Tarief niet dè oorzaak van afname vervoer Taptoe Texel dit jaar zeer geslaagd esident-commissaris TESO tot aandeelhouders: TESO wacht op steun rest door de verzekering wordt vergoed. Jubileum Op 12 augustus 1907 werd besloten Teso op te richten. De onderneming bestaat deze zomer dus 75 jaar. In verband daarmee kregen de 109 aan wezige aandeelhouders na afloop van de vergadering een koud buffet aan geboden. Deze onverwachte verrassing werd zeer op prijs gesteld, vooral toen bleek dat dit buffet zowel kwalitatief als kwantitatief aan de hoogste eisen bleek te beantwoorden, leder kon zon der bezwaar twee of drie keer opschep pen en er kon ook bij gedronken worden zoveel als men maar wilde. Hoewel de eigenlijke vergadering vrij snel was af gelopen werd het daarom voor het merendeel van de aanwezigen toch nog zeer laat. Volgens president-commis saris Bakker moest deze geste tevens worden gezien als compensatie voor het feit dat de aandeelhouders voorlopig geen dividend zullen ontvangen. Het buffet was verzorgd door de heer J. C. Stolk en zijn medewerkers. Het is niet de bedoeling verder nog iets aan de ju bileumviering te doen. President-commissaris Bakker sprak in zijn openingswoord aan het begin van de vergadering zijn erkentelijkheid uit jegens de initiatiefnemers van het eerste uur, die er voor zorgden dat Texel een eigen uitstekend functionerende boot verbinding kreeg. Bakker zei dat deze veerdienst de basis en eerste voor waarde is geweest voor de ontwikkeling van Texel in al zijn facetten, niet alleen in economisch maar ook in cultureel opzicht. ,,Geen enkele gemeenschap ook de Texelse niet, kan op zichzelf bestaan. De mogelijkheid van integratie staat of valt met de kwaliteit van de verbinding. Teso heeft in de 75 jaar van haar bestaan gedemonstreerd dit belang en haar verantwoordelijkheid hierin vol ledig te verstaan en hiernaar te kunnen en willen handelen. Het heeft Teso en haar bestuurders in deze 75 jaar niet ontbroken aan boe-geroep maar ook niet aan applaus, een trend die de onderneming vanaf de oprichting en zelfs daarvoor heeft begeleid. Niets rechtvaardigt de verwachting dat het in de toekomst anders zal gaan. Dat heeft nauwelijks iets met de onderneming zelf te maken, maar veel meer met de tegenstelling tussen behoudend en ver anderingsgezind. Veranderingen maken per definitie deel uit van de toekomst met zowel de voor- als nadelen. Wij hopen en vertrouwen dat Teso hierin haar rol zal kunnen blijven spelen." De Teso-vergadering had een vrij vlot verloop. Jaarverslag, balans en ver- Bij Teso heerst teleurstelling over het feit dat tot dusver geen enkele vorm van financiële steun is betuigd om de Ster televisiereclame voor Texel te kunnen voortzetten Vorig jaar heeft Teso twee ton uitge trokken om het Ster-spotje te kun nen laten maken en een aantal keren uit te zenden. Aangezien het bestuur vindt dat het hier om een belang gaat voor het totale Texelse bedrijfsleven terwijl ook het alge mene belang ermee is gediend, wil men de campagne niet langer alleen betalen. Om het Ster-spotje nog een seizoen te kunnen uitzenden is f150.000,— nodig. Teso heeft de gemeente voorgesteld f50.000,— voor zijn rekening te nemen. Het Texe/s Verbond van Ondernemers zou f25.000, moeten betalen en de RST ook f25.000,—. De rest, f50.000,— zou voor rekening van Teso zelf komen. Hoewel de brief met het verzoek meer dan een maand geleden is verzonden, zijn alleen nog maar afwachtende of af wijzende reacties binnengekomen. Ook Recron, die later om steun is gevraagd, heeft nog niets toege zegd. lies- en winstrekening lokten weinig fundamenteel commentaar uit. Aan deelhouder Th. van den Berg had zich wel verbaasd over de debiteurenpost op de balans van ƒ106.000, ,,Kun je op de pof met de boot mee?" Directeur Th. Hoogerheide legde uit dat deze post verband houdt met het feit dat Teso enkele contractvervoerders heeft die achteraf betalen: PTT, VVV en de Ko ninklijke Marine. Het is in ieder geval geen „dubieuze" post, maar er is tel kens wel wat te vorderen. De heer H. Ran had in de jaarstukken Loes verder pagina 2 Kilo harde tomaten 1,49 Kilo jonge spitskool 59 