in het karL, indrukwekkende show van Friese paarden roen kwartsJexeU Onverwachte rondvlucht besluit iietsvahantie 2500ste deelnemer IMiemeyer-arrangement Kustzeilvereniging Westerslag stelt eigen bewaking in DINSDAG 13 JULI 1982 JAARGANG Nr. 9694 in het zomerseizoen is het zeer druk op het betreffende strand en omwille van de veiligheid is een bewaker daarom een noodzaak. Hans Bakker zal ook toezicht houden op de zogenaamde wilde surfers die ondanks de regulerende maatregel van de gemeente dat vrij surfen aan het strand alleen bij paal 15 en bij paal 19 is toegestaan, toch in flinke aantallen op het strand van de kustzeilvereniging komen surfen. De bewaking vindt plaats van 's morgens 10.00 tot 's avonds 19.00 uur. De kosten ervan worden gedragen door de kustzeilvereniging die nog geld over had van de Ronde om Texel. De gemeente zal echter ook gevraagd wor den om een gedeelte te subsidiëren. De bewaking wordt dit jaar gezien als een experiment. Als er goede erva ringen mee worden opgedaan zal de strandbewaking volgend jaar waar schijnlijk worden voortgezet. Grote bloemkool, klasse I 98 Vi kilo zoete kersen 2,75 Verkrijgbaar bij Verswinkel te De Cocksdorp. Geldig t/m donderdag. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f 16,15 per kwartaal 70 cent incasso, los 65 cent. BankrelatiesAmro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742: NMB nr. 67 34 60 398 9 Bierwagen actie: Frits Beutick, Warmoesstraat 43, Den Burg, tel. (02220) 2208 (ans Oosterhof, Golfslag 32, Den Burg, tel. (02220) 4988 ry de Graaf is tot 2 augustus met vakantie ir advertenties, abonnementen, etc geveld Et De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, foon (02220) 2741na 18.00 uur 4881 Een lang en hard applaus klonk op terwijl er geen paard meer in de g te bekennen was. Op verzoek van speaker Van Bronkhorst had in gewacht tot hét nummer afgelopen was om reden dat de dieren it mochten schrikken van onverwachte geluiden. Het was een ationeel einde van een prachtig shownummer tijdens het concours ipique dat zaterdagmiddag op het sportveld aan de Nikadel werd houden door de Blijde Rijders; de demonstratie Hongaarse Post en la fleche rijden. Achttien prachtig glimmende stevige volbloed ese paarden in de ring die met zichtbaar plezier hun rondjes liepen twee balancerende menners op de ruggen van deze dieren die dit izoen voor het eerst op een concours verschenen en zich enigszins stuimig lieten leiden. Een indrukwekkend onderdeel van het ardenspektakel dat voor de derde maal werd gehouden. De jde Rijders hebben gepoogd afwisseling in het programma te sngen en dat is hen gelukt. Ook de publieke belangstelling was, 3de door verschuiving naar de zaterdag, groter dan vorig jaar en de ganisatie heeft financieel voor het eerst quitte gedraaid. coursen schering en inslag) was de nummering van de deelnemers. Bij elke rubriek kwam een waslijst van wijzigin gen en toevoegingen die niet in het pro grammaboekje stonden vermeld. Dat was niet de schuld van de Blijde Rijders en ook niet van de SERT (Streek- vereniging van Concours Tuigpaarden) commissaris in de stallen die nummers uitgaf. Enkele deelnemers bleken zelf andere nummers te gebruiken en dit werd niet of veel te laat doorgegeven aan de wedstrijdleiding. Vervelend voor die toeschouwers die een rubriek niet alleen als show maar ook als wedstrijd volgen en meermalen vergeefs naar deelnemers zochten en ook vervelend voor Van Broekhoven die enkele malen niet kon vertellen wie een betreffend paard mende. Deelnemers dienen zich in de toekomst te realiseren dat een juiste nummering volgens het pro gramma de attractiviteit van de wed strijd verhoogd. rgemeester Engelvaart feliciteert Karin Brans met het behalen van de gemeentelijke wissel- ker bij het damesnummer. Geheel links Piet Daalder, voorzitter van de Blijde Rijders. Die publieke belangstelling had gezien t impossante programma en het uit- kende weer van zaterdagmiddag nog I groter mogen zijn. Nu waren oge- er 800 mensen aanwezig, maar na het mcours hippique voor de derde maal jorganiseerd te hebben raakt de orga- satie er van overtuigd dat meer be- ïgstelling