FILM Verrassingen bij zaalvoetbalkop Helder blokkeert zegereeks Texel Oosterend verslaat Vesdo overtuigend Neighbors Oosterend verslaat Datsun Klaverjascluh Dep Burg Terug in kopgroep ganger zdh niet opgewassen tegen koploper (0-2) 1 Zware klus voor SVC Mareis staken wedstrijd Twee keer verlies voor Texelslag 2 OOOOOQQQQQOO Jeugdbowlen ha! óók lid van de fietsclub! d'Gravenmolen sponsort De Koog/Z Fietsen gestolen PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 23 NOVEMBER 191 H. m ,r3r——r Texel heeft tegen Helder niet de volle winst binnen weten te halen. De ploeg kwam niet verder dan gelijkspel. Toch blijft Texel ongeslagen en aangezien concurrent WGW heeft verloren, heeft het puntverlies voor Texel verder geen gevolgen. Door de harde zuidwestelijke wind is het zondag bepaald geen mooie wed strijd geworden. Vooral de eerste helft viel tegen. Texel dat met de wind in de rug startte, bouwde wel een veldover- wicht op maar werd slechts sporadisch echt gevaarlijk. Van het begin af was het aan het spel van Helder te zien dat ze voor één punt naar Texel waren ge komen. Met sterk vertragend spel pro beerden ze Texel uit het ritme te halen, wat de eerste helft ook prima lukte. Ondanks het windvoordeel wist Texel Helder niet in de tang te krijgen. Rustig Doordat de Texelaars niet fel genoeg stoorden, kon Helder rustig aanvallen opbouwen. De Texel verdediging had echter weinig moeite met deze aanval len zodat het spel zich voornamelijk op het middenveld afspeelde. Slechts een maal was Texel echt gevaarlijk toen een vrije trap van Klaas Dirk Koorn van richting werd veranderd, maar keeper Freek Dienaar wist met een katachtige reactie zijn ploeg voor een achterstand te behoeden. Aan de andere kant kroop Texel door het oog van de naald toen spits Bakker uit een goede aanval net over schoot. Schitterend De tweede helft voetbalde Texel tegen de wind in beduidend beter. Goed SVC heren voetbalde afgelopen za terdag uit tegen Egmondia. Met moeite kwamen er negen Texelse spelers op draven voor deze uitwedstrijd Zo laten sommige SVC-spelers duidelijk merken liever thuis te spelen dan aan de vaste wal. Een erg vervelende zaak voor spelers die wel komen opdraven. De sfeer onder de spelers blijft in ieder geval goed. Dat bleek ook afgelopen zaterdag weer. Keeper Stolk kon niet mee en werd vervangen door spits Piet Postma Deze keepte zeker niet slecht en heeft diverse fraaie reddingen verricht. De eerste helft was het zwaarste, omdat SVC de sterke wind tegen had. Vooral in de lucht en met twee vrijlopende spelers was Egmondia heer en meester en er werd vijf maal gescoord. In de tweede helft liep het allemaal wat beter. Vooral Rein Steenhuizen en Henk van der Star werden een paar keer gevaarlijk voor het Egmondiadoel. De overmacht was echter veel te groot en Egmondia kon nog twee keer scoren Het laatste kwartier was behoorlijk chaotisch en komisch. De SVC-ers kregen er lol in een ,,uit, achter of hoog over" deed er niet meer toe: weg is weg was het devies. Noch de scheidsrechter, noch de spelers van Egmondia konden dit waarderen en baalden" daar be hoorlijk van, maar zelfs spelbederf kon SVC niet worden verweten. Duidelijk een wanhopig vechtend SVC in een vriendelijke wedstrijd met tientallen hoekschoppen aan de SVC zijde. Eind stand 7—0 voor Egmondia. Nadat ze vorige week de hoogste klaverjasscore behaalden, scoorde het echtpaar Freek Veeger opnieuw hoog Nu behaalden ze 7472 punten en namen hierdoor de