Evenementen van 14 t/m 22 augustus 1982 - Zondag 15 augustus 1982 Zaterdag 14 augustus 1982 Maandag 16 augustus 1982 Dinsdag 17 augustus 1982 Laat eens wat van je Welkom op Texel Glas het inzamelen waard. Hup, in de glasbak! Tijdens het hoogseizoen oplêxel: extra mogelijkheden om te bellen. Wahnendder Hochsaison auf Texel: 4 Fernsprechapparate extra für denTouristen. Verzoek van Staatsbosbeheer /Texeltoerist' hoort erbij An unsere deutschen Gaste Bioscoop Pijpersdijk likaanweg CalHormeweg Kogerweg rit$landerdi|kje Rozendi|k Gasthuisstraat Akenbuurt .Keesomlaan Westerweg Elemert Hoornderweg Leemki Zuid-Haffel Redou Amaliaweg I Van der Sterrwe^ Molwerk belan ZONIUE BRAND OLlb Op de Hogeberg (Schansweg) nabij Den Burg begint om 14.00 uur de laatste en beslissende zeepkistenrace, ledereen van 9 tot en met 15 jaar die in het bezit is van een zeepkist (een zelfgebouwd be stuurbaar wagentjel kan gratis mee doen. Voor de jeugd tot en met 8 jaar is er de autopedrace waar ook gratis aan meegedaan kan worden. Voor zowel zeepkisten- als autopedrace geldt dat de deelnemers verplicht zijn een valhelm te dragen. Deelnemers kunnen zich vanaf 13.00 uur inschrijven bij de gele Recre-aktief bus die iets over de top van de Hogeberg staat opgesteld. SV De Koog houdt een crossloop door bos en duin voor wedstrijd- en recrea tielopers. De wedstrijdlopers lopen 8600 meter en de recreatielopers 4300 meter. De start is om 19.30 uur vanaf het voetbalveld aan de Boodtlaan (inschrij ven vanaf 18.30 uurl. Inschrijfgeld f3,50 p.p. waarvoor elke deelnemer een me daille ontvangt en de eerste drie van de elke categorie ontvangen een beker. Om 19.00 uur begint een strandloop bij paal 9 (hoornderslag) waaraan men voor 73,— kan meedoen. Mannen lopen 8 kilometer, vrouwen en jeugd tot en met 14 jaar 4 kilometer. Wie vier of meer van deze strandlopen volbrengt, doet mee aan een klassement waarvan vanavond de prijsuitreiking is. Op de markt in Den Burg zijn van 10.00 tot 12.00 uur medewerkers van Recre- aktief aanwezig om deze krant uit te delen en u daarnaast alle gewenste informatie over het recreatieprogramma van deze week te geven. De Recre- aktief mensen zijn herkenbaar aan hun gele jacks of shirts. Van 14.00 tot 16.00 uur is het mogelijk een rondleiding te volgen in het Hoorn der kerkje of bij goed weer de toren te beklimmen. Van 14.00 tot 16.00 uur worden op het strand bij paal 28 strandspelen ge houden. Paal 28 is aan het eind van de Krimweg bij De Cocksdorp. Het is personen maar ook als je alleen bent kun je inschrijven. Er wordt gespeeld met aangepaste regels, zodat iedereen mee kan doen. Bedenk wel: meedoen is belangrijker dan winnen. De inschrijving voor een volleybaltoer nooi bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp start om 18.45 uur. Het toernooi begint om 19.00 uur en iedereen vanaf 12 jaar kan mee doen voor f 1,50 p.p. Opgave is mogelijk per team maar ook iemand die alleen komt, kan altijd meespelen. Om 20.00 uur worden in de Schuilhut aan de Parnassiastraat in De Koog dia's over Texel vertoond. b.v. v/h Langeveld en De Rooy In het hartje van De Koog heeft de PTT een mobiele telefooncabine geplaatst Met daarin 4 munt telefoontoestellen Om nationaal en internationaal te bellen De toestellen accepteren kwartjes, guldens en rijksdaalders. lm Innern von De Koog hat der PTT eine mobiele- Fernsprechkabme aufgestellt. ^nit 4 Munzfemsprechapparaten Fur nationale und internationale Gesprache Die Apparate akzeptieren Munzen im Werte von Hfl 0.25. Hfl l, und Hfl 2,50. Ruf doch mal an! ptt telecommunicatie mill mogelijk om aan allerlei spelen mee te doen zoals volleybal, voetbal, hockey, touwtrekken, etc. Op het sportveld aan de Nikadel in De Koog wordt van 14.00 tot 17.00 uur een voetbaltoernooi gehouden. Op dit toer nooi wordt gespeeld met normale