Voor elfde maal Tevoko super-buitentoernooi Fitnesscentrum Texel met korting voor werklozen X on, maan en hoogwater Opening windsurfseizoen Jeugdavonden Surfclub Uitslagen SVT toernooi Aanrijding Vijfde elftal van S.V. Texel kampioen Schietoefeningen Studiedag agrarische vrouwen ZATERDAG OPEN DAG 2 IIJDAG 28 MEI 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 11 I tn beeld van het bu/tentoernooi dat in de recreatieve volleybalwereld enige faam hoeft. Aan deze kant van het net: Tevoko 65. Een ploeg van idgedienden die voor dit toernooi elk jaar één Zaterdag 5 en zondag 6 juni is het reer zover. Dan wordt op de }eelweide aan de Ploegelanderweg de Dennen het elfde Tevoko- uitentoemooi gehouden. Een feno- leen voor de recreatievolleyballers, aarfoij de vraag van teams om mee mogen doen veel groter is dan et aanbod. Dit jaar konden 119 tams uit heel het land ingeschreven orden en dat is het absolute maxi- lum. „Meer ruimte hebben we iet", aldus mede-organisator André an der Vliet, die alle deelnemers eeft kunnen toezeggen dat bij lecht weer binnen gespeeld kan orden. Daarvoor zijn alle sportzalen Den Burg en het Eierlandsche luis geclaimd. De vraag van teams uit den lande en ok Duitsland om mee te mogen doen, volgens de organisatie verklaarbaar, zijn niet veel toernooien in de week- iden en dat geldt vooral voor buiten- >ernooien. laar liefst zestien speelvelden zijn odig om alle wedstrijden in twee agen af te werken. Zowel zaterdag als )ndag wordt begonnen om 10.00 uur de prijsuitreiking is zondagmiddag keer in teamverband spelen. rond 15.30 uur. Het is duidelijk dat alleen de puntentelling en het onder brengen van de spelers en supporters al een gigantische organisatie is. De meesten kamperen dit weekend op de campings „Bremakker" en „Koornaar" en een groot aantal Texelse bedrijven, Staatsbosbeheer en de gemeente spon soren het toernooi met het beschik baar stellen van materiaal en bekers. De afgevaardigde teams variëren nogal in sterkte, die loopt van de wedstrijd sport derde klasse (vergelijkbaar met Tevoko 1 heren) tot de derde divisie. Voor alle zestien poules zijn prijzen beschikbaar gesteld en de wisselbokaal gaat naar het team dat in twee dagen de meeste punten weet te behalen. Die wisselbeker zal worden verdedigd door Armix Tos uit Amsterdam. Als het weer mee wil werken, belooft het ook voor het publiek een gezellig gebeuren te worden. „Men kan de hele dag op het speelterrein vertoeven en voor voldoende consumpties is gezorgd" aldus Van der Vliet. De Windsurfclub Texel opent het windsurfseizQen zaterdagmorgen met de traditionele luilakrace. De inschrijving is om 6 uur in het strandpaviljoen van de familie Ter Weij bij paal 17 en de start is om 6.30 uur. Voor iedere surfer is er een ontbijt en een leuke herinnering. Het inschrijfgeld bedraagt voor leden 75,— en voor niet-leden 710, Ook dit jaar houdt de Surfclub Texel weer haar wekelijke jeugdavonden, op het strandje bij Dijkmanshuizen. Deze beginnen op donderdag 3 juni 's avonds om 18.00 uur. Alle clubleden tot en met 16 jaar zijn daar welkom. De enige eis die wordt gesteld is: kunnen surfen. Voor degene, die niet in het bezit van een surfplank of pak is, stellen de surfscholen van G. Roeper en R. Souverein hun materiaal beschik baar. Er worden wedstrijden en toertoch ten gehouden en met slecht weer kan de kennis van het vaarreglement en wedstrijdtactiek worden verruimd. Ook ligt het in de bedoeling om eind juni Edam te bezoeken, waar al contact met de plaatselijke surfclub is gelegd. Iedereen die mee wil doen of meer inlichtingen wil, kan bellen.met J. van Vooren, tel. 3127 of met D. Eelman, tel. 3981 (na 17.30 uur). Het jubileumtoernooi „70-jarig bestaan SVT" werd verdiend door Texel gewonnen door in de finale met 1—0 van de Helderse selectie te win nen. Na al het voetbalgeweld op het TV- scherm was het een verademing om nu eens „gewoon" voetbal te zien en werd, mede door de zeer goede leiding R. Meedendorp, J. Dekker, R. v.d. Werken, J. W. Hidskes, S. Sik ma, P. van Ni jen, J. Dogger, J. Dijkman, B. Molanus, R. de Gier en S. Keijser. Op de foto ontbreken H. en C. Vlaming alsmede R. ter Wey. van A. C. Eelman, L. van Hees en W. Hoogendijk, geen wanklank gehoord. Daardoor lag het spelpeil op een zeer behoorlijk niveau en hadden de voet balliefhebbers een prachtige sportdag. De uitslagen: Texelse selectie-Helderse selectie 0 2 Texel-HSV 1-0 HSV-Afd. selectie 