eerste plaats over van het echtpaar P. van Heerwaarden. Tweede werden de dames Ofrein-Biesboer die 7029 punten behaalden en opklommen naar de achtste plaats. Het koppel W. Bakker en P. van de Molen blijft goed spelen. Het behaalde nu weer 6961 punten en staat vlak achter de koplopers op de vierde plaats. G. Smit en H. Lek scoorden ook eens goed met 6809 pun ten. G. Douma en M. Witte die 6803 punten vergaarden, staan nu op de zesde plaats, maar hier zijn de ver schillen uiterst gering. Aanstaande vrijdag 26 november wordt de tweede ronde verspeeld om het kampioenschap van Texel. De aan vang is 20.00 uur. Stand na 28 partijen: (resp. punten, marsen) Echtp. F, Veeger 47284 18 Echtp. P. v.Heerwaarden 46888 16 Echtp. J. v.Heerwaarden 46616 16 W. Bakker-P. v.d.Molen 45972 19 Th. en J. Witte 44936 13 G. Douma-M. Witte 44608 10 M. Boogaard-M.v.Heerw. 44.595 16 Dames Ofrein-Biesboer 44.540 13 J. Eelman-A. Bakker 44426 17 A. Dijker-N. Koomen 44283 15 M. Bakelaar-P, Bruin 44258 19 Zaterdagavond heeft het heren team van basketbalvereniging De Mareis de wedstrijd in de tiende minuut van de tweede helft ge staakt. Als reden werd opgegeven dat men niet verder wenste te spelen onder leiding van de betref fende scheidsrechter, omdat deze de meest vreemde beslissingen nam en, volgens Bert Witte van de Ma reis, door zijn fluitgedrag verant woordelijk was voor ernstige spel- verruwing. De eerste aanleiding om de scheidsrechter te bekritiseren was. volgens de Mareis, het feit dat één der Texelse spelers gemeen in het been werd geknepen. Op de vraag aan de scheidsrechter of dit geoor loofd was, kreeg men te horen dat er doorgespeeld moest worden. Even later werd een Texelse speler zeer hardhandig geschopt en dat was voor de Mareis reden een time-out aan te vragen. In deze rust werd besloten om niet verder te spelen om blessures en verdere spelverruwing te voorkomen. De Mareis hebben protest aangetekend tegen het optreden van de scheids rechter bij de Nederlandse Basket bal Bond en wachten nu het onder zoek af. combinerend werden snelle aanvallen opgezet en Helder moest terug. In de 55e minuut kopte Jan de Lugt terug op Gerrie Plaatsman die de bal van 20 meter afstand ineens op de slof nam en schitterend raak schoot; 1—0. Helder had het moeilijk en Texel was heer en meester. Treuzelen Trainer Asselman wisselde Nico Schermer voor Paul van Exel om de voorsprong te verdedigen. Toch kwam Helder op gelijke hoogte. Tien minuten voor tijd treuzelde Gerrie Plaatsman met uitverdedigen en kwam daardoor in moeilijkheden. Slechts met een overtre ding kon hij zijn fout goed maken De vrije trap die hieruit volgde werd door Johan Gast snoeihard verzilverd. Beide ploegen namen genoegen met deze stand, want meer zat er beslist niet in. De stand aan de kop van de vierde klasse is nu als volgt: Texel 8 gespeeld 14 punten; HRC 9 gespeeld 13 punten, WGW 9 gespeeld 12 punten. Voor de derde maal in successie heeft Oosterend gewonnen. Ditmaal werd Vesdo op eigen terrein met 3—1 terug verwezen. Het was een zwaar bevoch ten overwinning op een zwaar veld. Nadat Frits Bakker in de eerste helft de score voor Oosterend opende, was het Johan de Waard die vlak na rust voor 2 0 zorgde Ronald Ursum bracht de Vesdo even later echter weer terug in de strijd maar het was Gerard Legierse die met een schitterend schot in de slot minuten de einduitslag op het scorebord' bracht. Oosterend begon aanvankelijk erg sterk met goed combinerend voetbal en had van