ELF CROSSLOPEN IN DE KOOG 22e avondvierdaagse maandag van start MarK van Rijsselberghe wint Luilakrace Texelse motorcrossers reden in Den Helder Mini-sportonlmoeting op Terschelling S.V. Oosterend )ef enwedstrijden catamaranzeilen Texla speelde in Middenmeer Voorjaarsmarathon Paarden Tevoko 4 kampioen Jiu jitsu Zwemmers geslaagd in Den Helder Lenterit MAB-club Zilveren jubileum bij Eendracht Resultaten waterverfconcours in raadhuis Gewonde Duitser Avondvierdaagse bij G.V.T. »5 (DAG 4 JUN11982 TEXELSE COURANT PAGINA9 de crossloopreeks heeft S.V. De Koog een groot eental bekers beschikbaar gesteld, jts de super-wisselbokeal voor degene, die in het totealklessement wedstrijdloop de ste blijkt en links de twaetf bekers die elke loop in vier categoritin uitgeloofd worden. a een aantal „vingeroefeningen" o.a. de koninginneloop, de Waalder athon en de SV Texel-loop gaat het athonseizoen zondag echt van start een eerste crossloop door bos en i rondom De Koog. Door SV De g die zich voor het eerst met de lloopsport gaat bezighouden en de- erie van elf lopen organiseert, is een zwaar parcours uitgezet dat de ware lebber het water in de mond moet n komen. Met opzet is afgeweken de eerder op Texel gehouden ndlopen. ,,0p dat strand heen en ir rennen kennen we nu wel" was veelgehoorde opmerking onder de e Texelse lopers en daarom is het nd bewust gemeden. Nu kan men uitleven in een traject dat zowel ige bospaden en stukken weg als ngen en veel rul zand bevat, en 25-tal medewerkers van SV De ig zullen vanaf 6 juni tot en met 15 ustus alle zondagen actief zijn om en ander in goede banen te leiden. >r de organisatie is ook een impo- te hóét)eelheid prijzen ingeslagen, irvan de supergrote wisselbokaal van a een meter hoog het beste oogt. e bokaal is voor degene die in het lalklassement in de wedstrijdloop het te uit de bus komt. Dat klassement dt uitgerekend over de zeven snelst ipen wedstrijden. Dus deelnemers meedingen voor de bokaal moeten imaal zeven keer meedoen. De bo- I is beschikbaar gesteld door Sport- Kamper uit Alkmaar, lij de crossloop kan deelgenomen den over twee afstanden: 4 en 8 meter. In verschillende categoriën per wedstrijd bekers voor de drie Isten uitgeloofd Die categoriën zijn: jd tot en met 14 jaar, 4 km.; zranen vanaf 35 jaar, 8 km.; dames, en de wedstnjdloop over 8 kilo- er. De recreatieloop betreft een af- td van vier kilometer en voor alle aterdag 5 en zondag 6 juni zullen lij De Cocksdorp diverse wedstrijden amaranzeilen worden gehouden, ter rbereiding van de Ronde om Texel in volgende weekend. De aard van de dstrijden en het zeegebied waar ze rden gehouden, hangt af van de idrichting en de windsnelheid. Men It in ieder geval in de buurt van De ïksdorp. )e eerste briefing is zaterdag om 00 uur. Er kan ingeschreven worden ir dat tijdstip op het strand bij het dingboothuis. De kosten bedragen i,— (voor het hele weekend) voor tansboten en ƒ15,— voor eenmans- ien. De organisatie berust bij de kust- Iverenigtng De Cocksdorp in samen- rking met de kustzeilvereniging Wes- ïlag. Het evenement is bedoeld voor catamaranzeilers. Omdat er buiten tel bekendheid aan is gegeven wor- 1 veel deelnemers van het vasteland ik uit het buitenland) verwacht. Voor winnaars zijn prijzen uitgeloofd. :erdagavond is in de kantine van nping De Krim een feestavond voor deelnemers aan het weekend met izikale medewerking van de Red nd, aanvang 20.00 uur. In de dagen dit weekend zullen nog diverse ëntochten worden gemaakt onder ling van ervaren plaatselijke zeilers. Het ziet er naar uit dat het jaarlijkse idje om Texel meer publiciteit krijgt n ooit tevoren. Voor de persconfe- itie die de Kustzeilvereniging houdt t de vooravond van de „grootste :amaranrace ter wereld" zijn al bijna lig aanmeldingen binnen, onder an- re van journalisten en fotografen van oraanstaande buitenlandse water- rtbladen. Ook de BO£-televisie heeft angstelling getoond. aankomenden ongeacht