Betonconstructie raadhuis vertoont gebreken Indrukwekkende expositie van Joop van Egmond in raadhuiskelder Eendrachtelijk pas j open na overleg Mens-erger-je-niet in reuzenformaat Doorgereden Sloopverordening gewijzigd i Mededelingen ran B. en W. Geen subsidie vormingscentrum Nieuwe vleugel hotel Rebecca Meer boekingen PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 16 JUL1198 De gemeenteraad kreeg in de vergadering van dinsdagavond „een waslijst van reparaties en vervangingen" van gemeentelijke panden voorgeschoteld. Deze lijst was een voortvloeisel van de wensen en investeringslijst die voorkomt op de begroting van dit jaar, maar veel raadsleden hadden moeite met het totale pakket voorstellen. Gevraagd werd om een totale inventarisatie van de gemeentelijke eigendommen en hun gebreken, zodat in een meerjarenplan een adequaat beleid uitgestippeld kan worden om een en ander in fasen op te knappen. Wethouder Van der Kooi verweerde zich met de opmerking dat aan die inventarisatie wordt gewerkt maar dat ook overwachte gebreken worden geconstateerd die wel snel opgelost moeten worden. Dat is ook het geval met het betonwerk van het raadhuis. Op diverse plaatsen is het beton door de bewapening weggedrukt en is deze aan de oppervlakte gekomen. De betonbewapening roest en ver oorzaakt steeds meer beschadiging en lekkage bi) wanden, plinten en raads zaalkoepel. Het euvel werd door Van der Kooi omschreven als een „uitvoerings- fout die voortkomt uit een foute con structie" waarbij in feite een te dunne laag beton is gebruikt. De bewapening zal moeten worden schoongemaakt en behandeld waarvoor een bedrag ge raamd is van 30 mille. J. C. Dros vroeg aan de wethouder waar bouw- en woningtoezicht de erva ring opgedaan heeft om dit bedrag te ramen. Hij zei dat betonconstructies een specialisme is waar experts bijge haald moeten worden. Ook vroeg het toekomstige Texels Belang raadslid of de aannemer die indertijd het werk heeft uitgevoerd wederom betrokken zal wor den bij het herstellen en of deze firma niet graag wilde dat het probleem snel wordt opgelost. „Al is het al jaren geleden, ik zou als aannemer toch willen dat het goed kwam", aldus Dros die vroeg of er nu ook garantie op het herstelwerk gegeven zal worden. Van der Kooi zei dat die garantie zeker gevraagd zal worden en er zal een aan nemer op uitnodiging benaderd worden waarbij betonexperts noodzakelijk zijn. „Open inschrijving heeft in dit geval alleen maar een hoop rompslomp met de taakomschrijving." Ook werd toege zegd dat niet eerder met het werk begonnen wordt voordat het exacte bedrag bekend is en als dit de 30 mille overschrijdt komt het voorstel eerst terug in de gemeenteraad. De raad keurde dit voorstel unaniem goed. Bodewoning Ook het dak van de bodewoning bij het gemeentehuis vertoont gebreken en veroorzaakt ernstige lekkage. Voor deze opknapbeurt werd een bedrag van f12.700,— uitgetrokken. Juist om onvoorziene uitgaven voor werken aan gebouwen snel te kunnen uitvoeren werd dinsdagavond aan de raad het voorstel gedaan hiervoor een speciaal fonds te vormen. Dit fonds is bedoeld voor uitgaven die niet uit de normale onderhoudspot kunnen worden betaald. De gemeenteraad ging akkoord met dit idee en ook het bedrag dat in het fonds gestort wordt, f35.000,— onder vond geen tegenspraak. Opslag gif Voor de opslag van bestrijdingsmid delen en ingeleverde gifrestanten heeft gemeentewerken een afgesloten ruimte nodig. Vervoer naar de vaste wal van deze gevaarlijke middelen kan niet re gelmatig plaatsvinden en momenteel worden de spullen tijdelijk bewaard in een open loods. Het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne heeft al herhaaldelijk aangedrongen op verbetering van de opslagruimte en de raad kreeg dat ook het voorstel onder ogen f14.000,uit te trekken voor de aanschaf van twee zogenaamde Mavo garages. Eén garage is bestemd voor de opslag van vaste stoffen en de andere voor vaste afvalmiddelen. Verplaatsen Men kon akkoord gaan met dit voorstel maar Dros van Van Asselt deden eerste andere oplossingen aan de hand. Dros zei dat enkele oude auto's van de gemeente verkocht zouden moeten worden omdat ze toch niet meer gebruikt worden. De vrijgekomen ruimte kan dan benut