Meisje uit Hilversum is nieuwe Miss Texel High Plain Drifter Miss Texel Diefstallen Vijfde strandloop Den Hoorn Jeugdsurfwedstrijd PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 10 AUGUSTUS 1982 Van een 46-jarige man uit Enschede werd woensdag een rugzak ontvreemd nabij camping Loodsmansduin. In de rugzak bevonden zich verschillende kle dingstukken en een fototoestel met een totale waarde van ƒ400, Van een vrouw uit De Koog werd don derdag een rieten tas gestolen met daarin haar rijbewijs, kentekenbewijs, sleutels, bankcheques, een bankpasje en toilet artikelen. De vrouw had de tas enige tijd onbeheerd achtergelaten in een hotel in De Koog. Jassen Van een jongeman uit Amsterdam die in jeugdherberg de Eyercoogh verbleef, werd zaterdag een paar schoenen gesto len. In dezelfde jeugdherberg werd een jas ter waarde van ƒ120, ontvreemd, die toebehoorde aan iemand uit Twello. Eveneens een jas werd gestolen in een bar-dancing in De Koog. Deze diefstal vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. De jas behoorde toe aan iemand uit Wychen. Ook werd die nacht en uit dezelfde dancing de jas gestolen va een Rotterdammer. Zwaan De bewoonster van een huis aan c Bakkenweg heeft bij de politie aangifi gedaan van diefstal van een zwari mannetjeszwaan. Het zwanenpaar i haar tuin had een nest en broedde or beurten. Het wordt daarom uitgeslote geacht dat het dier zelf is weggevlogei De dief van de zwaan moet een kenni zijn geweest die goed wist hoe zwane gehanteerd dienen te worden, omdat c betreffende zwaan nogal agressief wa« De diefstal vond in de nacht van zonda op maandag plaats Uit de Tiffany Pub in De Koog hebbe onbekenden zondag een antieke olie lamp gestolen met een waarde va ƒ300, - Fototoestel Uit een auto van een inwoner va Heerenveen werd zondag een radio-ca: setterecorder gestolen. De auto stond o het parkeerterrein bij de Nederlanden. Van een inwoner van Bilthoven die wa gaan zwemmen bij paal 20 werd zonda zijn fototoestel met toebehoren gestoler Het geheel vertegenwoordigde ee waarde van meer dan negenhonder gulden. De vijfde strandloop op het strand b paal 9 trok afgelopen zondag 75 dee nemers. Met opkomend water en hi( en daar zachte plekken in het parcour werden geen recordtijden gelopen. D uitslagen waren als volgt: Jeugd t/m 14 jaar, 4 km: 1. Fran Groeskamp, Den Hoorn 16.26; 2. Arje Boerhorst, Den Burg 17.52; 3 Ro Boogaard, Den Burg 17.57, 4. Andr Boogaard, Den Burg 18.04; 5. Denni van Bavel, Den Helder 19.14. Vrouwen 4 km: 1. Ursula Keil, Duit: land 17.42, 2. Jeanette Lueck, Güterj loh 18.37; 3 Nel Bruining, Den Hoor 18.51; 4. M. van de Wetering, Den Bur 19.23; 5. Vera Bakker, Den Hoor 19.32. Mannen, 8 km: 1 Minne Goéngc Den Hoorn 28.14; 2. Theo Franchimor Den Hoorn 29.10, 3. Jan Zijm, Den Bur 29.40, 4. Frank Buijtenhuijs, Den Hoor 30.08, 5. Piet Bakelaar, Den Burg 30.2( Vrouwen 8 km: 1. Sandra Parlevlie: Den Hoorn 41.29. Bij de inschrijving van de laats! strandloop op zondag a.s. ligt het klai sement ter inzage. De prijsuitreikin voor het klassement is zondag na afloo van de strandloop in het strandpaviljoe bij paal 9. ledereen die nu drie keer hee meegelopen kan nog in het klassemei worden opgenomen door ook aan d laatste strandloop mee te doen. De sta is weer om 19.00 uur. Alle meisjes die meededen aan de miss - verkiezing. Ik kom toch even met mijn kop Uit het gewemel der toeristen Niet alleen omdat mijn fans Mijn pennevruchten misten Maar ik was even in de tent Waar Miss Texel werd gekozen Dat werd daar op een podium Deskundig uitgeplozen De entree sloeg een stevig gat In 't financiële laatje Maar u kent het spreekwoord van die bok Met dat bewust blaadje Vlak naast mij zaten Jan en Aag Een echtpaar uit de polder Aag zei: die missverkiezingen Fiend ik je reinste kolder Maar ik doe 't allien voor Jan Laat hem een keer genieten Hij zit de hele seumer al In 't hooi en in de bieten Zij volgden samen met hun blik Het vrouwlijk schoon daar boven Al kwam een dikke oosterbuur Soms in het beeld geschoven Aag zei, 'k zou niet graag meedoen, t Jan Want ik ben al aan 't verwelken Maar ik ga ook steeds voor dag en dauw Met jou de koeien melken We moeten, en dat is een feit Wat