Ballonnenwedstrijd tijdens jazzfestival Aardappeltelers waren tien dagen in Rusland Gemeentelijke invloed in RST HET WORDT BUIGEN OF BARSTEN BORDJES" OPNIEUW IN DISCUSSIE? Geen vergunning voor nog een bijgebouw Wandelrorudje om Texel Drijver bouw 18 B-woningen Speelpaard voor „Thijsseweitje" Verkoopdagen Zusterkring PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 11 JUNI II De Silver/oaf Brassband is met de nodige show gespecialiseerd in het houden van straatpara des en zal dit weekend dan ook veelvuldig in Den Burg op straat te horen zijn. De opening van het jazzfestival belooft vrijdag (vandaag) een swingend en attractief gebeuren te worden. Naast het openingsconcert van de Silverleaf Brassband, de New Dixie Dawn en Teso Windkracht 11 op het folklorepodium op de Groeneplaats wordt voor de jeugd een ballonnenrace gehouden waarbij de ballonnen gratis uitgereikt zullen worden. Dit kinderevenement is mede georga niseerd door de in oprichting zijnde dorpscommissie van Den Burg. Voor ieder ballonkaartje dat terugkomt is een ijsje beschikbaar dat afgehaald kan worden bij de Koffieshop op de Stenen plaats. Voor de verst aankomende bal lonnen zijn vijf transistorradio's te win nen. De ballonnen zullen vrijdagavond het luchtruim mogen kiezen na de offi ciële opening van het festival (dat voor het derde jaar wordt gehouden) door burgemeester Engelvaart. Daarna zullen de drie bovengenoemde orkesten een gratis concert verzorgen. Al vóór acht uur zal het in Den Burg gonzen van de muzikale bedrijvigheid. Vanaf 19.00 uur Het gemeentebestuur heeft een ver zoek van de heer P. G. Schoorl om bij zijn woning aan het Meiertebos een paardestal met berging te mogen bou wen, van de hand gewezen. Mogelijk zal zelfs het tegenovergestelde gebeuren: Schoorl moet misschien een deel van de bijgebouwen die hij de afgelopen jaren bij zijn woning heeft neergezet, slopen. Het probleem is namelijk dat alleen de woning met de garage-bijkeuken met gemeentelijke vergunning is neergezet. De garage-bijkeuken is illegaal tot ap partement gemaakt. Verder is er nog een zwembad, een vrijstaand appar tement van 4 bij 11,6 meter, een plan tenkas van 3'/2 bij 8 meter en kleine schuurtjes van 2Yi, resp. 3 m2. De gemeente heeft achteraf een van de appartementen gelegaliseerd, maar dat neemt niet weg dat de oppervlakte aan bijgebouwen meer dan 36m2 groter is dan volgens het bestemmingsplan is toegestaan. De nu door Schoorl aange vraagde paardestal-berging kan er be slist niet bij. Overwogen wordt Schoorl op te dragen de twee kleine bergingen te slopen. Opt'aden tegen de overige opstallen is na zo lange tijd erg moeilijk. Dat van twee appartementen sprake was, kon de gemeente al sinds'1973 weten want sindsdien wordt van twee appartementen toeristenbelasting ont vangen. Zoals eerder aangekondigd vindt het Rondje om Texel dit jaar plaats op zaterdag 19 juni. De wandelsportvereni ging ,,Het Gouden Boltje" organiseert deze 65 kilometer lange prestatietocht voor de twaalfde maal. Start en finish zijn weer zoals gebruikelijk in het wachtlokaal van de Teso op het haven terrein van 't Horntje. Er kan gestart worden van 6.30 tot 7.00 uur. De bagage kan worden ach tergelaten en wordt per auto meege nomen. Onderweg kunnen de lopers dus nog eens van kleding verwisselen of de eigen proviand aanspreken. De ver zorging is weer in handen van het Texelse Rode Kruis. Voorinschrijving is mogelijk bij C. A. de Grave, Grensweg 3, Den Burg, uitsluitend onder betaling van het in schrijfgeld. Het inschrijfgeld bedraagt bij voorinschrijving f8, Leden van de wandelsportvereniging betalen ƒ7,50. (Ook inschrijven aan de start is mogelijk, °r dan wordt het inschrijfgeld met verhoogd. De voorinschrijving zondag 13 juni. Deelnemers listens 16 jaar oud zijn en niet 0 Ojaar. Bovendien moeten ze jHp-zijn van een sportkeurings- n ander geldig bewijs van edkeuring. wordt