Duizenden bezochten Kotex-expositie Trekker- en motorenclub wil zich presenteren Hotel De Lindeboom leek even op een kinderboerderij I RAADHUIS voorbereiding van dienstencentrum voor bejaarden verloopt moeizaam Verleende I Mededelingen run B. en W. Aktie tankslag Bowlinguitslagen Discussie over arbeidstijdverkorting bouwvergunningen Geslaagd 1> IN SO AG 23 NOVEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 7 De kleindierensportvereniging Kotex an met tevredenheid op de viering van et 40-jarig bestaan terugzien. Alles wat het kader van dit jubileum was geor- aniseerd, kan zonder voorbehoud ge- aagd worden genoemd. Dat geldt dus ok voor de driedaagse tentoonstelling, ie in De Lindeboom-Texel werd ge- ouden en die enorme belangstelling ok: bijna 3500 bezoekers. Alvorens deze expositie vrijdagmid- ag werd geopend werd een jubileum- eceptie gehouden. Kotex voorzitter loop Veltkamp schetste bij die gele- lenheid in het kort de geschiedenis van Ie vereniging die met veel ups en lowns te maken heeft gehad en sprak ijn voldoening uit over het peil dat de Jeindierenfokkers thans hebben bereikt n waarmee sommige leden ook lande- jk indruk maken. Wedstrijd Vervolgens werd de uitslag bekend jemaakt van de kleurwedstrijd die Ko onder de (jonge) schooljeugd van Texel had gehouden en die maar liefst iOO inzendingen had opgeleverd. In de categorie 8-9 jaar was Rienke ïiteco eerste, Sandra Rauwenhorst weede en André Kuip derde. In de lategorie 6-7 jaar ging de eerste prijs ïaar Jillis Eissen, de tweede naar m Jolanda Krijnen en de derde naar Eve- llien Witte. In de categorie 4-5 jaar tenslotte gingen de prijzen naar Nancy Heijnen, Marlies Dankers en Moniek Kuiper. Het Kotex bestuur had voor alle winnaars een prijs in de vorm van een spel of iets dergelijks. Wethouder Piet Zegers zei in zijn toespraak tot de Kotex leden, het een prestatie te vinden dat een vereniging zo lang in stand is gehouden. Verder ging hij in op de lang gekoesterde wens van de vereniging om over een eigen onder komen te beschikken, zodat een eind komt aan het nomadenbestaan" dat zo kenmerkend voor de vereniging is geweest. De exposities en andere club gebeurtenissen werden telkens in ande re zalen georganiseerd. De wethouder onderschreef dat zo'n eigen gelegen heid werkelijk nodig is voor een ver eniging als Kotex. Hij wilde niets belo ven maar zei dat over dit onderwerp binnenkort serieus zal worden gepraat. Met voldoening maakte de wethouder er melding van dat Kotex pas in 1979 om subsidie heeft gevraagd. Het geld was nodig voor de hoognodige vervanging van kooien. Er werd toen ƒ1222, toegekend uit de kermispot. In 1981 werd voor het eerst om exploitatiesub sidie gevraagd waarbij het een probleem bleek te zijn dat Kotex geen sport vereniging is en dus geen beroep kon doen op de voor deze categorie gel dende subsidieregeling. Dit jaar kreeg de vereniging echter weer een inves teringssubsidie: ƒ600, Zegers was niet met lege handen naar de receptie gekomen want hij overhandigde aan de voorzitter de gebruikelijke jubileumsub sidie. Levende Lindeboom De heer Mans Segers van ,,De Linde boom-Texel" liet blijken dat Kotex in De Lindeboom welkom zou blijven voor het geval de eigen accommodatie er niet komt. ,,Als de andere Zegers zijn woord niet houdt, kunt u bij ons altijd terecht." Volgend programmapunt van de uit reiking van de topprijzen: de bekende bekers van de maandverbandfabriek Kotex. Veltkamp gaf de Maxi-beker aan de heren S. van Heerwaarden en Klaas van der Veen en de voorzitter zelf ont ving de mini-beker uit handen van be stuurslid Terpstra. Uitvoerig werd dank gebracht aan de velen die aan de tentoonstelling en de jubileumviering hadden meegewerkt en aan degenen die felicitaties hadden gestuurd. Daarbij werd zelfs de pers met vergeten, die ervoor heeft gezorgd dat de vereniging als gevolg van de inleg- kruisjesaffaire landelijke bekendheid heeft gekregen. Opmerkelijk was ook het dankwoord tot Emmy Witte, ,,die alles doet zonder tegenwerpingen en dat kun je van weinig andere mensen zeggen." Opdrijven van tanks. Door ondeugdelijke legging en hoge grondwaterstand bestaat soms de kans dat leeggemaakte ondergrondse olie tanks naar boven komen. Meestal is dat