0-2 Actief-Texelse selectie 2—0 Afd. Selectie-Texel 0—2 Helderse selectie-Actief 4—1 Om 5e en 6e plaats: HSV-Texelse selectie 4—1 Om de 3e en 4e plaats: Afd. selectie-Actief 2—0 Om de 1 en 2e plaats: Texel-Helderse selectie 1—0 Op de hoek van de R. Keijserstraat en het Schilderend gebeurde woens dagochtend een aanrijding, waarbij twee auto's zwaar werden beschadigd. Een 79-jarige Texelaar wilde met zijn auto linksaf de Keijserstraat in en hield daarbij geen rekening met een 73-jarige inwoner van Badhoevedorp, die hem in zijn auto tegemoet reed. Bij de aanrij ding kwamen de auto's met de voor zijden tegen elkaar. Het vijfde elftal van S.V. Texel won in een beslissingswedstrijd om het kam pioenschap van de vijfde klasse van WGW. In de competitie was Texel 5 twee keer roemloos ten onder gegaan tegen dit uit oud 1e elftalspelers be staande team. In Den Hoorn echter, waar de beslissingswedstrijd werd ge speeld, wisten de mannen van aanvoer der Meedendorp door een 3 1 winst het kampioenschap naar zich toe te trekken. In een snikhete zon die veel vergde van het uithoudingsvermogen wisten Richard de Gier, die tevens zijn afscheidswedstrijd voor het vijfde speel de, en de snelle spits Ben Molanus, de stand op 3—0 te brengen. Pas in de slotfase kon WGW de eer redden door de zeer goed keepende Rob van der Werken kansloos te passeren. In de nieuwe „Kletskeet" werd het kampioenschap gevierd. Een historisch kampioenschap omdat het vijfde nog nooit in de lange geschiedenis van de S.V. Texel een kampioenschap had weten te behalen. Op 4 juni wordt te Breezanddijk van 13.00 tot 22.00 uur geschoten met 175 mm geschut. Donderdag 17 juni wordt in de Vitte Burcht in Den Burg een studie- ag gehouden, georganiseerd door e Kontaktvrouwen van de land ouworganisaties en Bloembollen- ultuur. Het onderwerp is „Texel na- onaal landschap?" Het zou beter eweest zijn deze dag te houden óór de Raro-hoorzitting van 11 tei, maar dat was niet mogelijk. De rganisatie veronderstelt echter, dat r met betrekking tot de veelbespro- en struktuurschema's toch veel ragen zijn blijven hangen. Men wil at ook de vrouwen van de agrariërs ehooriijk geïnformeerd zijn over eze problematiek. Op de studiedag, die om 9.30 uur be- int, houdt de CBTB-planoloog L E d. Sar een praatje over dit onder- zerp. Het programma ziet er als volgt lit: 9.30 uur: opening met koffie; 11.00 lur discussie in groepen; 12.30 uur: nch; 13.30 uur; reacties uit de iroepen en beantwoording van vragen loor de inleider. 15.00 uur: sluiting. De dag wordt ingeleid door de SEV- ters Marga Nannes-Giesen en Annie ïoekroelofs-Lodders. De kosten voor leelname bedragen 712,50 per per- oon. Opgave moet voor 10 juni leschieden bij mevrouw R. Bakker- mit, telefoon (02220) 2410 of R. lijkshoorn-Lap, telefoon (02223 409. la opgave krijgt men nog nadere infor- latie over het gespreksonderwerp luisgestuurd. Dat geldt ook voor de conditietraining waarbij „rek en strek oefeningen en het heffen van lichte gewichten" in het programma zitten. Een amateurmara thonloper zal dan voor het krijgen van een flinke longinhoud echter nog wel buiten moeten trainen. „Het kan een goede ondersteuning van bepaalde sporten zijn." Buikje Giljou is van mening dat body building niet hoeft te betekenen dat men aan wedstrijden meedoet. Oudere mensen die van hun buikje afwillen „of de schouders weer overeind", kunnen ook in het fitnesscentrum terecht. Men werkt in eigen tempo en desgewenst wordt ook enige theoretische kennis over foute eetgewoonten, dieëten ed. bijgebracht. Het „er goed uitzien" is volgens Giljou een belangrijke factor, maar de jonge ondernemer zegt uit er varing te weten dat veel mensen blijven trainen omdat „men zich er erg goed bij voelt". Met name body building is enorm in opkomst en Giljou denkt dat dit ook te maken heeft met onzeker heid. „Je voelt je zelfverzekerder als je er beter uitziet." Nu de zolder van het centrum nog niet gebruikt kan worden, kunnen onge veer twintig personen tegelijkertijd trai nen aan de op het eerste gezicht meest vreemde apparaten. Halters Zo is er een attribuut dat de kuitspie ren ontwikkelt door een gewicht op de schouder omhoog te drukken maar voor de zwaardere jongens zijn er ook „olympische halters" van 100 kilo. Allerlei armspieroefeningen worden uitgevoerd met zogenaamde dumpels die in gewicht variëren van twee tot vijf kilo. Samen met zijn assistent John Een apparaat voor de arm- en