Gamma versloeg oosterend in slecble wedstrlld De Koog verliest in harde wedstrijd svo/z in mooi duel Ruime overwinning voor Tetak teams Monnickendam Oosterend gelijk slachtoffer van J. I Zaalvoetbaluitslagen Geslaagd zaalvoetbaltoernooi Verenigde Schilders Grote granaat DINSDAG 30 NOVEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Plaatsman op de paal. Toch was het in de eerste helft dat de zaalvoetbal selectie te veel en te slordig balverlies leed waardoor CRB-AP ook doordat sommige Texelse spelers niet conse quent hun tegenstander afhielden, waardoor deze nogal eens gevaarlijke konden worden. Het duurde tot vlak voor de wissel dat Simon Brand langs de zijlijn goed opkwam en Klaas Dirk Koorn op maat bediende en scoorde. Daarna was het Louis Uriot die scoorde op een terug getikte bal van Rob van de Stap. CRB-AP viel in de tweede helft duidelijk terug en de Texel aanval begon nu goed te draaien wat resulteerde in drie doelpunten. Waarvan de combi natie Simon Brand/Louis Uriot wel een van de mooiste was. Gerrie Plaatsman en K. D. Koorn scoorden beide ook nog een maal zodat vlak voor het einde Texel met 5 1 voor stond. Daarna kreeg CRB-AP nog een penalty zodat de eind stand 5—2 werd. De conclusie die ge trokken kan worden is dat het een uit stekende wedstrijd was, met een kwali teit zaalvoetbal die zelden op Texel is te Deze week Woensdag geeft drie wedstrijden die hopelijk de moeite waard zijn. Om half acht speelt de Texelse junioren A selectie tegen hun leeftijdsgenoten van het rayon West Friesland. Het West- Friese zaalvoetbal is qua kwaliteit het beste van Noordholland (Hovocubo). Zodat de Texelse junioren alle zeilen bij moeten zetten om een goed resultaat te behalen. Voor deze wedstrijd heeft coach Klaas van de Berg de volgende spelers opgeroepen; Bernhard Ypen- burg (de Koogel), R. van Heerwaarden, F. Riteco (Gamma), D. Drijver, A. J. Witte, B. Witte (Dubbeldik), B. van de Wal (Question) en E. Kleinveld (Datsun) Daarna ditmaal voor de beker wederom Gamma tegen Oosterend. Het is on mogelijk om van deze wedstrijd iets te kunnen zeggen. Maar de hoop lijkt ge rechtvaardigd dat Oosterend er ditmaal alles aan zou willen doen om het Gamma moeilijk te maken. Wil men en dat geldt voor beiden, nog verder beke ren. Het tweede doelpunt van De Koog gemaakt door Dick Oudendag. Zonder Jan List en Herman van de Wal moest De Koog thuis aantreden tegen het sterke Twisk, waarvan uit met 5 0 werd verloren. Na lange rijd ver scheen Jan van Beek weer in het veld. Dit was echter van korte duur, want na tien minuten moest hij weer geblesseerd het veld verlaten. G. Schuiling kwam voor hem in de ploeg. Na een kwartier kreeg De Koog zijn eerste goede kans via Cor Kuip. Dit harde schot ging echter rakelings over. Na 25 minuten kwam Twisk op 0—1 door K. Pijper na een snelle uitval waarbij de keeper omspeeld werd. Kort hierna kwam Twisk op 0—2 toen keeper Binne een kopbal van K. Pijper via zijn vuisten in de uiterste hoek zag verdwij nen. Dit was tevens de ruststand. In de tweede helft kwam De Koog al snel terug op 1 —2 door John List die de keeper met een diagonaal schot kans loos liet. In de 12e minuut kwam Twisk opl —3 door F. Bobeldijk, na een mis verstand in de Koger verdediging. De aanvaller van Twisk miste ook, maar via, zijn been kaatste de bal in het doel. Twisk veld. zijde, irritante situaties in het Stoppen Scheidsrechter J. Eeken dreigde zelfs de wedstrijd te staken omdat Twisk speler J. Kok zijn naam niet wenste te geven i.v.m. een