Staatsbosbeheer voert geen fazanten VAN HET RAADHUIS Fokker Four" traint boven vliegveld Voor het weekend Minister De Koning antwoordt op kamervragen: Volgende week reünie s Rijksonderwijs Mededelingen van B. en Hinderwet Excursie naar planetarium en radiotelescoop Inenting tegen griep Aanbesteding politiebureau Exploitatiesubsidie voor 1 november ff A van 23 en 24 oktober 1982 Groene Kruis Tandartsen Apotheek Dierenartsen Alcohol en drugs. Noodslachtingen Rijkspolitie Kustwacht Eierlana Brand/ambulance Fysiotherapeute naar ZMLK gebouw Nog plaatsen voor patchwork Herfstvakantie- menu HAVENRESTAURANT TEXEL 02226 - 310 1 IIJDAG 22 OKTOBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Het is niet waar dat personeel van laatsbosbeheer zich in de herfst bezig iudt met het regelmatig "bijvoeren van zanten in de Muy ten behoeve van de gers. Dit is een zaak van een jacht- imbinatie uit Vogelenzang. Aldus blijkt uit het antwoord dat E inister De Koning van Landbouw en sserij heeft gegeven op een aantal agen die het kamerlid Mik van D66 ïige tijd geleden stelde over het beheer De Muij en de Slufter op Texel. Uit aard van de vragen bleek dat itevredenheid bestaat over het afslui- van genoemde natuurgebieden voor =t publiek terwijl daarentegen de jagers dezelfde gebieden zeer tegemoet- jmend worden behandeld. Mik stelde zijn vragen aan de minister CRM, maar de beantwoording is jor zijn ambtgenoot van Landbouw en isserij overgenomen omdat het om atuurterrein gaat van Staatsbosbeheer e in eigendom en beheer zijn bij het nnisterie van landbouw. Vrijdag wordt in het gebouw van de jksscholengemeenschap de 'reünie ihouden ter gelegenheid van het 25- rig jubileum van het Rijksonderwijs op «el. Op deze bijeenkomst zijn alle leer- igen en leraren welkom die de afgelo- »n jaren verbonden zijn geweest aan Rijks HBS en Rijksscholengemeen- hap. De school is vanaf vier uur 's middags )en. Als het gezellig is kan de reünie it diep in de nacht duren. Dat zal voor jn belangrijk deel van de reünisten zelf hangen. Afgezien van de muziek die oor oud-leerlingen wordt gemaakt en et koud buffet dat om ongeveer half Bven begint, is er geen vast pro- ramma. Er is wel spreekstof in de vorm an plakboeken, foto's, dia's en andere erinneringen uit de afgelopen kwart- euw. Het wordt op prijs gesteld dat de jünisten zelf ook nog het nodige mee- emen naar de bijeenkomst. In verband iet de voorbereidingen voor het koud uffet willen de organisatoren weten op oeveel mensen ze moeten rekenen. Vie aan de reünie wil meedoen, wordt erzocht zich op te geven bij Ada van )ijk, Kerkstraat 13, Oosterend, telefoon >2223-470. Mik had gevraagd waarop De Muij tegenwoordig het hele jaar voor publiek is afgesloten, afgezien van een wan delpad dat omstreeks half september wordt opengesteld. De minister ant woordt: ,,ln het verleden was de Muij buiten de broéd- en uitvliegperiode van de lepelaars (begin maart tot begin sep- stember)vrij toegankelijk. De sterk toe genomen recreatie, ook in de herfst en de winter, bleek ernstige betredings- schade aan bodem en vegetatie van het ecologisch zeer kwestbare gebied te veroorzaken, hetgeen uiteindelijk tot ontoelaatbare erosie door water en wind leidde. Aanvankelijk werd getracht deze schade te beperken door ook in de herfst- en winterperiode het terrein bij te grote recreatiedruk tijdelijk geheel af te sluiten. Deze maatregel bleek zowel uit hoofde van beheer als ten opzichte van het publiek geen optimaal effect te hebben. Teneinde tegemoet te komen aan de recreatieve behoeften zonder de instandhouding van het gebied in ge vaar te brengen, is overgegaan tot aanleg van een aantal wandelroutes die behoudens in het broedseizoen, vrij toegankelijk zijn. Voor het overige deel is het terrein gesloten. Jachtcombinatie Mik vroeg verder of het waar is dat van 1 oktober tot 1 januari in het hele reservaat intensief op fazanten wordt gejaagd door een groot aantal per sonen. Het