Voetbalvooruitzichten I Doorzettingsvermogen en moed gevraagd foetbalprogramma Pieter Bakker en Gretha Beyert wonnen tafeltennis toernooi „WAT IK ZEGGEN WOU.." Uitslagen zomerdrives Imponerende zege van Vittali Herengym Gyvo Ruiterweekend op Bornrif Jeugdtoemooi schaken De hoorn des overvloeds Texelslag 2 pakte winst Hoge scores bij klaverjasclub JDAG 22 OKTOBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Zaterdag 23 oktober 1982: Afdeling Noordholland: JO/Z-MFC, 14.30 uur icksdorp/Z-Dirkshorn, 14.30 uur hoorl-De Koog/Z, 14.30 uur 10/Z 3-Neervogels 4, 12.30 uur Junioren: ;SC A2-Oosterend A1, 12.45 uur «el B1-BKC BI, 13.30 uur atervogls B1-Tex.Boys B1, 14.30 uur Koog B1-JVC B1, 14.45 uur emacht B2-Oosterend B1, 13.00 uur «.Boys B2-SVAP BI, 13.30 uur jsterend C1-BKC Cl, 13.30 uur APCMexel C1, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) JAP C1-Cocksdorp C1, 14.30 uur CSC C3-Tex.Boys C1, 11-30 uur 'GW C5-Oosterend C2, 13.00 uur RC C4-Texel C2, 13.15 uur «el C3-JVC C3, 14.45 uur Dames: 'SW-Oosterend, 12.45 uur Meisje junioren: IOS/W-Tex.Boys, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) IjG W-Oosterend, 12.45 uur Zondag 24 oktober 1982: Vierde klasse KNVB: exel-Westfriezen, 14.30 uur Afdeling Noordholland: lonzelo-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Ichoorl-ZDH, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog-Kreileroord, 14.30 uur Wherevogels-Tex.Boys, 14.30 uur Terrein Purmerend 'Vertrek boot 12.05 uur) Texel 2-Zwaagdijk 2, 12.30 uur SRC 3-Texel 3, 14.30 uur Oosterend 2-ZAP 3, 14.30 uur ZDH 2-Tex.Boys 2, 14.30 uur WGW 6-Texel 4, 14.30 uur Texel 5-Schagen 3, 14.30 uur ZAP 5-Texel 6, 14.30 uur JVC 5-De Koog 2, 14.30 uur Junioren: Flevo A1 -Texel A1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Dames: Tex.Boys-DVC, 14.00 uur USVU 2-Tex.Boys 2, 14.30 uur (Vertrek boot 12.05 uur) ZAP-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Cocksdorp-VIOS/W, 14.30 uur Samen reizen: Zaterdag 23 oktober 1982: Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Texel C1 en meisjes Texelse Boys. Zondag 24 oktober 1982: Vertrek boot van Texel 12.05 uur: Texelse Bous 1 en dames Texelse Boys 2. Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Oosterend 1 en ZDH 1 Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Texel Al en dames De Koog. Als een wedstrijd niet doorgaat, afbestellen 02240-12421. bus S V. Texel let eerste ontvangt Westfriezen (waag), een stugge hardwerkende loeg en een altijd moeilijke tegenstan- Reken maar dat ze er op gebrand om SVT de eerste nederlaag te be- orgen. De verwachting is toch dat de njnten op Texel blijven. De reserves [rijgen bezoek van Zwaagdijk 2 en het rordt tijd dat er eens winstpunten rehaald worden. Mogelijk zit er een ehjkspel in. Het derde moet in Schagen egen SRC 3 de winst kunnen pakken. )ok het vierde heeft de beste kansen in )en Helder tegen WGW 6. Het vijfde ;an zich herstellen door op eigen terrein ran Schagen 3 te winnen. Het zesde iaat naar Breezand en het zou daar in Ie polder tegen ZAP 5 nog wel eens erg noeilijk kunnen worden. Junioren A1 noeten in Middenmeer van Flevo A1 sunnen winnen. B1 kon het thuis tegen ÏKC B1 wel eens moeilijk krijgen. C1 en -.2 hebben uit tegenresp. ZAP Cl en IRC C4 goede kansen op winst. C3 noet op eigen terrein minstens een jelijkspel kunnen halen tegen het be rekende JVC C3. De seniorenelftallen /an SVT spelen vanaf zondag in een neuwe outfit. Dit is mogelijk omdat /oor het eerste elftal CVI en voor het tweede tot en met het zesde elftal Nissan (Datsun) als sponsors zullen optreden. Texelse Boys (ondag gaat Boys 1 op bezoek bij A/herevogels. De Boys moeten erop ekenen dat ze een heel ander team tegenover