For a few dollars more KRUISWOORDPUZZEL Gemeenteraad vergadert Medewerking voor negen zomerhuizen op „De Parel" Visstroperij Geslaagd Geslaagd Aanrijding Geslaagd Rijverbod Nieuw adres Baha'is De Koog Promotion begint seizoen met tobbesteken PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 6 JUL11982 Dinsdagavond 13 juli, aanvang half acht, vergadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt: 1. Onderzoek geloofsbrieven en toela ting raadsleden. 2. Notulen van de vergadering van 8 juni 1982. 3. a. Ingekomen stukken; b Mede delingen; c." Beantwoording raadsvra gen. 4. Schadevergoeding architectenbureau Texel. 5. Aanschaf van automatische tekst- verwerkingsapparatuur. 6. Voorbereidingsbesluiten: a. voor een gedeelte van Den Burg (fietsenstalling gemeentehuis, Parkstraat); b. Voor een gedeelte van het buitengebied (Smit, Pontweg 77). 7. Vaststelling bestemmingsplan De Lindeboom. 8. Beslissing op het verzoek van de Ver eniging voor Christelijk Volksonderwijs te Den Burg tot vernieuwing van een bordstelling in haar lagere school. 9. Reconstructie van een overstortput aan de Bosrandweg. 10. Slotwijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1981. 11Wijziging van de gemeentebegroting voor 1981 in verband met de slót- wijziging van gemeentewerken. 12. Wijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1982 in verband met overbrenging van restant- kredieten van investeringen. 13. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1982 in verband met overbrenging van restant-kredieten van gemeente werken. 14. Slotwijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1981. 15. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1981 in verband met de slot wijziging van het grondbedrijf. 16. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor -982 in verband met overbrenging van restant-kredieten van investeringen. 17. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1982 in verband met overbrenging van restant-kredieten van het grond bedrijf. 18 Slotwijziging van de begroting van het sociaal werkverband De Bolder voor 1981. 19. Wijziging van de gemeentebegroting 1981 in verband met de slotwijziging van het sociaal werkverband De Bolder. 20. Wijziging begroting sociaal werk verband De Bolder voor 1982 als gevolg van een herziening van het financie ringsstelsel sociale werkvoorziening. 21. Wijziging begroting gemeente be groting voor 1982 als gevolg van een herziening van het financieringsstelsel sociale werkvoorziening. 22. Beslissing tot opheffing onbewoon baar-verklaring van enkele woningen. 23. Beslissing op het verzoek van de Stichting Katholiek Onderwijs Texel tot verandering van inrichting in de kleuter school Maris Stella. 24 Reparatie betonconstructie ge meentehuis. 25. Voorzieningen dak bodewoning. 26. Vervanging straatnaamborden. 27. Reservering krediet voor onvoor ziene werken aan gemeentelijke ge bouwen. 28. Opslagruimte voor bestrijdingsmid delen en gifstoffen. 29. Vernieuwing dakbedekking werk plaatsen gemeentewerken. 30 Renovatie toren Nederlands Her vormde kerk De Koog. 31. Renovatie toren Nederlands Her vormde kerk De Cocksdorp. 32. Vernieuwen van goten aan de Bruynzeelwonmg te De Koog. 33. Vernieuwen dak woning Sommel- tjesweg 1 te De Waal. 34 Isolatie van de woning Oost 88. 35. Inrichten van een gedeelte van de zolder van de lagere school te Oude- schild documentatieruimte. 36. Uitbreiding brandpreventievoorzie ningen in de centrale werkplaats De Bolder. 