F. Blanken over 50 jaar SVC: rDe Welzijnsstich van het noorden Deelnemers gevraagd voor Miss Texel- verklezing Geslaagd THE LONG RIDERS blieke bewondering was groot voor deze bandieten. De slachtoffers eisten tussenkomst van de regering en ten slotte werd het Pinkerton Bureau (detectives) ingeschakeld om de ban dieten te vangen. Jesse en zijn mannen slaagden er steeds in hun vervolgers te Bij Ponycentrum Elzenhof werd 19 juni het Ruiterbewijs-examen afge nomen. Geslaagd zijn: Diana Blonk, Mansol Niehof, Jolanda Stolk, Freek Krijnen, Corinne Krijnen, Monique Daalder, Marianne Bruin, Elles v. Hogen, Liesbeth Lobato, llonka de Boer, Magda de Boer, Evelien Tielemans, Esther Kikkert, Annemarie Wuis, Danielle Rungs, Wobbe Visser, Sigrid Collou, Justien Kikkert, Cloë Weel, Danielle Roeper, Thirza Weel, Manon de Kruif, Annemiek Plug. igUSDAG 22 JUN11982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 De laatste groep verzorgde jarenlang de begeleiding in het programma van de cabaretier Riens Gratema. De jury bij deze miss-verkiezing be staat uit Elly Koot (ex-miss Holland; ex- miss Europa, bekend fotomodel); Katinka Bleeker (fotografe), en de hoofdredacteur van Panorama. Verder is er een zogenaamde mystery gast. De Texelaars die in de jury zitten zijn Jaring Moll, Cocky Penha (eigenares kapsalon) en Liza Reijarts (schoon heidsadviseuse). Het meisje dat de eerste prijs wint, krijgt een bontman tel ter waarde van duizend gulden, een Olympus fotocamera, eveneens ter waarde van duizend gulden en een reis naar een warm land, waar tevens een fotoserie voor de Panorama jaarkalender gemaakt wordt. Het meisje dat op Texel eerste wordt, doet mee aan de Panorama jaarverkiezing die in het Kurhaus te Scheveningen wordt gehouden. Hier zal ze het moeten op nemen tegen de meisjes die in andere Nederlandse badplaatsen hebben gewonnen. De winnares van de miss Panorama-verkiezing krijgt een auto en een gouden camera, waarvan er slechts honderd in de hele wereld bestaan. Ook van haar zal een fotoserie ge maakt worden. De tweede prijs bij de Miss Panorama-verkiezing in een dia manten ring en de derde prijs een reis. Meisjes die mee willen doen aan de Miss-verkiezing kunnen zich opgeven bij Annet van Rossum (02220) 4927 of F. Dijkstra (02228) 357. vankelijk tegen de SVC festiviteiten te hebben opgezien. Hij had goede her inneringen aan de vereniging en was bang dat de mentaliteit nu heel anders zou zijn. ,,lk was ook bang niemand meer te kennen", aldus Westerhuis, die echter had geconstateerd dat hij zich binnen enkele minuten weer „thuis" voelde. „De sfeer, de stemming en de mentaliteit is nog exact hetzelfde en dat is bij alle modernisering een wonder." Ook herinnerde Westerhuis aan de overwinning die het eerste in 1937 op „het trotse SV Texel" behaalde. Die overwinning was volgens de spreker niet te danken aan het technisch betere spel maar aan de wil om kost wat kost te winnen. Ook gaf hij een weergave van de veranderingen op gymnastiekgebied: „Wij hadden toen geen landingsmatten daar gebruikten we deurmatten voor." Hij overhandigde Jan P. Stolk een envelop met inhoud. „The Long Riders" is het verhaal van de James Younger-bende gedurende 15 jaar na de burgeroorlog. De film is geen verheerlijking van Jesse James en zijn bende, die een nationale held werd door het doden van mensen, het bero ven van banken en postkoetsen en trei nen in het Midden-Westen. Toen Jesse James het leiderschap op zich nam van de bende, begon een reeks stoutmoe dige overvallen op banken treinen, tot dusver onbekend in de staten. De pu- ontlopen. Jesse trouwt met zijn nicht Zee en de bruiloft wordt een groots feest. De rest van de bende vindt zijn ontspanning in de bordelen in het land. Een overval in Northfield, Minnesota, wordt het fatale keerpunt in de car rière van de bende. Jesse en zijn broer Frank slagen erin te ontsnappen en vluchten naar hun huis in