'n Héél eenvoudige man VAN HET RAADHUIS 02220-2066 4CEND4 Texelaars van toen: Geslaagden beroepsonderwijs Indeling standaard elftallen seizoen 1982-1983 Matige vangsten bij viswedstrijd Heup gebroken Geslaagd Programma Durper feestmarkten Mededelingen van B. en f f j „Kermisrooster" Weer geen aanvoer Geslaagd I I Bij brand en spoedeisende ambulance: DOORGEREDEN Rijverboden Ruit ingegooid Winkeldiefstallen Rekreaktief- krant PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 29 JUN11! IN ,,Je heb hem kent, Japie, 't was een héél eenvoudige man", zei het Wollenachterhoofd. Dit waarde lezer, is een schuilnaam, hoewel zijn ware bijnaam ook iets met manifacturenmateriaal te doen had. Ab was op bezoek bij Japie Koorn, de timmerman, waar hij een doodkist kwam bestellen. Want Ab was wéér eens in het ,,orf" geweest. De overledene was een volle neef van Ab en op het gebied van erfenissen was het in die dagen en misschien in iets mindere mate nu, een uitgemaakte zaak dat alleen de familie voor de nalatenschap in aanmerking kwam. Soms tot de verste achterneef of -nicht. Ik geloof dat de eerste grote „afwijking" van dit oeroude gebruik werd veroorzaakt door Sientje Gollards. Resultaat; de Gollards Stichting. Maar ik weet niet meer of Sientje nog familie op Texel in leven had. Een enkele keer werd het geld beschreven voor een zg. familie- huussie, maar ook dan kwamen de familieleden er het eerst voor in aanmerking. Met of zonder 100 harde turven voor de wintermaanden. Maar nu was Ab de enige erfgenaam geworden. Het gold een boerderijtje dat naar waarde toch nog altijd een rogge- broods-pensioen zou opbrengen. Ab was verantwoordelijk voor de begrafenis want hij had de erfenis „met lusten en lasten" aanvaard. Het moeilijkste is dan om de lasten behoorlijk in toom te houden. Eerst kom je dan bij de kist. Japie Koorn was de vaste familie timmerman, zeer gewaardeerd door het Wollenachterhoofd, want als een kar weitje aan zijn bezittingen een beetje in de papieren dreigde te lopen, dan was Japie Koorn altijd bereid om Ab mee te laten helpen met Wat eenvoudig zaag- werk. Japie merkte af en Ab zaagde. Daar ging dan behoorlijk veel tijd in zitten want zo'n erg scherpe zaag kreeg hij nou ook weer niet! Maar hij maakte zich nuttig en vergeet niet dat het loon toen wel 50 cent per uur was. Dat soms de maat van het gezaagde precies pas was voor Japie's fornuis, kan natuurlijk louter toeval zijn ge weest. Maar nu moest er dan over de kist gepraat worden. „Ik heb", zei Koorn, „nog een mooi tensie ééke- planken leggen en ik denk dat ik déér net een gnappe kist uut kregge ken". „Déér kwam ik nou net effe over praten", zei Ab. „Kiek Japie, het gaat natuurlijk helegaar niet om de cente, deer kije me te goed voor. Maar het was een doodeenvoudige man en ik docht: hé moet déérom een doodeenvoudige kist hewwe. Hij zou het zelf nooit aars wille hebben." Zoals gezegd was Ab een goede klant, die je vooral in die tijd in ere moest houden. Maar Japie had daarom nog een paar „heele gnappe stikkies vuurehout" in het achterhandje. En daar werd de kist van gemaakt, want de overledene was ondanks z'n geld een héél doodeenvoudig mens en hij had het beslist nooit aars gewild. Siem de Waal, Pietermatrizburg, Zuid Afrika. Woensdagavond werden door Be roepsonderwijs Texel in de