Hollandia benul kansen beter dan Oosterend/z GVO vierde jubileum met leuke uitvoering Zwaar bevochten zege voor ïetak 1 De Cocksdorp verliest derby Openingsavond Texel kampioenschap klaverjassen Gelijkspel voor De Koog Texelaars niet in de prijzen aan de Afsluitdijk SVC-dames wonnen (4-0) Texelse hangoren op Gooilandshow Weer nederlaag voor Boys-dames Fiets gestolen Bowlinguitslagen Jeugdbowlen Damclub Texel goed op dreef Crosswedstrijd MAB-club PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 2 NOVEMBER 1! Dat het zaterdagteam van Oosterend terecht heeft verloren kan men na de wedstrijd tegen Hollandia niet conclu deren. De ploegen waren aan elkaar gewaagd, maar Oosterend liet het voor al in de afwerking van aanvallen lelijk zitten. De kansen die Hollandia kreeg werden wel ten volle benut. Eindstand 4-1. Door een verdiend gelijkspel tegen Hauwert heeft het Koger elftal van trainer Lieuwma uit de laatste drie wed strijden vijf punten behaald. Tegen Hau wert had De Koog het direct al erg moeilijk, hetgeen in de vijfde minuut resulteerde in de eerste treffer, hoewel de keeper bij deze hoge bal niet geheel vrijuit ging: 0 1. De verdediging van De Koog had het in deze eerste helft erg zwaar tegen de snelle voorhoede van Hauwert. Na een kwartier kwam De Koog toch op gelijke hoogte door Jan List die zich, na lange tijd van afwezigheid, goed heeft aange past. Zijn vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied, belandde via een verdediger onhoudbaar in het net: 1 1 Toch bleef Hauwert in deze eerste helft beter voetballen dan De Koog. Laatst genoemde ploeg kwam goed weg toen een schot van dichtbij terugkaatste op de paal. Een kwartier voor rust kwam Hauwert toch verdiend op 1—2 toen verdediger H van de Wal een hoge bal verkeerd raakte. Deze kwam daardoor buiten bereik van de keeper in de touwen terecht. In de tweede helft draaide de Koog aanmerkelijk beter en de verdedi ging onder leiding van de sterk spelende Cees van Beek had nu ook meer vat op de snelle voorhoede van Hauwert. Harde inzet De Koog was na een half uur dicht bij de gelijkmaker maar de harde inzet van John List belandde via de keeper op de paal. Even later was het aan de andere kant bijna raak, toen een diagonale inzet via de lat ook weer het veld insprong. De laatste 10 minuten viel De Koog stormachtig aan en nam hierdoor de nodige risico's. Vijf minuten voor tijd viel de verlossende gelijkmaker. Een effectvolle hoekschop werd door de keeper van Hauwert verkeerd beoor deeld waardoor de bal via zijn vuisten in het doel verdween: 2—2. In de res terende minuten kreeg geen van beide partijen nog de mogelijkheid de volle winst te pakken. Vijf Texelse sportvissers zijn naar de wedstrijd aan de Afsluitdijk geweest die georganiseerd was door Hengelsport vereniging De Snoek uit Hippolytus- hoef. Aan deze wedstrijd deden 157 vissers mee. Bij de uitslag werd P. Verhagen 22e met 163 centimeter vis. Verder kwamen de texelse vissers niet in de uitslag voor. Hun vangsten waren D. Roeper 114 cm; F. Bos 95 cm; J. Heethuis 75 cm en G. van Kranenburg 14 cm. Vrijdag 5 november is de feest avond van Sportvissersclub Texel. Deze avond is toegankelijk voor leden en donateurs. Aanvang 20.00 uur in De Schakel te Den Burg. Oosterend ging van start met goed voetbal en de eerste en beste kansen waren dan ook voor deze