worden voor opslag. Van Asselt had een achter haalde oplossing: de Mavo-garages bij de voormalige garage Rèij aan de Waal- derstraat die enige tijd eigendom van de gemeente zijn geweest. „Toen werd gezegd dat die garages niet verplaatst konden worden terwijl degene die de boxen gratis heeft gekregen ze wel verplaatste", aldus Van Asselt die deze gemiste kans zeer betreurde. Wethou der J. Nauta zei dat het toen eco nomisch niet haalbaar was de boxen te verplaatsen en Van der Kooi zei dat het inrichten van een gedeelte van de huidige grote garages voor opslag ook veel geld zouden vergen. Toren renovatie Ook de volgende voorstellen werden door de raad goedgekeurd; het ver nieuwen van de dakbedekking van de gemeentelijke werkplaatsen (f 16.000,-); renovatie van de toren van de N.H. kerk in Den Burg (f23.000, en van de toren van de N. H. kerk in De Cocksdorp (f6.500, het vernieuwen van de goten van de Bruynzeelwoningen in De Koog (f4.250, vernieuwing van het dak van het pand Sommeltjesweg 1 (f22.000, isolatie van de woning Oost 88 f6.000, en het inrichten van de zolder van de LBO-school in Oude- schild tot documentatieruimte wat bijna elf mille gaat kosten. Tevens zal de sociale werkplaats De Bolder aangepast worden aan de brandveiligheidseisen waarvoor een be drag van f177.000, nodig is. Tachtig procent van dit bedrag wordt echter terug ontvangeq van het rijk. Een groepje vakantiegangers uit Amsterdam heeft zich op nogal vreemde wijze proberen te onttrekken aan de gevolgen van een aanrijding die het had veroorzaakt. Op de Oudeweg bij Den Hoorn werd de auto van een 61-jarige man uit Oudewater van achteren aange reden door de auto van de Amster dammers. Eén van hen gaf zich uit voor de bestuurder en liet een rijbe wijs zien. Daarna reed de auto door, ondanks het voorstel van de man uit Oudewater om de zaak op het poli tiebureau te bespreken. Toen de auto later werd aangehouden door de politie bleek iemand anders dan de man die het rijbewijs had laten zien achter het stuur te zitten. Deze verklaarde eige naar van de auto te zijn, maar had geen rijbewijs. Ook de man die het rijbewijs had laten zien na de aan rijding bleek geen rijbewijs te heb ben. Hij had slechts het rijbewijs van een vriend laten zien. Tegen de twin tigjarige bestuurder van de auto en tegen de 17-jarige jongen die zich met het verkeerde rijbewijs legiti meerde is proces verbaal opge maakt. De auto is uit het verkeer genomen en in beslag genomen. Niet alleen vertoonde het vervoer middel technische mankementen, maar ook is de herkomst ervan onzeker. Kinderen in hun spei. Een ets van Van Egmond. Tot en met 30 juli exposeert de 39-jarige Joop van Egmond uit Rijns burg met aquarellen en etsen in de raadhuiskelder in Den Burg. Het werk van de amateur en brandweerman Van Egmond doet zeer professioneel aan en de autodidact toont vooral stillevens in zachte tinten die door het uitstekend weergeven van de lichtval een bijzonde re rust uitstralen. Kruikjes, glazen pot ten en wat fruit is een terugkerend thema bij deze expressies en de aqua rellen worden uitgevoerd in zeer groot formaat. Bijzonder zacht van kleur zijn de land schappen die voornamelijk de Beemster als onderwerp hebben. Heel anders in stijl maar beslist zeer bijzonder in sa menvatting van lijn en compositie zijn de meeste etsen, soms uitgevoerd in zwart wit of met aquatint. Vooral bij de ab stracte etsen is het even wennen, maar wie langer kijkt ondekt in de golvende lijnen van Van Egmond een diepere symboliek. De weergegeven mensen zijn bijna beelden maar verliezen daarbij niet hun menselijke uitstraling. In totaal worden 23 werken van Van Egmond getoond en de prijzen varieren van f275,— tot f600, Joop van Egmond volgde op jonge leeftijd een opleiding aan de Leidse teken- en schilderaca demie waar men traditioneel natura listische technieken doceert. Ock werd een opleiding aan de Vrije Academie in Den Haag gevolgd waar de kunstenaar zich bewuster werd van moderne mo gelijkheden in de teken- en schilder kunst. De etsen van Van Egmond worden in een oplage van 5 tot 15 exemplaren gedrukt waardoor exclusi viteit verzekerd is. De aquarellen hellen vooral in het tegenwoordige werk sterk over naar het impressionisme en ook