het begin af aan een groot overwicht. De kansen bleven dan ook niet uit. Nadat eerst Frits Bakker alleen voor de keeper verscheen was het even later Johan de Waard die zijn inzet door Vorige week verloor het tweede bad- mintonteam Texelslag volgens ver wachting van koploper Schagen. Dit weekend werd verloren van Noordkop. Het eerste treffen tegen deze ploeg werd thuis door Texelslag gewonnen met 8 0. De uitwedstrijd gaf echter een heel ander beeld. Eerste heer Ben Oostra won zonder tegenstand met 11 15, 5—15. Bettina Rab verloor voor het eerst dit seizoen met 12—11, 11—2. Nico Blonk werd verslagen met 15—4. 15—4. De mixen werden gelijktijdig gespeeld. Tweede mix, Ben Oostra en Anneke Bokma, kwamen deze keer tegenover een sterk spelende invaller te staan en hadden dan ook geen schijn van kans: 15—3, 15—4. Nico Blonk en Bettina Rab speelden zich helemaal leeg en wonnen in drie sets. De derde set ging zelfs met 16 16 nog drie keer over, maar Texelslag won met 15 5, 9 15 en 16—17. Anneke Bokma gaf aan dat de sterksten niet altijd hoeven te winnen. Terwijl de Noordkop dames in hun enkelspel toch sterker waren verlo ren ze hun dubbel met 7—15, 7—15. Texelslag stond met 4—3 achter, vooral dank zij" de Noordkop invaller (oud- Texelaar Jan Trap) werd, ondanks hef tige tegenstand van Nico Blonk en Ben Oostra, de dubbel verloren met de cijfers 15-11 15—9. Texelslag 2 is op de ranglijst flink gezakt. doelman Woudsma zag gestopt. Door de harde wind bleven de hoge voor zetten van Martien Huizinga steeds ge vaarlijk. Uit één zo'n voorzet belandde de bal bij Johan de Waard die de bal terug kopte waarna Frits Bakker het leer ineens op zijn slof nam, waarna deze in de uiterste hoek verdween. Even later werd het uit zo'n zelfde situatie we derom gevaarlijk. Johan de Waard kon vrij inkoppen maar een verdediger sloeg de bal duidelijk voor zijn hoofd met de hand weg. De grillig leidende scheids rechter besliste echter hoekschop. Furieus Door het* verloop in de eerste helft kwam Vesdo langzaam onder de druk vandaan en wist met een paar vrije trappen op de rand van het straf schopgebied voor enig gevaar te zor gen. Doelpunten leverde dit niet op. In de tweede helft een furieus aanvallend Vesdo. Het doelpunt viel echter aan de andere kant. Uit een scrimmage was het Johan de Waard die voor het beslissen de tikje zorgde. Vesdo liet de moed echter niet zakken en bleef de Ooster end defensie met man en macht besto ken, waarbij herhaalde malen keeper Doede de Vries handelend moest op treden. Het spelpeil werd naarmate de tweede helft vorderde bij de Oosteren- ders steeds rommeliger. Wankelen SVO kwam amper meer aan op bouwend voetbal toe en een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. De ver dediging verspeelde de bal die ineens werd voorgetrokken en door Ronald Ursem fraai werd ingekopt. Vesdo pro beerde hierna met alles of niets de gelijkmaker te forceren waarbij de Oos terend defensie diverse malen wankel de. Daar tegenover ontstonden aan de andere kant ook gevaarlijke situaties omdat regelmatig drie of vier Oosterend aanvallers tegen twee Vesdo verdedi gers kwamen te staan. Uit een zo'n situatie was het Gerard Legierse die vlak voor tijd een voorzet van Frits Bakker ineens op zijn slof nam waarna de bal via de lat en de paal in het doel terecht kwam. Met deze overwinning heeft Oosterend weer aansluiting bij de kop groep van de tweede klasse gevonden. Met zijn half en huif rebellerende echtgenote (Kathryn