40 jaar bij Staatsbosbeheer Koninklijk zilver voor Albert Kuik i Voor het weekend 3 Popconcert tot half twaalf Verleende bouwvergunningen Vordering gaat niet door T rombosedienst Groene Kruis Zuigelingenbureau van 26 en 27 juni 1982 Artsen Kerkdiensten I Groene Kruis Tandartsen Apotheek Dierenartsen I Alcohol en drugs. 1 Noodslachtingen B Rijkspolitie Brand/ambulance i Kustwacht Eierland 18 JDAG 25 JUNI 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Albert Kuik (rechts) met zijn koninklijke onderscheiding. Links de heer L. Appelman van het Ministerie van Landbouw en Visserij. Het werken met een ruime mate van iet en ijver, het verrichten van arbeid l volle tevredenheid van superieuren het leveren van een constructieve jdrage bij de totstandkoming van een varieerd Texels bos. Dat waren enkele implimenten die de 62-jarige bosop- ■hter Albert Kuik kreeg bij de viering n zijn veertig jarig ambtsjubileum bij aatsbosbeheer. De opmerkingen wa lt afkomstig van de algemeen direc- ur Van der Lely van Staatsbosbeheer ze werden voorgelezen door de gevaardigde van het ministerie van tdbouw en visserij, ingenieur L. Ap- ilman die zei dat deze eigenschappen ede aanleiding zijn geweest om de bilaris koninklijk te onderscheiden met eremedaille in zilver in de Orde van ranje Nassau. Deze uitreiking was een lestelijk hoogtepunt van een even lestelijke receptie die woensdagmid- tg in hotel De Lindeboom werd ge- tuden en door vele afgevaardigden in diverse instanties en uiteraard fami- en kennissen, werd bezocht. De officiële receptie nam door het oot aantal sprekers praktisch de hele liddag in beslag. Velen roemden de zet van A. Kuik als bosopzichter al erden ook enkele kritische kantteke- ingen beplaatst. De term ,,te streng" el enkele malen maar woensdagmid- ag kon geconstateerd worden dat dit, Doral door maatschappelijke verande- ngen en het ouder en wijzer" ver- nderd is. Jaap van Groenigen drukte ch namens de personeelsvereniging rat dit betreft het meest duidelijk uit. ,Voor het gemak deel ik mensen die op leftijd komen altijd in in twee cate- orieën: degenen die een beetje ver- uren en mensen die milder worden. U loort bij de laatste groep." Kuik heeft met de volle veertig jaar op 'exel gewerkt. Als SBB-man is hij in 942 begonnen met bosaanplanten in de loord-Oostpolder. Hoewel de term ,,bij Ie staat zit je goed" toen ook al opgeld leed, waren het toch harde tijden mdat het werken ,,in akkoord" (be- aling per aangeplante hectare of per teter greppel) nog regel was. In 1946 verd Kuik ploegbaas onder M. Mantje, Ie huidige districtsambtenaar op Texel, lij was ook degene die Kuik in feite naar Lexel haalde toen hier in 1958 een bos- ipzichter nodig was. Mantje vroeg om ien ploegbaas uit ,,de polder" en kreeg uik toegewezen. Drs. H. de Jong. hoofd SBB in Joordholland, ging in op de verandering ian de polder naar een eiland en kon nu loncluderen dat Kuik zijn „stekkie" snel lad gevonden. ,,U hebt een belangrijk tempel gedrukt op de aanplant en het ieheren van een prachtig bos," aldus )e Jong. Ingenieur L. Appelman zei ïamens het ministerie van landbouw en 'isserij voordat hij de koninklijke onder- cheiding opspelde, dat bij staatsbos- leheer veertigjarige jubilea niet zo veel neer voorkomen. Jongeren studeren anger en door de vervroegde uittreding ïalen velen een dergelijk jubileum niet. ,,U kunt echter nog wel wat jaar tjes mee." Kuik heeft ook de maat- ichappelijke veranderingen bij SBB tieegemaakt van een kleine beheers- Jienst tot een grote instanties die, rolgens de spreker, „tot grote waar dering werkt voor het behoud van de natuur." Appelman zei dat waardering roor het veelzijdige werk dat Kuik toveel