m Deuce over problemen nieuwe akkommodatie: „IN DIT TENNISSPEL ZIJN WIJ DE BALLEN' De Koog pakt uit in feite strijd Gamma 3 wint van koploper de Mok „Chariots of fire FILM ganger Centrale administratie voor Texelse sportverenigingen? Zaalvoetbaluitslagen Verlies voor Smash Koger dames winnen ii f1 NSDAG 26 OKTOBER 1982 'tl -rf TEXELSE COURANT PAGINA 7 ,,ln dit tennisspel zijn wij de ballen" was de verontwaardigde opmerking die het bestuurslid C. van Karsen van tennisvereniging Deuce gisteravond maakte tijdens de vergadering van de Sportraad, waar gesproken werd over mogelijkheden van een nieuwe accommodatie. Deuce wil vier nieuwe banen en een clubgebouw op het sportveld achter de Wilsterstraat maar het college wil de banen bij zwembad Molenkoog, zo is dat althans verwoord in het sociaal-cultureel meerjarenplan. Deuce voelt niets voor samenwerking met de RST omdat men dan drie banen in eigen beheer krijgt en men vier banen wil. Een clubgebouw met eigen ingang is wel mogelijk maar Deuce heeft ook bezwaar tegen de geluidsoverlast van het zwembad. Gesprekken tussen Deuce en de RST hebben geen compromis opgeleverd. De tennisvertegenwoordigers hielden maandagavond vast aan het Wilsterstraat-plan maar daar voelde de Sportraad niets voor. Dit sport/speelveld wordt veel gebruikt door jeugd en daar is het ook voor bedoeld, meende de Sportraad, die gezien de uitbreiding van het woongebied in De Mars geen oren had naar het idee om de helft van het veld te gebruiken voor tennisbanen. aan en dan is het sportveld inderdaad lomnwlig was da verdediging van De Koog in de eerste helft tegen Kreiieroord. De overkantse ploeg beschikte echter niet over voldoende goede aan fallers om hot de defensie echt moeilijk te maken. C. van Karsen gaf te kennen niet meer met de RST te willen praten omdat de mogelijkheden bekend zijn en de ver eniging méér nodig heeft. De Club telt momenteel 254 leden en de landelijke norm is dat voor 74 leden een baan Tegen het hooggeplaatste Kreiieroord heeft De Koog een knappe 2—0 over winning behaald. Vooral in de beginfase zag het er niet naar uit dat De Koog deze zware wedstrijd zo succesvol zou beëindigen. van de Bovenkamp van Kreiieroord van In de eerste tien minuten was Krei ieroord duidelijk sterker dan het nerveus spelende team van trainer Lieuwma. Na vijf minuten kwam De Koog goed weg toen een schot via keeper en de paal naast ging. De Koog herstelde zich ook na deze beginfase geleidelijk en wist zich ook enkele kansen te creeeren, vooral via John List die vrij voor de uitkomende keeper verscheen, maar niet kon scoren. Hoewel de Koger ver dediging goed stand hield, waren de beste kansen in deze eerste helft toch voor Kreiieroord. De voorhoede van Kreiieroord bleek tegen de verwachting in niet ,,trapvast" waardoor de rust inging met een 0—0 stand. In de tweede helft waren beide teams meer aan elkaar gewaagd. Het mid denveld werd veelal overgeslagen, waardoor er een snel op en neergaande wedstrijd ontstond. Omdat de doelpun ten uitbleven, ontstond er een nerveuze situatie in het veld, hetgeen de irritatie onder enkele spelers opwekte. Spuwen Dit had tot gevolg dat er enkele spelers een officiële waarschuwing kre gen. M Zegel van De Koog en P. van Bodegom en G. Hoeksema van Krei ieroord werden genoteerd, terwijl A. het veld gezonden werd wegens na trappen en spuwen naar tegenspelers. Het duurde tot een kwartier voor het einde voordat De Koog op 1—0 kwam. Een vrije trap vanaf de achterlijn werd door de opgekomen Cees van Beek on houdbaar ingekopt. Kort