Cursussen voor de komende herfst en winter Creativrteitscursussen isLri VERVOLG VAN PAG. 1 Links opgerust 1S«RIJDAG 24 SEPTEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 voor het diepgaand „doorspitten" van het collegeprogramma. „We zijn over eengekomen dat bepaalde dingen an ders moeten worden aangepakt. In een vroeg stadium zal elke verandering in de commissie en vervolgens in de raad aan de orde worden gesteld. Op dit moment neeft het college zijn mening nog niet gevormd; er is alleen een aanzet gege ven." Veerdienst Welboren en Bakker verklaarden dat zij in ieder geval punt 2 van het hoofd stuk „Verkeer en vervoer" in het pro gramma niet onderschrijven. Dat betreft de aanpassing van de fuikhavens voor het gebruik van de dubbeldekker. Het onderzoek naar het verder vrij maken van gemotoriseerd verkeer van Den Burg zag Bakker graag uitgebreid tot een aantal straten in Oosterend en Den Hoorn. Ook vond hij dat de kwestie van de openstelling van de Eendrachtdijk moet worden geregeld in nauw overleg met de instanties waarmee destijds is overeengekomen om de weg voor ver keer te sluiten. Gerbrand Poster van de VVD liet weten tegen verder verkeersvrij maken van Den Burg ernstig bezwaar te heb ben. Hij vond dat de bereikbaarheid nu al veel te wensen overliet. Schilling zei dat ook deze kwestie te zijner tijd uitgebreid ter discussie zal worden ge steld. Hetzelfde geldt voor de open stelling van de dijkweg. Welboren maakte opmerkelijk voor behoud bij punt 2 van het hoofdstuk ruimtelijke ordening, waarin staat dat de gemeenteraad zal worden gevraagd als nog een afwijzend standpunt in te nemen wat betreft de nationale parken en andere onderdelen van de veel besproken structuurschema's van het rijk. Hij zei dat het standpunt van zijn fractie zou afhangen van de „verwoor ding van het pre-advies." Peter Bakker vroeg waar het principe „geen geld, geen eisen" vandaan komt. Hem werd meegedeeld dat dit het standpunt van de gemeenteraad in het verleden was, waarmee werd duidelijk gemaakt dat Texel alleen bereid is in het landschap passende bouw- en andere maatregelen te treffen als de extra kosten daarvan worden vergoed. Gelein Jansen informeerde wat het standpunt van het college is inzake de aansluiting op aardgas van de onren dabele gebieden op Texel. De bur gemeester zei dat het college dit onder werp in de raad aan de orde zal stellen; dat is trouwens in het recente verleden beloofd. Peter Bakker tenslotte riep het gemeentebestuur op te zorgen voor „panklare plannen" om voor aanvullend werk op Texel te zorgen. Er kan dan onmiddellijk worden ingehaakt op mo gelijkheden die misschien in de nabije toekomst door het rijk worden geboden. Kranten, tijdschriften en ander oud I papier hoort NIET in de vuilniszak. Bewaar het voor de verenigingen! Evenals voorgaande jaren zal de komende herfst- en winterperiode op Texel in het teken staan van een groot scala van cursussen en bijeenkomsten. Er zijn cursussen op het gebied van twee kans onderwijs (Mavo en Havo), creativiteit, emancipatie en vormings werk, verschillende cursussen voor vrijwilligers, cursussen gericht op lichamelijke en geestelijke ontwikkeling en beroepsgerichte cursus sen. Duidelijk voor elk wat wils en de slogan „Niemand hoeft zich op Texel