van Assen afwezig ondanks aanwezigheid „The Genius" Voor het weekend Appartementen nu met overdekt bad a I HU1WII H I.k\£l r Brussels Mannenkoor in Den Burg Glas het inzamelen waard. Hup, in de glasbak! van 15 en 16 mei 1982 Artsen i Groene Kruis S Tandartsen Apotheek Dierenartsen Rijkspolitie Kerkdiensten Feestcommissie voor Den Burg Nog kaarten voor musical 1 Noodslachtingen Brand/ambulance Alcohol en drugs. >8 {IJDAG 14 MEI 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Indianenhater majoor Cabot heeft zich 300.000 dollar toegeëigend, hoewel dit geld bestemd was voor de Indianen. Joe Thanks (Terence Hill) bedenkt een geniaal plan om dit geld in zijn eigen zak te doen belanden Hiervoor bedient hij zich van zijn vriend-vijand Bill, bijge naamd 'Locomotief' en hun gezamenlijk vriendinnetje Lucy. Via allerlei kronkelin gen en kolderieke intermezzo's spelen zij het uiteindelijk klaar. En het lukt Joe bovendien om de halfbloed indiaan Bill, die zich voortdurend heeft lopen afzet ten tegen zijn Indiaanse afkomst, het leiderschap te laten aksepteren van een groepje Indiaanse guerrilleros, die Ame rika wel eens zullen laten voelen, dat de Indianen er nog zijn. Evenals in ,,My name is Nobody" is Terence Hill weer uitstekend op dreef en schreef Ennio Morricone weer een grandioos stuk muziek. „The Genius" is te zien van vrijdag tot en met dinsdag. Dr. Gulliver, een arts zonder kapitaal in 18e eeuw Engeland, heeft er genoeg van om zijn honorarium in kippen en groenten uitbetaald te krijgen en besluit als scheepsarts naar het rijke Indië te varen. Elisabeth, zijn verloofde, ver stopt zich aan boord, aangezien zij niet van zijn zijde wil wijken. In een storm wordt Gulliver echter door een golf overboord gesleurd. Zich vastklemmend aan een kist, spoelt Gulliver aan land. Hij blijkt in het land Lilliput te zijn, waar de mensen ongelofelijk klein zijn. Maar zo klein als ze zijn kennen ze evengoed haat en nijd. In hun ogen winden zij zich op om kleinigheden, maar welbe schouwd zijn onze twistpunten mis schien even belachelijk voor grote men sen als wij zijn. Gulliver wordt door de bewoners gevangen genomen en naar de keizer gebracht. Na vele avonturen met de bewonertjes van Lilliput hoort hij tot zijn vreugde dat een sloep van zijn schip is aangespoeld. Door de bewoners van een naburig eilandje wordt de sloep zeewaardig gemaakt en vol goede moed gaat Gulliver op weg naar huis. „Gullivers reizen" is te zien in de zondagmatinee. Alle leeftijden. gevels niet is te zien. Voordat de eigenlijke bouw kon beginnen moest een gat van 400 m3 worden gegraven. Veel aandacht is besteed aan isolatie. Tussen de betonnen wanden is rondom 6 cm schuim aangebracht, waardoor het zwembadwater (24 graden C.) practisch geen warmte aan de omringende bodem afstaat. Wat betreft energiekosten wordt meer uitgegeven aan stroom (voor de apparatuur) dan aan gas. De bestaande huisinstallatie had voldoende capaciteit om ook het bad te verwar men. De afwerking van de zwembad ruimte is bijzonder smaakvol (mooi tegelwerk, fraaie wanddecoratie) en er zijn de nodige extraatjes zoals een trimapparaat, jetstream (tegenstroom- apparaat), onderwaterverlichting e.d. Het Brusselse mannenkoor Le petit Orque. Le petit Orque, het mannenkoor uit Brussel treedt vrijdag 21 mei op in de Hervormde kerk te Den Burg. Het op treden maakt deel uit van een vierdaag se toernee die de Belgen door ons land maken. Het koor bestaat uit twaalf mannen die elkaar al kennen van het schoolkoor. In 1974 stichtten ze het huidige mannenkoor en hebben sindsdien in België en daarbuiten veel succes gehad. Het koor staat onder leiding van Dirk de Moor en wordt op het klavier begeleid door Paul van den Driessche. Tijdens het optreden op Texel dat om half negen begint worden onder meer werken van Janequin, Schubert, Bruch en Poulenc gezongen Douche, kleedgelegenheid e.d. maken het geheel compleet. Volgens de oor spronkelijke plannen had er ook nog een sauna bijgemoeten, maar dat stuitte op gemeentelijke bezwaren. Het geheel werd in ruim 3 maanden gebouwd, naar een ontwerp van architectenbureau Al- kema uit De Koog met Meiert Boon als hoofdaannemer. Verder werkten mee: fa. Westerlaken (grondwerk), VEM (elektra) en CVI (zuivering en verwar ming). Kranten, tijdschriften en ander oud I papier hoort NIET in de vuilniszak. Bewaar het voor de verenigingen! I Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagnorgen 8.00 uur Dokter R. R. Siebinga, Kikkert- straat 12, De Cocksdorp, telefoon (02222) 234. Bij geen gehoor (02220) 2323. