilhelmina We noemen haar: Liesbeth Joke en Jaap de Vlas, Westerweg 31, Den Burg. Na 17 juni: Esweg 13, Eelde (Dr.). Ik ben Sebastiaan en wil u even vertellen dat ik een broertje gekregen heb. Zijn naam is Rob. Onze pappa en mamma zijn Ton en Irene Zegers Texel, 25 april 1982, Hogereind 40, 1793 AH De Waal. Blij en dankbaar zijn wij met de geboorte van onze zoon en Mariska met haar broertje. Wij noemen hem Arjan Jan Witte Marja Witte-Zijm Texel, 25 april 1982, Warmoesstraat 40, 1791 CS Den Burg. Moet je horen, moet je horen 24 april is bij ons een baby geboren. Een meisje moet je weten En Joyce gaat ze heten Corry, Jan, Marleen en Nancy Heijne Hoofdweg 95B, 1795 JC De Cocksdorp. Maarten Koom en Dorothé Slot gaan trouwen op vrijdag 7 mei 1982 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Receptie van 19.30 tot 21.00 uur in hotel De Lindeboom-Texel te Den Burg. Nieuwlanderweg 41, 1793 ES De Waal. Bomen, heesters, perk en tomatenplanten wor den door ,,De Lichtboei" verkocht op de feest- markt. Seizoenwerkers bieden zich aan, man en vr., 30 mei te beginnen. Zijn reeds in bezit van woon ruimte. Tel. 02220-3424. Gevraagd afwasmachi ne. Bakker, tel. 3720. Verkoop 2e hands kin derkleding 30 april op de feestmarkt. T. k. Sony taperecor der TC 630. 18 cm spoel, echo, sound on sound, 3 koppen 2x 20 W., na band controle, 2 boxen en 2 microfoons. Nw. prijs 71800, Nu 7500,- incl. 11 banden. Na 19.00 uur tel. 3637. Vrijdag verkoopt ,,De Lichtboei" tijdens de feestmarkt verse zeevis. Een nieuw nummer van het Vlierblad is gratis af te halen bij De Vlier, Waalderstraat 17, Den Burg. 30 april op de feest markt bakt GVT weer heerlijke oliebollen. Te koop wandmeubel, kinderwagen, donzen dekbed, witte wc-pot, fonteintje. Tel. 2828. Voor een afzakkertje kelderbar De Lindeboom- Texel. Te koop: 8 oude pren ten w.o. org. P. v. Cuyck van Den Burg en De Waal, 2 landkaarten, 1 vestingwerk de Schans, 1 stranding v. Klaas Rin- gels, 2 met de Reede van Texel. Bij Van Lare, Ruyslaan 25, De Koog op woensdag 28 april van 13.00 tot 17.00 uur. Tel. 02228-292. Te k. gevr. 2/3-pers. tent, geen nylon. Tel. 3054. Gevraagd alleenstaand woonhuisje met minimaal 2 slaapkamers en eigen stukje grond. W. F. van Wijk, Grevenschutweg 3, 5591 VB Heeze (N.B.). Te koop: 12-jarige, drachtige fok- en rijpöny, stermerrie, 1.38 m. Alleen voor gevorderde ruiter. Tel. 02220-2309. Verhuisd: mevr. B. He- melrijk-Domevseck naar de Houtmanstraat 20. Hanna, een OL is heus geen lol, sluit je aan bij de SOL. Wie heeft er. nog een konijnenhok over? Tele foon 4422 b.g.g. 3657. W.H. nu na 1 jaar nog niet klaar. R.K. Te huur gevraagd huis met tuin voor 2Vz jaar Woningruil? 3 k. woning Amsterdam 7150,— p. mnd. Luch, Francien en Bart Leeffers-Drost, 020- 230862. Horizontaal 1glasgordijn 6. zeeman 11een zekere 12. groet 13. godin 14. thee (eng.) 16. mannelijk dier 18. Soc. Econ. Raad (afk) 19. opslagplaats 20. uniek 22. drietal 24. plaats in Zeeland 26. baljuw 28. trottoir 29. deel van een zeilschip 30. familielid 32. pret 33. vadsig 34. deel van Azië 37. maalinrichting 39. gepelde gerst 42. spaans riet 43. verdicht verhaal 44. wisselborgtocht 45. riem van jachthonden 46. individu 49. kleur 51keizer (Lat. afk) 54. trek, eetlust 55. een en ander (afk) 56. reptiel 58. voordat 59. vaas 60. wielrijder 61werelddeel Verticaal 1telwoord 2. dochter van Cadmus 3. klef 4. deel van een toneelstuk 5. plaats in Noordholland 6. bericht 7. kledingstuk 8. franse ondergrondse strijdkrachten 9. lyrisch gedicht 10. slang 15. rangtelwoord 17. nauwste 19. eetgerei 21. kleur 23. plaats in Drente 25. plaats in Gelderland 27. deel van een effect7 28. mannelijk dier 31telwoord 34. driepoot 35. vogel 36. verrot hout 37. rivier in Frankrijk 38. begrip 39. feestkleding 40. engels telwoord 41. landstreek in Italië 47. bijwoord 48. hemellichaam 49. meisjesnaam 50. bergruimte 52. maand 53. voorkeur 56. kortstondige regelvaL 56. kortstondige regelval 57. zwaardwalvis Allemaal heel hartelijk dank voor gelukwensen, bloemen en