Voorverkoop kaarten van start Any Trouble klapper op Wad-Rock festival t „Convoy" m i huwi i wmTl Texla begint aan verliezersronde V Zon, maan en hoog water Viswedstrijd watersportvereniging Nieuw werk in Galerie 't Winkeltje Geen etenslucht meer in raadhuis Gemeente knapt huizen op Wielercircuit kost f170.000,— meer Antennes vernield ,WAT IK ZEGGEN WOU." Tennistoernooi Bij het heengaan van een Texelse school IJDAG 9 JULI 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Engelse groep Any Trouble zal de „uitsmijter" zijn op het Wad-Rock B pfestival dat op zaterdag 31 juli op het sportveld van De Waal wordt gehouden. Stichting Wad-Rock Texel heeft voor het festival zes groepen gecontracteerd, jaronder dus de Engelse band die als een uitstekende festivalgroep wordt istempeld. De Engelsen komen voor een exclusief optreden naar Texel en treden tn dag daarvoor op in Hamburg eveneens op een festival. Door middel van een oppelaanbieding" heeft men de groep weten te strikken. Vrijdagavond (vandaag) art de voorverkoop van kaarten tijdens het Texelpop groepenpresentatie, die in de ezentuin wordt gehouden. Het contracteren van groepen voor it festival bleek voor de Stichting- edewerkers een klus die tegenviel. De aanden juli en augustus zijn vakan- jmaanden voor veel popgroepen om it jongerencentra en theaters dan ge nen zijn. Derhalve was het moeilijk oepen te vinden. Bovendien moesten optredenden ook nog allemaal ;n verschillende stijl van popmuziek eergeven. Ook het onderbrengen van tiesten, geluidsmensen en podium- >uwers in hotels bleek een hele op gaaf, maar de stichting zegt nu alles in kannen en kruiken te hebben. Een groep die wèl bereid was de geplande eigen vakantie te verzetten voor het festival is Herman Brood en His Wild Romance. Deze „oude rot" in het vak zal 's avonds om 20.30 uur optreden en de omstreden zanger krijgt visuele en vocale ondersteuning van twee zange ressen die onder de naam „Bombitas" opereren. Herman Brood was twee jaar geleden^ nog razend populair in eigen land maar daarin is een kentering gekomen na een Amerikaanse toernee m '.JVv ,>;v i.SV er man Brood treedt 31 juli aan met twee zangeressen. en het ontbreken van hits. In Duitsland blijft de band echter ,,top of the bill" en dat was een voorname reden om de groep te contracteren. Zeker is dat Brood, naast oude nummers, veel tijd zal in ruimen voor nieuw materiaal dat komt te staan op zijn dit najaar uit te brengen LP. Lichtvoetig Datzelfde geldt voor de groep Any Trouble die vorig jaar hoog scoorde met een single en geprezen werd om de tweede LP. In eigen land heeft de vier mansformatie een constante populari teit. De Engelse krant Melody Maker schreef onlangs dat het de beste rock band is die het Verenigd Koninkrijk in vijf jaar heeft voortgebracht. De muziek wordt lichtvoetig genoemd met stevige zestiger jaren invloeden. Any Trouble zal 's avonds als hekkesluiter optreden. Om 15.00 uur wordt gestart met de groep Mark Foggo en The Secret Meeting. Een band die zeer snel bekend werd met het liedje ,,New shoes" en voor de tweede maal naar Texel komt. Twee jaar geleden werd in De Koog opgetreden voor het radioprogramma Vara's Lijn 3. The Mess vertegenwoordigt de Texelse groepen op Wad-Rock. Het trio bestaande uit Hans Hopman, Ben Bak ker en Frank Studulski zal een half uur spelen waarna het om 17.30 uur de beurt is aan Mekanik Kommando uit Nijmegen. Een groep die zich met de zogenaamde ultra new wave al onder scheidt van veel andere groepen en alleen al opvalt door het uitbrengen van een LP met de titelIt would be quiet in the woods if only a few birds sing". Via omzwervingen met ritmeboxen en zo genaamde kraakdozen is het vijftal aan geland bij eigen composities die door henzelf als ,,zeer dansbaar" worden genoemd. Quitte Eveneens dansbaar maar dan met een heel ander ritme is de muziek van de reggaegroep Mandigo Warrior. De Su rinaamse band met zangeres Joan Landsheuvel staat borg voor zomerse klanken met blues en Zuid-Amerikaanse invloeden. Mandigo Warrior speelt om 19.00 uur. Met deze zes groepen