jaar op zich heeft genomen niet vaak is uitgesproken en dat het tijd werd dit nu eens „in het groot" aan te pakken, waarna Appelman de onder scheiding opspelde en de bijbehorende beschikking overhandigde. Gezellig Houtvester en collega E. J. G. Swel- lengrebel kende Kuik vooral als „ge zellige huisvader". De houtvester ver haalde over genoeglijke bijeenkomsten in huize Kuik waar met trots over de kinderen werd verteld. „U hebt echt een gezellige familie." Swellengrebel kwali ficeerde zijn werknemer als een gedre ven bosbouwer die enorm van zijn werk houdt. „Met veel plezier moest hij soms eikjes laten zien die het goed deden.' Ook privé heeft Kuik een plaats in de samenleving verworven waarbij zijn di- rigeeractiviteiten het meest opvallen. Swellengrebel noemde de jubilaris ook een verdienstelijk fotograaf maar dacht dat het goed was als de conponist Kuik nog eens een muziekstuk zou schrijven dat handelt over het bos. „Dan com bineert u werk en hobby en komen wij allemaal luisteren." Karakter Districtsambtenaar M. Mantje schet ste de werkzaamheden in de Noord Oostpolder in en na de oorlog. Die jaren stonden bij de spreker in het geheugen gegrift als harde tijden vooral omdat er gedwongen weinig sociaal gehandeld kon worden. Kuik was in zijn ploeg een harde werker en kreeg dan ook de bijnaam „de beul van de Noord-Oost polder „Bij dat harde werken had je weieens het gevoel: eerst Urk zien en dan sterven", aldus Mantje. Op Texel was het werk minder zwaar, afwisselen der en door de maatschappelijke ver anderingen ook socialer. Mantje gaf toe dat vooral in de beginjaren op Texel nogal eens wat botsingen zijn ontstaan. „Maar ja wij hebben ook een totaal ver schillend karakter." Die botsingen heb ben echter noot geresulteerd in lang lopende ruzies. „De volgende dag moest je weer samen aan de slag" zei Mantje die vond dat Kuik een belangrijk aandeel heeft gehad in het opbouwen van een „goede groep mensen die in het belang van de gemeenschap wil werken." Dat er ook op Texel kritiek is op het beleid van Staatsbosbeheer vond Man tje geen zaak om wakker van te liggen. „Maar het houdt ons als organisatie wel wakker en dat is goed, vooral als we tot oplossingen kunnen komen." Streng J. van Groenigen had Kuik in zijn beginperiode als „streng" ervaren maar kon nu wel verklaren waar dat aan lag. „U was in de polder een heel andere manier van werken gewend." Kuik had meermalen tegen Van Groenigen en andere personeelsleden gezegd dat de Texelaars „te" makkelijk waren. „Wat dat betreft gaf u wel tegengas." De personeelsvereniging had ter ere van het jubileum een speciale feestkrant ge maakt waarin ook een door Cees Kok geschreven lied stond. Dit lied schetste de hobbys en de levensloop van de familie Kuik en hét werd onder aanvoe ring van Van Groenigen door de zaal meegezongen Jo Schuurman-Maas bood daarna namens het personeel een grote bos rozen aan. Flexibel T Medema ging als voorzitter van Excelsior en het Texels Christelijk Man nenkoor wat meer in op de hobbys van de dirigent. Ook hij wist te vertellen dat veel leden Kuik in het begin streng vonden. „Nu wordt ook wel eens gezegd: hij is was makkelijker gewor den, maar dit is niet ten koste gegaan van de goede resultaten op concour sen" aldus Medema, die kon meedelen dat ervoor dirigenten geen VUT („flexi bele uittreding") bestaat. Zij moeten doorgaan tot hun 75ste vond hij. Na mens de muziekverenigingen bood hij een envelop met inhoud aan. De heer A. de Boer, oud collega van Kuik, roemde over de samenwerking in de Noordoostpolder en kon zich ook Mantje herinneren als „een goede baas". De directeur van gemeente werken J. van Hoorn feliciteerde Kuik namens