een streetparade gehouden, waaraan voor het eerst dit jaar niet alleen door de Silverleaf Brassband deelgenomen wordt. De Margaretha Sinclairband en drumband Voorwaarts Mars uit De Koog zullen ook een rond gang maken en voor degenen die echt helemaal niets willen missen: op de Teso boten wordt 's middags gespeeld door de Little Town Jazzband uit Scha- gen en de One Evening Jazzband. Deze optredens beginnen om 16.00 uur. Strandconcert In tegenstelling tot vorig jaar wordt veel meer buiten het caféprogramma, dat vanavond en morgenavond om 21.00 uur begint, gespeeld, want ook zaterdag zijn er diverse openlucht ac tiviteiten. De One Evening Jazzband zal de hele dag bij de Ronde van Texel op Paal 17 aanwezig zijn. 's Morgens om 10.00 uur wordt al gespeeld in een grote tent en ook 's middags van 13.00 tot 17.00 uur concerteert dit gezelschap op het strand. De prijsuitreiking van de catamaranronde wordt dit jaar in hotel De Lindeboom-Texel gehouden en za terdagavond vanaf 19.00 uur zal de Circus Square Jazzband uit Limburg deze gebeurtenis muzikaal ondersteu nen. Parades Het spelen op straat ziet de organisa- rende vereniging ,,Texel Jazz" als be langrijke promotie van deze muziekvorm en als middel om de toeristen en Texelaars in de juiste jazzy" flestsfeer te brengen. Daarom wordt ook zater dagmiddag een streetparade gehouden door de band die in het meeslepende spelen en deinen met de nodige show gespecialiseerd is: de Silverleaf Brass band en een formatie die verder niet in de café's optreedt: St. Tropeters. Deze groep zal ook buiten Den Burg te horen zijn want zij speelt tijdens het festival overdag op een oude T-Ford die onder andere Paal 17 en enkele dorpen zal aandoen. Adem Een meer ludiek onderdeel dat ook terugkeert is de langste adem wed strijd" (vorig jaar 40 seconden) op de hoek van de Stenenplaats-Weverstraat. Zaterdagmiddag vanaf 15.30 tot 16.30 uur kan een ieder zijn of haar long- inhoud testen op een trompet. Er zijn fraaie prijzen te winnen. De verkoop van de passé partouts loopt volgens de organisatie naar wens al waren begin deze week de drie- dagenkaarten van f30,— nog niet uit verkocht Men verwacht nog veel kaar ten te kunnen slijten aan zeilers en sup porters van Het Rondje. Degenen die nog een passé partout willen hebben moeten snel zijn want vrijdagavond (vandaag) om 21.00 uur sluit de verkoop van deze kaarten waar mee men toegang heeft tot negen café's. Voor niet-passe partout houders zijn dan nog uitsluitend zaalkaarten ver krijgbaar die alleen worden verkocht als de zaal niet vol is. Deze kaarten per optreden kosten vijf gulden. Het ziet er naar uit dat het koffie concert op zondagmorgen 11.00 uur in de Twaalf Balcken een goede hekke- sluiter wordt. De Farmhouse Jazzband, bekend van de opening van hotel De Lindeboom-Texel, hoopt daar veel deel nemende musici en passé partout hou ders te begroeten voor een swingend slotconcert. Als het festival de juiste sfeer heeft gehad zal dit ongetwijfeld kunnen ontaarden in_ een flinke jam sessie van veel artiesten. Darvkunnèn de organisatoren met recht zeggen ,,drie maal is scheepsrecht" en zal de naam van Texel Jazz voorgoed gevestigd zijn. Het is een soort traditie geworden dat de telers van pootaardappelen, die hun oogst afzetten via de firma A. Boon in De Cocksdorp elke twee jaar een gezamenlijke buitenlandse reis maken ter versterking van de onderlinge banden. In het verleden werden uitjes gemaakt naar Israël, Griekenland, Bulgarije en Engeland. Dit jaar werd een agrarische studie reis van tien dagen gemaakt naar de Sowjet Unie. Er gingen 42 klanten van Boon mee, waarvan 32 van Texel, die terugzien op een bijzonder interessante belevenis. De Russische reis heeft van de heer A Boon (die zelf al vier keer in de Sowjet Unie heeft rondgekeken) veel voorbereiding geëist. Tevoren werd een op de agrarische belangstelling van de deelnemers