Cjroen c2wartsjexeh in het Hartelijk afscheid van meester Plaatsman en van de Beatrixschool Gemeente koopt „Maasvlakte" VAN HET RAADHUIS Bazaar in De Koog 'Sr - - r.fï sAejré Sectie S.R.L.O.: WIELERCIRCUIT VERDIENT GEEN HOGE PRIORITEIT )rumband KTF-DEK gepromoveerd 4=6 naar noodwinkel Zwaanstraat „WAT IK ZEGGEN WOU.." Brand doofde vanzelf Schoorsteenset BAKKER'S IJZERHANDEL 'H WINKEL VOL IDEEËN! Het standpunt van een lapjeskat TEEVA weer van start Insluiping maar niets gestolen Lezing over getijden j Mededelingen van B. en I Hinderwet e JAARGANG Nr. 9716 DINSDAG 28 SEPTEMBER 1982 daktie- Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, Is Beutick, Warmoesstraat 43, Den Burg, tel (02220) 2208. en ns Oosterhof, Golfslag 32, Den Burg, tel. (02220) 4988 jradvertenties, abonnementen, etc.: igeveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, ifoon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs /16,15 per kwarioji 70 cent incasso, los 65 cent. BankrelatiesAmro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr 36.25.01.742" NMB nr. 67.34.60.398. Meester Plaatsman, u hebt uw werk meesterlijk gedaan!" Aldus lethouder Piet Zegers, die vrijdagmiddag een der velen was die de eer Atze Plaatsman kwam feliciteren ter gelegenheid van zijn 25-jarig ibileum als leerkracht aan de Beatrixschool en tegelijk afscheid van em nam. Want zoals bekend houdt de Beatrix- hool per 15 oktober op te bestaan en t is de reden dat Plaatsman en zijn llega's met ingang van dezelfde da rn eervol ontslag hebben gekregen. !t jubileum viel samen met dat van de latrixschool; hij is er dus vanaf het ilste begin aan verbonden geweest. De heer Plaatsman, sinds 1980 hoofd in de school, kreeg van wethouder igers te horen dat hij altijd enorm veel tet, liefde en bekwaamheid aan de ig heeft gelegd bij de vervulling van -•V Xy -V'tr—I' ..Waar zijn we mee bezig? Voor idere plannen is geen geld en dit loopt ree ton uit de hand." Op deze wijze erd donderdagavond in de sectie ►ort, recreatie en lichamelijke opvoe- ng van de Welzijnsstichting gerea- ierd op plannen om bij Den Burg een ielercircuit aan te leggen. Zoals be nd bestaan al geruime tijd plannen in dergelijk circuit te maken rond het lid van Texelse Boys. De baan wordt :hter veel duurder dan eerste werd dacht. Volgens de sectie is het niet ist de baan een eerste prioriteit te Bven omdat met het geld veel meer edaan kan worden. De sectie wil nu eerste prioriteit toe- innen aan de aanleg van een motor- ossbaan, het waterdichtmaken van de ibaan in Den Burg, de omheining van et sportveld De Koog, een spouw- lolatie van de gymzaal aan de Beatrix- an, een klimtouwinstallatie en klim- imen in de gymzaal van de J. Drij- erschool, een dakisolatie van de sport- al en de renovatie van de sportvloer in e burgemeester De Koning-hal en het ioleren van dit gebouw. Ijsbaan De schets voor de motorcrossbaan zal linnenkort worden voorgelegd aan de NMV. De sectie sprak de waarschu ring uit dat het met de crossbaan niet toet gaan als met het wielercircuit en at de kosten dus in de hand moeten rofden gehouden. Wat betreft de ijs- laan in Den Burg wil de sectie dat het ollege aan het bestuur van de ijs- ereniging zekerheid verstrekt dat de laan in 1983 waterdicht wordt gemaakt in geëgaliseerd. Wanneer het college leze zekerheid niet kan verstrekken toet de ijsclub in de gelegenheid wor- len gesteld het werk zelf aan te pakken. De drumband KTF-DEK is zaterdag ijdens een concours in Leiderdorp lepromoveerd van de introduktie- tlasse naar de derde divisie. De drumbands van het Koninklijk Texels snfare en Door Eigen Kracht spelen las sinds mei van dit jaar samen, fet gaat nog steeds om een tijde- ijke samenwerking die echter wel teer snel vruchten heeft afgewor- len in de vorm van deze promotie. Onder leiding van tambour-maitre 3arla Veeger-Roeper werden de Ver- visselmarsen nr. 1 van A. van Velu- ven en Marsvaardig van A. van lampen ten gehore gebracht. Met leze o.l.v. Bert Kemper ingestudeerde lummers maakte men een zodanige in- Iruk dat de jury zeer snel tot promotie lesloot. Deelname aan het concours vas hoofdonderdeel van een gezellige lag van beide drumbands waarbij