Evenementen van 10 tot en met 18 juli 1982 1 Welkom op Texel Zaterdag 10 juli 1982 Zondag 11 juli 1982 Maandag 12 juli 1982 Dinsdag 13 juli 1982 Woensdag 14 juli 1982 Verzoek van Staatsbosbeheer Schuilhut-werk Texeltoerist' hoort erbij uiiyavt). b.v. v/h Langeveld tn Oe Rooy Postbus 10, m recreaktief,l Bij ons zijn „vreemdelingen" altijd wel kom geweest. Al in de tijd van Tromp en De Ruijter was de Texelse gastvrijheid spreekwoordelijk. Vandaag is het nog precies zo, niet in de laatste plaats omdat het eiland voor een belangrijk deel moet bestaan van het toerisme. Ik ben ervan overtuigd dat de Texelaars hun best doen om het u naar de zin te maken, want ze willen graag dat u volgend jaar (en liefst nog wat eerder!) wéér komt. Als gemeentebestuur voe ren we een beleid dat is gericht op gematigde ontwikkeling van de toeris tische accommodatie en voorzieningen, zonder dat de natuurlijke schoonheid en de rust van het eiland daaronder lijdt. Want we willen de kip met de gouden eieren natuurlijk niet slachten. Met het oog op dat laatste vraag ik u ons een beetje te helpen bij het mooi houden van het „gouden boltje", zoals Texelaars hun eiland graag noemen. Houdt u aan de voorschriften, rij niet te hard, drink niet te veel, laat uw zorgen achter op het vasteland en doe voor de rest waar u zin in hebt zolang het anderen niet hindert. Probeer van uw Texelvakantie In De Koog wordt door de plaatselijke paardensportvereniging „De Blijde Rij ders" in samenwerking met De Koog Promotion een concours hippique ge houden. Het begint 's middags om 13.00 uur op het voetbalveld aan de Nikadel in De Koog. Onder meer gaat een boerenkapel optreden op de Jan Om 19.00 uur begint op het strand van Den Hoorn (paal 9, Hoornderslag) een strandloop die als prestatieloop maar ook als recreatieloop kan worden uitge voerd Afstanden vier of acht kilometer. Inschrijfgeld f3,— per persoon. Iedere deelnemer ontvangt na afloop een vaantje als herinnering. De eerste drie van elke groep (mannen 8 km, vrouwen 4 km en jeugd tot en met 14 jaar 4 km) krijgen een prijs. Deelnemers aan vier of meer strandlopen (er worden er dit seizoen totaal zes gehouden) worden in het klassement opgenomen. SV De Koog houdt een crossloop door bos een duinen voor wedstrijd- en recreatielopers. De wedstrijdlopers lo pen 8600 meter en de recreatielopers 4300 meter. De start is om 19.30 uur op het voetbalveld van SV De Koog aan de Boodtlaan (inschrijven vanaf 18.15 uur). Inschrijfgeld ƒ3,50 p.p., waarvoor elke deelnemer een medaille ontvangt. De eerste drie van elke categorie ontvangen een beker. Op de markt op de Groeneplaats in Den Burg zijn van 10 tot 12 uur recrea tieleiders van Recre-aktief aanwezig, herkenbaar aan hun gele jacks. Zij delen deze krant uit en geven daarnaast mondelinge informatie over het recrea tieprogramma van deze week. Op het strand bij paal 28 aan het eind van de Krimweg bij De Cocksdorp wor den strandspelen gehouden van 14 tot 16 uur. Er kan meegedaan worden aan allerlei spelen, zoals touwtrekken, vol leybal, strandhockey. Als nieuwe at tractie is er een grote speelbal met een weg. Meedoen kost ƒ1,50 en inschrij ving is mogelijk in teams van 6 personen maar ook individueel inschrijven is mo gelijk. Er wordt gespeeld met aangepas te regels zodat iedereen mee kan doen. Meedoen is belangrijker dan winnen! Vanaf 21.30 uur is inschrijven mogelijk voor een avondoriëntatietocht vanaf het Eierlandsche Huis aan de KLimpstraat in De Cocksdorp. De start is om 22.00 uur en de tocht voert door het noordelijk deel van Texel. Meedoen kost f2,— terwijl onderweg een beker soep wordt geserveerd. Bij terugkomst is het don- wat méér te maken dan een periode van nietsdoen. Als u deze gratis krant en de „Texeltoerist" doorbladert, zult u zien dat er op het eiland heel wat te beleven is. Ik hoop van harte dat de weergoden u welgezind moge zijn en dat u met volle teugen zult genieten van wat Texel u heeft te bieden. J. A. Engelvaart Burgemeester van Texel Een sfeervol kotterconcert in de haven van Oudeschild. doorsnede van 120 cm., waar leuke dingen mee gedaan kunnen worden. Vanaf 18.45 uur kan ingeschreven wor den voor