Rommelige match bracht Texel zege w (ampioenschap 1982 {portvissersdub Texel Naast elkaar in de koeienstal laverjasclub Den Burg Hoge beoordelingen voor Texelse schnauzer Onnodig puntenverlies voor Tevoko-heren Texelslag 2 deelde punten met Zeemacht En Passant met Klein verschil geklopt Plattelandsvrouwen bezochten Gemini- ziekenhuis g« Gymnastiek Den Hoorn Texelaars van toen GSV-ZDH 2-2 Grondtransacties Fietsen gestolen Lichtmasten vernield Bibliotheek duurder BER ISDAG 9 NOVEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA9 Je ractij idra, den\ nidc In het kampioenschap is tot kampioen wi geroepen de heer M. J. van der vaag. De eindstand is na 14 wed- ijden: ren uit Bij Jied( Afdeling senioren: twe >sp. cm., punten, wedstrijden) Er had op Kee cwaï W( er 3n g pen Jet 3n se joec 3UW Ie ïrns ït Deze week werd er hoog gescoord de clubavond, maar liefst zes koppels amen boven de 7000 punten. Het ppel C. Barhorst en J. van Heer- larden kwamen er ver boven uit. Het haalde maar liefst 7741 punten. Een weldig aantal maar net niet genoeg lor een verbetering van de hoogste Bore. Wel klommen ze op naar de zalfde plaats in het klassement. Een prima tweede plaats was voor it koppel J. Eelman en A. Bakker met !42 punten. Dit team speelt dit seizoen >or het eerst en staat nu op de zevende aats. Derde werd het koppel P. Bruin M. Bakelaar met invaller Siem van eerwaarde die 7189 punten behaalden, et klom op naar de zesde plaats. J. (lerma en C. Maas behaalden (ein- tlijk) ook een hoge score van 7145 jnten en de dames Vermüe en Tim erman ook: 7123 punten. P. Veeken i D. Witte klommen via een totaal van 108 punten naar de dertiende plaats, e dames Ofrein en Biesboer die 6914 unten scoorden staan nu op de tiende laats. Het echtpaar J. van Heerwaar- en blijft het goed doen. Het behaalde B59 punten en loopt aardig in op de iders het echtpaar P. van Heerwaar- lijk! rite sc van eer bij ïeft 'at /oe s- mo 3SV( tus amf in sp W( ur en alsf J. van der Zwaag 1283 141 14 Pronk 796 79 10 J. Huisman 788 10454 14 Verhagen 761 10854 14 Heethuis 737 103 13 Verhagen 712 94 14 van Kranenburg 689 74 13 Roeper 623 9614 13 J. Souwer 593 72'/! 8 Maat 541 83 11 Banda 473 56'/! 9 Bos 467 89 13 J. Bakker 390 42 7 R.Kuyper 324 71 10 R. Koopman 250 4054 6 D. Veltkamp 204 24'4 4 T. Buren 197 2754 6 B. de Vries 97 21 4 S. J. Rijk 64 6 1 J. Eelman 44 3 1 J. P. Kapteijn 20 6 1 E. Scholte 0 354 1 Stand na 10 partijen: esp. punten, marsen) chtp. P. van Heerwaarden ichtp. J. van Heerwaarden en J. Witte en J. Witte L Dijker-N. Koomen N. Bakker-P. van de Molen Bakelaar-P. Bruin Eelman-A. Bakker Ichtp. F. Veeger Douma-M. Witte lames Ofrein-Biesboer 34482 33702 32611 32611 32598 32431 32259 31941 31878 31686 31665 13 14 13 13 12 13 17 14 10 6 10 Totale vangst in deze afdeling 10053 centimeter. Afdeling jeugd: Martin Maat 593 38 11 Rob Eelman 489 46 14 14 Martin van de Zwaag 467 43 12 Victor Maat 343 29 Vi 10 Jan Nico van de Ploeg 308 27'/! 10 Cor Eelman 278 26'/2 11 Totale vangst van de jeugd in dit kampioenschap was 2424 centimeter. De H oomder gymnastiekvereni ging heeft dringend meer herenle den nodig. Het lesuur, dat nu voor deze groep wordt gegeven, trekt zeer weinig belangstelling en zal ge staakt moeten worden als niet meer mannen zich aanmelden. Tijdens de herentraining gaat het niet om ,,turn-hoogstandjes" aldus gymleider Peter Vos, maar meer om recreatief sport en spel. Adspirant-gym- mers kunnen zich aanmelden tijdens het trainingsuur, elke dinsdag van 20.15 tot 21.15 uur. De dwergschnauzer Fabiola vom Hausberg van mevrouw G. A. Flapper van Twisk heeft hoge prijzen gekregen op verschillende internationale honden tentoonstellingen. Op 22 augustus werd de hond in de kampioensklas 1U, beste zwart-zilver dwergschnauzer. Op 2 ok tober in Venlo en op 30 oktober in Utrecht