Acht nationaliteiten werkten mee aan ossenwagen Twee ongelukken bij Zeepkistenrace Twaalf Texelaars zwommen over het Marsdiep Pruimebloesem met pruimen Onverzekerde brommer Doorgereden Geen rijbewijs Crossloop De Koo Winkeldieven gepakt Brandje Aanrijdingen Diefstallen pagina 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 3 AUGUSTUS 19 De bezoekers van „Nederlands eerste volwassen sexfilm" „Pruimenbloesem" die afgelopen vrijdag in de nachtvoorstelling van het City Theater draaide, wachtte een bijzondere verrassing, leder een die de kaartencontrole was ge passeerd kreeg een pruimpje aan geboden' De directie van het thea ter had tot deze geste besloten omdat Pruimenbloesem is geregis seerd door een inwoner van Den Burg, die werkt onder het pseudo niem Van Batenburg. Pruimenbloe sem is dus in feite een Texelse film. Dat veel Texelaars geïnteres seerd waren om te zien wat een eilandgenoot bijeen had weten te regisseren, bleek duidelijk tijdens de voorstelling. De zaal was afge laden vol en dat is voor een vrij dagnachtvoorstelling een ware bij zonderheid. De driehonderd pruimen die voor de bioscoopbe zoekers klaarlagen, gingen dan ook ruimschoots op. In verband met de grote belangstelling voor deze sexfilm wordt deze aanstaande vrijdag nogmaals vertoond. De politie heeft proces verbaal opge maakt tegen een 16-jarige inwoner uit Den Burg die op een niet verzekerde bromfiets rondreed. Omdat de brom mer enkele technische defecten ver toonde, werd hij voor onderzoek uit het verkeer genomen. Een vijftienjarig meisje uit Utrecht werd zaterdag door een fietser omver gereden bij paal 15. Het meisje moest met een sleutelbeenfractuur worden opgenomen in het ziekenhuis. De fietser reed na de aanrijding door. Een 19-jarige jongen uit Groningen werd dinsdag in De Koog door de politie geverbaliseerd omdat hij in een auto reed zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. De zondag gehouden tweede zeep kistenrace op de Hogeberg is niet zonder ongelukken verlopen. In twee gevallen verloren de jeugdige coureurs de macht over het stuur en tuimelden de berm in. Mede dankzij de valhelmen bleef persoonlijk letsel achterwege, maar de betrokken wagens werden tijdelijk uitgeschakeld omdat een van de wielen was verwrongen. Gelukkig wa ren reservewielen beschikbaar zodat de wagens weer in orde gemaakt konden worden, maar de twee coureurs hadden de schrik danig te pakken en deden niet mee aan de tweede manche. Beide crashes deden zich voor in de categorie grote wielen. Maarten Willem Maas, nog niet gewend aan de wagen die hij van Brendan de Graaf had geleend, begon kort na de start gevaar lijk te slingeren en schoot de berm in. De wagen was met meer te corrigeren omdat deze een blok beton van onge veer honderd kilo meevoerde waardoor bij het slingeren enorme zijwaartse krachten op de wielen werd uitge oefend. Een van de wielen vouwde zich dubbel en Maarten Willem strandde na slechts 150 meter. Op ongeveer dezelf de plek 155 meter) overkwam even later Sabien Daalder ook een ongeluk. Deze vrouwelijke coureur verloor de controle over haar wagen en ging over de kop, ook met een vervormd wiel. Overigens verliep deze zeepkistenrace geheel naar wens. De gang van zaken was zelfs vlotter dan ooit te voren, wat helaas mede te danken was aan het minder grote aantal deelnemers, met name bij het onderdeel autopedrace. De geboekte prestaties waren, waar schijnlijk als gevolg van de tegenwind, niet indrukwekkend. Slechts één der deelnemers kwam verder dan een kilo meter. Dat was lin de categorie grote wielen) Pieter Dros uit Eierland die met 1041 meter winnaar was van de eerste prijs. Tweede met 992 meter werd Daniel Bonne en derde met 983 meter werd Peter Jan Geus. Verschillende coureurtjes namen van de toekenning van de derde