Komst Russen onzeker oorverkoop Gamma-toernooi morgen van start Tekort overleg was fataal voor Boys En Passant strijdend ten onder tegen MSC Dirk Roeper won viswedstrijd Eerste teams Te voko handhaven zich Damclub Texel verlies ook van Damlust Bingo SVO Voetbaluitslagen Boys-training De Koog overtreft Zuidermeer f29,5( MARTIN TROMP 91 MNSDAG 23 NOVEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA t n T i fl» Naast Gamma zal tijdens het kersttoernooi ook een Texels invitatieteam aantreden. De spelers in deze ploeg zijn: staand v.l.n.r. C. Ipenburg, P. van Exel, R. Brouwer, K. Koorn en H. Kiewiet (grensrechterJ; zittend v.l.n.r. R. van Heerwaarden, J. Brouwer, S. Brand en G. Plaatsman. Morgen (woensdag) start de voorverkoop van kaarten voor het befaamde Gamma kerst-zaalvoetbaltoernooi dat op 26 en 27 de cember in sporthal Ons Genoegen wordt gehouden. De organisatie heeft het programma geheel rond. De enige onzekere factor in dit toernooi-gebeuren is nog de komst van een Dynamo Tiblisi selectie. Mochten de „Russen" verstek laten gaan, dan treedt in hun plaats een Top Star team aan met vedetten als Gerrit Vooys en Huub Smeets. Wie van zaalvoetbal houdt, kan tij dens de kerstdagen volledig aan zijn of haar trekken komen. Nog meer dan vorig jaar is een partij professioneel talent aangetrokken en dat moet vuur werk op kunnen leveren. De Gamma organisatie laat twaalf teams aantreden en daarbij heeft men de nodige moed getoond. Wat te denken van een selec tie uit het nationaal team van Italië? Deze ploeg werd derde bij het Europees kampioenschap van landenteams. Uit België komt de Hasselt ploeg met coryfeeen als Jos Gebelen en Ivan van Rijkel. Deze selectie neemt ten minste vijf internationals mee. De komst van Dynamo Tiblisi is nog hoogst onzeker en De twee eerste volleybalteams van Tevoko hebben afgelopen weekend hun plicht gedaan. Zowel het eerste dames team als de heren wonnen met 3—1. Beide teams speelden beslist niet goed, want de precisie was ver te zoeken. De resultaten waren in ieder geval goed genoeg om zich in de kopgroep te kunnen handhaven. Het tweede damesteam verloor tegen het eerste team van De Boemel. Ook de dames van het derde team moesten zich bij een nederlaag neerleggen. Smash '68 bleek te sterk voor het nog jonge team, dat het beslist niet slecht doet in de tweede klasse. Smash is in deze klasse een goede subtopper. Het tweede herenteam liet het er afgelopen zaterdag flink bij zitten. Mede koploper WSOV 1 uit Den helder kwam op bezoek. SWOV won in een goed gespeelde wedstrijd met 3—1. Het spel van Tevoko was veel te wisselvallig om tot een goede combinatie te komen. Wat het tweede niet deed, deed het derde herenteam wel. Zij wonnen af gelopen woensdag van LOS. De zege kwam dit keer tot stand door goed aan vallend volleybal. LOS kon dan ook geen ogenblik imponeren en kreeg bin nen veertig minuten klop met 3—0. Door dit resultaat staan ze nu op een goede tweede plaats en promotie naar de tweede klasse moet mogelijk zijn. Adspiranten Ook de adspiranten speelden afgelo pen zaterdag. De meisjes van Tevoko 2 moesten aantreden tegen Juvoc uit Julianadorp. Ze behaalden in een zeer goede wedstrijd een 2—0 overwinning. De jongens van Tevoko waren minder succesvol. Ze verloren hun match tegen Noordkop met 2—1. Een redelijk resul taat voor de enthousiaste volleyballer- tjes. de organisatie kan mogelijk pas vlak voor het toernooi zeggen of er inder daad Georgiërs in de sporthal zullen verschijnen. ,,Wij hebben alles bespro ken: slaapplaatsen, verzorging, e.d. maar het wachten is op een duidelijke