Oosterend haalt uit tegen koploper Duinranders TEXEL BLIJFT WINNEN Met WGW aan kop Voetbaluitslagen Weer verlies voor de Mok Sporting S. heer en meester tegen Texelse Boys Vergadering van windsurfers 19 jSDAG 2 NOVEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 losterend is er in geslaagd in Schoorl koploper Duinranders een gevoelig verlies te brengen. Al vrij snel zette Gerard Legierse zijn ploeg op voorsprong door uit een corner raak te schieten. Nog voor rust kwam Duinranders op gelijke ogte. In de tweede helft nam Oosterend opnieuw snel een voorsprong. Ditmaal is het Frits Bakker die scoorde. Toen even later Oosterend doelman Doede de es een toegekende penalty stopte, kon de wedstrijd voor de Oosterenders niet •er stuk. Hoewel Duinranders het Oosterend doel onder druk hield moest het met Ie ogen aanzien hoe SVO via twee snelle uitvallen de stand tot 4—1 opvoerde. De iker van deze laatste twee goals was invaller Bert Visser. De leiding van de idstrijd was in handen van scheidsrechter N. M. Kouw die een ruime voldoende aide. leide ploegen brachten vooral in de jinfaseaantrekkelijk voetbal. Met aan- llend spel werd geprobeerd een snelle orsprong te krijgen. Het was uitein- lijk Oosterend die daarin slaagde. Uit corner kopte Piet Koning de bal •ug op de vrijstaande Gerard Legierse geen moeite had om Duinranders lelman G. Kooy te passeren. Na deze jege treffer bouwde de ploeg uit :hoorl langzamerhand een veldover- cht op. SVO bleef echter toch de iste kansen houden. Piet Koning hoot op de paal en Johan de Waard iste alleen voor doelman Kooy. Duinranders kwam aanvankelijk niet rder dan afstandsschoten, die echter ijna altijd eindigden op de vuisten van uitblinkende doelman Doede de les Zo langzamerhand werd de druk jn Duinranders op het Oosterend doel ich groter. Vooral de Oosterend mid- nvelders die in de beginfase iel energie hadden gebruikt, kregen !t nu zeer moeilijk tegen het goed jmbinerende middenveld van de Duin- ndploeg. Het was duidelijk dat de •lijkmaker in de lucht hing. Ongeveer kwartier voor de rust was het raak. geheel vrijstaande Opdam werd jed aangespeeld en zijn inzet ver dween onhoudbaar voor De Vries in het strafschop werd echter bekwaam door doelman De Vries onschadelijk ge maakt. Tegenslag Na opnieuw een tegenslag te hebben geincasseerd bleef Duinranders toch verbeten om de gelijkmaker te forceren. De Oosterend verdediging werd flink onder druk qezet. Oosterend werd eigenlijk een speelwijze opgedrongen waarin het sterk is, namelijk vanuit de verdediging met snelle counters op een doelpunt proberen te jagen. Deze speel wijze had vooral succes in deze tweede helft. Voortdurend ontstond er gevaar voor het Duinranders doel. Snelle uitvallen Ongeveer twintig minuten voor tijd wisten de Oosterenders uit zo'n snelle uitval te scoren. Johan de Waard schoof de bal naar invaller Bert Visser die bekwaam scoorde. Even later was het weer raak toen opnieuw Bert Visser via een lob de uitgelopen doelman Kooy het nakijken gaf. Duinranders was ver slagen en kwam niet eens meer aan een slotoffensief toe. Met iets meer geluk hadden de Oosterenders de score zelfs nog hoger kunnen