AMPEX'GANGERS MOESTEN NAAR WIERINGER Van postcodes en Chinese teksten.... Jan de Wit wint snertrit ACEND4 „Making love" FILM 9on9«r Weinig geluk voor ^damesteam De Koog Kabouters en gidsen gevraagd „WAT IK ZEGGEN WOU." Foutje.... OOQ noonooooooOQ Opbrengst collecte geestelijk gehandicapten Houten hek voor Drijverschool Inbraak patatkraam Logopediste Kompasschool voor eigen rekening Overtreding sluitingstijd Rijverbod Aanrijding LsDAG 2 NOVEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 voorlopig niet meer naar Texel terug zou keren. De hoop dat het een snel Teso-retourtje betrof werd de grond ingeboord met de opdracht dat iedere groep Ier waren er negen variërend van twee tot vier personen) een ander adres in Den Helder moest zoeken. Transparant Daar woonden Nioz-Medewerkers die een nieuwe opdracht verstrekten in de vorm van een rebus. De uitkomst van die rebus was de Kooibrug en alle deelnemers hadden weinig moeite deze •nkele gezichten van de Wampex-deelnemers betrokken duidelijk toen ze dagavond als opdracht kregen zich met de Tesoboot naar Den Helder te laten voeren. Een bootkaartje is op 't Horntje niet nodig dus wat dat betreft zag men l één kwartje op zak geen problemen. De onzekerheid sloeg echter toe. Ver- lillende deelnemers hadden bij de start van het derde door de Sportraad jrganiseerde Wampex (Water Amphibie Expedition) verklaard „Texel te kennen de eigen broekzak" en wat betreft speurtochten, e.d. geen problemen te zien. n die ervaring bleek men echter weinig te hebben want de deelnemers mochten jdagnacht en zaterdag hun speurzin, moed, uithoudingsvermogen en inventiviteit exi «ijzen in Den Helder en op Wieringen. 1 Be opdrachten die gegeven werden, waren niet mals maar wel afwisselend en zo ste nden 28 moedige Texelaars zaterdagmiddag na afloop van deze creatieve i tt tageslag verklaren dat ze een volgende keer zeker wéér meedoen. Maar toen was d t leed al geleden. Be leiding van het weekend (Piet ijzer, André van der Vliet, Peter de logh en Ko Koomen) had gezorgd or een tocht waarbij het vooral op uit- udingsvermogen en lef aankwam. it speurvermogen werd ook getest lar wat dat betreft was menig Wam- x „genieter" minder bedreven. exi De tocht ging vrijdagavond om 18.00 ir bi) sporthal Ons Genoegen van start et 28 deelnemers. Dat waren er vier eer dan in 1979. Dit aantal viel de 'ampex-leiding toch tegen. „Van ve- n, vooral sporters, hoor je de vraag om in avontuurlijk weekend. Als je het dan ganiseert, zie je ze niet", aldus Peter Hoogh. De deelnemers moesten bij start alle waardepapieren en geld af- iven en mochten slechts één kwartje luden. Al bij de eerste opdracht ngen alle deelnemers.de mist in (die er eavond ook wérkelijk hing) met kaart- zen. De Scholekster kaart nr. 5 werd deze opdracht gebruikt en moest met ihriftelijke aanwijzigingen zo gedraaid orden dat hij in spiegelbeeld benut kon orden om het eindpunt van de eerste appe te bereiken. Wat de leiding ver achtte gebeurde: alle deelnemers akten volledig uit de koers. Het was de idoeling dat men bij de Ploeglander- eg uitkwam maar het werd voor ieder- :n Dijkmanshuizen. Daar kon men inwijzingen kopen maar dat kostte rafpunten. Tegen acht uur 's avonds di 'reikte men echter toch de post bij De oog en daar was de opdracht dat men nie oest pogen de laatste boot te halen, at gezien de tijd en de fiets