hierna kreeg Nanning Kikkert nog een goede kans, maar zijn omhaal ging naast het lege doel. Risico Na het doelpunt van De Koog nam Kreiieroord steeds -oneer risico en de keeper rukte zelfs regelmatig op tot aan de middellijn. In de laatste minuut kwam De Koog zelfs op 2—0 uit een indirecte vrije trap. Jan List plaatste de bal naar Cor Kuip die onhoudbaar inknalde. Hiermee behaalde De Koog zijn twee de achtereenvolgende overwinning en lijkt trainer Lieuwma de juiste ploeg op het veld te kunnen brengen. Motivatie en vechtlust zijn overduidelijk aanwezig en dit kan nog verbeteren als de gebles seerde Jan van Beek na de winterstop weer van de partij is. Mentaal heeft De Koog zich zondag goed staande gehou den al was het in de eerste helft met goede Kreiieroord aanvallen wel eens „kantje boord." Een minder goede eigenschap van de Koger ploeg is het veelvuldig luid „overleggen" als het minder goed gaat. De tegenpartij deed dit zondag ook en zo ontstond in de eerste helft een rommelig .„discussie programma" wat de Koger trainer kan tegengaan met een fikse donderpreek en als dat niet helpt: een rol plakband. beschikbaar moet zijn. A. Coutinho van Deuce had uitgerekend dat volgens een zelfde landelijke norm Texel 500 tennis sers moest hebben, zodat de vereniging voor de toekomst een flinke aanwas van leden verwacht. De Sportraad trok zich weinig aan van deze prognoses en hield zich aan de huidige clubactiviteiten. „De gemeente zadelt ons op met een derde partner (de RST) en vereni gingswerk mag niet worden gecombi neerd met commerciële belangen", zei Van Karsen die er ook op wees dat de afdeling ruimtelijke ordening niet on gunstig adviseerde over de mogelijkheid van tennisbanen aan de Wilsterstraat. De Sportraad-leden bestreden uitge breid de mening van het „opzadelen" en vonden dat ook Deuce zich moet richten naar het beleid van B en W om sportvoorzieningen te realiseren aan de zuidzijde van Den Burg. Ook de „niet ongunstige" adviezen van RO werden bestreden. „RO geeft mogelijkheden één mogelijkheid. Onderzoek op het veld en in de buurt had volgens de Deuce-vertegenwoor- digers geleerd dat het veld maar voor de helft werd benut. (Eén deel is slechts vertrapt") Coutinho zei dat hij bij SV Texel had vernomen dat het veld bijna nooit voor trainingen werd gebruikt maar Rein Stam van SVT sprak dit tegen. Douwe Dros liet een zelfde geluid horen. Enquete Ook heeft Deuce een enquete in de Wilsterstraat gehouden. Er werden 42 formulieren uitgereikt met de vraag of men bezwaar had tegen tennisbanen op het veld. Vijf omwonenden hadden, volgens Coutinho, negatief gereageerd. Ook deze vorm van onderzoek kon het Sportraad-bestuur niet toejuichen. De Volleybalvereniging Smash was niet opgewassen tegen WSOV en verloor deze Nevobo tweede klasse- wedstrijd met 3—0. Smash wist dat het geen makkelijke wedstrijd zou worden. WSOV is gede gradeerd en staat bekend als een ster ke ploeg. De eerste set werd met 15—8 verloren en ook in de tweede set wist Texel niet goed raad met het snelle spel van de tegenstander. De eerste bal werd vaak slecht opgevangen, zodat een goede pass er niet in zat. In de tweede helft van deze set ging het beter. Er werd goed geplaatst op de midden-smashes van WSOV Deze set werd met 15 10 verloren. In de derde set eenzelfde beeld. Gaten bij WSOV werden zeer weinig gevonden, maar de schade bleef beperkt tot 15—10. De dames van De Koog hebben zondag hun tweede achtereenvolgende overwinning behaald tegen ZAP. Deze winst werd in de eerste helft al veilig gesteld