brengen. oei Na rust probeerden beide ploegen pnieuw zo snel mogelijk een voor re jrong te nemen. Het was weer SVO :li ie al na enkele minuten spelen slaagde, e hard werkende Wim van Heeringen jeelde de bal op maat naar Frits ai akker, die geen fout maakte en be- n eerst scoorde. Opnieuw moest Duin- it inders er tegen aan om een achter- ai tand weg te werken. Even leek het dat K it al spoedig zou lukken. In een poging en aanval af te slaan, viel Oosterend t erdediger Jan de Vries ongelukkig op e bal waardoor hij hands maakte. De oor scheidsrechter Kouw toegekende Hard werken Zaterdag 30 oktober 1982 Afdeling Noordholland Hollandia-SVO/Z 4-1 De Koog/Z-Cocksdorp/Z 4—0 SVO/Z 2-Opperdoes 3 2-1 Reiger Boys 8-SVO/Z 3 4—3 Junioren: Oosterend A1-Wiron A2 4—0 Wieringermeer Al-Texel A1 2—0 ZAP B1-De Koog B1 5-0 Tex. Boys B1-Texel B1 1—7 ZAP B2-Oosterend BI 1—4 Tex. Boys B2-HCSC B4 1-8 Texel B2-WGW B3 0-11 Texel C1-Succes C1 3—1 Zeemacht C1-Oosterend C1 2—1 Zeemacht C2-Tex. Boys C1 1 12 Texel C2-HCSC C4 1 -2 Oosterend C2-Zeemacht C3 5—0 Texel C3-HCSC C5 2-3 SVAP C2-Tex. Boys C2 1-5 Pupillen: Afdeling D: De Koog D1-Texel D3 9—0 ZDH D1-Oosterend D1 1-2 Texel Dl-Texel D2 13-1 Oosterend D2-Tex. Boys D1 1—2 Afdeling F: Oosterend E1-Texel E1 0—6 Tex. Boys E2-De Koog lm) 13—0 Texel E2-Tex. Boys (m) 1—5 Afdeling F: ZDH F1-Texel F2 Oosterend F1-Tex. Boys F1 Texel F3-Texel F1 Texel F4-Oosterend F2 Dames: Oosterend-VIOS/W Meisjes junioren: Tex. Boys-Wieringermeer Oosterend-VIOS/W Zondag 31 oktober 1982 Vierde klasse KNVB: VZV-Texel Afdeling Noordholland: Duinranders-Oosterend De Koog-Hauwert Tex. Boys-Sporting S AFC 3-Texel 2 Texel 3-Zeemacht 3 Oosterend 2-HRC 4 Callantsoog 3-Texel 4 Tex. Boys 3-Watervogels 5 WGW 7-Texel 5 Texel 6-De Koog 2 Dames: Alk. Boys-Tex. Boys Bergen 2-Tex. Boys 2 De Koog-Wieringerwaard 1-0 6-0 1-6 1-6 3-5 19-0 0-6 1-2 1-4 2-2 1-8 1-1 5-1 1-4 3-3 3-3 3-1 6-1 2-1 9-2 2-3 De vijfde achtereenvolgende over winning voor Texel is een feit. In 't Veld werd het 2—1 voor de nog ongeslagen Texelaars. Dat het elke week moeilijker wordt om ongeslagen te blijven bleek in de tweede helft van deze wedstrijd. Met man en macht heeft Texel moeten verdedigen om VZV te beletten langszij te komen. Toen het laatste fluitsignaal klonk, konden de talrijke Texelaars die de ploeg ondersteunden opgelucht adem halen en die opluchting werd nog groter toen de uitslagen van de andere wedstrijden in de vierde klasse binnenkwamen. Deze waren zo gunstig voor Texel dat de ploeg nu bovenaan staat, gelijk met WGW. Texel heeft echter één wedstrijd minder gespeeld. De eerste helft was Texel heer en meester. Door de statische en houterige VZV achterhoede fel te storen kon Texel snel in balbezit komen, omdat VZV het leer moeilijk onder controle hield. Goede combinaties uitgevoerd over de vleugels brachten Texel verschillende keren in goede schietpositie. Aangezien het vi zier van de Texel schutters nog nieti goed afgesteld stond, wist VZV met moeite overeind te blijven. De 25e minuut bracht voor Texel de verdiende voorsprong. Een in paniek gebrachte VZV verdediging creëerde een misver stand en Gerrie Plaatsman, die deze