Voetbaluitslagen VOO!" Texel (42) Oosterend kansloos Koorn en Van de Stap schitterden Moeizame winst Inzet brengt Tevoko zege tegen Conzelo 1 Klaveriasclub Den Burg Oosterend/Z boeiend naar gelijkspel l f"* Snelle wedstrijd van Boys dames Huisvrouwengym GVT Texelse Boys verliest in modder ZDH overwint depressie Andere gymuren Laatste wedstrijd zomerserie sportvissers piUSDAG 26 OKTOBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Zondag 24 oktober 1982: Vierde klasse KNVB: Texel-Westfriezen 4—2 Afdeling Noordholland: Conzelo-Oosterend 2—0 Schoorl-ZDH 1-1 De Koog-Kreileroord 2—0 Wherevogels-Tex. Boys 4—2 Texel 2-Zwaagdijk 2 1 —0 SRC 3-Texel 3 4-4 Oosterend 2-ZAP 3 3—3 ZDH 2-Tex. Boys 2 4-1 WGW 6-Texel 4 1-1 Texel 5-Schagen 3 3—3 ZAP 5-Texel 6 4-3 JVC 5-De Koog 2 3-9 Junioren: Flevo A1-Texel Al 2—0 Dames: Tex. Boys-DVC 0—2 ZAP-De Koog 0-3 Zaterdag 23 oktober 1982: Afdeling Noordholland: SVO/Z-MFC 1-1 Schoorl-De Koog/Z 2—5 SVO/Z-Meervogels 4 1 —7 Junioren: 3-0 1-2 0-5 3-1 3-2 0-2 3-0 0-5 2-7 2-11 1-7 6-4 11-0 HCSC A2-Oosterend A1 Texel B1-BKC B1 De Koog B1-JVC B1 Zeemacht B2-Oosterend BI Tex. Boys B'/.-SVAP B1 Oosterend C1-BKC Cl ZAP C1-Texel C1 FICSC C3-Tex. Boys C1 WGW C5-Oosterend C2 HRC C4-Texel C2 Texel C3-JVC C3 Dames: WGW-Oosterend Meisjes junioren: Vios/W-Tex. Boys WGW-Oosterend Bij het 2—2 gelijkspel vond trainer Asselman het nodig de S. V. Texel ploeg te versterken metgtingelaarRob van de Stap, die echter op de rechter vleugel weinig ruimte kreeg van de Westfriezen-defensie. Dat gebeurde niet altijd even sportief. In de derde ronde van de klaverjas- competitie behaalden Peter en Riet van Heerwaarden opnieuw de hoogste sco re: 7478 punten. Ze lopen nu snel weg op de overige koppels. Verrassende tweede werden F. van de Gracht en J. Schrama die na een matige start 7298 punten behaalden. Dit geldt ook voor het koppel P. Veeken en D. Witte die nu 7060 punten scoorden. Het nieuwe koppel B. Hooijberg en J. Pranger met invaller Martien Witte deden het ook prima, ze behaalden 6883 punten en klommen flink in het klas sement. Dit deden ook mevrouw Huis man en B. Witte die een totaal van 6788 punten en 5 marsen scoorden. A. Dijker en N. Koomen blijven goed volgen. Ze behaalden 6729 punten en staan nu derde vlak achter het echtpaar J. van Heerwaarden die (nog) tweede staat. Uitslag: (resp. punten, marsen) Echtp. P. van Heerwaarden 7478 4 F. v.d.Gracht-J. Schrama 7298 2 P. Veeken-D. Witte 7060 1 B. Hooijberg-J. Pranger 6883 3 Mevr. Huisman-B. Witte 6788 5 Texel heeft een moeizame overwinning behaald op Westfriezen. De 4 2 over winning kwam tot stand in een rommelige wedstrijd, maar het scoreverloop vergoedde veel, omdat de spanning steeds aanwezig was. Het publiek kreeg daarom volop waar voor het entreegeld. Deze speler haven. De eerste twintig minuten had Texel het erg moeilijk tegen Westfriezen om dat deze ploeg een agressieve partij voetbal op de mat legde. Texel kon nauwelijks een goede combinatie op zetten. Na deze fase kreeg Texel wat meer grip op het spel, maar oogstrelend was het allemaal nog niet. De eerste reèele scoringskans was voor Jan de Lugt die goed aangespeeld werd door Louis Uriot, maar in goede schietpositie schoot hij hoog over. Enkele minuten later was het wel raak. Een uitgooi van Jan de Lugt werd door Louis Uriot doorgekopt en het was de attent reagerende Nico Schermer die de bal knap het doel intipte: 1—0. Tot de rust golfde het spel wat op en neer zonder dat één van de ploegen echt gevaarlijk wist te worden. Ook na de rust bleef het een rommelige wedstrijd, maar de spanning was wel duidelijk aanwezig. Texel leek op rozen te zitten, toen Klaas Dirk Koorn vlak na rust een lange