Verkrijgbaar bij: Verswinkel te De Cocksdorp Versexpres Texel, en Brouwer, Oosterend. Geldig t/m zaterdag. ctie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, tel (02228) 266 Beutick, Warrnoesstraat 43, Den Burg, tel. (02220) 2208 en 1 9 ~t m 1 Verschijnt dinsdags en vrijdags Oosterhof, Burdetstraat 19b, Den Burg, tel. (02220) 4988, 4 r E AST1 Postgiro 652, Abonnementsprijs 716,15per kwartaal advertenties, abonnementen, etc.: wT'POC'lr lA/ d P t'r O Ft/ fu f Ftf CA I l Bankretatles^mro Bank m. 46.99.17.636. eveld ÖDe Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, J Rabobank nr 36 25.01.742 NMB nr. 67 34.60.398. ion (0222012741, na 18 00 uur 4881. %_y/ Taptoe Texel werd besloten met het optreden van alle bands en korpsen gezamenlijk. De afname van het vervoer bij Teso is niet of nauwelijks veroprzaakj or de hoogte van de tarieven. De daling in het vervoer is in 1981 or zeker 80% toe te schrijven aan de verminderde economische tiviteiten op Texel. Het toeristisch vervoer is in 1981 nog iets stegen, al is dat heel weinig, nl. 1%. 'P het bovenstaande werd gewezen r president-commissaris Bob Bakker Teso in zijn openingswoord van de imene aandeelhoudersvergadering, vrijdagavond in het havenrestaurant 't Horntje werd gehouden. Dat de igte van de tarieven niet van zoveel ekenis is voor het vervoersvolume als aatste tijd wel eens wordt gedacht, :t ook uit het feit dat de Zeeuwse rboten met hun veel lagere tarieven leveer met eenzelfde vervoersafna- hebben te maken als Teso. Muziekvereniging Excelsior tijdens het spelen van de Punchinello-mers. Moeilijk lat neemt niet weg dat Teso het in 1 nog aanmerkelijk moeilijker heeft lad dan was voorzien. Bij de bestel- van de dubbeldekker Molengat d verwacht dat 1981 een dieptepunt Ie exploitatie zou vertonen, maar de sstijging vooral voor de brandstof, ift hard aangetikt en de ontwikkeling i het vervoer liet te wensen over. De ne stijging van het toeristische auto- keer is bij lange na niet voldoende veest om de terugloop in de andere toren goed te maken. De heer (ker zei te verwachten dat het beeld le komende jaren niet positiever zal ,,De economische activiteit die een Irage aan de ontwikkeling van Texel ert, lijkt aan een eind gekomen te nu de ontwikkeling van het eiland ir een eindfase groeit. Dat wordt nog is versterkt door de landelijke eco- nische misere." Alles wordt duurder Sakker ontkende niet dat tarieven bij ristisch vervoer wel een rol zullen den (in het bijzonder bij een kort blijf) maar het zijn niet alleen de fa zen voor de boot. Alle andere kosten gen ook en bij het merendeel van het Dliek wordt dat niet meer gecom- iseerd in het inkomen. Het zijn rolgen van de matiging die het reis- frag van de consument beinvloeden. or de verblijfsrecreant speelt dat een ïl minder grote rol, hetgeen al bleek het onderzoek dat in opdracht van so door het Centraal Bureau voor het dden- en Kleinbedrijf werd uitge- erdBakker wees op twee conclusies uit een en ander kunnen worden trokken: e kan vrijwel niets irden gedaan aan het doen opleven i de economische activiteiten. Het gbezoek aan Texel zal niet toenemen t laatste is niet zo verschrikkelijk De nieuwe TESO-commissads N. C. Beren- dregt tijdens zijn dankwoord. omdat dit bezoek economisch niet zo belangrijk is. Aandacht moet er derhalve zijn voor stimulering van de verblijfs- recreatie. ,,Het is misschien niet wat velen graag zien, maar als Texelse gemeenschap zijn wij hiervan heel erg afhankelijk." Campagne Bakker zei dat het een vereiste is dat voortdurend de aandacht op Texel als recreatiegebied wordt gevestigd. Na het Ster-spotje van vorig jaar heeft Teso opnieuw het initiatief genomen voor zo'n propagandacampagne, deze keer met een beroep op steun van anderen. De reacties op dit initiatief zijn nog niet erg bemoedigend maar, zei Bakker, toch is het beter niet te wachten totdat het iedereen slecht gaat. De president commissaris onderschreef de noodzaak dat Texel gaat beschikken over behoor lijke slechtweervoorzieningen omdat met name in voor- en naseizoen sprake is van een veel te grote weersafhan kelijkheid. ,,Het is de hoogste tijd ge worden