Wielertocht uit Vaals voorspoedig verlopen Puntenverlies voor Datsun en Dubbeldik Maarten Koorn in finale uitgeschakeld Marathon Paardenvrienden Matige vangst bij sportvissers Zeilers voorlopig op non-actief Hardlopen bij straffe wind Texel werd tweede bij zwemuitwisseling Badminton start nieuw seizoen Finale club kampioenschap van tennisclub Deuce Volgende week PIT-collecte Dirk Pool opnieuw clubkampioen Wielerclub moest uitwijken naar Oudeschild Postduivenuitslagen Drumband Margaretha Sinclair NSDAG 31 AUGUSTUS 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 9 renners na aankomst in de Warmoesstraat. Bovenste rij, van links naar rechts: Jan Zijm, Cor Lexmond (verzorger), Cor Berends (chauffeur 1 tgeleidingsauto), Willem Keijser, Gijs Jansen en Kees Wonder, Gehurkt: Ton Smit, Dirk Bakker en Joop Schouwstra. Dirk Bakker reed de 2 erde keer mee. Hij reed altijd samen met zijn zoon, maar die moest dit jaar in militaire dienst. Zeven leden van de Toerclub Taxi 1000 hebben zaterdag een tocht van het ri Zuid Limburg gelegen Vaals naar 'exel volbracht. Om vier uyr 's morgens 1 ond de start in het nagenoeg zuide- >aftjkste dorp van Nederland plaats en jaarna werd via Kerkrade, Maaseik, )f 'iel. Doorn, Amersfoort en Amsterdam laar Texel gereden. De totale afstand lie afgelegd werd bedroeg 360 kilo- neter en dat is zelfs nog iets langer dan igenlijk nodig was geweest. Bij Kerk- ade werd 's ochtends in het donker een verkeerde weg ingeslagen en dat be- ekende een „ommetje" van zo'n twin- ig kilometer. De tocht van de zeven réxelaars is verder voorspoedig verlo nken. Tijdens de tocht was slechts één lekke ?)t>and en verder werden de renners niet gehinderd door materiaalgebreken. Ook de wind was geen storende factor. Deze kwam uit het zuid-westen en zorgde daarom op enkele trajecten voor een aangenaam duwtje in de rug. Om de twee uur werd een kwartier gepauzeerd en de renners kwamen om acht uur 's avonds bij de boot aan. Tegen kwart voor negen zagen de vele belangstellen den in de feestelijk versierde Warmoes straat het sportieve zevental aankomen. Gijs Jansen was met zijn 44 jaar de oudste deelnemer en de jongste was de 18-jarige Ton Smit. De Texelaars waren vrijdagmorgen reeds om acht uur per busje naar Vaals gegaan, 's Middags werd op de fiets een tocht door Limburg gemaakt als voorbereiding op de mara thon van de volgende dag. De tocht van zaterdag is de vierde rit die door de Toerclub vanuit Vaals werd gehouden. Aan het officieuze Nederlandse kam pioenschap autocross dat zondag in Medemblik werd gehouden, werd door zeven Texelaars deelgenomen. In totaal verschenen er 56 coureurs aan de start. Er werd gereden op een korte baan die opmerkelijk droog was. Eind vorige week was er enorm veel regen gevallen maar men had de baan grotendeels met plastic weten af te dekken zodat er geen modderpoel was ontstaan.Er werd gelijk in de eerste manche al hard gereden. Maarten Koorn Czn en Nico Blonk wisten zich rechtstreeks uit de manches voor de halve finale te plaatsen. Vanuit de manche gingen slechts de eerste twee rechtstreeks over naar de halve finale. Theo Veeger moest Maarten Koorn laten gaan en finishte als derde. Fer Halsema als vierde. Piet Koning be landde in de sloot en Siem de Porto en Freek