Sportcomplex wordt feestterrein Bazaar en rommelmarkt bij 70-jarige S.V. Texel Ruim verlies van Texla vloer* bedekking 02240*153xq telefoon: Jazzdansers toonden kunnen in Haarlem Wederom winst voor Mareis B-juniorentoernooi S.V. De Koog Voetbalprogramma Juniorenselecties naar Amsterdams toernooi Uitslag toernooi S.V. De Koog Eerste jubileum- toernooi van Texelse Boys Puzzeltocht Smash Volleybalnieuws Catamaranvaren bij Nieuweschild The Age in 't Asiel f25,— voor Stichti buitenlanders 65,- 80,- 90,- I teXaur|e0nf;°d"e: n°PPen'aP"1 °P 4oocmbUvrn%^r«^»mei,r m iQüchtingen en staten- f 135, 155,- VRIJDAG 14 MEI 1982 TEXELSE COURANT PAGINA, Zaterdag is het feest bij S.V. Texel om verschillende redenen: de nieuwe kan tine die in recordtijd is gebouwd, wordt officieus geopend, de vereniging be staat 70 jaar en men heeft een uitste kend voetbalseizoen (bijna) afgesloten. Naast de eerder aangekondigde mara thon die om 14.00 uur van start gaat, zijn er tal van andere evenementen zoals een bazaar en rommeltjesmarkt, een pupillentoernooi en een feestavond in de nieuwe Klestkeet. Het festijn begint 's morgens om 10.00 uur en gedurende de hele dag is het nieuwe SVT-onderkomen te bezichtigen. Een en ander wordt ook om financiële redenen georganiseerd. In verband met de bouw van de nieuwe kantine is veel geld nodig. Vooral de rommeltjesmarkt belooft veel op te brengen. In de afgelopen weken zijn tal van goederen verzameld en de oude Kletskeet kan dan ook niet meer als kantine gebruikt worden ,,Dat hok ligt stampvol met spullen", aldus Rein Stam, bestuurslid van SVT. De waar die wordt aange boden, beperkt zich niet tot oude boeken en kleine prullaria. Ook meu bels, bedden en lampen behoren tot het assortiment. Inventaris Verder is de oude inventaris van de Kletskeet te koop tegen vastgestelde prijzen. Deze prijzen komen overeen met de aanschafkosten van de nieuwe inventaris. Degene die een oude stoel (kosten f75, koopt zorgt dus meteen voor een nieuwe. De organisatie van de bazaar en rommelmarkt is in handen van ,,de SVT-dames" die zelfgemaakt hand werk zullen aanbieden. Ook is er een stand met tweedehands voetbalschoe nen en gebruikt speelgoed. Meer tradi tionele onderdelen zijn de grabbelton, doelschieten, ballengooien, sjoelen en een loterij. Voor de inwendige mens wordt gezorgd met gebakken en ge rookte vis en poffertjes. Meer ludiek is het raden van het gezamenlijk gewicht van de SVT-bestuursleden die 's mid dags om 15.30 uur hun kilo's zullen prijsgeven op éen grote weegschaal. 's Avonds is er in de nieuwe Kletskeet van^f 20.00 uur een grote feestavond waar iedereen (ook niet-leden) welkom zijn. Voor de avond is een 'leuke ver rassing' gepland waarover het bestuur nog niets wil meedelen. Om 11.00 uur 's morgens start op beide velden een pupiilen F en E toernooi voor uitsluitend Texelse ver enigingen. De toegang tot de SVT-vel- den is zaterdag gratis. Hieronder volgt het toernooiprogram- ma: 11.00 uur: Texel F1-Texelse Boys F1 11.41 uur: Texel F1-ZDH F1 12.22 uur: Texelse Boys F1-ZDH F1 13.25 uur Texel F1-Texelse Boys F1 14.29 uur: Texel F1-ZDH F1 15.33 uur: Texelse Boys F1-ZDH F1 11.00 uur: Texel F2-Texel F3 11.46 uur: Texel F2-Texelse Boys F2 12.22 uur. Texel F3-Texeldse Boys F2 13.25 uur: Texel F2-Texel F3 14.29 