kantine van de technische school in het bijzijn van ouders, leerkrachten, oudercommissie en bestuur de navolgende diploma's uitgereikt. Afdeling landbouwonderwijs Het B-diploma behaalden: E. B. Hin, M. C. Hin, B. Roeper, L. C. Smit (1 vak op C niveau), J. W. Vlaming en B. J. Wijsman. Het C-diploma behaalden: D. Boots- ma, G. J. Plaatsman en H. Witte. Het diploma machinaal melken be haalden: E. B. Hin, M. C. Hin en W. J. Vlaming. Afdeling technisch onderwijs Mechanische techniek; het B-diploma (overwgend praktische opleiding) Be- haalden. J. H. Arnout, M. C. de Bruyn, J M. Hin, R. Hooyschuur, H. J. S. Huitema, R. Kamminga, L. Kampstra, C. K. W. van der Meer, C. A. E. Otten, P. Scholtanus, M. Schuurman, E. O. Smidt, C. W. Smit, H. P. Stapersma, J. Stark, M. R. Trap, B. P. Uitgeest en W. Vlaming. Eén leerling werd afgewezen. Mechanische techniek; het C-diploma (overwegens theoretische opleiding) behaalden: H. J. Boogaard, R. van Boven, E. Broersma, B. Eelman, N. C. Heerschap, J. J. Kalf, E Kalverboer, J. A. Kok, R. Kossen, C. G. J. Moens, J. Stark, J. S. N. Stoll, K. P. Zuidewind. Twee leerlingen werden afgewezen. Bouwtechniek; het B-diploma (over wegend praktische opleiding) behaal den: N. J. J. Barhorst, E. Barhorst, E. Kramer, J. L. van der Meer, K. van der Meer, P. J. J. van der Voort en J. A. J. Witte. Bouwtechniek; het C-diploma (over wegend theoretische opleiding) behaal den: N. P. Broekman, A. de Geest, K. N. Kikkert, P. de POrto, M. de Ridder, M Tielemans, P. Veldman, F. B. S. Witte en J. H. van Zon. Examens N.I.L. cursussen booglas- sen en autogeen lassen Zaterdag 15 mei 1982 werden de cur sussen booglassen en autogeen lassen, cursusseizoen 1981-1982 beëindigd. De cursus booglassen beginners werd aan gevangen met 16 deelnemers; twee deelnemers trokken zich terug; de ove- KNVB vierde klasse A: Geelzwart, Grasshoppers, Helder, Hollandia T, HRC, Kolping Boys, USVU, VZV, Texel Westfriezen, WGW, Zwaagdijk. KNVB afdeling Noordholland, tweede klasse A: Conzelo, CSV, Duinranders, DWOW, Koedijk, Oosterend, Petten, SSV, Succes, Uitgeest, Vesdo, Waard '75. Derde klasse A: Alkmaar Ayildlz Sport, Apollo '68, Callantsoog, Dirks- horn, GSV, Huiswaard, Oudesluis, Schoorl, Sint Boys, Winkel, ZDH. Derde klasse B: ALC, Andijk, Hau- wert, De Koog, Kreileroord, MOC, Schellinkhout, Twisk, WSW, Zuider- meer. Derde klasse C: AGSV, Beemster, Berkhout, Graftdijk, Kwadijk, Oosthui zen, Sporting S, Texelse Boys, Where- vogels, Zaanse Boys. KNVB, afdeling Noordholland (zater dag) Tweede klasse: Alcmaria Victrix, DEK DPSV, Hollandia, IW, KW, MFC, Molen Boys, Monnickendam, Ooster end, Schagen, ZFC. Derde klasse B: Alkmaarse Boys, BKC, Cocksdorp; Dirkshorn, Egmondia, Huiswaard, Flamingo's, De Koog, Nieuwe Niedorp, Schoorl, Uitgeest. rige 14, welke allen slaagden, zijn de heren: A. C. Boon, P. Th.J. Duin, F. N. Duinker, P. C. van Groningen, T.H.R.T. Haarsma, C. P. van Heerwaarden, M. J. Kikkert, C. P. Koopman, A. M. Lange- veld, P. J Schagen, J. van der Ster, Z. W. Stolk, C. A. Trap en M. W. Trap. De cursus booglassen gevorderden werd aangevangen met vier deelnemers welke allen slaagden. Dit zijn de heren: J. J. Blom, L.J. Fokker, F. A. Leijen en F. J. de Visser. De cursus autogeen lassen beginners had vier deelnemers welke allen slaag den. Dit zijn de