club. In dit vroege stadium van de wedstrijd had SVO goals kunnen maken maar pech achtervolgde de aanvallen en gehaast spel zorgde er voor dat geen enkele punt op het scorebord verscheen. Hollandia kwam, nadat diverse aanvallen waren geblokkeerd, over rechts regelmatig sterk opzetten en dit zorgde voor het eerste doelpunt. Middenvelder Brakel bracht het leer met een schitterende lob over keeper Marco Drijver heen. Even later kon dezelfde speler weer scoren. Na een solo kwam hij alleen voor de keeper en met een herhaling van zijn eerste lob tekende Hollandia 2—0 aan. SVO gaf het niet op en vocht terug maar elke kans werd een desillusie. Vlak voor rust scoorde Hollandia 3—0. In de tweede helft speelde Hollandia op zeker en nam weinig risico's. Nog eenmaal wist de thuisclub een doelpunt binnen te halen en Oosterend wist daar met een treffer van Arco Eelman niet veel tegen in te brengen. Zaterdag heeft De Koog met 4—0 ge wonnen van De Cocksdorp. In de eerste helft speelde De Koog vrij sterk en had men een veelvuldig balbezit. Mede hierdoor moest de SVC verdediging bergen werk verzetten. De eerste goal was een erg lage „schuiver" waarop keeper Stolk niet bedacht was. De tweede goal leverde een fraaie duik van de SVC keeper op maar dat mocht niet baten; 2—0. Het werd 3—0 door een strafschop die gegeven werd wegens hands. Het vierde doelpunt ontstond na erg veel geharrewar vlak voor het doel. Tien spelers op een kluitje vlak voor doel en niemand kon de bal weg krijgen. Uit eindelijk kon De Koog de bal in de touwen werken. Na de rust kwam SVC sterk terug. In het eerste kwartier ont stonden er drie mooie kansen en keeper Stoop van De Koog bleek niet erg klem- vast. De Koger verdediging was echter steeds paraat en hierdoor werd er niet meer gescoord. Na de rust waren De Koog en De Cocksdorp duidelijk aan elkaar gewaagd en dit kwam vooral door de sterk spelende SVC middenvelders Van der Star. De SVC dames hebben zondag op eigen veld het team van Winkel met 4 0 verslagen. Vanaf de eerste tot de laatste minuut was SVC ,,heer" en meester op het veld. Al in de vijfde minuut scoorde Celine de Graaf vanuit de rechtervleugel. In de 25e minuut herhaalde ze dit kunstje; 2 0. In de eerste helft creëerde SVC veel kansen maar in de tweede helft ont stonden er nog veel meer. Dat er niet gescoord werd lag aan het feit dat de hele voorhoede wilde scoren (buiten spel) en men schoot niet zuiver genoeg. Legio knallers gingen naast en/of over. Linda Hooyschuur werd zwaak bewaakt maar wist eenmaal op de lat te schieten en ongeveer tien minuten later kon ze zich even vrij maken en meteen scoorde ze 3—0. Het laatste doelpunt kwam van Hermina Boon. Een bijzonder fraaie lob zorgde voor 4—0. Beste Witte Franse hangoorram op de Gooilandshow. Eigenaar-fokker Arie Timmer. De Texels Franse hangoorfokkers behaalden goede resultaten op de zesde nationale Gooilandshow die vorige week in de Expohal te Hilversum werd gehou den. Arie Timmer behaalde met zijn jonge witte Franse hangoor ram het hoge predicaat Fraai. Tevens werd dit dier beste Franse hangoor wit. P. van de Molen bezette in deze rubriek de tweede plaats eveneens met het predicaat Fraai. Deze fokker wist in de rubriek mada- gascar met zijn jonge ram de eerste De dames van Texelse Boys hebben opnieuw een nederlaag moeten incas seren. Tegen een fel