Zeepkistenrace nu volgens reglement Slagbaltoernooi gewonnen door Jozefschool en Kompasschool SPANNENDE PRIJSUITREIKING DIJ SCHOOLSPORTDAG LDO Boon-van Sijp clubkampioen Mark van Rilsselderghe won winderige surftocht Zwemclub had geslaagde nachtmarathon 25 juli, 1 augustus en 15 augustus Handboogschieten Geslaagden voor machineschrijven Wielervereniging sloot eerste competitie af Geslaagd voor zwemdiploma NSDAG 6 JUL11982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 >7i precies acht uur zaterdagavond ging „de nacht van Texel" van start Met veel voldoening ziet de zwem- en S oioclub TX 71 terug op de nachtma- a sthon van het afgelopen weekend, die lelemaal naar wens is verlopen en werd Jekenmerkt door de best denkbare feer. Het inmiddels traditionele spektakel verd geopend door de heer L J. Weijdt lie dat niet alleen deed met een passend voord maar ook zelf het water indook e|>m een baantje te trekken. Weijdt was liervoor gevraagd omdat hij bestuurslid vas van de oude Texelse zwemver- iniging die van 1937 tot 1942 actief was >i| De Schans en zijn activiteiten moest itaken in verband met de oorlogsom- itandigheden. Weijdt die speciaal voor leze gelegenheid een zwembroek had langeschaft, beschikte over niet zoveel :onditie als veertig jaar geleden zodat hij naar een bescheiden afstand aflegde, naar wist zich getroost door het feit dat wee van zijn kleindochters ook van de >artij waren. In het bad was een ipeciale „geinbaan" waar de zwem- ners terecht konden die puur recreatief jezig wilden zijn en waar de prestatie Jus totaal niet telde. Die geinbaan was iverigens wel voor de hele nacht vol- jeboekt. Aan de nacht van Texel werd door negen ,,overkantse" zwemclubs deel genomen en uiteraard ook door de thuisclub TX 71Al na enkele uren bleek dat de zwemvereniging ,,De Terp" uit Wieringerwerf twee erg sterke ploegen had meegenomen. Een gemiddelde van 2000 meter per half uur was voor hen heel normaal. Overigens beschikt TX 71 ook over zwemtalent van dergelijk kali ber want Peter Haker zwom twee keer 2000 meter en een keer 2050 meter. Andere ZPC-zwemmers die het best deden waren Mark Peter Graaf, Robert Jan Graaf, Esther Krijnen, Esther Smit, Petra van der Vis Erna Kuip en Mariette Smit. Zij wisten uiteindelijk een vierde plaats te behalen. Dat was prima het sterke zwemmersveld in aanmerking nemende. In de geinbaan (waarin ieder een een half uur kon zwemmen) werd ook goed gezwommen. Zelfs daar wis ten Hanneke van der Vis, Harriette Bakker en Yvonne Visser 1550 meter te zwemmen. Een opmerkelijke verschui ving had in de geinbaan plaatsgevonden in vergelijking met vorig jaar. Toen deden er veel buitenstaanders mee nu waren het hoofdzakelijk TX 71 leden die daar hun banen trokken. De uitslag van de wedstrijdgroepen was: 1. De Terp, dames Wieringerwerf 44.650 meter; 2. De Terp heren, 43.300 meter; 3. Aquarius, Schagen, 42.450 meter; 4. ZPC TX 71 42.300 meter (een nieuw record); 5. De Stern, Midwoud 41.950 meter; 6. Orkano, Tuitjehorn 41.250 meter; 7. Oude Veer, Breezand 40.650 meter; 8. Normerven, Hippoly- tushoef 36.400 meter; 9. Helderse Red dingsbrigade 31.250 meter; 10. Puppies Power, Maarsen 31.050 meter. Rene Boon en Cor van Sijp hebben net hun Prindle 16 het clubkampioen- ichap van de kustzeilvereniging De Cocksdorp behaald. Tweede werd Dirk 'ooi. derde Arie en Giena Langeveld, fierde M. Warnaar en W. Rienks en rijfde A. Saai en De Graaf. Zondag j.l. werd de tweede serie van deze kampioenschapswedstrijden geva ren onder vrij zware omstandigheden. In verband met de harde wind (af en toe kracht zeven) zagen vrij veel leden van deelname af, waardoor er slechts zeven overbleven. Aan de eerste serie werd door een vier keer zo groot aantal mensen meegedaan. De wedstrijd had een spannend verloop en het ontbrak niet aan