afgestemd programma gemaakt, waarin een bezoek aan maar liefst vijf kolchozen (staatsboerderijen) was opgenomen. De reis naar Rusland werd gemaakt per vliegtuig: per KLM heen en zater dag j.l. met een Topolew van Aeroflot terug. Begonnen werd met een twee daags bezoek aan Moskou, waar het Kremlin, Rode Plein, de permanente tentoonstelling en andere bekende plekken werden bezichtigd. De Texe laars stonden twee uur in de rij om het gebalsemde lijk van Lenin in het mau soleum te bekijken. Voor de dames in het gezelschap was het Goem waren huis (met een naar westerse begrippen uiterst beperkte keusl interessant. Per nachttrein reisde de groep naar Kiev waar onder meer een rondvaart werd gemaakt op de Djepr. Vervolgens ging het met de bus naar Charkov en verder via Orel terug naar Moskou. Op de kolchozen die tijdens de reis werden bezocht, werd het gezelschap steeds op uitstekende wijze ontvangen en geïnformeerd. Dank zijn de goed Nederlands sprekende tolk-begeleider ging er met de communicatie weinig mis. De Texelaars kregen de indruk dat alles wat werd verteld niet propagan distisch maar reëel was. De Russen maakten er geen geheim van dat in de Sowjetlandbouw het ideaal nog lang niet is bereikt. De produktie is nog laag en om de arbeidsmotivatie op de bedrij ven op peil te houden, moeten stimu lerende maatregelen worden genomen: extra prestaties worden extra beloond Allerlei gewassen die in Nederland be kend zijn, worden ook op de kolchozen geteeld. Voor de aardappelboeren was het jammer dat de aardappelen nog nauwelijks boven de grond waren (er wordt niet met voorgekiemd poot- materiaal gewerkt). Een thema dat telkens weer naar voren kwam was dat voor een verdere ontwikkeling vrede in de wereld van fundamenteel belang is. Niet alle onderdelen van de reis waren aangenaam. Met name de lang durige busritten over slechte wegen zouden de meeste deelnemers niet graag nóg eens maken. Aan de hotels en aan het eten worden daarentegen uitstekende herinneringen bewaard. De gemeente heeft tot 23 juni grond gereserveerd in de Mars ten behoeve van Drijver Bouw B.V. die hier 18 premie B-woningen wil bouwen. Op die datum moet kunnen worden vastgesteld of het bouwplan planologisch aan vaardbaar is. Ook moet Drijver aantonen dat hij kopers heeft: van minimaal zes gegadigden moet de koopacte en het aannemerscontract worden overgelegd. Het „Thijsseweitje", een van de nog weinige actieve speeltuinverenigingen, schaft een galoppaard aan, waar om streeks duizend gulden mee is gemoeid. Van de gemeente ontvangt 't Thijsse weitje een subsidie van ƒ315,— volgens de zg. 1/3-regeling, De speeltuin 't Thijsseweitje is de laatste tijd nogal uitgebreid wat de speeltoestellen be treft. De glijbaan die bij de molen van Oudeschild staat, werd overgenomen en ook de schommelstelling op de hoek Boogerd-Willem van Beierenstraat (van de ter ziele gegane speeltuinvereniging „Jong en oud") is na een opknapbeurt naar het Thijsseweitje gebracht. De commissie algemene zaken was woensdagmiddag eensluidend in haar oordeel: de RST statuten moeten zodanig gewijzigd worden dat de gemeenteraad vooral financiële medezeggenschap in het RST beleid krijgt. Als dat niet gebeurt voelen de commissieleden er weinig voor verantwoordelijkheid te blijven nemen voor dit beleid. Ter sprake kwam de statutenwijziging die al in augustus vorig jaar door de raad was voorgesteld maar waarbij het RST-bestuur aan lang niet alle wensen was tegemoetgekomen. Over de wijzigingen die de commissieleden woensdag onder ogen kregen was geen der partijen tevreden. ,,We zijn goed voor wat bestuurs- invloed maar financiële invloed wil de RST met". „Ook met deze statuten hebben we nog mets te vertellen" en „De huidige conflicten zijn ontstaan door de uitbreidingsdrang van de stich ting. Men zal een keuze moeten maken: alleen verder als commercieel particulier bedrijf of