cadeaus. Hierdoor werd onze trouwdag een dag om nooit te vergeten. Bert en Thea v. d. Meer Mede namens al onze kin deren en kleinkinderen, willen wij u hartelijk dan ken voor de vele bloemen en kaarten bij ons 45-jarig huwelijk ondervonden. Wij hebben allen een fan tastische dag gehad. Henk en Henny Prins Wintergroen 16. Hierbij wil ik iedereen nog hartelijk bedanken voor alle bloemen en planten de vele cadeaus, de enve loppen met inhoud, de blijken van belangstelling die ik mocht ontvangen bij m'n 40-jarig jubileum. Ook een woord van dank voor de koks van het diner en de serveersters. Het was voor mij een on vergetelijke dag. Karei Graaf Voor de vele blijken van belangstelling en medele ven na het overlijden van mijn huisgenoot CORNELIS SCHRAAG zeg ik u hartelijk dank. J. Schraag-Smit Kogerstraat 60, Den Burg. april 1982. Bloembollencultuur. Denk aan bezoek Floriade. Programma krant 22-4-82 Restaurant Loods mansduin in Den Hoorn, Maak er een gewoonte van éénmaal per week betaalbaar en gezellig uit eten te gaan. Tel. 02226- 590. Voor een opkikkertje café De Lindeboom Texel Zangavond 1 mei a s., 20.15 uur in de R.K. kerk Den Burg met het Texels Chr. Mannenkoor en nog 4 mannenkoren uit Noordholland. Tevens verleent Fanfarekorps Ex celsior haar medewer king. Voor kaarten zie de raambiljetten of 's avonds aan de kerk. De Boekenwurm voor in- en verkoop van boeken. Wij verkopen o.a. literatuur, weten schap, kinderboeken, ro mans, Frans, Engels Tegen zeer lage prijzen. Machineschrijven voor scholieren. Wij beginnen binnenkort in Den Burg nog één cursus voor scholieren. Aanmeldingen of inlichtingen aan het Scheidegger inst. te Hil versum, tel. 035-850190 Te bellen tussen 9.30 en 12.00 uur of schrijven aan Scheidegger Inst., ant woordnummer 1250, 1200 WB Hilversum. Verkoop 2e hand kin derkleding 30 april op de feestmarkt. Een nieuw nummer van het Vlierblad is gratis af te halen bij De Vlier Waalderstraat 17, Den Burg. Elke Texelaar weet het! Meten, rekenen, ad viseren en ophangen doen wij kosteloos. Bel daarom Jan Waaijer 102223-446). Kwaliteit zonwering. Niet alleen uw buur man heeft zonwering no dig! Oók uw spulletjes verkleuren en schroeien in de zon! Jan Waaijer, Peperstraat 25, Ooster end, tel. 02223-446. Een lekker stuk warme worst gaat er tijdens de feestmarkt altijd in. U koopt dit bij ,,De Licht boei". Voor uw grasmaaiers en onderhoud. Garage Dros, tel. (02225) 233. GORDIJNSTOFFEN uit Zweden en Denemarken I Artima, Gravenstraat, tel. 3592. Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202. Assurantiekantoor J. Witte, Warmoesstraat 40, tel. (02220) 4314. Bruin worden zonder verbranden, in 5 dagen (5 30 min.). Zonnestudio Déja-vu", Weverstraat 38, Den Burg, tel. (02220) 3881. Alle mensen houden van feest! 1 mei in ,,De Lindeboom" Afvalcontainers voor iet afvoeren van puin, nout, bouwafval, vuilnis ,d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (022201 3809. Zangavond 1 mei a.s.. 20.15 uur in de R.K. kerk Den Burg met het Texels Chr. Mannenkoor en nog 4 mannenkoren uit Noordholland. Tevens verleent Fanfarecorps Excelsior haar medewer king. Voor kaarten zie de raambiljetten of 's avonds aan de kerk. Uw daggeld-deposito verlaagd? Ons garantie- spaarsysteem, dagelijks opvraagbaar zonder op nameboete. Boven 720.000,- 8'/«%. Rente maandelijks bijgeschre ven. Neem vrijblijvend kontakt met ons op! Fa. Jan Dekker verz., Bern- hardlaan 109, tel. (02220) 2833. Onze kwaliteit uw ze kerheid. Ploff Inn, 4708 Café-restaurant „De Raadskelder". Voor al uw zakenlunches en diners. Tel. (02220) 2235. Telescoop goudvissen voor de viskom. 30 april op de markt. Spaarrentetarieven Inlage v.a. 7300,— t/m 715.000,- 7V«%, 715.001,- - 720.000,- 8%; vanaf 720.001,- 8%%. Dagelijks opvraag baar. geen opnameboete. Bijboeking maandelijks, rente over rente. Dage lijkse berekening. Onder directe controle van de Ned. Bank, garantie ver zekerd Sparen doe je niet zomaar! Fa. Jan Dekker, Bernhardlaan 109, (02220) 2833.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3