Sportraad adviseert unaniem: Deuce moet toch met RST praten Shirtreclame bracht (nog) geen geluk Tex. Boys overmeestert Kwadijk met snel spel Kotex hield jongdierendag sesaas «wSfiSSi* Goede tijden bij wielerclub Tetak van start Plattelandsvrouwen naar Holiday on Ice Gymvereniging Oudeschild in de problemen Viswedstrijd uitslagen Concurrentie vermijden bij culturele evenementen RSG-schoiieren stemden ook ha! óók lid van de fietsclub! INSDAG 21 SEPTEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Tennisclub Deuce zal toch met de RST rond de tafel moeten m te praten over realisatie en gebruik van tennisbanen bij d wembad Molenkoog. Dit advies werd gisteravond unaniem egeven door de Texelse Sportraad. De mogelijkheden tot sa- tenwerking zijn nog niet diepgaand besproken en de sportver- «genwoordigers oordeelden dat Deuce te vroeg is met een erhuisafwijzing naar het zwembad. Door de gemeenteraad is ndertijd beslist dat Deuce naar het zwembad zou moeten. Uitbreiding van de huidige twee r anen aan de Emmalaan is niet mo- «lijk volgens B en W en zowel de u mnisvereniging als de ijsclub zien 12 een mogelijkheid nieuwe banen op Te ijsbaan te realiseren. De tennis- ereniging staat op het standpunt «t de RST te weinig mogelijkheden iedt voor de uitbreiding die de club jc «oogt. In eerder overleg is vast omen te staan, aldus de tennisclub, at slechts twee banen full time ebmikt kunnen worden door de ereniging en dat is te weinig. De annisvereniging wil vier banen reali- eran met daarbij een kantine-kleed- lamer en een oefenkooi. De RST wil tok vier banen aanleggen waarvan tenminste één" voor recreatief ebruik bestemd moet blijven. Bij ronde van C. Koom, directeur van e RST, is onlangs meegedeeld dat realisatie van een clubgebouw en en oefenkooi ook tot de mogelijk- eden behoren. la De tennisclub trekt te vlug conclu- ies" was de kwalificatie van sportraad- el etze de Haan voor het afwijzen van RST mogelijkheid. De samen wer ing is nog onvoldoende onderzocht ras de conclusie van de Sportraad die ok dacht aan de mogelijkheid dat de 1ST een stuk grond van de zonnewei- e aan de tennisclub verpacht of erkoopt. ,,De RST heeft oog voor de ennisproblemen. Ze moeten om de sfel", aldus administrateur Ger Praam- tra, die vond dat pas aan een andere ilaats gedacht moet worden als rerkelijk alle mogelijkheden bij het wembad onderzocht zijn. Dan moet lovendien het raadsbesluit herroepen rorden. De tennisclub heeft zelf al een indere plaats vastgesteld en wel het 'oetbalveld achter de Wilsterstraat. De Sportraad verwacht veel bezwaren tegen dit plan van omwonenden en andere betrokkenen maar wilde maandagavond nog niet op deze puggestie ingaan. De Werkgroep Landschapszorg heeft de bezwaren tegen de aanleg van een wielercircuit gehandhaafd en dat houdt in dat bij Gedeputeerde Staten om een verklaring van geen bezwaar gevraagd moet worden met daarbij een exacte kostenbegroting. De gemeenteraad heeft begin dit jaar twee ton beschik baar gesneld voor het circuit maar dat blijkt te weinig. Voor het circuit zal nog een 100 mille extra nodig zijn en voor de algehele afwerking en de atletiekvoorzieningen moet nog een zelfde bedrag gereserveerd worden. Bij de aanvraag voor GS zal de gemeente moeten aangeven hoe een en ander ge- financieerd zal worden. B en W beraden zich momenteel over aanvul lende financiële mogelijkheden. Doordat de Werkgroep zich tegen dit circuitplan blijft verzetten, zal