officiële waarschu wing. Enkele spelers hadden het veld inmiddels verlaten, maar uiteindelijk gaf deze speler toch zijn naam, waar door de wedstrijd alsnog werd hervat. Drie minuten voor tijd was De Koog erg dicht bij de gelijkmaker. Een vrije trap van Cor Kuip kon de keeper met de grootste moeite uit het doel werken. Terwijl iedereen op de gelijkmaker zat te wachten, was het toch Twisk dat in de laatste minuut scoorde. Een hoekschop werd door invaller-keeper Bonne gemist en stuitte via Wally van Beek in het eigen doel; 2—4. Op een zwaar veld, maar onder goede weersomstandigheden was SVO zater dag ook de betere van Monnickendam. De 0 1 einduitslaggescoord door Rien Brouwer, had even goed 0—3 kunnen zijn, maar over geluk had Monnicken dam niet te klagen. SVO had in de eerste helft moeite met het gladde veld, vooral de backs wer den door de lichtere aanvallers van Monnickendam voorbij gelopen omdat men steeds onderuit ging, maar Joost Brouwer kon met overwicht steeds het gevaar keren. Theo Legierse was in de lucht de vaak langere spelers van Mon nickendam de baas. De voorhoede van SVO bleek sneller te zijn dan de tegenstanders. Uit een knappe aanval ging Aart van de Brink langs twee tegenstanders en trok de bal hard en laag voor. Dirk Trap kon er niet niet bij maar de achter hem staande Rien Brou wer schoof hem beheerst achter de keeper; 0 1. Alleen Nog geen vijf minuten later was het weer Rien Brouwer die alleen op de keeper afging, deze passeerde, maar net iets te ver voor zich uitspeelde en naast schoot. Monnickendam viel ook wel aan maar echt uigespeelde kansen kreeg men niet. Toen Rien Brouwer vijf minu ten voor tijd de bal over de keeper heen lobte, leek het erop dat het 0—2 zou worden, maar de keeper stopte hem net op de lijn. Geen risico Na de rust kwam Monnickendam sterk aanvallend opzetten, maar de achterhoede die op de andere helft niet zo'n glad veld had, speelde zonder risico steeds de tegenstander uit. Keeper Marco Drijver had het deze middag niet druk, maar wat hij te doen had, stopte hij vakkundig. De beste kans kwam hal verwege de tweede helft voor SVO. André Brouwer gaf de bal strak voor en Aart van de Brink dook naar het leer maar kopte hem tegen de paal. Deze speler moest vijf minuten voor tijd het veld verlaten wegens praten tegen de scheidsrechter. De resterende minuten werden rustig uitgespeeld. Oosterend is er in de thuiswedstrijd tegen Petten niet in geslaagd een overwinning te behalen. Hoewel SVO beter speelde dan Petten en ook lange tijd een voorsprong had, slaagden de bezoekers er evenmin in in de slotfase alsnog een gelijkspel af te dwingen. In de eerste helft nam Petten zelfs een voorsprong door een fout van Oosterend doelman Doede de Vries. Johan de Waard bracht echter binnen enkele minuten de stand weer in evenwicht. Na de rust nam SVO al vrij snel een voorsprong via Martin Huizinga. Hoewel de Oosterenders daarna vele kansen kregen om deze voorsprong te verstevigen, was het toch de ploeg uit Petten die, tegen de veldverhouding in, in de slotfase alsnog een gelijkspel wist te bevechten Al meteen na het beginsignaal van de goed leidende scheidsrechter J. Roorda werd duidelijk dat het publiek een boeiende wedstrijd voorgeschoteld zou krijgen. Beide ploegen probeerden met aanvallend voetbal de wedstrijd naar zich toe te trekken. Voor beide doelen ontstonden gevaarlijke situaties maar aanvankelijk bleven de verdedigers - gemakkelijk overeind. Halverwege de eerste helft nam Petten vrij onverwacht