Mobiele couveuse overgedragen Derde Texelpop gevarieerd en gezellig ,,Once upon a time in the West" Opgave voor sterkste man „WAT IK ZEGGEN WOU." Illegale bouw Geslaagd Aanrijding Over de kop Crossloop De Koog Koffieschenken van Vrouwengroep Cursussen strandwacht Eerste Hoornder strandloop bij Paal 9 Oosterend Present eind juli Slang gestolen C. Koorn nieuwe directeur RST Aanrijding INSDAG 13 JULI 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Zondag 25 juli organiseert De Koog Promotion weer de strijd om de sterkste man van Texel waarbij aan aantal on derdelen die vorig jaar minder attractief bleken en te lang duurden zullen worden vervangen door andere krachttoeren. Op dinsdagavond 20 juli wordt tijdens de braderie een voorronde voor de finale van zondag gehouden. Uit die voor ronde moeten de acht sterksten over blijven die zich aan de Nikadel gaan wagen aan o.a. bandengooien, accu- tillen, stenen tillen, kruiwagenrace en cirkelworstelen. Medewerking wordt wederom verleend door Gerard du Prie. Degenen die mee willen doen aan het Texels kampioenschap (er worden uit sluitend Texelaars toegelaten) kunnen zich opgeven bij René Giljou, Burgwal 20 in Den Burg, telefoon 02220-2192. B«VEN WLN LEZERS BUTEN VERANTWOORDELIJKHEID WW OE WDAKTt Naar aanleiding van de publicatie in de Texelaar van j.l. vrijdag wilde ik gaarne het volgende opmerken: Openbaarheid van bestuur wil dus zeggen dat een zaak die iemand per soonlijk aangaat uit de krant vernomen moet worden. Mijn bouwaanvraag ged. februari 1982, met informatie mijnerzijds van mei 1982 werd afgedaan met: alles in orde, het moet alleen nog door B en W. Verder werd en is aan mij vanwege de gemeente nooit enig commentaar om trent wijziging en of afwijzing gedaan. Van der Kwaak moet slopenDat willen we niet hopen, Van der Kooi, ook uw zaak ligt niet zo mooi. Want bij de Raad van State zijn niet zoveel gaten. Hans van der Kwaak, Den Hoorn. Els van der Werve slaagde in Am sterdam voor de opleiding gezinsver zorgster MSPO. ,,Leone gaf de western een nieuw gezicht" schrijft een criticus. Niets is minder waar. Perfecte timing, authen tieke enscenering en enorm vakman schap tillen dit eenvoudige verhaal ver boven de middelmaat uit. Revolver vir tuoos Frank (Henry Fonda) die altijd aan de verkeerde kans van de wet opereert is door een spoorwegmaatschappij in Een auto die toebehoorde aan een 22-jarige man uit Lochem werd vrijdag zwaar beschadigd bij een aanrijding op de hoek Wilhelminalaan en de Waal- derstraat. De man kwam uit de Bur gerhoutstraat en wilde de Wilhelmina laan op. Over de Wilhelminalaan na derde een tractor die bestuurd werd door een 31-jarige Texelaar. Van deze tractor stond de rechter richtingaanwij zer aan, zodat de man uit Lochem dacht dat hij de kruising op kon rijden. Het bleek echter dat de tractorbestuurder vergeten was de richtingaanwijzer uit te zetten waarna de tractor zich frontaal in de flank van de auto boorde. Aan de tractor ontstond vrijwel geen schade. Zaterdagochtend sloeg op de Amalia- weg een auto over de kop en kwam terecht in de tuin van het huis op nummer 7. De auto werd bestuurd door een 42-jarige Duitser die verklaarde plotseling te hebben moeten remmen voor een op de weg zittende vogel. De auto, een volkswagenbus, raakte total loss. In de tuin werd acht meter hek werk vernield en verder werd schade aangericht aan struiken en planten. dienst genomen om obstakels (waaron der levende) op te ruimen. Waar Frank ook gaat, hoort men de lugubere, indringende klanken va een mondorgel, bespeeld door Harmonica (Charles