de reali satie nog geruime tijd op zich laten wachten Aan de landschapsbezwaren is gedeeltelijk tegemoet gekomen, o.a. door de toekomstige aanleg van een boomsingel langs de gehele zuidzijde van het circuit. Image Of de motorcrossbaan bij het vlieg veld ook vertraging zal oplopen door bezwaren is nog niet bekend. De inza getermijn van het crossbaanplan loopt deze week af en maandagavond waren nog geen bezwaren binnen gekomen. Dat kan betekenen dat de crossbaan zonder vertraging gerealiseerd kan wor den. De Sportraad boog zich gisteravond ook over de prioriteitenlijst voor de In de thuiswedstrijd tegen het sterke NSW heeft De Koog een 5 1 neder- aag geleden. Het team van De Koog ipeelde als eerste Texelse vereniging net shirtreclame. De competitie tenues «orden gesponsord door bar 't Galjoen. De nieuwe kleren konden De Koog ichter niet aan de eerste punten helpen. Het werd een verdiende overwinning «oor WSW dat ook in de eerste wed- itrijd met grote cijfers won van De Koog. WSW maakte al snel een doel- aunt maar dit werd terecht wegens auitenspel afgekeurd. Kort hierna kreeg John List van De Koog een prachtige kans toen hij vrij voor de keeper ver scheen. Zijn diagonale schot ging echter rakelings naast. Enkele minuten later kwam WSW op 0 1 toen P. de Weerd vrij voor de keeper verscheen. In de twaalfde minuut werd het al 0—2 door Pierre Vriend die de keeper met een kopbal verschalkte. De Koog had het moeilijk in deze periode en had ook geluk bij een vrije trap van WSW waar uit D. Groot rakelings overkopte. Voor de rust kwam WSW nog op -3 na een snel genomen hoekschop. De verdediging was niet attent, waar door midvoor D. Groot gemakkelijk in kon koppen. Enkele minuten later kwam De Koog terug op 1 —3 door John List die de keeper van buiten het straf schopgebied met een diagonaal schot overrompelde. In de tweede helft speel de De Koog veel beter. De eerste goede kansen voor WSW ontstonden halver wege de tweede helft toen het team kort achter elkaar twee vrije trappen mocht nemen. De eerste ketste af op de paal en de tweede ging rakelings naast. Kort hierna kreeg Pierre Vriend nog een prachtige kans, toen hij vrij voor het doel verscheen. Zijn schot ging echter ruim over. Pressie Ook werd een doelpunt van WSW afgekeurd omdat een indirecte vrije trap direct ingeschoten werd. Na een half uur werd het 1 —4 door invaller A. Mijs die een hoekschop ongehinderd in kon koppen. Hierna oefende De Koog meer pressie uit en moest WSW eindelijk terugdringen, vooral door stuwend werk van de sterk spelende Kees van Beek en Dick Oudendag. De Koog kreeg nog twee prachtige kansen resp. voor John List en Martien Witte maar het geluk zat hen niet mee. WSW kon via een snelle counter de eindstand nog bepalen op 1-5. Behalve reclame op do borden kont hot Texelse amateurvoetbal sinds zondag een nieuw fenomeen: shirtreclame S.V. De Koog presenteerde zich tegen WSW in tenues ven bar t Gal loon an op de foto Hikt het alsof dit een vreugdedansje opleverde maar dat was geenszins het geval. S.V. De Koog verloor met 1—5. begroting van volgend jaar en voor een groot deel werd vastgehouden aan plannen die vorig jaar al ,,zijn opge start" zoals de eerder genoemde wieier- en crossbaan. Ook werd een eerste prioriteit toegekend aan de rea lisatie van een nieuwe touwkliminstal latie en een nieuw klimraam in de Jacob Drijver-school in Den Hoorn (,,Die touwen zijn levensgevaarlijk") en de aanleg van