toeschouwers. De dagprijzen gingen naar: 1. Boon van Sijp (prindle 161; 2. Warnaar-Rienks (Supercat 20); 3. Saai-De Graaf (Hobie 161. De prijsuitreiking (gevolgd door een barbecue) werd gehouden in hotel Nieuw Breda. René Boon en Cor van Sijp kregen daar de door camping De Krim beschikbaar gestelde wisselprijs. Eind augustus op een nog nader aan te kondigen datum, zullen de Texelse kampioenschappen brandingzeilen worden gehouden. Op de zondagen 25 juli, 1 augustus en 15 augustus zullen op de Hogeberg weer zeepkisten- en autopedraces wor den gehouden, georganiseerd door het Recreaktief-team van de sportraad. Nu al wordt daar de aandacht op gevestigd zodat kinderen die mee willen doen voldoende gelegenheid hebben om een snelle wagen in elkaar te knutselen. Dit jaar wordt voor het eerst gewerkt volgens een reglement ter wille van de duidelijkheid, eerlijkheid en ter vermij ding van teleurstellingen. Aan de autopedrace mag worden meegedaan door kinderen tot en met 8 jaar; de zeepkistenrace is bestemd voor kinderen van 9 tot en met vijftien jaar. De zeepkisten worden onderscheiden in twee soorten: grote en kleine wielen. Een zeepkist wordt tot de grote wielen gerekend als een of meer wielen van de wagen groter zijn dan autopedwielen. Als alle wielen kleiner of even groot zijn als autopedwielen valt de zeepkist onder de categorie kleine wielen. Iedere zeep kist mag twee keer naar beneden; een autoped mag dat maar een keer. Wat betreft de startprocedure is het volgende bepaald; autopeds mogen over een afstand van maximaal tien meter worden aangeduwd of door de berijder zelf worden voortgestept. Zeepkisten mogen ook over deze af stand worden voortgeduwd (door maxi maal twee personen) waarbij de be stuurder uitsluitend stuurt en dus niet meehelpt. Voor zowel zeepkisten als autopeds geldt dat het voertuig in dezelfde staat moet eindigen als waarin is gestart. Dat Twee scholen die dit jaar voor het eerst meededen aan het traditionele slagbal- toernooi voor basisscholen, dat vrijdag op de ijsbaan in Den Burg werd gehouden, boekten meteen een opmerkelijk resultaat: ze eindigden als eersten. De St. Jozefschool bleek in de poule van grote scholen veruit de sterkste en plaatste zich overtuigend op een eerste plaats. Datzelfde gold voor de Kompasschool die bij de kleine scholen in een spannende finale tegen de Jan Drijverschool uit Den Hoorn bewees een stevig partijtje slagbal te kunnen presenteren. Met de finaleuitslag 15 13 mocht deze nieuwkomer de grootste beker in ontvangst nemen. Het weer was vrijdag uitstekend geschikt voor het slagbaltoernooi. Er werden wedstrijden van twintig minuten gespeeld en de belangstelling van de ouders werd door de organisatie, de vakleerkrachten gymnastiek, uitstekend genoemd. Dankzij het feit dat de School met de Bijbel, de Jan Drijver-, de Thijsse- en de Bruinvisschool meerdere Onder nog net acceptabele weers omstandigheden zijn op de school sportdag van het LBO de volgende atletiekonderdelen afgewerkt: speer werpen, discuswerpen, kogelstoten, 100 meter sprint, hoog- en verspringen. Door het hele programma snel af te werken kon de prijsuitreiking al om 12.15 uur in de Bgm. De Koning hal plaatsvinden. Dit was een spannend gebeuren daar er zoals uit de uitslag blijkt enkele jongens gelijk eindigden. Deze moesten onder het kritisch oog van de directeur Van der Weide één minuut lang een expander met twee veren voor de borst uitrekken. Daar Marcel Kooger niet meer aanwezig was, ontving Sander van Meerwaarde de eerste prijs en Rudy Keijser de derde. Hans van der Slikke bleek echter sterker dan Frank Smit en streek de tweede prijs op. Eerste was hier Peter Schol. De uitslag van beide poules was: Tweede klas: Marcel Kooger 2C 43 pnt.; Sander van Heerwaarden 2B 43 pnt.; Rudy Keijser 2A 41 pnt.; Mare Drijver 2B 39 