van der Wal vielen door materi- aalpech uit. In de herkansingen wisten Freek van der Wal en Theo Veeger als derde te finishen wat niet voldoende bleek te zijn voor een plaats in de halve finale. Ook hier gingen door het grote aantal deelnemers alleen de eerste twee over. In de halve finales werd Nico Blonk al in de eerste ronde door materiaalpech uitgeschakeld. Maarten Koorn wist van achteren af snel naar een tweede plaats op te rukken. Toen de coureurs de rode vlag kregen en moesten stoppen omdat een auto over de kop geslagen was, stond Maarten slechts een 10 tal meter achter hummer één. Toen het startsein opnieuw gegeven werd nam hij zijn kans waar en stoof zeer snel voor de eerste bocht nummer één voorbij. Hij wist de koppositie tot de finish te behouden. De Vereniging voor Vrienden van het .Jaard houdt zondag 5 september een marathon, uitsluitend bestemd voor iigen leden. Prijzen zijn beschikbaar ge teld door Motel Texel en drogisterij Van Ier Slikke. Opgave kan geschieden bij nevrouw Bakker-Witte, Diek 30 te Den Hoorn, telefoon 02226-464. Later krijgt men dan telefonisch bericht inzake itarttijd en -plaats. De sportviswedstrijd van zondag tracht dertien senioren-, vier jeugdleden n twee gastvissers naar 't Kiltje achter Zeeburg waar het eerste uur van de /vedstri|d niets anders werd gevangen lan zeewier. In de tweede helft van de strijd werd er toch nog vis opgehaald foor vijf senioren en één jeugdlid. Eerste tij de jeugd werd Martin van der Zwaag tiet 7 centimeter. Eerste bij de senioren M. J. van der Zwaag met 83 centimeter en tweede R. Koopman met 33 cen timeter. Een gedeelte derde plaats was voor J. Heethuis en W. Verhagen met 27 cm. vis. C. J. Bakker ving 12 cm. vis, goed voor een vijfde plaats. De volgen dewedstrijd is a.s. zondag om 08.00 uur bij De Kaap. In de hoofdklasse zaalvoetbal zijn na de eerste competitieronde twee opvallende uitslagen te melden. Question speelde met 4—4 gelijk tegen Dubbeldik en Datsun 1 moest één punt afstaan aan Datsun 2. In de eerste klasse haalde Rab stevig uit met een 5— 1 winst op Question 2. In de tweede klasse wonnen Nioz 2 en Texelse Boys 2 van respectievelijk Nioz 1 en Texelse Boys I. In de derde klasse speelden Gamma 4 tegen P. H. Hotel. In een spannende en aggresieve wedstrijd trok P. H. Hotel de winst naar zich toe. De zeilafdeling van de Watersport vereniging Texel heeft haar activiteiten tot nader order gestaakt. Aanleiding daardoor is plotselinge ziekte van een van de meest actieve leden de 52-jarige Henk Collou. Tijdens de laatste wed strijd werd hij in de buurt van het Scheurrak getroffen door een hartaan val. Hij zeilde toen samen met Hans Last- huizen. Dankzij de 27MC verbinding konden de andere zeilers zich snel op de hoogte stellen van het gebeuren en via het noodkanaal (nummer 9) het club schip in Oudeschild waarschuwen. De heer E. Welby voer met de snelle „Mitras" van J. van Zon samen met de arts Henk Buurmans naar het Scheurrak en kon Collou naar het ziekenhuis wor den gebracht. Hij maakt het inmiddels redelijk goed. Uit het bovenstaande blijkt dat de 27 MC verbinding van veel nut kan zijn bij - hulpverlening. Ook in dit geval werd echter de onaangename ervaring opge daan dat kanaal 9 (bestemd voor nood- verkeerl wordt gebruikt