een speelveldomheining voor S.V. De Koog. Eigen beheer Ook aan het waterdicht maken van de ijsbaan van Den Burg werd een eer ste prioriteit toegekend al werd de zelfde avond ook geadviseerd de baan zo snel mogelijk te egaliseren. Dat laat ste gaat vijfduizend gulden kosten en dat wil de ijsclub uit eigen kas betalen en in eigen beheer uitvoeren. Aan B en W is toestemming gevraagd dit werk uit te voeren maar gemeentewerken vindt deze eigen bij drage weggegooid geld, omdat men een totale opknapbeurt van de ijsbaan op de prioriteitenlijst voor volgend jaar heeft staan. Als de raad met gemeente werken van mening zou zijn dat dit werk belangrijk is, wordt de gedeelte lijke oplossing van de ijsclub weer volle dig teniet gedaan. De sportraad was van mening dat als de baan waterdicht wordt gemaakt, het inderdaad „wegge gooid geld" is, maar onzekerheid over het al dan niet uitvoeren („Dat wordt een politieke keuze") gaf toch de door slag. „Zolang de ijsbaan bestaat is hij al lek en het zou mij verbazen als de baan volgend jaar wel waterdicht wordt gemaakt", aldus Douwe Dros, die vond dat de ijsclub maar moest doen wat ze nodig acht. „Ze zijn teleurgesteld in de politiek en nemen terecht het heft in eigen hand". Aan B en W zal worden geadviseerd de ijsclub toestemming te geven tot egalisatie. Zaterdag hield KSV Kotex zijn jong dierendag in de bedrijfgebouwen van de fa. Westerlaken aan de Maricoweg. Maar liefst 135 dieren zetten deze dag luister bij. De uitslagen waren als volgt: Grote hoenders, keurmeester K. van Dijke: 1e Holl. hoen goudpel hen, eig. Th. Wine; 2e Australorp zwart hen, eig. R. Terpstra;M 3e kraaikop zwart hen, eig. J. Vlaming; de overige uitslagen: A. B. Domhof inz. Bramha's 2x ZG; J. Veltkamp inz. Groninger Meeuw 2xV en 2xM; Th. Witte inz. Hollandse hoen 1xF, 5xZG, 5 x g; R. Terpstra inz. Hoordhollandse blauwe en australorps 1 x F, 3 x ZG, 2 x G; J. Vlaming inz. Twentse grijzen en kraaikoppen 1 x F, 6 x ZG, 2 x G. Dwerghoenders, keurmeester de heer K. van Dijke: 1e Orphington hen, eig. J. Kooger; 2e Sebrigt haan, eig. A. J. van der Star; de overige uitslagen: J. Kooger inz. Orphingtons 1 x F, 1 x ZG, 1 x G; A. J. van der Star, inz. Sebrigts 1 x ZG, 2 x G. Bij de duiven slechts één inzender de heer H. Barhorst, hij zond in Oud Hollandse Meeuwen, die gekeurd wer den door de heer H. Zomermaand. De uitslag was als volgt 2 x ZG en 1 x G. De heer H. Barhorst werd tevens eerste. Konijnen, keurmeester de heer P. A. G. Flick: 1e Vlaamse reus ram, eig. G. P. Plaatsman, 2e zwarte Tan ram, eig. KL de Ridder; 3e Franse hangoor wit voed ster, eig. mevr. Rentenaar. Overige uitslagen: G. P. Plaatsman, inz. vlaamse reus 4x ZG, 4x G, lx M; J. Verhoeve, inz. vlaamse reus 4x G, 1x V; mevr. Rentenaar, inz. Franse hangoor 3x ZG, 2xG; Roald Moens, inz. Havanna 2x G; M. Bakelaar inz. Weners wit en blauw 1xZG, 1xG; J. de Ridder, inz. Tan 1xG; Gerard Roeper, inz. Roodoogpool, kleurdwerg en Nederlandse Hangoor dwerg 2x ZG, 4x G, 2x V, hij werd tevens beste jeugdlid met een Neder landse handoordwerg voedster. KI. de Ridder, inz. Tan, 2x ZG, 3x G, lx V; J. Roeper, inz. Hollanders 1x G, 3x V; A. J. Bakker, inz. FRanse hangoor en Belgi sche haas 4x ZG, 5x G; Sieme Jan Rijk, inz. Franse hangoor lx ZG, 1x G; A. C. Pool, inz. Belgische haas (een nest) 4x G. Cavia's Voor het eerst in het bestaan van de KSV Kotex werden er officieel cavia's aangeboden ter keuring. De keurmees ter was de