die men hi jg mocht houden, geen probleem as. Op de „Molengat" kreeg men de ïteisrde opdracht en hier werd alle deel- ;mers pas goed duidelijk dat men etappe op de fiets uit te voeren. Tegen half elf 's avonds was men bij de brug aan de Rijksweg, maar het inmiddels al gewenste warme bed kon nog niet wor den opgezocht. De deelnemers kregen een transparant kaartje uitgereikt dat met behulp van een gewone autokaart te gebruiken was om het einde van deze etappe te bepalen: een steiger in Ulker- sluis aan het Amstelmeer op Wieringen. Velen kwamen er niet uit, omdat ze niet bij mensen durfden te vragen om een kaart. Dit had voor de deelnemende Scouting-groep tot gevolg dat men naar Den Oever fietste (18 km) en daar con stateerde dat er geen Sportraad-post was. Men moest dus weer terug. Brutaal De uiteindelijke winnaars van de Wampex-tocht, Peter Riteco en Thijs Molenaar, waren wél brutaal en werden gastvrij ontvangen in een Wierings gezin, dat het kaartleesprobleem hielp oplossen. Zes van de negen groepen kwamen er niet uit en moesten de noodbrief openen, waarin het eindpunt stond genoemd. Vanaf Ulkersluis werd Bijna is het eindpunt van de zesde etappe bereikt. Een groepje Wampex-deelneemsters staat te vrachten voor het pontje over het Noord- hollands kanaal. Op de achtergrond de controlebus van de Sportraad. met motorbootjes rond middernacht het Amstelmeer overgestoken waarna men van een welverdiende nachtrust mocht genieten in een vakantieboerderij. Eén deelnemer liep bij het overvaren een nat pak op. Om zes uur was het echter appèl en kregen de vroege vogels de volgende opdracht „Ga naar dit adres. 1887 BK". De cijferletter combinatie was een postcode en met behulp van Wieringers en PTT (het betrof een nieuwe straat die nog niet in het post- codeboek stond vermeld) kwam men in Slootdorp terecht. Uitgeput Dit dorp werd lopend of liftend be reikt, want de fietsen waren 's nachts achtergelaten. Toen de deelnemers dan ook te horen kregen dat eerst (weer helemaal terug) de fiets moest worden opgehaald, zonk ook bij de meer spor tieve deelnemers de moed in de schoe nen. Duidelijk uitgeput begonnen enke len aan deze opdracht met weer enkele kilometers benenwagen in het vooruit zicht. Anderen daarentegen (vooral de jongeren) stapten vrolijk door en bleken nog heel wat energie in petto te hebben. Het vinden van het pontje (bij Anna Paulowna) over het Noordhollands ka naal bleek op de fiets geen probleem en het was jammer dat een door de leiding bedacht extra obstakel niet helemaal tot zijn recht kwam. Aan de pontbaas was opdracht gegeven de Texelse fietsers niet over te zetten als ze niet betaalden, en het op de overredingskracht van de deelnemers aan te laten komen. De pachter van de Rijkspont stelde zich echter wat te makkelijk op zodat een ieder zich, niet storend aan de dreige menten, liet overvaren. Chinees Na een foto-opdracht waardoor men in Huisduinen terecht kwam was de op dracht „Ga naar de boot". Op zichzelf niet moeilijk, maar de tekst was ge schreven in Chinese karakters. De ploeg was, op één uitzondering na, inventief genoeg om de hulp in te roepen van Chinese restauranteigenaars. Dat ging niet altijd zonder problemen. „Wij trof fen een man die de tekst kon lezen, maar aan ons niets kon uitleggen. Hij sprak alleen maar chinees", aldus Kees Geutjes, één van de deelnemers. Een