in welke cate gorie zijn medailles beschikbaar. Concentratie In De Koog leefde al langer het idee om iets aan de hardloopsport te gaan doen. „Hier zit de grootste concentratie toeristen, dus waarschijnlijk veel deel nemers en publiek", aldus A. Eelman van SVK. Juist die deelname van steeds weer andere toeristen maakt voor de Texelaars het meedoen interessant om dat opeens talenten kunnen opduiken d'i'e bijvoorbeeld een snelle loper als Joost Brouwer naar de kroon kunnen steken. Brouwer heeft echter aange kondigd aan deze crosslopen niet mee te zullen doen. Uiteraard hoopt SV De Koog van de organisatie financieel beter te worden maar vast staat dit nog allerminst. Alleen de aankoop van bekers (totaal 132) en medailles was al een investering van enkele duizenden guldens. Het be stuur hoopt dan ook dat naast een flinke deelname tegen een inschrijfgeld van ƒ3,50 ook op flinke kantine-opbrengst bij het start- en finishpunt (het SV De Koog veld aan de Boodtlaan). Parcours Het parcours dat gelopen moet wor den is vier kilometer en de wedstrijd lopers leggen deze ronde dus twee keer af. De route is in grote lijnen als volgt: vanaf het SVK veld gaat men door bos en langs de RST camping tot de laatste duinenrij bij het Camelpaviljoen. Deze duinenrij wordt gevolgd tot de Muy en bij de „Bertusnol" loopt men richting de Nederlanden, waarna men via garage Nagy weer door het bos bij het startpunt uitkomt. Zondag (en dat geldt voor alle zon dagen) is inschrijving op het sportveld mogelijk vanaf 18.15 uur. De start is. steeds om 19.30 uur. Wat de verdere marathonlopen betreft ziet het er naar uit dat bij de Krim weer de wekelijkse strandlopen worden gehouden op don derdag. Of ZDH bij Den Hoorn ook weer strandlopen gaat houden, staat echter nog allerminst vast. Het werven van vrijwilligers die de organisatie op zich willen nemen, is daar een probleem. De Windsurfclub Texel hield op zaterdag 29 mei de traditionele luilak race bij paal 17 waaraan werd deel genomen door 15 surfers. Er werd gestart om half zeven met een zwakke wind. Bij de eerste manche had iedereen moeite met het ronden van de eerste boei die op een half windse koers in de branding lag, dan ging de baan ruime wind naar boei 2 en vervolgens voor de wind door de branding terug. Deze manche werd gewonnen door Bob de Wit met als tweede en enkele meters er achter Mark van Rijsselberghe. Bij de tweede manche was het iets minder gaan waaien. Eerste in deze manche werd André van den Berg en tweede Mark van Rijsselberghe. Na de tweede manche kreeg iedereen broodjes en koffie in het strandpaviljoen van de fa milie Terweij. Na de tweede manche werd besloten niet verder te varen omdat er onvoldoende wind was. Uit slag: 1. Mark van Rijsselberghe, 2. Bob de Wit, 3. André van den Berg. De beste dame was Marloes van der Vis, zij eindigde op de achtste plaats. De eerste wedstrijd die meetelt voor het clubkampioenschap wordt gehouden op zondag 13 juni om 13.30 uur bij Dijk manshuizen. Inschrijven om 13.00 uur. Er werd dit weekend een spannende wedstrijd gereden door de Texelse motorcrossers in Den Helder. De om standigheden waren goed. Het was mooi weer en de baan was ook goed te berijden. Piet Dam mocht als eerste van start bij de Texelaars in de 80 cc klasse. Hij werd beide keren tiende en dat is zeer goed voor iemand die voor het eerst meerijdt in wedstrijden. Daarna kwam de 50cc. Ruud van Veen eindigde beide keren op de vierde plaats. Ruud Keijzer werd in de eerste manche twee de en in de tweede manche eindigde hij als achtste door motorpech. Daarna kwam in de 125cc jeugd Leo Schilling aan de start. In de eerste manche werd hij negende en in de tweede manche klom hij op tot een zesde plaats. Remco de Beer en Rob Venneman vertegen woordigde de 125cc senioren. Dat was een zeer spannende strijd. Rob reed zeer constant en eindigde beide manches op de tiende plaats. Remco maakte de wedstrijd zeer spannend. In