Bronson) de mysterieuze Mexicaan die Frank volgt als de schaduw des doods. Cheynne, de roekeloze bendeleider, ten onrechte verdacht van een aantal moor den, heeft ook een gegronde reden Frank niet te mogen. En datzelfde geldt voor Jill (Claudia Cardinale) de aan trekkelijke weduwe wier man door Frank werd gedood. Tussen deze vier mensen ontspint zich de fascinerende, dynami sche en dramatische actie die een superbe climax krijgt in het duel tussen Frank en Harmonica. ,,Once upon a time in the west" met muziek van Ennio Moricone is te zien als woensdag western, toegang 12 jaar. Voor de zesde crossloop verschenen, ondanks de WK-finale toch nog 85 deelnemers aan de start. Winnaar van de wedstrijdlopers werd Joost Brouwer in een tijd van 27 minuten en 25 seconden. De uitslagen: Wedstrijdloop: 1. J. Brouwer 27.25; 2. A. Hoven 28.18; 3. C. Timmer 28.34. Veteranen: 1. E. van der Heide 29.44; 2. A. Kemps 30.39; 3. P. Bakelaar 31.46 Dames: 1. J. van der Heide 19.05; 2. E. Veeger 19.26; 3. C. Bakelaar 19.58. Jeugd: 1. E. van der Heide 17.15; 2. E. Dijker 17.25; 3 R. van de Wetering 17.46. Totaalklassement over 6 crosslopen: Wedstrijdloop: 1. A. Hoven 2.52.17; 2. C. Timmer 2.52.50; 3. J. Zijm 3.03.06. Jeugd: 1R. van de Wetering 1.46.45 2. E. Dijker 1.48.29; 3. P. J. Boekei 1.52.20. Veteranen: 1. P. Bakelaar 3.09.33; 2. P. Schuyl 3.12.10; 3. H. Bakker 3.19.48. Dames: 1. T. Eelman. ions voorzitter Boswijk en burgemeester Engelvaart bij de overdracht van de mobiele couveuse. Namens de Texelse gemeenschap heeft burgemeester J. A. Engelvaart donderdagavond de mobiele couveuse in ontvangst genomen die kon worden aangeschaft uit de opbrengst van de boedel veiling die onlangs door de Texelse Lions-club werd georgani seerd. Het kostbare apparaat is inmiddels gestationeerd in de garage bij de ziekenauto en kan vandaar met de ambulance of zelfs met een taxi snel overal op Texel en eventueel ook elders in de provincie «orden ingezet. De Texelse ambulancedienst is nu de enige in de regio die over een eigen couveuse beschikt. Het apparaat wordt beschouwd als een zeer welkome aanvulling van de op Texel gestationeerde medische hulpapparatuur. De Lions-club had van de overdracht en feestje gemaakt, waarbij met veel oldoemng op de succesvolle veiling- ictie werd teruggezien. De opbrengst an de veiling was niet helemaal toerei end om het apparaat te kunnen kopen, naar nadien kwamen nog enkele dui- enden guldens aan giften binnen, odat de couveuse (die met toebehoren ingeveer f 16.000,- heeft gekost) kon vorden aangeschaft. Service Lions-voorzitter Hans Boswijk ver- elde donderdagavond dat het doel van ie Lions-organisatie is: dienstbetoon. De Interkerkelijke Vrouwengroep zal deze zomer tijdens de folkloremiddagen weer koffie, thee, limonade met ,,iets rbij" serveren in de N.H. kerk in Den 3urg waar ook stalletjes komen te staan i/an Amnesty, de Raad van het Zomer- /verk, en een kraam met de titel „Israel and van de Bijbel". De opbrengst van te consumptieverkoop zal ten goede comen aan een waterproject in Zuid Afrika. De vrouwengroep zoekt nog nensen die cake voor de verkoop willen jakken of op andere wijze een bijdrage /villen leveren Zij kunnen contact opne- nen met mevrouw Tijssen-Remiens, :elefoon 02220-3584. De Texelse reddingsbrigade organi seert dit jaar weer cursussen strand- vacht. Voor het officiële strandwacht A :n B wordt de eerste les gegeven zater- Jag om 19.00 uur in de strandkeet. edereen van 15 jaar en ouder is welkom. Dus ook degenen die meer van Je zee, brigade enz. willen weten maar liet voor