Evenementen van 7 tot en met 15 augustus 1982 Welkom op Texel Zaterdag 7 augustus 1982 Zondag 8 augustus 1982 Maandag 9 augustus 1982 Dinsdag 10 augustus 1982 r5\® - Verzoek van Staatsbosbeheer ®A M An unsere deutschen Gaste „Texeltoerist" hoort erbij Uitgave: b.v. v/h Langeveld en De Rooy Postbus 10, kecreakti^el Bij ons zijn „vreemdelingen'' altijd wel kom geweest. Al in de tijd van Tromp en De Ruijter was de Texelse gastvrijheid spreekwoordelijk. Vandaag is het nog precies zo, niet in de laatste plaats omdat het eiland voor een belangrijk deel moet bestaan van het toerisme. Ik ben ervan overtuigd dat de Texelaars hun best doen om het u naar de zin te maken, want ze willen graag dat u volgend jaar (en liefst nog wat eerder!) wéér komt. Als gemeentebestuur voe ren we een beleid dat is gericht op gematigde ontwikkeling van de toeris tische accommodatie en voorzieningen, zonder dat de natuurlijke schoonheid en de rust van het eiland daaronder lijdt. Want we willen de kip met de gouden eieren natuurlijk niet slachten. Met het oog op dat laatste vraag ik u ons een beetje te helpen bij het mooi houden van het „gouden boltje", zoals Texelaars hun eiland graag noemen. Houdt u aan de voorschriften, rij niet te hard, drink niet te veel, laat uw zorgen achter op het vasteland en doe voor de rest waar u zin in hebt zolang het anderen niet hindert. Probeer van uw Texelvakantie wat méér te maken dan een periode van nietsdoen. Als u deze gratis krant en de „Texeltoerist" doorbladert, zult u zien dat er op het eiland heel wat te beleven is. Ik hoop van harte dat de weergoden u welgezind moge zijn en dat u met volle teugen zult genieten van wat Texel u heeft te bieden. J. A. Engelvaart Burgemeester van Texel &B-52-2S Vanaf 12.00 uur wordt in en om een grote circustent op het achterste par keerterrein aan de Nikadel in De Koog de Nederlandse Rodeo Truckers Parade gehouden. Dit is een festival van de mooiste trucks van Nederland, waar iedereen kennis kan maken met de truckerswereld en ook zal de mooiste truck van de dag gekozen worden. Er 'uilen 50-80 trucks aanwezig zijn. In de zaal van hotel De Lindeboom- Texel treedt vanaf 21.00 uur het roek- theater „Werk in Uitvoering" op. Het programma heet „Fata Morgana" en wordt omschreven als een muzikaal zo- meravontuur dat je wildste verwach tingen overtreft, een oase in een woes tijn van luchtbedden, verveling en tafel voetbal. In de voorverkoop bij de VVV kantoren op Texel kosten de kaarten f 5,— en aan de kassa bij De Lindeboom aan de Groeneplaats in Den Burg f6, In de nacht van zondag op maandag houdt R.C. Bornrif een nachtrit te paard. Om 4 uur 's nachts vertrekt men bijgelicht door de volle maan, vanaf Bornrif naar het strand. Halverwege de tocht gaat de zon op en wordt een stop gemaakt om koffie en aen broodje te nemen. Als de zon helemaal op geko men is wordt door het bos terug gereden naar Bornrif waar men om ongeveer half acht aankomt. De kosten van de tocht zijn ƒ45, inclusief brood jes en koffie, graag van te voren aanmelden. R.C. Bornrif ligt aan het Mienterglop nabij het centrum van De Koog en is van daaruit gemakkelijk te vinden. verdeeld over twee klassen: de zware wagens, waarin 50 rijders aan de start zullen komen en de VW keverrace met 32 deelnemers. De wedstrijden begin nen om 14.00 uur en de entreeprijzen zijn ƒ7,— voor volwassenen. Kinderen tot en met 11 jaar betalen f3, In de nabijheid van het crossterrein zijn vol doende