een volleybaltoernooi bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. ledereen vanaf 12 jaar kan meedoen voor ƒ1,50 per persoon; inschrijving is mogelijk per team maar iemand die alleen is kan ook meespelen. Het toernooi start om 19.00 uur precies en het is afgelopen als het donker wordt. Tegelijk met het volleybaltoerhooi wordt op het sportterrein van camping Den nenoord een recreatief minivoetbaltoer- nooi gehouden, voor iedereen van 14 jaar en ouder. Dennenoord ligt aan de Grensweg in de Dennen en is makkelijk te bereiken via zijweg 11 van de Pont- ker, dus neem wel een zaklantaarn mee. In het dorpshuis van Den Hoorn, De Waldhoorn, in de Herenstraat speelt vanaf 21.00 uur de cabaretgroep „Op de Bonnefooi". Het programma „Eén toe rist maakt nog geen zomer" belicht ver schillende vakantietoestanden, zoals het weer, de naaktstranden, de wachttijden bij de boot en ook andere dingen die met de vakantie op Texel te maken kunnen hebben. In Oudeschild wordt vanaf een in de haven liggende viskotter een concert gegeven door het Koninklijk Texels Fanfare/DEK, aanvang 19.30 uur. ledereen mag gratis komen luisteren; na afloop wordt een collecte gehouden ten bate van de reddingmaatschappij. Plezier. Als hoogtepunt is er een optre den van Hongaarse Post, een ruiter, die staande op de twee achterste paarden, vijf Friese paarden ment. Voor dit concours hippique met veel deelnemers en goed bezette tuigrubrieken is de entree voor volwassenen ƒ6,50. Kinde ren tot en met 13 jaar betalen f2,50. Crossloop door bos en duinen. Puzzelen en fietsen. Om 10.00 uur start een fietspuzzeltocht vanaf camping De Koorn-aar aan de Grensweg. Deze is het makkelijkst te bereiken via afslag 11 van de Pontweg. Inschrijven is mogelijk van 9.30 tot 10.00 uur; de kosten zijn f3,— per persoon. Hiervoor krijgt men een puzzeltocht die met enig denkwerk langs een aantal leuke plekjes van Texel voert. Van 14.00 tot 16.00 uur worden op het strand bij paal 20 (dit is aan het eind van de Badweg in De Koog) strandspelen gehouden. Met de mensen van Recre- actief kan men verschillende spelen doen, zoals touwtrekken, volleybal, hockey en netspelen. Ook de grote speelbal is op het strand aanwezig. In en bij zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg wordt een sport- en speiinstuif gehouden voor de jeugd. Er worden spelen in het water gedaan maar ook op de zonneweide is van alles te doen. Voor de toegangsprijs van het zwembad kan iedereen mee doen. Abonnementhouders kunnen er zó in. Wie geen abonnement heeft kan met een aantal vriendjes en vriendinne tjes een tienbadenkaart kopen zodat het per persoon weer iets goedkoper is. In de Dorpsstraat in De Koog is van middag van 14.00 tot 21.00 uur braderie. Speciale attracties zijn vanmiddag para chutespringen, voorstellingen van Bo- cardys pretfestival, ballonnenshow, poppentheater en er wordt ook ge goocheld. De sportvisclub Texel houdt een vis wedstrijd in zoet binnenwater, aan het eind van de Oorsprongweg (nabij De Cocksdorp). leder die in het bezit is van een visakte kan meedoen, de kosten zijn ƒ5, per persoon voor volwassenen en ƒ4, voor personen tot en met 16 jaar. Bij deze prijs is de vergunning om bij de Oorsprongweg te vissen inbegrepen. Elke visser mag zelf bepalen welk aas hij wil gebruiken. Vanaf 18.40 uur start de inschrijving voor een volleybaltoernooi op de speel weide aan de Boodtlaan in De Koog. Meedoen is mogelijk voor iedereen van 12 jaar en ouder voor ƒ1,50 p.p. In schrijven is mogelijk met teams van 6 personen maar wie alleen komt kan ook ingedeeld worden. Om precies 19.00 uur wordt begonnen, dus kom op tijd in schrijven. In het dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 20.00 uur een dia voorstelling van vogelwachter C. Kok, over de flora en fauna van Texel en over mooie plekjes op het eiland ook van de winter. Entree ƒ2,50 voor volwassenen en kinderen tot 14 jaar betalen ƒ1, Staatsbosbeheer heeft in het Texelse bos allerlei voorzieningen aangelegd zoals wandel-, fiets-, en ruiterpaden, speelweiden en barbecueplaatsen, waar iedereen kosteloos van gebruik kan maken. Ook het uitzetten van speur tochten is