te vervelen" lijkt zichzelf voor de komende wintermaanden weer eens te bewijzen. Op deze pagina staat een overzicht van het totale cursusaanbod. Interessante lectuur voor degenen die toch al van plan waren 'iets' te gaan doen, maar ook aan anderen adviseren wij de pagina eens door te kijken. De kans is groot dat u iets tegenkomt waarover u eigenlijk nooit zo hebt nagedacht, maar dat u toch best interessant lijkt. De aanmeldingen voor de cursussen in de afgelopen jaren hebben geleerd dat het voor sommige cursussen werkelijk storm loopt. Het is daarom in alle gevallen aan te bevelen zich tijdig aan te melden. In het najaar 1982 beginnen ook een groot aantal creativileitscursussen die georganiseerd worden door de creativiteitscommissie soms samen met andere nstanties. De cursussen vinden plaats onder auspiciën van de Welzijnsstichting Texel. De lessen zullen als regel twee uur duren. De cursuskosten zijn bij de cursus vermeld. Per les zijn de kosten 77,50 en voor cursussen waar niet meer cursisten zijn dan 8 tot 10 zijn de kosten f8, Het gehele cursusgeld dient op deeerste les te worden voldaan. Indien men zich opge geven heeft voor een cursus en achteraf besluit niet deel te nemen, is men toch verplicht, uitzonderingen daargelaten, het cursusgeld te betalen. Bij de cur suskosten kunnen nog materiaalkosten Ikomen. Het aanmeldingsformulier voor de cursussen moet uiterlijk één week na verschijning in de Texelse Courant op het bureau culturele zaken worden ingele verd (raadhuis kamer 304, tel. 02220- 3041), of bij de contactpersonen in de diverse dorpen, t.w.: Oudeschild: mevr. M. E. Visser, Loodssingel 42, Oudeschild. Oosterend en De Waal: mevr. A. van Dijk-de Wolf, Kerkstraat 13, Oosterend. Den Hoorn: mevr. I. de Kleijn-Odinga, De Kuil 3, Den Hoorn. De Cocksdorp: mevr. B. Monen-Wal- dus, Kikkertstraat 10, De Cocksdorp. De Koog: mevr. A. Kampstra-Bekker, Strijbosstraat 10, De Koog. BEROEPSLEVEN (her-, om-, en bij scholen). Klauwverzorging. Cursusplaats Den Burg. Cursusgeld f125, Aanvang oktober-november 1982. Docenten: plaatselijke dierenartsen. Opgave en in lichtingen J. Koolhof, Vloedlijn 23, Den Burg. tel. 02220-2780. Veebeoordeling. Cursusplaats Den Burg. Cursusgeld f50, Aanvang ja nuari 1983. Docent: docenten zullen gevraagd worden van de Stamboeken. Bijzonderheden: beoordeling zowel voor rundvee als schapen. Opgave en in lichtingen J. Koolhof, Vloedlijn 23, Den Burg, tel. 02220-2780. Bloembollenteelt. Cursusplaats Den Burg. Cursusduur: 15 lessen, welke dan gericht zijn op theorie en vooral op praktijk. Cursusgeld 7150, Lelieteelt: Docent W. Trap. Tulpenteelt: J. Timmer. Gewasbescherming: G. van Heerwaarden, Broeierij: F. Halsema. Start januari 1983. Opgave en inlichtin gen J. Koolhof, Vloedlijn 23, Den Burg, tel. 02220-2780. Mechanisatie. Cursusplaats Den Burg. Cursusduur: 15 lessen, waarvan 5 lessen praktijk. Cursusgeld f200, Start oktober-november 1982. Docent: plaatselijke smeden. Opgave en inlich tingen j. Koolhof, Vloedlijn 23, Den Burg, tel. 02220-2780. Boekhouden. Cursusplaats Den Burg. Cursusduur: 10 lessen. Gericht op prak tisch boekhouden van een land- en tuinbouwbedrijf. Cursusgeld 7100,— Aanvang oktober-november 1982. Do cent: Sociaal economisch voorlichter van de