Missouri. Frank probeert een geregeld leven te leiden met zijn vrouw, maar hij keert terug naar Jesse wanneer, deze een nieuwe bende vormt. „The Long Riders" is te zien als woensdagwes tern voor personen vanaf 16 jaar. Met een jury van bekende Neder- inders en Texelaars en een zeer antrekkelijke collectie prijzen zal onderdag 5 augustus de Miss Texel verkiezing in De Koog van start gaan. De presentatie is in handen van Ron Brandsteder, die geassisteerd wordt door Aris van Zeijlen. De miss-verkiezing wordt dit jaar in samenwerking met het week blad Panorama gehouden, maar de organisatie blijft in handen van De Koog Promotion. Tijdens deze avond wordt opgetreden door de Millio ns res, de Guys en Dolls en Fictin. De sportieve festiviteiten gingen vrij dagavond al van start met 'n uitsteken de presentatie van de gymafdeling. In het Eierlandsche Huis werd een onge dwongen en afwisselende gymuitvoe- ring gegeven die van start ging met het gezamenlijk zingen van een oud SVC clublied. De volle zaal kon daarna genieten van het fluitspel van Jan Piet Stolk waarna de jongste leden van SVC de zaal binnenkwamen. De kleuters zorgden zoals gebruikelijk weer voor de nodige hilariteit tijdens de uitvoering door dromerig de zaal in te kijken, zoekend naar ouders en zich niet reali serend dat er gegymd moest worden. De groepen volgden elkaar overigens in snel tempo op en tussen de pro grammaonderdelen door werd een volksdans geïntroduceerd waaraan het publiek mocht meedoen. Kastnummer De jongens en meisjes van de laagste klassen lieten aan de ringen zien wat ze konden en de leden uit de hogere klassen deden oefeningen op de brug ongelijk en de evenwichtsbalk. De eer ste groep meisjes voortgezet onderwijs liet een vlot kastnummer zien en de tweede groep was mogelijk nog sneller in allerlei capriolen op de minitrampo- line. Vooral het „stuntspringen" over drie personen leverde veel reactie op uit de zaal. Ook andere vereniging waren uitgenodigd iets van hun kunnen te tonen en zo werden demonstraties op de lange mat gegeven door GVO leden en verzorgden de heren van GVT een Een andere dokter en ook oud voorzitter die het woord voerde was R. R. Siebinga. Hij noemde het een pres tatie dat uit een sportvereniging ook een bloeiende toneelgroep was ontstaan. Siebinga had vroeger nog in deze groep meegespeeld en vertelde dat hij eens tussen de generale repetitie 's middags en de uitvoering 's avonds nog een bevalling moest doen in Oudeschild. „Dat deed ik dan met de overall aan en een opgeplakte snor." Siebinga was jarenlang voorzitter van SVC maar zei dat daar weinig van terecht zou zijn gekomen zonder Adrie Westdorp aan zijn zijde. „Westdorp hield de boel bij elkaar. Hij was een uitstekend bemidde laar bij onderlinge twisten en heeft met hart en ziel 25 jaar aan de vereniging gegeven", aldus Siebinga, waarop spontaan werd geapplaudiseerd. Ook dankte Siebinga als ouder de vereni ging. „Het was fijn voor mijn kinderen." De dokter had al zeven SVC leden „geleverd" en had als kado nog twee kinderen in petto. „Dan kunt u weer even vooruit." ,SVC is de Welzijnsstichting van het Noorden." Dat was het compliment dat tortvereniging De Cocksdorp kreeg van wethouder F. Blanken tijdens de receptie e zaterdagavond in het Eierlandsche Huis werd gehouden ter ere van het halve uw feest. Ze waren er zaterdagavond allemaal: leden, oud-leden, bestuurders van idere voetbalverenigingen, afgevaardigden van KNGV en KNVB, oud bestuurders natuurlijk het huidige bestuur dat trots de gelukwensen en felicitaties in itvangst nam. Hoewel men te kennen had gegeven niet teveel de geschiedenis in willen duiken („Dat is voornamelijk een verdienste van anderen") gebeurde dat atuurlijk) toch en terecht. Vijftig jaar een grote sportvereniging in een klein dorp is et niks of, zoals oud-voorzitter T. van der Laan het uitdrukte: „Een grote ireniging in een groot dorp is geen kunst, maar