en vaak hard spelend Alkmaarse Boys werd met 2—1 verloren. Alkmaarse Boys startte fel en agres sief en vooral de spits was zeer gevaar lijk. Zij bracht na vijf minuten de Boys achterhoede zo in verwarring dat de op komende middenveld speelster de bal hard in het doel kon schieten; 1—0. Texelse Boys ging daarna wat feller spelen en kon zo het spel wat ver plaatsen. Door goed jagen op de bal bracht Nicolien Keijzer de achterhoede van Alkmaar in verwarring. De bal werd door de Alkmaarse defensie terugge speeld en passeerde de eigen keepster; 1 1. Hierna ontspon zich een gelijk op gaande strijd met de beste kansen voor Alkmaar. Vooral de spits was door haar snelheid en kracht zeer gevaarlijk. In de tweede helft een zelfde beeld maar nu ook goede kansen voor de Texelse dames. De genoemde gevaar lijke spits kon de achterhoede omspelen en de bal via de handen van de Texelse keepster in het doel schieten; 2—1. Onderuit Ondanks goed opgezette aanvallen slaagde de Texelse Boys dames er niet in om de gelijkmaker te scoren. Ook omdat Alkmaarse Boys met harde mid delen ingreep. Zo werd Anita Witte vlak voor tijd in het strafschopgebied onder uit gehaald De scheidsrechter greep niet in. De stand 2 1 in het voordeel van Alkmaarse Boys. Voor een cafetaria in Den Burg werd in de nacht van donderdag op vrijdag een herenfiets met drie versnellingen gestolen die toebehoorde aan een Texelaar. De fiets stond niet op slot. De meisjes van GVO verzorgden een uitstekende presentatie jazz-gymnastiek, ondanks het feit dat ze nog maar vier weken hadden geoefend. Met een afwisselend programma heeft Gynmastiekvereniging Oosterend zaterdagavond in de Bijenkorf zijn der tigjarig bestaan gevierd. De programma onderdelen volgden elkaar snel op en ook werd hier en daar bewust gestreefd naar komische effecten. Daardoor was de uitvoering van GVO een aantrekkelijk kijkspel dat tot het einde bleef boeien. Een goed idee was de tijd tussen de ver schillende programmaonderdelen te la te vullen door de zéér Britse Easy East Band. Deze groep, die speciaal uit het oude Albion voor de uitvoering van GVO was overgekomen, bestond uit Pip the Bartender, Niels the Student, Jack Milk en Francis Chips. A raison van één Zaterdag speelden alle Tetak tafeltennis teams een thuiswedstrijd in sportzaal De Ferrever. Voor Tetak 1 werd het een ware veldslag. Deze ploeg moest het opnemen tegen Turnlust DH 1. Dit team is uit de vierde klasse gedegradeerd en had tot dusver alle partijen gewonnen. Ook Tetak 1 zou wel „even" verslagen worden. Nadat Lieuwe van der Veen de openingspartij ruim in twee sets had gewonnen; 21 18 en 21 13, begon bij Turnlust de paniek al toe te slaan. Men begon plot seling op alles en iedereen kritiek uit te oefenen en de irritaties namen hand over hand toe. Juist door deze irritaties (waarschijnlijk pogingen tot intimidatielbeten de Tetak-spelers zich steviger in de strijd en waren tot het uiterste geconcentreerd. plaats te behalen met het predicaat Fraai. Verdere uitslag: Rubriek Franse hangoor wit ram jong: Arie Timmer 1x fraai; P. van de Molen 1x fraai, 1 x zeer goed. Rubriek Franse hangoor wit voedster jong: Arie Timmer 1x zeer goed. Rubriek Franse hangoor madagascar ram jong: P. van de Molen 1x fraai. Rubriek Vlaamse reus wit ram jong; G. P. Plaatsman 1x zeer goed. Rubriek angora konijn wit voedster