illustreerde Van Egmond enkele dicht bundels die bij het bureau culturele zaken te koop zijn. In het geval van de dichtbundel van Teuntje van Delft wint Van Egmond het met zijn illustraties. De gedichten zijn clichématig en weinig- verrassend. De expositie van Van Eg mond is te bekijken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.30 uur. De gemeenteraad heeft in het ver leden meermalen gevraagd of het afgeven van een sloopvergunning niet gekoppeld kan worden aan de bouwverordening. Momenteel is het zo dat een sloopvergunning moet worden afgegeven als de bouwplan nen zijn goedgekeurd en dat heeft o.a. diverse gaten (Vogelenzang) in Den Burg opgeleverd, omdat eerst gesloopt is, terwijl nog niet met de bouw begonnen wordt. Woensdagmiddag werd aan de com missie Algemene Zaken voorgesteld de bouwverordening zodanig te wijzigen, dat B en W restricties kunnen stellen aan het slopen van panden. „Het mogen slopen wordt direct gekoppeld aan onze vergunning tot bouwen" aldus Burgemeester Engelvaart, die zei dat een dergelijke bouwverordening ook in andere gemeenten wordt toege past. De commissieleden hadden in het geheel geen moeite met deze wijziging Mens erger je niet, het zenuw slopende familiespel voor sadistisch aangelegde mensen is nu ook op reuzenformaat te spelen. Op het terrein van de midget golfbaan van de heer C. P. G. Swarthof aan de Kikkertstraat 28 in De Cocksdorp is vorige week een zeer groot mens erger je niet spel gebouwd met 16 pionnen op kniehoogte. Voor f5,— mag men een half uur lang probe ren de pionnen van medespelers van het bord te wippen, terwijl men zelf natuurlijk zo snel mogelijk moet zien „binnen te lopen". Uiteraard hoort bij het spel ook een dobbel steen van reuzenformaat. n Het voornemen bestaat om vergun ning ingevolge de Hinderwet te ver lenen: a. Aan de heer L. J. Garritsen voor een aardappelschuur annex meststieren- houderij aan de Hoofdweg 50 te De Cocksdorp. b. Aan de heer A. van der Sar voor een agrarisch bedrijf aan de Slufterweg 200 te De Cocksdorp. c. Aan de heer D. Bakker voor een vee houderij aan de Pontweg 144 te Texel. d. Aan de heer Ph. Bas voor een land bouw- en veeteeltbedrijf aan de Oos- terweg 5 en 9 te Oosterend. e. Aan de firma A. J. Keijser en zonen voor een landbouwbedrijf aan Ongeren 5 te Texel. f. Aan de heer C. P. Zijm voor een veehouderij aan de Fonteinsweg 8 te Den Hoorn. Bij het verlenen van de vergunningen zal door het stellen voor voorschriften tegemoet gekomen worden aan bezwa ren van gevaar, schade of hinder van genoemde bedrijven. De ontwerp vergunningen liggen op het gemeentehuis, kamer 209, ter inza ge van 13 tot 27 juli. De tijdstippen waarop inzage kan worden verkregen zijn: op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; op maandagavonden van 19.30 tot 22.30 uur. Tot 27 juli kan tegen de ontwerp- vergunning bezwaar gemaakt worden door de aanvragers en degenen die tijdig bezwaar hebben aangetekend tegen de aanvragen om vergunning. Tevens kan bezwaar worden gemaakt door hen, die aantonen, dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest eerder bezwaren in te brengen. De bezwaren moeten gemotiveerd en schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Be kendmaking van de persoonlijke gege vens van een bezwaarde kan achter wege blijven. De bezwaarde moet dan tegelijkertijd met het bezwaarschrift een verzoek tot het niet bekend maken van de gegevens indienen. Nadere informatie is te verkrijgen bij de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie, telefoon 02720- 3041, toestel 145. De gemeente Texel zal geen subsidie verlenen aan vorningscentrum Dijk en Duin te Hoorn dat vormings- en ont wikkelingswerk verricht onder jongeren. Het college is van mening dat er al genoeg van dit soort werk wordt gesub sidieerd. Gevraagd was om een bedrag van 70,46 per inwoner, wat voor Texel een totaalbedrag zou betekenen van f5750,-. De nieuwe vleugel van hotel Rebecca in De Waal. Het al dan niet openen van het fiets pad lands de Eendrachtdijk is geen zaak van het gemeentebestuur alleen. Eerst moet overleg plaatsvinden met alle groepen die destijds betrokken waren bij het vaststellen van het tracé van de dijk. Daartoe behoren onder meer het water