Walker) bewoont Belushi een vrijstaand oand aan het eind van een doodlopende weg in eer slaapstadje in de buurt van New York De onverwachte komst van een paa buren, Dan Aykroyd en de vurige Cath) Mariarty, haalt alle verworven zeker heden omver. Hun vrijpostigheid ken geen grenzen en al gauw slaat bij he overdonderde echtpaar (Belushi kook van woede maar hij raakt tegelijkertijd door die twee doordrammende piere waaiers geïntrigeerd) de vlam in de pan Waar het scenario hier en daar even stokt, vangt het koppel Belushi-Aykroyc de haperingen ruimschoots met bizarre grappen op. En de sensuele slapstick van Cathy Moriarty, haar tweede n< Raging Buil, mag er wezen. Donderdac in Filmganger, 20.00 uur. ZDH kreeg zondag koploper Sint Boys op bezoek. Alleen de volle winst kon de Zwaluwen in de competitierace houden, maar dat bleek een illusie. De bezoekers kregen de volle twee punten en ZDH lijkt definitief de kans op de eerste plaats verspeeld te hebben. Sint Boys ging van start tegen de harde wind en was het eerste half uur de betere ploeg. Uit een schermutseling voor het ZDH doel wist Sint Boys het eerste doelpunt aan te tekenen en het tweede volgde spoedig. Rinus de Heer wist van een verdedigingsfout te profi teren en zorgde voor 0—2. Vlak voor rust was ZDH vaker voor het vijandelijke doel te vinden maar dit leverde geen duidelijke kansen op. Na rust trok ZDH regelmatiger in de aanval, maar Wilco Bakker's schoten gingen allen over of naast. Met uitzondering van twee knal lers op afstand die op de lat terecht kwamen. Keeper Schutten van ZDH kwam tenminste eenmaal schitterend ii actie door een schot van Rinus de Hee overtuigend te stoppen. Door dit verlie staat Sint Boys nu zes punten voor o| ZDH. Het jeugdbowlen is weer van star gegaan met veel nieuwe spelers. Eer opvallende debuut werd gemaakt dooi Marco Keyzer die zich met 127 gemid deld meteen op een vijfde plaats werkte Ook de gebroeders Saai lieten van zie) horen; Dennis haalde de hoogste serie met 435 en Robert de hoogste game met 175. Uitslagen: Team 1-Fam. Doorzon 1 TZN-Team6 2—2 Bad Boys-5 3 Nadat het eerste zondagelftal van de sportvereniging De Koog vrijwel al aan het begin van het seizoen een sponsor had, speelt nu ook De Koog/Z met shirtreclame. Voor het begin van de wedstrijd De Koog tegen Alkmaarse Boys werd de nieuwe outfit met enig ceremonieel vertoon aan de spelers uitgereikt door Peter Novak van restau rant d'Gravenmolen. De ploeg kon de nieuwe sponsor zaterdag echter geen overwinning schenken: er werd met 4—2 verloren. Al vrij snel kwamen de Alkmaarders op voorsprong door een schot vlak achter de paal in de korte hoek. De Koog vocht echter goed terug en behaalde succes door middel van een vrije trap op de rand van het strafschopgebied. Richard daalder legde goed voor naar Dirk Ba- rends die hard en laag door de muur schoot. Het spel golfde daarna op en neer doch spoedig ontstond er bij de spelers van De Koog ernstige irritatie door een aantal vreemde beslissingen van de scheidsrechter. Eerst keurde hij een ogenschijnlijk gaaf doelpunt van Edgard Kikkert af en daarna kende hij twee, door De Koog fel omstreden, doelpunten van de bezoekers wèl toe. Ruststand 1—3. In de tweede helft zette De Koog zijn tegenstander meteen goed onder druk. Helaas verloren enkele spelers na weer enkele dubieuze of foutieve beslissingen zodanig hun zelfbeheersing dat de scheidsrechter er twee tegelijk uit het veld stuurde wegens aanmerkingen op de