door doelpunten van Helga Kiewiet (2x) en Anja van Exel. De Koog kwam op 0 1 door een beheerste schuiver van Helga Kiewiet die alleen voor de keepster verscheen. Het tweede Koger doelpunt werd ge scoord door Anja van Exel, hoewel deze als voorzet bedoeld was. De Koog kreeg ook nog een penalty wegens hands, welke werd benut: 0—3. Tegen dit aanvallend sterke De Koog kon ZAP weinig inbrengen. In de tweede helft was ZAP wel dicht bij een treffer maar het schot belandde op de paal. In deze tweede helft kwamen Ferry van Bethum en Rezia Verlooy in het veld voor resp. Ilonka de Boer en Jolanda Mets. De dames van ZAP waren echter niet meer in staat om de verdiende 0—3 voor sprong voor De Koog in gevaar te brengen. In de eerste klasse zorgde Gamma 3 voor een verrassing door koploper de Mok te verslaan met 6 5. De score geeft aan dat het een spannende match betrof. Rab profiteerde van deze mis stap van de Mok en neemt nu alleen de leiding over in deze klasse. In de tweede klasse blijven PH Hotel en Mantje aan de winnende hand. Nioz 2 maakte een slechte periode door, ditmaal werd verloren van De Koogel. De Texelse zaalvoetbalselecties gingen afgelopen week ook van start. In deze wedstrijden geen verrassingen. De Mok, één der betere teams van de eerste klasse, blijkt het nogal moeilijk te hebben om regelmatig tot winst te komen. Gamma 3 (middenmoter) pakte de Mok twee punten af, wat Rab op de eerste plaats in deze klasse bracht. Het nogal wisselende spelpeil van de Mok is te wijten aan het feit dat dit team vrijwel nooit in dezelfde opstelling aan een wedstrijd begint. Gamma 3 werkte kei hard in deze rommelige wedstrijd en achteraf kan ook gezegd worden, een verdiende winst. Ook Oosterend 3 doet het goed dit seizoen. Vorige week werd er met klein verschil verloren van Ques tion 2 dat nu toch begint te bewijzen dat de zesde plaats dit het team op het ogenblik inneemt in deze klasse een te lage klassering is. Mantje 2 heeft geen enkele moeite met het maken van doelpunten. Dit keer werd Oosterend 4 het slachtoffer met 11 1. Ook PH Hotel scoort veel al is het soms wat aan de late kant. In dit team zorgt Piet Koning voor de meeste doelpunten. Nioz 2 miste de klasse om van een beter voetballend De Koogel te winnen. Voor dit team lijkt een vierde plaats wat te hoog gegrepen. In de derde klasse verloor Oosterend 6, een team dat nog ongeslagen was, van Texel Veteranen 2 met 4 1. Datsun won zonder wissels van Slufterhoek met 3—2. Terwijl Rab 2 met 7 1 van De Koog won dat nog steeds op de eerste overwinning wacht. In deze klasse leidt Question 3 met Rab 2 op de tweede plaats en Texel Veteranen als derde. Selecties De selecties zijn met oefenwedstrij den begonnen voor de grote toernooien die eind december/begin januari weer gehouden zullen worden. Het is voor de coaches in het begin zoeken naar een goed evenwicht in het team maar vooral in de selectie 18 tot 23 jaar lijkt dit al aardig gelukt te zijn. Ook de senioren speelden een goede wedstrijd tegen de al eerder vermelde selectie maar moes ten toch drie tegendoelpunten incas seren wat eigenlijk teveel is. De A- junioren, de enige selectie die goed ge presteerd heeft op het vasteland, kent nu het probleem dat er een drietal spelers opnieuw ingepast moet worden. In deze wedstrijd liet dit gegeven zich niet slecht aanzien. Al zou het natuurlijk een uitstekende prestatie zijn als deze selectie op het Noordhollands kam pioenschap de vorig jaar behaalde vier de plaats wist te consolideren. Voor de selectie 18/23 wordt het nu hoog tijd dat