heren: R. Eveleens, C. van Lieren, H. Rikkenberg en D. J. Roeper. Examens trekkerrijbewijs 16 en 17 jarigen In mei werden de examens voor het trekkerrijbewijs gehouden. De cursus werd aangevangen met 22 deelnemers, welke allen slaagden. De deelnemers waren: J. W. Abma, J. P. Bakker, J. G. Betsema, G. M. Blauw, D. J. Drijver, A. de Geest, J. H. van der Heide, M. C. Hin, L. Kampstra, K. N. Kikkert, D. O. Schilling, C. H. J. Smit, L. C. Smit, H. terSteege, J. S. N. Stoll, S. van Taten- hove, B. P. Uitgeest, J. Veeger, A. van der Wal, H. Witte, R. P. J. Zoetelief en K. P. Zuidewind. De jeugdleden van de Texelse sport vissersclub die soms nog betere resul taten boeken dan de senioren hebben hun goede reputatie niet waargemaakt tijdens de viswedstrijd van afgelopen weekeinde. De drie jeugdvissers die aan de wedstrijd meededen vingen niets. Van de elf senioren kwamen zeven met vis thuis. In het totaal werden acht vissen gevangen. Eerste werd F. Bos (31 cm), tweede D. Roeper (20 cm), en derde A. Maat (19 cm). De totaalstand na acht wedstrijden is: (resp. aantal wedstrijden, centimeters en punten) M. J. vanderZwaag 8 867 83 Vi W. Pronk 6 661 57'/z W. Verhagen 8 619 64 G. van Kranenburg 7 610 56 P. Verhagen 8 493 52 J. Heethuis 7 467 52 A. Banda 6 447 43 Vi A.J.Souwer 5 445 50 D. Roeper 7 423 57 C.J. Huisman 8 412 50Vi A. Maat 7 359 47 Vi C.J. Bakker 4 339 26 F. Bos 7 273 46 D. Veltkamp 4 204 24 V4 R. Koopman 3 167 35 R. Kuijper 5 155 35 T. Buren 4 143 14 Zi S. J. Rijk 1 64 6 J. Eelman 1 44 3 Junioren: Martin Maat 7 438 23'A Rob Eelman 8 406 27 'A Victor Maat 6 339 19 Martin van der Zwaag 7 302 23 VS Jan Nico van der Ploeg 5 283 17 Cor Eelman 8 278 21 VS Een bejaarde man uit Amstelveen kwam vrijdag op de veerhaven ten val toen hij achteruit liep om plaats te maken voor een naderende bus en daarbij over een stoeprand struikelde. De man brak hierbij zijn heup en werd door een ambulance naar het Gemini- ziekenhuis te Den Helder gebracht. Aan de Prot. Chr. Opleiding voor Kleuterleidster te Alkmaar is geslaagd voor het diploma volledige bevoegdheid onderwijs basisschool oud-plaatsgenote Gretha Opdam-Siersma. Ook dit jaar zullen op donderdag avonden in De Cocksdorp de Durper Feestmarkten worden gehouden. Veel verenigingen hebben al ingeschreven voor een stand en het belooft dan ook een gezellige drukte te worden, In tegenstelling tot voorgaande jaren mo gen de verenigingen het geld dat ze verdienen zelf houden. De opbrengsten worden dus niet meer gedeeld. De eerste feestmarkt is op 8 juli. Om kwart over zeven wordt dan een demonstra tie parachutespringen gegeven en ook wordt gestunt met motoren. De feest markt duurt telkens van zeven tot negen uur. Op 15 juli vindt een demon stratie van boerendansen plaats. Het programma van 22 juli is nog niet .bekend en op 29 juli wordt weer gede monstreerd door parachutisten en mo torrijders. Op 5 augustus vinden weer boerendansen plaats en op 12 augustus is er een demonstratie paardendressuur en ringsteken. Tijdens de feestmark ten wordt het verkeer in De Cocksdorp omgeleid vanaf het VVV-kantoor door de Klimpstraat. Ook de busdienst is dan omgeleid. Aan iedere markt wordt medewerking verleend door het Texels Fanfare. Evenals vorige jaren zal gedurende de kermis (woensdag, donderdag en vrijdag a.s.) 