/M3END4 FAMILIEBERICHTEN Diefstallen Bemeente verwacht veel animo voor „bijdrage ineens" Passage naast Hema open IS IOAG 13 AUGUSTUS 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Een groep Duitse jongeren heeft aandagochtend bij het stalletje van in juwelier op de Groeneplaats enkele aveerplaatjes en oorringen gestolen, jen de diefstal ontdekt werd, werden i grafeerplaatjes weer teruggegeven, laar later bleek dat de Duitsers enkele Drbellen hadden gehouden. Door de olitie wordt getracht het gestolen goed snog terug te krijgen. Bij garage Kaczor in Den Burg werd lor onbekenden een bord gestolen aarop stickers te koop werden aange- aden. Van badgasten op camping Loods- iansduin werden twee visstoeltjes ge- olen die later bij andere gasten van de tmping werden teruggevonden. Blij- sns de lezing van degenen die de :oeltjes hadden meegenomen ging het slechts om ze even te lenen. In de nacht van maandag op dinsdag "ia erd een buitenlamp gestolen voor atel Tatenhove in De Koog. De lamp e( as f125, waard, ns Kompas Van een boot in de haven van Oude- ;hild is tussen 15 juli en 8 augustus een eptemeter en een kompas gestolen iet een gezamenlijke waarde van bijna ishonderd gulden. De dieven hadden ch toegang verschaft door een deur jen te breken. De boot behoorde toe -1 sn een inwoner van De Koog. Van een aan Duitsers toebehorende jto werd in de nacht van maandag op nsdag een imperiaal gestolen. De auto ond bij een hotel in De Koog. St< Verwacht wordt dat van regerings lege tegen het eind van dit jaar weer *en uitkering zal worden gegeven aan iensen meteen minimuminkomen. Het emeentebestuur veronderstelt dat zich oor deze eenmalige uitkering aanmer- elijk meer mensen zullen aanmelden an vorig jaar (toen door 273 personen en aanvraag werd ingediend) mede mdat nu ook kleine zelfstandigen in anmerking zullen komen. Besloten is aarom voor de Sociale Dienst een jdelijke administratieve kracht aan te ekken. Sinds maandag kan gebruik worden emaakt van de voetgangerspassage ussen de Hema in de Weverstraat en de Vaalderstraat. De passage komt uit bij Ie nieuwe bejaardenwoningen. In te- lenstelling tot wat velen blijkbaar den- en is het een openbaar (gemeentelijk) lad dat dus door iedereen gebruikt nag worden. Wie vanuit de Waalder- ;traat. Burgerhoutstraat, Jan Reijstraat .d, naar de Weverstraat wil, kan dus 'oortaan via een kortere weg en daarbij Ie Stenenplaats vermijden, wat vooral ioor ouderen aangenaam is. /anaf 19.30 uur kan bij De Schuilhut in 0€pe Koog meegedaan worden aan olksdansen. Inschrijfgeld ƒ1,— per enbersoon. t /an 14.15 tot 15.30 uur wordt op het itrand van De Koog (paal 20) een red Jingsdemonstratie gegeven. /rijdag 13 augustus n De Schuilhut in De Koog geeft ds. ft. W F. Waardenburg een dia-verslag ,'nl'an zijn reis naar Israël, aanvang 20.00 jur. J Maandag 16 augustus )onderdag 12 augustus n disco-dancing Question is vanaf >1.00 uur Avro's Toppop discoshow. n ,,De Hollebol" houdt Amnesty Inter- ïational een schrijfavond voor politieke j )evangenen, 20.00 uur. n het raadhuis vergadert de sportraad, lanvang 19.30 uur. n ..Azië" in Den Burg wordt een kla- an 'erjasdrive gehouden; 20.00 uur. n de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gege ten, aanvang 19.30 uur. Toegang ƒ1,50 Dinsdag 17 augustus Dp 19.30 uur begint in het raadhuis de aadsvergadering. n dorpshuis De Waldhoorn te Den ld( Hoorn geeft vogelwachter Kok een dia- ezing over de Texelse natuur; 20.00 S+iur. Of ilü Om 20.15 uur begint in de Hervormde <erk van