voor kletspraat jes waardoor de noodmeldingen worden bemoeilijkt. In de wedstrijd Question tegen Dub beldik was Question in de eerste fase de betere ploeg. Men kon door fouten in de Dubbeldik verdediging uitlopen naar een 4—1 voorsprong. Klaas Dirk Koorn bracht Dubbeldik halverwege de tweede helft op gelijke hoogte. Toch kon een sterk aandringend Dubbeldik niet de volle winst naar zich toe trekken. Ook werden in de eerste competitieweek de wedstrijden van de reserveteams tegen de standaard teams gespeeld. Datsun 1 moest tegen een zeer geïnspireerd Dat sun 2 een gelijkspel van 5—5 toestaan. Oosterend 1 had het tegen Oosterend 2 moeilijk. Via doelpunten van Simon Brand en Marco van der Vis van Ooster end 1 en een tegendoelpunt van Willem van Heeringen won Oosterend 1 met 2—1. Gamma 1 had het het minst moeilijk tegen Gamma 2: een 6—0 over winning. Opmerkelijk hierbij is dat Gam ma 2, getipt als één der sterkste reserve teams, niet tegen kon scoren. A O 2000 behaalde een 6—0 winst op KSMT. Mede dankzij het prima voetbal van de nieuwe spelers Johny List en Nanning Kikkert. Mantje trok in een zeer doelpuntrijke wedstrijd tegen ZDH met 6—5 aan het langste eind. Eerste klasse Rab maakte zijn rol als favoriet voor een kampioenschap in de eerste klasse tegen Question 2 (het afgelopen seizoen nog kampioen in de tweede klasse) direct duidelijk waar. Rab won met 5—1. ZDH 2 scoorde er stevig op los tegen een incompleet Datsun 3, ZDH won met 11—0. Dubbeldik 2 behaalde deze week de grootste overwinning door Dubbeldik 3 met 11 —0 terug naar de kleedkamers te sturen. In deze klasse werden deze week niet meer wedstrij den gespeeld. Nico Stoop van KSMT en de spelers Piet Graaf en Hans PaulSiebinga. Oos terend 4 en 5 deelden samen de punten met een 2—2 gelijkspel. Een „topper" in de derde klasse was de wedstrijd Gam ma 4 tegen PH Hotel. Een tot ver in de tweede helft gelijk opgaande strijd, een wedstrijd die op het scherp van de snede werd gespeeld met PH Hotel als de betere ploeg. Gamma 4 stelde hier veel werklust en „acteertalent" tegen over dat door scheidsrechter Frits An drog op geringe waarde werd geschat. PH Hotel won terecht met 5—2. Junioren Bij de junioren verzorgde Marcel Boogaard de eerste drie competitie- doelpunten binnen negen minuten voor Buro Eelman. Alkema overigens tech nisch beter voetballend, kon van een 6—1 achterstand nog terugkomen tot 6—4. Ratronics 1 won zeer terecht met 2—0 van Citroen. Zeeaas Veldman pak te de volle winst met 4—1 tegen Zegel Modes en bij de aller jongste zaalvoet ballers won Nuts Spaarbank met 4—2 van Dubbeldik. Uitslagen zaalvoetbal: Tweede klasse In de tweede klasse werden twee wedstrijden tussen twee teams van dezelfde vereniging gespeeld Frappant is dat in beide gevallen het tweede team won. Nioz 2 won mede dankzij het uit stekende keeperswerk van Cor Smit met 3—2 van Nioz 1. Terwijl Texelse Boys 2 met 2 1 van Texelse Boys 1 won. Mantje 2 won zeer gemakkelijk van De Koogel met 9—1. KSMT behaalde een 5—1 winst op A O 2000 2. Een groot aandeel in deze overwinning had keeper Hoofdklasse: Gamma 1-Gamma 2 6-0 KSMT-A O 2000 0-6 Mantje-ZDH 6-5 Datsun 1-Datsun 2 5-5 Question-Dubbeldik 4-4 Oosterend 1-Oosterend 2 2-1 Eerste klasse: Rab-Question 2 5-1 ZDH 2-Datsun 3 11-4 