werd de schnauzer wederom uitgeroepen tot beste zwart-zilver in de 1U klasse. In de rasgroep pinchers en schnauzers kreeg Fabiola de derde plaats. De hond werd voorgebracht door Bettina Flapper. Een van me eerste „meisjes" was een boerendochter. Dat het een boeren dochter was, moet ik er speciaal bij vertellen, want daar draait het verhaal eigenlijk om. Misschien niet zo zeer om 3 die dochter, dan wel om de omstan- 3 digheden. Na afloop van de uitvoering met-bal-na, ingeleid met een polonaise onder leiding van Bram Vermeule ging ik dus me meisje thuisbrengen. Het was een heel stuk op de fiets naar het verre noordelijke deel van ons eiland. Heen ging het allemaal prachtig, want ge woonlijk was de wind in de rug en het gezelschap aangenaam. Maar terugl Op de heenweg merkte je nooit dat de wind zo sterk was, nu kwam er gewoon geen eind aan die lange rechte weg in het nachtelijk duister, met als enige af wisseling het „maaien" van de vuur torenlichten. Aldoende leert men echter en als ik later niet zeker was waar het meisje woonde en het klimaat gunstig leek om haar weg te mogen brengen, dan vroeg ik eerst heel voorzichtig. Wéér weun je", uit schijnbaar loutere belangstelling. Als het dan voorbij de ruuge diek was, dan zuchtte ik alleen maar dat het nog een heel eind fietsen was en troostte haar met de opmerking dat ze waarschijnlijk wel een goeie wind in de rug zou hebben. In den beginne moest ik dat allemaal nog leren. Maar we zijn nu nog niet op de niet interes sante terugweg. Bij de boerderij aange komen, werd de fiets heel zachtjes tegen de muur van de stal gezet, want niemand mocht er iets van weten na tuurlijk. We waren ook nog zo heerlijk jong.... En zaten dan op een pak stro heel kuis naast elkaar, in de stal. Zij, het boerenmeisje, die gewoon was om met - - \,f Een hoge kopbal van Jan de Logt, die de keeper van Grasshoppers keurig zou opvangen. Het wordt eentonig maar de zesde achtereenvolgende overwinning van Texel is (gelukkig) een feit. Na een moeizaam tot stand gekomen 1—0 winst kon ook concurrent Grashoppers uit Hoogwoud op het steeds groeiende overwinningslijstje worden bijgeschreven. Aangezien ook alle andere concurrenten zondag punten verloren, staat Texel nu fier aan kop in de vierde klasse met dertien punten uit zeven wedstrijden, gevolgd door WGW met 12 punten uit acht wedstrijden. Toch heeft Texel deze koppositie het tot de rust met tot scoren kwam. In zondag niet waar weten te maken. Met name in de tweede helft had de wed strijd een chaotisch verloop, mede ook door de erbarmelijk slecht functioneren de scheidsrechter, die over en weer de meest vreemde beslissingen nam. Geen beste wedstrijd dus. De honderden toe schouwers hadden waarschijnlijk meer verwacht maar noch Texel noch Gras hoppers waren in staat om het publiek te boeien. Bij Texel stond Jan de Lugt weer in de basis ten koste van Nico Schermer. Niet bekroond De eerste helft was het aankijken nog wel waard. Vooral Rob van de Stap onderscheidde zich in de beginfase door regelmatig zijn directe tegenstander uit te spelen. Uit twee van zijn acties bracht hij Jan de Lugt in stelling, maar deze zag zijn te zacht ingeschoten bal en te hoog gerichte kopbal niet bekroond met een doelpunt. De beide ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe. De gevolgen waren vrij stevige duels waarbij de verzorgers re gelmatig het veld in moesten om spelers op te lappen. Afgezien van de twee kansen van De Lugt kon Texel nauwe lijks gevaarlijk worden. Profiteren Door de harde wind kwamen de com binaties niet uit de verf en kon men Grashoppers maar moeilijk zijn wil opleggen. De ploeg uit Hoogwoud was totaal niet bij machte om te profiteren van het mindere spel van Texel zodat de tweede helft heeft het publiek nog lang moeten wachten voordat ze een doelpunt van Texel