zich krijgen dan het vorig «izoen. Toen waren grote overwinnin gen op dat team gewoon, nu zullen de Boys alle zeilen moeten bijzetten om daar in Purmerend één of twee punten weg te halen. Vertrek boot 12.05 uur. Het tweede gaat op bezoek bij ZDH 2 en tullen daar de punten zeker niet cadeau krijgen. Aanvang 14.30 uur. Het derde is vrij. De enige thuiswedstrijd is zondag dames 1 tegen DVC. Deze tegenstan ders draaien weer in de top mee, dus tullen de Texelse Boys dames moeten knokken om hier een gelijkspel weg te slepen. Het tweede damesteam gaat met de boot van 12,05 uur naar Uit geest. Na de verrassende 5—3 overwin ning op HSV wordt nu tegen USVU 2 minstens op een gelijkspel gerekend. Zaterdag voor de junioren weer een vol ledig programma. B1 en C1 gaan naar Den Helder. B1 met de boot van 13.05 uur naar Watervogels B1 en Cl met de boot van 10.05 uur naar HCSC C3. Op eigen terrein speelt B2 tegen SVAP B1 (13.30 uur) en C2 tegen Succes C3 (14.45 uur). De meisjes junioren spelen in Warmenhuizen tegen Vios W. Vertrek boot 13.05 uur. S.V. Oosterend SVO/Z 1 ontvangt MFC uit Medemblik Dit is een tegenstander die men zeker niet moet onderschatten, dan blijven de punten aan Oosterend. SVO/Z 2 is vrij. SVO/Z 3 speelt ook thuis tegen Meer- vogels. Met een gelijkspel zal SVO/Z 3 al tevreden zijn. Aanvang 12.30 uur. Junioren A1 gaan naar HCSC. Dit is een van de sterkste elftallen uit deze poule. Met een gelijkspel zullen ook junioren Al tevreden zijn. BI gaat naar Zee macht. Deze wedstrijd kan gewonnen worden. C1 speelt thuis tegen BKC; ook hier winst voor C1C2 gaat naar WGW. Een gelijkspel zit er wel in. De dames spelen tegen WGW en gezien de goede resultaten zit hier winst in. Het meis jeselftal gaat ook naar WGW met veel kans op winst. SVO 1 speelt zondag uit tegen Conzelo. Als er net zo wordt gespeeld als afgelopen zondag zit er winst in. Oosterend 2 ontvangt BKC. Spanning tijdens de finale van het jeugdtoemooi. Gretha Beyert en Pieter Bakker bleken maandag de sterksten in het open tafeltennistoemooi voor leer lingen van de hoogste klassen van de basisscholen, dat door Tetak was georganiseerd. Het aantal deelne mers was beduidend lager dan vorig jaar, maar de 35 jongens en meisjes kregen daardoor wel de gelegenheid langer te spelen. Tetak houdt jaarlijks dit toernooi om de tafeltennissport onder de jeugd te promoten. Maandag bleek in de Ferre- verzaal zal men niet ten onrechte het vizier richt op jong talent. Vooral de finalisten zorgden voor partijen die het aankijken zeker waard waren. Veel ouders en andere belangstellenden kwamen maandag een kijkje nemen bij het ,,ping-pong"-spektakel en Tetak had gezorgd voor een goed gevulde consumptiehoek, een publieke tribune en discomuziek op de achtergrond. Zo werd het toernooi vooral een gezellige dag voor de deelnemers, die zich uit gebreid konden uitleven rond de groene tafel. Doordat het aantal deel nemers wat tegenviel was vier uur spelen gegarandeerd. Bij de jongens plaatsten Alexander Bakker, Stado Hamer, Pieter Bakker, Martin Zijm, Arjen Rienks en Wobbe Visser zich in de finale. Bij de meisjes waren dit: Wendy van Zutphen, Frederique Boors- ma, Annemiek Plug, Gretha Beyert, Annemarie Wuis en Kerstin de Haan De finale bestond uit het spelen van een halve competitie. Even na 17.00 uur werden de prijzen uitgereikt. Uitslagen: jongens: 1. Pieter Bakker, 2. Alexander Bakker, 3. Arjen Rienks, 4. Wobbe Visser. Meisjes: 1. Gretha Beyert, 2. Frederique Boorsma, 3. Wendy van Zutphen, 4. Annemarie Wuis. BR£VEN vevN LEZERS - BOTEN vtRANTWOOPOClLifMEO 0€ «TC**T£ Verse gekookte mosselen met bruin stokbrood en sauzen n 4,50 H/VENRESTAURANT TEXEL (02226) 310. S.V. De Koog Het zaterdagelftal gaat uit