Gemeente honoreert subsidieaanvraag van tennisclub Catamaranronde on 18 juni „Pinocchio" EEHUQEEI HERRIE mm HINDERT Tevoko verloor belangrijke wedstrijd Zon. maan en hoog water Eilandcompetitie volleybal Bowlinguitslagen Omega horloges Martin Tromp Winterbosloop op 2 januari Marcel Visser boekt verrassende winst Trainingen SVO „WAT IK ZEGGEN WOU." Uitslagen MST-volleybal S.V. De Koog ZDH Maandag geen badminton T af eltennistoernooi voor jeugd van De Cocksdorp Verdacht Dia-avond over Texel „Opkomen voor jezelf" Kerstconcert in Oosterend Vreemd geld VRIJDAG 24 DECEMBER 1982 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Naar aanleiding van het voorontwerp sociaal plan 1983 zijn door tennisclub Deuce verzoeken ingediend om subsidie en om het beschikbaar stellen van een beroepskracht. De aanvraag behelst respectievelijk een exploitatiesubsidie voor 1983, een investeringssubsidie voor de aanleg van vijf nieuwe banen en een formatieplaats voor een beroeps kracht voor negen uur per week. Het college heeft op deze aanvragen positief beslist, hoewel vooralsnog niet duidelijk Uitslagen 21 december: Mannen: Gemeente-PEN 2—0 PH Hotel-Teso 1-1 Bravura-Gamma 0—2 Graaf spuiterij-RSG 0—2 Question-Smash 3 2—0 Beerenkuip-Bremakker 0—2 Timmers bakkerij-Krim 0—2 Versluis-Memo 1 1 Pado-Cors Polis 0—2 Vrouwen: CVI-Vopoda 1-1 Garage Dros-Mantje 0—2 Kuipkuil-Antiekhuisje 2—0 Graaf spuiterij-Koffieshop 1 1 Goënga 1-Deja Vu 0—2 Taxi T Smidt-Frans Zegel 0—2 Boetiek 22-Garage Kikkert 0—2 Smash jeugd-First Lady 1—1 Smash 2-VW Audi 2-0 Jailteam-Casino 1 1 Cafeetje-Bremakker 0—2 Molenkoog-12 Balcken 1 1 Programma 28 december: Veld A mannen: 18 30 u. Question-Gemeente Teso 19.05 u. Teso-Rog Gemeente 19.45 u. Graaf sp.-Gamma Time Out 20.25 u. Time Out-RWS Gamma 21.05 u. v.Wijngaarden-Smash 1 DGM 21.45 u DGM-Berenkuip v.Wijng. 22.25 u. Reisburo-Bremakker Berenkuip Veld B mannen en vrouwen: Mengsmering-Westerlaken Amro 19.05 u. Amro-Cors Polis Mengsmering 19.45 u. Poedelprijs-Memo Cors Polis 20.25 u. Skil-Vopoda WGD 21.05 u. Goënga 2-WGD Lindeboom 21.45 u. CVI-Lindeboom Goënga 2 Veld C vrouwen: 18.30 u. VW Audi-Hema TxiSmit 19.05 u. Taxi Smidt-Smash jeugd Hema 19.45 u. Ass.Bremer-Smash 2 Casino 20.25 u. Casino-Vijfsprong Smash 2 21.05u. Boetiek 22-Gr. Slock Expert 21.45 u. Expert-Molenkoog Nokanto 22.25 u. Nokanto-Gar.Kikkert Molenkoog Klasse A: Fun-Wielwaal 4—1 Cafeetje-Vitaminebron 4—1 Paal 19-De Koogel 4 1 Strandplevier 1-Luwe Boshoek 4 1 Paal 9-Hordi Food 4 1 Visman Eethuisje-Reizenburo 3—2 B-klasse: Malisa-Ko Live 5—0 Strandplevier 2-Taxi 555 5—0 Steigertje-Kwartet 5—0 Dubbel El-Martha 4—1 Wimpy-Sommeltjes 4—1 Dames trio league: Stumpers-Klavervier 3 1 T Fords-CMM 3-1 The Kids-De Goot 2—2 Dinsdag league: Team 6-Tutti Quanti 4—1 Tornado's-Paal 19 4 1 Loodg. Zijm-Strandplevier 3—2 Uitslag kersttoernooi Dames: 1. Gré Koorn 2504; 2. Loes Zutphen 2237; 3. Irma van Zeijlen 2224; 4. Hanneke Veldman 2165; 5. Nanda Mets 2127; 6. Anneke Visman 2099. Heren: 1. Peter Huisman 2355; 2 Bram de Ridder 2296; 3. Peter Veldman 2278; 4. Ton Witte 2256; 5. Piet Kok 2206; 6. Kees Graaf 2163. Ook bij Reeds vanaf M60,— is waar het geld voor de investerings subsidie vandaan moet komen. Volgens de subsidieverordening komt Deuce in 1983 in