het diploma kunnen of willen rwemmen. Voor de jongeren 18-14 jaar) wordt een aparte cursus verzorgd door Je familie Duin. Dit zal iedere dinsdag n donderdagochtend om 10.00 uur tijn, de eerste keer dinsdag 20 juli in de trandkeet. De bedoeling is te zwem- tien voor een officieel brevet van de <NBRD en tevens aanvullende infor- natie te geven over het strand, de zee sn haar gevaren. Dit is dus erg inte- essant voor kinderen die veel in zee [wemmen maar verder weinig van de ïee weten. Dus zowel Texelse als kin deren van toeristen die enige weken op Texel blijven kunnen meedoen. De meeste lessen zullen op het strand wor den gegeven, enkelen ter aanvulling in Net zwembad. Een zwemdiploma is niet verplicht, wel moet het kind kunnen zwemmen De ouders zijn, zeker de Eerste keer, ook van harte welkom. De strandkeet is een grote witte keet tussen laai 20 (opgang Badweg, De Koog) en paal 21. Het eenvoudigst bereikbaar via paal 21 (parkeerterrein dichtbij het strand) en dan ongeveer 50 meter links het strand op. Het inzamelen van geld om allerlei goede doelen te steunen is niet moeilijk maar als het gaat om iets ten behoeve van de eigen Texelse gemeenschap waarvoor niet van overheidswege wordt gezorgd dan is het minder eenvoudig een goed en niet omstreden doel aan te wijzen. De couveuse bleek een schot in de roos te zijn. De behoefte daaraan bleek in een gesprek van een der leden met een Texelse huisarts. Meermalen per jaar komt het voor dat een couveuse wen selijk of noodzakelijk is om een pas geboren kind waaraan iets mankeert onder de best mogelijke condities te behandelen en/of naar het ziekenhuis te vervoeren. In de couveuse heerst een temperatuur van ongeveer 33 graden en zonodig kan zuurstof toegevoerd wor den. De couveuse kan onder alle om standigheden functioneren. Het ding kan op het gewone lichtnet worden aan- De eerste strandloop op het strand van Paal 9 bij Den Hoorn trok afgelopen zondag, ondanks de WK voetbalfinale en de concurrerende crossloop bij De Koog het alleszins redelijke aantal deel nemers van 74. De weersomstandighe den en het getij waren prima, maar des ondanks bleven de tijden van de pres tatielopers aan de langzame kant. De wachtpost bij het keerpunt op twee kilometer hadden zich namelijk enkele honderden meters te ver opgesteld. De deelnemers moesten hierdoor een gro tere afstand afleggen, hetgeen in de eindtijden duidelijk tot uiting kwam. De volgende vijf strandlopen worden op de volgende zondagen gehouden. De start is steeds om 19.00 uur. Uitslagen: Mannen 8 km: 1. André Brouwer, Oosterend 32.54; 2. Minne Goënga, Den Hoorn 33.06; 3. Hermann Rieger, Solingen 34.00; 4. Theo Franchimon, Den Hoorn 34.53; 5. Rien Brouwer, Oosterend 35.24. Vrouwen 4 km: M. van de Wetering, Den Burg 26.38; 2. Ingrid Pastoor, De Waal 26.50; 3. José Huisman, Den Burg 28.29. Jeugd 4 km: 1. Nico Evers, Den Hoorn 19.14; 2. Arjen Boerhorst, Den Burg 20.59; 3. Alexander Roosenbrand, Sprang Capelle 21.10; 4. Arjen van de Werken, Sprang Capelle 21.18; Richard Dijker, Den Burg 21.18. Vrouwen 8 km: 1. N. Goënga-Vinke, Den Hoorn 49.20. De Stichting Oosterend Present heeft besloten het volgend jaar op donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 juli, het grote Oosterender feest te houden. In september zullen de verschillende acti viteitencommissies voor het eerst bijeen komen. gesloten, maar ook op het 12 of 24 volt-net van een auto, schip of helicop ter. Bovendien heeft de couveuse een eigen accu waarop het apparaat vier uur kan werken. Het apparaat is gemon teerd op een brancard die