antwoord van de minister: ,,Ten behoeve van de instandhouding van de nieuwe helmbeplantingen wordt in het betrokken duingebied regelmatig op konijnen gejaagd door twee ver gunninghouders, i.e. de plaatselijke jachtopzichter en zijn assistent. De jacht is verhuurd aan een uit drie personen bestaande jachtcombinatie, die er een aantal jachtdagen houdt. Op sommige jachtdagen zijn tevens gastjagers aan wezig. Het totale aantal jagers bestaat dan doorgaans uit niet meer dan 6 tot 8 personen. Het gebied ronbdom de Op 15 oktober 1982 zijn verguri- lingen ingevolge de Hinderwet verleend aan: a. Esso Nederland b.v. voor een andergrondse bewaarplaats met electri- sche aftapinrichting voor vliegtuig brandstof aan het vliegveld Texel, Post weg. Bij het verlenen van de vergunningen is door het stellen van voorschriften legemoet gekomen aan bezwaren van gevaar, schade of hinder. De vergunningen liggen op het ge meentehuis, kamer 209, ter inzage van 19 oktoebr 1982 tot 19 november 1982. De tijdstippen waarop inzage verkregen <an worden zijn: op werkdagen van .00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; op maandagavonden van 19.30 tot 22.30 uur. Tot 19 november 1982 kan tegen de vergunningen beroep ingesteld worden. Beroep is mogelijk voor de aanvragers, de adviseurs en degenen die tijdig bezwaar tegen de aanvragen om ver gunning hebben aangetekend. Tevens is beroep mogelijk voor enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschiift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500EA 's Gra- venhage. Elke vergunning wordt in principe na afloop van de beroepstermijn van kracht. Degenen, die beroep instellen, kunnen echter overeenkomstig artikel 601 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen tot schorsing van de vergunning of het treffen van een voor lopige voorziening. Dit verzoek met voor 19 november 1982 worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500EA 's Gra- venhage, De vergunning wordt dan niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Nadere informatie is te verkrijgen bij de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie, telefoon 02220- 3041, toestel 145. De Texelse vereniging voor Weer- en Sterrekunde houdt hii voldoende deel name op zaterdag 20 november een excursie naar het planetarium van Eise Eisinga in Franeker gecombineerd met een wandeltocht van ongeveer 8 kilo meter naar de radiotelescoop van Wes- terbork. Ook niet-leden kunnen hieraan deelnemen. Opgeven voor 1 november a.s bij C. van der Eijk, Julianastraat 3, Den Burg (schriftelijk). De kosten zijn afhankelijk van het aantal deelnemers. Begin november bieden de Texelse artsen weer de mogelijkheid om te worden ingeënt tegen griep. De kosten bedragen evenals vorig jaar f20, Men wordt ingeënt met een vaccin dat is gericht tegen de meest waarschijnlijke virusstam waarmee men de komende wintermaanden te maken kan krijgen. Garantie dat men helemaal geen griep krijgt kan niet worden gegeven, maar over het algemeen is men het er wel over eens dat de kans om ziek te worden aanzienlijk kleiner wordt. Muij-plas wordt als zijnde een rustge bied niet bejaagd. Slufter Mik had ook gevraagd waarom de Slufter tegenwoordig tot 1 september en soms nog later voor het publiek, gesloten wordt gehouden, terwijl dit gebied vroeger half juli al weer open was. De minister: ,,Een als zodanig gemarkeerd deel van de Slufter verstrekt de toegang tot de zee en is het gehele jaar geopend, het overige deel van de Slufter wordt door het verdwijnen van broedgebieden el ders, een steeds belangrijker broedge bied voor met name eidereenden en kluten. Door overstromingen van het broedgebied (vanwege de open ver binding met de Noordzee) komen vaak late legsels voor, zodat rond half juli de jonge vogels veelal niet vliegvlug zijn. Het sterk toegenomen aantal bezoekers leidt tot een ontoelaatbare verstoring van de broedsels. Het is daarom nood zakelijk gebleken de gesloten periode