De eerste helft was voldoende Texel overtreft USVU Weer winst voor reserveteams Vlottenrace bij sluiting zwem- seizoen Voetbaluitslagen Dames SVC-JVC Oosterend faalt in laatste minuten ZDH aan kop Bridgeclub „Groot Slam" Gyvo ook van start Tevoko wint toernooi Jury Jumpcup nu bekend PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 21 SEPTEMBER wedstrijd zag men een furieus aanvallj Verenigde Schilders team dat de achi stand nog kon verkleinen maar niet verdiende gelijkmaker wist te preser ren. Datsun 4 kwam erg gelukkig winst tegen De Koog; door een ei; doelpunt van een De Koog speler eint de de wedstrijd in een 1 —0 winst vi Datsun 4. Rab 2 had weinig moeite r Texel veteranen 2 (4—0) en Oosten won van Question 3 mede dankzij doelpunten van een uitstekend speler Piet Koopman. Voor Question scoo Cees Timmer tweemaal. Ook deze week speelden Zee Veldman en Citroen tegen elkaar. f deze wedstrijd werd gewonnen d W Citroënmet4—0. De Bremakkerwoni 5—0 van de Koogel. Het Pakhuus v „net" van ZDH met 1—0. De broer strijd Nuts-Dubbeldik werd gewom doorNutsmet4—2, ten/vijl Datsunen Cafeetje 1 1 gelijk speelden. ie ei id Deze wee De hoofdklassepartij op het progn ma, Gamma-Dubbeldik aanstaar •j' woensdag belooft erg spannend te v den en dat geldt ook voor de ma 86 Gamma 2 tegen Datsun 2 die vrijdag 20.20 uur wordt gespeeld. Terwijl inL eerste klasse de wedstrijd Dubbeld f* tegen ZDH 2 ook een goede partij belt te worden. Er is onlangs een spec landelijk maandblad over zaalvoe 01 verschenen, waarin binnenkort ook dacht voor het Texelse zaalvoetbal Uitslagen: Hoofdklasse: Mantje-Datsun2 Gamma-A O 2000 Datsun-Dubbeldik Oosterend-Gamma2 KSMT-Oosterend 2 Question-ZDH ar K>l" te f "•en tec Eerste kla Eerste klasse: Texel Vet.-Oosterend3 jies Mok-Question I d I Rab-Jelleboog 1 e Gamma 4-Mantje2 A 020002-0osterend4 I vas lok Derde klasse: Oosterend 6-Question 3 Ver. Schilders-KSMT me IS" erh em Datsun 4-De Koog Texel Vet. 2-Rab2 Junioren: Datsun-Cafeetje Dubbeldik-Nuts Pakhuus-ZDH tra ■la; ver wc IOV VOI DeKoogel-Bremakker I in(j Citroën-ZA Veldman Programma: Woensdag 22 september: 17.30 u. Nuts-Ver. Schilders 18.00 u. NMB-Dubbeldik 18.35 u. Nioz-A O 2000 2 19.30 u. ZDH-KSMT 20.20 u. Gamma-Dubbeldik 21.15 u. Oosterend 4-De Koogel 22.05 u. Dubbeldik 2-Gempo Zaaldienst: Rab Donderdag 23 september: 18.00 u. ZDH-Pakhuus 18.35 u. KSMT 2-Gamma 4 19.30 u. Oosterend 2-Mantje 20.20 u. Datsun 3-Gamma 3 21.15 u. Tex.Boys 2-Nioz 2 22.05 u. Tex. Boys-Oosterend 5 Zaaldienst: ZDH Vrijdag 24 september: 17.30 u. Graaf spuiterij-Ratronics 2 18.00 u. Alkema-Citroën 18.35 u. ZDH 2-Dubbeldik 3 19.30 u. ZDH 3-PH.Hotel 20.30 u. Gamma 2-Datsun 21.15 u. A O 2000-Question 22.05 u. Datsun 2-Oosterend 1 Zaaldienst: Texel Veteranen Evenals vorig jaar zal ook nu de sli van het zwemseizoen 1982 feestelijk den gevierd. Dat gebeurt op zond september. De Zwem- en poloclub 1 is druk doende met het organiser» leuke evenementen. Een van de o delen van het slultlngsfeest is een tenrace die in het bad Molenkoog gehouden en waaraan door iederesi zelfgemaakte vaartuigen Igeen ru boten) kan meedoen. De vlotten mogen een oppert hebben van maximaal één bij twee en kunnen uit allerlei soorten dri materiaal zijn gemaakt. Het bestuu ZPC TX '71 hoopt dat velen het kon vrije weekend al zullen benutten oi fraais in elkaar te zetten. Deelname open voor alle leeftijden maar i bijzonder wordt gerekend op de zodat het straks een soort zeepk race-te-water wordt. Ook een fa estafette zal weer deel uitmaken va feestprogramma. Men