Surfmarathon telde 129 deelnemers Woensdag Western Pieter Dros en Mare; Hessel Huizinga werden kampioen Texelse wielrenners reden in Nederlands kampioenschap De vier vuisten van de duivel I. M '>T,w Jk-W'SUL_. SlaSsfrS —Si Zeepkistenraces 1982: J. J. DE BEURS OVERLEDEN Joyriding Nieuwe leider voor GVT S.V. De Koog Jaarvergadering S.V. Oosterend Autodieven actief Veel kleding achtergelaten in Bouwdorp en Bouwkamp Training Smash '68 PAGINA 2 TEXELSE COURANT Maar liefst 129 deelnemers uit alle delen van Nederland hebben zaterdag meegedaan aan de grote surftocht van Den Helder naar De Cocksdorp die was georganiseerd door de Windsurfclub Texel en de Windsurfvereniging Lutje. De totale afstand die men al balancerend op de plank diende af te leggen bedroeg 85 kilometer. Men diende derhalve een goede conditie te bezitten om de tocht uit te varen. Overigens waren de weersomstandigheden ideaal voor de surftocht. Vrijdag liet het zich somber aanzien omdat er toen een flinke storm stond, maar zaterdag was de wind geluwd tot windkracht 4 en stond er een rustige deining op de Waddenzee. Om half elf loste de heer Steenman het startschot bij „Lands End" in Den Helder en ging het kleurrijke veld surfers in de richting van Texel. Het eerste traject voerde langs de boeien in de vaargeul naar de grote VC boei op de Vlakte van Kerken, die bakboord gerond moest worden. Ver volgens werd teruggevaren naar Dijk manshuizen. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de surfers op het strand bij het reddingboothuis bij De Cocks dorp aan zouden komen, maar de gemeente wilde daarvoor geen toe stemming geven. Het betreffende strand is in de gemeentelijke water sportnota niet aangewezen als surf- strand en daar wilde men geen uitzon dering op maken. Vandaar dat de deel nemers hun lunch niet bij De Cocksdorp maar bij Dijkmanshuizen gebruikten. De afstand tot Dijkmanshuizen via de VC boei is ongeveer zestig kilometer en de eerste surfer arriveerde daar om 13.24 uur. Het was Paul Meester uit Amstelveen die op een Mistral ML meezeilde. Meester is in de surfwereld geen onbekende en werd onder meer derde bij de Nederlandse kampioen schappen voor de open klasse. Gaan deweg volgden er meer surfers. De eerste Texelaar die bij Dijkmanshuizen binnen kwam was André van den Berg. Hij kwam als achttiende op het strandje aan De laatste surfer kwam 2/2 uur na de eerste bij Dijkmanshuizen aan. In het eerste traject werden door de begelei dingsschepen 27 deelnemers opgepikt die de strijd hadden gestaakt. De mees ten hiervan startten echter toch weer voor het tweede traject. Dit tweede traject begon om half vijf. Men had besloten de start wat later te laten plaatsvinden omdat de laatste surfer van het eerste traject pas om kwart voor vier aankwam. Terwijl zich veel publiek op de dijk had verzameld, voeren de surfers van Dijkmanshuizen rechtstreeks naar Den Helder. Bij Lands End werd gefinisht tussen de wrakken- boei en de lichtmast. De eerste surfer die deze finish passeerde was 'wederom Paul Meester Hij finiste om 17.36 uur. De eerste Texelaar was Herman Boks. Ook in Den Helder hadden zich veel belangstellenden verzameld. Op de te rugtocht werden 10 surfers opgepikt zodat er over het hele traject 37 uit vallers waren. Beveiliging Terecht hadden de organiserende windsurfveremgingen veel werk van de beveiliging gemaakt. Alle surfers had den een inschrijfnummer gekregen en dat nummer moesten ze op hun hand schrijven. Op dit nummer moesten de deelnemers zich afmelden. Zodoende kon men makkelijk nagaan of er nie mand vermist