te verlengen tot 1 september of zelfs later. Naar aanleiding van de overige vragen van Mik, die suggereerde dat het huidige beleid van Staatsbosbeheer weinig begrip ontmoet bij het publiek en daarom niet in het belang is van de be scherming van de natuurreservaten, schrijft de minister tenslotte: ,,Aard en doel van het gehele ter reinbeheer dienen uiteraard helder en bij voortduring aan bezoekers en om wonenden te worden uitgelegd, tenein de begrip en maatschappelijke onder steuning voor de doelstellingen van het terreinbeheer en de uitvoering daarvan te verkrijgen. Aan de eis van doeltref fende terreingebonden voorlichting wordt in de staatsboswachterij Texel, waarvan de beide natuurterreinen deel uitmaken, voldaan. Het Staatsbosbe heer maakt er gebruik van een keur van voorlichtingsmogelijkheden, zoals fol ders, informatiepanelen, rondleidingen in het terrein, de nieuwsmedia, voor lichting in het aldaar gevestigde natuur- en recreatiecentrum, enz." In ons bericht over de op handen zijnde verbouwing van het politiebureau in Den Burg is een fout geslopen. De opsomming van aannemers die aan de aanbesteding hebben deelgenomen gaf de verkeerde volgorde. Nummer één was dus de gebr. Tuin uit 't Zand die voor 5,5 ton inschreef, tweede was C.H.F. Duin van Texel die ca. ƒ14000, duurder was, maar nummer drie was Vissers bouw- en timmerbedrijf dat ca. ƒ4000,— duurder was dan Duin. De volgorde van de overige inschrijvers was: 4. Kamps, 5. Kingma, 6. TEBO en 7. Drijver Bouw. >2* Scouting Texel haalt zaterdag vanaf 10.00 uur oud papier op in de Beatrix- laan en de Kogerstraat in Den Burg. leder wordt verzocht het papier (en eventueel ook afgedankte schoenen) tijdig gebundeld aan de weg te zetten. De inleverdatum voor het aanvragen van exploitatiesubsidie voor 1983 is ten opzichte van de voorgaande jaren enke le maanden vervroegd. De aanvragen moeten voor 1 november worden inge leverd op het bureau culturele zaken, kamer 304 in het raadhuis. Door deze vroege inleverdatum zullen veel verenigingen genoodzaakt zijn de zelfde jaarrekening over dit jaar in te dienen die vorig jaar ook werd opge steld. Dat is echter geen probleem. Voor de exploitatiesubsidie moeten speciale formulieren worden ingevuld die bij cul turele zaken verkrijgbaar zijn. Ook clubs die geen subsidie wensen worden ver zocht dit formulier in te vullen omdat gegevens over het jaarprogramma, de bestuursamenstelling e.d. van belang zijn voor het nieuwe algemene gemeen telijke jaarplan. Het demonstratieteam „Fokker Four" heeft zaterdag en zondag a.s. een trai ningsweekend op Texel. Het is de be doeling vier keer per dag gedurende ongeveer tien minuten in de lucht te zijn met een formatie van vier Fokker S11 trainingsvliegtuigen. Voor liefhebbers van demonstratievliegen („stuntvlie- gen") valt op het vliegveld dus wat te beleven. Het Fokker Four demonstratieteam werd deze zomer opgericht naar aanlei ding van de herdenking van de his torische vliegdemonstratie die Anthony Fokker in 1911 gaf in Haarlem met zijn toestel De Spin. De Fokker S11 is inmiddels ook een historisch toestel, dat in de vijftiger jaren furore maakte als licht militair opleidingstoestel bij de Ne derlandse luchtmacht en marine maar ook in het buitenland. De S11 instructor was Fokkers eerste serieproduktievliegtuig van na de oor log. Het ontwerp werd in 1946 gepre- Het Fokker Four demonstratieteam senteerd op de Parijse luchtvaartshow. Fokkers befaamde testvlieger Gerben Sonderman liet het prototype vliegen op 18 december 1947. Tussen 1949 en 1953 bouwde Fokker totaal honderd toes tellen. De Koninklijke Luchtmacht nam er 39 in gebruik. Een belangrijke bui tenlandse afnemer was de Israëlische luchtmacht die er in 1952 41 bestelde. Het vliegtuig werd ook in licensie gebouwd in Italië en Brazilië. De Fokker S11 is nu alleen nog als sport- en demonstratievliegtuig in gebruik. Vier vliegerteams van de Fokker S11 hebben zich verenigd in de