de eerste manche werd hij derde maar in de tweede manche na een gevecht met nummer twee eindigde hij op de tweede plaats en ging naar huis met een mooie beker. Frans Boersen, Paul Slijderink en Paul Budding uitkomend in de 125cc junioren hadden weinig geluk, In de eerste manche ontstonden enige val partijen en daardoor kwam men in de verliezersronde. De andere Texelaars verging het beter en konden zich in een keer in de finale plaatsen. Rienk Platte en Renée Witte moesten ook een zware strijd leveren waardoor ze respectievelijk op de zestiende en de negentiende plaats eindigden. Willem Boerse reed een zeer goede eerste manche maar moest in de finale met de negende plaats genoegen nemen. Albert Keijzer was als eerste weg in de finale maar bij de eerste bocht ging hij onderuit en kwam door een zeer goede strijd als zesde over de finish. Ook Carlo Witte had een zeer goede start in de finale. Hij kwam als zesde door maar ondanks een valpartij kon hij zich toch nog opwerken naar de vierde plaats en mocht ook hij een beker mee naar huis nemen. De sportuitwisseling met andere waddeneilanden blijft door organisato rische problemen en vooral door het ontbreken van een overkoepelende sportorganisatie op Terschelling beperkt tot volleybal en voetbal. Dit weekend zullen toch vele tientallen sporters en supporters naar dit andere wadden eiland afreizen. Dat gebeurt gezamenlijk en vertrokken wordt zaterdagmorgen met de boot van 07.35 uur. Met een touringcar worden de deel nemers naar Harlingen vervoerd van waar men om 9.30 uur naar Terschelling vertrekt. De sporters worden zondag avond met de boot van 20.05 uur terug verwacht. Voor de heen- en terugreis wordt ƒ10, per persoon in rekening gebracht. De overige verblijfskosten zijn geregeld met de deelnemende clubs. Een andere taak wacht de afvaardi ging van de sportraad die met sportver- tegenwoordigers van alle eilanden op Terschelling zullen pogen afspraken te maken voor een grootscheepse sport uitwisseling volgend jaar op Texel in het kader van het 30-jarig bestaan van de sportraad. In de afgelopen zondag gespeelde honkbalwedstrijd Seagulls-Texla bleef de winst bij de ploeg uit Middenmeer: 13 2. Ondanks de nederlaag betreft het hier één van de betere wedstrijden van Texla. In de openingsslagbeurt wist Texia opnieuw als eerste te scoren, terwijl Seagulls daar in de eerste inning geen antwoord op had. In de daarop vol gende vijf innings ontspon zich een ge animeerde en interessante wedstrijd. Beide teams kregen herhaaldelijk lopers op de honken. Seagulls wist door grotere routine uit deze situaties te scoren, terwijl de Texla spelers helaas niet verder kwamen dan het derde honk. Onder de druk van de wedstrijd werden er door de Texla spelers in het veld kleine slordigheidjes of denkfouten gemaakt, waardoor het te lang duurde, voordat de derde nul viel. Blikvanger van de wedstrijd was derde honkman Piet Schneider, die met een getructe actie, tot grote hilariteit van de suppor ters, een honkloper op het derde honk uittikte. Met honklopers op 't eerste en derde honk deed hij een snelle aangooi op het eerste honk na. De loper op het derde honk startte naar het thuishonk om een punt te scoren maar zag te laat dat de bal niet gespeeld werd. Met een snelle beweging werd hij vervolgens uit getikt' Wedstrijdprogramma Donderdag 3 juni, aanvang 19.00 uur: Selectiewedstrijd voor het jeugdhonk- balteam op het terrein aan de Haffel- derweg. Vrijdag 4 juni, aanvang 19.00 uur: Oefenwedstrijd softbal op het terrein Haffelderweg. Zaterdag 5 juni, aanvang 14.30 uur: Odin 2-Texla (honkbal). Terrein te Heemskerk. De voorjaarsmarathon georganiseerd door de Vrienden van het Paard is een goed geslaagd evenement geworden. Verreden onder goede weersomstan digheden en een parcours wat bewust nu eens buiten het bos was uitgezet. Om tien uur gingen de eerste deel nemers van start en vervolgens om de tien minuten de volgende zodat