oud: mevrouw N. Slikker-Zijp 1x zeer goed. Rubriek angora konijn wit voedster jong: mevrouw N. Slikker-Zijp 1x zeer goed. Hierdoor groeiden alle Tetak spelers naar een geweldige vorm. Na de over winning van Max Hagedoorn had Tetak 1 een fraaie 2—0 voorsprong opge bouwd. Helaas werden de twee volgen de partijen verloren. Martin Janssen, vervanger voor Ruud Neuhoff, verloor krap in drie sets en ook het dubbelspel, gevormd door Lieuwe van der Veen en Max Hagedoorn, werd onnodig in drie sets verloren. De stand was weer gelijk: 2 2. Door overwinningen van laatst genoemde spelers bouwde Tetak 1 een voorsprong op van 4—2 en 5—4. Lieuwe van der Veen moest de laatste en beslissende partij spelen. Het werd een ruime twee sets zege voor Lieuwe: 21 17 en 21 18, waardoor Tetak 1 deze zwaar bevochten en tevens irritan te wedstrijd met 6—4 wist te winnen. In deze wedstrijd speelden zowel Lieuwe van der Veen, Max Hagedoorn als Martin Janssen erg sterke wedstrijden. Janssen miste echter het wedstrijdrit me, waardoor hij niet tot winst kwam. Van de Veen en Hagedoorn wonnen elk al hun enkelspelen. Door deze over winning staan er in deze poule nu drie teams bovenaan met twee verliespunten en doet Tetak 1 weer volop mee in de race naar het kampioenschap. Tetak 2 begon de competitie sterk maar laat het de laatste weken wat af weten. Zaterdag kwam Disnie 5 uit Hoorn op bezoek. Hier ging het heel anders dan bij het eerste team. Tetak 2 kwam door nederlagen van Frans Room en Wilco Bakker met 2—0 achter te staan, maar zag door overwinningen van Ronald Winter en het dubbelspel kans de stand weer op 2—2 te brengen. Tot 4—4 ging de strijd gelijk op, maar in de laatste twee partijen sloeg Disnie 5 toch toe en pakte de 6—4 ovenwinning, hetgeen voor Tetak 2 de tweede ne derlaag op rij betekende. Zowel Ronald Winter, Frans Room als Wilco Bakker wonnen elk één partij en verder werd het dubbelspel in drie sets gewonnen: 19-21, 21-18 en 22 -20. Slachtoffer Het Tetak jeugdteam blijft het uit stekend doen en stevent regelrecht op het kampioenschap af. Ditmaal werd Turnlust JD 2 uit Julianadorp het slachtoffer. Tot 2—2 ging ook hier de strijd gelijk op, maar toen nam Tetak het heft in handen. Door fraaie overwinnin gen van Peter Maas, Marco Koorn en Rob Bakker wist de Tetak jeugd een 7"—3 zege te behalen. Het dubbelspel werd door Marco Koorn en Rob Bakker in twee sets verloren: 19—21 en 20 22. Vooral Rob Bakker was ditmaal goed op dreef en zag kans al zijn enkelspelen te winnen. Peter Maas en Marco Koorn kwamen tweemaal tot winst. Zaterdag spelen alle Tetak teams een uitwedstrijd. Tetak 1 speelt in Blokker tegen Tjap Tjoy 3. Aanvang 14.30 uur. Vertrek boot 13.05 uurt. Tetak 2 en het Tetak jeugdteam gaan naar Limmen om het daar op te nemen tegen Martin Schilder 6 en 5. Aanvang 10.30 uur. Vertrek boot 9.05 uur. A-klasse: Vitaminebron-Strandplevier 1 5—0 Paal 19-'t Cafeetje 4— 1 Fun-Reizenburo 4—1 Vismans eethuisje-Hordi food 4 1 Wielewaal-De Koogel 3—2 B-klasse: Wimpy-Strandplevier2 5—0 Dubbel El-Kwartet 5—0 Taxi 555-Jan Toes bv 5—0 Graaf spuiterij-Malisa 4—1 Ko Live-Martha 3—2 't Steigertje-Sommeltjes 3—2 Dinsdag league: Tornado's-Loodg. bedr.Zijm 5—0 Paal19-Team6 5—0 Tutti Quanti-Strandplevier '3—2 Dames trio league: Stumpers-The Kids 4—0 T fords-Klavervier 3—1 CMM-De Goot 3-1 De jeugdleague van de