een gemeentelijke stichting naar raadswensen", waren enkele me ningen die in verschillende bewoor dingen veelvuldig naar voren kwamen. Het met goedkeuren van de statuten wijziging door de raad betekent overi gens niet dat de gemeente dan auto matisch losstaat van de RST. Men werkt dan gewoon verder met de huidige statuten en als de raad dat wil zullen andere wegen bewandeld moeten worden om van de RST een particuliere instelling te maken. Daar hield de commissie zich woens dagmiddag echter (nog) niet mee bezig. Men bleek in grote lijnen dezelfde mening te hebben als in de raadsver gadering over deze kwestie van augus tus vorig jaar. Hoewel vooral in het CDA en Pakt verschillend gedacht wordt over de „verwevenheid" van de gemeente met de RST en zijn huidige plannen en aankopen, bleken zowel H. Beumkes als mevrouw M. Huitema bepaald niet tevreden over de statuten die nu uit de RST bestuurskoker zijn gerold. Na een heftige discussie was de zaak snel duidelijk: de raad mag met deze statuten vijf bestuursleden benoemen waarvan vier op voordracht van het VVV, het Texels Verbond van Ondernemers en de vakbond. De raad heeft alleen invloed door het ter verantwoording roepen van het benoemde raadslid of de wethouder recreatiezaken die door het college in de RST wordt benoemd. Deze personen worden echter niet met een opdracht aan hun bestuurstaak gezet, zodat ver schillende commissieleden twijfelden over de mogelijkheid van ,,het op de vingers tikken." Oude kranten Ook werd eerlijk geconstateerd dat fractiegenoten als ze in het RST bestuur zitten heel anders over bepaalde zaken oordelen van de partijgenoten. J. C. Dros tegen H. Beumkes over het be stuurslidmaatschap van F. Blanken: „Lees de oude kranten er maar op na." Dros zag als enige mogelijkheid van invloed in de huidige bestuursvorm nog het door de raad weigeren van financiële garanties voor RST geldleningen. Hoewel door de burgemeester ge vraagd was niet teveel op het beleid van de RST in te gaan maar uitsluitend te praten over de statuten, zagen ver schillende raadsleden het een niet los van het ander. De drang naar „groter groeien" en een meer commerciële werkwijze was volgens H. Beumkes hoofdoorzaak van de huidige proble men. Dros wilde graag een volledig inzicht in de bemoeienissen en garan tieverleningen van de gemeente met de RST en andere speciaal opgerichte ven nootschappen zoals bijvoorbeeld met Jarino. Het nu nog zelfstandige raadslid vermoedde dat speciale BV's in het leven zijn geroepen om de gemeente voor verliezen te laten opdraaien. „Een BV wordt opgericht voor als het fout mocht gaan. Als de gemeente en de RST buiten schot blijven dan is een ander wèl de dupe. Ik wil die rottigheid op Texel niet", aldus Dros, die verklaar de het uitstekend te vinden als de RST zo door wil gaan maar dan wel zonder gemeentelijke bemoeienis. ,,De RST krijg je toch nooit meer weg en dat hoeft ook niet, maar wij zijn op deze manier wel mede-verantwoordelijk." H. Beumkes had dezelfde mening en zei dat de RST op het moment handelde als een particuliere onderneming maar wel met rugdekking van de gemeente. „Dat werkt concurrentievervalsing in de hand." Geopperd werd nog eens met het bestuur te praten over verdergaande statutenwijzigingen waarbij de raad ook als schakel in de „keten van goed keuringen" betrokken wordt Burge meester Engelvaart zei dat wel te willen proberen maar hij was niet optimistisch. „Er is bijna een jaar over gepraat en de rek is er nu uit." Zowel het college als de gemeen teraad zijn er voorstander van dat RST- beslissingen en begrotingswijzigingen door de raad worden goedgekeurd. Nu gebeurt dat met een collegeadvies door Gedeputeerde Staten en aan deze in stantie was dan ook gevraagd of het goedkeuringsrecht van GS mag ver vallen met daarvoor in de plaats de gemeenteraad. GS voelt niet veel voor een dergelijke statutenwijziging in ver