's middags niet worden ge werkt in het raadhuis. Om vertraging in de ambtelijke werkzaamheden te voor komen wordt daarentegen 's mor gens langer gewerkt: van zeven tot half een. Ook in voorgaande dagen is voor compensatie gezorgd. Op de gisteren in Den Burg gehouden markt werden weer geen lammeren aangevoerd. Jos Engelvaart uit Den Burg deed met gunstig gevolg het examen voor stuur man Kleine Handelsvaart. Kranten, tijdschriften en ander oud I papier hoort NIET In de vuilniszak. Bewaar het voor de verenlglngenl Het is belangrijk dat zo snel mogelijk bij iedereen bekend wordt dat bij brand of alé snelle komst van een ziekenauto nodig is, voortaan het telefoonnummer 02220-2066 van de regionale alarm centrale moet worden gedraaid, leder een wordt daarom verzocht het boven staande kadertje uit te knippen en op of bij de telefoon te bevestigen, in af wachting van een echte sticker die te zijner tijd wordt verspreid. Zaterdagochtend om half twee werd op de Emmolaan in Den Burg een ge parkeerd staande auto geramd door een automobilist uit Oosterend. De bestuurder reed na het ongeval met zijn zwaar beschadigde auto door, maar zijn identiteit kon door de politie vastgesteld worden omdat op de plaats van het ongeval het num merbord van zijn auto was blijven liggen. Omdat de politie de man 's nachts niet thuis aantrof en hij zich pas de volgende dag kwam melden op het bureau was het niet mogelijk vast te stellen of drank de oorzaak van de aanrijding was. De gepar keerde auto die aan een Texelaar toebehoorde werd zeer zwaar beschadigd. Het afgelopen weekeinde is aan twee automobilisten een rijverbod van acht uur opgelegd omdat ze onder invloed van sterke drank achter het stuur za ten. Het ging om een 25-jarige Texelaar en een 28-jarige inwoner van De Bilt. Bij beiden was geen aanleiding om ook de bloedproef te nemen. Enkele jongens hebben in de nacht van zondag op maandag met een bier glas een ruit ingegooid van een woon huis aan de Zwaanstraat. Getuigen konden de politie geen bruikbare beschrijving van de daders geven. Een 14-jarig meisje uit Amsterdam werd donderdag betrapt bij het stelen van artikelen in Boutique Déja-Vü in de Weverstraat. Het gestolene had een waarde van tien gulden. Drie Texelse jongetjes werden zaterdag in de Hema betrapt bij het stelen van een zak pinda's. Dinsdag 29 juni Musica Texla houdt een open speel avond om 20.00 uur in de Herv. kerk in Den Burg. Woensdag 30 juni De Exploitatiemaatschappij De Krim heeft de algemene aandeelhoudersver gadering in De Pelikaan, 20.00 uur. De Hervormde zusterkring van De Cocksdorp heeft van 14.00-17.30 uur en van 19.00 tot 21.30 uur verkoping van allerlei artikelen in het gebouw naast de Herv. kerk aan de Kikkert- straat. Het bestuur van de Welzijnsstichting heeft om 19.30 uur een vergadering in het raadhuis. Donderdag 1 juli Bij Dijkmanshuizen begint om 18.00 uur een surfwedstrijd voor de jeugd. VASTE DATA Elke woensdagavond houdt Smash '68 volleybalwedstrijden in de muziek- tuin aan de Oranjestraat in Oosterend, waaraan ieder kan meedoen voor f\,— per persoon. Aanvang telkens om 19.30 uur. Vrijdag 9 juli verschijnt het eerste nummer van de Re- kreaktief-krant 1982, een wekelijkse uitgave, waarin een overzicht wordt ge geven van alle dagelijkse evenementen op Texel. De krant wordt gratis ver