schap, rijkswaterstaat en milieugroe pen. Dit vertelde wethouder Nauta in de raadsvergadering van dinsdag nadat D. Schilling de wens had uitgesproken dat de dijk een bepaald deel van het seizoen voor fietsers en wandelaars wordt opengesteld. Schilling zei dat hij met vogelwachters had gepraat en dat deze het openstellen van de dijk mogelijk achten. De discussie over de dijk werd ge voerd naar aanleiding van een brief die de heer B. van de Beek had gestuurd namens het actiecomité Eierland. In de brief werd de vergadering genoemd van de commissie recreatie en natuurbe houd waarin de dijk ter sprake kwam en waarin zowel vertegenwoordigers van het actiecomité als vertegenwoordigers ^^ondernemers-aktiviteiter Met het in gebruik nemen van een nieuwe vleugel van hotel Rebecca in De Waal is het totaal aantal kamers van dit hotel gestegen tot 21. De nieuwe kamers zijn beduidend luxer van opzet dan de kamers in het oude deel. Vijf van de zes nieuwe kamers zijn voorzien van een ligbad en één van een douche ruimte. Hiermee komt de familie Plaats man die eigenaar is van het hotel tege moet aan de wens van veel hotelgasten. Vorig jaar moesten verschillende malen mensen teleurgesteld worden die een kamer met bad wensten. Op grond daarvan werd besloten de nieuwe vleu gel te bouwen. Doordat men in het hotel nu meer ruimte heeft, zijn ook de kamers in het oudere deel wat ruimer opgezet. Van enkele driepersoons ka mers werd een bed verwijderd. Het hotel bevat nu 46 bedden. Met de bouw van de vleugel was drie ton gemoeid. Het nieuwe deel is ontworpen door architectenbureau Alkema en gebouwd door aannemer E. Vermeulen. Met de bouw werd op 2 mei begonnen en vrijdag was het klaar. Dit was precies binnen de gestelde termijn. Voor de verwarming zorgde de firma Schoo, voor de electrische installatie de firma Schuyl, voor het sanitair de firma Oele en voor de stoffering en het meubilair de firma Beekman uit Heemstede. De nieuwe vleugel is volgende week al volgeboekt maar verder in het seizoen is er nog wel ruimte. van natuurbehoud hun zegje dede Tijdens die vergadering werd door laatste groep gezegd dat door de recr anten al zoveel verloren is gegaan. In brief wordt dit bestreden en wordt h sluiten van steeds meer natuurgebied* voor bezoekers als „mensvijandig" g kwalificeerd. De hele bevolking mo kennis kunnen maken met de natui wil natuurbehoud werkelijk kunn* plaatsvinden en het genieten van natuur dient niet slechts voorbehoud* te zijn aan een kleine elitaire groep v< natuurbeschermers, aldus de brief Eendrachtdijk moet dus open, vindt h actiecomité en overlast van bromme zou kunnen worden voorkomen door een strikt toeristisch fietspad van maken met het bekende bordje „Di niet brommen." Naast Schilling was ook C. Ellen v^ mening dat het fietspad buiten h broedseizoen geopend zou kunnen wc den. Wel wees hij erop dat op het ogei blik, nu de toegang nog streng ve boden is, met brommers en motoren c en naast het pad wordt gereden, waa door de vogels op De Schorren wej'j deqeliik worden verstoord. In dit ve band pleitte hij voor een moeilijk bereikbaar maken van het pad, bijvoo beeld door een fietsengeul dwars ov de dijk heen. Vier maanden Wethouder Nauta antwoordde d. het overleg tussen de verschillenc groepen die destijds bij de vaststelling van het dijktracé waren betrokken, no wel zo'n vier maanden kan duren. Pi daarna valt te zeggen of het pa geopend kan worden. „Toen in werd besloten de dijken op deltahoogl te brengen, zijn concessies gedaai Zowel door gemeente en waterschap a door natuurbeschermers. Eén van c zaken die uitdrukkelijk werd afgespr* ken, was dat in het bestemmingspla zou worden opgenomen dat de dijk ni< voor iedereen toegankelijk zou zijn. A ij college vinden we een openbaar fiet: pad wenselijk. Maar we kunnen niin zomaar beslissen de dijk open te steller n Eerst moet dat overleg plaatsvinden. Al de dijk opengesteld kan worden, zulle we graag gebruik maken van de sue gestie van Ellen", zei hij. Voor het Niemeyer arrangement d« in de krant van dinsdag werd genoem< zijn geen 475 boekinge binnengekomen, maar totaal 975. D dames Snijders en Huisman verblevejj in Hotel De Weal van H. Plaatsman.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2