37. Vaststelling van de 54e wijziging van de gemeentebegroting voor 1982. Het gemeentebestuur wil meewerken aan de bouw van negen zomerhuizen in het park De Parel aan de Gerritslan- derdijk. De heer D. van Egmond zal wel moeten verklaren dat hij de huizen exploiteert en dus niet apart gaat verkopen. Van Egmond heeft in het verleden vergeefs geprobeerd vergun ning te krijgen voor de verbouw van de oorspronkelijke kampwinkel van De Parel tot drie appartementen. Dat plan is nu definitief van de baan. De kamp winkel krijgt een andere bestemming. Formeel zou de bouw van de negen zomerhuizen afgewezen kunnen wor den omdat in De Parel niet aan de vereiste oppervlakte aan groen, wogen en centrale voorzieningen wordt vol daan maar het college tilt daaraan niet zwaar omdat het park erg ruim is opge zet. Er zouden zelfs 97 huisjes kunnen staan in plaats van de 55 die er nu zijn. hij voor het raam staan. Na die druk ke zaterdag was een saaie zondag ge volgd vol van administratieve romp slomp. Maar nu was hij dan ook he lemaal bij met de zaak Veenendaal Om elf uur moest hij bij de notaris zijn voor de opening van het tes tament. De familie en de notaris had den hem toestemming gegeven daarbij aanwezig te zijn. Tot die tijd moest hij zich eigenlijk met een paar on belangrijke zaakjes bezig houden. Iets waar hij absoluut geen zin in had. Zijn hoofd stond er niet naar. Er was Iets dat hem bezig hield, maar hij kon niet precies onder woorden brengen wat het was. Het had te ma ken met wat hij vannacht gedroomd had. Of liever gezegd, vanochtend vroeg, want hij was dooi het rate'en van de wekker in een droom ge stoord. Hij droomde dat Boonstra zichzelf met een injectienaald iets in spoot. Daarop was Charles Veenen daal in beeld gekomen die woedend tegen Boonstra tekeer ging. Toen had Boonstra de naald uit zijn arm ge trokken om daarmee Veenendaal te bednjgen. Op dat moment ging de wekker. Van Benten werd wakker met het gevoel dat Boonstra Veenen daal met die naald had doodgestoken. „Nonsens," gromde de hoofdinspec teur voor zich heen „Vermoedelijk hebben die twee zaken niets met el kaar te maken." „Wat zegt u meneer?" De werkster kwam met een kan koffie binnen. „Niks. Laat maar." „We krijgen weer een mooi dag van daag, meneer. De mist wordt nu al dunner. U zult zien, straks schijnt het zonnetje." Van Benten gromde iets onverstaan baars. Voor hem mocht de mist de hele dag blijven hangen. Paste beter bij zijn stemming. Hij had het ge voel of hij al dagenlang in een dikke mist zat die niet wilde optrekken Toen de werkster de kamer weer uit was liep hij naar het buro en belde Blazoen. Het volgende ogenblik storm de hij binnen. „Ga zitten, Blazoen." Van Benten werd er altijd een beetje zenuwachtig van als hij tegen die lange slungel moest opkijken. „Vertel eens, jij hebt dit weekend een oogje op huize Veenendaal ge houden. nietwaar?" „Jazeker Ik had zelfs net genoegen er de nacht door te brengen." „Ja dat is me bekend. Ik hoop dat je beter geslapen hebt dan ik." „Uitstekend dank u. Het huis heet overigens „De Vijf Gratiën", wist u dat?" „Nee, dat wist ik niet." Van Benten geeuwde achter zijn hand. „Heb je j rapport al klaar?" „Maar chef, het is nog geen hal tien." „Het is vijf over half tien om pre cies te zijn." „Nou ja goed... Het spijt me te ho ren dat u slecht geslapen heeft." Van Benten keek hem enigszin kwaadaardig aan. „Nou vooruit, al je nog geen rapport hebt moet je m zo maar even vertellen of er nog bij zonderheden waren." „Nauwelijks. Na de drukte van d begrafenis is het er heel rustig ge weest. Alleen Gloria en Liane warei er nog. En ze hadden zich allebe op hun kamer opgesloten Ik heb zi bijna niet gezien." „Dus Liane is niet naar Parijs ver trokken." „Nee. Ze heeft nog telefonisch kon takt gehad met een man die Antoi heet Dat is toch die vriend met wi ze zou gaan?" Van Benten knikte. „Ze zei dat ze niet met hem mei kon gaan omdat de politie het haa verboden had." Van