strekt als bijlage van het toeristenmagazine (Texel- toerlst) en wordt tevens bij gesloten in het vrijdag nummer van de Texelse Courant. Daarnaast wordt de krant op allerlei plaatsen los uit gedeeld, o.a. op de veer boot. Op deze wijze kan een zeer groot deel van het toeris ten-publiek worden be reikt. Het eerste nummer ver meldt de evenementen in de week van 10 tot 17 juli. Morgen is de laatste gele genheid om voor dit num mer evenementen op te geven. Men dient zich te vervoe gen bij Jitze Beintema, die overdag bereikbaar is op de afdeling Culturele Za ken van het Raadhuis, tel. 02220-3041. Dan nodigde hij zo'n tachtig mensen uit. Mij heeft hij in de loop der jaren ook een paar maal uitgenodigd. Maar verder ben ik er nooit geweest.' Hij duwde de boord van zijn trui nog wat hoger en maakte aanstalte om door te lopen. Van Benten maakte even een gebaar alsof hij hem wilde tegenhouden, maar liet hem toen toch gaan. In ge dachten verzonken liep hij terug naar zijn kamer. Hij zou die huishoudster bij gelegenheid toch nog eens een paar vragen stellen Had Veenendaal zijn mooie vrouw alleen thuis gelaten? Za kenmensen gingen toch vaak op reis, nietwaar? Was het echtpaar Veenendaal altijd samen op vakantie geweest of was één van beiden ooit wel alleen ge gaan?" Op zijn kamer rinkelde de telefoon „Ja, Bakker? Wat zeg je9 „Denk je werkelijk?" „Goed ik kom Het liep tegen vijven en er was al een lichte schemering gevallen. Ven Ben ten zette zijn auto aan het begin van de Bonifaciusstraat. De laatste hon derdvijftig meter kon hij beter te voet gaan De Bonifaciusstraat liep parallel aan de St. Jansstraat, de straat waaraan de bar „De Gelaarsde Kat" zijn in gang had. Achter „De Gelaarsde Kat" liep, evenwijdig aan de St. Jansstraat, een smalle donkere steeg, met daar achter een rij gebouwen, voornamelijk pakhuizen, kleine kantoren en een school Deze gebouwen hadden hun hoofdingang niet aan de steeg, maar an de Bonifaciusstraat. Aan de rechterkant van „De Ge laarsde Kat" liep een steeg, de „Hei lige Steeg" genaamd, die de Bonifa ciusstraat met de St. Jansstraat ver bond. Van Benten liep langs het som bere, verlaten schoolplein, een pak huis waarin licht brandde en kwam vervolgens bij een donker kantoortje van een autorijschool. Een schim maakte zich los uit het portiek. Het was Bakker „Zo hier ben ik," kondigde Van Benten tamelijk overbodig aan. „Wilt u even meelopen9 We kunnen hier beter niet blijven staan, dat zou maar de aandacht trekken De rij schoolhouder is om vier uur gestopt. Sindsdien is de straat vrijwel uitge storven." Na een pakhuis en een wasserij kwam er weer een pakhuis Bakker bleef staan. Twee grote deuren die, naar Van Benten vermoedde, van binnen door een houten dwarsbalk afgesloten waren. Vlak daarnaast een kleine deur die eens groen geweest moest zijn. Bakker keek om zich heen en spitste zijn oren. Belachelijke uit drukking, dacht Van Benten en on willekeurig keek hij naar Bakkers enigszins rode oorschelpen die keurig dicht tegen het magere hoofd geplakt zaten. Zijn krullende blonde haar was kort geknipt en hij had een klein bor stelig snorretje. Nu ontspande hij zich een beetje en begon aan de verveloze deur te morrelen. Het volgende moment ston den ze binnen. „Deze opslagplaats hoort bij „De Gelaarsde Kat!" Het was er vrij donker. Er