Ml - - - I Oosterend gelijk in snelle wedstrijd Datsun naast Gamma aan kop •Yf "v ZDH verovert gelijkspel in laatste minuut Voetbaluitslagen Trainingsveld SVC wordt aangelegd Eerste winst voor De Koog dames Surfplank gestolen Schakers weinig succesvol in Haarlem TEXELSE COURANT PAGINA 5 Zaterdag 16 oktober 1982: Afdeling Noordholland: cm. Victrix-SVO/Z 1—3 Koog/Z-Uitgeest 1—1 Afdeling Noordholland: >ndag 17 oktober 1982 Afdeling Noordholland: jsterend-Koedijk 0—0 m )H-Winkel 1 1 wel 3-Helder 4 1 -0 >xel 4-BKC 4 bij stand 2—0 gestaakt lor BKC. a ix. Boys 2-WGW 6 6-1 j jcces 5-ZDH 2 1-1 RC 7-Texel 5 8—5 Koog 2-ZAP 5 2—9 xel 6-WGW 8 19-0 Junioren: exel A1-Helder A2 4—1 Dames: FC-Tex. Boys 9—0 sx. Boys 2-HSV 5-3 el|e Koog-Winkel 3 5—0 B en W hebben besloten een nieuw trainingsveld voor de sportvereniging De Cocksdorp aan te leggen ten koste van f 76.000, Plannen daarvoor waren al gemaakt in 1979 maar de uit voering werd opgeschort omdat het er naar uitzag dat de voetbalafdeling van SVC zou worden opgeheven en het trainingsveld dus niet meer nodig zou zijn. Het SVC-voetbal bloeit echter weer, volgens de SRLO-sektie in de Welzijnsstichting zelfs meer dan ooit te voren. De afdeling telt 85 leden, waar onder 30 jeugdleden, 25 dames, 15 juni oren en 15 senioren. Bovendien gebruikt ook de rugbyclub het veld. Een pro bleem is wel dat het nieuwe veld moet worden aangelegd op een terrein dat voor een gedeelte tot 1985 wordt ver pacht. Met de pachter is daarvoor waarschijnlijk wel een regeling te tref fen, maar eerder dan zomer 1983 zal het land niet beschikbaar komen omdat er bloembollen staan. Afgelopen week in de zaalvoetbal- ompetitie een totaal onverwacht verlies oor de Texelse zaalvoetbalkampioen lamma tegen de hoofdklasse debutant losterend 2. Oosterend, zeer gemoti- eerd spelend tegen een ongeïnteres- eerd Gamma, won zeer verdiend met 2. Door dit verlies van de koploper on Datsun, dat makkelijk won van ZDH ich naast Gamma aan de kop van de ioofdklasse nestelen. Oosterend 1 kon liet volledig profiteren doordat het gelijk ipeelde tegen A O 2000. In de eerste lasse wist de Jelleboog koploper ZDH 2 ip een gelijk spel te houden. Verbazing was de reactie van Gamma ia een onverwacht maar verdiend ver- ies tegen Oosterend 2. Gamma mag en ;an zich niet permitteren om deze wed- len te verliezen. Oosterend speelde ten prima partij met doelpunten van tien Brouwer (2), Johan de Vries en /lartin Huizinga. Gamma kon tegen de ler doelpunten van Oosterend 2 alleen en doelpunt van Wilke Wassenaar en Jicol Schermer inbrengen. Oosterend had het erg moeilijk te- jenover A O 2000. Dit team heeft de ifgelopen zes wedstrijden bewezen in Ie hoofdklassetop mee te kunnen draa- en. De eerste helft was zeer rommelig net veel kansen over en weer. Simon ïrand bereidde de eerste Oosterend reffer voor door zijn directe tegenstan- ler uit te spelen en van de achterlijn de )al keurig terug te leggen op Marco van Ier Vis, die simpel kon intikken. Cees 'an Beek maakte even later de score /veer gelijk doordat hij een bal die John .ist liet liggen beheerst inknaldei Geen 'an beide ploegen kon een overwicht )pbouwen zodat de wedstrijd spannend n aantrekkelijk bleef. Joost Brouwer In de thuiswedstrijd tegen het