hoopt de organisatie minimaal 2000 mensen te trekken. Met dit aantal bezoekers draait men financieel quitte maar er zullen niet meer dan 3000 bezoekers op het terrein Twee groepen die zullen optreden op Wed-Roek. Links de reggaegroep Mandingo Warrior en rechts Any Trouble uit Engeland. toegelaten worden wegens de beperkte ruimte. Een groot deel van het sportveld is namelijk nodig voor het immense po dium van 6,5 bij 13,5 meter en de kleed kamers en trucks van de groepen. Ook wordt een gedeelte van het terrein opgeofferd aan een kleine markt en is ruimte nodig voor de consumptietent en toiletten. Tweederde van het veld blijft over voor het publiek. Voor een juiste sfeer is het nodig dat het veld niet te vol wordt", aldus organisator Jan Brandenburg van de stichting. Afgesloten Om verkeersveiligheidsredenen zal op 31 juli een gedeelte van de Oosterender- weg (vanaf de kruising Laagwaalderweg tot de afslag Spangerwegl voor alle verkeer afgesloten zijn. Bij de kruising komt ook de kassa en via een sluis van hekwerk zal men op het sportveld kunnen komen. Parkeergele genheid is voldoende voorhanden te genover het sportveld. Het verkeer van en naar Oosterend zal worden omgeleid door Bargen en Spang en snelheids- beperkende maatregelen zullen er voor moeten zorgen dat er rondom De Waal niet hard gereden wordt. Douches De consumptieverkoop op het festi valterrein heeft de stichting uit handen gegeven aan vier horeca ondernemers uit Oosterend. De firma AMPCO ver zorgt het geluid met een maximum vermogen van 4000 watt en bedient twee lichttorens. Met de opbouw van het podium en hekwerk (in totaal is vierhonderd meter nodigl wordt woens dag 28 juli al begonnen en mocht het op de muziekdag erg warm zijn dan worden in de bomen rondom het veld enkele douches gemaakt die voor verkoeling kunnen zorgen. Het meenemen van sterke drank of drank in glasverpakking is verboden. Dit wordt bij de ingang gecontroleerd en in beslag genomen. Voorverkoop Kaarten kosten op 31 juli aan de kassa f 16, In de voorverkoop die vanavond om 19.00 uur in de Wezentuin van start gaat kosten ze f 14, Landelijk worden kaarten in de voorverkoop verkocht bij de VVV-theaterbespreekbureaus en dus ook bij de VVV in Den Burg. Tevens bij de Twee Paardjes in Den Burg en De Koog en 't Cafeetje in Oosterend. Mocht het aantal van 3000 kaarten op 30 juli niet gehaald zijn dan stopt de voor verkoop die dag om 18.00 uur. Op 31 juli geldt uiteraard ook de 3000-limiet. Het zal niet mogelijk zijn bijvoorbeeld 's avonds voor een gereduceerde prijs Wad-Rock te bezoeken. ,,Dan krijgen we scheve gezichten", aldus Branden burg die zegt dat de entreeprijs tot de laatste muziektonen (om elf uur) van kracht blijft. Vanaf vandaag exposeert galerie 't Winkeltje in de Kogerstraat nieuw werk van Anne Terpstra, G. Bruynzeel, Nel Koorn-Kikkert en Rob Valkenburg en Frits Maas. Een deel van het aanbod in de galerie is dus vervangen waarbij de heer Bruynzeel met Texelse landschap pen in olieverf voor het eerst naar buiten treedt. De tekeningen van Nel Koorn-Kikkert genieten al'enige faam en zij brengt ook Texels werk. Anne Terpstra exposeert met tekeningen en pastels. Rob Valken burg volgt momenteel een lerarenop leiding tekenen en handvaardigheid en toont in de galerie zeefdrukken en aquarellen. Naast keramiek van de vaste exposanten Coby de Visser en Nesrin During toont Frits Jan Maas keramisch werk met als onderwerp zeehonden en vogels. Ook zijn van hem tekeningen tentoongesteld. w Irt de hal van het raadhuis en ook ■n de aangrenzende vergaderzalen en mrouwzaal heerst vaak een duidelijk Llaarneembare etenslucht Die stank I s afkomstig uit de keuken van ■estaurant De Raadskelder en kan in Ie representatieve raadhuisruimte loordringen omdat de afzuiging van Ie Raadskelder en van het raadhuis- u jedeelte op één kanaal zijn aange- tloten. it Dat is geen bouwfout, maar een jevolg van het feit, dat er destijds van s uitgegaan dat de keuken van de g Raadskelder een zg. „koude" keuken tl/oor kleine gerechten zou worden. Nu s er echter een volledige