solo (hij passeerde vier man) met een schitterend doelpunt bekroonde: 2—0. Deze voorsprong leek voor Texel een waarborg om de wedstrijd rustig uit te spelen. Dit pakte echter heel anders uit, want binnen vijf minuten was de stand gelijk. Eerst kon de geblokte grote spits van Westfriezen ongehinderd inkoppen en enkele minten later was het weer raak toen Charles lepenburg de bal niet klemvast kon krijgen en de rebound snoeihard werd ingeschoten, zodat de stand weer gelijk was. Texel wankelde even, maar kwam toch knap terug. Na de grote nederlaag (9—0) die de Texelse Boys dames vorige week oplie pen tegen AFC moesten ze dit weekend de strijd aanbinden tegen DVC uit Cas- tricum. Een zware opgave tegen dit sterk verjongd en goed spelend elftal. Het werd een snelle wedstrijd met een overwegens iets sterker DVC dat in de eerste minuut bijna verrast werd door een Boys aanval. Maar Carolien Reij was waarschijnlijk zelf ook verrast door deze kans en wist hem niet te benutten. De Boys achterhoede wist met veel inzet de DVC aanvallen goed op te vangen m aar kon het spel toch niet naar hun hand zetten. DVC nam de leiding toen de Boys een aanval niet goed wegwerkten en een opkomende speelster de bal hard in de bovenhoek schoot; 0—1. De Boys dames kwamen met enkele goede aan vallen wel voor het DVC doel maar kwamen niet tot een goed schot op doel. Gevaarlijk Zelfs kwam DVC vlak voor de rust op 0—2 toen de spits gevaarlijk op de Boys keepster doorliep en scoorde. De scheidsrechter zag er echter geen ge vaarlijk spel in en keurde het doelpunt goed. Zo was de ruststand 2—0 voor DVC. Na de rust kwam Tina Stolk in de plaats voor de licht geblesseerde Caro lien Reij en kwamen de Boys dames regelmatig voor het DVC doel. Ook werden een paar corners gevaarlijk voor het doel gebracht maar de DVC achter hoede gaf geen kansen weg. Zo bleef het spel op en neer gaan met over en weer een paar kansen maar er werd niet meer gescoord, zodat de Boys dames ondanks een goede wedstrijd gespeeld te hebben een 2—0 nederlaag moesten incasseren. Uit een corner van Gerrie Plaatsman ontstond een scrimmage voor het Westfriezen doel. De bal werd van de lijn gehaald maar opnieuw ingezet en het was Jan de Lugt die 3—2 wist aan te tekenen. Westfriezen probeerde de gelijkmaker te forceren, waardoor de verdediging verwaarloosd werd. De ruimte die toen ontstond werd door Texel goed uitge buit Klaas Dirk Koorn demonstreerde nog even zijn traptechniek, maar de keeper van Westfriezen wist de vrije trap uit de kruising te tikken. Nico Schermer werd vervangen door Rob van de Stap bracht Texel in veilige Geklopt Vijf minuten voor tijd kon hij alleen op de keeper afgaan en in die positie faalt Van de Stap zelden. Ook nu speelde hij de keeper beheerst uit en scoorde 4—2. Westfriezen was geklopt en Texel kon weer twee kostbare punten toevoegen aan het totaal. Met negen punten uit vijf wedstrijden staat de ploeg nu op de eerste plaats. Tegen Westfriezen trad Texel aan in een nieuw tenue met shirtreclame. Alle zes seniorenelftallen van Texel zijn in het nieuw gestoken. Het eerste elftal speelt met CVI op het shirt en de andere elftallen worden gesponsord door Nissan Texel. Vlak voor het derde doelpunt De bel is vanaf de doellijn in grote paniek weggehaald en even later zou Jan de Lugt scoren. Het eerste Tevoko heren volleybal team zorgde zaterdag voor een ver rassing door keihard werkend een 0 2 achterstand om te buigen in een 3—2 overwinning op kampioenspretendent Volendam. Fanatiek ondersteund door het publiek pakte Tevoko in de beslis sende vijfde set een 15 10 zege. VCW bleek niet in staat het eerste damesteam van wederom een over winning af te