een 1 —0 voorsprong. Een slap schot van een der Petten aanvallers werd volkomen verkeerd beoordeeld door Oosterend doelman Doede de Vries. Tot verbazing van zowel de Oosterenders als de Pettenaren verdween de bal in het doel. Vlak daarna was de stand echter al weer gelijk. Johan de Waard soleerde knap door de Petten defensie en scoor de op beheerste wijze. Verdrukking Na de rust speelde vooral Oosterend een goede wedstrijd. De ploeg uit Petten raakte in de verdrukking en ont snapte diverse malen aan een tegen doelpunt. Vooral de anders zo tref zekere Johan de Waard had dit keer enorme pech in de afwerking van de kansen. Tot drie keer toe kreeg De Waard de kans om zijn ploeg naar een voorsprong te koppen, maar al zijn po gingen faalden. Toch namen de Ooster enders na ongeveer twintig minuten spelen een voorsprong. De uitblinkende Piet Koning omspeelde de gehele Petten defensie en bediende vervolgens Martin Huizinga op maat. Huizinga maakte geen fout en bracht met een hard schot zijn ploeg aan de leiding. Beslist De wedstrijd leek beslist omdat SVO op dat moment duidelijk de betere ploeg was en ook voortdurend mogelijkheden kreeg om de verkregen voorsprong uit te bouwen. Tot werkelijk scoren kwa men de Oosterenders echter niet. Vaak goed opgezette aanvallen leverden di verse doelrijpe kansen op maar de Oosterend aanvallers misten de nauw keurigheid om deze kansen in doelpun ten om te zetten. Ramp Tot overmaat van ramp slaagde Pet ten er vlak voor tijd nog in om op gelijke hoogte te komen. Jan de Vries probeerde de bal na een hoekschop weg te werken en kreeg daarbij de bal volkomen verkeerd op zijn voet. Een Petten aanvaller had door deze mistrap een niet te missen kans. Veel tijd om alsnog verandering in de strijd te bren gen was er niet want enkele minuten later floot scheidsrechter Roorda de wedstrijd af. Uitslagen: Hoofdklasse: Oosterend 2-Gamma 2 5-4 Datsun 2-A 0 2000 2-9 Mantje-Question 4-6 Oosterend-Gamma 1-4 Dubbeldik-ZDH 2-4 Tweede klasse: Oosterend 4-PH Hotel 2-12 Nioz-KSMT 2 1-1 Standaard beker: Texel Vet.-Slufterhoek 3-0 KSMT-Datsun 2-4 De Koogel-De Koog 5-1 Ver.Schilders-Rab 2-6 Reserve beker: Dubbeldik 2-Gamma 3 9-1 ZDH 2-Datsun 3 Datsun wint na penaltys A O 20002-ZDH 3 Rab2-Question3 Question 2-Mantje 2 Oosterend 3-Gamma 4 Junioren: Nuts-Graaf spuiterij De Koogel-Datsun Alkema-Citroën Bremakker-ZDH Buro Eelman-Zegel Modes Ver.Schilders-NMS Ratronics 2-Dubbeldik Cafeetje-Pakhuus 2-2 7-1 4-2 4-5 1-4 3-2 2-2 0-5 1-3 2-1 6-0 3-4 4-2 Programma: Woensdag 1 december: 17.30 u. Graaf sp.-Ver.schilders 18.00 u. NMS-Swarte Schaep 18.30 u. De Koog-KSMT 3 19.30 u. Sel. A.jun.-West Friesland 20.20 u. Gamma-Oosterend 21.15 u. Mantje-de Mok 22.05 u. ZDH 3-Nioz Zaaldienst: Dubbeldik Donderdag 2 december: 18.00 u. Datsun-Cafeetje 18.35 u. De Koogel-Tex.Boys 2 19.30 u. Oosterend 2-Dubbeldik 3 20.20 u. Ver. Schilders-Rab 2 21.15 u. ZDH-Dubbeldik 22.05 u. Slufterhoek-Oosterend 6 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 3 december: 17.30 u. Ratronics-Buro Eelman 18.00 u. Alkema-Zegel Modes 18.35 u. A O 2000-Jelleboog 19.30 u. Senioren selectie 20.20 u. Mantje 2-KSMT 2 21.15 u. Texel Vet. 2-Gamma 2 22.05 u. Slufterhoek-Oosterend 6 Zaaldienst: ZDH Zowel Tetak 1 als Tetak 2 speelden zaterdag een uitwedstrijd.Tetak 1 ging naar Schoorl om het daar op te nemen tegen Duintreffers 5. Dit team draaide tot nu toe erg zwak in de vijfde klasse en ook voor Tetak 1 leverde het geen enkel probleem op. Tiete Faber. vervanger voor Max