hiervan iets te realiseren." Hoop De president-commissaris zei dat het verlies waarmee Teso thans kampt, Teso momenteel niet investeren, zodat naar een andere oplossing wordt uit gekeken. De lekkage aan de voortstuwings installaties van de Molengat die zich een half jaar na de garantiedokking voor deed, is bij scheepswerf Boele in Rot terdam gerepareerd. Er is een andere constructie toegepast en voor herhaling hoeft niet te worden gevreesd. Met deze schade was een bedrag van meer dan ƒ130.000,— gemoeid die voor ƒ50.000,- voor rekening is gekomen van de leverancier. Verwacht wordt dat Teso ƒ25,000, moet bijdragen en dat de groter is dan was voorzien, maar dat men niet met de handen in het haar zit. Nog steeds wordt erop gerekend dat het getij in de jaren 1985-1986 keert. Van grote betekenis voor de finan ciële positie van Teso is de efficiency. Aan verbetering daarvan wordt naarstig doorgewerkt. Teso rekent erop dat de reconstructie van het haventerrein in Den Helder voor het seizoen 1983 wordt uitgevoerd. Wanneer de overheid als gevolg van geldnood tot uitstel zou be sluiten zou dat gevolgen hebben voor de veertarieven omdat in de financiële planning van Teso al rekening is gehou den met de voordelen van het afge sloten opstelterrein in Den Helder. Daarbij blijft de aanleg van dubbel deks aanleginrichtingen bovenaan het verlanglijstje staan. Ook daardoor wordt de bedrijfsvoering veel doelmatiger, wat een gunstige uitwerking heeft op de tarieven. Bakker merkte op dat voor de dubbeldeks aanleginrichtingen zowel op gemeentelijk als op provinciaal niveau meer begrip ontstaat. Teso vindt het van het grootste belang dat de gemeen te spoedig voor een uitgewerkt be stemmingsplan voor 't Horntje zorgt, zodat met de procedure kan worden ge start. Stoelen De opstelling van de stoelen in het passagiersverblijf van de Molengat is niet ideaal. De heer Bakker zei dat Teso nog steeds zoekt naar een betere op lossing. Reeds is een nieuw indelings plan gemaakt, dat voorziet in de plaat sing van andere stoelen. Dat meubilair kost echter ƒ250.000,— en zoveel kan De aandeelhouders lieten zich het wel verzorgde koud buffet, gepresenteerd in sfeervol kaarslicht, uitstekend smaken. ,,Zo zie je maar weer waarin Texel groot kan zijn", merkte een toeschou wer donderdagavond op bij de Taptoe Texel, die op de Groeneplaats werd gehouden. Met die woorden vertolkte hij de gevoelens die bij velen zullen hebben geleefd na het aanschouwen van dit traditioneel Texelse muziek- gebeuren. In tegenstelling tot voor gaande jaren waren niet alle bands direct opgesteld op de Groeneplaats waarna om de beurt een nummer ten gehore werd gebracht. Uit verschillende richtingen marcheerden de korpsen nu om de beurt de Groeneplaats op en gaven daar een ,,one band show". Hierdoor kon men de aandacht veel beter op de verrichtingen van een be paalde band gevestigd houden en de verschillende optredens kwamen hier door veel beter uit de verf. Maar na tuurlijk ontbrak ook het gezamenlijke optreden van de bands niet. Evenals vorige jaren was dat een waardig besluit van een indrukwekkende avond waaraan door maar liefst 250 Texelse muzikanten werd meegedaan. De presentatie van de avond was in handen van Dik Haker die dat op zijn bekende gemoedelijke manier deed. Met een portofoon stond hij in ver binding met de verschillende bands, waardoor het opmarcheren telkenmale precies getimed kon worden. De drum band Voorwaarts Mars, Excelsior, Mar- garetha Sinclairband en KTF-DEK hiel den zich strikt aan het programma en daardoor werd voorkomen dat het ge heel te lang ging duren. Een indruk wekkend programmaonderdeel was het gezamenlijk optreden van Excelsior en KTF-DEK, voorafgegaan voor vijf tam- bour-maïtres. Iedere vereniging had één tambour-maitre beschikbaar gesteld, wat inhield dat men nog nooit geza menlijk had gerepeteerd. Desondanks verliep deze show vlekkeloos. Het prachtige weer, het grote en enthousi aste publiek en de assistentie van hulp dirigent P. van der Wulp werkten er aan mee dat deze Taptoe de meest geslaagde van de afgelopen jaren is.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 1