band met de financiële connecties tus sen gemeente en RST. Men wil een vinger in de pap houden en het college stelt in het pre-advies dat nóg een „goedkeuringsschijf" zeer vertragend zal werken. Dros pleitte toch voor de gemeenteraad als tussenschakel bij de beoordeling van het beleid maar het RST bestuur heeftal te kennen gegeven niet voor een dergelijke werkwijze (zon der GS) te voelen. Zij is van mening dat de statuten een voldoende waarborg bieden voor inschakeling van de raad, zo dit wenselijk of noodzakelijk wordt geacht. Nieuwe raad N. Barendregt van de VVD zag de RST duidelijk als een verlengstuk van het gemeentelijke recreatiebeleid en vond dat als de statuten niet ingrijpen der worden gewijzigd, vooral wat finan ciële inspraak betreft, de gemeente zich beter uitsluitend bezig kan houden met het voorwaarden scheppen voor een goed recreatiebeleid. „Zoals dat bij de woningbouw gebeurt. We creeëren bouwplaatsen maar nemen niet deel in een bouwbedrijf", aldus Barendregt. De conclusie was unaniem: er is niet veel met de raadswenzen gedaan dus de commissie ging niet akkoord. Dros deed het voorstel dit onderwerp pas opnieuw ter sprake te brengen als de nieuwe gemeenteraad is geïnstalleerd. ,,D moet misschien vier jaar verder met t RST. Ik ben benieuwd hoe de mening! f dan liggen." Tekstverwerking De commissie adviseerde positi over de aanschaf van tekstverwerken! apparatuur in het gemeentehuis. H gaat om een electrische schrijfmachir met daaraan gekoppeld een geheugi waarin gemeentelijke standaardformi lieren, in voorbereiding zijnde besten mingsplannen en allerlei gemeentelijl informatie kan worden opgeslagen d eventueel gewijzigd kan worden opg roepen. De aanschaf betekent een tijd besparing voor de typekamer waar mi het aanbod van werk niet kan bijbenf al kon niet precies aangegeven word! hoeveel tijd en geld dergelijke app ratuur oplevert. Na een korte demoi stratie op de typekamer hadden i commissieleden een voldoende indn van de mogelijkheden. Het meest spr kende voorbeeld was het invoeren v< de gemeentebegroting die elk jaar ui getypt wordt maar waarvan negent procent in tekst steeds gelijk is. ,,M enkele seconden kunnen gewijzigde b dragen genoteerd worden en het tikki en oproepen van de nieuwe begrotir gaat veel sneller", aldus Engelvaart, apparatuur kost bijna 35 mille en hee een afschrijving van slechts vijf jaar o in de toekomst snel in te kunnen spell op nieuwe mogelijkheden al zijn de u breidingsmogelijkheden van deze m chine die nu voor enkele proefmaandi is gehuurd legio. H Volgens het WD-raadslid Klaas Barendregt is de gemeentelijke ver ordening die het plaatsen van aan kondigingsborden in het buitenge bied regelt, te streng. In de raadsver gadering van dinsdag kondigde hij aan met voorstellen te zullen komen voor een andere regeling. Aanleiding was het bezwaar dat de heer J. J. Bakker van „De Instuif" heeft gemaakt tegen de weigering van het gemeentebestuur om aan de Pontweg een verwijzingsbord voor zijn supermarkt te hebben. Dertig jaar lang heeft Bakker dat bord aan de weg gehad, maar toen de nieuwe verorde ning kwam, mocht het niet meer en werd het bord uit het gemeentelijke frame weggehaald. B. en W. staan alleen borden toe die verwijzen naar recreatieve voorzieningen; de super markt van Bakker beschouwen zij als een gewone winkelvoorziening. Bakker meent echter dat de hoofdzakelijk op toeristen draaiende supermarkt wèl een recreatieve voorziening is en vindt het onbillijk dat hij het bord aan de Pontweg niet meer mag hebben. Be drijven in Den Burg en De Koog hebben wel mogelijkheden voor „uit bundige" reclame. Naast Barendregt toonde ook Cor Dros zich ontevreden over de regeling. Hij meende dat in feite elke recreatieve voorziening commercieel is, zodat het moeilijk is om volgens dit kriterium onderscheid te maken. Hij betwijfelde trouwens of in de verordening staat