toegestaan, mits de route de bestaande paden aanhoudt. Niet toege staan is de markeringen daarvan met spijker aan bomen te bevestigen. Denkt u er om het aanduidingsmateriaal na afloop van de tocht weer te verwijde ren? Problemen ontstaan vaak bij het houden van een zg. dropping. Door on voldoende toezicht laten deelnemers nogal eens een spoor van vernielingen achter en verstoren dikwijls de rust. Om enig toezicht mogelijk te maken, ver zoeken wij u nachtelijke droppings steeds tijdig te melden. Voor bepaalde spelactiviteiten is het wenselijk van bestaande paden af te wijken. In som mige gevallen is dit mogelijk, doch uit sluitend na overleg met Staatsbosbe heer, telefoon 02220-2646. □E KOOG Pilpersdijk Schumakersweg Penkaanweg Californiëweg 12 Kogerweg DENBUPtT De gezamenlijke kerken van Texel organiseren vanuit het gebouwDe Schuilhut" achter de N.H. kerk in de Dorpsstraat van De Koog tal van activiteiten. Elke zondag om 19.30 uur is er in de N.H. kerk een speciale zomeravonddienst en elke maandagavond worden in de Schuilhut vanaf20.00 uur dia 's over Texel vertoond. Elke dinsdagmid dag wordt een tocht langs Texelse kerken gehouden met eigen auto 's. Start om 14.00 uur. Elke donder dagmiddag wordt ook een kerken- tocht gehouden. Verdere activitei ten worden bekend gemaakt in de Schuilhut waar ook een uitleen bibliotheek is gevestigd. Gerntslanderdijkje Rozendijk Gasthuisstraa i.Ki somlaarf Westervveg -"KT jfj Elemert Zuid-Haffel Redot (T^Van der Sterrwe (T)oe RedT De Pontweg, de verbinding tussen veerhaven en De Koog, is de belan rijkste verkeersader van Texel. Om i bestemming op het eiland vlot te ku nen bereiken moet u letten op de wegen die allemaal een naam hebb maar ook een nummer dragen. Als een publicatie van een recreatiebedrijf in de aankondiging van een evenerm wordt gesproken van „zijweg d wordt een zijweg van de Pontweg t doeld. Het nummer heeft niets te mak met de nummers van de kilometerpal op het strand. Zijweg negen loopt d niet naar het strand paal 9. Voor mensen die willen leren tennissen is van 10.00 tot 12.00 uur een tennis- instuif. Op de tennisbanen bij het recreatieterrein 't Kerckeland in De Koog laan zijweg 16 van de Pontweg) staan de recreatieleiders van Recreactief klaar om de eerste beginselen op een speelse manier bij te brengen. De kosten voor 2 uur instructie zijn 77,50 en 75, voor kinderen tot en met 12 jaar. Van 14.00 tot 16.00 uur staan de mensen van Recre-actief, herkenbaar aan hun gele jacks of shirts, op het strand bij paal 9 laan het eind van de Witteweg, vanaf Den Hoorn). Het is mogelijk om aan verschillende strand spelen mee te doen, zoals volleybal. hockey, touwtrekken, enz. Ook de grc speelbal is er weer. Vanaf 14.00 uur tot ongeveer 17.00 u kunt u wandelend door het centrum vi Den Burg oude klederdrachti bewonderen en demonstraties van vt schillende oude ambachten zien. B schapenscheren, spinnen, stroppe kaasmaken, aardewerk schildere kaarsenmaken, enz. Men kan zich latfc wegen bij de Waag op de Vismarkt zich laten insluiten in het schandblo Voor de kinderen is er een kraamt waar ze koek kunnen versieren en oi kunnen ze ponyrijden. In de Parkstra'6 zijn om 14.15 uur en om 15.00 u'r poppenkastvoorstellingen voor de ir je «j Deze Recreaktief-krant maakt melding van alle dagelijks wis selende evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excursies, bowling, mini-golf, Jan Plezier, exposities enz. Daar voor verwijzen wij naar Texel toerist, 'n gedeeltelijk in kleur uitgevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor 71,90 te koop is. In Texeltoerist komt een platte grond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienstregeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fietsen, paarden, bolderwagens, visboten, adressen en openings tijden van bankvestigingen, artsen, autodealers, postkantoren en nog veel meer, waaronder telkens wisselende actuele artikelen en vele tiental len tips en wetenswaardigheden. De „Texeltoerist" met gratis bij lage vormen en compleet Texels informatiepakket. Gauw halen dusl III w' w ie zo 9' 16 )8 vc Is 16 (e

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6