leiding. De Koog moest met negen man verder en ondanks de ongelijke strijd wist Edgard Kikkert nog te scoren. Daarvoor echter had ook Alkmaarse Boys nogmaals een punt aangetekend, zodat de wisnt van de gasten niet meer in gevaar kwam. Na een zeer spannende wedstrijd heeft Oosterend door een 3—1 over winning op Datsun zich weer in de kop groep van de hoofdklasse genesteld. Door deze winst van Oosterend komt Gamma, dat deze week van Question won, alleen aan de leiding. Ook in de eerste klasse enkele verrassende uit slagen Na het verlies van Rab op Dub beldik kon Rab afgelopen week ook niet de volle winst op Oosterend 3 behalen. Evenals Dubbeldik 2 dat een punt moest afstaan aan Gamma 3. Spannend was het wel in de wedstrijd Oosterend tegen Datsun. Al was het peil van het zaalvoetbal wel erg laag. Oos terend won op inzet is de conclusie die getrokken mag worden na deze wed strijd. In de eerste helft werden de krachten over en weer afgetast. Echt werkelijke kansen waren er aan beide zijden niet. Toch had Datsun in de eerste helft de zaken redelijk onder controle tegen een in het begin wel erg nerveus spelend Oosterend. In de tweede helft begon Oosterend wel een stuk feller te spelen dan de tegenstander, wat enkele kansjes opleverde. Vooral Simon Brand (absolute uitblinker bij Oosterend) be zorgde samen met Rien Brouwer de Datsun verdediging heel wat werk. Daarentegen kon de Datsun aanval Oosterend niet in problemen brengen. Zelfs toen Datsun twee maal een spelersoverwicht kreeg, doordat Oos- terender spelers twee maal twee minu ten straf kregen, kon Datsun zich geen reële scoringskansen scheppen. Op één kans na toen de bal op een halve meter van het doel door een Datsun speler werd overgeschoten. Oosterend kwam ver in de tweede helft op een 1 —0 voorsprong. Daarna bracht Koos Tjepkema voor Datsun de stand weer gelijk. Vijf minuten voor tijd kwam Oosterend weer op voorsprong. Datsun probeerde er nu van alles aan te doen om de gelijkmaker te forceren, maar wat dan zo vaak gebeurd: uit een counter werd de eindstand op 3—1 bepaald. Gezien de inzet van Oosterend een verdiende winst Door deze winst staan Datsun en Oosterend nu op een gedeelde tweede plaats. Simpel Gamma won vrij simpel van een toch goed spelend Question. Deze ploeg heeft veel kansen nodig om tot scoren te komen. Gamma heeft dat niet, al kan wel gezegd worden dat de monster overwinningen van Gamma, zoals in de vorige seizoenen, niet meer voorkomen. Dubbeldik leek tegen Gamma 2 op een gemakkelijke overwinning af te gaan. In het begin van de wedstrijd stond Dub beldik met 3—0 voor. Gamma 2 kwam sterk terug in de tweede helft. De eind stand werd bepaald op 4—4. Datsun 2 won van Oosterend 2 in een doelpunt rijke wedstrijd met 5—4. Dicht In de eerste klasse komt de competitie nu wel in een zeer spannende fase. Doordat Rab en Dubbeldik 2 beide gelijk speelden en de Mok van ZDH 2 (een team dat nu weg dreigt te vallen) en Gamma 3 gelijkspeelde, ligt de kop van deze klasse nu wel erg dicht bij elkaar. Oosterend 5 doet het op het ogenblik erg goed. Vorige week was Nioz 2 het slachtoffer met 5—3. In de derde klasse afgelopen week maar één wedstrijd: KSMT 3 tegen Slufterhoek werd ge wonnen door Slufterhoek met 4—0. Bij de junioren speelt Dubbeldik de laatste tijd erg goed. Tegen NMS was de ploeg meteen al sterker wat span nende taferelen opleverde voor de doe len. Robert Grismgt scoorde voor Dub beldik 1 —0. Daarna veel aanvallen van Dubbeldik op