wedstrijd liet zien dat zijn vorm aanwe zig was en uitgroeide tot de beste speler van Texel, profiteerde attent en scoorde beheerst. Uitgeweken VZV was nu helemaal de kluts kwijt en er ontstonden verschillende sco ringskansen voor Texel. Na een half uur spelen werd de naar links uitgeweken Rob van de Stap in'de diepte aange speeld. Vanaf de achterlijn trok hij de bal volgens het boekje" terug op Paul van Exel die met een simpele voetbeweging voor 0—2 zorgde. Onoplettendheid in de achterhoede van Texel was er de oorzaak van dat de rechtsbuiten van VZV een voorzet makkelijk kon inkop pen en daardoor de ploeg uit 't Veld weer in de race bracht. Dat Texel nog een moeilijke tweede helft tegemoet zou gaan stond voor iedereen vast. Fanatiek Fanatiek aangemoedigd door hun publiek zette VZV de Texelaars onder grote druk. Texel kon nauwelijks meer uit de verdediging komen, want elke De Mok, een van de toppers in de erste klasse zaalvoetbal, heeft de af- n |elopen week weer verlies moeten II ïcasseren, ditmaal tegen Jelleboog. loordat Rab won 15—2) van de Texel (eteranen, en Dubbeldik 2 van Datsun 3 jken deze teams voorlopig de kandi- n laten voor een hoofdrol in deze klasse. n n de hoofdklasse afgelopen week geen •errassingen. De drie leiders Gamma, n latsun en Oosterend wonnen hun vedstrijd gemakkelijk. A O 2000 blijft |oed volgen door winst op Oosterend 2. Mantje speelt dit seizoen beneden de erwachting. Gamma had totaal geen noeite om deze tegenstander aan de ;ant te zetten. Louis Uriot scoorde al na ner minuten op een voorzet van Rob /an de Stap. Even later was het Henk jroen die Gamma aan een 2—0 voor- •prong hielp. In de laatste minuten van Je eerste helft bracht Hans van Slooten Mantje nog even dichterbij. Maar dat ras ook het laatste wapenfeit dat Mantje nog tegen het ook niet impo- terende Gamma kon inbrengen. Ook KSMT kon helemaal niets uitrichten legen een goed voetballend Oosterend. Verdedigend opereert KSMT wel bij zonder slecht. De meeste doelpunten komen voort uit kapitale verdedigings blunders. Het was dat Oosterend ver koos veel te schieten in plaats van te combineren, anders had de 9—0 nog veel hoger kunnen uitvallen. Datsun won met 7 1 van Question. Ook Datsun bracht geen imponerende partij. Het was vooral aan Datsun keeper Jan Plaatsman te danken dat Question niet vaker scoorde. Deze uitslag is wel ge flatteerd gezien de vele kansen die de Datsun defensie aan Question toestond. Dubbeldik won met 3—1 van Datsun Al in de eerste minuut scoorde Dub beldik. Daarna kreeg Datsun 2 veel kan sen maar kon niet werkelijk profiteren. Ook in de tweede helft werden er aan beide zijden veel kansen gemist. ZDH en Gamma 2 maakten er samen een span nende, maar zeer harde wedstrijd van. ZDH liet eindelijk weer eens merken dat bet in de hoofdklasse thuishoort en kreeg veel kansen waarvan er maar weinig benut werden. De einduitslag was 5—4 voor Gamma 2. Een gelijkspel zou meer terecht zijn geweest. De grootste uitslag komt op naam van Dubbeldik 2 die Datsun 3 met maar liefst 10—1 oprolde". Dubbeldik 2 gaat zich nu duidelijk bemoeien met de bovenste plaatsen. Koploper Rab heeft het moei lijk