Dubbeldik 2-Dubbeldik 3 11-0 Tweede klasse: Nioz 1-Nioz2 2-3 PH Hotel-Gamma 4 5-2 Mantje 2-De Koogel 9-1 Tex.Boys 1-Tex.Boys2 1-2 KSMT 2-A O 2000 2 5-1 Obsterend 4-Oosterend 5 2-2 Junioren: Zegel Modes-Zeeaas Veldman 1-4 Ratronics-Citroën 2-0 Alkema-Buro Eelman 4-6 Nuts-Dubbeldik 4-2 PROGRAMMA ZAALVOETBAL: Woensdag 1 september: 17.30 u. Ver. Schilders-Graaf spuiterij 18.00 u. Swarte Schaep-NMS 18.35 u. Datsun 4-Oosterend 6 19.30 u. Dubbeldik-KSMT 20.20 u. ZDH-Oosterend 21.15 u. Mok-Texel veteranen 22.05 u. Nioz 2-Tex.Boys Zaaldienst: mantje Donderdag 2 september: 17.30 u. Pakhuus-Bremakker 18.00 u. De Koogel-Cafeetje 18.35 u. Oosterend 3-Jelleboog 19.30 u. De Koogel-KSMT 2 20.20 u. Ver. Schilders-Question 3 21.15 u. Rab 2-Slufterhoek 22.05 u. Gamma 2-Question Zaaldienst: A O 2000 Vrijdag 3 september: 18.35 u. Oosterend 2-Datsun 19.30 u. Datsun 2-Gamma 20.20 u. A O 2000-Mantje 21.15 u. Gamma 3-Gempo 22.05 u. KSMT 3-Texel veteranen 2 Zaaldienst: Dubbeldik Met een straffe wind in het gezicht of in de rug namen donderdag 168 hard lopers deel aan de zevende strandloop bij paal 28. Vijfenzestig mensen liepen de acht kilometer en 103 waagden zich aan de vier kilometer. Uitslagen: 4 kilometer: 1. Gerrit Koorn 16.34; 2. Leen de Braven 16.47; 3. André Timmer 16.50; 4. Win ten Haaf 17.09; 5. Piet ten Haaf 17.50; 6. Tonny Peters 18.00; 7. Jan Henk Broekman 18.44. 8 km: 1Cees Timmer 27.58; 2 Minne Goénga 28.02; 3. Piet Bakelaar 29.39; 4. Loek van Vliet 30.20; 5 Ralf Grabowski 30.21; 6. Daan Welboren 30.21; 7. Hans Bakker 31.52. Algemeen klassement 4 km: 1. André Timmer 66.13; 2. Gerrit Koorn 66.22; 3. Jan Henk Broek man 69.57, 4. Norbert Eelman 76.18; 5. Maarten Broekman 76.43. 8 km 1. Minne Goénga 112.30; 2 Cees Timmer 112.38; 3. André Brouwer 115.05; 4. Theo Franchimon 117.28; 5. J. G. van der Meer 129,05. 8 km veteranen: 1. Werner Lueck 118.32; 2. Piet Bakelaar 119.56; 3. Daan Welboren 123.59; 4. Hans Bakker 127.11; 5. Piet Schuil 127.53. Maarten Koorn die vorig jaar tweede werd, mocht dus als enige Texelaar in de finale starten. Al direct na de start kwam hij op een vierde plaats en het zag er naar uit dat hij hoge ogen kon gaan gooien. Toen hij een lekke band kreeg, waren zijn kansen verkeken. De overige acht finalisten wisten de finish te halen. Willem Bosma uit Friesland werd eerste, Leen en Jan «Bruin beide uit Den Helder resp. tweede en derde. Maarten Koorn kreeg een beker voor zijn negende plaats. Verder waren er voor alle deel nemers herinneringstegeltjes. Ook deze keer waren er weer bijzonder veel Texelse crossliefhebbers naar Medem blik gekomen om de verrichtingen van hun eilandgenoten gade te slaan. Onder zomerse weersomstandighe den werd zaterdag en zondag de jaar lijkse zwemdriekamp gehouden in zwembad Zwanemeer in het Drentse Gieten, Behalve de Texelse zwemclub waren ook zwemmers uit Brummen aanwezig. De vijftig deelnemers van ZPC TX '71 werden bij gastgezinnen ondergebracht. Zaterdagmiddag en zondagochtend vonden de zwem- en waterpolowedstrijden plaats. Omdat de Texelaars gedupeerd waren door de af wezigheid van enkele goede waterpo- loërs en-sters hadden ze bij de water polowedstrijden weinig geluk. Slechts twee keer werd gewonnen en één keer gelijk gespeeld. Aan de inzet lag dat zeker