viel al leen wat schemerig licht door een paar stoffige ramen boven de grote deuren die, zoals Van Benten nu kon zien, inderdaad met een zware balk afgesloten waren. Het rook er naar benzine, olie en stof. „Pas op chef, hier ligt olie op de vloer. Dit is de plaats waar de bestel auto van Kwint altijd staat. Vlak voordat ik u belde is hij weggereden." „Hij komt toch niet zo terug?" „Nee. Ik heb begrepen dat hij naar Amsterdam is." Ze liepen een paar meter verder. „Kijk hier is een schot. Hierachter..." Óp dat moment ging er links van hen ergens een deur open. De schar nieren kraakten een beetje en er viel wat' licht naar binnen. Van Benten liet zich in een hoek trekken. Door het kleine beetje extra licht kon hij de situatie overzien De deur die open was gegaan moest een achterdeur zijn die op de steeg uitkwam, waarschijn lijk ter hoogte van 'De Gelaarsde Kat'. Tussen die deur en de politiemannen bevond zich een houten schot, even wijdig aan de achtermuur. Naar rechts liep het schot door tot aan de zij muur In die hoek stond Bakker en Van Benten. Aan de linker kant liep het schot niet door tot aan de zijmuur, maar hield ongeveer twee meter eerder op. Recht achter die opening op ongeveer vijf meter afstand bevond zich de achterdeur, waardoor nu kennelijk iemand naar binnen kwam. Hoewel Van Benten niet precies wist waar Bakker achteraan zat, be sefte hij dat ze beter niet ontdekt konden worden. Hij drukte zich nog verder in de hoek; de adem van Bak ker in zijn nek De gedaante van een .nan kwam nu vanachter het schot tevoorsch en liep in de richting van een so hok dat Van Benten tot op dit n ment nog niet opgemerkt had. De bekende knipte er een licht aan. I schijnsel gleed door de half op< staande deur van het hok naar b ten, maar kwam gelukkig niet ven dan halverwege hét pakhuis. De m; nen aan de andere kant stonden het veilige duister. Het houten mertje was als een puist tegen linker zijmuur gebouwd. Van Ben vermoedde dat, als de man de d« achter zich dicht had gedaan, er buitenaf geen enkel licht te zien zijn geweest. Na ettelijke eeuwigheden knipte man het licht weer uit, sloot de d^Ve van het hok en liep terug naar achterdeur. Pas toen die gesloten vl haalde Van Benten verlicht ade ff Hij deed een pas naar voren om B; yg ker wat ruimte te geven. „Ik denk dat dat Boonstra waf,e fluisterde Bakker „Het is niet te hopen dat hij j_. rekt weer terugkomt," gromde "V Benten zo zacht als hij kon. „Ik wil alleen maar dat u de tuatie even gezien heeft. We zijn een paar tellen klaar." Van Benten hoorde hem met doosje lucifers rammelen. Nu liep langs hem heen naar het punt w; het schot ophield. „Komt u even V ei ken?" Het volgende moment streek hij lucifer af en liet het licht achter schot schijnen. „Hier ligt de voorraad van de bi tiek." „De boetiek van Van der Plo bedoel je?" „Ja." Van Benten kon niet meer dan stapel dozen en kisten onderscheicie „En nu gaan we daar even kijke Bakker liep in de richting van hok Hij deed de deur achter "V Benten dicht en knipte het licht a „Als de deur dicht is, zie je vkp buitenaf niet dat er hier licht branc „Dat vermoedde ik al." In het vertrekje, dat niet groter vl dan een paar vierkante meter, bevo,v zich slechts een kale tafel en tv,0 rechte stoelen. Op de tafel stond iai grote asbak van grof aardewérk