uur: Texel F2-Texelse Boys F2 15.33 uur: Texel F3-Texelse Boys F2 11.18 uur: Texel E1-Texelse Boys E1 11.59 uur: Texel E1-ZDH E1 13.03 uur: De Koog E1-Cocksdorp E1 14.06 uur: Texel E1-De Koog E1 15.10 uur: Texelse Boys E1-De Koog E1 11.18 uur ZDH E1-De Koog E1 11.59 uur: Tex. Boys E1-Cocksdorp E1 13.03 uur: Texelse Boys E1-ZDH E1 14.06 uur: ZDH E1-Cocksdorp E1 15.10 uur: Texel E1-Cocksdorp E1 12 40 uur Texel E2-Texel E3 13.43 uur Texel E2-Texelse Boys E2 14.47 uur: Texel E2-Texelse Boys (m) 12.40 uur Tex. Boys E2-Tex. Boys (m) 13.43 uur: Texel E3-Texelde Boys (m) 14.47 uur: Texel E3-Tex. Boys E2 Afgelopen zaterdag heeft het herenbasketbalteam van de Mareis de competitie winnend afgesloten. Vooral in de eerste helft legden de Mareis de basis voor de uiteindelijke overwinning. Dankzij de afstand schoten van Rudolf de Ruiter en de rebounds van Bert Witte stonden de Mareis na de eerste 20 minuten met 21-11 voor! De tegenstander, Hoppers 4, had niet veel in te brengen. In de tweede helft hadden de Hoppers de verdedi ging beter georganiseerd, waardoor het voor de Mareis stukken moeilijker werd. Maar doordat de spelverdelers Jan Wiering en Frank Studulski ,,de touwtjes" goed in handen hadden, gingen de Mareis met 'n 35— 29 over winning naar huis. Zaterdag 15 mei houdt S.V. De Koog een B-jumoren-toernooi voor de volgen de teams: Oosterend B1, BKC B1, Texel B2, Callantsoog B1, Texelse Boys B1 en De Koog B1 Het programma ziet er als volgt uit: 11.00 u.: De Koog B1-Tex. Boys B1 11.35 u.: Oosterend B1-Texel B2 12.10 u De Koog B1-Callantsoog B1 12.45 u.: Oosterend B1-BKC B1 13.20 u.: Callantsoog B1-Tex. Boys B1 13.55 u. BKC B1-Texel B2 14.30 u.: om de 5e en 6e plaats 15.05 uom de 3e en 4e plaats 15.40 u.. om de 1e en 2e plaats De Texelse honkbalvereniging Texla heeft haar eerste twee competitiewedstrijden achter de rug. Zoals verwacht werd zijn beide wedstrijden in een nederlaag geëindigd. In de eerste wedstrijd tegen WSW 2 stond Texla na een uur al met 2—15 achter. Hoofdoorzaak was het pitchen in deze fase van de wedstrijd. Na wat omzettingen kwam Job Baretta op de werpplaat. Vanaf dat moment draaide Texla beter. In het resterende uur scoorde WSW 2 nog slechts 2 punten, terwijl Texla één speler over de thuisplaat kreeg. Het aantal veldfouten bleef in dat laatste uur aan Texla-zijde rede lijk beperkt. Einduitslag: Texla 1- WSW 2: 3-17. In de volgende wedstrijd trof Texla in Heiloo 3 een sterkere tegenstander dan in de vorige wedstri|d. Met name de pitcher van Heiloo en de slagkracht van de ploeg, die al zes jaar samenspeelt, waren goed te noemen. Lange tijd kon Texla aardig volgen, maar een aantal pitcherswisselingen bood Heiloo de kans de score op te voeren en duidelijk van Texla weg te lopen. Hoogtepunt voor Texla was de homerun van Peter Agter: de eerste echte Texelse home run. Einduitslag: Texla 1-Heiloo 3: 2 16. Teamverband Aanstaande zondaamiddaa treedt Texla aan tegen Beagles 2 lEnkhuizen). Om 14.30 wordt er gespeeld op het veld van de Texelse Boys (Parkeerders opgelet!). Als Texla tijdens de trainin gen de slagkracht weet op te voeren en daarnaast zaken als werpen, vangen, het opstellen en het teamverband ener giek aanpakt, dan kan de score nog verder omlaag. MST Gymnastiek A.s. zaterdag, 15 mei, neemt GVT met 2 