om tot scoren te komen. Dat bleek vooral uit de wedstrijd tegen de Vetera nen. De einduitslag was 5—2 voor Rab. Ook ZDH 2 maakt een moeilijke periode door, terwijl Gamma 3 juist goed op dreef is. De uitslag van deze wedstrijd was 4—3 in het voordeel van Gamma. In de derde klasse is nog niet te voor spellen wie de kampioenstitel gaat pak ken. Rab 2 won wel van de Verenigde Schilders met 4—0 en Question 2 (met één speler minder) mocht van geluk spreken dat Datsun 4 niet voldoende profiteerde van het spelersoverwicht. Toch een punt verlies voor Question 3. KSMT won van De Koog met 5—1 terwijl Oosterend 6 met 3—1 van Sluf- terhoek won. Junioren Afgelopen week werden er bij de junioren ook diverse toppers verspeeld. De eerste was Alkema tegen de Ra- tronics. De Oosterender ploeg startte iets sterker dan Alkema, maar de eerste kans was voor Alkema die door de Ra- tronics keeper knap werd gered. Uit een corner kon Johny Daalder de eerste treffer aantekenen voor Ratronics. De opbouw van het spel van Alkema was meer verzorgd dan dat van de tegen partij maar de afwerking was beslist slordig te noemen. Ratronics toonde een veel grotere inzet en liep via doel punten van G. Vlaming en J. Visser uit naar een 3—0 voorsprong. Daarna was het Arjan van der Knaap die Alkema vijf minuten voor het einde weer terug in de race bracht door twee schitterende doelpunten op rij. Dat bracht enige ongerustheid op de Ratronics bank te weeg. De laatste minuten trachtte Alke ma er nog van alles aan te doen maar Ratronics stond een onverdiende gelijk maker niet meer toe. De spannendste wedstrijd komt op naam van Nuts tegen het Swarte Schaep. Beide ploegen waren nog ongeslagen in de C-junioren klasse. Zodat deze wedstrijd moest uit maken welke ploeg de eerste plaats mocht opeisen. In het begin was Nuts sterker maar er werd nogal eens te vroeg geschoten zodat de Swarte Schaep keeper het niet al te moeilijk had. In de zevende minuut was het Martijn Beerling die voor het Swarte Schaep de stand op 1 —0 bracht. Kort daarop maakte de keeper van deze ploeg hands, zodat Nuts een penalty mocht nemen die beheerst door Pieter Jan Boekei werd ingeschoten: 1 1. Wild De wedstrijd bleef op en neer golven zonder dat één van de teams een duide lijk overwicht kon opbouwen. Vooral het Swarte Schaep had aan Benjamin van Heerwaarde een verdediger die de aanvallers van Nuts helemaal onder controle hield. Beide ploegen (wat ken merkend is voor het junioren voetbal) wilde geen genoegen nemen met een gelijkspel. Dat leverde in de laatste vijf minuten wilde taferelen op voor de beide doelen. Nuts was het meest gelukkig want wederom was het Pieter Jan Boekei die de winnende treffer voor dit team maakte. Zeeaas Veldman won zeer verdiend van een zwak spelend Buro Eelman. Opvallendste speler in deze wedstrijd was Bennie Jansen van Zeeaas Veld man. Hij scoorde drie maal achter elkaar. Ratronics 2 heeft een ploeg waar veel kwaliteit in zit. Vooral de doelpun ten waren van „wereldklasse". De techniek die deze ploeg heeft opge bouwd na krap zes maanden zaalvoetbal doet grote tijden vermoeden voor het Texelse zaalvoetbal. Vooral de treffers van Peter