Standsorganisatie. Opgave en in lichtingen J. Koolhof, Vloedlijn 23, Den Burg, tel. 02220-2780. Algemene vorming toekomstige on dernemers. Bij voldoende belangstelling zal deze cursus worden georganiseerd. De cursus is speciaal gericht op leer lingen van de lagere landbouwschool of diegenen die geen landbouwonderwijs genoten hebben. Opgave en inlichtin gen J. Koolhof, Vloedlijn 23, Den Burg,, tel. 02220-2780. Aardappelselectie. Cursusduur: 8 theorielessen en praktijklessen georga niseerd door N.A.K. Noordholland. Ge richt op landbouwers. Aanvang decem ber. Opgave en inlichtingen J. Koolhof, Vloedlijn 23, Den Burg, tel. 02220-2780. Lassen. Cursus georganiseerd door St. Algemeen Beroepsonderwijs Texel. Plaats LTS. Betreft electrisch boog- lassen voor beginners en gevorderden en autogeen lassen voor beginners. Opgave en inlichtingen: advertentie volgt. Trekkerrijbewijs. Cursusduur 5 avon den van twee uur en 5 zaterdagen van vier uur. Georganiseerd door St. Al gemeen Beroepsonderwijs Texel en ge richt op 16- tot 18-jarigen. Opgave en inlichtingen: advertentie volgt. Middenstandscursus. Cursusduur één of twee jaar, 40 lessen van 214 uur per week. Georganiseerd door Inst. voor Middenstandsonderwijs. Betreft diplo ma algemene handelskennis. Aanvang: cursus is 24 augustus 1982 gestart en 0 Patchwork. Start september in dorpshuis Den Burg. De cursusavond zal in overleg met de cursisten worden vastgesteld. De 6 lessen kosten 745, Docente mevr. M. Reijnders. 0 Applicatie op kleding. Start in september in Den Burg. De cursustijd zal in overleg met de cursisten worden vastgesteld. De 6 lessen kosten 745, Docente mevr. M. Reijnders. 0 Creatieve handenarbeid voor kinderen. De handenarbeid wordt gehouden bij mevrouw Klomp te Den Burg. Kosten 75,— (incl. materiaal). Start in oktober. Middag wordt met de kinderen afgesproken. 0 Creatieve handenarbeid. Deze bijeenkomsten zijn niet aan tijd gebonden en worden onderling vastgesteld. De kosten 75,— (incl. materiaal) per middag. Docente Mevr. Klomp. 0 Kantklossen voor beginners en gevorderden. Start 28 september in Timmers Tearoom te Den Burg van 14.00-16.00 uur op dinsdagmiddag. Voor 10 lessen zijn de kosten 730, Opgaven bij mevr. Smits, Wilhelminalaan 112, Den burg, tel. 3974. 0 Silhouetknippen voor beginners. Start 27 september in dorpshuis Den Burg. 6 lessen op maandagavond. De kosten zijn 745, Docente mevr. Wieten. 0 Breien voor beginners en gevorderden. Start september in de N.H. kerkte Oosterend op maandagmiddag. De 6 lessen kosten 745, Docente mevr. Bakker. 0 Lampekappen maken op parkietengaas. Start september op donderdag morgen in dorpshuis Den Burg. De 6 lessen kosten 745,— (excl. mat.). Docente mevr. Bakker. 0 Haken voor gevorderden. Start september in dorpshuis Den Burg op donderdagmiddag van 13.30-15.30 uur. De 6 lessen kosten 745, Docente mevr. Bakker. 0 Boetseren. Start maandag 25 oktober van 19.30-21.30 uur in dorpshuis Den Burg. de 8 lessen kosten 765,— (excl. mat.); docent de heer Voskuil. 0 Schilderen. Start dinsdag 26 oktober van 19.30-21.30 uur in dorpshuis Den Burg. De 8 lessen kosten 765,— (excl. mat.); docent de heer Voskuil. 