er prestatie van klasse wordt neergezet wat gezien de teamsamenstelling zeker moet kunnen. Voor de senioren is het definitieve Gouden Hoef team nog niet bekend, maar het ligt in de lijn van de verwachtingen dat coach Aad Blom gaat verjongen. Junioren Daar de wedstrijd Datsun tegen de Bremakker niet doorging had het Ca feetje deze maal op de eerste plaats in junioren B kunnn komen. ZDH won echter onverwacht van het Cafr stje wat de spanning in deze klasse alleen maar ten goede komt. In de junioren C-klasse maken de Nuts Spaarbank en het Swar- te Schaep uit wie er kampioen gaat worden. Beiden wonnen respectievelijk) van Graaf Spuiterij en Ratronics 2. Deze week Woensdag treffen in de hoofdklasse Gamma en Mantje elkaar. Gezien de stand op de ranglijst zal dit geen pro bleem zijn voor Gamma. Maar als Mantje iets wil laten zien van de belofte op papier dan zal het kunnen spannen. Donderdag speelt Oosterend tegen KSMT, wat zondermeer een winstpartij voor Oosterend moet zijn. Datsun heeft deze week de lastigste opgave. Ques tion is vrijdag de tegenstander. Wil Datsun bovenaan blijven staan, dan is winst geboden. toekomstige bewoners in De Mars heb ben niet kunnen reageren en dat geldt ook voor bewoners van de 99 woningen waar vandaan óók jeugd naar het speelveld trekt. RO heeft in een advies aangevoerd dat het veld inderdaad groot genoeg is voor vier banen maar wel is een wijziging van het bestemmingsplan no dig en dat geldt ook voor het club gebouw. Negatief is RO over de par- keermogelijkheid, de toegang tot het terrein (loopt door een woonerf) en ook noemt deze afdeling het wegvallen van dit veld als speelplaats in het Marsplan als een bezwaar. De Sportraad bleef bij de in eerdere vergaderingen gedane suggestie dat Deuce de verschillen met de RST moet uitpraten. Deze maand had de ver eniging geweigerd met de RST te praten maar gisteravond gingen Van Karsen en Coutinho onder de argumenten van het bestuur overstag onder voorwaarde dat de RST een afvaardiging zou sturen die in staat is „knopen door te hakken en harde toezeggingen te doen." „Aan een directeur die eerst moet overleggen met zijn bestuur en een gemeenteraad op de achtergrond hebben we niets", aldus A. Coutinho. Als Deuce negatief blijft, vindt de Sportraad dat de plannen voor het Molenkoog-terrein in het sociaal- cultureel plan geschrapt moeten wor den. Het veldje van de Wilsterstraat mag volgens het bestuur echter niet bestemd worden voor de vereniging. „Onderzoek dan maar andere mogelijk heden." Selecties: Senioren-Selectie 18/23 6 —3 Selectie 18/23-A-junioren 6—1 Eerste klasse: Oosterend 3-Question 2 2—3 DeMok-Gamma3 5—6 Jelleboog-Datsun 3 5—3 Tweede klasse: Tex.Boys-ZDH 3 5—1 Oosterend 5-A f-O 2000 2 1—3 Oosterend 4- Mantje 2 1 11 Nioz2-De Koogel 3—4 Tex.Boys2-Gamma4 3—5 Nioz 1-PH Hotel 1-9 Derde klasse: Datsun 4-Slufterhoek 3—2 Oosterend 6-Texel vet. 2 1—4 Rab 2-de Koog 7—1 KSMT 3-Question 3 2-6 Junioren: Ratronics2-Swarte Schaep 2-6 Datsun-Bremakker afg. Cafeetje-ZDH 1 —3 Ver.Schilders-NMS 1—1 Graaf spuiterij-Nuts 0—5 Programma De Texelse Sportraad komt in de najaarsledenvergadering met het voorstel een onderzoek te verrichten naar de mogelijkheid de ledenadmi nistratie van Texelse sportverenigin gen centraal en mechanisch uit te voeren. Het Sportraad-bestuur toonde zich in de vergadering van gisteravond eerst cynisch over dit idee, maar penning meester Joop Huygens wist het bestuur te overtuigen van de voorde len. De verwerking van de ledenadmi nistratie en de inning van de contributie zou dan