niet mogelijk is. ..Dan moet sensatienummers brengen maar ar haal je het peil van het ncours mee naar beneden", aldus et Daalder, voorzitter van de paarden- ireniging. Wel wordt er over gedacht volgend jaar een concours in de onduren te houden. Probleem daarbij is echter dat veel edewerkers en deelnemers dan in het jogseizoen een slaapplaats moeten nden. Hoe het ook zij de vele hon- ;rden toeschouwers kregen zaterdag- iddag waar voor hun geld. Rondom het concoursterrein zat men gezellig in het zonnetje en met de vaak kleurige en vrolijke nummers zorgde dit voor een echt hippisch sfeertje. De programmaonderdelen werden vlot achter elkaar afgewerkt en van zeer deskundig, maar ook humoristisch, commentaar voorzien door L. F. M. van Broekhoven die verschillende malen de lachers op zijn hand kreeg met een vrolijke noot. Zo wist Van Broekhoven te melden, toen een mevrouw vanuit het publiek de ring overstak. Momenteel ziet u een mevrouw in het geel en zwart gekleed op het veld verschijnen. Zij loopt in draf." De betreffende dame bleek een worst gewonnen te hebben in de loterij en kwam deze afhalen bij de geluids wagen. Het enige wat niet zo vlekkeloos verliep (en dat is ook bij andere con- De Blijde Rijders hadden evenals vorig jaar een mengeling van muziek en paar densport op het programma staan en het eerste werd wederom verzorgd door de boerenkapel van KTF/DEK die het programma muzikaal opende waarna voorzitter Piet Daalder het officieel nog eens over deed. Het concours werd ook ingeluid door een gigantische show wagen van de firma Heineken met een prachtig opgetuigde vierspan. Deze wa gen was al vanaf donderdag op het eiland en menig Texelaar is de grote wagen ongetwijfeld tegengekomen. Traditioneel werd gestart met de een spannen kleine limiet wat betekent dat uitsluitend deelgenomen kan worden door paarden die nog niet meer dan tweemaal in een concours zijn uitge komen. Een nieuwelingenrubriek dus, die overtuigend werd gewonnen door H. Spigt met de driejarige ruin Pionier. Een driejarige zwarte merrie van P. Daalder met op de koets M. M. Huitema behaalde de vierde plaats. Het was tevens de enige tuigpaardenrubriek waarin een Texelse aanspanning eerste werd. Dit in tegenstelling tot vorig jaar toen bijvoorbeeld Spigt meerdere ere prijzen binnenhaalde. Prijzen in deze rubriek waren uitgeloofd door 't Pruttel- huus. Vertederend Vertederend was de parade van po nyclub De Kleppertjes. Onder leiding van paradecommandant Cees Brans, gezeten op een groot paard, volgden 41 grote en kleine ponys waarbij de aller kleinsten met een nog onvaste zit meteen de harten van de toeschouwers veroverden. Na een rondgang werd de groet gebracht en na het spelen van het Wilhelmus volgde de inspectie door een jurylid, Piet Daalder en burgemeester (Lees verder pagina 2) De uitreiking van de prijzen gisteravond op het Vliegveld. Van links naar rechts WV voorzitter H. Wuis, de heer Niamey er, de dames Huisman en Snijders en Tessel Air piloot B. Rienks. ,,lk sta helemaal versteld", zei mevrouw J. F. G. Huisman uit Hazerswoude-Rijdijk gisteravond toen ze met haar vriendin mevrouw H. Snijders uit Alphen aan de Rijn in de bloemetjes werd gezet. De Zuid hollandse dames hadden het drie daagse fietsarrangement geboekt van de Groningse tabaksfirma Nie- meyer, en genoten ongestoord van hun verblijf op Texel. Totdat gis teravond hun gastheer I. Plaatsman van pension Rebecca hen verzocht voor een speciale gebeurtenis mee te komen naar het vliegveldres taurant. Niets vermoedend stapten de dames in de auto van de hotel eigenaar en werden in het vlieg veldrestaurant door een groot gfe- zelschap verwelkomd. Behalve de heer Niemeyer van de tabaksfabriek waren ook VVV voorzitter H. Wuis, Tessel Air piloot B. Rienks en de hoteliers van hotel De Pelikaan, hotel Bos en Duin en hotel De Weal aanwezig. De heer Niemeyer leg de beide verblufte dames uit dat ze de 2500ste waren die het arrange ment hadden geboekt en dat er daarom alle reden was ze eens te verrassen. Allereerst kregen ze het geld dat voor het arrangement was betaald terug. Verder werd ze een rond vlucht boven Texel aangeboden en