dat commerciële borden verboden zijn. Vol gens wethouder Nauta spreekt de ver ordening echter duidelijke taal en func tioneert de huidige regeling uitstekend. De bedoeling was destijds een eind te maken aan de „wildgroei" van de borden en dat is gebeurd. Fantast De heer J. A. Does uit Kortenhoef. die aan de gemeenteraad een brief had geschreven met een klacht over het hoge TESO-tarief, werd door Daan Schilling „een grote fantast" genoemd. Schilling baseerde dat op de medede ling van Does dat zijn gezin tijdens de vakantie op Texel „een veelvoud" uit geeft van wat een gemiddelde buiten landse vakantie zou kosten. Schilling geloofde daar niets van Ate Rienstra tilde niet zo zwaar aan dat onjuiste woordgebruik en vond de klacht van Does wel degelijk reëel. De tariefsont wikkeling bij TESO is inderdaad ver ontrustend. Met belangstelling wordt dan ook augustus afgewacht, als B. en W. met een nota over de veerdienst problemen zullen komen. Het idee van de heer A. Meijer uit Hoedekenskerke om de grafsteen van de kastelein van Eierland samen met vergelijkbare historische stukken over te brengen naar een terrein bij het Natuurrecreatiecentrum, lokte een reactie uit van Cor Ellen. Hij vond het een prima idee, maar vond de zg. museumdijk bij Nieuweschild als expo sitieplaats nog geschikter. Daar zouden dan tevens de dijkstenen moeten komen die destijds zijn weggegeven volgens Ellen naar Texel terug moete komen. De burgemeester beloofde serieu^ aandacht voor deze zaak. Er is een kleine kans dat zich in. toekomst financiële mogelijkhed zullen voordoen om een groot deel v het onrendabele Texelse buitengebi van aardgas te voorzien. Wethout Nauta vertelde dat Vlieland wellic aardgas krijgt en wel via Texel, rechtvaardigt een bijdrage van Vliela in de pijpleiding naar Friesland, thans via de baatbelasting helemi voor rekening van Texel komt. Dat gi kan worden gebruikt als tegemo koming in de kosten van de onri dabele aansluitingen. Zoals beke heeft het college besloten dit problef nog even te laten liggen, mede omi het door het kleiner geworden verse in prijs tussen olie en aardgas mine urgent is geworden. Volgens de gemeentelijke voorstell zal de ongediertebestrijding in de to komst „door of vanwege" de dien gemeentewerken moeten geschiede ook op particulier terrein. Daar w Schilling het niet mee eens. Hij voi dat particulieren juist moeten word: verplicht zelf zoveel mogelijk aan ong diertebestrijding te doen. Een boer ratten wil verdelgen moet dat i kunnen aanpakken. Volgens Van c Kooi betekende dat „vanwege" alle maar dat de betrokken particulier bestrijding moet uitvoeren met veri dat door de gemeente beschikba wordt gesteld. Als men op eigen hou werkt, wordt vaak onnodig gevaarl gif gebruikt. Schilling vond dat het d anders geformuleerd moest worden. De plannen voor het beddengeld plaats van het bestaande systeem v toeristenbelasting zijn van de baa Enkele raadsleden drongen erop aan i controle op de belastingafdracht te vi beteren, zodat de opbrengst hog wordt. Volgens Sieme de Waard van j Pakt was er in 1981 zelfs helemaal ge controle geweest, maar volge wethouder Nauta was dat niet waar. is wel degelijk gecontroleerd maar i een andere dan de gebruikelijke wijt al wilde hij daarover om begrijpelijke i denen niets zeggen. Nauta vond h overigens bijzonder jammer dat beddengeldregeling niet kan doorgas Zowel voor de betrokken logiesw strekkers als voor de gemeente zou f een hele verbetering zijn geweest. De Hervormde Zusterkring van Cocksdorp houdt op de woensdag* van 23 juni tot 18 augustis verkoë dagen van handwerken in het gebou naast de Hervormde kerk in De Coc) dorp, waarvan de opbrengst bestemd voor de kerk. De verkoopdagen woensdag zijn geopend van 14.00 t 17.30 uur en van 19.00 tot 21.30 uur het gebouw kan ook een kopje kof! worden gedronken.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2