bevestiging", aldus Louis Uriot van de toernooi-organisatie. Zoals bekend heeft burgemeester Engelvaart de ploeg geïnviteerd maar ook hij heeft nog geen toezegging binnen. Het feit dat ook nog geen afbericht is ontvangen geeft de Gamma-ploeg nog enige hoop dat de Russen toch aanwezig zullen zijn. Maar liefst drie selecties van ere divisieclubs zullen tweede en derde kerstdag aantreden. FC Groningen komt in de plaats van AZ '67 en uiteraard staat Johan Tukken dan in doel. Andere voetballers die zeker komen: de gebroe ders Koeman, Ron Jans en Theo Keu kens. Ook FC Utrecht is weer van de partij we geven het niet op") met Van der Lem, Kruis, en Van Veen. Oud-Ajax Oude bekenden zijn de ploegen Marmag Met de overwinning op Texel is Damlust nog slechts een punt van het kampioenschap verwijderd. Er zijn nog twee wedstrijden te gaan. Met een ruil naar 27, maakte P. Bakelaar zich als eerste slachtrijp Koopman had er dan ook niet de minste moeite mee. W. Bakker dacht een doorbraak of mate- Bakl riaalwinst te forceren. De weerlegging van J. Zijp was dodelijk met een dam op 2. C. Vinke was op ook nu weer niet tegen J. van Straalen opgewassen ondanks diens blindheid. Resteren dan knappe remises van K. Bakker, J. Hooijberg en H. van de Wetering en niet te vergeten de winst van J. Trap in een subliem gesp|elde partij. Texel-Damlust: P. Bakelaar-T. Koopman 0—2 J. Hooijberg-K. v.d. Hovfen 1 1 J, v. Heerwaarden-G. Baas 0—2 J. Trap-J. Kos 2—0 W. Bakker-J. Zijp 0—2 H. v.d. V\fetering-J. v.d Bout 1—1 K. Bakker-A. Sinnema 1—1 C. Vinke-J. van Straalen 0—2 (Den Helder) en de ploeg die al drie keer eerste werd: AV Jan III. Ook de ploeg oud-Ajax" bevat bekende namen, die weer eens mogen bewijzen wat ze van een lange voetbalcarrière hebben opge stoken. In ieder geval zijn Gerrie Mühren Theo van Duivenbode en Klaas Nun- ninga van de partij. De sterren van vorig jaar zoals John nie Rep en André Staffleu treden aan in het All Stars team met René van der Gijp, Molenaar, Jan Jongbloed (doel) en de gebroeders Van de Kerkhof. Ook de ploeg Oost Nederland heeft talent dat borg staat voor een fiks partijtje zaalvoetbal. Toezeggingen zijn binnen van o.a. André van de Lei, Guus Hudding en Epie Drost. Van eigen bodem komt natuurlijk het Gamma team en daarnaast is een Texels invitatieteam opgesteld waar SV Texel trainer Assel- man de hand in heeft gehad. Uitge nodigd zijn: Charles lepenburg (Mantje), Joost en Rien Brouwer, Simon Brand (Oosterend), Klaas Dirk Koorn (Dubbel dik) en Gerrie Plaatsman (Datsun). Arbitrage Om een en ander in sportieve banen te leiden en streng toezicht te houden is een uit negen personen bestaande wed strijdcommissie samengesteld onder lei ding van Cees Schermer. De arbitrage is overeenkomstig de teamuitnodigingen samengesteld uit vertegenwoordigers van diverse streken. De scheidsrechters zijn Guido Minten (België), Ben van der Horst, Wil van Rossom en Aad Eelman (Texel). Zoals bekend mogen op last van de brandweer niet meer dan 620 kaarten worden verkocht. Deze eis zette de organisatie aanvankelijk voor financiële problemen Door sponsoring en vele giften zegt men het financieel nu met dit bezoekersaantal te kunnen bolwerken. Nationale Nederlanden is de hoofd sponsor van het toernooi. Kaarten gaan in de voorverkoop ƒ12,50 kosten en daarmee heeft men beide dagen toegang tot de sporthal. Een beperkt aantal kaarten zal tijdens het toernooi verkrijgbaar zijn en dan kost een kaartje voor de eerste dag vijf gulden en op de finaledag 77,50. De voorverkoopkaarten zijn dus niet goed koper maar met de genoemde beperking van het aantal