Oosterend een concert van Jan Everaarts (hobo) en Dyo Wassink m (orgel), en Van 10.00 tot 12.00 uur wordt in en bij De Schuilhut in De Koog een program ma voor kinderen geboden. Om 14.00 uur start bij De Schuilhut een wordt verwezen naar het overzicht in kerketocht (tocht met eigen auto's de Recreaktiefkrant die bij deze Texelse langs diverse monumentale kerkgebou- Courant is ingesloten), wen van Texel). Tijdens de Koger braderie worden in de Hervormde kerk onder meer artikelen In de Hervormde kerk van De Cocks- uit de derde wereld verkocht. dorp wordt de dia-serie Texel in de jaargetijden" vertoond, aanvang 19.30 (Voor verdere en nadere informatie uur. Toegang ƒ1,50; kinderen ƒ1, haalde hij. Onwillekeurig nam hij het dekseltje er af, keek erin en plaatste het dekseltje er toen weer voorzichtig op. „Kunstig om dat kleine spul te maken," mijmerde hij. „Ik zou best eens willen zien hoe Koos dat doet." En alsof het idee nu pas bij hem op kwam: „Is meneer Van der Ploeg op zijn atelier?" Het meisje knikte „Zou hij het erg vinden als ik hem even stoor?" „Dat denk ik niet," zei ze vol over tuiging. „Nou, dan loop ik even door. Ik weet de weg hoor." „Zal ik in die tijd deze drie potjes dan voor u inpakken?" „Heel graag." Koos zat in zijn atelier. Hij zat wiebelend op de twee achterpoten van zijn stoel en hield zich in even wicht door de punten van zijn kolos sale laarrzen achter de poten van een ruwhouten tafel te haken. Hij hield een groot orderboek op zijn schoot. Hij keek op toen Van Benten binnen kwam. Zijn gezicht stond niet bepaald gastvrij. De hoofdinspecteur knikte en keek om zich heen Er was weinig veran derd sinds de eerste keer. In het grote vertrek van ongeveer vijf bij acht meter viel de oven het eerst op Met daarnaast de grote rekken waarop een hoeveelheid aardewerk stond af te koelen. Daarnaast een grote stapel kisten en een berg houtwol. Bij het raam stond een draaitafel Daarbij een grote kist afgedekt met een stuk plastic. Van Benten hield zijn ogen op de kist gevestigd. „Ik heb net een paar van uw kunstwerken gekocht."- „Ik ben zeer vereerd." Nog steeds met zijn ogen op de kist: „Een van de verkoopsters zei dat u hier was. Ik dacht, kom ik ga eens kijken hoe al dat moois gemaakt wordt." „Nou dan komt u helaas op het ver keerde moment." „Mag ik eens kijken wat daar in zit?" Koos keek de hoofdinspecteur een ogenblik onderzoekend aan en haalde toen zijn schouders op. „Als u dat graag wilt Er zit niets anders dan klei in." Van Benten trok het stuk plastic weg en begon hier en daar wat in de klei te prikken Hij voelde zich een kind dat stiekum met modder zit te spelen. ,,'t Is Jammer dat u geen demon stratie wilt geven." „Sorry, mqar ik heb we wat anders te doen." „Druk?" „Nogal ja." „En personeelsuitbreiding, zag ik." „Klopt." „Is uw vrouw er niet?" „Nee Van Benten zuchtte. De man was niet bepaald spraakzaam. Hij liep naar de rekken en bekeek een stel prul letjes van het model dat hij zojuist gekocht had Ze waren nog niet ge glazuurd. Hij pakte de een na de an der op en bekeek ze aan alle kanten. Aardige signatuur heeft u." Koos antwoordde niet. „Hè wat merkwaardig. In dit potje staat een ander teken." Hij hield een miniatuur gemberpotje omhoog. Het leek wel een chinees karakter Koos keek even op van zijn boek. „Die lever ik aan een Chinese winkel." „Aha, zo wordt de klant dus be lazerd." „De mensen willen nou eenmaal be lazerd worden.' „Een Chinese winkel hier in de stad?" Koos zuchtte demonstratief en gooi de het boek met een klap