vlot in en uit de ziekenauto kan worden geschoven. Het constructiewerk werd gratis ge maakt door IBS medewerker Ton van Beek die ook met het onderhoud en de controle van het apparaat is belast. Belangeloze medewerking werd verder verkregen van Graaf Spuiterij, Gerrit Keijser (polybouw) voor het zandstralen en Arké interieurverzorging voor het maken van een fraaie hoes. De komen de tijd zullen alle Texelse huisartsen wegwi|s worden gemaakt met de be diening van de couveuse. Burgemeester Engelvaart betuigde zijn lof voor het Lions-initiatief. De boe delveiling op zichzelf vond hij al een gebeurtenis die het herhalen waard is en dat hiermee ook nog een goed doel wordt verwezenlijkt is helemaal fantas tisch. ,,Ga hiermee door. Goede doelen zijn er altijd wel." Een twintig jarige Texelaar heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een opgezette cobra. De slang stond in de etalage van een winkel in Den Burg en werd woensdagmiddag ontvreemd. Het opgezette dier was ƒ125,— waard. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een strandhuisje dat aan een 69-jarige Texelaar toebehoorde. De deur werd opengewrikt en daarna werden een badlaken, een windscherm en een tafeltje gestolen Ook hier was de waarde van de buit f 125, Ook bij paal 19 werden woensdag ruiten van een aantal strandhuisjes vernield. In De Koog werd vrijdag een brommer gestolen die op slot stond in de Kamer straat. De brommer behoort toe aan een 17-jarig Texels meisje en was een Peu geot 103 SP met verzekeringsplaatje GST 523. Bij de A en O winkel in de Dorpsstraat van De Koog werd woensdagmiddag een Duitser betrapt bij het stelen van een slof sigaretten. De heer C. Koorn is per 1 juli benoemd tot directeur van de Recrea tiestichting Texel. Hij volgt hiermee de heer Van der Doel op die wegens ziekte enkele jaren geleden zijn taak heeft moeten neer leggen. Koorn was adjunct-directeur en het dagelijks bestuur heeft o.a. de be sprekingen over de statutenwijzigingen van de stichting afgewacht voor Koorn als eerste man te benoemen. ,,We moesten eerst meer duidelijkheid heb ben over de toekomstige structuur van de stichting voordat we een nieuwe directeur wilden benoemen", aldus RST bestuurslid J. Nauta. Op de Pontweg gebeurde vrijdag een aanrijding waarbij een vrouw uit Bergen gewond werd aan schouders en heu pen Nadat ze door een arts was onder zocht moest ze naar het ziekenhuis in Den Helder worden gebracht. De vrouw fietste over het fietspad bij Tubantia toen over de rijweg twee auto's na derden. De bestuurder van één van deze auto's, een man uit Loenen aan de Vecht, wilde de voor hem rijdende auto die bestuurd werd door een inwoner uit Veendam passeren. Tijdens het passe ren ging de auto die ingehaald werd, plotseling naar links, waarop de man uit Loenen uitweek. Hij kwam met zijn auto tegen een haltepaaltje van de bus terecht dat door de lucht zeilde en de fietsende vrouw raakte. Door de klap van het bord en omdat ze van haar fiets viel, raakte de vrouw gewond. Stones en Dylan vertolkt door de nieuwe band met oudgedienden Bloedgroep. De gratis presentatie van Texelse popgroepen heeft vrijdagavond in de Wezentuin in Den Burg veel publiek getrokken. Van zeven tot bijna twaalf uur traden vijf groepen geheel belange loos op voor enkele honderden toe schouwers en de sfeer bleef die vijf volle uren uitstekend. Door het uit stekende weer verkoos het publiek, in tegenstelling tot vorig jaar, de muzikanten zittend te aanschou wen. Het park was opgefleurd met enige kraampjes en een 700 Watt geluidsinstallatie zorgde ervoor