om 10 over 12 de laatste van de veertien deel nemers kon vertrekken van de Aard appelbewaarplaats en via Ongeren, Ka- dijksweg, De Hal, Skillepaadje, Zuid Haffel, Den Burg, Driehuizen, de Wes ten (waar bij Elizabeth-hoeve de kegel- proef gereden moest worden) om daar na via de Laanweg en camping Den nenoord aan de Rozendijk de finish te bereiken, 's Avonds werd in de kantine van camping Dennenoord de uitslag bekend gemaakt door de jury. De wisselbeker, vorig jaar gewonnen door R. Mast, ging nu over naar W. Zijm uit Den Burg. De tweede prijs in de cate gorie 2 wielen werd gewonnen door R. Mast en de derde prijs door J. C. Roeper. Bij de 4 wielige wagens ging de beker naar R. Goudsbloem, de tweede prijs naar A. Brands en de derde prijs naar F Bakker. Deze prijzen werden be schikbaar gesteld door restaurant Loodsmanswelvaren Den Hoorn en camping Dennenoord. Na een gezellige discussie kan de vereniging Vrienden van het Paard terug zien op een ge slaagd paardengebeuren. fyevoko 4: v.l.n.r. staande Margot Preng, Carta Hopman, coach Harry Vietje, Simone v.d. Werf, Annet van Beek; zittend: Evelien Bakker, Anita Witte en Trea Boogaard. wicht nemen waardoor Tevoko weer in het spel kwam en de tweede set ook in een kwartier naar 7 15 smashte (0—2). Het aangeslagen Juvoc kon de draad niet meer op pakken en Tevoko begon weer met goed smash- en blokwerk. Na een wissel kwam er nog meer smash kracht in het team van Tevoko. Deze set was beslissend en werd gewonnen met 5—15. De eindstand kwam dus op 0—3 en dat betekende een tweede kam pioenschap voor Tevoko. De dames van Tevoko 4 traden vorige week aan tegen Juvoc 3. Het was de beslissingswedstrijd om het kampioen schap. Na een kwartier spelen keek Juvoc 3 al tegen een achterstand van 0—1 (5—15) aan door goed opvangen en listige balletjes naar de overkant te kaatsen. De tweede set begon wat rommeliger maar Juvoc kon geen over- De deelnemers aan de sportuitwisse ling met Terschelling worden zaterdag ochtend om 07.35 uur bij de boot ver wacht. Er zal gezamenlijk gereisd wor den met de volleyballers. Zaterdag a.s. gaan de lessen jiu jitsu van MST niet door in verband met het Tevoko volleybal toernooi. De zaal moet beschikbaar blijven voor het geval het volleybal wegens slecht weer zou moeten uitwijken. In het Marinezwembad te Den Helder slaagde een aantal Texelse leden van „Zeemacht" voor het diploma A van de Kon. Nederlandse Bond tot Redding van Drenkelingen (KNBDR) en het brevet 5. Voor Brevet 5 slaagden Albert Schagen, Francoise Keijser en Colina van der Vis. Voor diploma A: de dames M. Keijser en F. Schagen en de heer J. Witte. Instructeurs waren mevrouw W. de Boer-de Weerd en de heer J. Veen. Zaterdagavond houdt de Motor-, Auto-, en Bromfietsclub Texel de „Len terit". Het is de derde puzzelrit die meetelt voor het kampioenschap 1982. De rit wordt 's avonds gereden, maar door de zomertijd zal het geheel bij dag licht plaatsvinden. Men kan inschrijven vanaf 19.30 uur bij de fa. Schoenmaker op het Wezenland te Den Burg. Aan deze rit kan worden deelgeno men door auto's, motoren eh brom fietsen. De gemiddelde snelheid is 36 km/uur, voor bromfietsen 24 km/uur. Het inschrijfgeld per voertuig bedraagt ƒ5,— voor leden en ƒ7,50 voor niet- leden. De start is vanaf 20.00 uur en daar zijn ook reglementen verkrijgbaar. De Texelse avondvierdaagse die dit jaar voor de 22e keer georganiseerd wordt, zal worden gehouden op 7, 8, 9 en 10 juni. Zoals altijd is de plaats van start en finish de LTS aan de Emmalaan. Alleen de laatste avond is de plaats van aankomst de Groeneplaats, hotel De Lindeboom-Texel. Er kunnen twee afstanden gelopen worden 4 keer 10 of 4 keer 15 kilometer. Gestart wordt tussen 17.30 en 18.30 uur. Ook dit jaar is er de mogelijkheid om van te voren in te schrijven. Hopelijk maken weer veel mensen daarvan ge bruik. Het is goedkoper en voor de organisatie een stuk eenvoudiger. Bij voorinschrijving moeten de