via een centrale computer moeten gebeuren. Wat dat gaat kosten is nog niet bekend. Een kostenbereke ning is nog niet te maken omdat niet bekend is hoeveel verenigingen mee willen doen. De regel „hoe meer hoe goedkoper" gaat hierbij op en Joop Huygens zei dat het belangrijke tijdsbe sparing is voor de penningmeester, al zal het in de verenigingswereld gebrui kelijke ploegje van wanbetalers blijven bestaan. „Daar moeten de penning meesters nog wél achteraan" aldus Huygens, „maar daar hebben ze dan meer tijd voor". Rein Stam zei dat er inderdaad clubs zijn die niet precies weten hoeveel schuld nog bij de leden zit, maar het grote probleem is vaak dat men niet weet wie de schuld moet betalen. „Door het verloop van leden loopt de administratie wel eens in het honderd". Op de najaarsvergadering van de Sportraad zal de behoefte onder de verenigingen voor een computer-admi nistratie worden gepeild. Woensdag 27 oktober: 17.30 u. Ratronics-Alkema 18.00 u. Buro Eelman-Zeeaas Veldman 18.35 u. Rab-Texel Veteranen 19.30 u. Mok-Jelleboog 20.20 u. De Koog-KSMT 3 21.15 u. Gamma-Mantje 22,05 u. Question 3-Datsun 4 Zaaldienst: De Koogel Donderdag 28 oktober: 18.00 u. NMS-Ratronics 2 18.35 u. Gempo-Dubbeldik 3 19.30 u. KSMT-Oosterend 20.20 u. Slufterhoek-Oosterend 6 21.15 u. Dubbeldik 2-Datsun 3 22.05 u. Ver. Schilders-Rab 2 Zaaldienst: Mantje Vrijdag 29 oktober: 17.30 u. Nuts-Swarte Schaep 18.00 u. Dubbeldik-Ver. Schilders 18.35 u. A O 2000-Oosterend 2 19.30 u. Gamma 3-ZDH 2 20.20 u. Dubbeldik-Datsun 2 21.15 u. Gamma 2-ZDH 22.05 u. Question-Datsun Zaaldienst: Nioz. Het verhaal begint bij filmproducent David Puttnam (That'll be the Day, Stardust, etc). Een jaar of vier geleden nam hij zijn intrek in een lege flat in Los Angeles en doodde zijn tijd met het lezen van het enige boek dat daar lag: een officiële geschiedenis van de Olym pische Spelen. Eén alinea trok zijn aan dacht over de Engelse atleet Eric Lidell, die in 1924 in Parijs zijn kansen op een overwinning op de 100 meter weg gooide, omdat de finale plaatsvond op een zondag. Een intrigerend verhaal dat allang was vergeten. Puttnam zag er een film in. Scenarioschrijver Colin Welland: „In wezen gaat de film over twee mannen met grote ambities, gebaseerd op totaal verschillende idealen. Als het alleen maar een film over de Olympische Spe len zou zijn, was het heel vervelend. Op het witte doek kun je nooit de kern van die spelen vastleggen. Deze twee man nen zijn toevallig atleten, maar ze had den net zo goed miljonairs kunnen zijn. Twee mannen, want tegenover de fi guur van Eric Liddell die wegens zijn godsdienstige principes niet op zondag de 100 meter wil lopen, is een andere Engelse atleet geplaatst, Harald Abra hams, die zojuist op Cambridge is ge confronteerd met het opkomende anti semitisme. Zijn inspanningen op het sportveld spelen zich af tegen de ach tergrond van een groeiend vooroordeel tegen joden. Chariots of fire was één van de Engelse inzendingen op het Filmfestival van Cannes en sleepte daar een prijs in de wacht voor de beste mannelijke bijrol, voor Ian Holm. Een merkwaardige en zeer Britse film waarin alles perfect lijkt en die daardoor ook een aantal gewaagde effecten loslaat. Gewaagd, niet in de zin van pikant of wreed, maar in de betekenis van zó ouderwets dat het wel komisch moet werken. Al met al een beeld van de sport wereld die vergeleken bij die van nu wat karikaturiaal aandoet maar als tijdsbeeld wel blijft boeien. Óonderdag in Film- ganger; 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7