0 Tekenen. Start woensdag 27 oktober van 19.30-21.30 uur in dorpshuis Den Burg. De 8 lessen kosten 765,— (excl. mat.); docent de heer Voskuil 0 Tekenen. Start september. Cursustijd en -plaats wordt in onderling overleg vastgesteld. De 8 lessen kosten 765,— (excl. mat.) Docente mevr. Koorn. 0 Poppen maken. Start woensdag 6 oktober in dorpshuis Den Burg. 6 lessen kosten 745, Docente mevr. Van Heerwaarden. Cursustijd: 19.30-21.30 uur 0 Raamweven voor beginners. Start oktober in dorpshuis Den Burg. De avond zal in overleg met cursisten worden vastgesteld. De 6 lessen kosten 745, Docente mevr. Kamstra. 0 Raamweven voor gevorderden. Start in oktober op woensdag van 9.30-11.30 uur in dorpshuis Den Burg. De 6 lessen kosten 745, Docente mevr. Kamstra. Breien van kantjes uit grootmoederstijd (voor dekbedden, rolgordijnen e.d. en patroonlezen). Start dinsdag 28 september in dorpshuis Den Burg. De 6 lessen kosten 745,— (excl. mat.) Docente mevr. Wieten. 0 Naaien voor beginners. Start na herfstvakantie te Den Burg. de cursus zal op donderdagavond worden gehouden. De 8 lessen kosten 760,— (Excl. mat.). Docente mevr. De Kleijn. 0 Wolverven. Start woensdag 17 november in De Potvis, 't Horntje. 4 lessen kosten 730, Docente mevr. Van Heerwaarden. Cursustijd: 20.00-22.00 uur. 0 Boekbinden. Start september/oktober in dorpshuis Den Burg. De cursus zal in samenwerking gegeven worden met het kath. vrouwengilde en MZW-project. De 8 lessen kosten 765,— (excl. mat.). Docent de heer Van Langelaan. 0 Fotografie voor beginners en gevorderden. De avond zal in overleg met de cursisten worden vastgesteld. Start in oktober te De Koog. De 8 lessen kosten 765, Docent de heer De Vries. 0 Timmeren beginners en gevorderden. Start oktober te Den Burg. De cursustijd zal in overleg met de cursisten worden vastgesteld. De 8 lessen kosten 765, Docent de heer Steegstra. 0 Keramiek. Start eind september in dorpshuis Den Burg. De cursustijd zal in overleg met de cursisten worden vastgesteld. De 8 lessen kosten 765, Docente mevr. Evergroen. 0 Onderhoud (eigen) huis door middel van verf. Start in oktober in dorpshuis Den Burg. De cursustijd zal in overleg met de cursisten worden vastgesteld. De 10 lessen kosten 775, Docent de heer Mays. In 1983 ligt het in de bedoeling de onderstaande cursussen te organiseren. Voor bepaalde cursussen o.a. van de HVP is het van belang om van te voren te weten hoeveel cursisten er zijn, vandaar de oproep om u alvast op te geven. 0 Vegetarisch koken. 6 lessen té Dé Cocksdorp. Docente mevr. Kikkert. 0 Edelsmeden. 8 lessen. Docente mevr. Van de Meent. 0 Hindelooper schilderen voor beginners. 6 lessen. Docente mevr. Licht. 0 Omgaan met geld (in samenwerking met het MZW project). Georgani seerd door St. Huishoudelijke voorlichting HVP. 3 lessen. 0 Stoelen reparatie". 4-6 lessen, georganiseerd door St. Huishoudelijke voorlichting HVP. 0 Dieet koken. Docenten de heer Plaatsman en mevr. Van Heerwaarden. 0 De milieuvriendelijke tuin (basiscursus) tuinieren. 6 lessen. Georganiseerd door St. Huishoudelijke voorlichting HVP. 0 Bewegingsexpressie en experimentele dans. Docent de heer Jongeman. Te Den Burg, 8 lessen. 