houden. Hoewel de Texels aanval via het nieuwe penetratiesysteem nauwelijks uit de verf kwam, was het door Bakker grondwerken gesponsorde team te sterk voor de dames uit Winkel: 3-0. Minder gemakkelijk verging het de dames van het tweede en derde team. Beide teams moesten na langdurige strijd genoegen nemen met slechts één punt. Zap had de langste adem tegen het tweede terwijl het derde damesteam tegen Noordkop zelfs een 0—15 setver- lies moest slikken. De wedstrijd van het tweede herenteam bracht niet de ver wachte spanning en strijd. Juvoc 2 kon zijn ongeslagen hoge klassering geen moment waarmaken en moest binnen het uur met een 3 0 verlies genoegen nemen. Over twee weken ontmoet het tweede herenteam mede koploper WSOV 1. Een wedstrijd waarin het Nis- san-team kan laten zien wat het waard is. Laconiek Ondanks een laconieke en ongecon centreerde voorbereiding startte Volen dam tegen Tevoko overtuigend. Kei- In een teleurstellende wedstrijd heeft Oosterend verdiend verloren van Conzelo. Hoewel beide ploegen elkaar in kracht weinig ontliepen, kwam de overwinning uiteindelijk toch terecht bij het thuisspelende Conzelo. Johan Doodeman, de gevaarlijke man bij de Waarlanders, scoorde het eerste doelpunt en was er ook de indirecte oorzaak van dat Simon Brand de tweede treffer op zijn naam bracht. Door storend werk van Doodeman hinderden Oosterend doelman Doede de Vries en verdediger Brand elkaar dusdanig dat de bal via de rug van Brand in het doel verdween. Oosterend heeft bijzonder weinig kansen gehad op een goed resultaat en dat had de ploeg volkomen aan zichzelf te danken. Bijna alle spelers speelden onder hun kunnen en het was dan ook terecht dat Conzelo de overwinning naar zich toe trok. harde smashes van de gebroeders Tuyp vergden veel van de Tevoko blokkering die dan ook niet altijd zo goed sloot. Wel bleek de Texelse veldverdediging beter op dreef dan normaal. Zo kon Tevoko redelijk bijblijven maar moest evenals in de volgende set de winst aan de Volendammers laten. Tomeloos In de derde set bleek Tevoko het gejoof in eigen kunnen niet verloren te hebben. Met tomeloze inzet werd ver dedigd en de aanval opgebouwd, waar in vooral Koos Doeve zich onderscheid de met een 100% aanvalsscc-e. Via tweemaal 15—13 kwam Tevoko op gelijke hoogte. In de vijfde set hadden de Volen dammers de moed opgegeven. Tevoko kwam bij de veldwissel op een riante 8—2 voorsprong, in de eindfase vol doende om het slotoffensief van Vo lendam op te kunnen vangen. Deze overwinning, te danken aan technisch en tactisch goed spel gepaard aan een goede inzet, ondersteund door een ent housiast meelevend publiek, opent perspectieven voor een goede klasse ring in de promotieklasse van dit Raads- kelder-team. Vanaf woensdag (morgen) trainen de GVT huisvrouwen niet meer op don derdagmorgen maar op woensdag. De training wordt gehouden van 9.00 tot 10.00 uur in sportzaal de Ferrever. Aanvankelijk leek het publiek een leuke wedstrijd voorgeschoteld te krij gen. Vooral Oosterend had in de begin fase enkele goede mogelijkheden die echter onbenut bleven. Vooral onzuiver schieten was hiervan de oorzaak. Ook Conzelo worstelde met dit probleem. Diverse doelrijpe kansen werden op Jdungelige wijze om zeep geholpen. Toch werd halverwege de tweede helft duidelijk dat de ploeg van Conzelo iets meer inhoud had dan de SVO ploeg. Vooral dankzij goed werk van Oosterend doelman De Vries slaagden ook de Waarlanders er niet in om te scoren. Het spelpeil werd intussen steeds minder. Vooral de Oosterenders konden niet in hun ritme komen. De ploeg wilde wel maar kon geen moment de vorm van de laatste weken terugvinden. De rust ging dan ook in met een 0—0 stand. Na