op de tafel. .Amsterdam. Van Houten knikte. „En dat spul wordt goed verkocht, neem ik aan." „Ik mag niet klagen." .Mooi, zo. Mooi zo. Enfin, dan ga ik maar weer eens," zei hij zonder ech ter enige aanstalten te maken. „Ik be grijp dat u het druk heeft Behalve uw artistieke werk moet u zich ook bezighouden met de zakelijke kanten. Verzorgt u het vervoer van deze ar tikelen ook zelf?" Koos liet de voorpoten van zijn stoel op de grond neerkomen. „Dat doet mijn broer." „Fred Kwint?" „Precies." „Dus uw broer zit ook in de zaak?" „Nee hij zit niet in de zaak. Hij vervoert alleen regelmatig deze ar tikelen naar Amsterdam Hij heeft een bestelwagen En ik betaal hem ervoor." Koos liep naar de leur. „Als u me nu zou willen excuseren, ik..." Op hetzelfde moment werd er op de deur geklopt. „Ik heb een besDreking." Van Benten haastte zich naar de deur. Niet zozeer om Van der Ploeg een plezier te doen, maar meer om zijn verregaande nieuwsgierigheid te bevredigen Koos had nu de deur ge opend en Van Benten stond oog in oog met Boersma de architekt. Boersma was een kennis van de hoofdinspec teur doordat ze elkaar al jaren iedere week op de kegelclub ontmoetten. Ze begroetten elkaar eerst verbaasd en toen geestdriftig „Ook toevallig dat ik je hier ont moet,' merkte Boersma op. „Waar was je trouwens vrijdagavond9" Hij wierp een vluchtige blik op Van der Ploeg die met een wat zuur lachje stond te wachten. .Ik heb in de krant gelezen dat je in een verduiveld moei lijke zaak zit." Hij zweeg en keek nog eens van de een naar de ander. „Je gaat hem toch niet arresteren hoop ik? Je zou een van mijn beste cliën ten beroven." Het was als een grapje bedoeld maar het dodelijk zwijgen van Van der Ploeg deed hem beseffen dat Het was erg rustig in het winkeltje van Koos en Erika van de Ploeg Er was geen klant te bekennen. Het ver koopstertje van de vorige keer keek hem met een zwoele Oosterse blik vanonder haar kunstwimpers aan, maar staakte geen sekonde haar ge sprek met een blond, kroesachtig meisje dat hij nog nooit gezien had. Ze was een grappige tegenpool van de donkerharige schoonheid die hem nu eindelijk met een gemaakt glim lachje tegemoet trad. „Kan ik ergens mee helpen, me neer?" Het volgende moment schoot er een vonkje van herkenning in haar ogen. „O, u bent het. Wilt u dat ik meneer Van der Ploeg voor u roep9" „Nee dank u. Straks misschien. Ik kom in de eerste plaats een kadootje kopen voor mijn zuster." „Wat had u gedacht?" „Tja, dat weet ik nog niet zo pre cies." In zijn hart genoot hij van de voorstelling. „Heeft u een nieuwe kol- lega?' vroeg hij, duidend op het blond je dat nu met overdreven ijver een paar zilveren armbanden stond op te wrijven. „Ja, ze is hier sinds een paar da gen. Sinds woensdag hè Els?" „Wat zeg je?" Het meisje keek op alsof ze de konversalie niet gevolgd had. „Je werkt hier toch sinds woens dag? Of was het donderdag?" „Woensdag was ik hier om te solli citeren en ik ben donderdag begon nen met werken." De donkere knikte instemmend en wendde zich toen weer tot Van Ben ten „Wat denkt u van een leuke sjaal?' „E pardon. O ja natuurlijk, een spaal..." Hij liep gehoorzaam achter haar aan naar de bak waarin de spaals nu netjes opgestapeld lagen. Hij keek nadenkend toe terwijl ze de ene sjaal na de andere voor hem uit vouwde. Dunne flodders die volgens Van Benten bij een iets minder voor zichtige aanraking ogenblikkelijk zou den scheuren. „Of liever een sieraad?" We heb ben beeldige zilveren armbanden uit India.. Kijkt u maar." „Tja," mompelde