even- iens laaggeplaatste Winkel 3 heeft het lamesteam van De Koog een eerste iverwinning behaald. Na een 1 0 rust- tand werd een dikverdiende 5—0 over winning behaald. De Koog dames peelden voor het eerst met shirtrecla- ne (gepsonsord door slagerij lepe de loer). Misschien gaf dit juist de nodige timulans want de inzet bij De Koog was trg groot. Al snel bleek dat het veel jongere earn van De Koog Winkel snel op ichterstand wilde zetten, want de ploeg rok direct fel van leer. Ondanks de af wezigheid van de spelverdeler Yolanda Itt kon De Koog toch een veldover- wicht opbouwen. Invaller-keepster Ma- ran Ott die de geblesseerde Daphne (lute verving, had het in de eerste helft lan ook erg rustig. De Koog kreeg liverse kansen maar steeds stond de terke keepster van Winkel het succes n de weg. Het duurde tot tien minuten roor rust voordat Helga Kiewiet De toog met een beheerste schuiver op -0 bracht. Dit was tevens de rust- itand. In de tweede helft nam Anja van :xel de plaats over in het doel van de jeblesseerde Marion Ott. Met de wind n de rug beheerste de Texelse ploeg het :pel. Winkel kwam er aanvallend nau welijks aan te pas en Anja van Exel aehoefde maar één keer werkelijk in rctie te komen. De Koger verdediging net als uitblinksters Lillian van Liere en lonka de Boer, hield het achter goed licht. Door het grote veldoverwicht in leze tweede helft kon De Koog uitlopen ot 5—0 door doelpunten van Helga fiewiet (2), Karin Kiltz en Lillian van iere. h bracht Oosterend weer op voorsprong door een prachtig schot. A O 2000 gaf de moed niet op en bleef zoeken naar de gelijkmaker. Die kwam vijf minuten voor het einde toen Nanning Kikkert een omhaal van Cees van Beek zeer gelukkig voor de voeten kreeg maar daarna ver zuimde de bal achter de Oosterend goalie te plaatsen. In de laatste fase van de wedstrijd kreeg Oosterend nog de meeste kansen om de wedstrijd te beslissen maar de eindstand bleef terecht 2—2. Datsun won met 10—4 van ZDH. Al kwam ZDH in de eerste vijf minuten met 2—0 voor door doelpunten van Henk de Ruyter. Datsun pinde de tegenstander helemaal vast op de eigen helft zodat ZDH vrijwel geen kans kreeg om de bal weg te spelen. Voor Datsun scoorde Gerrie Plaatsman, Cees van Heerwaarde en Peter Brons (ieder 3 keer) en Douwe Bootsma maakte het tiental rond. Door deze zege komt de spanning weer terug in de hoofdklasse aan de top. Gamma 2 liep tegen KSMT snel uit naar een 3—0 voorsprong. KSMT wist nog terug te komen naar 3—2 maar moest toen Gamma laten gaan. De eindstand was 8-2. Mantje is tot nu toe niet erg gelukkig in de competitie. Ditmaal kwam men voor met 2—0 tegen Dubbeldik. Laatst genoemde wist echter uiteindelijk met 4—2 te winnen. Al kan wel worden gezegd dat Mantje deze wedstrijd beter speelde dan de voorgaande. Question won met 3—2 van Datsun 2 die vijf minuten voor het einde nog tegen een 3—0 achterstand aan keken. Question had over geluk in deze wedstrijd niet te klagen en twee punten was te veel van het goede. Eerste klasse De eerste klasse werkte vorige week ook een volledig programma af. De grootste verrassing was wel het gelijke spel van de Jelleboog tegen ZDH 2 die de laatste wedstrijden niet goed speelt. De Mok en Rab wonnen hun wedstrij den vrij gemakkelijk