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek ge- opend en spreekuur van 12.00- i 12.30 uur en van 17.00-17.30 uur zonder afspraak. Dokter Waverijn is wegens i vakantie afwezig t/m 21 mei. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Let op! Aanvragen voor hulp: uitsluitend te bereiken: zaterdag en zondag tussen 13.00 - 14.00 uur en 18.30 - 19.30 uur. Zr. M. de Jager, Diek 29, Den Hoorn, tel. (02226) 304. Uitleen van verplegingsartikelen en informatie: Maandag t/m vrijdag 17.00-18.00 uur. Lidmaatschapskaart meebren- gen. Dinsdag 18 mei is het magazijn j geopend van 13.30-14.00 uur. Voor zeer spoedeisende tandheel- kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te gs recht in het tandheelkundig een- Hl trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij- dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag s van 11.00-12.30 uur en van 15.00- 17.00 uur; zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed ig eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele- foon (02220) 2527. Zondag 16 mei 1982 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Wisman De Cocksdorp 9.30 uur ds. Pranger coll. kinderbescherming en jeugdwelzijn Den Hoorn 11 uur de heer Pante- koek, uit Rotterdam De Koog 11 uur ds. Pranger De Waal 9 30 uur ds. Pantekoek Oosterend 10.30 uur dienst in Oudeschild. Oudeschild 10.30 uur ds, H. L. van Zijll Langhout, gezamenlijke dienst voor Oosterend en Oude- schild. Doopdienst. Collecte kinderbescherming en jeugdwelzijn. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Blaauw m.m.v. De Waddenzingers gezinsdienst 19.30 uur ds. Blaauw ,,Een goed woord doet wonde- ren". Uitzending via de Lichtboei Oosterend 10.00 uur ds. J. Donker 19.30 uur ds. Donker m.m.v. Chr. Texels Mannenkoor GEREFORMEERDE GEMEENTE If Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. s Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10,00 uur ds. Hylkema 3| Uitzending via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. s Den Burg 19.15 uur ds. Hoekstra ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Dameskoor Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur Eerste h. Communie. De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 10.45 uur Den Hoorn: zondag 9.30 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN M Koninkrijkzaal, Schilderend 19. Zondag 10 30 uur openbare lezing Wachttorenstudie, 11.30 uur Sinds het verdwijnen van de dorpscommissie in Den Burg wordt behoefte gevoeld aan een feestcom missie die ter gelegenheid van Koninginnedag e.d. activiteiten orga niseert en coördineert. Enkele ouders zijn reeds begonnen en hebben op koninginnedag kinder spelen georganiseerd in de Wezen- tuin en ze hebben ook een kleur- wedstrijd gehouden. Men zou de commissie graag nog wat uitbrei den. Wie voor dit werk belangstel ling heeft, kan dat laten blijken op de afdeling culturele zaken van het raadhuis. De door de in wording zijnde com missie georganiseerde kleurwedstrijd heeft 65 deelnemers getrokken. De jury wees drie winnaars aan: Mirjam Joustra (5 jaar), Mare Koopman (7 jaar) en Jaco Trap (10 jaar). De prijs bestaat uit een middag naar de kinderboerderij De Mient op zaterdag 15 mei. Elke prijswinnaar mag een vriendje of be geleider meenemen. Voor de musical van Jos Brink „Amerika, Amerika" die maandag avond in schouwburg De Kampagne in Den Helder wordt gespeeld, zijn nog kaarten verkrijgbaar op het bureau cul turele zaken van het raadhuis. De toe gangsbewijzen kosten 722,50 (CJP en Pas 65 717,50). Na afloop van de voor stelling vaart een extra boot. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie g telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan H men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon -= (02220) 2182(slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. (02226) 520 of (02220) 3541 Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220- 2066. Bij geen gehoor 02230- 22222. Voor niet spoedeisend ambulancevervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-772??. Consultatieburean voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: telefoon (02226) 413. Dirk Graaf en zijn vrouw (die in de praktijk de zaken van het appartemen- tenbedrijf behartigt) hebben in hun zwembad een fors bedrag geïnvesteerd, althans in verhouding tot de slechts vijf verhuurbare eenheden die er tegenover staan. Het rekensommetje waarmee wordt aangetoond dat het niettemin verantwoord is, klinkt echter niet over dreven optimistisch. De exploitatie is mogelijk dit jaar al sluitend, zodat de vraag rijst