nemen en wat geven Je ken nou eenmaal, da's toch waar Van een knap gezicht niet leven Ja, zei Jan, ze benne mooi Maar ik wil jou toch niet missen Morgen melk ik Agie twee Dan heb ik tóch een frisse Ja, zei Agie, dat is waar Je hebt geliek hoor ouwe Je hebt koeiemis en klatergoud Zo moet je 't maar beschouwe Zij zijn vertrokken, hand in hand Jan pot en Agie deksel Maar voor mij stond er slechts een ding vast Aag was voor Jan Miss Texel. K. Bonne. Wie denkt dat het mooiste meisje van Texel automatisch ook miss Texel is, heeft het mis. Evenals vorig jaar viel deze eer te beurt aan een meisje van de vaste wal: Margo van der Laak uit Hilversum. Ze werd door de jury gekozen tot allermooiste tijdens de miss verkiezing die donderdagavond in de grote tent aan de Nikadel in De Koog werd gehouden. Haar zusje, Monique, werd tweede en derde werd de uit Den Helder afkomstige Sheila Shell. De beste Texelse was Jeanette Zijm die op de vijfde plaats eindigde. Wie miss Texel zou worden was vooral in het begin erg spannend. Ron Brandsteder die het gebeuren presenteerde dacht dat de Texelse Miriam Bonne een goede kans zou maken om als eerste te eindigen. Brandsteder zat daarmee dus fout, maar zorgde wel voor de nodige spanning. Meer nog dan andere evenementen bleek de Texelse miss verkiezing in een behoefte te voorzien. Maar liefst 2400 mensen wisten donderdagavond de weg naar de tent aan de Nikadel te vinden en dat was voor de organisatie een grote verrassing In feite had men maar op 1700 mensen gerekend en in de tent ontstond hier en daar dan ook ge harrewar om zitplaatsen. Overigens was dat de enige wanklank want voor de rest heeft de organiserende De Koog Pro motion een puik stuk werk afgeleverd. Precies op tijd en volgens een strak schema werden de programma-onder delen afgewerkt en het publiek hoefde zich geen ogenblik te vervelen Opval lend was dat vooral veel ouderen getuigen waren van het Miss spektakel. Ofschoon de miss Texel verkiezing was georganiseerd door De Koog Pro motion werd dit jaar samengewerkt met Panorama". Dit weekblad zorgde voor de prijzen en bovendien was afge sproken dat het meisje dat eerste zou worden bij de Texelse miss verkiezing mee zou doen aan de miss Panorama verkiezing. Deze miss Panorama verkie zing werd zaterdag gehouden in het Hilton hotel nabij Schiphol en de Hilver- sumse miss Texel gooide hier hoge ogen. Ze werd tweede en volgens een aantal toeschouwers zou ze zelfs eerste hebben moeten worden De miss Pano rama titel ging nu naar een meisje uit Harderwijk en ze won daarmee een auto. Niet krenterig De prijzen bij de Texelse miss verkie zing waren ook niet mis. Margo van der Laak kreeg een bontjas ter waarde van duizend gulden, een fototoestel en een reis naar een zonnig land. In dat land wordt van haar een fotoserie gemaakt die zal worden gebruikt voor de Pano rama jaarkalender. Haar zusje Monique die tweede werd kreeg een diamanten ring ter waarde van ƒ3500, en Sheila Shell uit Den Helder die derde werd ging met een aquarel van Hans .van der Klift en het aanbod om een aantal keren gratis gebruik te maken van de sauna in De Koog naar huis. Aan de Texelse miss verkiezing deden 17 meisjes mee, waar van er acht van Texel afkomstig waren. De afsluiting van de missverkiezing werd gevormd door een bijzonder sfeer volle prijsuitreiking. Winnares Margo kreeg haar bontjas omgehangen door presentator Ron Brandsteder die de avond op bijzonder leuke wijze ver zorgde Brandsteder werd bijgestaan door de Texelaar Aris van Zeijlen die Margo de bij het miss Texelschap be horende sjerp omhing. De miss Texel van afgelopen jaar, Martine Koningen uit Badhoevedorp, zette Margo tenslot te een kroontje op. Dit kroontje was door de juwelier Schaap uit Amster dam beschikbaar gesteld voor dit doel en was bijzonder kostbaar. Het was ver zekerd voor een bedrag van ƒ150.000, en werd in de tijd voorafgaand aan de missverkiezing bewaard in de safe van de Rabobank in Den Burg die deze safe gratis beschikbaar had gesteld. Repetitie De meisjes die meededen aan de ver kiezing brachten de ochtend door in De Toekomst in De Koog waar de gene rale repetitie plaatsvond. Verder waren fotografen uitgenodigd