van respectievelijk Gempo en Datsun 3. Oosterend 3 won van Dubbeldik 3 met 5—3. Dubbeldik 2 blijft ook nog winnen. Deze keer werd de Texel Veteranen met 6—3 aan de kant gezet. Question 2 heeft het goede spoor weer te pakken. In een goede wedstrijd werd gewonnen van Gamma 3 met 7—3, een match waarin enkele zeer mooie doelpunten vielen te bewonder- ren. In de tweede klasse zorgde KSMT2 voor een verrassing door PH Hotel op 2—2 te houden. Opnieuw liet keeper Nico Stoop zien dat KSMT al veel punten aan hem heeft te danken PH Hotel kan als excuus aanvoeren dat het team niet bepaald de juiste wedstrijd voorbereiding heeft gehad. Junioren In de A-klasse deelden de nummers 1 en 2, Citroen en Bureau Eelman, samen de punten in een 1 1 gelijkspel. Ook Alkema en Zeeaas Veldman kwamen niet verder. Wat overigens het krachts verschil in deze klasse goed weergeeft. Pakhuus won van de Koogel met 31. Bij de C-junioren won Dubbeldik met 4 1 van Ratronics2. Texel heeft bij de jongste jeugd veel talent rondlopen, wat vooral in deze wedstrijd goed tot uiting kwam. Deze week Deze week gaan de selecties weer van start voor de voorbereiding op de grote toernooien. De B-junioren selectie heeft geen toernooi meer in West Friesland wegens de problemen die zijn ontstaan Ean gevaarlijke aanval van Winkel vlak voor het ZDH riool Door drastisch ingrijpen kon een doelpunt worden voorkomen. daar met de afgetreden rayoncommis sie. Voorlopig staan dus de senioren selectie, de selctie 18 tot 23 jaar en A-junioren op het programma. Woens dag treed de seniorenselectie aan waar voor coach Aad Blom de volgende twaalf spelers heeft geselecteerd: E. de Bruijn, L. Uriot, W. Wassenaar, G. Pansier, N. Schermer en P. van Exel (allen Gamma), J. Brouwer en S. Brand (Oosterend), K. D. Koorn (Dubbeldik), G. Plaatsman (Datsun), en C. lepenburg (Mantje) tegen de selectie 18 tot 23 jaar waarvoor coach Mari Brons de volgende spelers heeft uitgenodigd: J. Plaats man, G. Plaatsman, C. van Heerwaarde en P. Brons (allen Datsun), J. List lA O 2000), W. Wassenaar, P. van Exel (Gamma) en S. Brand (Oosterend). Vrijdag speelt de A-junioren selectie te gen de slectie 18 tot 23 jaar. Voor de A-junioren selectie zijn de volgende spelers opgeroepen: B. Eelman, F. Rite- co, R van Heerwaarde (Gamma), B. Witte, A. Witte, D. Drijver (Dubbeldik), M. Bootsma en E. Kleinveld (Datsun). Beide wedstrijden beginnen om 19.30 uur. Stand hoofdklasse: Gamma 6—10 Datsun Oosterend Question A O 2000 Dubbeldik Oosterend 2 gamma 2 Datsun 2 Mantje KSMT ZDH Uitslagen: Hoofdklasse: Gamma-Oosterend 2 KSMT-Gamma 2 Dubbeldik-Mantje Oosterend-A O 2000 Datsun-ZDH Question-Datsun 2 Eerste klasse: Gempo-DeMok 1—6 Dubbeldik 3-Oosterend 3 3—5 Jelleboog-ZDH 2 2—2 Datsun 3-Rab 2—4 Texel vet.-Dubbeldik 2 3—6 Question 2-Gamma 3 3—7 Tweede klasse: Nioz-Gamma4 1—3 Oosterend 4-ZDH 3 2—5 KSMT 2-PH Hotel 2-2 Junioren: Ratronics-Dubbeldik 1 —4 Alkema-Zeeaas Veldman 1 1 Pakhuus-De Koogel 3—1 Citroën-Buro Eelman 1—1 Ratronics-Zegel Modes 3—0 Programma: Woensdag 20 oktober: 17.30 u. Graaf spuiterij-Nuts 18.00 u. Ver. Schilders-NMS 18.35 u. KSMT 3-Question 3 19.30 u. Senioren sel,-sel. 18-23 jr. 20.20 u. Tex.Boys-ZDH 3 21.15 u. De Mok-Gamma 3 22.05 u. Tex.Boys 2-Gamma 4 Zaaldienst: Dubbeldik Donderdag 21 oktober: 18.00 u. Swarte Schaep-Ratronics 18.35 u. Rab 2-De Koog 19.30 u. Datsun 4-Slufterhoek 20.20 u. Oosterend 4-Mantje 2 21.15 u. Nioz 2-De Koogel 22.05 u. Oosterend 5-A O 2000 2 Zaaldienst: PH Hotel Vrijdag 22 oktober: 17.30 u. Datsun-Bremakker 18.00 u. Cafeetje-ZDH 18.35 u. Jelleboog-Datsun 3 19.30 u. Sel. 18-23 jr.