I TEXEL TOERIST) Welkom op Texel Zaterdag 17juli 1982 Zondag 18 juli 1982 Maandag 19 juli 1982 Dinsdag 20 juli 1982 Woensdag 21 juli 1982 Verzoek van Staatsbosbeheer An unseren deutschen Gaste „Texeltoerist' hoort erbij Uitgave b.v. v/h Langeveld en De Rooy SecbeaiO^ Bij ons zijn „vreemdelingen" altijd wel kom geweest. Al in de tijd van Tromp en De Ruijter was de Texelse gastvrijheid spreekwoordelijk. Vandaag is het nog precies zo, niet in de laatste plaats omdat het eiland voor een belangrijk deel moet bestaan van het toerisme. Ik ben ervan overtuigd dat de Texelaars hun best doen om het u naar de zin te maken, want ze willen graag dat u volgend jaar (en liefst nog wat eerder!) wéér komt. Als gemeentebestuur voe ren we een beleid dat is gericht op gematigde ontwikkeling van de toeris tische accommodatie en voorzieningen, zonder dat de natuurlijke schoonheid en de rust van het eiland daaronder lijdt. Want we willen de kip met de gouden eieren natuurlijk niet slachten. Met het oog op dat laatste vraag ik u ons een beetje te helpen bij het mooi houden van het „gouden boltje", zoals Texelaars hun eiland graag noemen. Houdt u aan de voorschriften, rij niet te hard, drink niet te veel, laat uw zorgen achter op het vasteland en doe voor de rest waar u zin in hebt zolang het anderen niet hindert. Probeer van uw Texelvakantie wat méér te maken dan een periode van nietsdoen. Als u deze gratis krant en de „Texeltoerist" doorbladert, zult u zien dat er op het eiland heel wat te beleven is. Ik hoop van harte dat de weergoden u welgezind moge zijn en dat u met volle teugen zult genieten van wat Texel u heeft te bieden. J A. Engelvaart Burgemeester van Texel 's Middags om 13.00 uur begint rond de N.H. kerk in Oosterend een grote rommeltjesmarkt, waar verschillende curiositeiten, leuke spulletjes of kost bare stukken tegen redelijke prijzen te koop zijn. Bij het rad van avontuur kan een gokje gewaagd worden, terwijl ook de Rommelband deze middag zal optre den. 's Morgens wordt gebakken vis verkocht en in het straatje met de naam Verlorenkost een kindervlooienmarkt gehouden. Op het terrein van Nic. Dros, gelegen aan de Genteweg nabij Oosterend, organiseert de MAB-club Texel een autocross. Aan deze autocross nemen allemaal vermaarde Texelse coureurs deel. In totaal komen 82 rijders aan de start verdeelt over twee klassen, de zware wagens waarin 50 rijders aan de start komen en de VW keverrace met 32 deelnemers. De wedstrijden starten om 14.00 uur en de entreeprijzen zijn f7, voor volwassenen en kinderen tot en met 11 jaar betalen f3, In de nabij heid van het crossterrein zijn voldoende gratis parkeerterreinen. Als u de aanwij zingen van de rijkspolitie stipt opvolgt dan wordt gezorgd voor een vlotte Op de markt in Den Burg zijn van tien tot twaalf uur medewerkers van Recre- aktief aanwezig om deze krant uit te delen, en u daarnaast alle gewenste informatie over het recreatieprogramma van deze week te geven. De Recre- speeld met normale voetbalspelregels. Inschrijven per elftal vanaf half twee. Deelnemers moeten 16 jaar of ouder zijn en de deelnamekosten zijn f20,— per elftal. Van 14.00 tot 16.00 uur worden op het strand bij paal 28 weer strandspelen gehouden. Paal 28 is aan het eind van de Krimweg bij De Cocksdorp. Er is de mogelijkheid om aan allerlei spelen mee te doen op het strand. Er is o.a. volleybal, voetbal, hockey, touwtrek ken, etc. De inschrijving voor een volleybaltoer nooi bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp start om 18.45 uur. Het toernooi start om 19.00 uur en iedereen vanaf 12 jaar kan mee doen voor /1,50 p.p. Opgave is mogelijk per team maar ook iemand die alleen komt kan altijd meespelen. Op het voetbalveld aan de Nikadel in De Koog worden Tally-ho wedstrijden ge houden. Tally-ho betekent dat een ruiter met een ongezadeld paard 100 meter stap, 100 meter draf en 100 meter galop zo snel mogelijk moet afleggen. Voor f10.