aanmerking voor ƒ2523, Het is de eerste keer dat de tennisclub een dergelijke subsiside aan vraagt. Omdat de nullijn" gehand haafd moet worden, betekent deze aan vraag dat gekort zal moeten worden op de reeds aan andere verenigingen toe gezegde subsidies. Deuce komt met 275 leden, waarvan 75 jeugdleden, zeker in aanmerking voor een zogenaamde formatieplaats voor een beroepskracht voor negen uur per week. Deze aanvraag wil het college terugspelen naar de sectie sport, re creatie en lichamelijke opvoeding van de Welzijnsstichting, waar bekeken zal worden of een meer efficiente inzet van beroepspersoneel mogelijk is. Gefaseerd Ten aanzien van de investeringssub sidie wil Deuce vijf tennisbanen aan leggen met een oefenkooi en kantine. Met dit werk is een investering van ƒ275.000,— gemoeid. De sectie SRLO heeft zich achter realisatie van deze sportvoorzienmg gesteld. Volgens de subsidieverordening zou de gemeente lijke investeringssubsidie bij een der gelijk bedrag uitkomen op ƒ56.400, Voor 1983 is echter met meer dan ƒ25.000,— voor investeringssubsidie geraamd. Bekeken moet worden of dit bedrag verhoogd kan worden of dat de subsidie gefaseerd moet worden ver strekt. In dit laatste geval is het de be doeling het werk zelf niet te faseren, zodat het tenniscomplex ineens tot stand komt. Voor de duur van de fase gewijze verstrekte subsidie zou Deuce dan een lening aan moeten gaan. Ook zou het mogelijk zijn dat de kantine met kleedruimte (kosten ƒ40.000, in een later stadium wordt gebouwd Eén en ander zal door de raad in relatie met de begroting voor 1983 behandeld worden. Overigens tekent de gemeente hier wel bij aan minder gelukkig te zijn met het feit dat Deuce de huidige banen, na realisatie van de nieuwe, alleen wil gebruiken voor scholen. Die huidige banen zouden door veel meer mensen gebruikt moeten kunnen worden en daarbij wordt vooral gedacht aan MST dat nu moet uitwijken naar de banen van Plaatsman in De Waal. De gemeen te is van mening dat door een inten siever gebruik van de oude banen een vroegere investering zo optimaal mo gelijk kan worden benut. De catamaranronde om Texel wordt het komende jaar gehouden op zaterdag 18 juni. Gestart wordt omstreeks 11.30 uur vanaf het strand bij paal 17. De datum waarop het jaarlijkse eve nement wordt gehouden, wordt be paald door het getij. De ideale tijd van vertrek is een uur voordat het op de Vlakte van Kerken hoog water is. Andere data die aan dat criterium beantwoorden vallen in april en augus tus. April werd door de organiserende kustzeilvereniging Westerslag te vroeg (te koud!) gevonden terwijl juli proble men oplevert wegens het onvoldoende beschikbaar zijn van overnachtingsge legenheid e.d. Bovendien wordt het jaarlijkse rondje tevens gezien als het officiële startsein voor het brandingzeil- seizoen. Er is nog wel gedacht om de ronde op vrijdag in plaats van zaterdag te houden, maar daar werd toch van af gezien. Voor de adspirant deelnemers zou het weinig uitmaken of zelfs gun stiger zijn, maar men vond het ook belangrijk dat zoveel mogelijk publiek in de gelegenheid zal zijn iets van het evenement mee te maken. De keus viel daarom opnieuw op een niet-werkdag. De organisatie van het evenement is inmiddels begonnen, hoewel de kust zeilvereniging