Hagedoorn, Ruud Koorn- Neuhoff en Lieuwe van der Veen wonnen met grote overmacht. Alleen T. Faber moest één partij prijsgeven. Het dubbelspel, gevormd door Lieuwe van der Veen en Ruud Neuhoff, werd in drie sets gewonnen; 18—21, 21 11 en 21 17. Zodoende behaalde Tetak 1 een verdiende overwinning van 9—1. Tetak 2 had in Julianadorp, zoals ver wacht, niet al teveel moeite met Turn- lust JD 1. Zowel Frans Room, Fred Mosk als Wilco Bakker speelden goede wedstrijden. Frans Room was weer goed op dreeg en won al zijn partijen. Fred Mosk won tweemaal en Wilco Bakker kwam eenmaal tot winst. Het dubbelspel werd in drie sets gewonnen door Frans Room en Fred Mosk; 18—21 21 15 en 21 11. Zodoende behaalde ook Tetak 2 een verdiende overwinning; 7—3. Het Tetak jeugdteam was zater dag vrij. Zaterdag 4 december spelen alle Tetak teams een thuiswedstrijd in sporthal De Ferrever te Den Burg. Het wordt een confrontatie tussen Tetak en Be Fair uit Breezand. Tetak 1 speelt tegen Be Fair 4, Tetak 2 is gastheer van Be Fair 3 en Tetak jeugd neemt het op tegen Be Fair 1. Het Tetak jeugdteam kan zaterdag kampioen worden. Bij winst is Tetak kampioen. Ook bij een gelijkspel zijn er nog zeer goede kam pioenskansen maar dan moet men de laatste uitwedstrijd tegen Turnlust JD 2 uit Julianadorp ook minimaal gelijk spelen. Alle wedstrijden beginnen za terdag om 14.15 uur. Het afgelopen zondagmiddag gehou den Verenigde Schilders toernooi mag zeker geslaagd genoemd worden. De opzet van dit toernooi; afwisselend zaalvoetbal van junioren en senioren is bij velen goed ontvangen en is zeker voor herhaling vatbaar. Het publiek en de deelnemende teams kunnen terug zien op een gezellige en sportieve middag. De verdediger van de wisselbeker PH Hotel was niet in staat om deze trofee te behouden en moest de beker op het eind, van de middag overdragen aan Scheepswerf Visser die door goed en beheerst voetbal de wisselbeker voor zich opeiste. De door Kobeko beschikbaar gestelde Fair Play beker werd door de scheids rechters toegewezen aan Nioz 2. Einduitslag senioren: 1. Scheepswerf Visser, 2. PH Hotel, 3. Verenigde Schilders, 4. Nioz 2, 5. De Koog 2. Einduitslag junioren: 1. Graaf spuite rij, 2. Ratronics, 3b. Verenigde Schil ders, 4. Oosterend. Zondag werd nabij Paal 9 een flink' granaat gevonden. De Mijnopruimings dienst zal het projectiel onschadelij maken. Een topper die geen topper is geworden. Altijd hebben de wed strijden tussen Gamma en Oosterend in het teken gestaan van een spannende pot zaalvoetbal. Ditmaal echter totaal niet. Veel mensen verlieten de zaal dan ook teleurgesteld in beide ploegen. Alleen Louis Uriot gaf wat kleur aan de wedstrijd door driemaal te scoren. De beste wedstrijd werd gespeeld tussen de Texelse seniorenselectie en het Helderse CAB-AP. Enkele wonder mooie combinaties en snel zaal voetbal van beide kanten maakten deze wedstrijd zeer aantrekkelijk. Texel won overigens zeer verdiend met 5—2. Korte duur De ruime voorsprong was van korte duur want twee minuten later kwam De Koog terug op 2—3 door Cees van Beek die een vrije trap van Cor Kuip ineens inschoot. Via de keeper rolde de bal in het doel, waarna Dick Oudendag aan alle twijfel een einde maakte: 2—3. Kort hierna was De Koog dicht bij de gelijk maker via John List die rakelings naast kopte. Omdat De Koog alles op alles zette om de verdiende gelijkmaker te forcerenontstonden er vooral van Vooral in de tweede helft werd er bij zowel De Koog als Twisk agressief gespeeld. In het begin van Gamma