parkeerplaatsen waar gratis ge stald kan worden. Als de toeschouwers de aanwijzingen van de rijkspolitie stipt opvolgen, dan zorgen zij voor een vlotte verkeersafwikkeling naar en van het crossterrein. SV De Koog houdt een crossloop door bos en duinen voor wedstrijd- en recre atielopers. De wedstrijdlopers lopen 8600 meter en recreatielopers 4300 me ter. De start is om 19.30 uur vanaf het voetbalveld van SV De Koog aan de Boodtlaan (inschrijven vanaf 18.15 uur). Het inschrijfgeld bedraagt /3,50 p.p. en elke deelnemer ontvangt een medaille, terwijl de eerste drie van elke categorie een beker ontvangen. In de N.H. kerk in De Koog begint om 19.30 uur een zomeravonddienst. In de zaal van hotel De Lindeboom- Texel treedt vanaf 21.00 uur het roek- theater ,,Werk in Uitvoering" op met het programma ,,Fata Morgana". Kaar ten kosten in de voorverkoop bij de VVV kantoren f5, en aan de kassa bij De Lindeboom f5, Maandag is er markt in Den Burg. Op deze markt die tot ongeveer 13.00 uur duurt zijn van 10.00 tot 12.00 uur Recre- aktief leiders in hun gele jacks aanwezig die deze krant uitdelen. Daarnaast willen zij alle verdere informatie over het recreatieprogramma geven. De infor matie kunt u natuurlijk ook bij alle activiteiten krijgen. Op het strand bij paal 28 aan het eind van de Krimweg bij De Cocksdorp wor den van 14.00 tot 16.00 uur strandspe- len gehouden door Recre-aktief. Er zijn tal van verschillende spelen waar ieder een vrijblijvend aan mee kan doen. Er is hockey, voetbal, volleybal, touwtrekken en verschillende kleine spelmaterialen. Ook is er een grote strandbal. Van 14 00 tot 16.00 uur is het bij goed weer mogelijk het kerkje van Den Hoorn te bezichtigen en te beklimmen. Er zijn ook tekeningen van Anton Pieck, bouwplaten en boekwerken over het kerkje te verkrijgen. De inschrijving voor een volleybaltoer nooi bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp start om 18.40 uur. Meedoen kost 1,50 p.p. en is mogelijk voor iedereen van 12 jaar en ouder. Inschrijven is mogelijk met teams van zes personen maar ook als je alleen komt, kun je in een team geplaatst worden. Kom wel op tijd zodat om 19.00 uur met het toernooi begonnen kan worden. Om 19.00 uur start op het sportterrein van camping Dennenoord aan de Grensweg (te bereiken via zijweg 11) recreatief minivoetbal met aangepaste regels, ledereen vanaf 14 jaar (ook dames) kan meedoen voor ƒ1,50 p.p. Inschrijven kan per team van 6 personen maar ook als u alleen bent, kunt u meedoen. Ook hier geldt: tijdig inschrij ven. Om 20.00 uur start in De Schuilhut in de Parnassiastraat in De Koog een dia voorstelling over Texel. Vanavond treedt in discotheek Question in Den Burg Anita Meyer op. De entree is f3, p.p. Vanaf het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp start om 22.00 uur een avondoriëntatietocht voor het hele gezin. Inschrijven is mogelijk vanaf 21.30 uur en de kosten zijn f2,— p.p. Aan de hand van verschillende routes en opdrachten wordt u de weg gewezen. Onderweg worden de deel nemers op soep getracteerd. In het dorpshuis van Den Hoorn, De Waldhoorn in de Herenstraat, speelt vanaf 21.00 uur de amateurrevuegroep ,,Op de Bonnefooi". Het programma ..Eén toerist maakt nog geen zomer" belicht verschillende vakantietoestan den zoals het weer, de naaktstranden, de wachttijden bij de boot en ook andere dingen die met de vakantie op Texel te maken hebben. De Windsurfclub Texel organiseert een windsurfwedstrijd bij Dijkmanshuizen (aan de waddendijk tussen Oosterend en Oudeschild). De inschrijving is om 9.30 uur en de start is om 10.