voet balspelregels. Inschrijven per elftal vanaf 13.30 uur. Deelnemers moeten 14 jaar of ouder zijn en de deelnamekosten zijn ƒ20, per elftal. Op het sportterrein van camping Den nenoord wordt vanaf 19.00 uur recrea tief minivoetbal gespeeld door liefheb bers van 14 jaar en ouder. Camping Dennenoord ligt aan de Grensweg in de Dennen en is makkelijk te bereiken via zijweg 11. Meedoen kost 71,50 p.p. en inschrijving is mogelijk in teams van 6 In het dorpshuis van Den Hoorn, de Waldhoorn, in de Herenstraat speelt vanaf 21.00 uur de amateurrevuegroep g ,,Op de Bonnefooi". Het vrolijke pro- g gramma ,,Eèn toerist maakt nog geen zomer" belicht verschillende vakantie- toestanden zoals het weer, de naakt- g stranden, de wachttijden bij de boot en g ook andere dingen die met de vak^njje g op Texel te maken kunnen hebben, g Staatsbosbeheer heeft in het Texelse -g bos allerlei voorzieningen aangelegd zoals wandel-, fiets-, en ruiterpaden, speelweiden en barbecueplaatsen, .waar g iedereen kosteloos van gebruik, kan maken. Ook het uitzetten van speur- Deze Recreaktief-krant maakt melding van alle dagelijks wis selende evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excursies, bowling, mini-golf, Jan Plezier, exposities enz. Daar voor verwijzen wij naar Texel- toerist, 'n gedeeltelijk in kleur uitgevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor 71,90 te koop is. In Texeltoerist komt een platte grond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienstregeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fietsen, paarden, bolderwagens, visboten, adressen en openings tijden vajn i bank vestigingen, artsen, autodealers, 'postkantoren en'nog veel meer, waaronder -telkens wisselende actuele artikelen en vele tiental len tips en wetenswaardigheden. De „Texeltoerist" met gratis bij lage vormen en compleet Texels informatiepakket. Gauw halen dus I jij 3r Bij ons zijn .vreemdelingen" altijd wel kom geweest. Al in de tijd van Tromp en De Ruijter was de Texelse gastvrijheid spreekwoordelijk. Vandaag is het nog precies zo, niet in de laatste plaats omdat het eiland voor een belangrijk deel moet bestaan van het toerisme. Ik ben ervan overtuigd dat de Texelaars hun best doen om het u naar de zin te maken, want ze willen graag dat u volgend jaar (en liefst nog wat eerder!) wéér komt. Als gemeentebestuur voe ren we een beleid dat is gericht op gematigde ontwikkeling van de toeris tische accommodatie en voorzieningen, zonder dat de natuurlijke schoonheid en de rust van het eiland daaronder lijdt. Want we willen de kip met de gouden eieren natuurlijk niet slachten. Met het oog op dat laatste vraag ik u ons een beetje te helpen bij het mooi houden van het gouden boltje", zoals Texelaars hun eiland graag noemen. Houdt u aan de voorschriften, rij niet te hard, drink niet te veel, laat uw zorgen achter op het vasteland en doe voor de rest waar u zin in hebt zolang het anderen niet hindert. Probeer van uw Texelvakantie wat méér te maken dan een periode van nietsdoen. Als u deze gratis krant en de „Texeltoerist" doorbladert, zult u zien dat er op het eiland heel wat te beleven is. Ik hoop van harte dat de weergoden u welgezind moge zijn en dat u met volle teugen zult genieten van wat Texel u heeft te bieden. J. A. Engelvaart Burgemeester van Texel 's Midddags om 13.00 uur begint in Oosterend een rommeltjesmarkt waar allerhande spullen te koop worden aan geboden. De opbrengst van de verkoop is voor de Oosterender verenigingen en er is ook een rad van avontuur waar u een gokje kunt wagen. Er wordt ge bakken vis verkocht en de Rommeltjes band speelt de hele middag vrolijke wijsjes. De windsurfclub Texel houdt een toer tocht Den Helder-De Cocksdorp v.v. Inschrijven is mogelijk bij H. Boks, Postbus 318, Oosterend, telefoon 02223-607. In jongerencentrum 