prijs aan Peter Jan Geus geen genoegen. Hij zou door drie inplaats van het maximaal toelaatbare aantal van twee mensen zijn aange duwd. De organisatoren van „Recre- aktief" hadden dat echter zelf niet ge constateerd en bij navraag werd het excuus vernomen dat de derde man alleen maar had meegelopen en niet echt had geduwd. Omdat het tegend niet was te bewijzen werd niet tot t kwalificatie overgegaan. De prijzen bij de kleine wielen ginj naar: 1. Mark Hessel Huizinga meter); 2. Bonito Daalder (528,5) en Niels Kossen (527). De autopedrace werd een overw j ning voor Bram Spitzer (477,5 met< Tweede werd Mirjam Spitzer (47, meter) en derde Robert Grisnigt meter). „Veronica" kende twee pechpriji (liter ijs) toe aan Maarten Willem M en Sabien Daalder. Zondag hield s.v. De Koog h negende crossloop. Ondanks warme weer kwamen deelnemers door de finish stonden vele toeschouwers langs finishlijn. De winnaar van vorige wi Jürgen Schütze deed een verwot-, aanval op het record van Jo Brouwer (26.16), maar dit mislul Zijn eindtijd was 27.15 min. In het algemeen klassement slg Cees Timmer 10 sec. voor op All n Hoven. Vorige week stond Ali ,e Hoven 20 sec. voor op Cees Timr^h Er komen nog twee crosslopen. De uitslagen zijn als volgt Jeugd: 1. H. Salewaki 17.20 min ln E. v.d. Heide 17.33; 3. M. Verhe 17.45 min. Dames: 1. M. Niesken 18.33 min J. Franke 18.51, 3 J. v.d. Heij 18.57. Wedstrijd: 1. S. J. Schulze 2' min., 2. H Burger 28.29; 3. C. Tim 28.39. Veteranen; 1. J. van Zanten 2 min.; 2. W. Lueck 29.40; 3. E Heide 29.46. Algemeen klassement: Wedstrijd: 1. C. Timmer 3.19.3! A. Hoven 3.19.43; 3. R Broi 3.30.15; 4. J. Zijm 3.32.24. Veteranen: 1. E. v.d. Heide 3.2' 2. P. Bakelaar 3.40.46; 3. P. Sc 3.43.05. Jeugd: 1. E. v.d. Heide 1.59.02; Dijker 2.02.04; 3. R. v.d Wet< 2.03.36. Dames: 1 J. v.d. Heide 2.11.57 Twaalf Texelaars hebben zaterdag ochtend onder gunstige omstandighe den de jaarlijkse zwemtocht van Den Helder naar de zuidpunt van de Hors volbracht. Omdat er vrijdagavond een pittige wind had gestaan hadden de zwemmers in het begin van de tocht last van hoge golven, maar verder deden zich weinig problemen voor. Niet al te veel stroming, niet al te koud water en bovendien weinig kwallen. Nadat tegen kwart voor elf de zwemmers die gevolgd werden door een grote vloot bootjes te water waren gegaan, konden een uur later de snelsten al op de Hors worden verwelkomd. Op de Hors had zich een bescheiden ontvangstcomité verzameld dat een ap plausje liet klinken toen de eerste zwemmers grond onder de voeten kre gen. Die eerste zwemmers werden met koffie en kruidenbitter terzijde gestaan. De snelste tijd werd zaterdagochtend gemaakt door een deelnemer uit Wie- rmgerwerf, maar hij werd op de hielen gezeten door de Texelaar Peter Haker. Andere leden van de Texelse zwemclub ZPC TX '71 die meededen waren Petra van der Vis, Colinda van der Vis, Henriëtte Bakker, Esther Krijnen, Ma- riëtte Smit en Erna Kuip. Verdere Texelaars die de tocht volbrachten waren Fenny Schagen, Albert Schagen, Erna Tuinema, Henriette van de Werken en Marja Keyser. Het verloop van de tocht was voor allen reden om tevreden te zijn. Totaal deden bijna zestig zwem mers mee. Dankzij oplettendheid van een po man van de Utrechtse gemeentepi3l is een serie winkeldiefstallen dor dagmiddag tot oplossing gebracht Utrechtse politieman zag vier twii jarige jongens die eveneens uit Utr afkomstig waren ijlings weghollen blikjes Shandy. De man achtervo de jongens en zag hoe ze in een stapten. Daarvan werd het kennurr genoteerd. Later op de dag werd an auto op de boot aangetroffen. Acl|n in bleken zich diverse goederen te vinden die van andere winkeldiefst jt afkomstig waren. Door de politi proces verbaal opgemaakt. De utre?gi se politieman was met vakantie Texel. Bij een brandje