heer H. Zomermaand. De uitslag was als volgt: Beste gladhaar zeug, eig. F. Voskuil. Beste ruw harige, mevr. Paagman. De overige uitslagen waren: F. Voskuil 1xZG, lx G; mevr. A. Paagman 1x ZG, 3x G; Brian Bakker 3x ZG, 3x G, 4x V. Brian Bakker werd beste jeugdlid met een gladhaar beer. Het bestuur kan terug kijken op een zeer geslaagde jongdierendag en spreekt de wens uit dat de 40-jarige jubileumtentoonstelling die gehouden wordt op 19, 20 en 21 november in hotel De Lindeboom-Texel net zo'n succes zal worden. DC OLIE v-v -• Texelse Boys was tegen Kwed/jk goed op dreef. Diverse malen wist een enkeling door de Kwadijk-defensie heen te breken wat, op deze foto met een kopbal, mooie scoringskansen opleverden. Het relatief jonge eerste team van Texelse Boys heeft zondag de eerste competitie winstpunten binnengehaald door Kwadijk met snel en tactisch uitstekend spel in het eerste half uur van de wedstrijd te overrompelen. Gezien het aantal reëele scoringskansen was de 2 0 overwinning vrij mager maar dit kan men ook wijten aan een fikse terug slag in de tweede helft. De laatste 45 minuten leverde de Texelaars een meer defensief spelgedrag op vooral omdat de Kwadijk defensie opeens wel raad wist met de Boys aanvallen en zich niet meer liet overmeesteren. Al in de eerste minuut werd Paul van Heerwaarden uitstekend vrijgespeeld. Zijn vliegende schot ging rakelings over de lat maar het leverde de Boys wel vertrouwen in de toekomst op. Met deze morele opsteker ging men het Kwadijk doel bestoken met snelle aan vallen die echter geen punten 'oplever den. Na twintig minuten wist Frank de Grave de defensie moeiteloos te passe ren en alleen voor de keeper te ver schijnen. Hij schoot het leer hard tegen zijn directe tegenstander aan waardoor Wielervereniging Texel reed het af gelopen weekend voor het eerst weer op zondagmorgen. De invallende duis ternis maakt het onmogelijk om het vol ledige wedstrijdprogramma op woens dagavond af te werken. Dit betekende wel dat de licentiehouders van de ver eniging wegens toernooien niet aanwe zig waren. Bijna de hele A jeugd groep trad dan ook aan in het districtstoernooi in Zaandam, terwijl de senioren licentie houders in Edam reden. De wedstrijd werd verreden op 't Horntje. Voor de jeugd was er een tijdrit terwijl de senioren een criterium ver reden over 40, 35 en 30 kilometer. De C-jeugd reed twee ronden (bijna 2 km) en de uitslag was als volgt: 1. Stephan Kikkert in 3,56 min.; 2. Bas Graaf 4.14 min.; 3. Udo Visser 4.23 min. De B-jeugd reed 3 kilometer in de volgende tijden: 1. Bas Vaars 5.22 min.; 2. Tijmen Wit 5.27 min; 5. Robert Kikkert Arjan van der Knaap en Joost van Heer- waarden allen in 5.38 min.; 6. Dennis Boomstra in 5.39 min. De enige A-jeugd renner Evert Koop man zette een tijd neer van 5.07 minuten. Venijnig De senioren hadden menig maal het zware parcours af te leggen waarbij vooral het telkens terugkerende klim- metje naar de dijk venijnig bleek. De veteranen hadden 30 rondjes te gaan waarna de volgende uitslag opgetekend kon worden: 1.. Gerrit Terwindt, 2. Dirk Eelman. Zij hadden met z'n tweeën ruim één minuut voorsprong op de rest zodat zij elk 1 Vi punt extra verdienden. Derde werd Piet Kikkert en vierde Peter Ran. De B-poule reed 35 ronden. De uitslag was: 1. Ron van Boven, 2. Simon Appel, 3. Jan Huydink, 4. Uwe Smit. De A-renners reden 40 ronden. Door diverse blessures en afwezigheid van licentiehouders kwam een zeer