ploegen deel aan de Provinciale Springwedstrijden met 2 onderdelen nl. lange mat en kast. De wedstrijden: worden te Schagen gehouden. Zondag 16 mei 4de klasse KNVB: Texel-USVU, 14.30 uur. Beslissingswedstrijd kampioen schap res. 3de klasse A: Texel 3-WGW 4, aanvang 11.00 uur Terrein HRC te Den Helder. Beslissingswedstrijd kampioen schap Res. 5e klasse B: Texel 5-WGW 9, aanvang 14.30 uur. Terrein ZDH te Den Hoorn. S.V. Texel Het eerste ontvangt USVU (Uit geest), één van de betere ploegen uit deze afdeling. Hopelijk maken de groen zwarten er nog een goede laatste competitiewedstrijd van en blijven de punten op Texel. Texelse Boys Zaterdagavond om 7 uur, speelt op het Boysveld een selectie A-junioren van Tex. Boys en S.V. Texel een wed strijd tegen een sterk Jeugdteam uit Spijkenisse. S.V. De Koog De veteranen en de meisjespupillen (t/m 12 jaar), gaan zondag op toernooi naar Texelse Boys. De veteranen spelen hun eerste wed strijd om 12.45 uur. De meisjes ver trekken om 11.30 uur bij „Capri". De c-pupillen gaan zaterdag op toer nooi naar S.V. Texel. Vertrek bij Capri om 10.30 uur. Deze week zijn de laatste trainingen voor de jeugd. De meisjes gaan door tot 2 juni. Vrijdagavond belangrijke be spreking in rest. Capri, aanvang 19.30 uur. S.V. Oosterend Zondag speelt het SVO meisjesjunio- renelftal op een toernooi van Tex. Boys evenals de veteranen van Oosterend. De veteranen moeten de Ab van Sam- beek-wisselbeker verdedigen. Zaterdag gaat een groot deel van de SVO pupillen naar een pupillentoernooi in Hilversum. Vertrek boot 8.05 uur. De beide eerste elftallen van Ooster end spelen zaterdagavond om 18.45 uur een onderlinge oefenwedstrijd als voorbereiding op de diverse toernooien. Het tweede zaterdagelftal gaat naar een toernooi van Molenboys in Heer- hugowaard. De training van zowel de pupillen en junioren als senioren wordt na deze week, dus op 17 mei, stopgezet. Op zondag 16 mei spelen de Texelse junioren A en B selecties op het door de Afdeling Amsterdam ge organiseerde interregionaal jeugd- zaalvoetbaltoemooi. Buiten Texel nemen aan dit sterke toernooi ook nog selecties van Den Helder, Scha gen, Alkmaar, West-Friesland, Rot terdam, Amsterdam, Nijmegen en Haarlem deel. De junioren A-selectie behaalde vorig jaar een vierde plaats op dit toernooi en het is moeilijk in te schatten hoe dit jaar de kansen liggen. Volgens coach Willem Oosterhof die de afwezige Mari Brons vervangt, is het geluk en de vorm van de dag zeer bepalend voor de einduitslag. En aangezien de wedstrijden slechts vijftien minuten duren, kan een vroeg opgelopen ach terstand funest blijken, daar de tegen stander vrij rustig kan verdedigen en loeren op een snelle counter. Voor dit toernooi zijn uitgenodigd voor de A-juniorenselectie. Bart Heer schap, Wilke Wassenaar en Paul van Exel (allen Gamma), Rijan van Heer- waarde, Frank Riteco, Dirk Drijver, Abjan Witte en Bert Witte (allen Dubbeldik) en John List (P.H. Hotel). De junioren B-selectie zal het enorm zwaar te verduren krijgen op dit toernooi. Vaak is Texel fysiek zwakker en dit zal door hard werken gecompen seerd moeten worden. Coach Willem Koorn heeft voor dit toernooi geen ver strekkende wijzigingen doorgevoerd. Daarvoor was de voorbereidingstijd te kort. Een paar kleine succesjes zouden