Tour de Lasalle spannend Hans van de Sloot wint ook de revanche Watersportvereniging had stevige stoeipartij met de goiven Andere winnaars Ronde om Texel Wijziging lesrooster GVT ha! óók lid van de fietsclub! André van den Berg wint surfwedstrijd TX 71 zwom mee in nachtmarathon Spullen gezocht l voor rommeltjes- markt Crossloop De zwemv* De winnaars op het oreplatform, v.l.n.r. Hans Koorn, Hans van de Sloot en Ben de Jong. H. Giesler en J. Haakman zullen de eerste prijs die ze ontvingen wegens het winnen van het overall-klasse- ment van de Ronde om Texel terug moeten geven. Als nieuwe winnaars zijn R. van de Haak en K. van Kan aangewezen, die met een Hobie 16 meededen. De aanvanke lijke winnaars Geisler en Haakman hadden zich kort voor het begin van de ronde aangemeld met hun G-Cat. De wedstrijdleiding meende met een G-Cat 500 te maken te hebben, maar pas vlak voor de start werd duide lijk dat het om een nieuw type, de G- Cat 5.7 ging. Te snel werd een han dicap vastgesteld om het overall klassement te kunnen berekenen. Gebruikelijk is, om van een boottype waarvan geen Texelse of vergelijk bare Nederlandse resultaten bekend zijn, als uitgangspunt de getallen te nemen die bij de Portmouth race worden gebruikt. Volgens de Port mouth richtlijnen dient de G-Cat 5.7 een handicap van 72 te hebben in plaats van de nu gebruikte 76. Omdat de handicap tevoren niet bekend was, kon door de deelnemers niet tegen de uitslag worden geprotes teerd. Wel werd een protest ingediend wegens het niet bekend zijn van de handicap. De wedstrijd- en protestcom missie van de Ronde hebben na een ex tra bespreking besloten de fout te her stellen. De G-Cat bemanning is door de gecorrigeerde berekening van de eerste naar de zevende plaats gegaan in het overall-klassement. Om consequent te zijn, zijn ook de handicaps van enkele andere boten bijgesteld. Met de nieuwe berekening worden de eerste vier plaat sen van het overall-klassement nu inge nomen door zeilers met een Hobie 16. Geisler en Haakman zijn overigens wel eerste gebleven in de zogenaamde open klasse waarin de catemarans uit komen die niet in andere klassen zijn ondergebracht. Met ingang van woensdag 23 juni komt het damesuur van woensdag van 8.00 - 9.00 uur tot de zomervakantie te vervallen. De dames kunnen in deze periode op maandagavond van 9.00 - 10.00 uur of donderdagavond van 9.00 - 10.00 uur naar les komen. PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 22 JUNI De vliegende start van de 61 kilometer lange revanche-wielerronde. De start van de Haaksgronden zeilrace vlak voor de haven van Oudeschild. Zaterdag hield de Watersportvereni ging Texel de tweede wedstrijd die meetelt voor het Texels kampioen schap. Het betrof ditmaal een moeilijke route die eerder al uitgesteld was we gens teveel wind: het ronden van de Haakse Gronden via Molengat, Middel- rug, Zuider- en Noorderhaaks. Met een stevige bries in de zeilen werd de race, waaraan dertien zeewaardige zeiljachten deelnamen, een fikse strijd tegen de elementen, waarbij de draaiende wind ook voor het nodige spartelwerk zorgde. Tijdens de tocht bleek echter dat iedere deelnemer met een goed uitgerust schip ten strijde trok en dat men over voldoende inzicht beschikte om de wedstrijd waarbij snelheden wer den bereikt van 12 mijl zonder brokken uit te varen. Twee deelnemers gaven de strijd voortijdig op: J. Moens met het jacht Victory" en J. de Haan met Zeelieven". Door de draaiende'wind moest een groot deel van de vele uren durende tocht die 's morgens om negen uur begon, gekruist worden. ,,Een ver keerde beslissing of te laat handelen je lag een heel stuk achter", aldus der deelnemers. Na de race deden hongerige zeilers zich tegoed aan i bakken vis op het clubschip in de hav van Oudeschild. Als startschip en bet leicjingsboot fungeerde de motorkrui: Libero" van F. Langeveld. Uitslagen Haaksgronden race: 1. I Wolff, Zeewolf; 2. H. Collou, Nelly 3. W. Klein Breteler, Tuimelaar; 4. Barendregt, Landman; 5. N. Danke