klein veld aan de start. Jos Huisman stapte voortijdig af. De uitslag werd: 1. Albert Winter, 2. Kees Boks, 3, Douwe Dros. Vertrouwd Zondagochtend wordt weer gereden op het vertrouwde parcours Zuid Haffel. Hier zullen alleen de senioren aan de start komen omdat de volledige jeugd afdeling een kampeer- en fietsweekend heeft in Hoogeveen. De start is om 10.00 uur bij de begraafplaats van de Georgiërs. de bal terugkwam en De Grave rustig kon scoren. Bert Witte proefde daarna aan de mogelijkheid de voorsprong uit te bou wen. In zijn enthousiasme ging de bal echter naast. De tweede helft gaf de Kwadijk achterhoede de mogelijkheid meer grip op het Boys ritme te krijgen en 'eken de Texelaars het conditioneel zeer zwaar te hebben. Bert Witte wist echter na een kwartier spelen zijn eerder gemaakte fout te herstellen. Hij lepelde de bal met een prima lob in het Kwadijk net. Kwadijk bleek echter niet te ver murwen en bleef energiek aandringen. De paar lange afstandschoten die dit opleverde werden echter door Boys keeper Frans Stolk onschadelijk ge maakt. Zaterdag gaat de tafeltennis<fcmpetitie van start. Voor alle teams staat er een thuiswedstrijd op het programma in sporthal De Ferrever, aanvang 14.15 uur. Tetak 1 speelt zaterdag tegen Tjap Tjoy 3 uit Blokker, terwijl Tetak 2 en het jeugdteam het op moeten nemen tegen Martin Schilder 6 en 5 uit Limmen. Alle betrokken spelers worden verzocht op tijd aanwezig te zijn i.v.m. het opzetten van de tafels. Toeschouwers zijn van harte welkom. De plattelandsvrouwen van De Cocks- dorp-Eierland maken zaterdag 27 no vember een reisje naar Amsterdam, waar onder meer de ijsshow Holiday on ice zal worden bezocht. De totale kosten van het reisje zullen omstreeks f 60,— bedragen; er moet 730, vooruit betaald worden. Opgave kan nu geschieden bij mevrouw Witte-Witte, Postweg 42, tele foon 02225-252. De Plattelandsvrouwen van De Cocks- dorp-Eierland hebben inmiddels hun eerste verenigingsavond van dit seizoen achter de rug. Dat waseen modeshow die verzorgd was door Zegel Modes uit Den Burg waarbij diverse leden van de af deling als mannequins fungeerden. De kapsels waren verzorgd door Salon Henri. De avond, bezocht door negentig leden, was een groot succes. Aan het slot werd afscheid genomen van Jan Zoetelief en zijn vrouw, die binnenkort het Eierlandsche Huis verlaten. Als blijk van dank voor de genoten gastvrijheid en zorg overhandigde voorzitster mevrouw M. Slot een plant. Het eerstvolgende evenement is een bingoavond op 4 oktober, ten bate van het derde wereld rolstoelenproject van de familie Slaman. Gymnastiekvereniging Oudeschild komt financieel in de problemen als men met professionele krachten gymonderricht blijft geven en de subsidieverordening is in dit geval een mogelijkheid om deze club niet te laten „wegkwijnen", terwijl momenteel de mogelijkheden van een nieuwe gymzaal diepgaand onderzocht worden. Dat was gister avond de mening van de Sportraad over de penibele financiële situatie van de dub en de sportstichting gaat dan ook een subsidieaanvraag in de salariskosten van de gymkracht indienen. Door het opstappen van gymleidster Bep van der Brink, die de vereniging jarenlang pro deo op de been heeft ge houden, moest de club onlangs een betaalde kracht aantrekken De nieuwe gymleraar is in vaste dienst bij de MST en wordt voor vijf uur verhuurd aan Oudeschild. Het betreft voorlopig een experiment maar op jaarbasis komt de kleine