de grootsheid blijkt pas uit een reniging als SVC in een klein dorp." De receptie werd gehouden na een estelijke en vooral gezellige sportdag ndom het Eierlandsche Huis met jetbal, volleybal en een veldloop. Een ïgental sprekers roemde ieder op zijn gen wijze 's avonds de activiteiten van C. Als men 's middags een kijkje op sportvelden had genomen, had men ogelijk nog meer argumenten kunnen invoeren waaróm SVC 50 jaar bestaat, lij zagen bestuursleden anderhalf uur jetballen om daarna vrolijk mee te pen in de door henzelf georganiseerde larathon. Dat kom je niet vaak tegen. T. de Boer voerde het woord namens i KNVB en bood de traditionele vlag en aan die behoren bij een 50-jarig estaan. De Boer ging breedsprakig in de verdiensten van SVC en betrok aarbij speciaal de inzet van het eerste ftal dat bestaat uit veertigers. „Als je idens één seizoen zes doelpunten laakt en je hebt er honderd tegen en je ialt uit 19 wedstrijden niet één winst- unt, maar je blijft met plezier spelen, an toon je moed en doorzettings- armogen", aldus De Boer. J. Muller sprak namens de Koninklijke lederlandse Gymnastiek Vereniging en urnkring Hollands Noorderkwartier. Hij and het lovenswaardig dat ook bij de ymnastiek de gezelligheid en het „vro- ke sporten" op de eerste plaats komt en dacht dat vanuit deze instelling nog vele jaren activiteit in het vooruitzicht ligt. Maar toch had hij gemerkt dat sinds de komst van gymleider Peter Vos ook werd deelgenomen aan wedstrijden. „Ik hoop SVC daar vaker te zien, want gezelligheid en wedstrijden gaan best samen." Muller overhandigde de voor zitter van SVC Jan P. Stolk de zilveren medaille van verdienste van de KNGV. Binding Ook wethouder Blanken ging in op het niet zo prestatiegerichte beleid van SVC dat er wel in heeft geresulteerd dat elke Cocksdorper op een of andere manier binding heeft met de jubilerende vereniging. De term „welzijnsstichting van het noorden" vond Blanken dan ook geen overdreven uitdrukking te meer omdat SVC zich niet alleen met sport heeft beziggehouden. De wet houder vond het prettig dat de nieuwe subsidieverordening van de gemeente wat betreft jubileumsubsidies niet geba seerd is op het aantal senioren elftallen. „Het gaat om de leeftijd en uit die leeftijd kan de inzet blijken", aldus de wethouder, waarna hij de jubileum subsidie overhandigde. Ook de nieuwe voorzitter van de Welzijnsstichting, C. Hoogerheide, ging De start van de straten/oop op het fietspad naast het Eerlandsche Huis. spectaculair „tafelspringnummer". De hele en halve overslagen en salto's werden met „ohhs" en „ahhs" ge volgd. De GVT demonstratie was tevens het einde van een afwisselend pro gramma. Om 22.00 uur kon de avond met een dankwoord afgesloten worden en deze tijd geeft aan dat men zich niet „te" uitgebreid heeft willen presenteren waardoor de aandacht bij deze uitvoe ring niet verslapte. Penaltys Zaterdagmorgen om half tien ging het voetbaltoernooi voor E pupillen en C junioren van start en hoewel men de eerste uren met stevige regenbuien te kampen kreeg kon het wedstrijdpro gramma toch geheel afgewerkt worden. Bij de pupillen werd ZDH El eerste en bij de junioren het C2 team van Oosterend. Ook werd een wedstrijd penaltyschieten gehouden waarbij Oosterend E1 uit 12 schoten zeven keer kon scoren. Texelse Boys behaalde evenveel doelpunten bij de junioren en beiden mochten zich op dit onderdeel dan ook eerste noemen. Improvisatie was in verband met de beperkte kleedruimte nodig maar toch is het toernooi met enkele spannende wedstrijden zonder een wanklank verlo pen. Datzelfde geldt voor het volleybal toernooi dat 's morgens werd gehouden en waarbij 't Cafeetje bij de dames kampioen werd en Volko (uit Koek- angen) bij de heren. De SVC De Rog teams deden het ook uitstekend en werden in beide poules tweede. Ingrijpen Van meer ludieke aard was de wed strijd oud-SVC tegen het huidige eerste elftal met