voor de junioren B-selectie het toernooi tot een succes kunnen maken. Uitgenodigde spelers: Bernard Ipen- burg, Wim van Veen, Martin Koorn, Koen Zijm en Jan Hein Studulski (allen de Koogel), Hans Witte (Kikkert/To- pido), Martin Bootsma (Amro), Erwin Kleinveld (Datsun), Marcel Boogaard (Buro Eelman) en Erwin Koning (de Bremakker). Afgelopen zondag reisde de afdeling Jazzgymnastiek van de Meersporten- vereniging Texel in twee bussen naar Haarlem om deel te nemen aan een z.g. demogyjada. Dit is een demonstra tiedag jazzdans voor verenigingen. Naast de selectieve groepen kunnen ook de recreatiegroepen laten zien waarmee ze bezig zijn. De Texelse jazzdansers hebben dat goed naar voren gebracht; met circa 100 mensen in 6 groepen toonden ze hun kunnen aan publiek en overige 300 deelnemers (9 verenigingen). Als eerste Texelaars brachten de damesrecreanten ongedwongen en rustig hun dans op muziek van Odyssee, nadat gastvereniging BASTO Haarlem de demogyjada met een goede demonstratie geopend had. Daarna volgden de meisjesselectie en meisjes van 16 - 18 jaar, die met resp. ,,Rootsuite" en montage Roger Daltry een hartverwarmende dans brachten. Als slot voor de pauze traden als gasten binnen dit verenigingsgeheel op leerlingen (dames en heren) van de academie voor lich. opvoeding in Am sterdam, o.l.v. Wladimir Donse. Hun enthousiaste en creatieve demonstratie toonde op zeer positieve wijze aan, dat ook in het onderwijs plaats voor deze vorm van bewegen wordt ingeruimd De meisjes van 14 - 16 jaar openden vrolijk het 2de deel van de demogyjada op muziek uit Thank God it's Friday". Daarna oogstten de jongsten van het Texelse gezelschap, de meisjes van 12 - 14 jaar, veel bewondering met zelfge maakte dans ,,Wear you out". De zeer goed georganiseerde dag werd besloten met het optreden van de damesselectie, die op indrukwekkende wijze hun demonstratie brachten. De uitslag van het pupillentoernooi van S.V. De Koog dat op 8 mei werd gehouden is als volgt. Winnaar bij de D-pupillen werd Texelse Boys D1, dat in de finale tegen Texel D3 gelijk speelde (1 1), maar de strafschoppen beter nam. De Koog D1 werd derde, Texel D1 werd 4e, Oosterend D1 werd 5e en Texelse Boys D2 werd 6e. Bij de E-pupillen ging de wisselbeker naar ZDH El, dat in de finale met 2—0 van De Koog won. Oosterend E1 werd 3e, Texelse Boys E1 werd 4e, Cocks- dorp E1 werd 5e en de meisjes van Texelse Boys eindigden op de 6e plaats. Vooral het slot, in samenwerking met meisjeselectie en meisjes 16 - 18 jaar was heel succesvol. Na een aantal jaren met veel succes en veel deelnemers aan div. demo- gyjada's deelgenomen te hebben, heeft men vanuit de overkoepelende organi satie, het K.N.G.V. besloten volgend jaar zo'n demonstratiedag op Texel te organiseren en werden alle deelnemers alvast opgeroepen zich daarop voor te bereiden, Dit was een fijn besluit van een fijne dag. Zondag wordt het eerste jubileum- toernooi van het 50 jaar bestaande Texelse Boys gehouden. Vanaf 11.00 uur zullen voornamelijk leden van de vrouwelijke kunne op de velden verschij nen. De Boys kent ruim zestig dames leden en met toernooien voor deze groep is 't nogal dun gezaaid vandaar dat zondag een uitgebreid programma voor het damesteam, de meisjesjunioren en de meisjespupillen wordt afgewerkt. Ook