groep vouwde het opdrachtenkaartje op verschillende manieren in de veronder stelling dat er dan wel een Nederlandse zin te voorschijn zou komen. De uit komst „tijd min vier" leverde echter alleen veel tijdverlies op en men moest de noodbrief openen. Op Texel gekomen ging men op de fiets naar de Sporthal waar een andere manier van denken op het programma stond. Iedere groep moest een partij dammen en schaken tegen spelers van En Passant. Dit was tevens het laatste onderdeel en hoewel er tijdens het uit voeren van de opdrachten flink ge klaagd was, toonde iedereen zich na afloop tevreden over het avontuurlijke weekend. Niet in het minst de winnaars Riteco en Molenaar die de beloning, een wisselbeker, vooral zagen als de bekro ning van veel geluk. Beide heren waren één keer met fietsen en al meegenomen in de bestelauto van Texelaar Piet de Vries en dat leverde een flinke tijdwinst en dus punten op. „Wij wisten de juiste mensen in te schakelen", was het commentaar van de overwinnaars. Uitslagen met punten: 1. Thijs Mole naar en Peter Riteco 434 punten; 2. Richard Barhorst, Gert Jan Moens, Peter van de Oort, Niek Slijderink 560 punten; 3. Jacco Kuyter, Wiebe Smit, Wijnand Baretta, Niek van der Heyden 566 punten; 4. Alwin Geutjes, Kees Geutjes, Simone Geutjes, Ray Veel 607 punten; 5. Marco Kortenhoeven, Marco Beekhuis, Jan Herman Lap 623 punten; 6. Henk Kiewiet en Paula Kiewiet 625 punten; 7. Erna Kuip, Anita Bakker, Ina Gerritsen, Marjan van de Ende 630 punten; 8. Albert Kortenhoeven, Benny Boom, Cor Mooien 674 punten: 9. Henri Soyer en Wilma Fonteyn 750 punten. (Wegens blessure uitgevallen) -V** bootjes het Amstelmeer bij Wieringen overgestoken Vrijdagnacht werd in kleine Zaterdagavond hield de Motor-, uto- en Bromfietsclub Texel de jaar- kse snertrit. Voor Jan de Wit werd het en dubbele triomf. Hij won de rit met echts 66 strafpunten en werd door eze overwinning ook aanvoerder van et clubklassement. De rit die onder ideale weersomstan- igheden werd verreden was door Peter laalder, Cees Ran en Henk Gieze uitge- et. Het bleek zaterdag een vrij pittig arcours, wat als gevolg had dat vele trafpunten werden uitgedeeld. De puz- eltocht werd in twee gedeelten ver- iden en in de pauze kon men een kop nert nuttigen in strandpaviljoen Paal 9. pvallend was dat goede puzzelaars als lan Westerlaken, Leen de Braven, Jan paans en Jos Bakker buiten de prijzen ielen. In de stand om het kampioen- :hap leverde dit grote verschuivingen p. Het waren vooral Jan de Wit en Cor leeuwenhoek die hiervan profiteerden, •an de snertrit over 85 kilometer werd eelgenomen door 41 auto's, 2 motoren n 1 bromfiets. Het was bijna 1.00 uur 's achts toen voorzitter Henk Gieze de rijzen uit kon reiken. Het damesteam van De Koog speelde ondag tegen het sterke Wieringerwaard Jn moest met een 2 3 nederlaag ge- Joegen nemen. De dames misten Helga Ciewiet en dat was duidelijk te merken I >ij het combineren. In de eerste helft J verd er fel gestreden en de Koger ploeg I vist zelfs op voorsprong te komen. Anja 'an Exel maakte het eerste doelpunt. 4et de 1—0 voorsprong ging men de weede helft in maar Wieringerwaard ïad de zwakke plekken bij de thuisclub Jntdekt en begon furieus aan te vallen. 3e Koger achterhoede liet het afweten in na een doelpunt van Jolanda Mets con Wieringerwaard twee tegentreffers Jlaatsen: 2—2. Vlak voor het eind- ignaal wist de overkantse ploeg een ierde goal aan te tekenen. Eindstand j !