nog niet over een algeheel coordinator beschikt. Die moet alsnog worden gevonden, maar in de eerste organisatiefase is hij nog niet nodig. Het komende rondje heeft al de beti teling ,,het rondje van de revanche" gekregen, wat te maken heeft met de teleurstellende ervaring van H. Geisler die het afgelopen jaar aanvankelijk tot winnaar werd uitgeroepen maar als gevolg van het achteraf aanbrengen van een correctie in de handicap zeven plaatsen zakte, zodat hij zijn prijs moest teruggeven. Ook in enkele andere ge vallen moest de handicap achteraf wor den gewijzigd. Steeds ging het om nieuwe boottypen waarvan de handicap Zondag 2 januari houdt de Stichting Texelse Sportraad weer de jaarlijkse winterbosloop. Bij de wedstrijdlopers zal dit jaar gestreden worden in drie klassen nl. dames (8 km), heren (8 km) en jeugd tot en met 14 jaar (4 km). Op de in schrijfkosten na zal alles hetzelfde zijn als vorig jaar. inclusief de route. De inschrijfkosten bedragen dit jaar f2, voor jeugd tot en met 14 jaar en 74,— voor ouderen Men kan vanaf 13.00 uur tot 15 minuten voor de start van de wedstrijdloop inschrijven in de kantine van camping Dennenoord aan de Grensweg Hier is tevens gelegen heid tot omkleden en worden na afloop de prijzen uitgereikt. De start van de loop zelf is op de Dennenweg, voor de wedstrijdlopers om 14.30 uur en de jeugd- en recreatielopers starten om 14.35 uur. ledereen kan uiteraard aan de recreatieloop van vier kilometer mee doen. Vaantje Na afloop ontvangt ieder die de loop tot een goed einde brengt een kaart met daarop tijd en plaats. Het traditionele vaantje wordt later verzonden. De sportraad verwacht weer een grote deelname en dat vergt een goede organisatie. Om alles op rolletjes te kunnen laten verlopen kan de organisa tie nog wel enkele vrijwilligers(sters) gebruiken. Voelt men zich geroepen dan is een telefoontje naar Pater de Hoogh, tel. 02220-4861 voldoende. pas op het laatste moment bekend werd en als gevolg van falen van de organi satie niet meer werd verwerkt. Het was pijnlijk maar voor de geloofwaardigheid van de organisatie op lange termijn wel noodzakelijk om de fout te corrigeren. In een interview met het gezaghebbende Amerikaanse catamaranblad Multi- hull" liet Geisler echter blijken dat hij zijn teleurstelling sportief heeft verwerkt en dat hij ook het komende jaar van de partij zal zijn met het vaste plan om dan echt te winnen. In de En Passant clubcompetitie heeft Marcel Visser (B-groep) een verrassen de winst geboekt op de „sterke man" Paul Eelman. Laatstgenoemde poogde de jonge schaker direct na de opening weg te drukken) maaj; deze manoeuvre mislukte jammerlijk. Ook N. van Heeringen verdedigde zich uitstekend maar wist uiteindelijk toch geen winst of gelijkspel te behalen tegen A. Terpstra. G. Zoetelief opende tegen M. Witte met een gevaarlijke aanval. Hij ruilde echter verkeerd af en moest toen een belangrijk stuk inleve ren. In de A-groep twee afgebroken par tijen. M. Vittali heeft een pluspion op W. Witte en J. Dros, die aanvankelijk flink onder druk stond, zal nog een beslissende pion veroveren op A. Bak ker. J. Rommets wist van H. Broekema te winnen. Broekema verspeelde in de opening een belangrijke pion en Rom mets drukte vakkundig door Uitslagen: A-groep: J Rommets-H. Broekema 1—0 M. Vittali-W. Witte afgebr. J. Dros-A Bakker afgebr. B-groep: M. Witte-G. Zoetelief 1 —0 J. van Heerwaarde-W. Pranger 0 1 O. van Loo-F. van Tatenhoven 0 1 A. Terpstra-N. van Heeringen 1 —0 M. Visser-P. Eelman 1—0 F. van Lare-E. de Visser 1—0 De komende twee weken vervallen de trainingen voor alle A, B en C junioren en D en E pupillen. Vanaf 10 januari wordt er weer normaal getraind. Donderdagmiddag 30 december is er in de kantine van SV Oosterend een spelletjesinstuif voor alle pupillen en het meisjeselftal. Aanvang 14.30 uur. BACVtN van ICZERS - BUTEN VEbAKTVTOOROCUJKHeO «N OC WWH Tevoko 1 (d)-HCSC 1 2-3 Tevoko 1 (h)-VVW 2-3 Tevoko 1 (d)-Br.Seahawks 2 3 1 Tevoko 3 (h)-Juvoc 3 3—0 Smash'68-WSOV 3-1 Tussen kerst en nieuwjaar wordt geen training gehouden van SV De Koog. De toto en lotto van SV De Koog moeten volgende week dinsdag inge leverd worden. De.trainingen van ZDH gaan op 24 en 31 december a.s. niet door. In verband met het Gamma toernooi vinden maandag geen wedstrijden plaats van de badmintonclub texel Op maandag 3 januari wordt weer gewoon gespeeld. Dinsdag 28 december wordt in het Eierlandsche Huis een groot tafeltennis toernooi gehouden voor de jeugd van De Cocksdorp en Eierland. Op in totaal acht groene tafels zullen de deelnemers minimaal vijf wedstrijden kunnen spelen en mocht de animo niet zo groot zijn, dan wordt een verliezersronde ingelast, waardoor men bijna de hele dag aan het ,,ping pongen" is.' Het toernooi is een initiatief van de beheerder van het Eierlandsche Huis, jeugdclub Molenbos en enkele Cocks- dorpers die vinden dat in de school vakanties overdag meer voor jongeren moet worden gedaan. Vanaf 10.00 uur kan er getafeltennist worden door leerlingen van de klassen vier, vijf en zes van de basisscholen en vanaf 14.00 uur zijn-de scholieren van het middelbaar onderwijs en volwasse nen aan de beurt. De jeugdclub heeft diverse kleine prijzen beschikbaar ge steld voor de winnaar en de deelname aan het toernooi is geheel gratis. Op gave vooraf is niet nodig, wel verwacht de organisatie dat men op tijd aanwezig is voor de poule-indeling. Helaas verloor het eerste herenteam van Tevoko de uiterst belangrijke wed strijd tegen WW. De ploeg uit Wie- ringen pakte, weliswaar op het nipper tje, de winst in de vijfde set. Hetgeen tot gevolg heeft dat Tevoko en WW de derde plaats in de promotieklasse delen. Dames 1 doet het redelijk goed op de terugweg naar de promotieklasse. Het verlies tegen het Helderse HCSC be tekent weliswaar een gedeelde kopposi tie tijdens de winterstop maar de voor uitzichten zijn gunstig. Het tweede damesteam zal er in de tweede competitiehelft hard aan moe ten trekken om een redelijke klassering in de eerste klasse te bereiken. Dames drie gaat beter. Hoewel er in aanvang wat somber uitzag werd zaterdag kop loper Seahawks met 3—1 overwonnen. In dezelfde klasse staat Smash '68 er wat beter voor, zeker na de overwinning van zaterdag. Onnodig Heren 2 moet oppassen geen onnodig puntverlies te lijden, zodat koploper SWOV niet verder uit loopt. De onder linge wedstrijd zal, net als vorig jaar, de pomovendus moeten leveren. Het derde herenteam volgt koploper Muwi op de voet in de derde klasse. De onderlinge wedstrijd leverde uit