't Asiel aan het Schilderend in Den Burg treedt van avond een popgroep op. Om 10.00 uur start vanaf camping de Bremakker aan de Tempeliersweg, de eerste weg rechts van het Gerritslan- derdijkje (zijweg 12) een fietspuzzel- tocht. Inschrijven vanaf 9.30 uur voor f2,— p.p. U maakt al puzzelend een tocht over een groot gedeelte van het eiland. Bij goed weer is het van 14.00 tot 16.00 uur mogelijk het Hoornder kerkje te bezichtigen en te beklimmen. Bij de Schuilhut in de Parnassiastraat in De Koog start om 14.00 uur een kerkentocht langs de kerken in het noordelijke deel van Texel. Op het strand bij paal 20 aan het eind van de Badweg in De Koog zijn strand spelen. De in gele shirts gestokt fe mensen van Recre-aktief zijn van 14,< ge tot 16.00 uur op het strand aanwezJ'i met verschillende speelmogelijkhede ai o.a. touwtrekken, volleybal, voetb; hockey en ook jeu de boules. In en bij zwembad Molenkoog aan Slingerweg in Den Burg wordt v 14.00 tot 16.00 uur een sport- en spi instuif gehouden voor de jeugd. Er k in het water gespeeld worden en ook t de speelweide zal van alles te doen zij Voor de toegangsprijs van het zwemb kan iedereen meedoen. Abonnemer houders kunnen er zo in. Wie gei abonnement heeft, kan met een aan vriendjes en vriendinnetjes een tie badenkaart kopen zodat het per persotj weer iets goedkoper is. tochten is toegestaan, mits de route de bestaande paden aanhoudt. Niet toege staan is de markeringen daarvan met spijker aan bomen te bevestigen. Denkt u er om het aanduidingsmateriaal na afloop van de tocht weer te verwijde ren? Problemen ontstaan vaak bij het houden van een zg. dropping. Door on voldoende toezicht laten deelnemers nogal eens een spoor van vernielingen achter en verstoren dikwijls de rust. Om enig toezicht mogelijk te maken, ver zoeken wij u nachtelijke droppings steeds tijdig te melden. Voor bepaalde spelactiviteiten is het wenselijk van bestaande paden af te wijken. In som mige gevallen is dit mogelijk, doch uit sluitend na overleg met Staatsbosbe heer, telefoon 02220-2646. Auch die deutschen Touristen sind auf unserer Insel herzlich willkommen. Des- halb ist es schade, dass es uns aus finanziellen und technischen Grunden nicht möglich ist, Recre-axtief krant auch in deutscher Sprache herauszuge- ben. Die Übersicht der einzelnen Ge- schehnisse ist jedoch in leichtverstand- licht hollandische Sprache gefasst, wir glauben deshalb auch dass sie für unsere deutschen Gaste einigermassen verstandlich ist. Sollten Sie trotzdem noch Verstandnisschwierigkeiten haben dann konnen Sie sich jederzeit an die Texelaner wenden, die Ihnen bestimmt helfen werden. Redaktion. Iedere avond om 20.00 uur is er film voorstelling in het Citytheater aan de Gravenstraat in Den Burg, Texels enige bioscoop Helaas is het niet mogelijk aan te kondigen welke film te zien zijn omdat dit bij het ter perse gaan van deze krant nog niet met zekerheid bekend was. Een geprogrammeerde film moet vaak worden geschrapt als gevolg van prolongatie van zo'n film elders in het land. Wel staat vast dat er iedere woensdagavond een western wordt ge draaid en iedere vrijdag om 23.00 uur is er een nachtvoorstelling. Iedere zon dagmiddag om 14.30 uur is er matinee. De Pontweg, de verbinding tussen veerhaven en De Koog, is de rijkste verkeersader van Texel. Om u bestemming op het eiland vlot te ku nen bereiken moet u letten op de z wegen die allemaal een naam hebb( maar ook een nummer dragen. Als een publicatie van een recreatiebedrijf in de aankondiging van een eveneme wordt gesproken van „zijweg di ai wordt een zijweg van de Pontweg doeld. Het nummer heeft niets te makt met de nummers van de kilometerpalct op het strand. Zijweg negen loopt d ie niet naar het strand paal 9. dt "3E KOOG Schumakersweg

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6