kan zich daa nu al opgeven bij de kassa var zwembad. De familiegroep van vie sonen mag hoogstens één niet-fam bevatten. h NS aac spe mei «01 )e ich f voc strij Koi pur bui Jot kan sch rak< kwi vrij tw; Piei kof mo gel' uit 0- De doe kor Bi fm A» S»> Paul van Exel kan de bal niet bijhouden vlak voor het USVU-doel. T exel heeft zondag een gemakkelijke overwinning behaald op USVU uit Uitgeest. De ploeg had hier maar 45 minuten voor nodig, want bij rust stond de 4—0 stand reeds op het scorebord. Met name Louis Uriot was goed op dreef, want met drie doelpunten nam hij het grootste deel van de produktie voor zijn rekening. Het andere doelpunt werd gescoord door de hard werkende Paul van Exel. De eerste helft heeft Texel met goed en snel voetbal USVU derhalve volkomen weggespeeld. Door USVU meteen te storen bij de opbouw van hun aanvallen brak er regel matig paniek uit in de verdediging van de tegenpartij. Texel wist hier goed van te profiteren en bouwde zodoende aan een regelmatige overwinning. Na een kwar tier spelen was het al raak. Louis Uriot werd net buiten het strafschopgebied neergelegd. De vrije trap werd door Rob van de Stap slim teruggehakt op Uriot die beheerst de bal in de hoek mikte: 1—0. Tegen het goede spel van Texel wist USVU nauwelijks iets in te brengen. De verdediging van Texel was heer en meester en gaf geen enkele kans weg, zodat keeper Charles lepenburg nauwe lijks iets te doen had. omspeelde Na een half uur spelen onderschepte Paul van Exel een terugspeelbal om speelde met een schitterende beweging de keeper van USVU en scoorde knap: 2—0. Hierna was het weer Louis Uriot die mocht bewijzen hoesterk hij in de lucht is. Met twee prima kopballen bracht hij de stand op 4—0 en demonstreerde tevens dat hij in een goede vorm is, en dat hij op het middenveld erg goed tot zijn recht komt. Zaterdag 18 september 1982 Afdeling Noordholland: SVO/Z-Molenboys 0-3 SVO/Z 3-W'meer 5 4-1 Junioren: Tex. Boys B1-BKC BI 3-2 De Koog Bl-Texel BI 0—8 Texel B2-Watervogels B2 0—9 HCSC C5-Tex. Boys C2 0-3 Dames: Winkel 3-Oosterend 2—4 Pupillen: Afdeling D: De Koog Dl-Cocksdorp D1 19—0 Texel D1-Tex. Boys Dl 7—2 Tex. Boys D2-Oosterend D1 2—10 Texel D3-Texel D2 0—6 Afdeling E: Texel E1-Tex. Boys E1 3—0 Oosterend E1-Texel E2 14—0 Tex. Boys E2-Texel E3 3—0 De Koog (m)-Oosterend E2 0—4 Afdeling F: Oosterend F1-Texel F2 14—0 Oosterend F2-Texel F1 4—0 Zondag 19 september 1982 4de klasse KNVB Texel-USVU 4-0 Afdeling Noordholland: Waard '75-Oosterend 1 1 ZDH-Apollo 4-1 De Koog-WS W 1-5 Tex. Boys-Kwadijk 2—0 Texel 2-KGB 2 1-1 Oosterepd 2-JVC 3 2—4 ZDH 2-Callantsoog 3 10-0 Tex. Boys 2-BKC 4 1-1 Flevo 3-Tex. Boys 3 4—2 JVC 7-De Koog 2 2-5 Junioren: Texel A1-W'waard Al 2—2 Dames: KFC-Tex. Boys 7-0 Meervogels-Tex, Boys 2 1—0 De Koog-Geelzwart 2—3 De tweede helft was een verplicht nummer. Texel hoefde niet zo nodig meer en USVU kon niet echt meer terug komen. Paul van Exel omzeilde eenmaal de buitenspelval en kon alleen op de keeper afgaan, maar zijn inzet ging naast. Kyati kwam Paul van Exel vervangen maarook hij kon de score niet opvoeren. Texel bleef zonder zich overmatig in te spannen heer en meester en was zelfs door middel van Klaas Dirk Koorn dichtbij een vijfde doelpunt, maar bij lifte de bal net over de lat. Zo bleef de stand 4—Oen beleeft Texel een uitstekende seizoen start. Ook' de derde wedstrijd van de com petitie hebben de dames van SVC verloren. Voor de rust waren ze aan elkaar gewaagd. Beide ploegen speel den goed aanvallend en omdat de ver dediging ook