-A-junioren sel. 20.20 u. Oosterend 3-Question 2 2115 uOosterend 6-Texel vet. 2 22.05 u. Nioz-PH Hotel Zaaldienst: KSMT. Een surfplank met toebehoren (totaal ter waarde van 72700, werd gestolen uit de tuin van een woning aan de Molenstraat. Eigenaar was een 21-jarige inwoner van Zaltbommel. De plank is weggehaald in de periode van 4 tot 15 oktober. Henk de Ruyter van ZDH wist in de laatste minuut van de wedstrijd tegen Winkel zijn ploeg op een gelijkspel te brengen. De 89 minuten daarvoor had Winkel het heft regelmatig in handen en moesten de Hoornders er alles aan doen om het eigen doel dicht te houden. Winkel had in deze wedstrijd de beste kansen maar ook ZDH kreeg veelvuldig een kans tot scoren. In de tweede helft kwam men korte tijd tot grote hoogte maar de doelrijpe schoten werden door de Winkel keeper buiten het net gehou den. Winkel kwam met grote regelmaat opzetten en zeven minuten voor tijd kopte Ron Hoekstra raak uit een corner: 0—1. ZDH schrok wakker en zorgde voor een leuk slot. Henk de Ruyter viel aan en wist (eindelijk) raak te schieten. Een kans op een overwinning zat er, gezien de enkele seconden die nog rest ten, niet meer in. De beide teams van schaakclub En Passant waren zaterdag in de derde ronde van de bondscompetitie weinig succesvol. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Noordhollandse Schaakbond werden alle wedstrijden uit de derde ronde tegelijkertijd gespeeld in de gigantische Kennemer Sporthal te Haarlem. Dat betekende dat het com plex zaterdag zo'n 1050 schakers her bergde. Mevrouw Schaap, voorzitster van de NHSB, reikte de prijzen uit aan de winnende teams van vorig jaar. Het eerste achttal van En Passant kreeg een trofee voor de overwinning in 2A. Dit team moest het daarna opnemen tegen Heerhugowaard. Er werd fel gestreden, maar het werd al spoedig duidelijk dat de Texelaars het niet zouden halen. Aan de topborden hielden Dros, Van Es en Vittali uitstekend stand; J. Dros brak af in een positie die vermoedelijk ge wonnen voor hem is, terwijl G. van Es wel niet verder zal komen dan remise. Vittali bereikte de remise nog voor de tijdcontrole in een wat vreemde partij waarin beide spelers eikaars stukkenspel ontregelden. De afgebroken partijen van J. Rom- mets en A. C. Bakker zullen waar schijnlijk eveneens in remise eindigen, hoewel Rommets een tikkeltje slechter lijkt te staan. P. Bergman, A. Terpstra en W. Hoekman konden deze keer geen vuist maken; zij werden nog voor de tijdlimiet versla'gen. De voorlopige stand is dus 3 Vt V* in het voordeel van Heerhugowaard. De eindstand zal on geveer 5V4-2V4 worden. Het tweede achttal moest buigen voor Anna Paulowna dat met een 5—3 overwinning de Texelaars terug wees. De eerste zege werd geboekt door J. Hooijberg die aan het eerste bord andermaal een prima partij speelde. De jonge debutanten in de bondswedstrij den Roland Bakker en Marcel Visser kwamen