een redelijke publieke belang stelling en met onvervaslt Cocksdorper commentaar via de geluidsinstallatie werd sportief en met de nodige humor gespeeld. Zo was een gericht doelschot van een speler van het huidige eerste bijna een doelpunt maar iemand uit het publiek wist door snel tussen de doel palen te gaan staan het schot te keren Een scheidsrechterbal zorgde wel voor het toch verdiende puntje. Tijdens de twee keer 45 minuten bleek ook dat veel oud-leden nog best in het eerste kunnen spelen. In de eerste helft wist men op een 3—0 voorsprong te komen en pas in de tweede helft kregen de spelers last van conditiegebrek en konden de tegenwoordige SVC voet ballers iets terugdoen. Met doelpunten van P. Postma, G. Buis en H. van der Start werd met 3—4. De wedstrijd werd uitstekend geleid door P. van der Gracht. Bij het jongerentoernooi waren P. Douma, H. Stevens, J. W. Boon en L. den Braven de arbiters. Concurrentie De marathonlopers troffen 's middags uitstekend weer en ondanks concurren tie van het wandelrondje om Texel en de Tour de Lasalle was de deelname aan dit laatste sportieve onderdeel in de fes tiviteiten goed. Er verschenen 74 deel nemers aan de start waarvan het me rendeel (47) de drie kilometer liep. Door een fout in de routebeschrijving liepen alle deelnemers vijfhonderd meter min der. Snelste op de 2,5 kilometer was Jef Schuur met een tijd van zeven minuten en 45 seconden. Op de zes kilometer werd Jan Willem Reuvers eerste met de tijd van 27 minuten precies. Op de tien kilometer waren slechts acht lopers actief en dat leverde een onverwachte overwinning op voor Ron Daalder uit Oosterend met de tijd van 41 minuten en 25 seconden. Piet Bakelaar werd twee de met slechts drie seconden achter stand. Van de verloting die gedurende twee dagen werd gehouden zijn verschillende prijzen nog niet afgehaald. Het betreft de volgende nummers: 21, 14, 35, 79, 62, 52, 45, 78, 77, 103, 110, 145, 250, 198, 257, 284, 285, 222, 261, 340, 319, 310, 390, 297, 296 en 292. Prijswinnaars kunnen de prijzen afhalen bij de familie De Ruiter, Klimpstraat 65 in De Cocks dorp. Aarlino Koningen tal Bodhoevedorp werd vorig jaar eerste bij de Miss Texei verkiezingen. Muiier ven het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond overhandigt de voorzitter van SVC Jen Piot Stolk de zilveren medaille van rdlenste. Noest Stolk secretaris R. W. Steenhuizen (rechtsl en penningmeester J. Boon. in op de vergelijking die Blanken had gemaakt maar hij was van mening dat SVC het op een aantal punten beter doet dan „de stichting uit Den Burg", die zijns inziens naar het publiek toe veel ondoorzichtiger is dan SVC. „Ik hoop aan die duidelijkheid de komende tijd iets te doen," aldus Hoogerheide, die de vereniging met 176 leden vooral prees voor de „tanden op eikaar- mentaliteit". Hoogerheide had ook een subsidiebedrag meegenomen; M00, Worstelen Adrie Westdorp nam zelf ook het woord en prees het huidige bestuur om het doorzettingsvermogen. Hij zei dat zijn drijfveer was geweest dat SVC moest blijven bestaan in het belang van de saamhorigheid in het dorp. Met een variatie op de spreuk Luctor et Emergo, „Ik worstel en probeer boven te blij ven", gaf Westdorp aan dat dit niet altijd gemakkelijk is geweest. „Maar De huidige voorzitter van SVC Jan Piet Stolk grijpt als doelman mis in de wedstrijd SVC 1 tegen oudjeden. voor de aanschaf van een landingsmat voor de gymnastiek. Wonder Vervolgens was het de beurt aan dokter Westerhuis, momenteel woon achtig in De Koog en voor de oorlog de motor van SVC. Westerhuis zei aan- SVC is er nog en dus zal het in de toekomst ook wel lukken." Verder werd nog het woord gevoerd door oud voorzitter T. van der Laan en B. Bakker van SV Texel. De officiële en druk bezochte receptie eindigde in een fees telijke dansavond die tot in de kleine uurtjes duurde. Dromerig

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7