-3, Volgende week speelt De Koog dames thuis tegen JVC. Uitslagen auto's en motoren: 1. Jan de Wit 66 strafpunten; 2. Bert Segerink 118 strafpunten; 3. Cor Sleeu- wenhoek 130 strafpunten; 4. Co Vinke 131 strafpunten; 5. Jan Duin 138 straf punten; 6. Jan Zegel 139 strafpunten; 7. Henk Broekman 146 strafpunten; 8. Henk Hin 157 strafpunten; 9. Maarten Koorn 168 strafpunten; 10. Peter Ran 177 strafpunten. Voor deze rit was een nieuwe wissel beker besteld, dit ter vervanging van de bestaande lauwerkrans die wegens ho ge ouderdom in de club medaillekast zal worden opgehangen. De aanmoedi gingsprijs was ditmaal voor Thijs Haarsma. Hij haalde het hoogste aantal strafpunten: 420. Stand clubkampioenschap na 4 ritten: 1. Jan de Wit 46 punten; 2. Anne de Vries 38 punten; 3. Cor Sleeuwenhoek 36 punten; 4 Nan Westerlaken 34 punten; 5. Jos Bakker 32 punten; 6. Leen de Braven 28 punten; 7. Jan Zegel 28 punten, 8, Bert Segerink 18 punten; 9. Henk Gieze 18 punten; 10. Co Vinke 16 punten; 11. Jan van Maldegem 16 punten; 12. Ben Moor 16 punten. De volgende MAB-activiteit is de Sin- terklaasrit. Deze wordt verreden op zondag 28 november. Dinsdag 2 november In de LTS-kantine te Den Burg heeft de Oudervereniging van het Lager Beroeps Onderwijs een ouderavond Na afloop van het huishoudelijk gedeelte spreekt André Delsing van „De Nieuwe Skuul" over alcoholproblemen; 20.00 uur. De WD-afdeling Texel heeft in „Re becca" te De Waal de jaarvergade ring, aanvang 20.15 uur. Woensdag 3 november De clown Tjip treedt aanvang 14.00 uur op in „De Lindeboom-Texel" voor de kinderen uit Den Burg. Scouting Texel heeft nog een aantal plaatsen vrij voor meisjesleden. Dat geldt zowel voor de kaboutersals de gidsen. De kabouters moeten tussen de zeven en de tien jaar oud zijn en komen donder dagavond van half zeven tot acht uur bijeen in het clubhuis aan de Bernhard- laan De gidsen zijn van elf'tot veertien jaar oud en komen bijeen van zeven uur tot half negen eveneens op donderdag in het clubgebouw aan de Bernhardlaan. Wie geïnteresseerd is kan een bijeen komst van de kabouters of de gidsen meemaken. Bij de jongens is momenteel geen plaats vrij. Toch kan men zich als welp of verkenner opgeven. Haakt er een lid af, dan krijgt men bericht en kan men wellicht toch lid worden. j BRCVIN VAN lEZEAS- UUiTtN VERANTWOOflOELUKHtiO VAN OE RE Os XTC „Kleuren-bingo" is niet speciaal voor de Texelse winkeliers ontwikkeld en zij hebben ook niet de landelijke primeur. In de Hilversumse wijk Kerkelanden ging de actie al van start op 13 oktober. Curiositeit: zodra de bingo-bon uit zijn kadertje is genomen, zijn de 6 en de 9 niet meer van elkaar te onderscheiden. De bingo-waarden 6 en 9, 66 en 99 en 69 en 96 kan men dus onderling ver wisselen. Een foutje van de ontwerper! Gerard Peet, Hilversum. Zack en Claire zijn de echtelieden in dit verhaal. Ze zijn acht jaar getrouwd en hebben succes in hun werk. Zij heeft een uitstekende baan bij een tv-maat- schappij en hij is arts. Maar er knaagt iets. En een toevallige ontmoeting met een homofiele schrijver trekt Zack over de streep. Hij moet zijn vrouw vertellen dat hij homofiel is. Een driehoeksver houding dus, gespeeld door Michael Ontkean (Zack), Kate Jackson (Clairel en Harry Hamlin (Bart, de schrijver). „Making