niet de bedoeling. Vul, bij twijfel de geleegde tank halfvol met water, en het gevaar van opdrijven is geweken. Het spreekt vanzelf dat de tank wel eerst (gratis) behandeld moet zijn door Tank- slag-óm verontreiniging van de bodem te voorkomen. Nadere informatie wordt verstrekt door Tankslag Noordholland B.V., tel. 072-113395 of op het gemeen tehuis, afd. bouw- en woningtoezicht, tel, 02220-3041, toestel 128. A-klasse: Fun-DeKoogel 5—0 Luwe Boshoek-Cafeetje 41/2 Z2 Vitaminebron-Paal 19 4—1 Hordifood-Strandplevier 1 4—1 Wielewaal-Visman eethuisje 3—2 Reizenburo-Paal 9 3—2 B-klasse: Graaf spuiterij-Strandplevier 2 5—0 Jan Toes bv-Ko Live 4 1 Wimpy-Kwartet 3—2 Steigertje-Dubbel El 3—2 Malisa-Martha 3—2 Dinsdag league: Paal 19-Loodg. Zijm 5—0 Tornado's-Tutti Quanti 4 1 Team 6-Strandplevier 3—2 Dames trio league: CMM-Stumpers 3 1 T Fords-De Goot 3 1 The Kids-Kalvervier 3—1 Opening De opening van de tentoonstelling werd verricht door het jongste jeugdlid van Kotex, Brian Bakker, geassisteerd door de ereleden Heijmans en Snoek. Brian knipte met de schaar de linten door (met de letters ,,40 jaar") waarmee de deur van de schouwburgzaal was afgesloten. Ter gelegenheid van de jubileumten toonstelling hield Kotex een verloting. De prijzen daarvan zijn gevallen op de volgende nummers: 1669, 1573, 1638, 1535, 1719, 1799, 1555, 1712. Af te halen bij J. Veltkamp, Molenstraat 78, Den Burg. Het plan om een dienstencentrum voor bejaarden te vestigen in het oude bejaardentehuis Sint Jan komt nogal moeizaam tot stand. Aanvankelijk zou het donderdagavond in de commissie welzijn aan de orde komen, maar omdat er nog geen wezenlijk voorstel gedaan kon worden, werd dit punt van de agenda afgevoerd. Desondanks wilden enkele commis sieleden graag weten hoe het er voor staat. Wethouder Zegers beaamde dat de voorbereidingen voor het diensten centrum ,,niet zo gemakkelijk gaan als we gedacht hadden." Ingaand op het kostenaspect waarschuwde de wethou der er voor dat het dienstencentrum geen tweede Oude ULO mag worden. Verder wilde Zegers er niets over zeg gen, behalve dat hij overtuigd is dat het dienstencentrum voor bejaarden er moet komen en dat de oude St. Jan verre de voorkeur geniet boven de loca tie aan de Zwaanstraat. ,,Het diensten centrum is erg belangrijk. Ik besteed op het ogenblik als wethouder meer dan de helft van mijn tijd aan dit onderwerp", aldus Zegers. Donderdag wordt in hotel De Linde boom een discussieavond gehouden over arbeidstijdverkorting. Op deze avond, die om 20.00 uur begint, zal Dick Hamaker van de dienstenbond FNV een inleiding houden. Hamaker is binnen zijn bond nauw betrokken geweest bij het opstellen van ideëen over arbeidstijdverkorting. Ook heeft hij dit jaar vele acties gevoerd om het verkorten van de 40-urige werktijd al bij de bankinstellingen in te voeren. Volgens onlangs gepubliceerde ge gevens van het Centraal Bureau voor de Sattistiek kan een verkorting van de werkweek met 10% zeker 240.000 arbeidsplaatsen opleveren. Aan de juistheid van deze cijfers wordt binnen en buiten de FNV getwijfeld. Ook vra gen over betaling, controle en handha ving van de koopkracht komen don derdag ter sprake. Een ieder is welkom. Bfian Bakker, geholpen door de Kotex-veteranen Heijmans en Snoek, knipt het lint met de letters door, waarmee de opening van de succesvolle Kotex-show een feit was. Op Texel is een afdeling van de lan delijke ,,Oudè trekker- en motorenver eniging" in oprichting. Leden van deze vereniging houden zich bezig met het verzamelen, onderhouden en in bedrijf brengen van oude tractoren en sta tionaire motoren (dus nog geen motor fietsen) een hobby waarvoor overal in den lande de belangstelling opbloeit. De Texelse afdeling tracht thans haar aan hang te vergroten en is van plan in het komende jaar een of meerdere keren naar buiten te treden met shows en demonstraties. Het voorlopig bestuur van de afdeling heeft het afgelopen half jaar enkele shows en demonstraties op het vaste land bezocht onder andere in Sint Maarten, waar veertig tractoren werden tentoongesteld alsmede een collectie stationaire motoren, motorfietsen en oude vracht- en luxe auto's. Ook werd een bezoek gebracht aan een ploeg- wedstrijd in Brabant waar werd