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt voor leden f5,— en voor niet-leden ƒ10, Voor leden telt deze wedstrijd mee voor het clubkampioenschap terwijl er voor iede re deelnemer een leuke herinnering is. Op het terrein van Nic Dros aan de Genteweg nabij Oosterend organiseert de MAB-club Texel een autocross. Aan deze autocross nemen allemaal vermaarde Texelse coureurs deel. In totaal komen 82 rijders aan de start, Om 10.00 uur start vanaf camping De Koorn-aar aan de Grensweg (te bereiken via zijweg 11) een fietspuzzeltocht voor het hele gezin. Deze tocht voert u aan de hand van verschillende routes en op drachten door een groot deel van midden Texel. Onderweg is een post opgenomen om u van een kopje soep te voorzien. De inschrijving start om 9.30 uur en deelname kost f2,— p.p. Op het strand bij paal 20 aan het einde van de Badweg in De Koog zijn de Recre-aktief leiders van 14.00 tot 16.00 uur aanwezig om strandspelen te hou den. Met deze in gele shirts gestoken mensen, kunt u veel verschillende spe len doen, zoals hockey, touwtrekken, voetballen, volleyballen en ook een grote speelbal is op het strand. Om 14.00 uur start vanaf De Schuilhut in de Parnassiastraat in De Koog een kerkentocht langs Texelse kerken met eigen auto's. Bij goed weer is het mogelijk het witte kerkje van Den Hoorn te beklimmen en te bezichtigen. Het is opengesteld van 14,00 tot 16.00 uur. Ook zijn schilde rijen, bouwplaten en boekwerkjes van het kerkje te verkrijgen. De sportvisclub Texel houdt een zeevis wedstrijd op het strand bij paal 9. Dit is aan het einde van de Witteweg bij Den Hoorn. De aanvang is 19.00 uur en de kosten zijn ƒ5,— p.p. voor volwassenen en ƒ4,— voor personen tot en met 16 jaar. Het voorgeschreven aas voor deze wedstrijd is pieren, bliek of spiering. In discotheek Question in Den Burg is vanavond vanaf 21.00 uur Avro's Top- pop. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 20.00 uur een dia voorstelling van vogelwachter C. Kok over de flora en fauna van Texel. Entree ƒ2,50 voor volwassenen en kinderen tot 14 jaar betalen ƒ1, Op de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog start om 18.40 uur de inschrij ving voor een volleybaltoernooi. Mee doen kost ƒ1,50 p.p. en inschrijven is mogelijk met teams van zes personen. Wie alleen komt kan ook altijd in een team geplaatst worden. Kom wel op tijd zodat om 19.00 uur het toernooi van start kan gaan. Het toernooi duurt tot de duisternis invalt. In het Eierlandsche Huis aan de Klimp straat in De Cocksdorp wordt vanaf 20.00 uur een talentenjacht met bingo gehouden. Iedereen die denkt dat z'n talenten nog (teveel) verborgen zijn, kan hier voor het voetlicht treden. In de N.H. kerk in Oosterend wordt een orgelconcert gegeven door Jaap Kroo- nenburg. Medewerking geeft de bas- bariton Hanry Blackmon. De aanvang is 20.15 uur. Staatsbosbeheer heeft in het Texelse bos allerlei voorzieningen aangelegd zoals wandel-, fiets-, en ruiterpaden, speelweiden en barbecueplaatsen, waar iedereen kosteloos van gebruik kan maken. Ook het uitzetten van speur tochten is toegestaan, mits de route de bestaande paden aanhoudt. Niet toege staan is de markeringen daarvan met spijker aan bomen te bevestigen. Denkt u er om het aanduidingsmateriaal na afloop van de tocht weer te verwijde ren? Problemen ontstaan vaak bij het houden van