rust een zelfde spelbeeld. Beide ploegen probeerden met aanvallend voetbal het spel te maken maar slaag den daarin niet. Halverwege de tweede helft bracht de beste man in het veld, Johan Doodeman, verandering in het spelbeeld. Uit een hoekschop kopte Doodeman raak. Oosterend doelman de Vries raakte de bal nog wel maar toch niet voldoende om een doelpunt te voorkomen. Uiterste Na deze goal brak voor SVO een moeilijke periode in de wedstrijd aan. Conzelo rook al winst en kwam plot seling wat meer in het spel. De Oos- Op een bijzonder slecht veld heeft Texelse Boys weinig kunnen inbrengen tegen een sterk Where- vogels. Een schot in eigen doel flat teert de 4—2 uitslag maar een over winning van de Texelse ploeg was zeker niet terecht geweest gezien de vele gemiste kansen in de eerste helft. Aan het «begin van de wedstrijd was het nog onduidelijk of de match door zou gaan. De scheidsrechter vond het veld eigenlijk onbespeelbaar maar wilde de Boys ook niet onverrichterzake naar huis terugsturen. Uiteindelijk werd er wel gespeeld. Hoewel de Boys in de eerste helft sterk kwamen opzetten, waren ze niet in staat doelpunten te maken. Veel kansen bleven liggen of werden gemist en uit een vrije trap wist Wherevogels vrij onverwacht toe te slaan: 1—0. Het tweede Wherevogels doelpunt was een cadeautje. Harry Witte speelde de bal verkeerd terug op de keeper die het leer niet meer kon stoppen: 2—0. Via een goed benutte strafschop van Ger Bon- gers en en fraai doelpunt van Paul van Heerwaarden kwamen de Boys goed terug. Wherevogels speelde echter be heerst en was vooral sterk in verras singsaanvallen die snel en doordacht werden uitgevoerd. Dat gebeurde tweemaal met succes en dit bracht de stand op 4—2. terend defensie moest tot het uiterste gaan om nog een tegentreffer te voor komen. Juist toen de Oosterenders weer wat meer greep op de wedstrijd kregen viel het beslissende tweede doelpunt. Simon Brand en Doede de Vries hinderden, opgejaagd door de altijd gevaarlijke Doodeman, elkaar der mate dat de bal heel ongelukkig via de rug van Brand in het doel verdween. Van alles Oosterend probeerde vervolgens nog van alles om de stand een redelijker aanzien te geven, maar slaagde daarin niet. Laatste verdediger Simon Brand was voortdurend in de voorste linies te vinden, maar ook hij kwam niet verder dan schoten die recht in de handen van de Conzelo doelman terecht kwamen Conzelo behaalde dan ook een ver diende overwinning. ZDH lijkt zich te herstellen van de laatste matige wedstrijden en weer terug te keren naar meer glorierijk spel aan het begin van het seizoen. Tegen Schoorl werd zondag een gelijkspel behaald. Weliswaar nog geen klinkende winst maar het betrof een boeiende wedstrijd met van Hoomder zijde goede combina ties en een regelmatige doordachte spelopbouw. Schoorl ging op eigen terrein fel van start, maar ook ZDH had na tien minu ten spelen al op winst kunnen staan. Kees Hin wachtte te lang en zo werd een doelrijpe kans niet benut. Schoorl was het eerst aan bod na een goede doorbraak. Marcel Barlage tekende 1 —0 aan. Na de rust kwam ZDH doordacht en feller naar voren. Het hoefde slechts vijf minuten te duren voordat ZDH bijna gelijk stond. Een loeihard schot van Rob Sijm werd door de keeper met goed gestopt en de terugspringende bal werd door Bram Brouwer tegen de paal geschoten. Een beetje geluk ont brak en dat was iets waar ZDH in de tweede helft vaker mee te maken kreeg. Ook Schoorl was niet in staat punten neer te zetten en tien minuten voor tijd kwam de terechte Texelse gelijkmaker. Uit een dieptepass van Kees Hin wist Rob Sijm beheerst te scoren. Schoorl was duidelijk aange slagen en moest de laatste minuten