vereniging voor een tekort van bijna 1800 gdlden te staan. De Sport raad staat op het standpunt dat het hier een vereniging betreft die ondanks een fikse eigen bijdrage toch niet redelijk kan functioneren en daarom is men van mening dat aanvullende subsidie nodig is. „Gymvereniging Oudeschild heeft de gemeente in het verleden bijna niets gekost en ze hebben recht op een pro fessionele kracht", meent het Stich tingsbestuur. Los van deze vraag wordt nog steeds geijverd voor het aantrekken van een zogenaamde STK- functionaris die met rijkssubsidie ook in Oudeschild zou moeten werken. De viswedstrijd van zondag bracht 15 senioren en 5 jeugdleden op de dijk. Uitslagen: afd. Jeugd; 5 vissen, totaal87cm. 1Rob Eelman 32 cm; 2. Victor Maat 24 cm; 3. Martin van der Zwaag 22 cm; 4. Martin Maat 9 cm; 5 Nico Jan van der Ploeg 0 cm. Afd. senioren27 vissen, 428cm totaal: 1. M. J. van der Zwaag 73 cm; 2. C. J. Huisman 64 cm; 3. R. Kuiper 56 cm; 2 senioren vingen niets. De volgende viswedstrijd is op zondag 10 oktober van 8.00 tot 10.00 uur bij het reddingboothuisje bij De Cocksdorp. Met het naderen van herfst en winter komt ook het plaatselijke culturele leven weer op gang. De aandacht van het publiek zal worden gevraagd voor tiental len vergaderingen, muziekuitvoeringen, toneelvoorstellingen, festiviteiten, e.d. Om eikaars belangen niet te schaden streven de meeste verenigingen er naar om hun activiteiten zodanig te plannen dat deze niet met elkaar samenvallen of zich onnodig kort na elkaar voltrekken. Om een goede planning te bevorderen zal de afdeling culturele zaken van de gemeente één keer per maand in de Texelse Courant een overzicht publiceren van evenementen in de komende maan den, zodat tijdig bekend is welke data reeds „bezet" zijn. Zonder medewerking van de verenigingen en andere organi serende instanties zal daar echter niets van terecht komenOp de besturen wordt daarom een beroep gedaan om in een zo vroeg mogelijk stadium opgave van hun bijeenkomsten e.d. te doen bij de afdeling culturele zaken, telefoon 02220-3041. Uiteraard wordt daarnaast de gewone agenda die in elke Texelse Courant wordt opgenomen en die geldt voor de komen de dagen, gehandhaafd. Het is het meest praktisch om de evenementen die voor deze agenda zijn bedoeld niet bij het raadhuis op te geven maar rechtstreeks bij de redaktie van de Texelse Courant, telefoon 02220-2741 Op de Rijksscholengemeenschap zijn gelijktijdig met de landelijke verkiezingen schaduwverkiezingen gehouden voor de Tweede Kamer303 leerlingen (vierde, vijfde en zesde klassen) waren op de RSG kiesgerechtigd en een groot aantal van hen (88.4%) voelde zich geroepen om een stem uit te brengen. De uitslag wijkt flink af van het Texelse en het landelijke beeld maar vertoont veel overeenkomst met de landelijke scholie renverkiezing die door Kluwer is uitge voerd. De VVD blijkt ook bij de RSG-ers enorm populair, gevolgd door de PSP. De landelijke scholierenstemming had de zelfde uitslag. Ten opzichte van deandere partijen scoorde D66 relatief hoog en dat zelfde geldt voor de Centrumpartij. Hieronder de totaaluitslag in percentages en zetels. percentage aantal zetels WD 51,16% 77 PSP 18,6% 28 CDA 5,81% 9 PvdA 5,81% 9 PPR 5,81% 9 D66 4,65% 6 Centrumpartij 2,9% 4 EVP 1,74% 2 RPF-GPV-SGP 1,16% 2 RVP 0,58% 1 DS70 0,58% 1 CPN 0,58% 1 Socialistische Partij 0,58% 1 Blanco 11,6% 100% 150

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7