is er 'n toernooi voor de veteranen 1 en 2 waarbij gestreden wordt om de Ab van Sambeek bokaal. Hieronder volgt het programma: Veld A: 11 00 uur 11 35 uur: 12.10 uur: 12.45 uur: 13.20 uur: 13.55 uur: 14.30 uur: 15.05 uur: SVO-Texel Schellinkhout-Bergen Texelse Boys-De Koog ZDH-DeKoog Schellinkhout-Bergen ZDH-Texelse Boys Texelse Boys-Bergen Schellinkhout-S VO Veld B 11.00 uur: Texelse Boys-ZDH 11.35 uur: Schellinkhout-Texelse Boys 12.10 uur: Texelse Boys 2-ZDH 12.45 uur: JVC-Bergen 13.20 uur: SVO-Texelse Boys 13.55 uur: SVO-SVC 14.30 uur: Schellinkhout-JVC 15.05 uur: Tex. Boys 1-Tex. Boys 2 Veld C: 11.00 uur: Texelse Boys-JVC 11.35 uur: Bergen-SVO 12.10 uur: SVC-Texel 12.45 uur: Schellinkhout-Texelse Boys 13.20 uur: De Koog-Texelse Boys 2 13.55 uur: De Koog-Texelse Boys 14.30 uur: Texelse Boys-Bergen 15.05 uur: De Koog-ZDH 15.40 uur: veld A: 3e en 4e plaats 15.40 uur: veld B: 5e en 6e plaats 16.25 uur: veld A: 1e en 2e plaats. Volleybalvereniging Smash '68 orga niseert op woensdag 19 mei een fiets- puzzeltocht rond Oosterend. Kosten voor deelnemers zijn f1,50 per persoon en er kan worden gestart tussen 18.45 en 19.30 uur bij Dorpshuis De Bijen korf. Na afloop van de puzzeltocht is er een gezellige avond in het dorpshuis voor leden en donateurs van Smash. Zaterdag worden in Sporthal ,,Ons Genoegen" tussen de nummers twee uit de promotieklasse van district 12, 13 en 14 (geheel Noordholland) „opvul lingswedstrijden" gehouden voor een eventueel opengevallen plaats in de derde divisie. Aanvang van de wedstrij den is 13.00, 15.00 en 17.00 uur. Naar aanleiding van protesten van R. Souverein hebben B en W opnieuw wijzigingen gebracht in hun beleid inzake de kleine watersport. Souverein mag dit jaar als overgangsmaatregel zijn catamaranopleiding bij het strandje Nieuweschild hebben. Zaterdag treedt de Texelse forn The Age op in 't Asiel aan het Schi end. Deze band (met ex-leden van New) brengt strakke new-wave gehore waaronder liedjes van The en veel eigen composities. The Age bestaat uit: Dico Wie (drums), Siem Jan Kooy (toet Hans Witte (bas) en Rob Koo (zang en gitaar). Het optreden bi om 20.15 uur en de entree is f2,50 De Stichting Buitenlanders Pei nus te Beverwijk krijgt van de gerr te een jaarlijkse bijdrage van f25, jaar evenals ar.dere jaren. De stiel had veel meer gevraagd, nl. f 12, op Texel wonende buitenlander, j college vindt echter dat de stiel r (die de belangen van buitenlander: s hartigt) met de gemeente en met c Texel wonende buitenlanders w kontakt heeft, zodat f25,— gei wordt gevonden. Per 1 april waren op Texel 120 tenlanders ingeschreven waarondf Duitsers en 16 Chinezen. Een a buitenlanders is gehuwd met Ni landse partners. Als de vader buite der is, worden de kinderen uit huwelijken als vreemdelingen geboi Wegens annu.enng order, voor minde^^^ Hof tapijt is n,et versneden.) no, zwaar moauerr^ - - - "IVUCII anHf.-, nu perstrekkende meier -vnnvnoc meier in op jute rug, van I8ÜL-, nuper sir metTr 400 cm breed. van 2 w'- n'u pe^st"^'mtr^ van f 2sT' SI"nrood cn camel. 40U cm breed I van 259,-, nu per strekkende meter Intertest, zuiverschcerwolleniaD.il cm i, I strekkende meter 389'" nuP" q« I" <Leïerin8frankohuis.) l"ö,- (deheerL.Pesch)

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2