Van Benten nog eens aarzelend. Ze gaf het niet op. „Heeft uw zuster misschien een oude letterbak?" „Van Benten, nu geheel op de hoog te met dit voorwerp, knikte enthou siast „Nou, dan zijn deze zilveren miniatuurtjes misschien iets voor haar? Ze doen het altijd erg goed in zo'n kast," „Wat kosten ze?" Ze noemde de prijs Van Benten's gezicht betrok. „Ik had eigenlijk iets goedkopers in mijn hoofd. Ik heb namelijk ook al een boek voor haar gekocht, ziet u. Alles bijelkaar wordt het me dan te prij zig." „Ik begrijp het," zei ze liefjes. „Maar dan weet ik nog wel iets an ders voor u. Hier, deze potjes. Ze zijn bijzonder origineel: meneer maakt ze zelf U zult ze dan ook bijna nergens anders vinden.' „Ah!" Van Benten's gezicht klaarde op. „En ze zijn niet duur. voegde ze er met een triomfantelijk gezicht aan toe „Ja dat lijkt me wel wat." Hij be keek de potjes alsof hij ze nog nooit gezien had. „Zei u dat meneer Van der Ploeg ze zelf maakt9" „Jazeker. Hij maakt natuurlijk ook grotere dingen zoals die vazen en de ze kommetjes, maar als uw zuster een letterkast heeft dan lijken mij deze potjes een heel leuk kado „Inderdaad bijzonder aardig loog Van Benten „We verkopen ze erg veel." Ze was kennelijk helemaal op dreef Weer eens wat anders dan al die meisjes die niets anders deden dan je de weg naar de kassa te wijzen Vermoedelijk was de nieuwelinge mede oorzaak van haar vurige pogingen hem als een tevreden klant de winkel uit te wer ken Als ze zich altijd zo uitsloofde dan hadden Koos en Erika een goeie aan fiaar „En ik zei u al. ze zijn bijna nergens anders verkrijgbaar." „Bent u de enige zaak die ze ver koopt?" „Nee, meneer levert aan nog twee of drie zaken in Amsterdam Maar hier in de omgeving zijn we absoluut de enige." Van Benten hield het rode potje met deksel voorzichtig tussen zijn kor- te, dikke vingers. „Erg aardig." her hij teveel gezegd had. „Is dat zo? Ik wist niet dat je bouw plannen had Van der Ploeg?" Van der Ploeg voelde zich bepaald niet op zijn gemak en niet in de laat ste plaats omdat de hoofdinspecteur hem ditmaal met jij had aangespro ken „Och we gaan de zaak alleen maar wat uitbreiden." „Je beste klant, zei je, hè Boersma?" Van Benten knikte zeer begrijpend. ,Tja, ik zeg maar zo, de een z'n dood is de ander z'n brood. Je laat er in ieder geval geen gras over groeien „Ik weet niet wat u bedoelt. De don kere oogjes in het behaarde gezicht schoten wat angstig van de een naar de ander en bleven tenslotte op de hoofdinspecteur rusten. „Kom nou Koos. Ik bedoel op de dood van je schoonvader Heel naar natuurlijk dat zo n energieke en le venslustige man zo plotseling uit het leven wordt weggerukt. Dat zul je wel beamen.' Koos fixeerde de hoofdinspecteur net als een angstig konijn „Maar je kunt niet ontkennen dat het je eigenlijk verduiveld goed uit kwam. Of gaan de zaken zo voor spoedig dat de verbouwing allang op de agenda stond9" Koos rukte eindelijk zijn blik los, wrong zich langs de hoofdinspecteur het atelier weer in en antwoordde met een stem die snijdend moest klin ken: „Ik ben niet van plan op een dergelijke, insinuerende vraag in te gaan." Van Benten wenkte Boersma vrien delijk naar binnen. De arme man voelde zich absoluut niet op zijn ge mak. Van Benten was bang dat hij zich op zijn hielen zou omdraaien en weglopen „Tot ziens Boersma. waarschijnlijk ben ik vrijdag weer op de club. Ik heb goede hoop dot de zaak dan is opgelost." Hij knikte Van der Ploeg, die hem met een verbijs terd gezicht aankeek, vriendelijk toe en