Benten knikte weer. Er ver scheen even een lachje om zijn mond „Is dat zo? Heeft u haar gezegi dat ze niet mocht gaan?" „Zo ongeveer wel, ja Blazoen haalde een stukje kauwgon uit zijn zak en begon er ongegcneeri op te kauwen. Toen hij Van Benten' afkeurende blik opving hield hij met malen en duwde het spul met zij tong achter zijn kiezen. „Petra is nas haar flat teruggekeerd. Ze gelooft ni« meer dat ze gevolgd wordt. Bovendie ging haar vriend met haar mee." „Een lange, blonde vent9" „Ja." „Dan heb ik hem op de begrafeni gezien. Ik vraag me af of ze nog va die idiote briefjes gekregen heef Heb jij daar nog iets over gehoord? „Nee." „Heeft Gloria nog bezoek ontvan gen?" „Alleen Harrie Rechter is zondag* middag even geweest. Niet langer da 3 een half uur." „Weet je waarvoor hij kwam?" Op dat moment rinkelde de telefl foon. Van Benten nam hem op. „Ja?" „O, ben jij het9" „Niets zeker. Daar was ik al ban voor. Enfin, bedankt in ieder geval. Hij legde de hoorn langzaam neef „Dat was Bakker. (Wordt vervolgd a Horizontaal: 1. hoofddeksel 4. zoete lekkernij 10. luchtvaartmaatschappij 13. smalle strook 15. rivier in Grankrijk 16. uitheemse plant 17. soort dans 19. kluizenaar 21. titel (afk) 22. landbouwwerktuig 24. bekende motorraces (afk) 25. vervoermaatschappij (afk) 27. geheel de uwe (lat. afk) 29. ettergezwel 32. in orde (afk) 34. gegraven watertje 37. meisjesnaam 39. vat 40. wandeldreef 42. deel van een kippenhok 43. als volgt (afk) 44. Romeins imperium (afk) 45. groente 46. ambtshalve (lat. afk) 47. voorzetsel 48. elasticiteit/' 50. plaats in Limburg 51klein roofdier 52. stijl 54. duidelijk 56. uitroep 57. slag 60. prijs (afk) 61civiel ing. (afk) 62. Frans pers. vnw. 63. ongeveer (afk) 65. pers. vnw. 67. nu en dan 70. mening 73. bijbelse naam 74. gever 76. halfbloed 77. onb. vnw. 78. koudbloedig dier 79. vallei Verticaal: 1voor 2. watervogel 3. vat met teer 5. letter van het Griekse alfabet 6. kom 7. titel (afk) 8. plaats in Overijssel 9. pelsdiertje 10. straatkei 11. meisjesnaam/ 12. voorzetsel 14. naschrift (afk) 16. maanstand (afk) 18. voorzetsel 20. Frans voegwoord 23. per condoléance (afk) 26. godin 28. meisjesnaam 30. schuier 31naast het bedoelde 32. goud (fr.) 33. soort kaartspel 35. gebladerte 36. soort dans 37. meisjesnaam 38. zangstem 41zangstem 49. soort krokodil 51toegeeflijk opgevoed 53. op dit moment 55. muziekterm (afk) 57. bijeenbehorende groep dieren 58. titel (afk) 59. aantal punten in een wedstrijd 61. vertaalsleutel 62. duur van eb en vloed 64. wintervoertuig 66. plaats in Zeeland 67. jongensnaam 68. tot en met (afk) 69. zeepwater 70. vrouwelijk dier 71. dit is (afk) 72. plezier 75. deel van de bijbel (afk) Een 69-jarige Texelaar werd vrijdag betrapt bij het stropen van vis in de sloot bij de Redoute. Bij een patrouille zag de politie hem langs de kant rom melen met een fuik. Het bleek dat hij geen vergunning had om ter plaatse te mogen vissen De fuik werd in beslag genomen en er werd proces verbaal op gemaakt. Wim Drijver uit Den Hoorn slaagde aan de Academie voor Lichamelijke Op voeding te Groningen voor de akte be kwaamheid tot het geven van middel baar onderwijs in de lichamelijke oefe ning. Tevens behaalde hij het trainers- diploma A van de Kon. Nederlandse Hockeybond. Joke Koper slaagde in Den Bosch voor het vakdiploma Kapster-Beautinet- te. Zij is werkzaam bij Kapsalon Wil- helminalaan. In een onoverzichtelijke bocht van de Kadijksweg bij de Spangerweg kwamen dinsdag een 19-jarige en een 48-jarige autobestuurder met elkaar in aanrijding. Beide Texelse bestuurders hadden niet voldoende rechts gehouden. De linker- voorzijde van hun auto's werd bescha digd. Aan de Rijksscholengemeenschap slaagden na een