toegangsbewijzen is men in ieder geval verzekerd van een plaats. Zondag had de Boys wederom een teleurstellende wedstrijd tegen Oost huizen met een voortijdig vervelend slot. Door de harde wind kon er niet worden gerekend op een mooie wed strijd. Toch was de eerste helft, on danks de harde wind tegen voor de Boys een gelijk op gaande strijd. Pieter Druin speelde door een hardnekkige blessure zijn eerste competitiewedstrijd van dit seizoen. Daarentegen misten de Boys door nieuwe blessures: op het middenveld Paul de Grave en in de spits Jaap Kranenburg. Oosthuizen gesteund door de wind was wel in de aanval maar wist toch niet veel reëele kansen te creëeren. Toch gingen ze de rust in met een voorsprong door twee keer attent reageren van hun lastige spits M. Wouda. Het eerste doelpunt ontstond na 15 minuten spelen toen Rob Lexmond een verraderlijk af standschot wel uit zijn doel wist te houden, maar niet onder controle. M. Wouda stond op de goede plaats om de bal in de touwen te werken. Jos Wessels kreeg even later van Frank de Grave een uitstekende kans aangebo den om de stand weer gelijk te trekken. De OOsthuizen doelman stond op de juiste plek om het leer in ontvangst te nemen. Vijf minuten voor het rust- signaal ontstond kortsluiting in de Boys achterhoede. Inplaats van buitenspel kreeg M. Wouda nu geheel onbewaakt de kans om met het hoofd een scherpe voorzet goed af te ronden en dat be tekende een 2—0 achterstand voor de Boys. Succes In de tweede helft maakten de Boys direct gebruik van de harde wind om Oosthuizen onder druk te zetten. Na tien minuten spelen had dat succes. Bij een hoekschop op het Oosthuizen doel werd Hans Beverdam tegen de grond gewerkt en kregen de Boys een strafschop toegewezen. Deze zijn aan Ger Bongers goed besteed en hij wist dan ook de verder uitstekende keeper kansloos te passeren. Dit Was een goede opsteker voor de Boys die dan ook onverdroten bleven aanvallen. Het ging echter met te weinig overleg, zodat de Oosthuizen verdediging het toch niet al te moeilijk had. De meeste moeite had de keeper met uitstekende afstand schoten van Bert Witte en Pieter Duin, maar hij liet zich er niet door verrassen. Oosthuizen was door het verre op dringen een paar keer dichterbij een doelpunt van de Boys. Nu echter had M. Wouda het geluk niet aan zijn zijde en ontkwamen de Boys ternauwernood aan een grotere achterstand. Protest Vijf minuten voor tijd hadden de Boys de 2 1 achterstand dan ook nog niet weggewerkt. Op dat ogenblik kregen ze aan de zijlijn een vrije trap te nemen waartegen, althans volgens de scheids rechter onjuist geprotesteerd werd. M. Wouda die wegens spelbederf al eerder een waarschuwing had opgelopen werd uit het veld gestuurd. Omdat deze na herhaalde sommatie geen aanstalten maakte om het veld te verlaten, staakte de scheidsrechter de wedstrijd. Voor de Boys een nare afloop omdat de reëele kans op de gelijkmaker verkeken was en voor Oosthuizen om de nasleep van deze beslissing. De tweede viswedstrijd in de winter- serie van de Sportvissersclub Texel werd gewonnen door Dirk Roeper met 126 centimeter vis. In het totaal deden negen senioren mee die 28 vissen vingen met een totale lengte van 510 centimeter. Tweede werd Frans Bos met 112 centimeter en derde Map van der Zwaag met 78 centimeter. De vol gende wedstrijd in de winterserie is op 5 december van 8.30 tot 10.00 uur in Oudeschild bij de Witte Driehoek. Op zondag 28 november gaan Texelse sportvissers naar de Afsluitdijk voor een wedstrijd. Men kan zich hiervoor tot donderdag 21.00 uur opgeven bij P. Verhagen, Wagemakerstraat 3, Den Burg, telefoon 02220-3986. Het in schrijfgeld bedraagt 727,50, exclusief aas, maar inclusief vervoer Op 28 no vember wordt om half acht 's ochtends vanaf het fanfaregebouw vertrokken. 