— kunnen deelnemers zich vooraf opgeven bij drogisterij Mets, Dorps straat 12 in De Koog. Voor de snelste ruiter is er een bedrag van f300; voor de twee prijs een bedrag van f200; en voor de derde prijs een bedrag van f100, voor de vierde is er een troost prijs. Toeschouwers boven de 12 jaar betalen f2,50 p.p. De toegang is gratis voor kinderen tot 12 jaar. Op het sportterrein van camping Den nenoord wordt vanaf 19.00 uur een recreatief minivoetbaltoernooi gehou den voor iedere liefhebber van 14 jaar en ouder. Camping Dennenoord ligt aan de Grensweg in de Dennen en is makkelijk te bereikten via zijweg 11. Meedoen kost f1,50 p.p. en inschrijving is moge lijk in teams van 6 personen maar ook in je eentje kun je je inschrijven. Er wordt gespeeld met aangepaste regels zodat iedereen mee kan doen. Bedenk wel: meedoen is belangrijker dan winnen. verkeersafwikkeling naar en van het crossterrein SV De Koog houdt een crossloop door bos en duin voor wedstrijd- en recrea tielopers. De wedstrijdlopers lopen 8600 meter en de recreatielopers 4300 meter. De start is om 19.30 uur vanaf het voetbalveld van SV De Koog aan de Boodtlaan (inschrijven vanaf 18.15 uur) Inschrijfgeld f3,50 p.p. waarvoor elke deelnemer een medaille ontvangt, en de eerste drie van elke categorie een beker. In de N.H. kerk in De Koog is om 19.30 uur een zomeravonddienst. Om 10.00 uur start vanaf camping de Bremakker aan de Tempeliersweg, de eerste weg rechts van het Gerritslan- derdijkje (zijweg 12) een fietspuzzel- tocht. Inschrijven van 9.30 tot 10.00 uur voor f3,— p.p. U maakt al puzzelend een tocht over een groot gedeelte van het eiland. Op het strand bij paal 20, aan het eind van de Badweg in De Koog, zijn strand spelen. De in gele shirts geklede mensen van Recre-aktief zijn van 14.00 tot 16.00 uur op het strand aanwezig met ver schillende 'speelmogelijkheden. Er is touwtrekken, volleybal, voetbal, hockey en ook jeu de boules. Slingerweg in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur een sport- en spelinstuif gehouden voor de jeugd. Er kan in het water gespeeld worden en ook op de speelweide zullen verschillende activiteiten worden ge houden. Voor de toegangsprijs van het zwembad kan iedereen meedoen en de gene die een abonnement heeft kan er zo in. Als je geen abonnement hebt, kun je met een aantal vriendjes of vriendin netjes een tienbadenkaart kopen zodat de deelname per persoon weer iets goedkoper is. Om 14.00 uur kunt u vanaf de N.H. kerk in De Koog vertrekken voor een tocht langs de noordelijke Texelse kerken Indien mogelijk wordt u verzocht de tocht met eigen auto te maken. In de Dorpsstraat in De Koog is van middag van 14.00 tot 21.00 uur braderie. Op deze braderie presenteren de win- aktief mensen zijn herkenbaar aan hun gele jacks of shirts. Op het sportveld aan de Nikadel in De Koog begint om 14.00 uur een voetbal toernooi. Op dit toernooi wordt qe- Op de tennisbanen van recreatieterrein 't Kerckeland bij De Koog (zijweg 16) wordt van 10.00 tot 12.00 uur een tennisinstuif gehouden. Voor mensen die altijd al eens de grondbeginselen van het tennisspel wilden leren wordt dit op een speelse manier uitgelegd en geoe fend. Voor volwassenen kost het f7,50 is volleybal, touwtrekken, hockey, voet ballen en er is ook een hele grote strandbal met een doorsnede van 120 centimeter. In de Wezentuin achter het raadhuis in Den Burg staan de mensen van Recre- aktief klaar met het spel jeu de boules, het oude „Franse spel met de ballen". Bij dit spel is het de bedoeling om de grote metalen ballen zo dicht mogelijk bij het kleine balletje (but) te werpen. Van 14.00 tot 16.00 uur zijn spelregels In het dorpshuis van Den Hoorn, De Waldhoorn in de Herenstraat, speelt vanaf 21.00 uur de revuegroep „Op de Bonnefooi". Het vrolijke programma „Eén toerist maakt nog geen zomer" belicht verschillende vakantietoestan den, zoals het weer, de naaktstranden, de wachttijden bij de boot en ook andere dingen die met de vakantie op Texel te maken kunnen hebben. Om 20.00 uur worden in de Schuilhut aan de Parnassiastraat in De Koog dia's over Texel vertoond. keiiers van De Koog hun spullen. Verder zijn er tal van attracties voor jong en oud. Er is een parachutespringdemon stratie op de Nikadel, er wordt potten bakken gedemonstreerd, er zijn bots autootjes, en 's avonds een optreden van een boerenkapel. Ook zal 's avonds de voorronde gehouden worden van de strijd om de Sterkste man van Texel. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 20.00 uur een dia voorstelling van vogelwachter C. Kok over de flora en fauna van Texel en verschillende prachtige plekjes op Texel, ook van de winterperiode. Entree f2,50. Kinderen tot 14 jaar betalen f 1 De inschrijving voor een volleybaltoer nooi op de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog start om 18.40 uur. Voor f 1,50 p.p. kan iedereen vanaf 12 jaar en ouder meedoen. Opgave is mogelijk met teams van zes personen maar ook als je alleen bent, kun je in een team inge deeld worden. Het toernooi start om 19.00 uur en is tegen het invallen van de duisternis afgelopen. In het bos van de Everstekoog, het bos tussen Californiëweg, Rüijslaan en Bosrandweg, bij De Koog wordt vanaf 22.00 uur een nachtspel gehouden. Een zaklantaarn zal zeker van pas komen. Er wordt gewerkt in groepjes van vier of vijf personen, die allemaal met een bepaalde opdracht het bos ingaan. In schrijven is mogelijk vanaf 21 30 uur halverwege de Pelikaanweg (zijweg 14) bij de Kopjesweg, een wandelpad door het bos. Iedere deelnemer betaalt f2, een kop soep na afloop inbegrepen. Vanaf 14.00 uur tot ongeveer 17.00 uur is er in het centrum van Den Burg de folkloremarkt. Hier kunt u al wandelend oude klederdrachten bewonderen en demonstraties van verschillende oude ambachten zien. Bijvoorbeeld schapen scheren, stroppen, kaasmaken, aarde werk schilderen en kaarsen maken. Ook wordt een grote spindemonstratie ge geven waaraan toeristen mogen deel nemen en u kunt zich laten wegen bij de Staatsbosbeheer heeft in het Texelse bos allerlei voorzieningen aangelegd zoals wandel-, fiets-, en ruiterpaden, speelweiden en barbecueplaatsen, waar iedereen kosteloos van gebruik kan maken. Ook het uitzetten van speur tochten is toegestaan, mits de route de bestaande paden aanhoudt. Niet toege staan is de markeringen daarvan met spijker aan bomen te bevestigen. Denkt u er om het aanduidingsmateriaal na afloop van de tocht weer te verwijde ren? Problemen omstaan vaak bij het houden van een zg. dropping. Door on voldoende toezicht laten deelnemers nogal eens een spoor van vernielingen achter en verstoren dikwijls de rust. Om enig toezicht mogelijk te maken, ver zoeken wij u nachtelijke droppings steeds tijdig te melden. Voor bepaalde spelactiviteiten is het wenselijk van bestaande paden af te wijken. In som mige gevallen is dit mogelijk, doch uit sluitend na overleg met Staatsbosbe heer, telefoon 02220-2646. DE KOOG YlLir(l5) Pijpersdijk Schumakersweg Pelikaanweg Califormeweg Kogerweg Gerritslanderdi|k|e DEN BURG 9 ^Gasthuisstraat 8 hKeesomlaan Rozendiik Akenbuurt Westerweg (- .-in. Hoorndfw.-g Leemkuil Zuid-Haffel RrMOiil if Amaliaweg (T) Van der Sterrweg (T)oe Rede Molwerk De Pontweg, de verbinding tussen d veerhaven en De Koog, is de belang rijkste verkeersader van Texel. Om uv" bestemming op het eiland vlot te kun nen bereiken moet u letten op de zijj wegen die allemaal een naam hebbei 1 maar ook een nummer dragen. Als een publicatie van een recreatiebedrijf o in de aankondiging van een evenement wordt gesproken van „zijweg da wordt een zijweg van de Pontweg be t doeld. Het nummer heeft niets te make >r met de nummers van de kilometerpale i op het strand. Zijweg negen loopt du niet naar het strand paal 9 Auch die deutschen Touristen sind au unsere Insel herzlich willkommen. Des halbs ist es schade, dass es uns au finanziellen und techmschen Grundei nicht möglich ist, „Recre-aktiefkrant' auch in deutscher Sprache herauszu geben. Die Ubersicht der einzelnen Gescheh msse sind jedoch in einfacher holl Sprache umschrieben, wir glauben des halbs auch, dass es für unsere deut schen Gaste einigermassen verstandlicl 1st. Sollteen trotzdem noch Schwierig keiten auftreten, mit bestimmten Wor ten oder Bezeichnungen, dann könnei Sie sich jederzeit an die Texelane wenden, die Ihnen bestimmt helfer werden. Redaktion. en kinderen tot en met 12 jaar betalen f5, voor twee uurtjes tennisinstruc- tie. Op het strand bij paal 9 worden van 14.00 tot 16.00 uur strandspelen ge houden. Jong en oud kan meedoen aan een groot aantal verschillende spelen. Er Deze Recreaktief-krant maakt melding van alle dagelijks wis selende evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excursies, bowling, mini-golf. Jan Plezier, exposities enz. Daar voor verwijzen wij naar Texel toerist, 'n gedeeltelijk in kleur uitgevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor 71,90 te koop is. In Texeltoerist komt een platte grond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienstregeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fietsen, paarden, bolderwagens, visboten, adressen en openings tijden van bankvestigingen, artsen, autodealers, postkantoren en nog veel meer, waaronder telkens wisselende actuele artikelen en vele tiental len tips en wetenswaardigheden. De „Texeltoerist" met gratis bij lage vormen en compleet Texels informatiepakket. Gauw halen dus!

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6