0 Reparaties in huis 4-6 lessen. Georganiseerd door St. Huishoudelijke voorlichting HVP. Naam Adres 4tel geeft zich hierbij op voor de volgende cursus(sen). Rondje voor bedoelde cursus zwart maken. Als meerdere personen belangstelling hebben voor een bepaalde cursus, graag even het aantal personen voor de bedoelde cursus aangeven. Ondergetekende zou verder graag zien dat voor de naaste toekomst de volgende cursussen zouden worden overwogen: (hier suggestie invullen) Texel, 1982 De cursussen zullen alleen doorgang vinden als het minimum aantal deelnemers wordt bereikt. duurt tot juli '83. Dinsdag en donderdag van 19.15-22.00 uur. Plaats RSG-ge- bouw Den Burg. Kosten 7305,— p.p. per jaar, boeken voor rekening cursist. Opgave en inlichtingen A. Studulski, Vloedlijn 26, Den Burg, tel. 02220-3323. Machineschrijven. Cursusduur 6 maanden. Aanvang 4 okt., 8 okt. en 28 okt. Met schriftelijke examengarantie. Georganiseerd door Scheidegger Insti tuut. Plaats. Den Burg in de Schakel en de Witte Burcht; Oosterend in De Bijen korf. Opgave en inlichtingen Schei degger Instituut, de heer J. W. P. de Poel. Eemnesserweg 36, Antwoordno. 1250 Hilversum, tel. 035-850190. Typen. Aanvang in september in RSG Den Burg (2 avonden 5 kwartier). Men kan op ieder moment beginnen of op houden met de cursus (scholieren re ductie). Georganiseerd door Instituut Typotex. Opgave en inlichtingen A. C. Peetoom, Schilderend 103, Den Burg, tel. 02220-2518. Typecursus. Cursusplaatsen Den Burg (dorpshuis), Den Hoorn (dorps huis). Maximum 6 maanden. Cursus geld vanaf 7320, Opgave en inlich tingen Intertyp machineschrijfinstituut, p/a Postbus 78, 1715 ZK Zoetermeer, tel. 02263-3333. Ver. Kindercentra Texel: a. Bijeen komsten voor de leiding van peuter speelzalen, 6 keer per jaar, waarbij elke keer één thema centraal staat; B. Vervolgcursus peuterspeelzaalwerk voor de leiding van peuterspeelzalen; 9 dagdelen, start herfst '82 en begin '83. Opgave en inlichtingen mevr. A. Baars- Kliphuis, Duinroosstraat 6, De Koog, tel. 02228-716. Praktijkdiploma boekhouden. Opgave en inlichtingen: Helderse avondschool voor mavo en havo, Molukkenstraat 1 Den Helder, tel. 02230-13432. De cursus kan worden gevolgd van 18.30-21.00 uur. Maatschappelijke bewustwording:. Opkomen voor jezelf. Cursusduur 10 lessen, één keer per week. Georgani seerd door St. v. Maatschappelijk Werk in de kop van Noordholland. Gericht op mannen en vrouwen vanaf 17 jaar. Aanvang maart 1983. Plaats dorpshuis Den Burg. Kosten 735,— p.p. Opgave en inlichtingen Buro Maatschappelijk Werk Texel, tel. 02220-4185; Buro Maatschappelijk Werk Den Helder, tel. 02230-15834 en Culturele zaken, raad huis, 02220-3041. Volkshuisvesting. Gericht op wo ningbouwcorporaties. Georganiseerd door FNV. Opgave en Inlichtingen D. Terpstra, Bernhardlaan 58, Den Burg, tel. 02220-3640. Vakbondsschool. Georganiseerd door FNV. Opgave en inlichtingen D. Terp stra, Bernhardlaan 58, Den Burg, tel. 02220-3640. Open school groep Onder verant woordelijkheid van de sectie vormings- en ontwikkelingswerk van de Welzijns stichting zal bij voldoende belangstelling gestart worden met een Open School groep. De open school richt zich op vol wassenen die na de lagere school hoog stens nog een of twee jaren vervolg onderwijs hebben gevolgd. De cursus omvat steeds twee dagdelen per week, 40 weken per jaar; in principe 2 jaar achter elkaar. Een deel van de cursus bestaat uit de vakken Nederlands, re kenen en eventueel Engels; voor het overige deel wordt