herexamen de volgen de kandidaten alsnog voor een diploma. Mavo 4: Anja Bremer en Marike de Veij. Havo: Erwin van der Linde, Yolanda Ott, Jan Reij, Rinske Stam en Yvette van der Weide. In de nacht van woensdag op don derdag werd een twintigjarige Texelse automobilist staande gehouden die met drank op achter het stuur zat. Na twee blaasproeven kreeg hij een rijverbod van acht uur opgelegd. Er was geen aanleiding ook een bloedproef te nemen. De contactpersoon voor het Baha'i geloof Gerard Mazijk, is tijdelijk ver huisd naar het achterhuisje van Bern- hardlaan 29. De gepsreksbijeenkomsten die eerder op de dinsdagavond werden gehouden, worden verplaatst naar de tweede en laatste zondag van de maand. Op deze gespreksbijeenkom sten zullen ook verscheidene uiteenlo pende onderwerpen aangesneden en besproken worden. Weer of geen weer, voor De Koog Promotion begint het seizoen donderdag met de eerste activiteit. Op de Nikadel in De Koog zal dan tobbesteken plaatsvinden, een ver makelijke bezigheid voor liefheb bers van een nat pak. Dit eerste evenement in De Koog begint om 20.00 uur. Onopvallend komt hij, onopvallend gaat hij, de zwijgzame gunfighter in zijn versleten poncho, een eeuwige sigaar grimmig tussen de tanden. Niemand kent hem; daarom noemt men hem de Vreemdeling (Clint Eastwood). Morti mer (Lee van Cleef) veteraan uit de Amerikaanse burgeroorlog, uitgekookte vechtjas, die voor iedere situatie een apart vuurwapen heeft. Beiden zoeken El Indo een gewetenloze Mexicaan op wiens hoofd 10.000 dollar staat. Dat trekt Vreemdeling" aan terwijl Morti mer El Indo wil doden uit wraak. Op hun speurtocht gedragen zij zich niet als vijanden, maar waar ze het elkaar lastig kunnen maken, doen ze dat. Overvallen, martelingen, vuurgevechten, zijn de proloog tot een keihard duel tussen hem en El Indo. Als de kruitdamp is opge trokken laadt „Vreemdeling" de lijken op een kar en rijdt zwijgzaam de horizon tegemoet. „For a few dollars more" een film van Sergio Leone, is te zien als woensdagwestern. Toegang 12 jaar. Op deze wijze bewerkte hij de gehele tafel en liet het bijeen geschraapte stof In een envelop glij den. „Meestal pakken ze dat spul wel netjes in, en als het ampullen waren, heeft dit helemaal geen zin, maar laten we hopen. „Denkt u dat. .9" „Nee, dat denk lk niet, maar we zullen het toch laten onderzoeken. Kom mee, laten we gaan. Of had je nog meer op je lever?" „Nee, dit was alles." Een paar minuten later reden ze in de richting van het buro. Van Ben ten keek op zijn horloge en zuchtte. Bijna zes uur. En dat op zaterdag middag! Wat een vak .„Heb jij van daag al wat gegeten?" „Ja, vanmiddag om een uur of twaalf." „Dan ga je nu maar naar huis om te eten. Maar ik zou graag willen dat je vanavond nog terugkwam om te kijken of de man van die grijze volkswagen bij ons in het archief zit." „Okay, chef." Ze stonden nu voor het buro. „Tot vanavond dan, Bakker. Om half acht ben ik er weer." Bakker knikte. „Dan ben ik er ook." Het was maandagochtend negen uur. Van Benten zat al achter zijn buro en onderdrukte een geeuw Hij had van nacht slecht geslapen, hij was pas tegen vijven lngesukkeld. Door het ratelen van de wekker was hij tot bewustzijn gekomen als een gebroken mens. Met twee koppen koffie en twee asperines was hij zijn bonkende hoofd te lijf gegaan. In de keuken van zijn vrijgezellenflat had hij een paar eie ren gebakken en een paar sinaasap pels geperst. Na het ontbijt had hij zich wat beter gevoeld. Alleen zijn ogen voelden nog wat branderig. Hij zuchtte eens en belde om een kop koffie: Hij "kreeg te horen dat hij er nog een kwartier op moest wach ten. Enigszins uit zijn humeur ging

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6