van landelijke dag- en weekbladen om plaatjes te schieten van de deelneemsters maar aan deze uitnodiging had niemand gevolg t gegeven. Er waren zelfs geen fotografen van Panorama aanwezig. In de Toe komst heerste een wat zenuwachtige en giechelige sfeer en dit zou, naarmate de aanvang van de missverkiezing naderde alleen nog maar erger worden. Van onvriendelijke rivaliteit tussen de deel nemende dames was echter geen spra ke. Het avondprogramma werd opgeluis terd door een bijzonder goed optreden van de Millionaires. Oorverdovend maar wel swingend en bepaald de sfeer ten goede komend. De groep Victim zorgde voor goede begeleidingsmuziek tijdens de missverkiezing Helaas waren de meeste bezoekers minder te spreken over het optreden van Doris D and the Pins: veel play back werk, dat niet vermocht te boeien. Tijdens de eigenlijke verkiezing werd duidelijk dat een aantal meisjes zich zeer geroutineerd wist te presenteren en de indruk wekte al vaker aan dit soort evenementen te hebben meegedaan. In dit verband moet helaas gezegd worden dat de presentatie van enkele Texelse meisjes nogal harkerig overkwam. De jury werd gevormd door Elly Koot (ex miss Europa en bekend fotomodel), Katinka Bleeker (fotografe) en de Texelaars JarinÉj Moll, Cocky Penha en Liza Reijarts. Het was aanvankelijk de be doeling dat ook de hoofdredacteur van Panorama in de jury zou zitten maar deze was verhinderd. Ook was het de bedoeling dat er een mystery guest zou zijn. Hoge bedragen De gedachten gingen uit naar een bekende zangeres als Patricia Paay of Donderdagavond om 18.30 uur houdt de Wïndsurfclub Texel een surfwedstrijd voor de jeugd op het surfstrandje Dijk manshuizen. Deze wedstrijd telt mee voor het Jeugdclubkampioenschap Deelname is voor leden gratis en voor met-leden ƒ2,50. Onbewogen rijdt een vreemdeling het stadje Lago binnen, waarbij hij het graf passeert van de toenmalige sherrif, Jim Duncan Tijdens zijn bezoek aan de kapper wordt hij lastig gevallen door drie doorgewinterde boeven, die echter het loodje leggen tegen de razendsnelle vreemdeling. Door zijn koelbloedigheu vragen de burgers van het stadje hen om bescherming tegen drie revolver helden die terugkeren na een jaar ge vangenis, waarin ze destijds door hui toedoen zijn terechtgekomen. D< vreemdeling accepteert het en bereid hen een zeer warme ontvangst waarbi het anders zo rustige stadje verandert if een laaiende hel. Na zijn taak volbrach te hebben verlaat de vreemdeling wee even onbewogen het stadje, wederorr het graf van Jim Duncan passerend waar nu staat te lezen Hij ruste if vrede". Clint Eastwood die de rol van di vreemdeling vertolkt tekende ook voo de regie. ,,High Plains Drifter" is te zier als woensdagwestern. De toegang i< vanaf 16 jaar. Miriam Bonne en Ron Brandsteder. Ron was ervan overtuigd dat Miriam de nieuwe miss Texel zou worden. een zangeres van Luv, maar gezien de hoge bedragen die dit soort dames voor hun medewerking plegen te vragen werd van een mystery gast afgezien. De heer Kalusche uit Den Hoorn werd nu aan de jury toegevoegd. De goed georganiseerde en span nende verkiezing is zowel voor de deel neemsters als voor het publiek een ple zierig gebeuren geweest. Door Vara radio werden er opnamen van gemaakt, maar wanneer die uitgezonden zullen worden is nog niet bekend. In het weekblad Panorama zal uitgebreid aan dacht worden besteed aan de Texelse missverkiezing. De organisatoren zijn Joost Coutinho en Bert Moll buiten gewoon erkentelijk voor de hulp die ze achter de schermen hebben verleend. Binnen De Koog Promotion waren vooral F. Dijkstra en Anette van Rossum verantwoordelijk voor de organisatie. De Texelse meisjes die meededen wa ren: Anja Bremer, Miriam Bonne, Jeanette Zijm, Jolanda van Heerwaar den, Carlien Schraag, Kina Odding, Mi Jing Li en Evelien Keijser. De prijsuitreiking. Eerste prijswinnares Margo van der Laak mag plaats nemen op de kostbare antieke stoel die door Jelle Wiersma voor het evene ment ter beschikking was gesteld. Verder van links naar rechts derde prijs-winnares Sheila Shell, Aris van Zeijlen, Monique van der Laak (tweede prijs) en Ron Brandsteder.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6