NMS keeper Jan Kuiper die een prima wedstrijd speelde. Toch was het Jaco Geus die voor Dubbeldik 2—0 aantekende en Ronald Eelman en Arjan Rienks bepaalden de eindstand op 4—0. Graaf Spuiterij is een bijzonder aardig voetballende ploeg. Toch kon men niet voorkomen dat het Swarte Schaep die zich duidelijk herstelde van verlies van de laatste wedstrijd, won met 6—0. Topscoorder in deze wed strijd was Eric Witte die vier treffers voor zijn rekening nam. Ook deze week staat er weer een interessant programma voor de deur. Woensdag om 20.20 uur ontmoeten Oosterend en Gamma elkaar. Uiteraard een wedstrijd die betiteld kan worden als topper van de week. Oosterend kan met veel werklust Gamma nog in grote problemen brengen. Vooral de defensie van Oosterend is gevuld met persoon lijke mandekkers zodat de aanvallers van Gamma een moeilijke avond tegemoet gaan. Winst voor Oosterend zou bete kenen dat beide teams gelijk komen te staan en dat Datsun (dat deze week niet speelt) voor de competitie weer de mo gelijkheid heeft om ook er bij te komen. Winst voor Gamma betekent een gat van vier punten met Oosterend. Er zijn dus omstandigheden genoeg om er een mooie en spannende pot van te maken. Vrijdag ook weer enkele interessante wedstrijden. Eerst om 18.35 uur Mantje 2 tegen Question 2, een bekerwedstrijd evenals Dubbeldik 2 tegen Gamma 3. Ook komen deze week de selecties in actie. Woensdag heeft de nieuwe A- juniorenselectie coach, Klaas van de Berg, een twaalftal spelers uitgenodigd die in een onderlinge wedstrijd spelen. Vrijdag komt de seniorenselectie, die gesponsord wordt door Taxi Toon Smidt, in actie tegen de koploper van de Helderse hoofdklasse CRB-AP. Voor deze slectie zijn uitgenodigd: Charles lepenburg (Mantje), Louis Uriot, Gert Pansier, Rob van de Stap (allen Gam ma), J Brouwer, S. Brand (Oosterend), Gerry Plaatsman (Datsun) en Klaas Dirk Koorn (Dubbeldik), ZAALVOETBAL Uitslagen: Hoofdklasse: Gamma-Question Datsun 2-Oosterend 2 ZDH-A O 2000 Mantje-KSMT Gamma 2-Dubbeldik Datsun-Oosterend 6-1 5-4 1-6 6-0 4-4 1-3 Eerste klasse: Rab-Oosterend 3 2— Question 2-Jelleboog 1 —I ZDH 2-De Mok 4-1 Gempo-Datsun 3 4— Dubbeldik 2-Gamma 3 0—1 Tweede klasse: Gamma 4-Tex. Boys 4 Tex. Boys 2-A 02000 2 0- Nioz 2-Oosterend 5 3 Derde klasse: Slufterhoek-KSMT 3 4-1 Junioren: Swarte Schaep-Graaf spuiterij 6—i NMS-Dubbeldik 0-i N uts-Ratronics2 5—i Cafeetje-De Koogel 5— Pakhuus-Bremakker 2— Programma. Woensdag 24 november: 17.30 u. Cafeetje-Pakhuus 18.00 u. De Koogel-Datsun 18.30 u. ZDH-Bremakker 19.00 u. Alkema-Citroën 19.30 u. A-junioren selectie 20 20 u. Oosterend-Gamma 21.15 u. ZDH-Dubbeldik 22.05 u. Oosterend 3-Gamma 4 Zaaldienst: Question Donderdag 25 november: 18.00 u. Nuts-Graaf spuiterij 18.35 u. Rab 2-Question 3 19.30 u. Datsun-KSMT 20.20 u. Mantje-Question 21.15 u. Gamma 2-Oosterend 2 22.05 u. A O 2000 2-ZDH 3 Zaaldienst: Slufterhoek Vrijdag 26 november. 17.40 u. ZDH 2-Datsun 3 18.35 u. Question 2-Mantje 2 19.30 u. CRB-AP-Seniorenselectie 20.20 u. Texel vet.-Slufterhoek 21.15 u. Dubbeldik 2-Gamma 3 22.05 u. Datsun 2-A O 2000 Zaaldienst: Oosterend. Woensdagavond werd een groenf Juncker herenfiets gestolen die in Der Burg bij een winkel gestald stond. Df fiets behoorde toe aan een Texelaar In de nacht van zaterdag op zondag werd een groene Gazelle herenfiets ge stolen die bij een dancing in Den 8urj stond. Deze fiets was van een 17-jarige Texelse scholiere.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 8