naar Schoorl. Indien De Koog zijn tegen stander niet onderschat, moeten ze daar kunnen winnen. Vertrek bij Capri om 12.30 uur (boot 13.05 uur). De B- junioren spelen zaterdag om 14.45 uur thuis tegen JVC B1. Het eerste speelt zondag om 14.30 uur thuis tegen Kreileroord. Dit is altijd een moeilijke tegenstander geweest voor De Koog, maar misschien zet de stijgende lijn bi) De Koog zich voort. Het tweede gaat zondag uit naar JVC 5 te Julianadorp. Na de laatste nederlagen heeft De Koog 2 wel wat goed te maken. Vertrek bij Capri om 12.30 uur. De dames gaan, eveneens met de boot van 13.05 uur, uit naar ZAP,m waar ze toch zeker een gelijkspel moeten kunnen behalen. Ter- reindienst: Martien Witte en Jo Flens. Z.D.H. Het eerste van ZDH gaat zondag naar Schoorl en kan daar rekenen op een warme ontvangst. Schoorl doet het dit seizoen veel beter dan vorig jaar en heeft ook aansluiting bij de kopgroep. Die kopgroep wordt aangevoerd door ZDH dat ondanks verliespunten van de afgelopen weken toch nog bovenaan staat. Het moet mogelijk zijn beide punten mee te nemen naar Den Hoorn, maar dan moet ZDH wel zorgen hét middenveld in handen te houden. Tot dusver mankeert het daar aan. ZDH 2 speelt niet om 12.15 uur maar om 14.30 uur en krijgt Texelse Boys 2 op bezoek. Boys staat bovenaan met slechts twee verliespunten. We rekenen erop dat na een sportieve strijd de punten thuis zullen blijven. Dan houden de ZDH reserves nog een kansje op de bovenste plaats. Ze staan drie punten achter op Texelse Boys. De opkomst van de bridge zomer drives was dit seizoen niet zo groot. Er werd gespeeld in drie lijnen van ieder echt paren. Voor de drie eersten was er een geldprijs. A-lijn: 1. Fam. Bakker, 2. mevr. Geus-C. Blonk, 3/4. Fam. Hoogerheide en Fam. Daudy. B-lijn: 1. de heer Blauw-mevr. Hof- stra, 2. Fam. Chavonnes, 3. Fam. Kortekaas. C-lijn: 1. Fam. Van de Heyden, 2. mevr. De Vreugd- C. van Heerwaarden, 3. dames Jansen-Bodenes. Voor de hoogst geplaatste Texelaar was er een beker. Die ging naar de familie Bakker. Op de clubavond van En Passant, dinsdagavond, slaagde M. Vittali erin zijn cohcurrent J. Dros in slechts 18 zetten van het schaakbord te vegen. Vittali die met de zwarte stukken speel de, zette de partij scherp en origineel op. Dros liet zijn tegenstander komen met de bedoeling hem hardhandig terug te werpen. In een kritieke fase van de partij speelde Dros echter veel te non chalant, waarop Vittali een snel win nende mataanval opzette. H. Broekema kreeg een stuk in de schoot geworpen van A. Terpstra. Broekema leverde het stuk in voor twee sterke vrijpionnen. De partij is afgebro ken maar Terpstra is kansloos. Joop Rommets boekte zijn vierde opeenvol gende zege. Ditmaal was Arjen Bakker zijn slachtoffer. W, Hoekman werd door A. C. Bakker al direct in de opening te pakken geno men. Hoekman wist de schade tot een pion te beperken maar dat bleek voor Bakker genoeg om te winnen. In de B groep zijn het de jongste spelers die de lijst aanvoeren. F. van Tatenhove die vorige week nog op een fraaie score kon bogen, werd door Roland Bakker ver slagen'. Niek Witte won gedecideerd van Marcel Visser. J. van Heerwaarden zette met zijn karakteristieke aanvalsspel J. Inia van het bord. Uitslagen: A. Terpstra-H. Broekjema Arj Bakker-J. Rommets W. Hoekman-A. C. Bakker J. Dros-M. Vittali R. Bakker-E. de Visser M. Visser-N. Witte N. van Heeringen-E. de Visser F. van Tatenhove-R. Bakker W. Pranger-M. Visser J. Inia-J. van Heerwaarden afgebr. 