ook iet recreatiepark De Linnaeushof werd lezocht. Ook de thuiskomst was fees- alijk. De leden werden met bloemen ipgewacht door verschillende be stuursleden en door de voorzitter van )EK, J. Kiljan. zijn taak. Zegers zei in te zien dat de problemen rond de school („door in vloeden van buitenaf") de laatste jaren met makkelijk hebben gemaakt, maar dat ieder die op een of andere manier bij het onderwijs aan de Beatrixschool be trokken is geweest, kan bevestigen dat daar uitstekend werk is verricht. Belang van het kind Zegers zei dat hij het persoonlijk niet eens was geweest met het beleid dat van gemeentewege is gevoerd met be trekking tot de met ondergang be dreigde school. Hij twijfelde er niet aan dat de mensen van de Beatrixschool altijd in de eerste plaats het belang van de kinderen voor ogen hebben gehad. Als afscheidscadeau kregen alle leden van het onderwijsteam een boekenbon. In zijn toespraakje gaf Zegers ook een overzicht van de geschiedenis van de Beatrixschool. De voorbereidingen be gonnen in 1955 toen van gemeentewege en in nauw overleg met de bestaande lagere scholen een adviescommissie in het leven werd geroepen die onder meer tot taak kreeg een hoofd en leerkrachten aan te werven voor de nieuw op te richten school voor buitengewoon lager onderwijs. De school ging in 1957 van start met 37 leerlingen en drie leer krachten. Het leerlingental steeg in de daarop volgende jaren tot 55 maar sinds 1961 was sprake van gestage daling en al gauw werd het getal van 35 bereikt waardoor voortbestaan alleen nog met dispensatie mogelijk was. Onlangs be sloot de staatssecretaris die dispensatie niet langer te verlenen. IMiet naar Den Helder De sluiting van de school heeft voor de leerlingen geen ernstige gevolgen. De dependance van de Helderse Kom- passchool die sinds vorig jaar op Texel is gevestigd, is bereid gebleken alle thans op de Beatrixschool zittende kinderen (dus ook de zg. MLK-kinderen) per 15 oktober over te nemen. Door deze extra toevloed en dank zij het feit dat de raad van Texel bereid was een derde leer kracht voor gemeenterekening te ne men, kan deze dependance gaan draaien met drie groepen. De kans is groot dat er het komende jaar zoveel leerlingen zullen bijkomen dat de de pendance een zelfstandige Texelse openbare school wordt. Het feit dat er voorlopig geen kinde ren tussen wal en schip zullen vallen (geruime tijd is gevreesd dat opheffing van de Beatrixschool tot gevolg zou hebben dat met name de groep MLK- leerlingen naar Den Helder zou moeten) zal er wel de oorzaak van zijn dat het afscheids- en jubileumfeest van vrijdag een ontspannen en vrolijk karakter had. Het feest, georganiseerd door de oudercommissie en de leerkrachten, begon om één uur 's middags met een gezamenlijke maaltijd waarvoor leerlin gen, leerkrachten en leden van de oudercommissie van de afgelopen vier jaar waren uitgenodigd. Dat betekende dat ook enkele leerlingen van de ZMLK- afdeling die drie jaar geleden ook wegens gebrek aan leerlingen moest worden opgeheven, eveneens van de partij waren. Als B en W er in hun vergadering van vanmiddag mee akkoord gaan, zal de gemeente eigenaar worden van de grond aan de Gravenstraat-Weststraat, waarop de door brand verwoeste supermarkt van JMaas en de fysiotherapieruimte van Marja van der Star stonden. Het staat daardoor vast dat de supermarkt niet meer op de oude plaats zal worden herbouwd, wat naar de zin is van de gemeente die op dit terrein kleine woningen wil zetten als onderdeel van een omvangrijk sanerings- en woningbouwplan van het terrein rond de r.k. kerk. In de koopakte zal nadrukkelijk wor den opgenomen dat in ieder geval geen supermarkt of soortgelijk bedrijf op deze plek mag komen. Verder is overeen gekomen dat de supermarkt van Maas voor maximaal twee jaar wordt onder gebracht in een noodwinkel die zeer binnenkort zal worden neergezet aan de Zwaanstraat, op de plaats waar oor spronkelijk het dienstencentrum voor ouderen zou komen en waar de Rabo bank enkele jaren geleden een noodge bouw had. De fysiotherapie van Marja van der Star gaat (ook voor maximaal twee jaar) naar het dependance ge bouwtje tegenover de Beatrixschool waar