Frigga. M Vluchtpoging Dit kwam uiteraard mede door de val partij in Zuid Eierland. In De Koog begonnen de koplopers ook onderling te strijden. Coen Kraak wist zich daar los te voor de oversteek over de Pontweg sloegen de renners van de Jan Janssen ploeg toe. Mingo Sun wist Huisman te passeren en Hans Koorn moest alles op alles zetten om deze stevige renner bij te houden. De Texelaar kreeg echter ook Hans van de Sloot mee aan zijn wiel en zag geen kans deze op dit korte laatste stuk van zich af te schudden. Enkele meters voor de finish bleek Van de Sloot in staat Koorn in de eindsprint te pas seren. Enkele minuten later kwam de tweede groep binnen en hier werd de eindsprint gewonnen door Leen van Elk. Belangstelling De wielerronde die voor de vijfde maal werd gehouden, mag zich ook publie kelijk verheugen in een groeiende be langstelling. Langs de 61 kilometer lange route stonden vele toeschouwers die het rennersvela met daarachter een indrukwekkende hoeveelheid volgauto's en motoren gade sloegen. Ook bij de finish waren een honderdtal toeschou wers om de spannende eindsprint mee te maken. Het welslagen van de Texelse revanche was vooral uit veiligheidsoog- punt te danken aan de inzet van veel vrijwilligers en de medewerking van ge meente en politie. De eerste tien: 1. Hans van de Sloot IJan Janssen-Onze Krant); 2. Hans Koorn (lamsvleesbedrijf-Ran); 3. Ben de Jong (Jan Janssen); 4. Jos Huisman (lamsvleesbedrijf-Ran Tweewielers); 5. Jan Verschoor (Verdoes-Kyoso); 6. Rein Slikker (Jan Janssen); 7. Jan Spoolder (Verdoes-Kyoso); 8. Rens Spigt (Wilnis bv); 9. Coen Kraak (Pie- ters-Kraak) en 10. Mingo Sun (Jan Janssen). Tijdens de surfwedstrijd bij Dijkmans huizen kwamen uit een sterk veld van 33 deelnemers direct al tientallen surfers naar voren welke elkaar niet veel toe gaven. In het begin aangevoerd door de clubkampioen van vorig jaar, Mark van Rijsselberghe, maar op de voet gevolgd door Andre van de Berg die uiteindelijk won. Voor de nog zeer jonge deelne mers was deze wedstrijd eigenlijk te zwaar. De wedstrijdcommissie heeft dan ook besloten om bij de volgende wedstrijden voor de jeugd een 8-poule in te lassen, zodat zij niet meer in de verdrukking komen tussen de zware jongens en ook weer met plezier aan een wedstrijd kunnen deelnemen. Ook door de dames werd een felle strijd geleverd voor de fraaie medaille, welke voor deze wedstrijd door Windsurfclub Texel voor de eerst aankomende dame beschikbaar was gesteld. Met slechts een punt verschil werd deze gewonnen door Lyda Dijt. Onder veel gejuich werden beide taarten onder de deelnemers verloot. De uitslag van deze eerste wedstrijd geor ganiseerd door de Windsurfclub Texel is als volgt: 1Andre van de Berg, 2. Mark van Rijsselberghe, 3. Gerard Roeper, 4. Herman Boks, 5. Rob Souverein. Onder zeer goede weersomstandig heden zwommen acht leden van de ^wem- en poloclub TX 71 in de nacht Van vrijdag op zaterdag mee in een nachtmarathon in het Drentse Diever. Deze marathon begon vrijdagavond om 20.00 uur en eindigde zaterdagochtend om 8.00 uur. Zo'n nachtmarathon eist een enorme inzet en doorzettingsver mogen van de zwemmers(sters). Dat de mensen van TX 71 hierover beschikken bewezen ze door beslag te leggen op een zeer goede vierde plaats. In totaal deden er 13 zwemverenigingen mee. De ploeg uit Druten eindigde als eerste met een totaalafstand van 46100 meter. De Texelse leden zwommen in totaal 41450 meter. Een afstand die nog nooit eerder door Texelaars was gehaald bij een nachtmarathon. Goede prestaties wer den geleverd door Mark Peter Graaf en Peter Haker. Beiden zwommen ze een gemiddelde van 1900 meter. Een uit stekend resultaat als men in aanmerking Hans van de Sloot van de Jan Janssen-Onze Krant ploeg is overtuigend winnaar geworden van de revanche wielerronde Tour de Lasalle door zaterdagmiddag vlak voor de finish op de Emmalaan Hans Koorn te passeren. Koorn werd vorig jaar derde en kon nu als tweede het ereschavot bestijgen. Derde werd Ben de Jong. Van de Sloot won veertien dagen geleden ook de Tour de Lasalle in Den Helder en heeft in de revancheronde op tactische wijze laten zien de sterkste te zijn. De Texelse ploeg (Lamsvleesbedrijf Texel-Ran Twee wielers) wist in het rennersveld goed mee te komen en behaalde behalve de tweede plaats voor Koorn een vierde en een elfde plaats. 