Muzikale puzzeltocht en tobbesteken tijdens Hoornder feesten FAMILIEBERICHTEN Glas het inzamelen waard. Hup, in de glasbak! Nog eenmaal de blues Repetities van Kinderkoor Auto in de sloot Heinckew Plezier en hilariteit was er's middags toen het populaire tobbesteken plaatsvond op het plein voor Goënga. Dankzij de sJralende zon droogden de kleren vrij snel, maar dat nam niet weg dat er iedere keer een groot gejuich opging als een minder fortuinlijke tobbesteker een nat pak opliep. Een heel mooi moment was, toen de tobbe iets te vol was gedaan en deze te vroeg omkieperde. Arie Lap die de tractor be stuurde die de wagen voorttrok waarop de tobbestekers zaten, liep hierdoor een onverwachte douche op. Eerste werd bij het tobbesteken Nel Bruining; tweede Anneke Bol en derde Wil van Hintum. Bij het ballon oppompen kregen de deelnemers eveneens makkelijk de Moor het ringsteken bestond zondagmiddag veel belangstelling. Met prachtig weer en in een gezellig sfeertje, heeft Den Hoorn af gelopen weekeinde in het teken gestaan van de Hoornder feesten. een druk toeristisch seizoen zijn dergelijke festiviteiten een ware verademing. De afgelopen maanden stonden de meeste gebeurte nissen op Texel in het teken van massaliteit: populair georganiseerde evenementen met als doel zoveel mogelijk toeristen bezig te houden. Als je dan zo'n Hoornder feest ziet dat bedoeld is voor de Hoorn- ders en waar inderdaad ook hoofdzakelijk Hoornders aanwezig zijn, dan ziet dat er stukken genoegelijker uit. Terecht heeft de Hoornder feestcommissie dan ook geconcludeerd dat het Hoornder feest moet blijven, ook al viel de deelname bij enkele onderdelen wat tegen. Het feest werd traditioneel ge opend met muziek van de kerktoren, gevolgd door een rondgang van de fanfare en de drumband. De jeugd was zaterdag het eerst aan de beurt met een opdrachtenspel door het dorp. Aan de hand van een groots opgezette puzzel zochten 84 kinderen hun weg door Den Hoom. Een klein probleem ontstond toen iemand het scorebord waarop de puntentelling werd bijgehouden ichoonwiste, zodat geen prijzen konden worden uitgereikt. Vast staat echter dat de kinderen veel plezier beleefden aan het Hoomder feest en dat was in feite ook de bedoeling. dagse activiteiten was het avondspel dat tot elf uur in dorpshuis De Wald hoorn voor veel vermaak zorgde. De 92 deelnemers werden gesplitst in 14 groepen en dienden een bepaalde route door het dorp te volgen. Onderweg waren er diverse puzzels op muzikaal gebied. Bij een huis stond een paard in de gang en de deelnemers dienden te weten dat een liedje met die titel ooit door André van Duin werd gezongen. Moeilijk hadden velen het met een kleerhanger en een roosje. Degenen die Bij de Hemmerkooi raakte in de nacht van zaterdag op zondag rond kwart over drie een auto in de sloot, die werd bestuurd door een 20-jarige Texelaar. Door dichte mist had de man de flauwe bocht niet opgemerkt, waar na de auto omgekeerd in de sloot kwam. In de auto bevond zich ook een 17-jarig Texels meisje, dat bij het onge luk haar bovenarm brak. Na eerste hulp door een arts, werd ze met de eerste boot zondagmorgen naar het ziekenhuis in Den Helder gebracht. De auto was total loss lachers op hun hand. Het was dan ook een komisch gezicht mensen zo hard mogelijk op een rubber pompje te zien wippen om een ballon vol lucht te krijgen. Het ging erom wiens ballon het eerste zou knappen een een aantal mensen viel dat hard tegen. Het ballon oppompen werd door paren gedaan en eerste werden hier Gerard en Janka Bakker; tweede werden Wil van Hintum en Henny van Duyven en derde Rina Rood en Lammert Bruining. Langste as Dat het zaterdag heerlijk weer was, kwam uiteraard het feest zeer ten goede, maar essentieel was de gunstige weersgesteldheid bij het sigaarroken om de langste askegel. Dit vond buiten plaats en men had er niet aan moeten denken hoe hopeloos deze opdracht was geweest wanneer er een