ook was er een pakket van de firma Niemeyer met Samson shag, Roxy sigaretten en echte Groninger koek. Beide dames kregen verder een grote bos bloemen. Het drie dagen arrangement dat door Niemeyer in samenwerking met de VVV wordt aangeboden is een groot succes gebleken. In de aanvankelijke opzet kon men in het voor- en naseizoen voor 799,— drie dagen op Texel fietsen, waarbij men overnachtte in hotel Rebecca of hotel De Weal te De Waal. Gaandeweg bleek zoveel belangstelling voor de actie te be staan dat ook De Pelikaan en hotel Bos en Duin moesten worden inge schakeld. Hans Bakker van de VVV vertelde dat er voor het arrange ment 475 reserveringen zijn ge weest, waardoor totaal 2594 men sen Texel bezochten of nog zullen bezoeken. Tot het aantal reserve ringen behoort een aantal dat voor september is geboekt, maar de dames Huisman en Snijders hadden precies de 2500ste boeking verricht. Door het arrangement hebben dit jaar 5425 extra overnachtingen op Texel plaatsgevonden en werd een totale omzet gemaakt van 7318.750, Vertaald in arbeids plaatsen houdt dit in dat drie mensen in de horecasector door deze grotere toeloop meer aan het werk gezet konden worden, dan anders het geval zou zijn geweest. Advertenties Overigens is de grote response op de actie voor een belangrijk deel te danken aan de goede voorbe reiding. In de meeste familiebladen verschenen advertenties van Nie meyer waarbij het arrangement werd aangeboden. Omdat men geen bonnetjes hoefde te sparen of verpakkingen hoefde op te sturen, dergelijke acties zijn in de tabaks branche verboden, kon iedereen van de aanbieding gebruik maken. Daarnaast werd in ongeveer tien miljoen pakjes Samson shag de aandacht gevestigd op de actie. Geïnteresseerden konden alle infor matie aanvragen bij de fabriek in Groningen. In een klein toespraakje zei de heer Niemeyer gisteravond in het vliegveldrestaurant dat de actie op Texel precies aansloot op de adver tentiecampagne van het bedrijf. In advertenties van Niemeyer worden mensen getoond die actief met iets bezig zijn en dan even rusten om een shagje te rollen. Niemeyer zei het shagje niet zo belangrijk te vin den. Het gaat om het actief bezig zijn en daarin paste de fietsvakantie uitstekend. Hij had voor de korte vakantie Texel gekozen omdat hij er al jaren komt en het een mieters eiland" vindt. In antwoord op een vraag van Hans Bakker kon hij echter met zeggen of Niemeyer de actie volgend jaar weer op Texel zal houden. Eerst moet marktonder zoek plaatsvinden naar de bevindin gen van degenen die voor het arrangement boekten en verder is de actie op Texel niet onopgemerkt gebleven bij andere VVV's. Ook zij zouden graag gebruik maken van de gratis publiciteit van de tabaks firma. Over het volgende jaar be staat dus nog onzekerheid. De heer H. Wuis, voorzitter van de VVV, feliciteerde beide prijs- winnaressen en sprak de hoop uit dat ze Texel een plezierig eiland hadden gevonden. Hij onderstreep te het belang van dit soort acties voor de werkgelegenheid op het eiland. Toen de dames Snijders en Huisman enigszins van de verras sing waren bekomen, toonden ze zich bijzonder verheugd. Beiden waren nog maar één keer eerder op Texel geweest en zeiden dat de korte fietsvakantie op zich al bijzon der fijn was geweest. Omdat ze vandaag terug moesten naar huis moest de rondvlucht vanochtend plaatsvinden. Onervaren in het vlie gen en daardoor nogal zenuwachtig maar ondertussen wel benieuwd hoe Texel er vanuit de lucht uit zou zien, werd de afspraak gemaakt. Een verblijf op het eiland dat op zo'n manier eindigt, zal niet snel vergeten worden. ir grote shownummer van het concours: De Hongaarse Post Zoals werd besloten in de voorjaars vergadering van kustzeilvereniging Westerslag is sinds gisteren een strand- bewaker aanwezig op het strandgedeel- te van de vereniging ten zuiden van paal 17. Deze bewaker die in dienst is van de vereniging zal gedurende acht weken paraat blijven. Het is Hans Bakker van ,,Amalia" die veel ervaring heeft in het windsurfen en volledig ten dienste staat van zeilende en surfende leden. Vooral

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 1