5-11 Op de club noteerden we nog: W. Bakker-Fr. Kuiper 2—0 J. v. Heerwaarden-C. Vinke 2—0 Hiermee zette Jaap een punt achter een reeks nederlagen tegen C. Vinke. Vroeg De organisatie start bewust zeer vroeg met de voorverkoop. ,,Zo'n kaar tje lijkt ons een aardig sinterklaas cadeau." De Gamma-kaarten zijn ver krijgbaar bij Daalders Supermarkt in De Koog, Gamma in Oudeschild, Modehuis Moerbeek en Boon's Zuivelhandel in Den Burg en Vivo-Brouwer in Ooster end. In de kantine van SVO wordt vrijdag avond een bingo gespeeld. Leden en donateurs zijn van harte welkom. De avond begint om 20.30 uur. Zaterdag 20 november 1982 Afdeling Noordholland: SVO/Z-KW De Koog/Z-Alkm. Boys Egmondia-Cocksdorp/Z BOL 3-SVO/Z 2 Junioren: Vrone A2-Oosterend Al ZAP B1-Texel B1 Tex. Boys B1-JVC BI De Koog B1-Watervogels B1 Tex. Boys B2-WGW B3 ZAP C1-Oosterend C1 Texel C1-Wieringermeer Cl WGW C3-Tex. Boys Cl Oosterend C2-Texel C2 Texel C3-Tex. Boys C2 Dames: Flevo 2-Oosterend Meisjes junioren: Oosterend-Wiron Reiger Boys-Tex. Boys Zondag 21 november 1982: Vierde klasse KNVB: Texel-Helder Afdeling Noordholland: Vesdo-Oosterend ZDH-Sint Boys De Koog-Zuidermeer Tex. Boys-Oosthuizen Texel 2-WS 2 Texel 3-Watervogels 3 Oosterend 2-SRC 3 SRC 4-Texel 4 ZDH 2-Wiron 4 Tex. Boys 2-Geelzwart 5 SRC 7-Tex. Boys 3 Flevo 3-Texel 5 Zeemacht 5-De Koog 2 Oudesluis 3-Texel 6 Junioren: Texel A1-VZV Al Dames: Zaanlandia-Tex. Boys Tex. Boys 2-Wiron De Koog-WGW 5-2 2-4 7-0 2-0 2-2 6-1 1-3 1-2 1-8 4-0 0-1 2-0 1-0 1-2 2-0 2-2 3-2 1-1 1-3 0-2 2-0 1-2 2-1 3-0 4-4 2-1 3-0 1-0 9-0 7-1 16-1 0-6 4-0 7-1 11-1 0-0 De Texelse Boys training van de dames en de heren senioren van vrijdag is deze week verzet naar de donderdag avond. Dezelfde aanvangstijden. De Koog startte tegen de harde wind in. In deze eerste helft gebeurde er erg weinig omdat het duel uitgevochten werd op het middenveld. Ondanks het windvoordeel kreeg Zuidermeer geen enkele reëele scoringskans. Na de rust verscheen Hans Polderman in het veld voor Cor Kuip. Na lange tijd van af wezigheid speelde hij een prima wed strijd. Na een kwartier kwam De Koog op 1—0 door Dick Oudendag die een pass van Hans Polderman oppikte en alleen voor de keeper verscheen, op zijn diagonale schot was de keeper kans loos. Tien minuten later kreeg Zuidermeer een penalty toegewezen na een over treding van Cees van Beek. De keeper stopte deze penalty uitstekend maar kon de bal niet klemvast pakken. De bal werd nogmaals ingeschoten, maar de attente Cees van Beek maakte zijn fout goed door de bal van de doellijn te halen. Gerard Schuiling die in het veld kwam voor Roel Verra kreeg direct een prachtige kans maar werd op het laatste moment van de bal gezet. Tien minuten voor tijd kwam De Koog op 2—0, weer door Dick Ouden dag. Door fel storen van de Koger voor hoede wist hij de bal te onderscheppen en kwam weer oog in oog met de keeper. De Koog behaalde in deze wedstrijd die enigszins ontsierd werd door de harde wind een verdiende over winning waardoor het zich handhaaft in de middenmoot. Geheel volgens de verwachting kreeg En Passant 1 zaterdagmiddag in Den Burg een zware nederlaag te verwerken tegen MSC 1 uit Den Helder. De Texelse schakers vochten echter voor wat ze waard waren en daardoor werd het toch nog een spannende match. De voor lopige stand is 1 4 in het voordeel van Den Helder. De partijen van J. Dros, J. Rommets en N. Witte werden afgebro ken. Er is geen