tegen Oosterend leek het er op dat het een spannende wedstrijd zou worden. Oos terend kwam snel op een voorsprong doordat Dirk Trap voor Oosterend uit een vrije schop 1—0 aantekende. De verwachting was dat Oosterend deze voorsprong fel zou verdegigen en met counters eventueel op grotere voor sprong zou komen. Doordat de directe tegenstander van Louis Uriot hem te veel ruimte gaf, kon Uriot dan ook de wedstrijd voor Gamma beslissen. Het is ombegrijpelijk dat dit zo gemakkelijk kon. Gamma komt op deze manier wel erg eenvoudig aan zijn titel. Logischer wijs is het nu alleen Datsun dat Gamma kan afstoppen op weg naar de titel. Datsun trad deze week aan tegen KSMT voor de beker. Datsun nam in twee minuten tijd een voorsprong van 2 0. Daarna vergat men de KSMT verdediging uit te combineren en zo doende kon Datsun niet verder uitlopen dan naar 4 0. In de tweede helft kwam KSMT nog goed terug naar 4—2 en kreeg daarna nog enkele kansen om dichterbij te komen, wat niet lukte. De eindstand was 4 2 in het voordeel van Datsun dat zich als eerste plaatste voor de volgende ronde van de standaard beker. Dit geldt ook voor Rab dat de Verenigde Schilders versloeg met 6—2. Verenigde Schilders scoorde overigens wel het snelste competitiedoelpunt. Na vier seconden scoorde K. Eissen al op aangeven van W. Haring. Ook de Koogel heeft zich voor de volgende ronde geplaatst. De Koog versloeg men met 5-1, in een zeer aantrekkelijke wedstrijd. Ook de Texel Veteranen gaan verder na wist op Slufterhoek. In de hoofdklasse versloeg A O 2000 Datsun 2 met groot gemak. Vooral de doel punten van John List waren de moeite waard. Mantje en Question hielden het ook spannend. In een later gelijk op gaande strijd werd de score uiteindelijk 6—4 voor Question dat dit seizoen ver rassend goed meedraait in de hoofd klasse. Verrassend goed ZDH pakte zijn eerste punten en overwinning door Dubbeldik zeer ver rassend met 4 2 te verslaan. De enige bekerwedstrijd die met penaltys moest worden beslist was de wedstrijd ZDH 2 tegen Datsun 3. Laatstgenoemde nam de leiding met 2 0 door doelpunten van Peter Bergman en Martin Bootsma. Daarna kwam ZDH weer op gelijke voet zodat penaltys de beslissing moesten geven. Dirk van Liere besliste voor Datsun 3 deze penaltyreeks zodat Dat sun 3 overgaat naar de volgende ronde Ook de wedstrijd mantje 2 tegen Ques tion 2 was een zeer spannende aange legenheid. Ook hier was het Mantje die aan het langste eind trok door te winnen met 5—4, Graaf Spuiterij deed het tegen de koploper van de junioren C-klasse erg goed. De hele wedstrijd lang wist men Nuts op 2—2 te houden totdat tien seconden voor tijd een slordigheid in de Graaf spuiterij defensie de eindstand op 3—2 bracht. Ook Datsun keek in de laatste minuut tegen een 2 1 achter stand aan. Totdat Bas Vaars tussen twee Koogel spelers en de keeper in de bal het doel inwerkte en daardoor Datsun verdiend op gelijke hoogte bracht. Bremakker kon het tegen kop loper en nu bijna kampioen ZDH ook niet bolwerken. ZDH won met 3—1. Selecties De junioren A-selectie speelde deze week een onderlinge wedstrijd. De uit slag van deze wedstrijd is niet belang rijk. Het kan een goed inzicht geven welke jeugdspelers erop Texel spelen. De senioren selectie speelde tegen de koploper van CRB-AP. In de derde minuut nam dit team een voorsprong na een verdedigingsfout van Texel. Daarna zocht Texel meer en meer de aanval wat o.a. resulteerde in een schot van Gerrie

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 9