bij Hoofdweg maandagmiddag een schuurtje vlammen opgegaan. Het brandje stond omdat in de nabijheid van houten schuurtje vuil werd verbrani f)ir De groep jongeren die aan het project meewerkte. Op de bok de heer J. Zijm die de werkzaamheden heeft begeleid. Leeggestolen Lacherig, enigszins verlegen, maar wel vrolijk, droeg donder dagmiddag de Engelse Cathy Newman een nieuw spelattribuut over aan Staatsbosbeheer. In een toespraakje zei ze tegen de heer M. Mantje van Staatsbosbeheer dat haar groep met veel plezier aan de houten huifkar met twee ossen had gewerkt en dat ze het bijzonder fijn op Texel had gehad. De kleine plechtigheid op dagrecreatieterrein Het Kerckeland bij De Koog was de afsluiting van een twee weken durend verblijf dat vijftien jongeren van acht nationaliteiten op Texel hadden genoten. Het verblijf was georganiseerd door de Rotary clubs van Dortmund, Westentor (Duitsland) en West Malling (Engeland) en Texel en had tot doel meer internationaal begrip voor elkaar te krijgen. De Rotary clubs gaan ervan uit dat het kweken van internationaal begrip het best kan gebeuren in een project waar men samen aan werkt. Zo was gekozen voor het bouwen van de huif kar met de twee ossen ervoor op 't Kerckeland. Het was de bedoeling dat de jongelui alles zelf deden. Ze hadden de beschikking over ongeschild den nenhout voor de huifkar en ze moesten dus zelf het schors er af halen en het hout verder voor bewerking gereed maken. De rompen van de ossen wer den gemaakt van iepenhout dat af komstig was van bomen op het Schil derend die aan de iepeziekte leden en daarom waren gerooid. De kinderen die op Texel waren varieerden in leeftijd van 17 tot 19 jaar en waren afkomstig uit Nieuw Zeeland, Zuid Afrika, de Bermu da's, Frankrijk, Duitsland, Engeland, Nederland en Australië. Ze verbleven op boerderij Westermann in De Westen en de leiding berustte bij het echtpaar Koepchen uit Dortmund. Het was de zesde keer dat een dergelijk project werd uitgevoerd. Tekening Overigens was het niet alleen timme ren, zagen en bouwen dat de kinderen gedurende de twee weken op Texel dichter bij elkaar moest brengen. Er was ook ruimschoots gelegenheid om over het eigen land te vertellen, ervaringen uit te wisselen en te discussiëren over allerlei onderwerpen. Het vervaardigen van het speelwerktuig op recreatieter rein Het Kerckeland vond plaats onder auspiciën van Staatsbosbeheer met medewerking van onder meer de heer J. Zijm. De tekening voor het werkstuk werd door D. Maas gemaakt die bij Rijkswaterstaat Texel werkt. De twee ossen voor de huifkar zijn bijzonder kunstig uitgevoerd en dat is voor een belangrijk deel te danken aan het werk van de Duitse jongeren. Ze toonden zich bedreven in het beeld houwen van de koppen van de dieren. Het werkstuk lijkt enigszins op dat van vorig jaar toen twee paarden werden gemaakt voor het dagrecreatieterrein. Het nieuwe werkstuk trok al direct na de overdracht de belangstelling van spe lende kinderen. Ze klommen op de bok en zaten op de ossen en gebruikten het nieuwe werkstuk precies waarvoor het bestemd is. Een achttienjarige inwoner van Barendrecht raakte in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond bij een aanrijding op de Krimweg. De man liep met drie anderen midden op de Krimweg en werd van achteren aan gereden door een bromfietser uit Waddinxveen. Met een gebroken been moest de voetganger naar het ziekenhuis in Den Helder worden vervoerd. Een internationale aanrijding vond vrijdagmiddag plaats op de PontWeg bij de kruising met de Emmalaan. Een automobilist uit Amersfoort werd geen voorrang verleend door een Duitse autobestuurder. Na de aanrijding draai de de auto van de Nederlander om zijn as en botste tegen de auto van een 34- jarige Belg. Bij deze aanrijding ontstond grote