bowlingcom petitie gaat vrijdagavond van start. Aanvang 19.00 uur. Net als afgelopen jaar gaat de jeugd een competitie spelen op de vrijdagavond en de organisatie hoopt ook dit jaar weer op nieuw talent. Dat is in de afgelopen jaren al aardig gelukt. Op het onlangs gehouden Kan- geroe jeugd toernooi te Vlaardingen in de junioren A-klasse (dubbels) werd een tweede plaats behaald door Martin Koorn en Peter Veldman met een score van 1403. Martin Koorn werd boven dien ook nog eerste bij de adspiranten A-klasse (single) met een score van 53U. Een ieder die ook zo'n resultaat zou willen halen of die gewoon een fijne sport wil gaan beoefenen is van harte welkom op vrijdag in bowling De Koo gel. kratje bier hielden ze de stemming er de hele avond goed in. GVO heeft op het ogenblik 220 leden die uiteraard niet allemaal aan het pro gramma meededen. Opvallend was de zeer grote belangstelling voor de uit voering. Het was moeilijk een plaatsje te bemachtigen in De Bijenkorf en door de aanwezigen werd van harte meegeleefd met de verrichtingen die ouderen en jeugdigen op het podium lieten zien. Begonnen werd door de jongens van GVO met verschillende oefeningen op de brug. Vervolgens de meisjes van 10 en 11 jaar op de lange mat, waarna een persoonlijke vrije oefening van Ivonne van der Vis volgde. Dergelijke persoon lijke oefeningen die na de pauze ook door Jolanda van der Vis en Miriam Witte werden getoond, maakten veel indruk op de zaal. De meisjes hadden de oefeningen en de muziek waarop ze werden uitgevoerd, zelf gekozen. Voor de pauze werden verder oefeningen ge daan door meisjes van 11 en 12 jaar op het paard en de mini-trampoline en op de balk en de lange mat door de extra traininggroep van 11 en 12 jarigen. Een indrukwekkend programmaon- Damclub Texel plaatste de Westfriese damclub ,,Het Probleem" in een club ontmoeting duidelijk voor problemen. De Texelaars toonden zich overduidelijk het sterkste in het spel met de zwarte en witte schijven en konden winnen met 11-5. Aanvankelijk lag de winst niet voor het oprapen. De gerenomeerde speler J. van Heerwaarden verloor zijn partij maar dat bleek voor de overige damclubleden reden om zich vast te bijten in het spel. J. Trap liet daar tenminste geen twijfel over bestaan en bracht de stand in evenwicht. Een op het ,,zetje" af behaalde puntendeling door J. Hooij- berg bracht ook geen wijziging. M. Vittali die een vijandelijke hekstelling te licht bevond omdat daar te veel mate riaal mee gemoeid was, won zijn treffen. Fr. Kuiper faalde niet en C. Vinke bouwde de voorsprong uit in een partij met wisselende kansen. Ook P. Bake- laar liet zich niet imponeren door een hekstelling met in de loop van de partij de beste kansen aan zijn kant. In zijn eerste optreden maakte W. Bakker zijn tegenstander zo moe dat hij het eind signaal verknalde. Uitslagen Texel-Het Probleem P. Bakelaar-P. Kuijzer 1 1 J. Hooijberg-J. Ranedreu 1 1 J. van Heerwaarden-C. Chettellon 0—2 J. Trap-J. Koopies 2—0 IVL Vittali-R. Sijm 2—0 Fr«|Kuiper-J. Bouw 2 0 Fr. Kuiper-J. Bouw 1 1 C. Vinke-J. Broersen 2—0 W. Bakker-E. Greuter 2—0 Eindstand 11—5 De ontwikkeling in de clubcompetitie laat enkele opmerkelijke feiten noteren. J. van Heerwaarden versloeg zowel J. Hooijberg als P. Bakelaar nadat hij verder was ingepakt door C. Vinke en Fr. Kuiper. J. Hooijberg demonstreert weer