pnt.; Ron Broersma 2A 39 pnt.; Ko Koorn 2A 37 pnt.; John Beekhuis 2A 36 pnt.; Dirk Boekei 2A 35 pnt.; André van der Heide 2B 34 pnt.; Jan Hoedjes 2B 32 pnt. Derde klas: Peter Schol M3c 53 pnt.; Hans van der Slikke T3b 51 pnt.; Frank Smit M3c 51 pnt.; Martin Smit L3b 50 pnt.; Raymony Steenhuizen L3b 49 pnt.; Jacco Kooger M3b 49 pnt.; Hans Veeger M3b 48 pnt.; André van de Berg T3c 48 pnt.; Marcel Buysman M3b 45 pnt.; Charles Bosma M3b 44 pnt. Het totaalaantal was maximaal 60. te behalen punten betekent dus dat halverwege geen ballast mag worden afgeworpen. Wel mogen veranderingen aan het voertuig worden aangebracht tussen twee man ches in. Er mogen geen duo-passagiers mee; iedereen rijdt dus alleen. Het spreekt vanzelf dat tijdens het rijden door niets of niemand mag wor den geholpen. Elke vorm van aan drijving is verboden. „Wrikken" mag niet en zeilen zijn evenmin toegestaan. Mocht een deelnemer worden gehin derd, dan mag hij (of zij) overrijden, mits het hinderen is geconstateerd door een van de baancommissarissen. Aan het eind van het parcours moet worden ge wacht totdat de afgelegde afstand door een der opmeters is geregistreerd. Valhelm Iedere deelnemer is verplicht een val helm te dragen; dat geldt ook voor de deelnemers aan de autopedrace. Bij vallen of in de berm raken krijgt men een keer een herkansing, mits deze pech zich voordoet binnen vijftig meter van de start. Bij lekke band of andere materiaalpech krijgt men ook maar een keer een herkansing. Herkansingen moeten in dezelfde race worden ver reden. Verder is bepaald dat een deelnemer maar in één categorie mag meedoen. Tussendoor mag naar hartelust aan de voertuigen gesleuteld en verbeterd wor den; tijdens de rit zelf mag er echter niets gebeuren. Overtredingen worden gestraft met diskwalificatie voor de manche waarin de overtreding werd gemaakt. Zondag is op het Texelse Boys terrein bij goed weer voor de vijfde maal de Texel ronde verschoten. Dit toernooi, georganiseerd door de Handboog schietvereniging Eilandschutters, werd mede mogelijk gemaakt door een finan ciële bijdrage van de Rabobank Texel. Aan de verschieting namen 59 schutters van negen verenigingen deel. Mede dank zij het goede weer met weinig wind, werd er bijzonder goed geschoten en werden er hoge scores behaald. Ver schoten werden twee maal 36 pijlen, de eerste 36 op 35 meter en na een pauze de tweede 36 op 25 meter. Van de Eilandschutters wisten Henk Witte, André Keijser en Theo de Porto een prijs te veroveren en wel een eerste prijs in de tweede klasse, een derde prijs in de vierde klasse en een derde prijs in de jeugdklasse. De wisseltroffee welke vo rig jaar voor de tweede maal naar Achillies uit Heiloo ging met 1801 punten voor het beste verenigingsdrietal ging dit jaar bij verstek van Achilles naar Noordkop uit Den Helder met 1781 punten. Bij het Scheidegger Instituut slaagde weer een groep Texelse leerlingen voor het diploma machineschrijven. De hele groep die les kreeg in de Schakel slaagde, wat opmerkelijk is als men weet dat het landelijke percentage ge slaagden 69,2 is. De namen van de geslaagden, met daarachter het aantal aanslagen: R. Barhorst Den Burg 243; N. Wijnhoff Oudeschild 264; E. Krijnen Oudeschild 234; S. van der Beek De Cocksdorp 155; H. van der Beek De Cocksdorp 178; J. van Heerwaarden De Cocksdorp 210; M. van Heerwaarden De Cocksdorp 214; F. Rondy Oude schild 206; R. van der Geest Den Hoorn 275; D. de Haas Den Burg 143; P. Eelman De Waal 222; E. Boogaard Den Burg 173; N. van Vooren Den Burg 170. Op het parcours Zuidhaffel werden woensdag de laatste wedstrijden van de eerste competitie verreden. Voor de senioren betekende dit een punten- koers. Daarin krijgen in elke vijfde door komst de eerste vijf renners punten van één tot en met vijf. Dit gaf wederom extra strijd