en de grond stonden een zestal bierfl jes. Aan de wand hingen een p; foto's, vergeeld en met gekrulde hf ken, van naaktdanseressen. Bakker veegde voorzichtig met e' vinger over de tafel. „Zoals u we :li chef, houd ik al een paar dagen Gelaarsde Kat' in de gaten en daar vooral onze vriend Boonstra. Vanm dag stopte er een grijze volkswaj voor de bar en er stapte een vent die me bekend voorkwam Ik w niet wie hij was, maar ik ben erv)C overtuigd dat hij bij ons bekend mi zijn." „Dat zullen we straks dan diri even nakijken." Bakker knikte. „Omdat ik gr; wilde weten wat hij kwam doen, b i. ik omgelopen naar de steeg Ik I namelijk ontdekt dat de poort naar binnenplaats van 'De Gelaarsde K altijd openstaat. Op de binnenplajd. ligt zoveel rommel dat je je er makkelijk kunt verbergen. Je ki dan zo in de keuken en als je gel hebt, kun je de mensen binnen r verstaan ook. En aangezien Boons veel in de keuken zit..." „Hoor eens," merkte Van Bent ongerust op. „Als je van plan bi een lang verhaal af te steken, ki nen we dan niet beter ergens and naar toe gaan? Ik vind het hier n niet bepaald gezellig." „U heeft gelijk, ik zal het kort n ken. De man van die grijze volksv gen was binnen vijf minuten wi verdwenen. Met zijn tas." „Een tas?" „O ja, dat vergat ik te zeggen: had een aktetas bij zich." „Goed. En verder? Moeten we h werkelijk blijven staan?" „Nog een ogenblik. Kijk, Boons ging samen met Fred Kwint dit p; huis binnen. Ik volgde ze en v< stopte me op de plek waar wij da; net gestaan hebben. Alleen stond auto er toen nog, dus had ik m< dekking. Boonstra en Kwint sleept een krat achter dat schot vandaan brachten het hier binnen. Ze hier bijna een uur bezig geweest de inhoud van het krat. Het groot deel van de tijd hielden ze de d( gesloten zodat ik niet kon zien er gebeurde. Maar gelukkig liep Kw nog tweemaal naar de voorraad a< ter het schot, waarbij hij de d< achter zich liet openstaan." „En je hebt op dat moment n; binnen kunnen kijken." „Ja. Dat wil zeggen, ik kon mi een klein gedeelte overzien. Het e ge wat ik zeker weet, is, dat ze zig waren met die aardewerk romr die Van der Ploeg maakt. Ik had indruk dat ze er iets in deden.. „Ja? Ga verder." „Tja, ik weet niet, wat denkt u?' „Ik denk niets, het is jouw zaa „Nou goed, ik zal zeggen wat denk. Misschien is het onzin, m schien niet. Ik weet namelijk ni zeker." Van Benten zuchtte en keek op horloge Na een uur hebben ze die bewu kist met aardewerk in de auto ge den, samen met een paar lege kisti waarna Kwint met de bestelwag vertrok. Waarschijnlijk naar Amsti dam, want ik heb die plaats tweern; horen noemen. Toen kwam Ineens idee bij me op dat het hier misschi om verdovende middelen ging Boe stra is al eens gepakt voor handel Van Benten floot tussen zijn t£ den en begon in zijn binnenzak grabbelen. Hij haalde een verfrol melde envelop tevoorschijn. „Heb soms een kaartje in je zak?" „Wat voor kaartje?" „Doet er niet toe, als het maar stevig stukje papier is." Bakker zocht even in zijn zakk „Alstublieft „Waarschijnlijk heeft dit geen enl le zin, maar je kunt nooit wete Van Benten hield de enveloppe tef de tafelrand en begon met het kaar in zijn andere hand wat stof bije te schrapen. (Wordt vervol ei e ei e; n< ar ,r hi] I sc ro n N

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 4