er nog niet erg aan te pas. Dat was ook het geval met W. Pranger, F. van Tatenhove en F. van Lare, hoewel het verlies van de laatste beslist onnodig was. M. Witte en P. Bakelaar verover den de overige twee Texelse punten. Uitslagen klasse 1A Heerhugowaard-En Passant 1 J. van Vuure-J. Dros afgebr. P. de Haas-G. van Es afgebr. P. Konijn-M. Vittali '/i P. Kokkink-P. Bergman 1—0 H. Leidbrand-A. Terpstra 1—0 M. de Haas-J. Rommets afgebr. R. Wouterson-W. Hoekman 1—0 N. Kemp-A. C. Bakker afgebr. Klasse 4A En Passant 2-Anna Paulowna J. Hooijberg-J. Verrijk 1—0 F. van Lare-K. Vossen 0—1 F. van Tatenhove-J. Hoep 0—1 M. Witte-J. Legger 1 —0 R. Bakker-P. Suikerland 0—1 P. Bakerlaar-A. Grootens 1—0 M. Visser-W. Hendriks 0 1 W. Pranger-J. Grootens 0—1 Eindstand 3—5 «öu tfm Het spel van Oosterend en Koedijk voltrok zich In een hoog tempo. In feite lag het tempo te hoog, want vooral kop- en snelle aanspee/öa/len werden nogal eens gemist. Op de foto een Oosterender die misspringt voor het Koedijker doel. In een boeiende wedstrijd zijn Oosterend en Koedijk niet verder gekomen dan gelijkspel. Beide ploegen speelden uiterst aanvallend en dat had tot resultaat dat het voor het publiek en leuke wedstrijd was. Voor beide doelen ontstonden gevaarlijke situaties die echter geen enkele keer in een doelpunt resulteerden. Scheidsrechter J. Kager voelde de sfeer van de wedstrijd goed aan zodat een sportief verloop gelukkig een logisch gevolg was van de grote inzet. Al in het begin van de wedstrijd was duidelijk dat beide ploegen wilden vech ten voor de punten. Koedijk moest zijn koppositie behouden, terwijl de Ooster- enders dolgraag punten wilden pakken om niet in de gevarenzone van de rang lijst te belanden. Er degraderen in de tweede klasse nl. drie teams dit jaar. Het gevolg was een spectaculaire en snelle wedstrijd. Vooral de Oosterenders kregen in de eerste helft enkele zeer goede scorings kansen Onnauwkeurigheid in de af werking en goed verdedigen van de Koedijk defensie was er de oorzaak van dat er niet werd gescoord. Ook Koedijk kon de doelrijpe kansen niet benutten omdat de Oosterend verdediging onder leiding van Simon Brand een zeer sterke partij speelde. Toch nam Koedijk vlak voor rust bijna een voorsprong. J. Drachtsma, een van de betere spelers van Koedijk, zag zijn inzet door de paal gestopt. Leuke momenten Na rust was het spelbeeld ongeveer hetzelfde. Twee hardwerkende ploegen die elkaar geen duimbreed toegaven. Ook nu weer tal van leuke momenten voor de beide doelen. Naarmate de tweede helft vorderde werd wel duidelijk dat Oosterend conditioneel minder sterk was dan de Koedijkers. Vooral op het middenveld kregen de bezoekers lang zamerhand een licht overwicht. Het Oosterend doel kwam dan ook onder grotere druk te staan. SVO doelman Doede de Vries toonde echter een uitstekende vorm en voorkwam vooral in de slotfase dat op het laatste moment Koedijk alsnog met de eer zou gaan strijken. Het gelijke spel was gezien het spel beeld een juiste uitslag. Beide ploegen waren blij met één punt. Sportief gezien was de wedstrijd zoals gezegd ook een succes want scheidsrechter Kager heeft nauwelijks hoeven fluiten voor zware overtredingen.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5