sloot de deur. Neuriënd liep hij de winkel in om de pakjes voor zijn zuster op te ha len. De gedachte aan het verbaasde gezicht dat ze zou zetten als hij met de prullen aan kwam zetten deed hem besluiten dat hij ze beter aan Tine Blazoen kon geven Dinsdagmiddag half vier. Blazoen via de intercom: „Mobilofoon, chef!" „Ik kom." Van Benten haastte zich naar de radio. „Ik rijd op dit moment op de Groe- neweg. Over." „Wat is er aan de hand,vroeg Van Benten aan Blazoen. „De bestelwagen van Kwint is uit gereden. Ze zitten op de Groeneweg „Groeneweg, dus dat betekent rich ting Amsterdam." „Ja." „Zwart is nog steeds niet gesigna leerd?" „Nee chef Van Benten zuchtte. Het begon erop te lijken dat die man onraad had ge roken. „Zeg Bakker dat hij precies zo te werk gaat als de vorige keer. Niets doen. Alleen heel voorzichtig volgen. Blazoen gaf de boodschap door „Denkt u dat de lading schoon is?" „Vermoedelijk wel. In ieder geval kunnen we niets rikeren Door onge duldig te zijn kunnen we net de hele boel ver prutsen." Blazoen zuchtte en stak een sigaret op. „Zei je dat Kwint achter het stuur zat?" „Nee, ik zei dat de wagen van Kwint is uitgereden. Het is dezelfde vent als de vorige keer die achter stuur zit. Kan Bakker geen foto van die man maken? Dan zouden we er mis schien achter kunnen komen wie het is." „Dat zou Bakker natuurlijk kunnen doen, maar het lijkt me nauwelijks de moeite waard. Waarschijnlijk is de chauffeur van ondergeschikt belang. Het gaat me erom de kopstukken te pakken te krijgen „Zwart?" „Onder anderen ja." „Boonstra?" „Misschien." „En iemand in Amsterdam?" Van Benten stak zijn sigarenpeuk opnieuw aan en knikte. Hij was er met zijn gedachten niet bij. „Let op Bakker komt er weer in." „Blazoen, ik geloof dat ik konkur- rentie heb. Een beige Peugeot zit me voortdurend in de weg. - Over." „Kenteken9 - over." „36 4431 HX - over „Sins wanneer zit hij ertussen? - over." „Sinds de Groeneweg. Direkt nadat we de laatste maal kontakt hadden. - over." „Waar zit je nu? - over." „Zowat zeshonderd meter voor de afslag Amstelveen. - over." „Zeg dat hij zich onzichtbaar maakt voor beide wagens." Van Benten's si gaar rolde van de ene mondhoek naar de andere. „En laatie uit zijn doppen kijken. O ja, en vraag hem of hij de man uit de grijze Peugeot kent." Blazoen herhaalde de opdrachten en de vraag „De man uit de Peugeot ken ik niet Ik schat hem op ongeveer vijftig jaar oud. Mager gezicht met bril. Hij heeft een hoed op en draagt een beige regenjas - over Een half uur lang wachtten Van Benten en Blazoen gespannen af De route was nog steeds dezelfde als de vorige maal. Tenslotte kwam Bakker weer: „Ik sta tegenover de boetiek ge parkeerd, maar aan de andere kant van de gracht. Ik maak gebruik van de verrekijker. De bestelwagen staat voor de deur van de boetiek. De Peu geot ongeveer tweehonderd meter er achter Er worden drie kratten uit de bestelwagen geladen en de winkel In gedragen De man van de bestelwagen is nu binnen. De Peugeot trekt op. Hij rijdt nu langzaam langs de boetiek. Hij rijdt door Moet ik hem volgen?" - over." (Wordt vervolgd) Gezocht schilderijen, gesigneerd C. v. H. (Texel). Rob Elings, Gra venstraat 16, Den Burg, tel. (02220)2941. Te k.a. Yamaha FS 1 bromfiets met valhelm, verkeerd in goede staat Te bevr. na 18.00 uur tel. (02220) 3105. Te k. i.g.st.z. vrieskist, 360 Itr. of te ruilen voor kleinere, kolenconfector en kleine Efel oliekachel. Tel. (02220) 2471. Hierbij willen wij familie, vrienden, kennissen, buren, Gemeentebestuur, bestuur Stichting Bejaar denzorg, ook namens kinderen en kleinkinderen, hartelijk danken voor de overweldigende belang stelling, in welke vorm dan ook bij ons Gouden Hu welijksfeest ondervonden Het heeft ons blij en gelukkig gemaakt. Ook de vlaggenhulde in de buurt werd zeer op prijs gesteld. J. Snitjer en F. Snitjer-Dogger De Houtmanstraat 24, Oudeschild. Te k. boottrailer. Tel. (02222) 389. Woningruil. Wie wil ruilen met onze 5-kamer- woning in Zaandam met voor- en achtertuin. 