was Door de rijkspolitie werd medewerking verleend met de RP 15 en de RP 131 en de KNZHRM was bij het evenement aanwezig met de Su- zanna, Noordkaap, Goudriaan en de Zeeleeuw. Verder werd vanaf veel parti- DINSDAG 17 AUGUSTUS 19; v-.c: De start van het tweede traject van de surfmarathon bij Dijkmanshuizen. IFoto Jenny Ellen culiere volgboten een oogje in het zeil gehouden, met name van catamarans en rubberboten van de kustzeilvereni- ging Westerslag. Er was een auto met trailer die gedurende de tocht langs de dijk reed om gestrande surfers op te halen. Van deze faciliteit hoefde geen gebruik te worden gemaakt. Bij de prijsuitreiking in Lands End was het een grote drukte. De deelnemers kregen een herinneringslintje en verder waren er nog eerste, tweede en derde prijzen voor de rondbodem en platbo dem klasse. Na de prijsuitreiking vond de verloting van de sponsorprijzen plaats. Uitslagen: Rondbodems: 1. Paul Meester Am stelveen; 2. N. Zeegers Emmen; 3. M. Soppe Coevorden. Platbodems: 1. Hans Lely Den Hel der; 2. HansZits Den Helder; 3. Bas van Poelgeest Edam. Beste Texelaar bij de platbodems was André van den Berg (11). In het afgelopen weekend namen een aantal leden van Wielervereniging Texel deel aan het Nederlands kampioenschap te Jabeek in Zuid Limburg. Bij de dames kwam zaterdag Marleen Terwindt aan de start. Zij bleef aanvankelijk goed bij de hoofdmacht maar moest later toch wat gas terugnemen, zodat ze uiteindelijk als 21e (van de 42) eindigde. In een ziekenhuis in Delft is zondag de heer J. J. (Joop) de Beurs op 55-jarige leeftijd overleden na ge ruime tijd ziek te zijn geweest. De heer De Beurs heeft jarenlang een actieve rol gespeeld op zakelijk, maatschappelijk, kerkelijk en politiek terrein. Hij was directeur van de Graan- en Kunstmesthandel Keijser Et Co. tot dat dit bedrijf werd overgenomen door de Aankoopcentrale Texel, waar de heer De Beurs adjunct-di recteur werd. Verder was hij voorzit ter en vice-voorzitter van de Doops gezinde Gemeente Texel, vice-voor- zitter van de Kiesvereniging Texels Belang, voorzitter van de Stichting voor Gezinsverzorging en Bejaarden hulp en president-commissaris van de Exploitatiemaatschappij De Krim. Rouwdienst en begrafenis hebben donderdag a.s. te Den Burg plaats. Een huurtandem van een vakantie ganger uit Lelystad werd woensdag op de Nikadel dermate toegetakeld dat deze onbruikbaar werd. Een Duitse toerist die zijn auto don derdagavond in de Strijbosstraat had achtergelaten, vond zijn vervoermiddel vrijdagmorgen op een andere plaats in die straat terug, met beschadigde bum pers en de voorruit vernield. Omdat in de auto twee contactdraden waren doorverbonden, bestaat de indruk dat hij voor joyriding is gebruikt. Uit de auto werden ook twee handschoenen ontvreemd Van hotel Hoog Koog werden in de nacht van vrijdag op zaterdag de bui tenlampen vernield. In de Kantoorstraat in Den Burg werd in de nacht van donderdag op vrijdag een winkelruit kapot geslagen Uit de etalage werd niets vermist. In de eveneens zaterdag verreden ploegentijdrit kwamen 25 ploegen van vier renners aan de start. Leen van Elk wist zich met zijn drie ploeggenoten van de Jan Janssen/Onze Krant ploeg naar een knappe tweede plaats te rijden. De ploeg van Lamsvleesbedrijf Texel/Ran Tweewielers (Jos Huisman, Hans Koorn Jan Buis en Albert Winter) legde beslag op de 15e plaats. Zondag kwamen eerst de renners van 15 t/m 24 jaar aan de start. In deze groep zaten de Texelaars Albert Winter, Jos Huisman en Jan van de Wal. Albert Winter kwam ten val terwijl hij voorin zat, zodat