schade aan de drie betrokken auto's, maar raakte niemand gewond. Op de Kadijksweg gebeurde dinsdag middag een aanrijding tussen twee bromfietsers. Een meisje uit Oosterend verleende met haar brommer geen voorrang aan een bromfietser uit Den Burg. Met onbekend letsel moest het meisje naar het ziekenhuis worden ge bracht. Een auto van een 20-jarige inwoner van Renkum werd dinsdag beschadigd, toen de drempel bij de ingang van cam ping Kogerstrand omhoogklapte, terwijl hij naar buiten reed. Door de klap vloog de imperiaal van de auto Het mecha niek van de drempel was in de war ge bracht doordat twee fietsers te zelfder tijd passeerden. Ook de afgelopen week werden op Texel weer een groot aantal diefstallen gepleegd. Donderdagochtend werd uit een fotowinkel in Den Burg een film camera met zoomlens gestolen van het merk Revue. Een Duitse toeriste raakte in de nacht van donderdag op vrijdag haar Puch brommer kwijt, die ze geparkeerd had op de Stenenplaats in Den Burg. Op camping Dennenoord werd bij één van de daar geplaatste caravans een rode Batavus herenfiets en een bronskleurige Gazelle damesfiets gesto len. Deze diefstal vond plaats van dinsdag op woensdag. Portemonnee Een inwoner van Leusden die in jeugdherberg de Eyercoogh overnacht te raakte een portemonnee kwijt met /160, Hij had de portemonnee op zijn bed gelegd en was gaan douchen. Toen hij terugkwam was het geld ver dwenen. Een onderzoek van de politie onder andere gasten van de Eyercoogh leverde niets op Een inwoner uit Den Haag heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van de achterlichten van zijn Ford Taunus. De wagen stond donderdag op de Rozendijk geparkeerd. Van een auto die op de Hoornder- weg geparkeerd stond werden donder dagavond tussen negen en elf uur de kentekenplaten gestolen Deze auto be hoorde toe aan een Texelse vrouw. In de Herenstraat in Den Hoorn werd in de nacht van donderdag op vrijdag een auto opengebroken die toebehoor de aan een inwoner van Den Hoorn. Ontvreemd werden twee rijbewijzen, het kentekenbewijs, verzekeringspa pieren en bootkaarten. Ook een auto op het parkeerterrein bij camping Dennenoord werd vrijdag opengebroken. Uit deze wagen, die toebehoorde aan een 23-jarige inwoner uit Rijnsaterwoude werden twee luidsprekersboxen gestolen. Leren tassen Een niet afgesloten Union herenfiets werd zaterdag bij het zwembad in Den Burg gestolen. Een Duitse motorrijder die van zater dag op zondag in de open lucht bij paal 9 overnachtte, heeft deze goedkope overnachtingsplaats desondanks duur moeten bekopen. Van zijn motor wer den twee leren tassen gestolen waarin zich een motorpak bevond. De waarde van het gestolene bedraagt HOOO, In Oudeschild werd een fiets gesto len die zich in een schuurtje achter een woonhuis bevond. Bij paal 15 werd woensdag een surf- pak gestolen van een inwoner van Am stelveen, die even was gaan zwemmen en zijn surfspullen onbeheerd had ach tergelaten. De Engelse Cathie Newman draagt het werkstuk, dat door de vijftien jongeren werd gemaakt, over aan M. Mantje van Staatsbosbeheer. Een tent van iemand uit Raams- donksveer werd donderdag vernield en leeggestolen De scheerlijnen, tentstokken en haringen werden ver nield, terwijl kleding die in de tent aan wezig was, werd meegenomen Van een toerist uit Honselaarsdijk werd zaterdag een spijkerjasje met zijn paspoort en sleutels gestolen toen hij op een terras zat in De Koog. Uit een auto van Duitse toeristen werden zondag twee paspoorten gesto len. De auto stond bij het vliegveld. De inbrekers kwamen binnen door een raampje stuk te slaan. Terwijl op de achtergrond nog druk wordt geploeterd, zetten de eerste zwemmers uit Den Helder voet aan wal op Texelse bodem. In. snelste Texelaar Peter Haker.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2