konden bejubelen. Een kwartier voor tijd schoot Gerrie Plaatsman een toegekende vrije trap uitstekend in. De keeper van Gras hoppers kon de bal niet klemvast krijgen en de attente Jan de Lugt bracht Texel op 1—0' Na dit Texel doelpunt probeer de Grashoppers nog de gelijkmaker te forceren, maar de fors ingrijpende Texel verdediging was niet van plan om deze overwinning uit handen te geven, zodat Texel na deze matige wedstrijd nog steeds ongeslagen is. Rob van de Stap waszo blaak zondag, het pingelen niet verleerd. Hij kreeg vooral in de eerste helft vee! aanvallen over rechts maar wist niet tot scoren te komen. beesten om te gaan en voor wie alles „natuurlijk" was en ik de jongen uit het dorp, niet zo vertrouwd met de behoef ten van de natuur. Want zo'n koeien stal had aan de voorkant de voerbak en aan de achterkant de groep. En af en toe maakte een koe gebruik van die groep zonder zich ook maar iets aan te trekken van het paartje op het pak stro. Dit was voor mij, zacht uitgedrukt, een meest onplezierige ondervinding, voelde me dan hoogst ongemakkelijk, geneerde me niet weinig. Had dan toch maar liever in de wind gestaan onder de lage dakgoot buiten. Niet dat de lucht me deerde. Helemaal niet, maar het idéé van die ontlastende koe zo dicht bij ons en vooral zij, in haar witte jurkje en haar mooie schoentjes, het paste ge woon niet. Ik probeerde er maar zo min mogelijk op te letten. Gewoonlijk was een lichte fluittoon de aankondiging dat er iets ging gebeuren. En dan begon ik honderd uit te praten over de zo gezellige voorbije avond. Tot het „klets klets" weer achter de rug was. Maar ook dat werd steeds moeilijker temeer daar het meisje niet zo heel erg spraak zaam was. En mogelijk speelde het verschil in de interesses van het dorp en de boerderij een rol. En toen gebeurde het. Ik moet uitgeput zijn geweest van het bedenken van aardige voorvallen tijdens de dans, die ik kon gebruiken om de aandacht af te leiden. Kan ook zijn dat de fluittoon me in de steek liet, want plotseling klonk het uit haar lieve mond je: „Der skijt er wéér ien, Sieme!" Siem de Waal, Pietermaritsburg Zuid Afrika. Een ongeïnteresseerd spelend heren team van Tevoko verloor onnodig een punt tegen een veel inzet tonend HCSC. De Texelaars stelden pas in de laatste set orde op zaken. Heren 3 deed dat beter. Binnen een half uur stond tegenstander Braaf Sea- hawks6met een 3—0 nederlaag weer in de kleedkamer. Weliswaar niet zo over tuigend pakte het eerste damesteam toch de zevende overwinning op rij. Noordkop bouwde in de eerste set een riante 2—11 voorsprong op die Tevoko hard werkend omboog in een 16—14 nederlaag. Ook in de tweede set benutte Noordkop niet de kansen die het slor dige Texelse spel boden. In de derde set zegevierde Tevoko zonder problemen. Slordig Na een gelijkopgaande strijd toonde het tweede damesteam zich in de derde set sterker dan de Boemel uit Tuitjen- horn. Een 10—2 voorsprong bleek groot genoeg om zich in de slotfase slor digheden en onnodige fouten te kunnen veroorloven. De Boemel profiteerde in de vierde set van het minder goede Tevoko spel maar verhinderde niet dat de Texelaars de beslissende set pakten om daarmee twee nodige punten aan hun totaal toe te voegen. Geen moment kon het eerste heren team in de wedstrijd tegen HCSC reiken aan het gebruikelijke niveau. Aanvallend kwam het team nog redelijk uit de verf, maar in de veld- en netverdediging gaf het nonchalante spel van HCSC volop mogelijkheden om bij te blijven. Ver baasd keek Tevoko toe hoe het Helderse team de tweede set winnend besloot. Zekerheid Hoewel Kees Dros goed smashend HCSC onder druk zetten, slaagde het Raadskelder team er niet in de wedstrijd naar zich toe te trekken. Keer op keer vond HCSC het gat in de Tevoko- verdediging. Na vier sets was de stand weer in evenwicht. Pas