31 De eerste Oosterender rommeltji markt wordt gehouden op zaterdag juli en voor alle markten, die de|r zomer op stapel staan, kan de orga serende commissie nog van alles bruiken. Oude boeken, kleding, mt bels en allerhande artikelen zijn w kom. Als men tijdens de grote schot maak het een en ander weg wi i geven, kan men bellen: (02223) 850. spullen worden desgewenst afgehaakt Een spannende finish om de eerste en tweede pieets. Totaalklassement over 3 crosslopen wedstrijdlopers: 1. C. Timmer 1.27.01 2. A. Hoven 1.27.40; 3. A. Brouw 1.28.03. Veteranen: 1. P. Bakelaar 1.34.40; 2. I Schuijl 1.35.52; 3. H. Bakker 1.40.37. Jeugd: 1. R. van de Wetering 53.17; E. Dijker 55,37; 3. J. Boekei 56.15. Dames: 1. T. Eelman 1.26.47. Hoewel het rennersveld voorbij Oudeschild al ver uit elkaar lag, kan vooral wat betreft de kopgroep gespro ken worden van een spannende ronde, waarbij zich helaas in Zuid Eierland een fikse valpartij voordeed, waar tien ren ners bij waren betrokken. Twee van hen moesten met een gebroken sleutel been naar het ziekenhuis vervoerd wor den. De overige renners kwamen met de schrik en enkele schaafwonden vrij, waaronder ook de Texelse renner Jan Buis, die op een reservefiets de wed strijd kon uitrijden. Kort voor de start om kwart voor twee zag het er nog naar uit dat het wieier- festijn door de regen een fiasco zou worden. Echter vlak voordat het start schot werd gelost door het raadslid P. Zegers werd het droog en liet zelfs de zon zich even zien. Zegers was ge vraagd als starter omdat hij zich volgens de organiserende wielervereni ging zeer positief heeft ingezet bij de „strijd rond een wielerparcours." Het CDA raadslid mocht ook als dank de race meerijden in de auto van de wed strijdleider. In totaal verschenen twaalf ploegen aan de start. De 72 renners moesten vertrekken volgens het zoge naamde vliegende start principe waarbij men in colonne de Emmalaan uitreed en pas op het Schilderend mocht gaan sprinten. Dit in verband met de haakse bocht die zo kort na de start gega randeerd ongelukken zou opleveren. De „zware jongens" voerden meteen buiten Den Burg het tempo hoog op en wisten na Oudeschild uit het peloton weg te rijden, waardoor een verbrokkeld rennersveld in drie groepen richting Oosterend reed. De wegen door het Noorden en de passage bij De Cocks- dorp brachten een definitieve splitsing tussen kopgroep en peloton, waarna men in De Koog al een voorsprong van enkele minuten had. rijden en hield dit vol tot in de Dennen en werd toen weer ingehaald door Jos Huisman die een snelle vluchtpoging ondernam. Het kop rijden hield hij echter niet lang vol, zodat zijn broer Arie Huisman deze taak voor eveneens korte tijd op de Hoornderweg overnam. Vlak neemt dat de zwemmers uit Druten ei gemiddelde van 2000 meter zwomme De Texelse nachtmarathon zal wordi gehouden in de nacht van 3-4 juli. dan zullen deze Texelse deelnemers strijd aanbinden tegen tien enigingen uit het land. Aan de derde crossloop van SV Koog namen 77 „renners" deel. afwezige was Joost Brouwer die steeds de snelste tijd op zijn naam staan (26.47). Opvallend is dat belangstelling bij de dames ook groter wordt. Albert Hoven werd dagavond eerste bij de De uitslagen waren als volgt: Wedstrijdlopers: 1. A. Hoven 28.16; A. Brouwer 28.47; 3. C. Timmer 4. R. Brouwer 29.40. Veteranen: 1. E. van der Heide 28.44 A. de Ridder 29.25; 3. N. Welbori 30.04; 4. P. Bakelaar 31.07. Dames: 1. J. van der Heide 18.38; 2. Bakelaar 18.58; 3. E. Veeger 19.25; 4. Henstra 25.44. Jeugd t/m 14 jr.: 1. E. van der heil 16.14; 2. R. van de Wetering 16.20; 3 Dijker 16.54; 4. P. J. Boekei 17.27.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6