thans nog de Texelse afdeling van de Helderse Kompasschool zit. Toekomst Het streven is er op gericht dat de supermarkt Maas uiteindelijk komt in het Jarino woningen- en winkelcom plex dat moet komen aan de Gasthuis straat-Vogelenzang. Het staat echter nog allerminst vast of de condities waaronder dit zou moeten, aanvaard baar zijn voor Maas. Maas heeft daarom in eerste instantie de Vivo supermarkt aan de Groeneplaats van Jarino gekocht onder zodanige voorwaarden dat de koop niet doorgaat als men inzake de winkel aan de Gasthuisstraat-Vogelen zang tot overeenstemming komt. Fasenplan Wat dat laatste betreft heeft Jarino voorgesteld dit in fasen uit te voeren. De eerste fase zou moeten bestaan uit 100 m2 bedrijfsruimte (voor Marja van der Star) met daarboven twee appartemen ten, de passage tussen Gasthuisstraat 6IWVEN VAN LEZERS 8UTEN VERANTWOORDE LU* HE >0 VtN OC RE OAK TC Het scheidende, tevens jubilerende schoolhoofd arriveerde per vierspan bij de school, waar hem een zanghutde wachtte. Het feest ging van start na aankomst van het jubilerende.schoolhoofd dat met zijn vrouw met een fraai vierspanrijtuig van Jan Kiljan van huis was gehaald. Op het schoolplein werd de heer Plaatsman met gezang verwelkomd. Het waarne mend hoofd mevrouw A. Stoer-Jipping liet in een toespraakje uitkomen dat het verdriet om het verdwijnen van de school wellicht afbreuk doet aan de vreugde over het jubileum maar dat het in ieder geval fijn was om nog eens allemaal samen te zijn. Dat afscheid zou misschien wat lichter vallen als ieder niet alleen zou terugdenken aan de goede dingen van de school; er is ook wel eens iets vervelends gebeurd. „We zijn wel eens kwaad op elkaar geweest. Het is niet erg om ruzie te hebben als je het maar weer goedmaakt. Het fijne van onze school was dat ieder zichzelf kon zijn." en Hogerstraat alsmede 800 m2 winkel ruimte met daarboven zeven appar tementen. Het is de bedoeling dat de premie voor de overige vijf appartemen ten door deze aanpak niet vervalt; hierover moet nog zekerheid komen. Het stuk grond dat men in eerste instantie wil bebouwen is eigendom van Jarino, de rest is van de heer F. Langeveld. De grondtransactie die de gemeente aangaat met Maas en Van der Star en de aankoop van het Vivo-pand door Maas kwamen tot stand door be middeling van Texel Vastgoed. In de nacht van donderdag op vrij dag heeft brand gewoed in het huis van de familie De Jong in de Klimp- straat 51 te De Cocksdorp. Toen de familie rond half één 's nachts thuis kwam zagen ze dat de huiskamer in lichterlaaie stond. Ijlings werd bij de buren de brandweer gebeld en deze arriveerde vijf minuten later. Het vuur in de huiskamer was toen wegens gebrek aan zuurstof echter al gedoofd. Het nieuw gebouwde huis aan de Klimpstraat bleek der mate goed geïsoleerd te zijn dat het vuur verstikt werd. Een gelukkige bijkomstigheid is dat door de hitte geen ramen zijn gesprongen, anders had de brand ernstiger gevolgen gehad. Aan het interieur van de woonkamer ontstond zware schade. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. Foto's Mevrouw Liz Gedekink van de ouder commissie onthulde vervolgens een schoolbord waarop een groot aantal foto's, kranteknipsels en andere herin neringen uit de 25-jarige geschiedenis van de school was aangebracht. De kinderen mochten ieder vijf foto's naar keus nabestellen bij wijze van afscheids cadeau. Een uitgebreide collectie foto's was in een album geplakt en werd overhandigd aan de heer Plaatsman. Bij dat geschenk bleef het niet want het scheidende schoolhoofd kreeg van oud-voorzitter J. Dekker van de oudercommissie een schildersezel, verf en andere schilder benodigdheden. Dat was bijzonder wel kom want de heer Plaatsman is van plan weer te gaan schilderen. met borstel 200 mm. en 10 buigbare verlengstukken van 1 meter 89,- Telefoon 02220-2346 Een lappieskat zat uit te razen In een steegje in De Waal Haar minnaar, een gestreepte kater Was met een ander aan de haal Ze zag ze samen minnekozen Tussen 't ijzerwerk van Lou Zij dacht vanaf de houten schutting Verrekte kater, moet dat nou Zij liet hem uit de vuilniszakken Zij liet hem uit de diepste doos Altijd eerst het beste