restaurants- ;euken. Aan de hinder zal een eind j vorden gemaakt door de afzuigsyste- j, nen van de verschillende raadhuisdelen ,3 jescheiden te maken. Het is een vrij in- u )rijpend en daardoor duur karwei. B. in W. hebben er 724.500,— voor uit- jetrokken. Een deel van de kapitaals asten van deze investering zal ij waarschijnlijk door pachter H. Keesom worden betaald in de vorm van een /erhoging van de pacht. Keesom wil :elf ook wat verbeteringen aanbren- jen in zijn keuken, maar dat is voor ïem alleen haalbare kaart als hij de Raadskelder nog minstens vijf jaar mag jachten. De huidige pachtperiode loopt nolgend jaar af, maar het ziet ernaar uit iat het college er geen bezwaar tegen leeft alvast nu toe te zeggen dat (eesom tot 1988 kan blijven. Het herenteam van Texla is met vier andere teams in een verliezerspoule ge plaatst. In deze poule werd de eerste wedstrijd tegen Seagulls uit Midden- meer met 10 1 verloren. Het is verleidelijk de return wed strijden van nu te vergelijken met de wedstrijden uit de eerste helft van de competitie (17—3). Een aantal zaken valt dan op. Ten eerste zijn de Texla pitchers beter in staat een wedstrijd vol te houden met werpen. Vervolgens blijken de Texelse catchers gegroeid te zijn in verwerken van grondballen. Ter wijl andere pluspunten zijn: beter fielden en beter teamwork! Zwakke punten van Texla zijn op dit moment met name: het voorkomen van het stelen van honken: de slagprestaties van de ploeg als geheel en het geconcentreerd blijven geduren de de hele wedstrijd. Te traag In de laatst gespeelde wedstrijd start te Texla in het veld. Door te traag reageren werden de Seagulls drie pun ten toegestaan. Texla kon daar niets tegenover stellen, maar wist met Co Vermue aan het hoofd, de stand de volgende twee innings vast te houden. In de vijfde inning kwam de gebruikelijke inzinking. Seagulls liep weg naar 8 0. Zeker drie punten waren hiervan over bodig. Texla scoorde tegen via een De zon komt 11 juli op om 5.32 uur en gaat onder om 21 56 uur. Maan: 6 juli V.M., 14 juli L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 2 juli 6.14 en 18.25 Zaterdag 3juli 7.18en19.24 Zondag 4 juli 8.11 en 20.18 maandag 5 juli 8.51 en 21.08 Dinsdag 6 juli 9.30 en 21 51 Woensdag 7 juli 10.11 en 22.28 Donderdag 8 juli 10.48 en 23.03 Vrijdag 9 juli 11.27 en 23.35 Zaterdag 10 juli- en 12.04 Springtij: 8 juli; doodtij; 16 juli. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. homerun van Piet Schneider. Helaas waren de honken leeg op dat moment. In de resterende tijd scoorde Seagulls nog twee maal, terwijl Texla steeds niet verder dan het derde honk kwam. Al met al een verdienstelijke wedstrijd, maar zeker niet zo goed als tegen Cromtigers 3. In de komende weken is tijdens de zomerstop gelegenheid de slagprestaties op te vijzelen. De trai ningen gaan gewoon door. Het gemeentebestuur heeft geld uit getrokken voor het provisorisch op knappen van de woningen Schoolstraat 19 in Oosterend en Herenstraat 39 in Den Hoorn. Eigenlijk zouden de huizen totaal gerenoveerd moeten worden, maar dat kost zowat een ton per woning. B en W zijn daarom bereid voor Schoolstraat 19 ƒ32.800,— uit te geven waardoor onder meer de verrotte kozij nen kunnen worden vervangen en de lekkende achtergevel kan worden ge dicht. Voor Herenstraat 39 is ƒ38.350,— nodig, waarvoor een keukeninstallatie wordt vervangen, plafonds worden ver laagd en geisoleerd en een der gevels wordt geisoleerd. Alvorens dit werk uit te voeren, zal eerste met de huurders worden overlegd of zij bereid zijn de huizen te kopen. B en W zullen onderzoeken of het mogelijk is 7170.000,— extra beschik baar te stellen voor de aanleg van een wielercircuit in het sportveldencomplex in Den Burg. Het bedrag van 7200.000, dat door de raad beschikbaar is gesteld (op basis van een raming van de wielervereni ging! is nl. lang niet groot genoeg Gemeentewerken heeft de baan op 7370.000,- begroot. De Wielervereni ging heeft ook moeten inzien dat zij veel te optimistisch is geweest al kwam men daar bij nadere berekening op een iets lager bedrag