en dat bleek voor het publiek ook aantrekkelijk, ledereen wist hoe hij er voor stond in de competitie zodat er nog hard gestreden werd om de laatste punten. Vooral in de A poule leverde dat een zeer levendige strijd op. Lange tijd gingen Leen van Elk en Edo Kooiman op kop maar enkele ronden voor het eind moest Leen van Elk afhaken en zelfs de strijd staken. Het achtervolgende duo Jos en Arie Huisman reed zich totaal leeg zonder de koploper nog in te kunnen halen. De achter hen rijdende Paul van Arnhem kon hen in de slotfase zelfs nog voorbij komen. Edo Kooiman kwam tenslotte met maar liefst 1.59 min. voorsprong over de finish zodat hij ook nog drie punten bonificatie ver diende. Na de totaaltelling van de punten van de eerste competitie bleek de eindstand als volgt: 1. Leen van Elk, 89'/, punt; 2. Edo Kooiman, 86'A punt; 3. Jan van de Wal 83 punt. Ook de B poule reed een punten- koers. Hier bleef het veld aardig bij elkaar. De uitslag van de totale eerste competitie werd hier: 1Willem Keijzer 92 V4 punt; 2. Ronald Kramer 88 punt; 3. Jan Huydink 81 punt. De veteranen maakten er weer een leuke wedstrijd van en reden zelfs voor de verandering een keer een alternatief rondje. De eindstand van de volledige eerste competitie werd hier als volgt: 1 Martin Visser 101 V4 punt; 2. Dirk Eel man 91 punt; 3. Piet Kikkert 67 punt. Jeugd Ook voor de jeugd was het de laatste wedstrijd van de eerste competitie. De kaarten waren al aardig geschud vóór deze laatste wedstrijd. In de B poule stond de dit seizoen zeer sterk rijdende Jacco Vinke er goed voor en in de A poule was dat Robert Visser. Bij de C jeugd stond al vast dat Stephan Kikkert winnaar zou worden. Vooral het zeer sterke rijden van een aantal nieuwe renners die pas korte tijd meedoen was opvallend. Omdat er wat wijzigingen in de poules aangebracht zullen worden belooft ook de tweede competitie weer een wekelijks sportief hoogtepunt te worden. De totaaluitslagen van de eerste competitie bij de jeugd waren: A-jeugd: 1. Robert Visser, 116 punt; 2. Richard Koopman 105 punt; 3. Anna Simone Kooiman 91 punt. B-jeugd: 1. Jacco Vinke 103 punt; 2. Tijme Wit 96 punt; 3. Robert Kikkert 89 punt. C-jeugd: 1Stephan Kikkert 120 punt; 2. Udo Visser 103 punt; 3. Bas Graaf 96 punt. De tweede competitie gaat woensdag a.s. van start met een individuele tijdrit bij de PEN centrale te Oudeschild. De jeugd start vanaf 18.30 uur en de senioren vanaf 19.00 uur. teams wilden leveren, konden ook de ploegen van de kleinere scholen een volwaardige competitie spelen. De tweede en derde teams deden buiten mededinging mee in de poule van kleine scholen en dat mag als zeer sportief bestempeld worden. De Jozefschool onttroonde de CVO school die vorig jaar als eerste eindigde. De Kompasschool deed hetzelfde met De Cocksdorp. Voor de honkbaldemonstratie die na de prijs uitreiking werd gehouden bestond niet zoveel belangstelling. Wel waren na de demonstratie tientallen kinderen actief bezig met oefenpartijtjes. Uitslagen kleine scholen: 1. Kompas school, 2. Eierland, 3. De Waal, 4. o.l.s. Oosterend, 5. Beatrixschool, 6. De Cocksdorp. Uitslag grote scholen: 1. Jozefschool 1, 2. Thijsseschool, 3. Den Hoorn 1, 4. School met de Bijbel, 5. Thijsseschool 2, 6. CVO 1 In zwembad Molenkoog slaagden vrijdag de volgende personen voor het A-diploma. Gerard Bessles, Jan Witte, Margo Maas, Lieuwe Koorn, Arieke Kuiter^ Guda Wendrich, Daniele van Hoorn, Jacob Jan Brouwer, Natasja Kikkert, Regina Luiken, Anno Ronald Dijkstra, Brenda Daalder, Marco van Beek, Mar co Mattner, Joost Vlaming, Jeroen van de Werve, Desire Boks, Tamara de Rid der, Anneke de Vries, Guide van 't Noordende, Daniel Schipper, Souli Chang, Ivette de RuyterMarit Speets, Janien de Bruijn, Marcel Witte, Mariska Witte, Natasja Hoogenraad, Marco Hopman, Diana