dat de rockklanken in het centrum van Den Burg goed te volgen waren. Het trio The Mess toonde meteen om 19.00 uur aan dat men in vergelijking met vorig jaar muzikaal een flinke trede hoger staat. Met een stevige ritmesectie van bas en drums en vloeiend gitaarspel van Hans Hopman die ook een goede partij kan zingen werd een uur gespeeld met voornamelijk zelfge schreven uitstekend in het gehoor liggende nummers. The Peassants waren van een heel ander kaliber en treden in Amsterdam op onder de noemer waddenpunk". Dat was mogelijk de reden dat men in gele regenpakken en met grote zonne- kleppen uitgedost het podium be trad om rauwe klanken te presen teren. Voor deze punkmuziek ble ken ook liefhebbers te vinden, al werd al snel duidelijk dat de aan dacht van het publiek verslapte. Enthousiast waren de Texelse studenten echter wel en in een sneltreinvaart werden de eigen composities gespeeld. Wel moet geconstateerd worden dat men in één jaar tijd in stijl hoegenaamd niet is veranderd; de groep blijft steken in de punkklanken die vijf jaar gele den voor een korte maar hevige verandering in de rock zorgden. Bloedgroep bestond voor een deel uit oude Second Hand Junk ge- dienden (De gebroeders Heijnen en drummer Bram de Visser) die te ruggrepen naar composities van o.a. Dylan en de Stones. Jaap Dros kan zingen als de beste en ook het gitaarspel van Menno Keijzer wordt steeds steviger zodat het een gezel lige drie kwartier meezingen en meedeinen werd. Men was nog wat onzeker en er viel wel eens een muzikaal steekje maar toch wist de band het publiek te vermaken met dit eerste en hopelijk niet het laatste Texelse optreden in deze bezetting. Een groep met een zeer eigen geluid is The Age. De soms monotone en onverwachte frivole orgeluitvallen doen denken aan The Cure en van deze groep werden ook enkele nummers gebracht. De groep heet te vorig jaar nog The New en het ziet er naar uit dat deze musici een heel eigen maar trouw publiek aan het opbouwen zijn. Evenals tijdens het eerste Texelpop festival mocht de Redband (vorig jaar afwezige) het parkgebeuren afsluiten maar doordag de eerder genoemde bands ruimschoots de tijd hadden genomen had men in feite nog maar twintig minuten. Om die reden speelde de groep onder luide aan moediging van het publiek tot bijna middernacht. De sax van Daan Welboren was ingeruild voor het electrisch orgel van Jeroen Nauta die ook uitstekend zong in het nummer „Abacadabra" van Steve Miller. De jazzy zong gaf enigszins de nieuwe richting aan die de band vermoedeliik inslaat en dat belooft veel goeds. Maar ook de stevige bluesnummers met de gil lende gitaar van Frits Bonne en de relaxte maar o zo zielsvolle zang van Ben Starink zorgden voor een slot dat er zijn mocht. Evenals vorig jaar beschikte or ganisator Ben Haak voor de laatste uren niet over een sfeervolle (kleur) lichtinstallatie. De verrijdbare lam pen van de Welzijnsstichting bleken voor dit doel niet beschikbaar en wederom moest men zich behelpen met een halogeen bouwlamp. Door de consumptie- en drankverkoop ziet het ernaar uit dat er geld over blijft en dan is het raadzaam vol gend jaar naast het geluid ook licht van de vaste wal te halen. Eén groepering is zeker niet zo gelukkig geweest met Texelpop dit jaar en dat zijn de organisatoren van de EO-reveil-avond die vrijdag in de N.H. kerk naast het park werd gehouden. Vanaf 20.00 uur werd daar een muzikaal religieus pro gramma gebracht met veel samen zang, waar de Texelpop klanken nogal eens bovenuit kwamen.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5