een zg. dropping. Door on voldoende toezicht laten deelnemers nogal eens een spoor van vernielingen achter en verstoren dikwijls de rust. Om enig toezicht mogelijk te maken, ver zoeken wij u nachtelijke droppings steeds tijdig te melden. Voor bepaalde spelactiviteiten is het wenselijk van bestaande paden af te wijken. In som mige gevallen is dit mogelijk, doch uit sluitend na overleg met Staatsbosbe heer, telefoon 02220-2646. DE KOOG Itl^VJrrtslP.ire'Sc Schumakersweg Pelikaanweg Califormeweg Kogerweg Gerritslanderdi|k|e Rozenduk DEN BURQt Gasthuisstraa \v5( 8 j.Keesomlaan Westerweg 7(7 En nun Hoornderweg li-.-ml., Zuid Haffel Ftedoi Amaliaweg Mo:'/, i-r De Re De Pontweg, de verbinding tussen veerhaven en De Koog, is de belan rijkste verkeersader van Texel. Om i bestemming op het eiland vlot te ku nen bereiken moet u letten op de wegen die allemaal een naam hebb maar ook een nummer dragen. Als een publicatie van een recreatiebedrijf in de aankondiging van een eveneme wordt gesproken van „zijweg d y wordt een zijweg van de Pontweg t doeld. Het nummer heeft niets te mak met de nummers van de kilometerpal op het strand. Zijweg negen loopt d niet naar het strand paal 9. Auch die deutschen Touristen sind a- unserer Insel herzlich willkommen. D< halb ist es schade, dass es uns a finanziellen und technischen Gründ nicht moglich ist, Recre-aktief kral: auch in deutscher Sprache herauszug ben. Die Übersicht der einzelnen G schehnisse ist jedoch in leichtverstan licht hollandische Sprache gefasst, v glauben deshalb auch dass sie f unsere deutschen Gaste einigermassi 2 verstandlich ist. Sollten Sie trotzde noch Verstandnisschwierigkeiten hab< dann können Sie sich jederzeit an c Texelaner wenden, die Ihnen bestimr helfen werden. Redaktion. In en bi] zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur een sport- en spel- instuif gehouden voor de jeugd. Er wor den spelen in het water gedaan maar ook op de zonneweide is van alles te doen. Voor de toegangsprijs van het zwembad kan iedereen meedoen Abonnementhouders kunnen er zo in. Wie geen abonnement heeft, kan met een aantal vriendjes en vriendinnetjes een tienbadenkaart kopen zodat het per persoon weer iets goedkoper is. In de Dorpsstraat in De Koog is van 14.00 tot 21.00 uur braderie. Naast vele kraampjes en stands zijn er ook een aantal attracties, zoals botsautootjes, verschillende demonstraties en goo- chelacts en als super speciale attractie treedt vandaag de jazzband Super- lights Quintet" op met Obie Jessie, Peter Guidi, Essiet Essiet, Don Mumford en Rene van Helsdingen. Deze Recreaktief-krant maakt melding van alle dagelijks wis selende evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excursies, bowling, mini-golf. Jan Plezier, exposities enz. Daar voor verwijzen wij naar Texel toerist, 'n gedeeltelijk in kleur uitgevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor ƒ1,90 te koop is. In Texeltoerist komt een platte grond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienstregeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fietsen, paarden, bolderwagens, visboten, adressen en openings tijden van bankvestjgingen, artsen, autodealers, 'postkantoren en nog veel meer, waaronder telkens wisselende actuele artikelen en vele tiental len tips en wetenswaardigheden. De „Texeltoerist" met gratis bij lage vormen en compleet Texels informatiepakket. Gauw halen dust

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 4