Witte vanaf de achterlijn met effect rechtstreeks in de goal en de twee zeer knappe doelpunten van Jeffry Androg bewijzen dat. Deze week Deze week zijn er enkele hoofdklasse teams vrij. Niettemin staan er wedstrijden op het programma die veel goeds beloven. Onder andere A 02000 op vrijdag tegen Dubbeldik en Question tegen KSMT. Oosterend 2 ontmoet ZDH die nog aan de staart van de hoofdklasse bungelt. Gamma 2 komt uit tegen Datsun 2. In de eerste klasse is de „topper van de week" op woensdag (22.05 uur). Dubbeldik 2 tegen Rab. Het is nog niet te voorspellen wie deze wedstrijd gaat winnen, maar het wordt wel spannend. Uitslagen: Hoofdklasse: Gamma-Mantje KSMT-Oosterend A O 2000-Oosterend 2 Question-Datsun Dubbeldïk-Datsun 2 Gamma 2-ZDH 7-1 0-9 4-1 1-7 3-1 5-4 onderschepping van VZV leverde on middellijk een lange trap op richting Texel doel, waar spits Arie Stam een voortdurend gevaar bleek. Met moeite kon deze goede spits- worden gestopt. Toch had Texel 20 minuten voor tijd de strijd kunnen beslissen. Wegens een duidelij ke hands kreeg Texel een penalty, die echter door Louis Uriot naast werd geschoten. Assistentie Toen even later Louis Uriot de bal goed teruglegde op Nico Schermer en ook zijn schot geen doel trof, kon Texel zich gaan opmaken voor een moeilijk laatste kwartier. Jan de Lugt kwam Rob van de Stap vervangen en Paul van Exel ging zijn achterhoede assisteren. On dertussen had Gert Pansier de gevaar lijke spits Stam een aantal keren fors aangepakt waardoor deze nauwelijks meer gevaar kon opleveren. Gevaar Echte scoringskansen kreeg VZV niet maar elke hoge bal voor het Texel doel betekende gevaar, omdat één ongeluk kig doorschietende bal de gelijkmaker kon zijn. Texel hield echter stand en behaalde zodoende een zwaar bevoch ten 2—1 overwinning. Zondag komt concurrent Grashop pers op bezoek. Een hard werkende, goed spelende ploeg die ongetwijfeld zal proberen om Texel de eerste nederlaag te bezorgen. Het vijfde doelpunt van Sporting S. Eerste klasse: De Mok-Jelleboog 1—2 Rab-Texel vet. 5—2 Dubbeldik 2-Datsun 3 10—1 Gempo-Dubbeldik 3 3—3 ZDH 2-Gamma3 3-4 Tweede klasse: KSMT2-Gamma4 1-3 Derde klasse: DeKoog-KSMT3 1—5 Question 3-Datsun 4 2—2 Rab 2-Ver. Schilders 4—0 Slufterhoek-Oosterend 6 1 —3 Junioren: NMS-Ratronics2 1—3 Ratronics-Alkema 3—2 Buro Eelman-ZA Veldman 0—4 ZDH-Pakhuus 1—2 Swarte Schaep-Nuts 1—2 Dubbeldik-Ver. Schilders 4—1 Programma: Woensdag 3 november: 17.30 u. Citroën-Ratronics 18.00 u. Vuro Eelman-Alkema 18.35 u. Gamma 4-Nioz 2 19.30 u. ZDH 3-Tex.Boys 2 20.20 u. Mantje 2-Nioz 21.15 u. De Mok-Oosterend 3 22.05 u. Rab-Dubbeldik 2 Zaaldienst: A O 2000 Donderdag 4 november: 18.00 u. Zeeaas Veldman-Zegel Modes 18.35 u. De Koogel-Oosterend 5 19.30 u. KSMT-Question 20.20 u. Oosterend 2-ZDH 21.15 u. Oosterend-Mantje 22.05 u. Texel vet.