niet, die was optimaal aanwezig. Bij de zwemwedstrijden had Texel meer succes. Veel wisten bij de eerste drie te eindigen. Maar omdat een thuisclub (Gieten) altijd in het voordeel is, wonnen zij de meeste zwemnummers. De eind uitslag van het zwemmen en waterpolo was dan ook: 1. Gieten 569 punten: 2. Texel 453 punten en 3. Brummen 346 punten. Een verdienstelijke tweede plaats dus. Zaterdagavond gad Gieten een leuke wandel-opdrachtentocht georganiseerd en later op de avond werd met veel animo deelgenomen aan de disco. Zon dagmiddag werden tijdens de prijsuit reiking twee mooie tegels aan de Texel se zwemclub overhandigd. Op 10, 11 em 12 september wordt het kampeerweekend bij zwembad Molen koog gehouden. Tijdens dat evenement worden tevens de tweede onderlinge wedstrijden verzwommen. Opgavefor- mulieren moeten vóór het a.s. weekend ingeleverd zijn. Maandagavond 6 september start de Badmintonclub Texel haar nieuwe sei zoen in sporthal Ons Genoegen. De speeltijden zijn als volgt: Jeugd en veteranen: 18.30-20.00 uur Senioren: 20.00-22.30 uur Bij de jeugd en veteranen kan de badmintonclub nog nieuwe leden ge bruiken. Bij de senioren nog een beperkt aantal. Opgave nieuwe leden bij Mar griet Reij, telefoon 02220-2345 of Nellie Witte, telefoon 02220-4239. Zondagmiddag 12 september worden de finales gespeeld van het clubkam pioenschap van Tennisclub Deuce. De wedstrijden vinden plaats op de baan in Den Burg. Momenteel wordt dagelijks in de voorronden gestreden om een finaleplaats te bereiken. Toeschouwers bij de voorrondes of de finale zijn wel kom. Van 6 tot 11 september wordt op Texel een collecte gehouden voor het werk van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront (PIT). Het PIT is een over koepelende organisatie ten behoeve van geestelijke verzorging in het leger, waarbinnen 120 predikanten werkzaam zijn. Het PIT beheert verder 36 militaire tehuizen in Nederland en enkele in Duitsland. Volgens het PIT, dat dit jaar 35 jaar bestaat, leeft vaak ten onrechte de opvatting dat de geestelijke ver zorging in de krijgsmacht geheel door de overheid wordt gefinancierd. Het PIT levert een belangrijke bijdrage in dit werk. De collecte heeft als thema „Werken aan vrede" waarmee ge doeld wordt op de geestelijke vrede van dienstplichtigen die soms ongewild in een militair klimaat terechtkomen. Bij dragen aan het PIT kunnen ook gestort worden op het gironummer 5163. Dirk Pool is opnieuw winnaar geworden van de clubkampioen schappen brandingzeilen, die door de Kustzeilvereniging Westerslag zijn gehouden. Ook vorig jaar werd Pool kampioen. Zondag werd de laatste serie van de wedstrijden gehouden bij paal 17. Dat had feitelijk de vorige week al moeten gebeuren, maar toen moest het evene ment wegens slecht weer worden uit gesteld. Zondag j.l. waren de weersom standigheden uitstekend: zonnig bij een zuid-westelijke wind van kracht 4-5. Er waren totaal 16 deelnemers. Ook leden van de kustzeilvereniging De Cocksdorp deden mee. De verenigin gen zijn wederzijds lid van elkaar, zodat het mogelijk is dat iemand van de Cocksdorper vereniging clubkampioen van Westerslag wordt. De einduitslag: 1. Dirk Pool met Prindle 15; 2. Jacob den Houting met Prindle 15; 3. Jos van Biesen en Hans Bakker met Prindle 16. Dirk