stijve bries had gestaan. Het was ech ter windstil en daardoor konden de deelnemers rustig aan hun askegel bouwen. Met intense concentratie en heel voorzichtig zogen de ongeveer tien deelnemers die ouder dienden te zijn dan vijftig jaar, aan hun sigaar. Opval lend was dat bij dit onderdeel in het geheel geen dames meededen. Th. Commandeur rookte 5.8 centimeter as bijeen en werd dan ook eerste. Tweede werd Anne Boon met 5.6 centimeter en derde Ummel Bakker met 5.2 centi meter. Gezegde In een volle Questionzaal speelde en zong de Redband nog eenmaal de blues. Het laatste optreden van deze popformatie kenmerkte zich door nos talgie tot groot genoegen van de trouwe fans. Soms ook tot verbazing van een jongere categorie luisteraars die ongelo vig keken als een grote groep getrou wen stond mee te zingen, want die nummers kenden ze met. Het betrof een sfeervol optreden alleen al om het feit dat het in deze bezetting zeker de laatste keer was en de ,,dit komt niet meer terug" stemming duidelijk aanwezig was. ,,Deze prettige muziekjaren pakt niemand ons meer af" was hetgeen de Redband er met veel enthousiasme te genoverstelde Helaas was de gehuurde geluidsinstallatieakoustisch niet altijd juist afgesteld. Motor in het muzikale gebeuren was zanger Ben Starink die de ziel uit zijn lijf stond te zingen. Hij was minder op dreef in het snellere rock en roll werk en dat moet helaas van de hele groep worden gezegd. Men hield zich echter voornamelijk bij de bluesballades. Vertrouwd terrein voor deze musici waar ieder op zijn beurt in soli kon schitteren. De heren waren bij vlagen nerveus en dat was te merken in het spel: mede daarom kan dit laatste optreden niet als het meest muzikaal worden bestempeld maar wel als het meest gevoelig. Op de foto de muzikan ten van de Redband voor het laatst op het podium. Na een werkzaam leven is van ons heenge gaan onze zorgzame vader, schoonvader en lieve opa, broer en oom Pieter Jan Kooger, weduwnaar van Neeltje Martha Boon, in de leeftijd van 81 jaar. De Waal A. Kooger R. Kooger-Eelman Pieterjan Lida en Harrie André H. Kooger J. Kooger-Zeegers Niels Marcel Arjan Den Burg J. Kooger H. Kooger-Heeringa Jeffrey Axel (Zld.) J. Schieman-Kooger neven en nichten Vermaningspad 11, De Waal - Texel. Correspondentie-adres: Hogereind 33, De Waal. De crematie zal plaatsvinden op donderdag, 23 september om 14.00 uur in het crematorium, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren woensdag 22 sep tember van 19.30-20.30 uur in de Hervormde kerk te De Waal en na de crematieplechtigheid in het crematorium. m INSDAG 21 SEPTEMBER 1982TEXELSE COURANT In vertrouwen op zijn Heer en Heiland, is na een ernstige ziekte te Hoogeveen overleden, mijn goede huisgenoot en onze beste vriend Berend Sportel, op de leeftijd van 74 jaar. H. Bakker-van der Knaap P. Bakker S. Bakker-Mechielsen Betty en Ruud Thea Oosterend, 19 september 1982, Verlorenkost 12. De begrafenis vindt plaats donderdag a.s. te Hoogeveen. Tot onze droefheid overleed toch nog vrij on verwacht in Alkmaar na een behulpzaam leven, onze lieve zuster, schoonzuster en tante Cornelia Maria Koorn, op de leeftijd van 82 jaar. Alkmaar: J. G. Leestemaker-Koorn C. E. Leestemaker Alkmaar: G. M. Flens-Koorn Den Burg. A. J. Eelman neven en nichten Texel, 18 september 1982, ,,Starkenburgh" 18, Den Burg. De crematie zal plaatsvinden op woensdag 22 september om 11.00 uur in het crematorium Haringhuizerweg 3 te Schagen Vertrek boot 10.05 uur van Texel. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 21 sep tember van 19.30-20.30 uur in het zaaltje bij „Starkenburgh" en na de crematieplechtigheid in het crematorium. Correspondentie-adres A. J. Eelman, Emmalaan 30, Den Burg, Texel. Voor de vele blijken van belangstelling bij het overlijden van onze vader, behuwd-, groot- en over grootvader ALBERTS ANDRIES JELLEMA, betuigen wij onze dank. In bijzonder zusters, broe ders Huize Irene en Ds. Hylkema voor de woorden van troost. Fam. Jellema Duinreep 3, Den Burg, Texel. Binnenkort beginnen de repetities van het kinderkoor van de Texelse muziek school. De leiding is evenals vorig jaar in handen van de heer Lubbers. De mini mumleeftijd voor deelname is gesteld op 9 jaar. Goed noten kunnen lezen is nog niet nodig, want in het begin kan op het gehoor worden meegezongen. Het re pertoire zal bestaan uit een- of twee- stemminge liederen met en zonder instrumentale begeleiding. Er staan diverse activiteiten op het pro gramma, waaronder uitvoeringen van de muziekschool, optredens in bejaarden tehuizen en misschien een optreden voor de ziekenomroep. De repetities zullen worded gehouden op maandag van 18.15 tot 19.15 uur in de voorspeelruimte van de muziekschool (ingang Wilhelminalaan) voor het eerst op maandag 27 september. De kosten bedragen 730,— per jaar, leerlingen van de speelklassen van de muziekschool kunnen gratis meezingen. ,,0ude" en nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij de muziekschool (Schil derend 39, tel. 3493), de administratie van deschool (raadhuis, afd. culturele zaken, tel. 3041toestel 131of de heer Lubbers (Zeebries 2, tel. 4831). Een ander spel dat zaterdag werd gespeeld was gebaseerd op het bekende gezegde: ,,een naald in een hooiberg zoeken". De naald was ver vangen door enkele spijkers en de hooi berg door een bescheiden hoop stro, maar desondanks was het voor de deel nemers moeilijk zoeken. De eerste die een spijker wist op te diepen was Frans Bakker; tweede werd Jo Bakker. Bij de stratenloop in Den Hoorn was de deelname uitdrukkelijk alleen open gesteld voor inwoners van Den Hoorn. Men wilde voorkomen dat inwoners van andere dorpen die bij iedere hard loopwedstrijd met de eer gaan strijken, de eerste prijs in Den Hoorn zouden be halen. Door de jeugd werden vier rond jes (totaal 2 kilometer) gelopen en door de ouderen zes rondjes. Eerste bij de jongens tot en met 14 jaar werd Frank Groeskamp, tweede Eric Hin en derde Simon Troost. Bij de meisjes tot en met 14 jaar kwam Jacky Slikker als eerste over de finish, gevolgd door Diana van der Kwaak en Sabina van Heerwaar den. Theo Franchimon werd eerste bij de heren, Daan Welboren tweede en Kees Hin derde. Bij de dames was het Nel Bruining die met de eer ging strijken. Marleen Bakker werd hier tweede en Margo Noom derde. Een waardige afsluiting van de zater- PAGINA 3 op het idee kwamen dat een kleerhan ger ook wel knaapje wordt genoemd, begrepen dat hier het lied Knaapje zag een roosje staan" werd bedoeld. Na afloop van de tocht moesten de groepen in het dorpshuis bepaalde muzikale groepen of artiesten imiteren. Wat hier ten beste werd gegeven, was van bijzonder niveau In alfe haast hadden de deelnemers zich verkleed en muziekinstrumenten gepakt en zo ont stond in het dorpshuis een zeer komi sche show, waar het talrijke publiek zeer van genoot. Met name de act van André van Duin deed menigeen tranen in de ogen krijgen van het lachen. De winnende groepen waren: 1 Dikes (185 punten), 2. 't Goede doel (170 punten) en 3. Luv (166 punten) Zondagmiddag vonden de laatste activiteiten plaats in het kader van het Hoomder feest. Veelvuldig hoorde je door de Herenstraat het hoefgetrappel van paarden en het ra telen van karren tijdens het ringsteken met aangespannen paar den. Sommige deelnemers hadden zich in officieel kostuum gestoken voor deze gebeurtenis en duidelijk bleek dat het aan een lange stok steken van een ring uit een rijdende wagen niet eenvoudig is. Jaap de Graaf en Ans Blom-de Graaf wonnen de eerste prijs, dik Smit en Corine Witte werden tweede en Jo de Kraker werd met zijn dochter derde. Bij het ringsteken per pony werd Ester Smit eerste, gevolgd door Yvonne Broersma en Marleen Bakker. Het ringsteken was een uit stekend besluit van de Hoomder feesten en trok veel toeschouwers.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 3