voor hem helaas de wedstrijd voorbij was. Jos Huisman kon het tempo van de kop groep niet volhouden en raakte in een tweede groep wat achterop. Jan van de Wal reed voortdurend in de kop van het peloton maar kon niet voorkomen dat twee renners wegsprongen en een voorsprong opbouwden. De eindsprint van het peloton leverde voor hem een zeer goede negende plaats op. Modderbad De race van de 35 t/m 45 jarigen speelde zich af in de regen waardoor het heuvelachtige parcours nog modderiger en gladder werd dan het al was, zodat er nogal wat lekke banden en valpartijen voorkwamen. De renners waren na afloop onherkenbaar en leken te hebben deelgenomen aan een modderbadge vecht. De Texelaars in deze groep had den geen geluk. Hans Koorn kreeg een lekke band en Jan Buis werd uitgescha keld door een val. Uwe Smit bleef lang in de strijd maar moest tenslotte toch wegens te grote achterstand op de kop- De gymnastiekvereniging Texel heeft een nieuwe leider. Het is Nico L. Stooter uit Alphen aan de Rijn. Hij heeft de ClOS-opleiding gevolgd te Overveen en voelt zich sterk aangetrokken tot het turnen, zowel op wedstrijd- als op recreatiegebied. Hij beoefent zelf de turnsport bij de vereniging TOOS in Waddinxveen in de sectie wedstrijd sport en was meedere keren kampioen in de Turnkring Gouda en Omstreken. Het afgelopen voorjaar werd hij in de turncompetitie Nederlands kampioen. Nico Stooter is ook betrokken bij het jurywerk in de turnsport. lopers de strijd verlaten In de laatste categorie was het Leen van Elk die Texel vertegenwoordigde. Hij kwam goed mee maar moest toch zien dat een kopgroep van vijf renners weg kwam en een flinke voorsprong op bouwde. Leen zette een solo-achtervol ging in maar het gat was te groot ge worden. Hij werd tenslotte weer ingelo pen door het peloton en eindigde in de middenmoot. Vanavond (dinsdag) speelt SV De Koog zijn eerste wedstrijd om de Texel- cup tegen Texel 3. De wedstrijd begint om 19.00 uur en wordt gespeeld op het veld aan de Nikadel te De Koog. De dinsdagavond training komt hierdoor te vervallen. Vrijdag om 19.00 uur speelt De Koog 1 op ditzelfde veld tegen Oosterend 1. Op vrijdag 3 september wordt de jaarvergadering van SV Oosterend ge houden. Dat is veertien dagen later dan aanvankelijk was aangekondigd, maar wegens vakanties heeft men gemeend de datum te moeten verschuiven. De aanvang is om 20.30 uur. Woensdag speelt het tweede zater dag team van SV oosterend in Den Burg tegen Texelse Boys 2, aanvang 19.00 uur. keld. Ze moeten hun vader op zijn sterf bed beloven op elkaar te passen en ook dat ze hun uiterste best zullen doen de familie niet te schande te maken. Met andere woorden, pa wenst dat ze ge vreesde bandieten worden met een enorme prijs op hun hoofd. En daar gaan de vier vuisten hun best voor doen. Ze slaan vele malen wild om zich heen en delen flinke klappen uit, maar of ze zelf daar zo gelukkig mee zijn? Deze film is voor alle leeftijden goedgekeurd. Donderdagochtend werd door de po litie een auto in een droge sloot nabij het Molwerk aangetroffen. Omdat de con tactdraden van de wagen waren door verbonden bestond bij de politie het vermoeden dat het om een gestolen wagen ging. Bij verder onderzoek bleek dat het kenteken vervallen was. Vlakbij ae plaats waar deze auto strandde werd een auto van een 44-jarige inwoner uit Den Helder bijna gestolen. Doordat men ook hier de contactdraden had door verbonden wist men de wagen te starten. De autodieven kwamen echter niet ver, want de auto stond nog od het stuurslot en zo eindigde de tocht tegen een schrikhek. De