eens een hele zwakke start door op rij vier nullen te incasseren. Veel vreug de dus bij zijn eerste punt tegen J. Ranedrue. M. Vittali toonde zijn kracht als dammer door Fr. Kuiper terug te wijzen, al liet hij dan onnodig een gaatje voor de remise. Uitslagen: J. Hooijberg-J. van Heerwaarden 0—2 Fr. Kuiper-C. Vinke 2—0 J. van Heerwaarden-P. Bakelaar 2—0 J: Hooijberg-C. Vinke 0—2 Fr. Kuiper-M. Vittali 0—2 Het competitierooster voor de dam club luidt verder: 13nov. Texel-HDC; 20 nov. Texel-Damlust; 27 nov: EDC- Texel; 11 dec. Andijk-Texel. derdeel voor de pauze was de ja; demonstratie. De afdeling jazzgymna tiek van GVO onder leiding van Klari de Ridder bestaat nog maar vier weke Desondanks wisten deze meisjes e aantrekkelijke en zeker niet slechte pi sentatie te verzorgen. Het programr voor de pauze werd afgesloten door dames met „ochtendgymnastiek". I als dat bij ochtendgymnastiek hor kwamen ze het toneel op in pyama; r leuk. Na de pauze waren de 13-jarige me jes op de mini-trampoline te zien en I kastspringen door dames. Verder ja gymnastiek door de dames van GV ook zij hadden slechts enkele weken tijd gehad om zich voor te bereiden, een wat aarzelend begin werd I programma verder goed volbracht, k gelijk hebben de extra trainingen in garage van Rentenaar hier een han geholpen. Oefeningen op de ongeli brug door de extra training van 10 en jarigen en diverse sprongen van i meisjes op de gekruiste lange mat wai andere onderdelen van het program na de pauze. Erg leuk was het laat programmaonderdeel zaterdagavoi Door de heren van GVO werd scho gymnastiek onder leiding van „juf" I gitte Vlaming gedaan. Dit leidde tot meest dolle verwikkelingen die de z regelmatig deed schateren van I lachen. Al met al een leuke afsluit van een geslaagde avond. De strijd om het klaverjaskampioi schap van Texel is vrijdagavond start gegaan. 58 koppels bonden n elkaar de strijd aan en de dames Vit en Zoetelief kwamen als grote en rassende winnaars tevoorschijn. Zij behaalden 7434 punten, n voldoende voor de eerste plaats. Tw de werden H. Spigt en A. Bakker 7197 punten en derde S. Keijser en Cozijn die 7013 punten hadden scores zijn nog niet zo hoog als voorgaande jaren, maar dat kan spanning alleen maar bevorder Vooral ook omdat de kampioensch pen nu over vijf avonden worden speeld, en één slechte avond nog meteen fataal hoeft te zijn. De dames Veeken en Keijser wen goede vierde met 6926 punten, geve door het koppel Schlepers-De Jong i 6902 punten. Opvallend was dat enl sterke koppels Hartog-Dros en Lenten-Veldman niet meespelen tei het kampioenskoppel van vorig ieder een andere teamgenoot hi gekozen. Het was in ieder geval mooie openingsavond met veel prij en de volgende uitslag: Vittali-Zoetelief 7434 H. Spigt-A. Bakker 7197 S. Keijser-P. Cozijn 7013 Dames Veeken-Keijser 6929 Schlepers-De Jong 6902 J. Witte-W Witte 6794 G. Veeger-M. Veeger 6723 T. Huisman-L. Eelman 6679 G. Douma-Y. Witte 6644 Westdorp-Koning6621 4 W. Rovers-B. Keijzer 6585 G. Speets-E. de Porto 6506 G. Festen-C. Bakker6504 2 Zondag 14 november houdt de N club een crosswedstrijd op het depót in Oudeschild. Meedoen aan wedstrijd is mogelijk voor leden en leden. De wedstrijd begint om 1 uur. Voor jeugdige crossers zal een i naamde ,,knutselbrommer"-wedi worden gehouden.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 6