in de beslis sende set hervond Tevoko haar zeker heid in eigen kunnen. HCSC, dolblij met één winstpunt in de uitwedstrijd tegen de nummer twee van de ranglijst, vond het allang goed. Na dertig minuten voetballen waar ZDH de eerste tien minuten fel onder druk werd gezet door GSV was het Bram Brouwer die ZDH de leiding gaf. Dit doelpunt ontstond doordat de kee per de bal los liet en Bram er bij was om te scoren. De 1—0 stand bleef tot een minuut voor rust toen scheidsrechter Mol GSV een penalty gaf na een scrim mage in het ZDH doel waarbij een speler van ZDH op de bal ging liggen en deze tegen zijn hand kwam. H. van de Streek schoot raak en de rust ging in met 1 1Vijf minuten na rust gaf Kees Boks een onverwachte punter op het doel van Goof Schutten en GSV leidde met 2—1. De wedstrijd werd al grim miger vooral ook door de soms vreemde beslissingen van scheidsrechter Mol. Ook ZDH vocht door en gaf de moed niet op. H. de Ruyter werd door trainer Steen naar voren gestuurd om toch maar tot een gelijkmaker te komen. Dit doelpunt viel in één van de laatste mi nuten. Het was een rommelig doelpunt gemaakt door De Ruyter die zijn ploeg op verdiende wijze naar gelijkspel schoot. B en W hebben de raad meegedeeld bouwgrond voor 38 woningen te heb ben verkocht aan de Woningbouwver eniging Texel in het plan De Mars. Ook is grond verkocht aan de heer N. Bakker en tien anderen in dezelfde omgeving. In het laatste geval gaat het om grond ten behoeve van garageboxen bij de geplande houtskeletbouwwoningen van de Kasko-groep. Het badmintonteam Texelslag 2 speelde zondag een zware wedstrijd te gen Zeemacht 12. Nico Blonk ging redelijk gelijk op maar de eerste heer van Zeemacht pakte de punten: 13 15, 7 15. Tweede heer Kees Zijm bood zeer veel tegenstand en verloor in drie sets: 15—17, 15—6, 10—15. Eerste dame Bettina Rab was haar tegen speelster veruit de baas: 11—4, 11—4. Tweede dame Anneke Bokma draait steeds beter en won overtuigend met 11 1 en 11 —9. Zo werd het weer 2—2. Eerste mix Nico Blonk en Bettine Rab won na zware tegenstand in drie sets: 15—19, 7—15 en 15—6. Jan Zoetelief viel twee sets in voor Kees Zijm die eerder weg moest. Jan Zoetelief en Anneke Bokma waren niet goed inge speeld en verloren in twee sets: 10—15 en 6 15. Nico Blonk en Jan Zoetelief bleken ook niet goed te draaien en ze verloren met gering verschil: 13—15 en 14--17, De dames Bettina Rab en Anneke Bokma haalden het gelijkspel voor Texelslag binnen: 15—12 en 15—7. Eindstand 4—4. De omgeving van de sporthal in Den Burg is niet veilig voor fietsen. De afge lopen dagen waren er maar liefst drie ontvreemd. Woensdag werd een jongensfiets van het merk Filetta gesto len die toebehoorde aan een tienjarige Texelaar. Hij had zijn fiets 's middags onafgesloten bij de sporthal gezet. Een Gazelle herenfiets die woensdagavond onafgesloten werd weggezet, werd eveneens gestolen. Vrijdagavond werd een niet afgesloten Gazelle damesfiets bij de sporthal gestolen Langs de Badweg in De Koog zijn woensdag verschillende lichtmasten vernield. De daders zijn niet bekend. Zaterdagmiddag kwamen de En Pas sant schaakreserves tegen Warmenhui- zen dicht bij een gelijk spel. Bij de stand 4 V4 2 VE voor Warmenhuizen werden de stukken weer opgeborgen, terwijl J. Hooijberg met een afgebroken partij kans maakt op een vol punt. Nadat Wardenaar zijn partij opgaf werd de eindstand 314—414 voor Warmenhui zen., In het prille begin van de match veroverden M. Witte en Roland Bakker een licht stuk. Eerstgenoemde zag zijn koningsloper met voorlopig pensioen gaan op de andere vleugel. Vervolgens moest hij het hoofd bieden aan een stormachtige tegenaanval. Witte wist deze koelbloedig te pareren, al moest hij om erger te voorkomen zijn dame inleveren voor toren en paard. In de enerverende slotfase, tijdnood