zeepkisten kunnen weer in de schuur of op zolder worden gezet want de wedstrijden 1982 zijn achter de rug. Zondagmiddag werd op het Hogeberg- circuit de derde en laatste wedstrijd gehouden. Kampioen bij de grote wielen werd Pieter Dros die in de drie races een totale afstand van 2847 meter had be reikt. Tweede werd Peter Jan Geus met 2634 meter en derde Daniel Bonne met 2592 meter. Kampioen in de categorie kleine wielen werd Mare Hessel Huisin- ga (1804,5 meter); tweede Niels Kossen met 1493 meter en derde Bonito Daalder met 1474,5 meter. Pieter Dros ontving de kampioens beker (met een zoen!) van Marga Geus die vorig jaar de beker veroverde maar deze keer wegens gevorderde leeftijd niet mocht meedoen. Ook de voor jongere kinderen be stemde autopedraces (traditiegetrouw toegevoegd aan de zeepkistenraces) le verde een kampioen op: Anneke Velt- kamp die 1199 meter aflegde. Tweede werd Bram Spitser en derde Mirjam Spitser. De race van zondag trok veel publieke belangstelling. Bijzonder jammer was het dat veel van de kijkers al weer snel naar huis gingen omdat het begon te regenen. De bui duurde precies zo lang als de wedstrijden! De uitslag van zondag was bij de grote wielen: 1Pieter Dros 798 meter; 2. Peter Geus meter; 3. Robert Daalder 452,5 mete Bij de kleine wielen won Jacco Gielt met 881,5 meter. Tweede werd Brendi de Graaf (471 meter) en derde we Mare Hessel Huizinga (450 meter). Dat de altijd zeer hoog scorende Mai Hessel Huizinga deze keer derde wei was het gevolg van de hinder die ondervond van een surveillerende po tieauto. Mare Hessel moest voor de; wagen uitwijken en kwam in de ber terecht waardoor hij flink wat vaaj verloor. Zijn prestatie in de twee vorig) a races waren echter zodanig dat h| evengoed kampioen werd over hd totaal. Als extra troost kreeg hij bover|j( dien een liter ijs die door ,,Veronica|n beschikbaar was gesteld. De afgelegde afstanden waren aarjn zienlijk korter dan die van de vorige tweje, zondagen, een gevolg van de vrij straf tegenwind waar vooral de hogei wagens last van hadden. De autopei race van zondag werd een overwinnii voor Bram Spitser (284,5 meter); twei de werd Michel Spitser (274 meter) derde Ko Veltkamp (256,5 meter), tweede poedelprijs in de vorm van ee| liter ijs die door Veronica beschikba* was gesteld, werd gegeven aan Michi en Ko Spitser (beiden 3 jaar) omdat de jongste deelnemers waren. •o h< Het beroemde Italiaanse duo Terence Hill en Bud Spencer zijn woensdag te zien in de western ,,De vier vuisten van de duivel". Een western die het midden houdt tussen vrolijke slapstick en een complete veldslag. Trinity (Terence Hill) en zijn broertje" Bambino raken op nieuw in een aaneenschakeling van ko- misch-sensationele avonturen verwik- Op de afdeling culturele zaken van het raadhuis staan dozen met tientallen waardevolle kledingstukken en andere artikelen die in het onlangs gehouden bouwkamp en in het bouwdorp zijn achtergelaten. Het gaat om laarzen, petjes, shirts, truien, broeken, kousen, handdoeken, sokken, hamers en tal van andere zaken. De bouwdorpleiding is er verbaasd over dat de ouders in de meeste gevallen nog geen navraag heb ben gedaan, maar stellen betrokkenen graag in de gelegenheid om in het raadhuis te komen kijken. Woensdag begint de training van volleybalvereniging Smash '68 te Oos terend in dorpshuis De Bijenkorf. De adspiranten worden verwacht van 19,00 tot 20.00 uur; dames 2 en 3 sn Strends End van 20.00-21.00 uur en heren 1 en dames 2 van 21.00-22.00 uur. Ito

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 2