alles op alles zetten om de Hoornder aanvallen te keren. Eindstand 1 1 De lestijden van Gymvereniging Ou- deschild zijn met ingang van 2 novem ber als volgt gewijzigd: dinsdag kleu ters van 15.50 tot 16.50 uur; meisjes klas 1 tot en met 3 van 16.50 tot 17.50 uur; donderdag jongens klas 1 tot en met 4 van 15.50 tot 16.50 uur en meis jes klas 4 tot en met 6 (en ouder) van 16.50 tot 17.50 uur Stand na 12 partijen: Echtp. P. van Heerwaarden 21891 10 Echtp. J. van Heerwaarden 20444 10 A. Dijker-N. Koomen 20223 10 W. Bakker-P. v.d. Molen 19489 9 Th.Witte-J. Witte 19363 6 Echtp. W. Blok 19064 6 Echtp. F. Veegre 18969 6 G. Douma-M. Witte 18929 3 In een boeiende wedstrijd zijn Ooster end en MFC niet verder gekomen dan een gelijkspel. Vooral Oosterend kreeg hiermee te weinig omdat het de hele wedstrijd uiterst aanvallend speelde en tal van kansen creëerde. Toch was er zaterdag één overwinnaar en wel het publiek dat een schitterende wedstrijd mocht volgen. Al in het begin van de wedstrijd startte Oosterend aanvallend. De ploeg speelde gemotiveerd en creëerde met een vele kansen voor het doel van MFC. Toch zakte het offensief naarmate de wedstrijd vorderde weg en ontstond er een rommelige fase. Vooral in deze fase speelden beide ploegen ver beneden hun kunnen, geen van beide ploegen kon het spel maken en slechte passes vierden hoogtij. Toch was het Ooster- ebd dat door hard werken weer het doel van MFC onder druk zette., Spits Aart van de Brink kreeg twee ^cbittérende. kansen maar beide keren was dé goéd spélende MFC keeper ter plaatse. Veel regen Na rust bleef de wedstrijd boeiend ondanks het door de regen steeds zwaarder wordende veld. Oosterend zette MFC meteen weer vast en kreeg dé kans van de wedstrijd. Spits Rien Brouwer ontfutselde de laatste man van MFC de bal en ging alleen op de MFC keeper af. Deze reageerde uiterst alert op de inzet van Brouwer en voorkwam een zeker doelpunt. Later wederom kansen voor Brouwer en Van de Brink maar geluk en de keeper voorkwamen doelpunten. Aan MFC zijde een sterke counter die zorgde voor een corner. Uit deze hoekschoep kopte de MFC spits schitterend in: 0 1 MFC ging meer terug en hield maar één spits voorin. Een aanvaller werd gewisseld voor een verdediger en Oos terend dat meer verdiende nam terecht risico's. Spits Brouwer ranselde op de kruising een snoeiharde kopbal van Theo Legierse kwam op het lichaam van de MFC keeper en een doelpunt kon niet uitblijven. Dat gebeurde dan eindelijk vijf minuten voor tijd. Dirk Trap kon uit een vrije trap schitterend scoren: 1 1. De laatste wedstrijd van de sport vissersclub in de serie om het kam pioenschap van Texel zit er op. Deze wedstrijd werd gehouden aan de IJsdijk tegenover Nieuw Buitenheim. Vijftien vissers deden mee, waarvan vijf jeugd leden. Bij de jeugd werd slechts één vis gevangen (14 cm) door Rob Eelman. Bij de senioren werden elf vissen gevan gen met een totale lengte van 170 cm. 1. M. J. van der Zwaag 58 cm; 2. P. Verhagen 45 cm; 3. W. Pronk 24 cm. De volgende wedstrijd van de sport vissersclub Texel is de eerste in de winterserie 1982-83 aan de IJsdijk bij Nieuw Buitenheim. Aanvang 8.30 uur. Zondag 31 oktober organiseert HSV De Snoek weer een wedstrijd aan de Af sluitdijk. Daar doen ook leden van de sportvissersclub Texel aan mee. De wedstrijdkosten zijn ƒ12,50 (inschrijf geld) en ƒ13,25 vervoerskosten. Vertrek bij het fanfaregebouw, Witte Kruislaar te Den Burg. Men dient zelf voor aas te zorgen. Het toegestane aas is zeepiei en spiering. Opgeven is mogelijk tot er met woensdagavond 27 oktober, 20.0( uur bij P. Verhagen, Wagemakerstraa 3, telefoon 02220-3986.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5