nl. 7350.000, In de film „Convoy" draait alles om Kris Kristofferson, zanger, acteur en liedjesschrijver die de rol van Rubber Duck speelt. Hij is chauffeur op zo'n weggigant met pak weg 16 versnel lingen. Rubber Duck is een vrijbuiter die zich aan wetten en regels niet wenst te storen. Op een gegeven moment leidt Rubber Duck met zijn truck, als pas- sagiere heeft Kristofferson inmiddels Ali MacGraw van de snelweg gepakt, een konvooi van zo'n honderd wegreuzen door Amerika, op de vlucht voor de politie en als uiterste vorm van protest tegen de maatschappij een stadje plat- walsend om een gearresteerde collega te bevrijden. Rubber Duck wordt ten slotte toch tot staan gebracht, hetgeen de film een verrassend slot geeft. Regis seur Sam Peckinpah heeft met Convoy een goede productie afgeleverd. Hij maakte vooral naam als regisseur van geweldscenes. The Wild Bunch, The Getaway, Straw Dogs en Cross of Iron bevatten talloze voorbeelden. In „Con voy" blijft echter alles heel bescheiden. Er wordt duidelijk meer nadruk gelegd op scenes in de natuur en op de talloze stunts die, vaak vertraagd, in de film te zien zijn. Ook de veelzeggende closeup- opnamen, een ander handelsmerk van Peckinpah, worden in Convoy heel functioneel gebruikt. „Convoy" is te zien van donderdag tot en met dinsdag. Toegang 12 jaar. Voor de tweede week brengen Kuifje, Kapitein Paddock, Professor Zonne bloem, Jansen en Jansens en natuurlijk ook Bobbie in de zondagmatinee weer 90 minuten van avontuur, spanning en plezier in „Kuifje en de Zonnetempel" Toegang alle leeftijden. Onbekenden hebben dinsdag van twee auto's die aan de Nikadel in De Koog stonden geparkeerd de antenne afgebroken. Eén van de auto's was van een Duitser, de andere behoorde toe aan een Nederlander. RCVtN VAN LtZLRS OU1TEN VtfUNTWOOftOCLUXHCK) VAN Ot RtQWtTIl Woensdag 21 juli organiseert de ten nisclub Deuce voor al haar leden een „American mixed" toernooi. Als de belangstelling (te) groot wordt, dan wordt later in het seizoen nog een toernooi georganiseerd. De aanvang is 16.30 uur. In het openbaar, en wel juist in de Texelse Courant, wil ik na de iets te gretige publicatie van de sluiting van de Beatrixschool, het woord richten tot mijn veelgetergde collega's en allen die zich ingezet hebben om deze school voor Texel te behouden. Bij het zoeken naar een passend af scheidscadeau voor mijn collega's vond ik het boek van de schilder Jopie Huisman. Hij, de schilder van het verachte, het afgedankte, getuigt in dit boek van de liefde voor zijn onder werpen. ,,De aandacht die ik er aan gegeven heb, samen met de aandacht die u er aan geeft, zorgt er voor dat het niet meer verdoemd is, niet meer al leen." De liefdevolle aandacht van jullie allen heeft de school niet kunnen redden. Maar ik hoop, dat in jullie herinnering, zoals zeker in de mijne, de Beatrix- school, de verachte afgedankte Beatrix school, dé glans zal blijven behouden van de gelukkige dagen die we er ondanks alles met de kinderen hebben doorgebracht. Beatrixschool, je hebt geen gemak kelijk leven gehad. Met name je laatste jaren waren zwaar. Sommige mensen die je bijstonden zijn bijna mee tenonder gegaan. Anderen die je niet op waarde schatten, hebben zeker je einde ver haast. Voor ons ben je te vroeg heen gegaan. We hadden zo graag ie 25- jarig bestaan gevierd. Het heeft niet zo mogen zijn. Rust in vrede. A. Stoer-Jipping, De Koog. Liever geen naschriften. Zondag houdt de watersportvereni ging zijn tweede viswedstrijd. Leden en gasten worden om 8 15 uur op het club schip in de jachthaven verwacht en om 8.45 uur varen zij uit. Ook deze keer zijn er vele prijzen te winnen en voor de onfortuinlijke vissers is er een verloting. Na de wedstrijd om 16.00 uur vis eten en om de kas te spekken een bingo. Prijzen werden beschikbaar gesteld door: J. ter Wolde, F. Langeveld, Watersportcen trum Duinker en Theo Eilander. Indien de wedstrijd door slechte weersomstan digheden niet door gaat, wordt er wel een visetentje gegeven dat om 16.30 uur begint.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7