volgende gegevens verstrekt worden: Naam, adres en postcode, geboortedatum en hoeveel maal er al meegelopen is. Het inschrijfgeld is bij voorinschrijving voor junioren tot en met 13 jaar ƒ3,75 en voor personen van 14 jaar en ouder ƒ4,75. Leden van de wandelsportvereniging krijgen een korting van ƒ0,50 resp. ƒ0,75. Voorinschrijving kan gebeuren bij de volgende adressen: Den Burg: hotel De Lindeboom-Texel Donderdag 3 en vrijdag 4 juni van 19.00-21.00 uur. Oosterend: Fam. Kampstra, Vliestraat 8. Tot zaterdag 5 juni 18.00 uur. De Cocksdorp: fam. Druif, Kikkertstraat 54, Tot zaterdag 5 juni 18.00 uur. Den Hoorn: mej. A. Bakker, Diek 21. Tot zaterdag 5 juni 18.00 uur. Oudeschild: fam. Van Heerwaarden, Loodssingel 33. Donderdag 3 en vrijdag 4 juni na 18.00 uur. De Koog: fam. Henstra, Plevierstraat 18. Tot zaterdag 18.00 uur. Ook inschrijven aan de start is moge lijk maar dat kost een gulden meer. Voor deelnemers die een avond niet kunnen meelopen is er de mogelijkheid om deze avond in te halen op vrijdag 11 juni. Groepen Verenigingen, scholen, e.d. kunnen ook als groep (minimaal 11 personen) inschrijven en komen dan in aanmerking voor een extra groepsprijs. Groepslijsten zijn verkrijgbaar op bovengenoemde adressen en bij H. L. Ploeger, Beatrix- laan 66, Den Burg. Op dit adres kan men ook verdere inlichtingen krijgen over dit wandelsport evenement. Rondje Het rondje om Texel wordt dit jaar gewandeld op zaterdag 19 juni. Voor deze 65 kilometer lange wandeltocht kan men inschrijven tijdens de avond vierdaagse of bij C. A. de Grave, Grensweg 3, Den Burg. Nadere gege vens over deze prestatietocht volgen nog. De heer Piet Koopman uit Oudeschild is op 7 juni a.s. 25 jaar in dienst van de zuivelfabriek De Eendracht. Het zilveren jubileum zal vrijdag 4 juni a.s. worden gevierd. In „Theodorahoeve" aan de Kogerstraat in Den Burg wordt hem een receptie aangeboden; 16.30 tot 18.30 uur. Koopman begon zijn loopbaan destijds als laborant, later werd bij belast met de bediening van de indampings- installatie en de laatste tijd is hij bij de technische dienst. Tot en met vrijdag 11 juni hangen in de expositieruimte van het raadhuis de resultaten van het waterverfconcours dat vorige week in het Hogeberggebied is gehouden. Er zijn ongeveer negentig werken te zien. Het publiek wordt uitgenodigd mee te helpen bij het toe kennen van de „publieksprijs" in de vorm van de „wisselkei". Het raadhuis is open op werkdagen van 9.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur. Maandagmiddag werd in Oudeschild een 30-jarige Duitse toerist aangetroffen die ernstig bloedde aan zijn been. Het bleek dat een verwaarloosde wond opnieuw was opengegaan. De man ver loor zoveel bloed dat hij zich te slap voelde om zich staande te houden. Met een ambulance werd hij naar het Gemini ziekenhuis gebracht, waar hij in de loop van de week door zijn ouders zal worden afgehaald. Leden van de Gymnastiekvereniging Texel kunnen in groepsverband deel nemen aan de avondvierdaagse die van maandag 7 tot en met donderdag 10 juni gelopen wordt. Dit geldt voor leden vanaf acht jaar die zich voor zaterdag kunnen opgeven bij mevrouw Wiersma-Geus, Burgwal 45, mevrouw Eelman-Grit, Lieuwstraat 14 of maandag aan de start (LTS) om 17.00 uur. De kosten voor leden tot en met dertien jaar bedragen ƒ3,75, oude ren betalen ?4,75. GVT deelnemers die tevens lid zijn van een wandelvereniging betalen respectievelijk twee of drie kwartjes minder. Bij opgave dient ver meld te worden hoe vaak men de vier daagse al heeft gelopen. In verband met deze buitenactiviteit vervallen op de wandeldagen de gymlessen van 17.00 tot 20.00 uur. Tevens is er dinsdag van 17 00 tot 20.00 uur geen jazzgym en dat geldt ook voor donderdag van 18.00 tot 20.00 uur. Twee gebakken zeetongetjes (slippies), gemengde salade, frites en remouladesaus ƒ14,50 HAVENRESTAURANT TEXEL (02226) 310.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9