geploegd met behulp van moderne tractoren maar ook met 15 tractoren die al lang niet meer worden gemaakt en nog maar zelden zijn te zien en dateren van 1935 tot 1955. Beoefenaars van deze hobby zijn zowel technisch als historisch geïnte resseerd en stellen er een eer in trac toren en motoren voor het nageslacht te bewaren en ze in piekfijne technische staat te houden of te krijgen. Om de plannen voor het komende jaar vastere vorm te kunnen geven, zoekt het voor lopig bestuur van de Texelse afdeling mensen die in het bezit zijn van zo'n oude trekker, motor, en/of een aanpas send werktuig. Zij worden verzocht contact op te nemen met P. Duinker, telefoon 02223-654, P. Bonne, 02225- 229, J. Langeveld 02220-3619 of J. Uitgeest 02220-2565. Binnenkort zal dan een bijeenkomst worden belegd. Ter vermijding van misverstand: het is niet de bedoeling dat men zijn trekkers of motoren aan de vereniging afstaat. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instanties bouwvergunning verleend: H. Willach, Duitsland, voor het vergro ten van een zomerhuis aan Californië- weg 261 te De Koog; Stichting Be jaardenzorg Texel, voor het plaatsen van een terreinafscheiding aan de Waalderstraat te Den Burg; A. H. Bonne, Klimpstraat 32, De Cocksdorp, voor het plaatsen van een garage; Beheerscommissie dorpshuis Den Burg, voor het gedeeltelijk veranderen van een dorpshuis aan het Schilderend te Den Burg; P. J. Visman, De Ruyterstraat 6, Oudeschild, voor het uitbreiden van een woning; J. F. H. Schellinger, Heems- kerekstraat 8, Oudeschild, voor het ge deeltelijk vergroten van een woonhuis. Derden-Belanghebbenden kunnen tegen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Op meerdere plaatsen In het land bloeit de hobby in oude trekkers, stationaire motoren en andere gemotoriseerde zaken uit het verleden. De foto werd gemaakt op de show in Sint Maarten en toont een aantal trekkers van uiteenlopende ouderdom. Links een glimp van de zeer karak teristieke Lanz Buldog, verder een Deutz, een Fordson, een tweede Lanz Buldog en (gedeeltelijk) een Ford. De leden van de vereniging helpen elkaar bij het opsporen, ruilen en herstellen en zetten met demonstraties en shows luister bij aan evenementen. De prijswinnaars van de kleurwedstrijd met hun geschenken. Op de voorgrond rechts Kotex-voorzitter Joop VettXamp oezig mer net troosten van de 4 jarige Moniek Kuiper, die van de huldiging niets wilde weten en zich angstig huilend aan haar moeder vastklampte. Lia Staal-van der Vis slaagde te Den Haag voor het diploma Schoonheids specialiste. Geduldig in de rij voor de jury motje liefste vriendje. In schoenendozen, fruitkistjes, kooitjes of gewoon onder de jas werden zaterdag tal van dieren door hun jonge verzorgertjes naar de grote hal van hotel De Lindeboom Texel gebracht. Daar zat een jury om alle dieren die door de kinderen waren meegenomen te beoordelen. De jubilerende kleindiersportvereni- ging Kotex had deze ..Kind en Dier" dag georganiseerd en gezien het feit dat maar liefst vijftig kin deren met hun dier naar de jury gingen, mag het een geslaagd eve nement genoemd worden. De hal van het hotel leek een beetje op een kinderboerderij. De jury, die bestond uit mevrouw Van de Tempel en de heren Heij mans en Domhof kreeg honden, katten, kom/nen, cavia's, duiven, hamsters, hoenders, muizen en vo gels te keuren. Voor ieder kind was er ti,d voor een klein praat/e over verzorging en over het dier zelf. Ontroerend was te zien hoezeer de kinderen aan hun dier gehecht wa ren en er bij de jury maar nauwelijks afstand van konden doen om het te laten bekijken. Ter afwachting van de laatste keuring en de daarop volgende prijsuitreiking had de zaal iets weg van een dierentuin. Uit eindelijk werd de volgende uitslag door de jury bekend gemaakt: I Francien Dijt 11 jaarmet een kip; 2. Sander Mantje 11 jaarmet een hond; 3. Jannechien Makelaar 10 jaar) met een konijn; 4. Silvio Roest [11 jaar) met een cavia; 5. Jolanda Krijnen [7 jaar) met een kanarie. Tevens ontvingen Maaike Roer horst, Carla Jas en Robert Wester- laken een eervolle vermelding. De prijzen werden uitgereikt door het erelid van Kotex de heer H. Snoek sr.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 7