bij allebei klopte, vielen er geen doelpunten in het eerste half uur. De laatste vijf minuten echter wisten de JVC-ers met een mooie boogbal keeper Brokken te passeren. Na de rust werden twee wissels toegepast. Linda Hooy- schuur wist weliswaar al vrij snel door te breken en een tegendoelpunt te scoren maar op het middenveld ging het mis. Steeds weer kwamen de dames van JVC met weinig moeite er doorheen.De toch wel goed werkende verdediging kon twee keer de grote overmacht niet aan en tot tweemaal toe wisten de JVC-ers nog te scoren. Oosterend heeft in een spannende en goede wedstrijd tegen Waard '75 in de slotminuten onverwachts een tegengoal moeten incasseren, nadat Frits Bakker Oosterend halverwege de tweede helft op voorsprong had gebracht. Waard '75 ging, ondanks de hitte, furieus van start en het „nieuwe" Oosterender middenveld met W. van Heeringen, Frits Bakker, Biem Trap en Piet Koning had eerst ook moeite met het zoeken naar mogelijkheden. Keeper Doede de Vries moest al snel gestrekt naar de hoek van het doel na een hard schot van Van de Berg. Allengs kreeg Oosterend meer grip op het spel en Waard '75 werd teruggedrongen. Er moest tot de tweede helft gewacht worden voor de eerste Oosterend kan sen zich aandienden. Direct ih de twee de helft schoot Johan de Waard rake lings over de kruising. Even later was het wederom Johan de Waard die alleen doorbrak. Hij werd echter binnen de beruchte lijnen neergelegd. De door de goedleidende scheidsrechter P. Peijs toegekende strafschop werd door Piet Koning gemist. Uit de tegenaanval was het bijna 1—0 voor de thuisclub ge worden. Doede de Vries keepte echter bekwaam. Nadat de bal al tweemaal van de doellijn was gehaald door een Waard '75 verdediger was het halverwege de tweede helft eindelijk raak. Frits Bakker ontving een voorzet van Gerard Legierse en scoorde knap. Beheersen Oosterend bleef het beste van het spel houden. Het middenveld met Biem Trap in de hoofdrol bleef de strijd geheel beheersen. Gerard Legierse kreeg de mooiste kans om de voorsprong veilig te stellen maar alleen voor keeper Van Dijck schoot hij te zacht in. Het was dan ook onnodig dat Oosterend in Heerhu- gowaard een punt moest laten liggen toen B. van de Berg twee minuten voor tijd drie man op rij passeerde en zijn voorzet van dichtbij door J. Heera werd ingeschoten. In een spannende wedstrijd behaalde ZDH een 4—1 zege op het bezoekende Apollo uit Hensbroek. Hierdoor bleven de Zwaluwen ongeslagen, want belde ploegen begonnen aan dit treffen zon der puntenverlies. ZDH verdiende de overwinning al viel de uitslag te groot uit. want Apollo liet een goede indruk achter. ZDH startte goed en nam na 14 minuten de leiding. Wilco Bakker schoot eerst tegen doelman Richard Klaver en knalde daarna de terug springende bal in de touwen. ZDH kreeg de meeste kansen. Zo knalde Richard de Gier hard tegen de doelman aan. Maar in de 42ste minuut viel onverwachts de gelijkmaker. In het ZDH doel had Goof Schutten de zaak goed onder controle, maar tegen een inzet van Kees Wijten van dichtbij had hij geen kans: 1 1. Apollo kwam gevaarlijk opzetten na dit doelpunt en tot de rust had ZDH moeite de stand gelijk te houden. Na de rust een stevig aanvallend Apollo maar na 15 minuten spelen kon Wilco Bakker met een kopbal ZDH weer de leiding geven. ZDH kreeg volledig greep op de bezoekers. Bram Brouwer stelde 19 minuten later de ZDH zege veilig; 3—1. Vier minuten voor het einde kopte Wilco Bakker schitterend zijn derde goal in het net en behaalde ZDH na een goede wedstrijd een 4—1 zegen. De zomerdrives van de bridgeclub zijn ten einde en de finale van deze partijen is op 16 oktober 1982 in hoeve Nieuw Breda". De wintercompetitie begint maandag 27 september a.s. in hotel De Linde- boom-Texel. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich opgeven bij mevrouw Bakker, telefoon 02223-254. Vrijdag 24 september beginnen ook weer de activiteiten van de gymnastiek- en volleybalvereniging Gyvo uit De Koog. Het volgende lesrooster is vastgesteld: gym dames 14.30-15.30 uur; kleuters 15.30-16.30 uur; meisjes en jongens 1e, 2een3e klas 16.30-17.30 uur; meisjes 3e, 4e, 5e en 6e klasse 17.30-18.30 uur; jongens 4e, 5e en 6e klasse en voortgezet onderwijs 18.30-19.30 uur; meisjes voortgezet onderwijs 19.30-20.30 uur. Het volleybalseizoen begint maandag 27 september om 20.00 uur. In verband met de bespreking inzake de trainer is het belangrijk dat ieder aanwezig is. Wederom slaagde het eerste heren team van Tevoko er in een toernooi winnend af te sluiten. Tijdens het HCSC toernooi in Den Helder werden af getekende zeges behaald op de teams van Relax, HCSC en Braaf Seahawks. De uitstekende resultaten doen veel verwachten voor de competitie die zaterdag begint en waarin Braaf Sea hawks uit Den Helder de eerste tegen stander zal zijn in „Ons Genoegen." Ondanks een enorme inzinking in de derde set behaalde het tweede Tevoko team een 1— 3 zegeop Braaf Seahawks 4. Het derde herenteam moest zijn eerste nederlaag incasseren, ofschoon ze via de 3—2 uitslag toch een punt meepakken van tegenstander Juvoc 3 uit Juliana- dorp. Zaterdag wordt in Ons Genoegen vanaf kwart voor twee de eerste thuisronde ge speeld van alle Tevoko teams. Dat geldt niet voor het eerste damesteam dat donderdag in Schagen de eerste compe- titiepunten moet gaan pakken. Het is nu bewezen dat de drie reser veteams in de hoofdklasse zaalvoetbal goed mee kunnen draaien, getuige de 6 2 winst van Oosterend 2 op KSMT 1 en de 3 2 zege van Datsun 2 op Mantje. Gamma 3 hield Oosterend 1 af van twee punten door met 5 5 gelijk te spelen. Gamma 1 had de handen vol aan zeer agressief spelend A O 2000. Datsun had weinig problemen met Dubbeldik met de einduitslag 6—2. De eerste fase van de match Oosterend tegen Gamma 2 was een gelijkopgaande strijd. Pas na lange tijd kon Rijan van Heerwaarde Gamma 2 op een 1—0 voorsprong brengen maar in dezelfde minuut bracht Gep Brouwer de stand weer gelijk. Oosterend nam nu duidelijk het heft in handen en liep via twee doelpunten van Simon Brand en een doelpunt van Frits Bakker uit naar een 4—1 voorsprong. Oosterend verzuimde echter om Gamma 2 verder onder druk te houden door verdedigend te gaan spelen Doordat Oosterend zich terug trok op eigen helft kon Gamma 2 steeds beter in het spel komen en vervolgens bleek dat er bij dit team talenten zijn die dan makkelijk kunnen scoren. Via een doelpunt van Brahum Kvahati en Paul van Exel en wederom twee doelpunten van Kvahati wist Gamma 2 zelfs op een 5—4 voor sprong te komen. Oosterend schrok opeens wakker en probeerde met man en macht de gelijkmaker te scoren, wat vier minuten voor tijd door Dirk Trap werd gepresteerd. De eindstand was 5—5 dat gezien het spelverloop een zeer juiste verhouding weergeeft. Oosterend2had weinig moeite met een zwak opererend KSMT. Martin Huizinga opende voor Oosterend de score. KSMT wist nog gelijk te komen maar verloor naarmate het spel vorderde steeds meer balcontrole. Drie doelpunten van Piet Daalder bezorgden een goed spelend Oosterend 2 een ruime voorsprong die