waarom niet veel meer logiesverstrekkers hun bedrijf aantrek kelijker maken met een dergelijke voor ziening. Het eigenlijke bad meet 9x5 meter bij een diepte van anderhalve meter. Het bad is in een gebouw ondergebracht van ongeveer 100 m2 dat voor het groot ste deel in de grond is verzonken. Vanaf de Hollewal moet je de trap af om erin te kunnen. Het pand (oorspronkelijk een gewoon woonhuis, dat door Graaf in 1974 grotendeels eigenhandig met vier appar tementen en een recreatiebungalow is uitgebreid) krijgt in het nieuwe bestem mingsplan een horecabestemming. Het zwembad kon worden gebouwd met VW FOLDER TOEGEVOEGD AAN AGENDA „Dit is een rotzooi en op deze manier wil ik niet werken". Deze krasse uitspraak deed het Texels Belang raadslid J. van Asselt in de raadsvergadering van dinsdag avond. De woede van Van Asselt werd opgewekt door het feit dat op het laatste moment een extra punt aan de agenda werd toegevoegd. De dag voor de raadsvergadering hadden de raadsleden een voorstel ontvangen over een subsidie aan de VVV in verband met het uitbrengen van de kerkefolder. De folder zal voor drie gulden worden verkocht maar dit zal de kosten niet dekken. In verband hiermee had het college aan de raad voorgesteld de VVV een extra subsidie van f5.600,— toe te kennen. Van Asselt zei geen tijd te hebben gehad om het extra agendapunt te kunnen bestuderen en weigerde zich er dan ook over uit te spreken. rommelig, maar zag dit juist als een intelligentietest voor raadsleden. Zegers had veel tijd nodig om de stukken te ordenen en drong aan op een duidelijker nummering. Wat de folder zelf betreft waren Dros en Welboren het eens: dat het beter zou zijn als de VVV de folder voor f3,75 zou verkopen. Dan zou er helemaal geen subsidie nodig zijn. Wethouder Nauta legde uit dat de prijs van drie gulden in overeen stemming is met de prijzen van de andere publicaties van de VVV. Zou de prijs hoger komen te liggen dan zouden er minder folders worden verkocht. Afwezig Bij de stemming bleef Welboren bij zijn mening dat de folder duurder moet worden verkocht. Hij stemde dan ook tegen. Van Asselt bleef dwarsliggen en weigerde er zich Drie raadsleden tijdens de vergadering van dinsdag. Van links naar rechts: Barendregt, verdiept in de kerkenfolder van de VVV, Dros die vond dat de VVV de folder maar I duurder moest verkopen en Van Asselt die formeel niet aanwezig was. Burgemeester Engelvaart was duidelijk in zijn wiek geschoten over de terminologie die door het raads lid werd gebruikt. Doelend op het woord 'rotzooi' zei hij: „Dergelijke woorden dienen niet te worden gebruikt in de raad. Dat dit punt eerst met op de agenda stond, was fout, maar het is te hopen dat u ook eens een foutje maakt. Dat er fouten worden gemaakt, betekent namelijk dat hier wordt gewerkt". Intelligentietest De andere raadsleden konden de gevoelens van Van Asselt niet delen. Welboren noemde de pre sentatie van de raadsagenda wat over uit te spreken. „Ik stem niet als ik bepaalde stukken pas de laatste dag voor de raadsvergade ring krijg. Ik heb me niet kunnen voorbereiden", zei hij. „Als u zich ,iiet heeft voorbereid op deze ver gadering kunt^ beter weggaan. De agenda is verommeld, maar de stukken waren wel op tijd. Nu u niet stemt, concludeer ik dat u afwezig bent", zei burgemeester Engel vaart. De resterende elf raadsleden stemden vóór de subsidie. Ook tijdens het resterende deel van de raadsvergadering zat Van Asselt er voor spek en bonen bij. Pas bij de rondvraag mocht hij weer meedoen. ondernemers - aktiviteiten „Wij hebben dit gedaan om onze concurrentiepositie te versterken. De komende jaren worden er op Texel zoveel appartementen bijgebouwd dat de spoeling nogal dun zal worden. Wie zijn akkommodatie nog vlot wil verhu ren, ook buiten de zomer, zal wat extra's moeten bieden", aldus Dirk Graaf uit Den Burg, als hij verklaart waarom hij zijn kleine appartementen- bedrijf aan de Beatrixlaan heeft voorzien van een tamelijk luxueus overdekt zwembad. In zeker opzicht is het een primeur, want het is het eerste overdek te bad in Den Burg dat ook door passanten kan worden gebruikt. een artikel 19-procedure. Evenals elk ander horecabedrijf moesten de appar tementen voldoen aan strenge brand preventiemaatregelen, waarmee ook een aanzienlijk bedrag gepaard is ge gaan maar waarbij Dirk Graaf (enthou siast brandweerman) van harte het goede voorbeeld heeft gegeven. Het zwembad is uitgevoerd in beton- elementenbouw van Meiert Boon, wat aan de in baksteen uitgevoerde buiten-

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7