Pranger, Evelien Dek ker, Doirean Boorsma, Jan Kikkert, Petra Brans, Jacco Kager, Karin Vis- man, Elmar Keijser, Bianca Drijver, Mariska Steenhuizen, Marco Veenen- daal, Chris van Dompselaar, Erik Jan van Groenigen, Zefanja Brandenburg; Eddy van der Star,José van Schaik; Marc-Hessel Huizinga, Mariken Veth, Tessel Roeper, Sandra Bakker, Alfons Witte, Rianne Messemaker, Sander ^Stolk, Martin Ruiter, Natascha Witte, Carlo Kuip, Jurgen Gerritsen, Alja Ba- rends, Brigitt van Sweeden, Anita Roest Johan Cnossen, Jilles Eissen, Hester Whytem Mariska Buren, Robbert van der Weide, Rienke Riteco, Eduard van der Gracht, Edwin van Lubek, Liane Vonk, Mirjam Pansier, Mark Jan Mul der, Mieke Steenbruggen, Marieke Westerlaken, Gina Boorsma, Peter Boonstra, Douwe Hoekman, Jolanda Wetering en Marie Visser. Voor het B-diploma slaagden: Evelie- ne Schraag, Hans van Exel, Markus Gersthage, André Timmer, Rachel Bar nard, Trudij Boersen, Ruud van de Wetering, Wilfred Vendel, Eric Zwart, Menno Schuyl, Pim van Heerwaarden, Ronald Witte, Esther Witte, Albert Buysman, Maarten Maas, Nicole Smit, Annie Dijkshoorn, Andre Moens, Ro bert van Dijk, Ingrid Jongejan, Kees Willem Jimmink, Mirko Ampt, Remco Dijker, Stefanie van de Brink, Ellis van der Vis, Bianca Witte, Helma Amsing, Marco Witte, Johannes van de Kleef, Petra Dijker, Robert Boeijen, Marleen Witte, Masja Roeper, Klaus Gross- pietsch, Dennis Everwijn, Linda Eelman, Marieke Dros, Jerom Timmer, Linda Timmer, Sandra Bakker, Matt Wester laken, Myra Dijker, Ingrid Dros, Sandra van der Schans, Hanna Beekman, Pat- riek van Neerden, Erik Jan Eveleens, Anke van Bruggen, Nancy Eelman, Jacobi Vlaming, Esther Rood, Sjoerd Postma, Marjon de Vries, Tanja Huis man, Marjon van der Feen, Henk Broekman, Miriam Bruin, Henk van Heerwaarden, Remko van de Belt, Denhard van der Slikke, Niels Wijdo gen, Sebastiaan den Boer, Duncan Nauman, Jacobien de Wit, Joost Bru- geman, Lianne Groot, Hans Kraay, Marcel Ris, Dennis Trauerbach, Lorendz Boom, Jacco van Leeuwen, Marrit Welboren en Mariska Martens. De surfwedstrijd, tevens toertocht 't Horntje-Dijkmanshuizen die zondag werd gehouden, trok 32 deelnemers die met een stevige wind te kampen kregen. De „Texels Lamsvlees" wedstrijd-toer tocht werd daardoor vrij zwaar. De eerste honderden meters waren al direct de moeilijkste zodat de eerste uitvallers niet verder kwamen dan het NIOZ. Ook het stuk voor de haven van Oudeschild was zwaar, maar vanaf ongeveer dit punt ging het makkelijker en bij halve wind richting Dijkmanshuizen. Men moest tussen twee boeien door varen om te finishen en zich vervolgens op de dijk afmelden. Mark van Rijssel- berghe was met ruime voorsprong eerste. Nummer twee was Hans Bakker. Het enige gevecht dat geleverd moest worden was tussen Gerard Roeper, Herman Boks en André van den Berg. De eerst aangekomene van de toertocht (wedstrijd b-poule) was Dirk Eelman;in het totaal was hij twaalfde. Dirk won met deze prestatie een fraai glas dat beschikbaar was gesteld door het Lamsvleesbedrijf Texel. Een opvallend prestatie werd geleverd door de 14jarige Klaas Jan van der Vis uit De Koog. Hij werd tweede in de toertocht en vijf tiende in het totaal. Als jongste deel nemer won hij ook zo'n mooi gegra veerd glas. Marloes van der Vis was de enige vrouwelijke deelnemer. Ze haalde de finish en kreeg ook een glas. Van de 32 deelnemers haalden er 23 de eind streep. Uitslag wedstrijd: 1 Mark van Rijs- selberghe, 2. Hans Bakker, 3. Gerard Roeper, 4. André van den Berg, 5. Herman Boks. Uitslag toertocht: 1. Dirk Eelman, 2 Klaas Jan van der Vis, 3. Roel Bennink, 4. Peter Dral. Mark van Rljsselbarghe werpt zich, na hat vastlopen op hat strandje van Dijkmanshuizen van zijn plank om zich als eerste op de dijk af te meiden.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7