love" is donderdag te zien in Filmganger; 20.00 uur. De nationale collecte geestelijk ge handicapten 1982, gehouden in de week van 11-16 oktober, had al eindresultaat 75494,37 (dit is iets minder dan vorig jaar75740,45).Per plaats werden de volgende bedragen opgehaald: Den Burg en omgeving 72061,82; De Den nen en de Westen 7281,20; De Koog en omgeving 7556,25, De Cocksdorp en omgeving 7325,65; Eierland en 't Noor den 7414,65; Oosterend 7464, De Waal en omgeving 7340,55; Oudeschild en omgeving 7597,30; 't Horntje, PH Polder, Westergeest 7219,90; Den Hoorn 7233,05. Namens de organisatie, de vereniging van ouders van gehan dicapten op Texel, dank aan allen die aan de collecte hun medewerking heb ben verleend. Op verzoek van de oudercommissie zal de gemeente meewerken aan het plaatsen van een houten hek voor de Jan Drijverschool in Den Hoorn, in plaats van het bestaande ijzeren hek. De oudercommissie is tevreden als de ge meente het materiaal geeft, zodat het hek eigenhandig kan worden gemaakt. Bij gemeentewerken voelde men weinig voor dit plan omdat wordt verwacht dat een houten hek niet al te lang bestand zal zijn tegen baldadigheid maar B en W zijn toch akkoord gegaan. Een houten hek is een wens van de heer Jac. van Wolferen en de ouders beschouwen het als een geschenk ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als schoolhoofd op 1 november. Aan dat jubileum zal overigens (op verzoek van Van Wolfe ren) niets worden gedaan. Afgelopen weekeinde hebben onbe kenden ingebroken in de patatkraam aan de Nattevlakweg in de Dennen. Surveillerende politieagenten zagen dat uit de voorzijde van de patatkraam een ruitje was verwijderd. Nader onderzoek leerde dat uit de kraam allerlei snoep goed was gestolen. Tot de vormen van medewerking die de gemeente heeft gegeven bij de start van de dependance van de LOM Kom passchool op Texel hoorde het gratis beschikbaar stellen van de gemeentelijke logopediste. Dat vloeide voort uit het feit dat het niet zo praktisch was om voor een paar uur logopedie per week de logopediste uit Den Helder te laten overkomen. Nu de Kompasschool drie- klassig is geworden en per week één ochtend logopedie nodig is, is het nu wel de moeite waard dat de Kompas logopediste uit Den Helder naar Texel overkomt. B. en W hebben in overleg met het bestuur van de Kompasschool bepaald dat de logopediste door de Kompasschool zelf wordt betaald. In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie tweemaal proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van het horecasluitingsuur. Rond half drie 's nachts waren twee café's in De Koog nog volop in bedrijf, terwijl ze al om twee gesloten hoorden te zijn. Een twintigjarige inwoner van Enk huizen kreeg in de nacht van donderdag op vrijdag een rijverbod opgelegd omdat hij met drank op achter het stuur zat. Na twee blaasproeven werd de bloedproef afgenomen. De automobilist wekte de belangstelling van de politie omdat hij in dichte mist met grote snelheid over de Pontweg reed. Op de hoek van de Plevierstraat en de Ruijslaan in De Koog gebeurde vrijdag een aanrijding waarbij twee auto's be schadigd werden. Een 42-jarige Texelaar reed over de Ruijslaan en verleende geen voorrang aan een 51-jarige in woner van De Koog die met zijn auto uit de Plevierstraat kwam.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5