gewerkt rond onder werpen als gezondheid, wonen, de poli tiek in Nederland. Deze onderwerpen worden in overleg met de deelnemers vastgesteld. De kosten bedragen 715,— per maand. Opgave is nu reeds mogelijk bij de bibliotheek, tel. 2743 of G. Westerlaken Hogereind 20, De Waal, tel. 4203. Opnieuw leren lezen en schrijven. De laatste tijd wordt duidelijk dat er in Nederland een grote groep mensen is die niet (meer) of nauwelijks kunnen lezen en schrijven. Het kan bijna niet anders of ook op Texel is er een groep mensen die hiermee grote moeite heeft. Daarom wil de sectie vormings- en ont wikkelingswerk starten met een cursus „opnieuw leren lezen en schrijven". Als u in uw omgeving mensen kent die belang bij een dergelijke cursus zouden kunnen hebben, maakt u ze dan op dit aanbod attent. Wanneer be trokkene de cursus zou willen volgen, kan hij/zij zich als geïnteresseerde aan melden bij bureau culturele zaken, tel. 3041 of bij Goos Westerlaken, Hoger eind 20, De Waal, tel. 4203. Op deze adressen kunnen ook verdere inlichtin gen verkregen worden. Gespreksgroep voor ouders van peu ters en kleuters. Cursusduur 8 avonden voor 8 tot 14 ouders. Georganiseerd door het Groene Kruis, en gericht op ouders van kinderen van 1 tot 4 jaar. Aanvang woensdag 8 september 20.00- 22.00 uur. Plaats Medisch centrum, Witte Kruislaan, den Burg. Docenten M. Busch en R. de Jager. Kosten: gratis voor leden. Opgave en inlichtingen Medisch Centrum 17.00-18.00 uur, tel. 02220-3241 Gespreksavonden voor helpende ouders op peuterspeelzalen. Cursusduur 5 avonden in de herfst of in het voorjaar. Georganiseerd door Ver. Kindercentra Texel en gericht op bewustwording van de ouders van hun mogelijkheden bij het opvoeden van hun peuters en het daad werkelijk meedenken over en meewer ken aan het speelzaalwerk. Programma: informatie over het speelzaalwerk; het ontwikkelingsstadium van de peuter; het begeleiden van de peuter; obser vatie en evaluatie in de speelzaal; het werken op de speelzaal van leiding en ouders. Opgave en inlichtingen A. Baars-Kliphuis, Duinroosstraat 6, De Koog, tel. 02228-716. Tweede kans-onderwijs Avond mavo en havo. De opleiding biedt de mogelijkheid om in drie jaar het diploma mavo 4 te behalen en aan sluitend het havo diploma. Hiervoor moet men resp. in (fr en 6 vakken examen doen. Men kan ook de oplei ding voor één of enkele vakken volgen waarvoor een deelcertificaat kan wor den behaald. Inschrijven voor mavo of talencursussen Nederlands, Frans, En gels, Duits, geschiedenis en eventueel andere vakken. Inschrijven voor havo of conversatiecursussen Nederlands, Frans, Engels en eventuele andere vak ken. Plaats RSG, Emmalaan Den Burg. Kosten: Mavo één vak 775, meer vakken 7115,— per jaar en 715, schoolfonds. Havo één vak 7115, meer vakken 7190,— per jaar en 715, schoolfonds. Opgave bij H. H. Last- huizen, Watermunt 15, De Koog, tel. 02228-727. Ouders op herhaling. Cursusduur 24 avonden. Cursusgeld 760, Start sep tember '82. Aandacht wordt geschon ken aan de vakken; Nederlandse taal, rekenen, aardrijkskunde, geschiedenis, biologie en maatschappijleer. Er worden beginnerscursussen beoogd in de Jan Strijbosschool in Midden Eierland en in de Jac. P. Thijsseschool te Den Burg. Opgave en inlichtingen H. de