rugspieren dat door twee mensen gelijktijdig gebruikt kan worden. Ook bezit Giljou een ,/machine" waarop zes personen tegelijk kunnen trainen. Smit wil Giljou zoveel mogelijk open zijn. Bij voldoende animo ook in het weekend. Op werkdagen zijn de openingstijden voorlopig als volgt: van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.30 uur en 's avonds van 18.30 tot 22.00 uur. Een eenmalig bezoek aan het centrum kost een tientje en een lid maatschap voor een maand ƒ50;- Voor dit bedrag kan men zo vaak trainen als men wil, behoudens enkele uren voor de damestraining, die Giljou twee keer in de week in groepsverband wil bege leiden. Een kwartaallidmaatschap kost ƒ125,-. Werklozen kunnen bij het Fitness centrum goedkoper terecht. Zij krij gen twintig procent korting mits ze dan 's morgens of 's middags komen trainen. Giljou stelt dat dit voor hem uren zijn met minder bezoek maar dat het voor „niet ak- tieven" juist de tijden zijn dat men zich moet vermaken, „'s Avonds is er voor veel mensen al iets te doen op sportgebied". Open huis Om de Texelaars kennis te laten maken met deze nieuwe vorm van recreëren en sporten, houdt Giljou zaterdag vanaf tien uur open huis. Be zoekers kunnen dan meteen een gratis lidmaatschap verwerven als ze meedoen aan de bankdrukwedstrijd of tewel liggend zoveel mogelijk kilo's omhoogdrukken. De zwaarste deelne mers winnen niet automatisch want er wordt gewerkt in verschillende gewichtsklassen. De ramen van het fit nesscentrum zijn geblindeerd en de klanten kunnen ongestoord werken. Langs de wanden zijn grote spiegels aangebracht. ,,Dat is niet alleen om te kijken hoe mooi je bent, maar ook om jezelf te corrigeren als je smokkelt met de oefeningen." ondernemers - akti viteiten „Ik denk dat veel mensen het doen om er beter uit te zien, maar het is ook een vorm van relaxen". Dit zegt de 26-jarige René Giljou, eigenaar van het Fitnesscentrum Texel, dat zaterdagmorgen om 10.00 uur de deur opent voor het publiek. Het fitnesscentrum is gevestigd aan de Burgwal in het voormalige pand van Architectenbureau Texel. De be naming Fitness is overgewaaid uit Amerika en betekent niet meer dan fitheid. Al kan de werkwijze in der gelijke centra nogal verschillen. René Giljou richt zich in zijn train- programma vooral op krachttraining, bodybuilding en lichte conditie training. Centra elders in het land betrekken in hun programma bijvoorbeeld ook karate, andere vechtsporten en boksen en worden dan veelal aangeduid als sportscholen. Dat karakter heeft het Texelse Fitnesscentrum niet. Giljou bokst zelf wel en kwam al eens in de finale bij de Nederlandse kampioen schappen. Een boksring is echter nog niet te realiseren. De zolder van het voormalige architectenbureau is daarvoor te licht en de begane grond is geheel in beslag genomen voor de kracht- en conditietraining, een kleed kamer en een klein buffet waar men na de training een vruchtensapje of koffie kan drinken. De eigenaar heeft lange tijd als vrij williger gewerkt bij de sportschool van Koomen in Den Helder en raakte als timmerman in de WW. „Toen ik hoorde dat op Texel geen mogelijkheid was voor persoonlijke trainingen, ben ik de mogelijkheden gaan onderzoeken", aldus Giljou, die stelt dat in plaatsen van ongeveer dezelfde grootte wel der gelijke centra staan. Toch blijft de start een gok en Giljou is niet zeker van genoeg klandizie. „Er gaan veel Texe laars naar Den Helder om te trainen, maar een dergelijk centrum is iets geheel nieuws. Ik weet niet of het aan slaat" Gelijkmatig De ruimte van 100 vierkante meter is met een zachte vloerbedekking en vele toestellen ingericht. Al deze apparaten kunnen bepaalde spierpartijen helpen ontwikkelen. Giljou denkt dat hierdoor de mogelijkheden groot zijn. Body Buil ding is een fysieke sport, waarbij het erom gaat alle spieren gelijkmatig te be handelen. „Door het afwerken van een trainprogramma op verschillende appa raten blijf je niet steken in het creëren van alleen brede schouders". Die apparaten hebben bijna allemaal iets met gewichten te maken en veel oefeningen moeten zittend of hangend uitgevoerd worden. Bij de krachttrai ning worden andere eisen gesteld en daarbij kan men zich bijvoorbeeld be kwamen in het gewichtheffen, het ont wikkelen van sterke arm- of beenspie ren voor werpsporten of hardlopen. René Giljou aan het werk met de olympische halter.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 11