het gemeentebestuur en hoop te dat de jubilaris in de toekomst nog eens met gemeentewerken zal willen praten over het snoeien van laanbomen. Kuik had in het verleden te kennen gegeven kritiek te hebben op de ge meentelijke aanpak. „Daar moeten we nog eens opbouwend over discus sieren", aldus Van Hoorn. Steen In zijn dankwoord zei Kuik niet te ont kennen „hard" geweest te zijn. Hij had zelf de indruk verschillende zaken op deze leeftijd ook meer te relativeren en verklaarde dit met de spreuk „een steen die van ver komt, wordt gladder." Wat betreft de poldertijd na de oorlog zei hij niet veel anders te hebben kunnen handelen. „Je had 125 man onder je en het werk moest klaar. Dat kon ik niet helpen." De geridderde bosopzichter dankte voor de vele goede woorden maar vond ook dat een jubileumfeest niet alleen voor complimenten was. „Het is voor mij geen dag van verdienste maar een dag van grote dankbaarheid dat God mij dit heeft'willen geven." 's Avonds kreeg de heer Kuik als dirigent nog een verrassing. De majo rettes, drumband en de fanfare Excel sior alsmede het Texels Christelijk Man nenkoor brachten een uitgebreide sere nade in de tuin van de familie aan de Rozendijk. De burgemeester is er alsnog mee akkoord gegaan, dat het evenement Texelpop op 9 juli in de Wezentuin in Den Burg mag duren tot half twaalf 's avonds, in overeenstemming met de wens van de organisatoren. Aanvanke lijk was muziekvergunning gegeven tot 10.00 uur, maar daartegen werd bezwaar gemaakt omdat er dan te wei nig tijd zou zijn om alle deelnemende popgroepen behoorlijk aan bod te laten komen. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instanties bouwvergunning verleend: W. T. van der Linde, Kikkertstraat 2, De Cocksdorp, voor het plaatsen van een telefooncel; D. J. Koster, De Dageraad 41, 't Horntje, voor het bouwen van een tuinmuur/luifel; I. Plaatsman, Hoger- eind 39, De Waal, voor het vergroten van een hotel-pension; M. Th. J. Hil- lebrand, Klif 20, Den Hoorn, voor het vergroten van een garage-berging; C. Schumaker, Pontweg 226, De Koog, voor het veranderen van een voormalig logeergebouw; Waterschap Texel, voor het veranderen van een woonhuis Kik kertstraat te De Cocksdorp; W. Baijs- van Splunter, Heemskerckstraat 17, Oudeschild, voor het bouwen van een garage-berging. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, kamer 209. Het plan van de gemeente om de woning Kogerstraat 30 in Den Burg te vorderen ten behoeve van een woning zoekende gaat niet door. Gebleken is nl. dat de woning is verkocht aan de heer B. Hoogenbosch en dat zijn doch ter erin woont. Hoogenbosch had destijds gevraagd de woning te mogen slopen om zijn bedrijf ,,Theodora-hoeve" beter tot zijn recht te laten komen. Het gemeente bestuur vond dat zonde omdat de woning nog in goede staat verkeerde en wilde de sloop voorkomen door vor deren De gemeente heeft nl. geen sloopverordening, waarmee het slopen op andere wijze zou kunnen worden tegengegaan. Daar wordt nu wel spoed achter gezet. In de raadsvergadering van augustus zal een sloopverordening ter vaststelling worden aangeboden. Iedere woensdagochtend volgens af spraak van 9.00 tot 10.30 uur. Adres: Groene Kruisgebouw (ingang tandart sencentrum), Wittte Kruislaan, Den Burg, tel. (02220) 4887 (uitsluitend tijdens bovenstaande uren). Indien u niet op het afgesproken tijdstip kunt komen, dah gaarne kon- takt opnemen voor woensdag met de administratie van het laboratorium van het Gemini-ziekenhuis, tel. (02230) 11414 tst. 232 of tst. 299. Mee te nemen: alle trombosedienst- gegevens van elders en verzekerings- gegevens (ziekenfondskaart). Volgens afspraak. Informatie hier over op werkdagen van 17 00-18.00 uur: tel. (02220) 3241. g Uitsluitend voor spoedgevallen Zondag 27 juni 1982 Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. (02220) 2039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00- 16.30 uur zonder afspraak. Dokter R. R. Siebinga, Kikkert straat 12, De Cocksdorp, telefoon (02222) 234. Bij geen gehoor (02220) 2323. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek ge opend en spreekuur van 12.00- 12.30 uur en van 17.00-17.30 uur, zonder afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Lot op! Aanvragen voor hulp: uitsluitend te bereiken: zaterdag en zondag tussen 13.00 - 14.00 uur en 18.30 - 19.30 uur. Zr. M. de Jager, Diek 29, Den Hoorn, tel. (07226) 304. j Uitleen van verplegingsartikelen I en informatie: Maandag t/m vrijdag 17.00-18.00 i uur. Lidmaatschapskaart meebren- gen. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur Ds. Nolthenius gezamenlijke dienst met de i Doopsgezinden in de Doopsge- j zinde kerk De Cocksdorp 9.30 uur ds. Van Zijll i Langhout Den Hoorn 11.00 uur cand. Mulder uit Amsterdam De Koog 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout De Waal 9.30 uur Morgengebed j m.m.v. Interkerkelijk koor Oosterend 9.30 uur cand. Mulder i gezamenlijke dienst met Oude schild. Oudeschild 9.30 uur Dienst in Oos- j terend. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur ds. R. J. Blaauw 19.00 uur ds. R. J. Blaauw speciale viering, m.m.v. Regospel Uitzending via De Lichtboei Oosterend 10 uur ds. Weggemans 19.30 uur ds. Weggemans GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur ds. D. Hakkenberg, uit Lisse 16.00 uur ds. Hakkenberg Woensdag 30 juni Oosterend 19.00 uur ds. C. Harinck uit Dordrecht. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te- recht in het tandheelkundig cen- trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00- 17.00 uur; zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele- foon (02220) 2527. Consultatieburean voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: telefoon (02226) 413. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon M (02220) 2182(slachtplaats) of-2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. (022261 H 520 of (02220) 3541 S De politiebureaus in Den Burg en De Koog zijn tot 23.00 uur 's avonds geopend. Het politiebureau van de groep Texel van de Rijks- Hl politie is telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten de kantooruren kan men rechtstreeks contacy opnemen met de meld- si kamer van het district Alkmaar, tel. (072)116444. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 11.30 uur ds. P. S. Huttenga, uit Zaandam 16.30 uur ds. P. S. Huttenga DOOPSGEZINDE GEMEENTE g Den Burg 10.00 uur ds. Nolthenius g gezamenlijke dienst met de Her- |g vormden. Kerkbusje Den Hoorn Uitzending via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur ds. Hoekstra g ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Dameskoor Uitzending via De Lichtboei zondag 10.45 uur, Jongerenkoor 1| uit Schagen Kindernevendienst De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur De Cocksdorp: zondag 19.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Schilderend 19. Zondag 10,30 uur openbare lezing. Wachttorenstudie, 11.30 uur. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220- 2066. Bij geen gehoor 02230- 22222. Voor niet spoedeisend ambulancevervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-22222. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (02222) 270. Woensdagavond werd de familie Kuik getrakteerd op een afwisselende serenade van drumband, majorettes, fanfare en mannenkoor.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5