-Jelleboog Zaaldienst: Gamma Vrijdag 5 november: 17.30 u. Datsun-Pakhuus 18.00 u. De Koogel-ZDH 18.35 u. Gamma 2-Datsun 2 19.30 u. KSMT 2-Oosterend 4 20.20 u. Question 2-Dubbeldik 3 21.15 u. PH Hotel-Tex.Boys 22.05 u. A O 2000-Dubbeldik Zaaldienst: ZDH Zaterdag houdt Windsurfclub Texel de najaarsledenvergadering. Deze be gint om 20.00 uur en wordt gehouden in Hotel Prins Hendrik. Op de agenda staat onder meer bestuursverkiezing en uit reiking van prijzen. Na afloop van het officiële gedeelte is er feest. Het plotseling gebrek aan gerouti neerde spelers begint Texelse Boys op te breken. Tegen Sporting S werd, na eerdere zware nederlagen dit seizoen, een 1 8 verlies genoteerd. Wat een levendige gelijkopgaande strijd beloofde te worden, werd de totale ondergang. Sporting S was heer en meester tussen de witte lijnen en de Texelse ploeg faalde in combineren en moest zich dikwijls behelpen met paniekvoetbal. Trainer Piet van Vliet kampt overdui delijk met een tekort aan jongens met ervaring. Vier gerenomeerde Boys-spe lers besloten dit seizoen op te stappen en dit verlies komt hard aan. Toch moet het mogelijk zijn met het huidige arse naal een hechte ploeg samen te stellen, maar dat zal niet makkelijk zijn. Na vijf minuten stonden de Boys zondag al op achterstand. Uit een afgeslagen Spor ting aanval belandde de bal voor de voeten van N. van de Merbel. Deze bedacht zich geen moment en schoot van grote afstand, onhoudbaar vlak onder de lat raak. De Boys antwoordde direct met een snelle tegenaanval. Rian van Heerwaarde werd goed vrij ge speeld maar deze zag geen mogelijkheid de uitstekende kans in een doelpunt om te zetten. Het werd hierna al snel duidelijk dat Sporting S meer in de mars had dan de Boys. Keeper Frans Stolk moest regelmatig in actie komen. Nadat eerst een fraai doelpunt van Sporting werd afgekeurd wegens buitenspel was het na 20 minuten toch raak toen A. Konijn vrijstaand kon inschieten. Keeper Stolk raakte bij een poging het scoren te beletten door een harde trap aan zijn hand geblesseerd. Hij had achteraf beter direct vervangen kunnen worden Nu kwam Sporting wel erg goedkoop aan het derde doelpunt. Een gevaarlijk ver schot werd goed opgevangen, de bal glipte echter door de blessure van Stolk weer uit zijn handen en belandde voor de voeten van A. Stoop die dat buitenkansje dan ook benutte. Verbinding De Boys bleven proberen iets aan de achtestand te doen. De verbinding tus sen de linies was echter ver te zoeken, zodat de voorhoede weinig speelbare ballen te verwerken kreeg. Een goed schot van Jaap Kranenburg had beter lot verdiend, maar de Sporting keeper reageerde alert. Nog voor de pauze wist Sporting uit een goed opgezette aanval door weer A. Stoop de voorsprong tot 4—0 uit te breiden. Voor de Boys een uitzichtloze opgave om daar in de tweede helft wat aan te doen. Keeper Stolk was nu ver vangen door Rob Lexmond die met het doel van Boys 3 had verdedigd. Hij verrichtte ook hier goed werk maar kon uiteindelijk toch niet verhinderen dat Sporting nog vier keer doel trof (3x A. Stoop en 1x R. van de Brink). Inspiratie De Boys kwamen in die tweede helft wat beter uit de verf maar de achter stand was te groot om daar geïnspireerd aan te werken. Jaap van Kranenburg nam de Sporting keeper een paar keer goed onder vuur maar deze gaf ook nu geen krimp. Pas vlak voor tijd zag Jos Wessels wel kans tegen te scoren Invaller keeper Lexmond dinksI en Jos Wessels in aktio.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7