pakken Zelfs een palingvel van Koos Maar sinds het huisvuil wordt geschei den Is 't uit met de romantiek Het werd steevast honger lijden In de ouwe bomendiek Maar de kat dacht bij haar eigen Van 't voorjaar zal 'k de Waalders krijgen Dan verwoest ik in een flits Het spinaziebed van Frits En de tuin van dokter Beekman Krijgt er ook een fikse veeg van Het is fataal voor ons soort kat Zo'n gesloten vuilnisvat Zij vond het helemaal niet nodig Want in De Waal wordt met compost Niet, zoals bij grote buurman Een 'probleem soms opgelost En krijgen straks de dorpelingen Misschien toch nog een wrange smaak? Van hun zelfgekweekte bloemkool Na hun huisvuilscheiding taak? Want als Sieme met de vuilniswagen Langs de schaarse zakken raast Is 't tóch trendmatig meebetalen De kant denkt; móói, al sta 'k er naast. K. Bonne, De Koog. Vrijdag opent „Texels Enige Echte Vrije Akademie" weer de deuren voor iedereen die van tekenen of schilderen houdt. Enige ervaring in teken- of schilder werk (bijvoorbeeld na het volgen van een cursus) is nodig om deel te kunnen nemen aan de tekenavonden. Er wordt op deze vrijdagavonden niet gewerkt met een docent of volgens bepaalde technieken en men mag dan ook een „eigen koers" varen in de artistieke uitingen waarbij overleg tussen de deel nemers onderling volgens de TEEVA mensen verhelderend of stimulerend kan werken. Regelmatig wordt naar levend model getekend. De teken- en schilderbijeenkomsten beginnen elke vrijdagavond vanaf 20.00 uur in het dorpshuis van Den Burg en men moet zelf materiaal meenemen. In de nacht van zaterdag op zondag drongen onbekenden een bloemen- zaak in de Kogerstraat binnen. De in sluipers) maakten gebruik van een openstaand raam en verlieten de winkel later door het magazijn. Er werd niets vermist. Over het getij in de Waddenzee en de Noordzee zal de Texelaar Drs. C. Veth vrijdag een lezing houden in De Scha kel, die om half acht begint. Met deze lezing die voor iedereen gratis toe gankelijk is, opent de Texelse Vereni ging voor Weer- en Sterrekunde het nieuwe seizoen. Tijdens de lezing zullen ook dia's worden vertoond. De Hervormde Zusterkring van De Koog houdt 19 november een bazaar in de Schuilhut aan de Parnassiastraat. Mensen die spullen hebben voor de rommeltjesmarkt kunnen die meegeven aan de dames die met loten langs de deur komen. Ook kan men bellen naar 02228-505 (mevrouw Kingma) waarna de spullen worden opgehaald. Tot en met 20 oktober 1982 ligt op werkdagen van 09.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede op maan dagavonden van 19.30 tot 22,30 uur op het gemeentehuis kamer 209, de vol gende aanvrage voor een vergunning ingevolge de Hinderwet ter inzage: Th. Witte, Genteweg 2 te Oosterend voor het oprichten en in werking hebben van een agrarisch bedrijf/veehouderij. De locatie van het bedrijf is eveneens de Genteweg 2 te Oosterend. Aangezien er vooralsnog van uit wordt gegaan dat er geen bezwaren bestaan en geen adviezen zullen worden ingebracht, wordt de zogeheten verkor te procedure gevoerd. Dit betekent dat de aanvraag voor een vergunning als mede de ontwerpbeschikking hierop, tegelijkertijd ter inzage worden gelegd. Gedurende de inzagetermijn kunnen gemotiveerde bezwaren tegen zowel de aanvraag als de ontwerpbeschikking worden ingediend bij burgemeester en wethouders, postbus 200, 1790 AE Den Burg. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegeveps niet bekend te maken. Het verzoek moet tegelijkertijd met het bezwaar worden ingediend. Tegen de genoemde aanvraag en ontwerpbe schikking kunnen op verzoek mondeling Gemotiveerde bezwaren worden ingebracht. Hiervoor kan tot 14 oktober een afspraak gemaakt worden. Zij, die schriftelijk en/of mondeling bezwaren hebben ingediend, zullen te zijner tijd eveneens in de gelegenheid worden gesteld om bezwaren tegen de desbetreffende beschikking in te die nen. Dit laatste geldt ook voor degene die kan aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren op voor noemde wijze in te dienen. Nadere informatie wordt u desgevraagd graag door de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie verstrekt.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 1