Pool heeft twee weken geleden deelgenomen aan de Europese Prindle kampioenschappen, waarbij hij tweede werd. Vorig jaar werd hij eerste. Het eerstvolgende kustzeilevenement is de strijd om het kampioenschap van Texel op 11 en 12 september a.s. Woensdagavond stond de wielerver eniging voor de onaangename verras sing dat een deel van het Hogeberg- parcours nieuw geasfalteerd was, waar door het onbruikbaar bleek voor een wielerwedstrijd. Om toch het compe titieprogramma te kunnen afwerken werd, na snel overleg, besloten uit te wijken naar Oudeschild. Met behulp van een aantal „ver keersagenten" werd een redelijk veilig parcours uitgezet, dat gedeeltelijk over de haven liep. Voor de renners was het een nieuw rondje waar de ene renner duidelijk beter uit de voeten bleek te kunnen dan de ander. Vooral het klim- metje bij de haven meteen na een zeer haakse bocht werkte zeer selectief. Door de medewerking van het pas serende verkeer verliep de wedstrijd zonder ongelukken en konden na afloop de volgende klassementen worden op gemaakt. C-jeugd: 1. Stephan Kikkert, 2. Bas Graaf. B-jeugd: 1. Bas Vaars, 2,. Arjan van der Knaap, 3. Tyme Wit, 4. Joost van Heerwaarden, 5. Robert Kikkert, 6. Dennis Boomstra. A-jeugd: 1. Richard Koopman, 2. Sebastiaan van Hoorn, 3. Robert Vis ser, 4. Jacco Vinke, 5. Evert Koopman, 6. Anna Simone Kooiman. Veteranen: 1. Gerrit Terwindt, 2. Piet Roeper, 3. Dirk Eelman, 4. Dirk Vinke, 5. Piet Kikkert, 6. Peter Ran. B-poule: 1. Nico Evers, 2. Auke Brouwer, 3. Willem Keijser, 4. Geert Ellen, 5. Jan Huydink, 6. Uwe Smit. A-poule: 1. Albert Winter, 2. Edo Kooiman, 3. Leen van Elk, 4. Cees Boks, 5. Jos Huisman, 6. Jan Buis. Het Hogeberg-parcours is de eerste weken nog niet bruikbaar en ook de hele weg langs de dijk bij Oudeschild is ge asfalteerd zodat ook daar de kansen voor de wielerclub verkeken zijn. Om toch het competitieprogramma verder te kunnen uitvoeren is besloten woens dag (morgen) bij De Cocksdorp te rijden. De jeugd start om 18.30 uur en de senioren om 19.00 uur. Start nabij de rioolzuivering aan de Stengweg. Afgelopen zondag stond er weer een prachtige zuiden wind voor de Texelse duiven zodat er snelheden van 85 kilo meter per uur konden worden gemaakt. Ze kwamen deze keer vanuit Strombeek (245 kml. Sommige rllelkers werden zelfs verrast door hun duiven, omdat ze al in het hok zaten. De uitslag was als volgt: Jonge duiven, 43 mee: A. Daalder 1; G, van Lingen 2, 6; A. Keijzer 3, 4, 7, 8; H. Kooger 5; H. Hoogerheide 9. Oude duiven 38 mee: Sj. Feenstra 1, 2, 3, 5; A Daalder 4; G. van Lingen 6; B. Drinkwaard 7; H. Kooger 8. Inkorven Strombeek 12.00 uur. Maandag 6 september wordt weer begonnen met lessen voor majorettes bij de drumband Margaretha Sinclair. Meisjes vanaf 8 jaar zijn welkom. De lessen worden maandags om 5 uur gegeven in sporthal Ons Genoegen. Wie belangstelling heeft mag ook eerst eens komen kijken. Ook de tambours en bazuinen gaan een nieuw programma instuderen. Er zijn nog plaatsen vrij voor bazuinen, basbazuin en lyra. Deze lessen worden gehouden in De Witte Burcht 's woens dags om zeven uur. Minimum leeftijd 10 jaar. Nadere inlichtingen kan men krij gen bij Ine Witte, Hollewal 30, telefoon 02220-4104.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7