0-1 0-1 0-1 1-0 0-1 0-1 0-1 0-1 0-1 De Koger gym- en volleybalvereni ging GYVO start dinsdag 26 oktober met herengymnastiek. De lessen worden elke dinsdag gegeven van 21.00 tot 22.00 uur in de Kaapsnol. Vrijdag, zaterdag en zondag houdt manege Bornrif te De Koog een ruiter weekend waarin strand- en bostochten worden gehouden. Het zijn dagtochten waarbij de maaltijden gezamenlijk wor den gebruikt in diverse horecagelegen heden en op de manege. Het weekend staat open voor beginners en gevorder de ruiters en zowel het eigen paard als een manegepaard mag worden ge bruikt. Degenen die niet kunnen paard rijden kunnen het weekend meemaken op de bok van een huifkar. Voor in lichtingen en opgave kan men terecht bij Bornrif, telefoon 02228-289 of bij de Federatie van Nederlandse Rijscholen, telefoon 015-131834. Voor deelnemers van de vaste wal is overnachtingsmoge lijkheid op Bornrif. De vier sterkste jeugdspelers uit de kop van Noordholland waren uitgeno digd om in twee vierkampen hun krach ten te meten met Joop Rommets, Niek Witte, Arjen en Roland Bakker. De win naar van de NHSB jubileumwedstrijden in Den Helder, Carl J. van Vugt, bleek in de A groep niet erg serieus tegen de wedstrijden aan te kijken (of hij had een off-day"). Het klassement spreekt voor zich. In de B groep daarentegen hadden Niek Witte en Roland Bakker weinig in de melk te brokkelen. In de C groep (een zuiver Texelse aangelegen heid) stond Jeroen Rommets er tot de laatste ronde uitstekend voor. Arthur Elzinga vocht echter voor wat hij waard was om de tweede plaats nog te pakken. Dat lukte en zo werd Jeroen Rommets derde. De eerste prijs kwam verdiend bij Mathijs Beekman terecht. Door het toernooitje breidde de jeugd groep zich met enkele leden uit. Uitslagen: A-groep: 1. Joop Rommets 2 54 punt, 2. Arjen Bakker 2 punt, 3. Andy van de Mee (Den Helder 1 54punt, 4. Carl j. Vugt (Anna Paulowna) 0 punt. B-groep: 1. Cees van der Zee (Den Helder) 3 punt, 2. Eduard Schenkel 2 punt, 3.Niek Witte 1 punt, 4. Roland Bakker 0 punt. C-groep: 1. Mathijs Beekman 4% punt, 2. Arthur Elzinga 4 punt, 3. Jeroen Rommets 314 punt, 4. Tonny van Splunter 2 punt, 5. Mike Nolting 1 punt, 6. Yvonne Vittali 0 punt. Een Texelse konijnenfokker Kreeg een pakket uit Veenendaal Hij peuterde wat zenuwachtig Dacht aan een beker of bokaal Maar wie schetste zijn verbazing Toen hij slechts inlegkruisjes zag Voor hem, als mannelijke fokker Een onverwachte tegenslag Hij was misschien wat overdonderd Door het aantal, vijftienhonderd Al is er voor een stuk of wat Natuurlijk altijd wel een gat Maar ik sta klaar voor een suggestie In deze netelige kwestie Want vaak is de behoefte groot Aan wat vrienden in de nood Hang ze ergens voor de ramen Desnoods met wat sluikreclame Of bied ze aan in onze krant Ze bereik je koning klant Ik weet zeker, onze vrouwen Zullen 't als een plicht beschouwen Een blijk van positief gedrag Nu Kotex kampt met tegenslag Het zijn geen alledaagse dingen Om roekeloos mee om te springen Kom, red ze uit het vagevuur Van een radeloos bestuur Want Kotex scheidde door de jaren Perfect het koren van het kaf Ook voor hen kwam toch de glorie Helemaal van onder af. K. Bonne' De Koog. Het badmintonteam Texelslag 2 heeft afgelopen weekend wederom de punten mee naar huis genomen. Nico Blonk, geplaagd door ziekte met zodoende weinig lucht, pakte de eerste set met 12—15. De tweede set ging naar de tegenpartij en Blonk leek verslagen. Na vijf minuten rust kon de Texelaar echter weer op krachten komen en -onder veel moeite de derde set pakken. Setstanden 12-15, 18-14, 10-15. Kees Zijm maakte korte metten met zijn tegenstander, hoewel deze in de tweede set nog even leek terug te komen: 18-15, 9-15. Bettina Rab speelde ook vrij gemakkelijk en ze won met 4-11 en 1-11. Anneke Bokma verloor haar eerste set, doch door spel- beheersing en door letterlijk alle regis ters open te trekken kon ze de wedstrijd naar zich toe trekken. Standen 