10 min. van Amsterdam, gezellige buurt Gevraagd eengezinswoning op Texel Tel. (075) 160957 Daar het niet mogelijk is u allen persoonlijk te be danken, betuig ik u, langs deze weg mijn oprechte dank en erkentelijkheid voor de blijken van belang stelling tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw PETRONELLA VAN HEERWAARDEN-DE VOGT. Mijn dank gaat in het bijzonder uit naar de buren, Pastoor Kolkman en het echtpaar Waverijn, die haar tijdens haar ziekte fantastisch hebben bijgestaan. M van Heerwaarden Boogerd 28, Den Burg Te koop 4 pups, 8 we ken oud. Duitse staanders. Klaas Mantje, Mienter- glop 11, tel. (02228) 280, b.g.g.(02248) 1646. Gevraagd voor enige tijd een aardige hulp voor alle voorkomende werk zaamheden Kinderspeel- boerderij De Mient, tel. (02226) 296. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Esther (Esther Maria) Simon Gieles en Rineke Gieles-Witte Texel, 9 augustus 1982, De Dageraad 55, 1797 SK Den Hoorn. Harry Bonne en Corry de Ridder gaan trouwen op vrijdag 20 augustus om 15.45 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Receptie van 20.00 tot 21.30 uur in De Schakel, Binnenburg te Den Burg. Ons adres: Klimpstraat 32, 1795 AL De Cocksdorp. Aan allen, die ons 40- jarig huwelijksfeest tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt, mede namens onze kinderen, heel hartelijk dank J. W Rijk A. C. Rijk- Van Hamersveld Gerritslanderdijkje 8, Texel. Zaterdag nog een keer die heerlijke gebakken vis in Oosterend. Te k.a. voetbalschoe nen mt. 33 34 en avond mavo-boeken. R. Graaf, tel. 3314 Kleurenfoto-vergr. app Krokus 35 SL. 7220,- (02228) 865. Te koop i.v.m. emigra tie: Miele wasmachine W 423, 2 jaar oud: 3 sterren Liebherr koelkast; butaan gasstel; dia-projector houten 2-persoons bed; plus verscheidene andere huishoudelijke artikelen Tel. 4163. Zaterdag laatste rommelmarkt in Ooster end. Het nieuwe winterzon programma van Hotelplan is binnen. Haal deze gratis brochure bij Reisburo Texel in de We verstraat. Te koop Simca 1974, pr. 7300,-. (02228) 250. 1000 Tel. Aangeb 2 achtweekse poesjes, waarvan één lap jespoes. Tel. 2215. Vermist herenfiets, merk Burgers, met trommelrem- men, kleur bruin. Tel. (02220) 2395. Autocross. Van de af gelopen cross kunnen nu foto's worden bijgesteld bij L R drukkerij. Te k. Ibanez Paul Stan ley git Pr. n.o.t.k. en fuzz 750, London City git. install. Zanginst. best. uit 2 zang- en 2 monit box verst 2x 200 watt echo Na 18.00 uur (022281 865. Wie wil 's avonds mijn twee kinderen van 3 en 4 jaar verzorgen tegen ver goeding. Tel. (02228) 586. Tevens te koop kassa met geldlade. Restaurant 't Pruttelhuus, De Koog De zonnige winters van Zonnetoerreizen naar de Costa del Sol en Gran Ca nada ligt bij ons klaar voor u. Haal het bij Reisburo Texel in de Weverstraat. Te koop gewichtsor- teermachine voor narcis sen. M. J. Kuip, tel. (02220) 3665. Wegens omst te k. Peugeot 304. (02228) 234. Te koop „Batavus" jon gensfiets 7150, z.g.o.h 1 judopak maat 140 725,-. Tel. 4986. Ga van de winter met Marysol naar