speelde de beide kemphanen al <i>ijna parten, verspeelde zijn tegenstander in verloren stand de dame, waarna deze meteen opgaf. Witte had inmiddels een toren met twee lopers voor zijn dame. Roland Bakker had op zijn beurt een (slecht geposteerd) paard cadeau gedaan en moest toen in remise berusten. F. van Tatenhove kwam stukverlies in de openingsfase niet meer te boven. Marcel Visser onderschatte de kracht van een witte Pion op G7. Die leek onbereikbaar voor een witte loper, maar Marcel opende zelf de betreffende diagonaal waardoor die loper tot gelding kwam. Promotie van de pion was het e'nc'e' Gerocheerd F. van Lare kwam met wit slecht uit de opening. Zwart buitte dit goed uit middels de open C-lijn mede omdat wit nog niet had gerocheerd. Tegenover deze drie nogal gevoelige nederlagen was het verlies van W. Pranger minder schrijnend. Diens tegenstander had toch wel voorbarig een loper geofferd op F2. In plaats van de verkregen voor sprong te consolideren, ging Pranger met zijn dame op avontuur en kwam van een koude kermis thuis. W. Hoekman stak veel bedenktijd in zijn poging een variant van het ko- ningsgambiek te weerleggen. Het lever de hem een pion en een uitermate las tige stelling op. Tenslotte wist hij los te komen omdat de Warmenhuizen-nestor een tussenschaakje over het hoofd zag. Het zo buitgemaakte paard gebruikte Hoekman als wisselgeld voor een paar erg lastige centrumpionnen. Een „nar row-escape". Vrijp.on J. Hooijberg en de heer Wardenaar waren in een gedegen partij aan elkaar gewaagd. Wardenaar liet één klein steekje vallen, hetgeen resulteerde in een vrijpion voor Hooijberg op de H-lijn. Door de bezuinigingen van de over heid die ook de Texelse openbare bi- bibliotheek treffen, heeft 't bestuur van de Stichting Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek Texel het lid maatschap voor 1983 moeten verhogen. Met ingang van 1 januari 1983 gelden de volgende tarieven: 0 t/m 7 jaar gratis: 18 t/m 25 jaar 712,50; CJP houders 710,-; 26 t/m 64 jaar 718, 65 jaar en ouder 75, Duplicaat lidmaatschapskaart 72,50. De boete voor te laat inleveren blijft 70,25 per boek per week, ingaande de eerste dag na de stempeldatum. Leden van de afdelingen Eierland en Texel van de Bond van Plattelandsvrou wen hebben donderdag een bezoek gebracht aan het Geminiziekenhuis te Den Helder waar ze werden rondgeleid door directrice zuster Kueter en me vrouw Swager, hoofd van de huishou delijke dienst. De plattelandsvrouwen werd één en ander verteld 'over de gang van zaken in een modern ziekenhuis door zuster Kueter die al twintig jaar in Den Helder werkzaam is. Ze benadrukte dat Noordholland in deze tijd van in krimping een geweldig bezit heeft aan het Geminiziekenhuis. De directrice ver telde dat het Geminiziekenhuis beschikt over een uitstekende medische staf. Verpleegkundigen die er werkzaam zijn krijgen een goede opleiding waarbij ook de relatie tot de patient alle aandacht krijgt. Gedemonstreerd werd het intercom systeem waarmee verpleegsters snel opgeroepen kunnen worden en ook namen de Texelse plattelandsvrouwen een kijkje in het laboratorium, de maga zijnen en de eigen drukkerij van het ziekenhuis. In de beddencentrale was te zien hoe de ziekenhuisbedden ontsmet worden. De rondleiding voerde onder meer over de kraamafdeling van het zieken huis. Zuster Kueter vertelde dat het Gemini ziekenhuis een goede naam heeft op het gebied van de zorg voor pasgeborenen. Tenslotte bezocht men de keuken en het gerenoveerde deel van het ziekenhuis. Daarna konden de da mes vragen stellen aan directeur dr. Hoffmans en de economisch directeur de heer Rieswijk. Namens beide af delingen van de plattelandsvrouwen be dankte mevrouw M. Slot-Vonk de di rectie voor het interessante en waar devolle bezoek.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9