11—6, 8-11, 6-11. Vreemd De eerste mix, Bettina Rab en Nico Blonk, had een beetje vreemd verloop. Eerst wilde het helemaal niet en verloren ze de eerste set met 15—3. De tweede en derde set waren voor Texelslag uit stekend en werd gewonnen met 4—15, 4—15. Anneke Bokma en Kees Zijm wonnen hun mix in twee sets: 4 15, 7 15. Dat de heren Nico Blonk en Kees Zijm hun energie duidelijk verbruikt hadden bleek in de herendubbel Deze werd verloren. De damesdubbel (Bet tina Rab en Annekel Bokma) won dit treffen met flink overwicht; 2-15, 4—15, zodat het een 7 1 overwinning werd voor Texelslag 2. Het echtpaar Peter en Riet van Heer waarden behaalde op de tweede club drive de zeer hoge score van 7870 punten. Een totaal dat zelden wordt behaald en misschien wel goed is voor de hoogste seizoenscore. Het echtpaar Van Heerwaarde staat nu meteen op de eerste plaats in het klassement van klaverjasclub Den Burg. Het koppel W. Bakker en P. van den Molen scoorde ook hoog met 7117 punten, gevolgd door het echtpaar J. van Heerwaarden met 7089 punten die vorige week ooR al hoog scoorde en nu vlak achterbroer" Peter op de tweede plaats staan. M. Boogaard en M. van Heerwaarden deden het ook prima. Zij. behaalden 6889 punten en A. Dijker en N. Koomen die 6642 punten behaalden, staan nu op een derde plaats. Volgende week vrijdag, 29 oktober, is de eerste ronde voor het kampioenschap van Texel. Opgave is nog mogelijk bij P. van Heerwaarde, telefoon 02220-2573, of J. Witte, telefoon 02220-2370. Stand na 8 partijen: (resp. punten, marsen) Echtp. P. Van Heerwaarden 14413 6 Echtp. J. van Heerwaarden 14269 7 A. Dijker-N. Koomen 13494 5 C. Merckx-C. Dros 13423 3 W. Bakker-P. van de Molen 13365 7 M. Boogaard-V. Heerwaarden 13314 6 G. Douma-M. Witte 13048 3 G. Eelman-F. Bos 13003 4 Weinig Texelaars voelen zich tot nu toe aangetrokken tot de sensationele Wampex-tocht die de sportraad op 29 en 30 oktober voor sportieve eiland genoten in petto heeft. Het aantal aan meldingen valt zwaar tegen. De sport raad heeft de indruk dat niet voldoende duidelijk is zo'n Wampex-tocht inhoudt. Twee jaar geleden werd deze „mara thon' van inventiviteit en doorzettings vermogen" voor het laatst gehouden en bij veel mensen doen nogal wat mis verstanden de ronde. Door de organi satie zou het worden betreurd als de tocht door tekort aan deelnemers ge schrapt zou moeten worden, vooral omdat aan het uitzetten van dit avon tuurlijke weekend maanden van voor bereiding zijn besteed. Voor alle duide lijkheid: Wampex is geen tocht waarbij alleen het uithoudingsvermogen (zoals bijvoorbeeld bij strandlopen) centraal staat. Het gaat vooral om het avontuur dat voortkomt uit de onzekerheid over de uit te voeren opdrachten. De tocht wordt in ertappes afgelegd en voor elk onderdeel geldt een tijdslimiet. Als deze limiet wordt overschreden mag men een noodbrief" open maken waarin oplos singen voor het probleem staan ge noemd. Een overnachting op een ge heime plaats maakt deel uit van de tocht en men kan onderdelen verwachten als: een speurtocht, varen in boten, fietsen, een kompasroute, wadlopen, e.d. Het inschrijfgeld bedraagt 717,50 en de deelnemers moeten zorgen voor een goede fiets, regenkleding en een slaap zak. Waardepapieren zijn niet toege staan en men mag slechts één kwartje (een mens is nooit te ver om te horen) meenemen. Bij de start 29 oktober om 18.00 uur bij ,,Ons Genoegen" vertrekt men in groepjes van vier. Of dit zo blijft wil de oragnisatie niet bevestigen. Opgave is nog mogelijk tot zaterdag (morgen) bij P. de Hoogh, tel. 02220-4861 of A. van de Vliet, tel. 02220-4802. Een onderdeel ven de Wempex-tocht uil 1979 V -1_ -- ■feftwb

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5