uiteindelijk resulteerde in een 6—3 over winning. ZDH leek in eerste instantie vrij gemakkelijk te gaan winnen van Ques tion. Rob Lexmond verhinderde door uit stekend keeperswerk dat ZDH niet verder kon uitlopen dan een 2—0 voorsprong. Theo Legierse scoorde daarna tweemaal in één minuut voor QuestionVanuit deze gelijkspelpositie had ZDH het erg moei lijk. Question bleef aandringen en Jaap van Kranenburg bracht zijn ploeg op een verdiende 3—2 winst. A O 2000 speelde een goede wed strijd tegen Gamma. Tijdens de wissel leide A O 2000 met 3— 1Een pluspunt voor deze ploeg was dét men rustig de aanval bleef zoeken en zodoende Gamma de kans niet gaf om werkelijk tot wel overwogen aanvalsspel te komen. Niet temin bleef Gamma wel „relaxt" af wachten op kansen dieook snel kwamen, waaruit Nicol Schermer twee keer kon scoren. Heel lang bleef het 3—3 met veel kansen voor beide ploegen. Uiteindelijk trok Gamma in een zeer aantrekkelijke wedstrijd de volle winst naar zich toe omdat een A O speler niet consequent genoeg verdedigde en zodoende wisten Paul van Exel en Louis Uriot te scoren. Dubbeldik had een zeer jonge ploeg op de beengebrachttegen Datsun. Datsun was in de gehele wedstrijd de betere ploeg en kwam via een doelpunt van Douwe Bootsma op 1—0. André Keesom wist tweemaal tegen te scoren maar vocht vooral in de tweede helft tegen een veel beter Datsun dat via doelpunten van Koos Tjepkema(2x), Gerrie Plaatsman, Dirk de Lugt en Cees van Heerwaarde naar een 6—2 winst klom. Eerste klasse In de eerste klasse lijken de Mok en Rab een hoofdrol te gaan spelen. De Mok speelt goed zaalvoetbal en tegen Ques tion 2 dat afgelopen week teleurstellend speelde wist men zonder enige moeite uit te lopen naar een 8—1 winst. Texel veteranen en Oosterend 3 deelden de punten: 2—2. Rab won met drie doelpunten van Pieter Koorn met 4—2 van de Jelleboog. A O 2000 2 won met weinig moeite van Oosterend 4 met 3 1 en de wedstrijd gamma 4 tegen Mantje 2 werd ontsierd door irritant gedrag van de spelers. De scheidsrechter die deze wedstrijd leidde nam niet genoeg maatregelen om de wedstrijd plezierig te laten verlopen. Dat Mantje 2 achteraf zeer verdiend met 5—2 won was het enige positieve van deze genante vertoning. Derde klasse De Verenigde Schilders tegen KSMT 3 was een prima partij. Sieme Verseput opende de score voor de Verenigde Schilders met een ver afstandschot. Daarna kwam KSMT 3 sterk terug en liep uit naar 3—1. In de laatste fase van de Inmiddels is bekend geworden welke mensen deel uit zullen maken van de jury die van donderdag tot en met zondag de verrichtingen van de deel nemers aan de Texelse Jumpcup zullen beoordelen. Het zijn Ron van Alfen, exploitant van een surfbedrijf en voor zitter van de brandsurffederatie. Kees Pietersen, redacteur van het blad surf- magazine, Tony van Oeveren, bekend catamaranzeiler en eigenaar van een zeil- en surfschool, Gou Klap, exploitant van een surfshop en J. P. Klein, één van de eerste brandingzeilers. Veel bekende surfers van de vastewal maar ook uit Duitsland en Engeland hebben al belangstelling getoond voor het Texelse surfgebeuren. De weers omstandigheden lijken langzamerhand gunstiger te worden voor het springen met een surfplank over de golven en er mag dus een grote deelname worden verwacht van allerlei topsurfers. Tijdens de Jumpcup wordt het commentaar verzorgd door Rob Souverein en Joris Lamers. Wind en golven zijn onontbeerlijk voor degene, die met zijn surfplank wil .jumpen

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6