Stichting Fokker Four. Het doel van het demon stratieteam is het promoten van de Nederlandse luchtvaart in binnen- en buitenland naast het beleven van plezier aan het voorvliegen. Fokker sponsort de stichting. De leden van het team zijn tegenwoordig merendeels werkzaam als piloten bij de burgerluchtvaart": Martin Air, KLM Noordzee helicopters, Trans- avia, Fokkersvliegdienst, etc. Uitsluitend voo, spoedgevallen Kerkdiensten Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Let opl Aanvragen voor hulp: uitsluitend te bereiken: zaterdag en zondag tussen 13.00 - 14.00 uur en 18.30 - 19.30 uur. Zr. Van Karsen, Kogerweg 132, nen Burg, tel. 4319. Uitleen van verplegingsartikelen en informatie Maandag t/m vrijdag 17.00-18.00 uur. Lidmaatschapskaart meebren gen. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00- 17.00 uur; zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak telefoon (02226) 413. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slacht plaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM- centrale. Het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie is dage lijks telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644 Buiten de kantoor uren kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. (tussen 18.00 en 0.800 uur) Het bureau in De Koog is dinsdag en donderdagmiddag geopend van 16.00 tot 18.00 uur. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (07222) 270. Zondag 24 oktober 1982 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Froentjes, Brielle, collecte verwarming. Uitzending via de Lichtboei Den Hoorn 9.30 uur dhr. Pantekoek De Koog 11.00 uur ds Verbeek gezinsdankdienst m.m.v. A. Heuvelmans, trompet De Waal 9.30 uur ds. Verbeek Oosterend 9 30 uur dhr. J. Wieten collecte kerkeraadskas Oudeschild 11.00 uur dhr. Pante koek De Cocksdorp 9.30 uur dhr M. D. Kuiper, extra collecte voor de kerkvoogdij. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur dhr. S. Rienstra 19.00 uur dhr. S. Rienstra Uitzending via de Lichtboei Oosterend 10.00 ds. J. Donker 19.00 uur ds. J. Donker GEREFORMEERDE GEMEENTE in de kerk Schoolstraat 7. Oosterend 10 00 uur dienst 16.00 uur dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Kuit- Verbeek. BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur Ds. Gerritsen, uit Harlingen ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Dameskoor Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur, Herenkoor De Koog: zondag 9.30 uur Den Hoorn: zondag 19.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Zondag 10.30 uur openbare lezing. 11.30 uur: Wachttorenstudie. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220- 2066. Bij geen gehoor 02230- 22222. Voor niet spoedeisend ambulancevervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-22222. (Advertentie I.M.) Het is de bedoeling dat fysiothera peute Marja van der Star haar praktijk voorlopig zal gaan uitoefenen in het voormalige ZMLK gebouw aan de Bea- trixlaan. Die praktijk werd een tijd stil gelegd door de brand van Supermarkt Maas maar ze verhuist niet mee naar het Wezenland, waar Maas een nood- winkel zal openen. Het is de bedoeling dat Marja van der Star eind oktober in het nieuwe onderkomen van start gaat. Voor de cursus 'kleding versieren' door middel van applicatie of patch work zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus wordt elke woensdagmorgen van 9 tot 11 uur gehouden en docente is Majella Reijnders. De cursus start op 27 oktober en kost f45, Opgave is mogelijk bij het bureau Culturele Zaken, telefoon (02220) 3041 of bij de docente, telefoon (02220) 3903. Speciale aanbieding Kop heldere groentesoep Twee gebakken zeetongetjes met gemengde salade, frites en remouladesaus of Wiener Schnitzel met gemengde salade en frites IJsje met vruchten en slagroom 717,50 Gratis Gratis Gratis Gratis Een glas witte of rode wijn naar keuze, per menu

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 11