enkel zicht op dat En Passant nog langszij zal komen, daar de partij van Niek Witte vrijwel zeker verlo ren zal gaan, J. Dros voor remise zal moeten vechten en J. Rommets ook op niet meer dan een half punt mag hopen. Een imponerende partij speelde A. C. Bakker tegen oud-MSC kampioen J. van Loosen. Bakker bedient zich met wit tegenwoordig van een vast systeem en dat doet hij uitstekend. Van Loosen zag geen kans tot initiatief te komen en poogde via een harmonische opstelling van zijn stukken de aanval op te vangen. Die aanval kwam middels een paard- offer op de koningsvleugel. Van Loosen kwam flink onder druk te staan, maar hij verdedigde zich kundig en wist tenslotte de gevaren te bezweren. Bij de tijdcontrole werd tot remise besloten. M. Vittali had het tegen de agressief spelende Eric Leito, één van de toppers uit de Helderse ploeg, niet gemakkelijk. De situatie rond Vittali's koning was uiterst kritiek maar met het hoofd al in de strop, creëerde hij nog een niet ongevaarlijke tegenaanval. Leito raakte daardoor even het spoor bijster zodat Vittali nog juist remise kon forceren door de zware koning met schaakjes te bestoken. Arjan Bakker kwam tegen B. Schelhaas in het middenspel materieel in het voordeel. Jammer genoeg over schatte hij zijn kansen, waarna Schel haas alsnog de volle buit binnenhaalde. Niek Witte kreeg tegen J. van de Kuyl een prima stelling, maar de MSC rou tinier zag toch kans af te wikkelen naar een toreneindspel met pluspion, dat nog wel werd afgebroken maar Niek geen enkele kans meer biedt. Arjan Bakker en Niek Witte debuteerden in het eerste team van En Passant en hoewel ze nog geen punten maakten houdt het vertoonde spel zeker een belofte in voor de toekomst. Zware druk J. Dros stond de hele middag onder zware druk tegen Th. Adriaanse, die met positionele middelen de zwarte partijopzet van Dros probeerde te weer leggen. Dat lukte min of meer, want Adriaanse kwam vanuit de opening sterk in het voordeel en even leek het erop dat Dros een gevoelige nederlaag te slikken zou krijgen. Desondanks wist hij zich nog los te werken, hoewel hij geen gelijk spel bereikte. In de afge broken stand dreigt een pion verloren te gaan en het is twijfelachtig of Dros de partij zal weten te houden. A. Terpstra kwam tegen A, Brink in een eindspel met lichte stukken terecht dat er op het eerste gezicht niet zo gevaarlijk voor hem uitzag. Toen Terpstra echter een paar keer de beste voortzetting miste, won Brink nog voor de tijdcontrole. Geweld Peter Bergman leed een snelle neder laag tegen K. Engelhart die de passieve spelvoering van zijn tegenstander be antwoordde met een directe aanval op de koningsvleugel. Tegen zoveel geweld had Bergman geen verweer. Joop Rommets kwam in een gecompliceerde, maar voor hem niet ongunstige positie terecht. J. Klopmeyer hield het hoofd echter koel en wist door het ruilen van enkele stukken tot tegenspel te komen. In de afgebroken stelling kan Rommets remise forceren en meer lijkt er voor hem ook niet in te zitten. Uitslagen: En Passant 1-MSC 1 J. Dros-Th. Adriaanse afgebr. M. Vittali-E. Leito '/4 'A P. Bergman-K. Engelhart 0—1 J. Rommets-J. Klopmeyer afgebr. N. Witte-J. van de Kuyl afgebr. A.C. Bakker-J. van Loosen Vz 'A Arj. Bakker-B. Schelhaas 0—1 A. Terpstra-A. Brink 0—1 Voorlopige stand 1—4 (Advertentie I.M.) Uil onze Sierbrochure: een gouden hart voor haar. 'n 14 karaats bedel- hartje om aan haar te geven of om voor jezelf ti kopen. Exd. collier-S.erp^ Weverstraat 24. P.S. Alle sierfolderprijzen zijn nog niet afgehaald.

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9