Ruiter, Ploosterstraat 18, De Cocksdorp, tel. 02222-359; W. Koning, Vloedlijn 25, Den Burg, tel. 02220-3078. Vormingswerk voor vrouwen: Vrouw en geloof. Cursusduur 6 och tenden van 3 uur voor max. 15 per sonen. Georganiseerd door Overkoepe ling Texelse vrouwnorganisaties. Aan vang februari-maart '83. Kosten 730,— p.p. Opgave en inlichtingen mevr. Pranger, Gerritslanderdijkje 47, Den Burg, tel. 02220-4297. Kom eens om een bestuurster. Cur susduur 3 lessen voor max. 15 perso nen. Georganiseerd door Overkoepeling Texelse vrouwenorganisaties. Data: 11, 18 en 25 jan. '83. Plaats: 2 maal Den Burg, eenmaal Bergen. Kosten 745,— p.p. Opgave mevrouw Pranger, Gerritslanderdijkje 47, Den Burg, tel. 02220-4297. Open dag. Georganiseerd door Over koepeling Texelse Vrouwenorganisa ties. Thema Afsluiten actie voor inva- lidenwagens Poliocentrum in Pointo, Novie Congo. Aanvang 2 november '82 in De Witte Burcht te Den Burg. Kosten 720,— p.p. Opgave en inlichtingen mevr. Pranger, Gerritslanderdijkje 47, Den Burg, tel. 02220-4297. Koffieochtend. Georganiseerd door Overkoepeling Texelse Vrouwenorgani saties. Start naiaar '82. Opgave en inlichtingen mevr. Pranger, Gerritslan derdijkje 47, Den Butg, tel. 02220-4297. Energie discussie. Georganiseerd door CDA vrouwenberaad. Opgave en inlichtingen mevrouw J. Duinker-Klan- ke, Kotterstraat 18, Oosterend, tel. 02223-356. (Uitsluitend voor leden van CDA vrouwenberaad.) Creativiteitsbevordering Naaien voor beginners en gevorder den. Cursusduur 12 weken, eenmaal per week 2 uur. Georganiseerd door mevr. C, E. Bakker-Voogt, gericht op ieder een. Aanvangmajaarscursus 6 septem ber '82; voorjaarscursus start half janu ari. Plaats ten huize van mevr. Bakker. Kosten 7110,— p.p. Opgave en inlich tingen mevr. C. E. Bakker-Voogt, Ro- zendijk 4, Den Burg, tel. 02220-2627. Margriet knip- en naaicursus. Cursus duur 13 lessen van 154 uur. Georga niseerd door Margriet i.s.m. mevr. Broekman. Gericht op beginners en ge vorderden (ook voor jongeren). Aan vang september en januari. Plaats ten huize van mevr. Broekman. Kosten 7115,— p.p. (1 patroon gratis). Opgave en inlichtingen mevr. Broekman-Kuiper, Hoofdweg 116, De Cocksdorp, tel. 02222-362. Bloemschikken en bloemsierkunst. Georganiseerd door Plattelandsvrouwen Den Burg. Opgave en inlichtingen mevr. T. Nijman, Schilderend 10, Den Burg. Vier lessen (uitsluitend voor leden van plattelandsvrouwen). Lapjeswerk (patchwork). Georgani seerd door Plattelandsvrouwen Den Burg. 4 lessen (uitsluitend voor leden plattelandsvrouwen). Opgave en inlich tingen mevr. Van de Werf-de Meijere, Bernhardlaan 152, Den Burg, tel. 02220- 3759. Lampekappen maken op parkieten gaas. Georganiseerd door Plattelands vrouwen Den Burg. Opgave en inlich tingen mevr. Bakker-de Grave, Beatrix- laan 21, Den Burg, tel. 02220-2765. (Uitsluitend voor leden van plattelands vrouwen). Huisverzorging Georganiseerd door Plattelandsvrouwen Den Burg. 3 lessen (uitsluitend voor leden plattelandsvrou wen). Opgave en inlichtingen mevr. Beemsterboer, Keesomlaan 16, Den Burg, tel. 02220-2275. Vrijwillig kader: Recreatie sportleider A: Cursusduur 95 uur (70 lesuren en 25 uur stage), georganiseerd door St. Tex. Sportraad (Zie vervolg pagina 3)

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5