Gran Cana da o.a. Puerto Rico en Patalavaca. Zie de mes scherpe prijzen in het nieuwe winterprogramma Gratis af te halen bij Reis buro Texel in de Wever straat. Te k. Mazda 929, bj. '75 met net inter., nieuwe schokbr. Pr. n.o.t.k. Tel (02225) 459. Wie wil er een rood ka tertje? Tel. 4803, Wederom nieuwe partij prachtige oude ansicht kaarten van Texel ontvan gen. Rob Elings, Graven straat 16, Den Burg, tel (02220)2941. Te koop aangeboden: 1 koksbroek maat 48; koksjasjes maat 46; 2 din nerjasjes maat 46. Ge schikt voor leerling con sumptieve techniek. Tel (02220) 4309. Te koop Toyota Mk autom., schuifd. vinyl top, trekh., nw. banden nw. schokbr., nw. gesp Tel. 2460. Elspeet, restaurant Irene, Zeisweg 9. Fam. J Bostelaar. Wegens omst. te k. 10 nieuwe blank houten fau teuiltjes met kussens; per stuk 775, Samen 7700,-. (03418) 57062 Te k. gevr.: oude schil derijen, ansichtkaarten (ook buiten Texel), mun ten, tegeltjes, goud zilver, sieraden, gewichten enz. Rob Elings, Graven straat 16, Den Burg, tel (02220) 2941 Voor een ieder die ons wil helpen ons giro-no 36.25.63.306. Stichting Wad-Rock. Het nieuwe wintersport programma van Hotel plan is binnen. Haal deze gratis brochure bij Reis buro Texel in de Wever straat. Het wordt weer gezellig op de laatste rommel markt van dit seizoen in Oosterend Te koop oranje Opel Ascona 19 SR, gas, 1976 Tel. 4163. Postzegels postfris Nederl. te koop aangebo den. Rob Elings, Graven straat 16, Den Burg, tel. (02220) 2941 Te koop: goed onder houden blauwe Simca 1100 stationcar, eind '76, 53.000 km. 74500,- Tel. (02220) 2855. Gevraagd: woonruimte voor vier jongeren. Veel achterstallig onderhoud geen probleem. Bellen na 20.00 uur. 102220) 2907. Schroom niet en infor meer toch bij Ito naar die vijfdelige eerste klas tweede hands installatie! Ongekende kwaliteit voor zo'n driejarige toren met vier boxen! Maar wees snel, want de yen stijgt in koers en daarmee mijn prijs! Bel naar die stun tende gek: (02220) 2023 tussen 12 en 6. Doen! Te koop gevr. caravan met standplaats. Bij voor keur gehele jaar geopend Tel. (02990) 23417 Te koop: strandhuisje op str. 7800, -; tekentafel 7250,—; rieten wieg 750, k.wagen 740, kompas 7100, gr.hout. bed 750, Luxaflex 2 m. 725,—; 2 terrasgaswar-, mers 760,-. Tel. (02223) 912. Te koop prima nieuwe aardappelen. Terpstra, P.H. Polder Te koop: Peugeot 304 S 1974 en Honda 500 Tour 1977. Tel. (02220) 2215. Te k aluminium tuin- kasje. Tel. (02220) 3254. Te koop aangeboden: een Bellfires, vuurkorf aslade. Tevens spat- scherm. Te bevragen W. J. Schoo, tel. (02228) 520 De appel- en pruimen- tijd is weer aangebroken bij Keyser. Nu de, eerste Mantet handappels. Opal pruimen en biologisch ge teelde aardappels te koop bij Kees Keyser, fruitbe- drijf Molenbuurt. Verkoop alleen 's middags Dinsdag gesloten. Leuke nieuwe en 2de hands kinderkleding. Niet duur! Ank Bruin, Schilder end 46, tel. (02220) 3492. Gevraagd 2 zwanen; aangeboden 3 witte een den en een geit. A. Man tje, (02220) 2102 Gevonden blauwe poes. Dierenpension Ellen, tel. 3308 Diverse nieuwe meu belen: blank eiken eet- hoek, bestaande uit tafel 4 stoelen, van 7998, voor 7700, eiken ko- lompoottafel, van 7650,— voor 7465, za delzitstoelen, van 7220,— voor 7145, Windsor stoelen, van 7189,— voor 7115,—; laag TV meubel, van 7325,— voor 7225, droogmolens, van 779,95 voor 745, Barhorst Meubelhandel, Marico- weg 2a, Den Burg Te koop Peugeot 504, bj. '76, evt. ook in te ruilen. Tel. (02220) 2192.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3