een 2 3 zege op voor het Texelse team zodat de perspectieven goed zijn. Jongstleden zaterdag achtte de lei ding van de Hema het noodzakelijk mij te verzoeken de inhoud van een van mijn boodschappentassen aan haar te tonen. Zulks omdat men meende te weten dat een bepaalde hoeveelheid vleeswaren niet bij de kassa was afge rekend. Iets waarvan ik hoewel dat met met zoveel woorden werd gezegd kennelijk werd verdacht. Ik gaf aan het verzoek gehoor en toonde aan dat de verdenking onterecht was, waarop excuses door de controleur werden aangeboden. Zoals dat zo vaak gaat, realiseer je je pas achteraf goed hoe een bepaald voorval op je inwerkt. Zo verging het ook mij. Thuisgekomen besefte ik pas hoe onverkwikkelijk deze zaak eigenlijk is. Hoewel nadien verontschul digingen werden gemaakt, was ik toch maar ten aanschouwen van een grote groep mensen ,,te kijk" gezet op ver denking van dièfstal. Ik meen er goed aan te doen om de directie van de Hema bij deze te verzoeken in zijn „opspo ringsbeleid" voortaan wat zorgvuldiger te werk te gaan. C.Th. Ambriola-Korte, Den Burg. Naschrift: Hema-directeur Peter Bak ker zei het geval zeer te betreuren omdat de handelwijze van de betreffende con troleur strijdig is met de instructie. Om het onrustbarende verschijnsel van win keldiefstallen tegen te gaan wordt bij de Hema inderdaad vrij scherp opgelet, maar als men iemand betrapt denkt te hebben wordt de betrokkene daarover onopvallend (in een ander vertrek buiten het zicht van het publiek) onderhouden en wordt zodnodig de politie afgewacht. Er zullen maatregelen worden genomen om te voorkomen dat pijnlijke gebeurte nissen zoals boven omschreven zich zullen herhalen. —Red. Maandag 27 december zal in de Her vormde kerk van De Koog een dia avond voor toeristen en andere belang stellenden worden gegeven, verzorgd door de heer Veldwisch. Het is hetzelfde programma dat ook in het seizoen bij herhaling voor vakantiegangers wordt vertoond. Aanvang 20.00 uur. De zon komt 31 december op om 8.47 uur en gaat onder om 16.37 uur. Maan: 30 dec. V.M., 6 jan. L.K. Doodtij: 25 dec., springtij: 1 jan. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 24 december 1.34 en 13.11 Zaterdag 25 december 2.36 en 14.22 Zondag 26 december 3.36 en 15.44 Maandag 27 december 4.40 en 17.07 Dinsdag 28 december 5.49 en 18.24 Woensdag 29 december 7.00 en 19.29 Donderdag 30 december 8.08 en 20.23 Vrijdag 31 december 9.04 en 21.15 Zaterdag 1 januari 10.05 en 22.12 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De stichting voor maatschappelijk werk in de Kop van Noordholland orga niseert wederom een cursus „opkomen voor jezelf." Deze cursus is bedoeld voor mensen die door praten, luisteren en oefenen samen met anderen willen werken aan beter „opkomen voor jezelf." In deze cursus wordt ingegaan op situaties uit het dagelijks leven waar iedereen voor komt te staan, maar waarin men soms merkt dat het moeilijk is zich behoorlijk te laten gelden. Aan de orde komen vragen als; Laat ik over mij lopen?, kom ik voldoende voor mezelf op en hoe doe ik dat?, vind ik het moeilijk om een gesprek aan te gaan, durf ik wel dóór te vragen als ik onvoldoende antwoord krijg?, durf ik mijzelf te laten zien? In de cursusgroep wordt gebruik ge maakt van rollenspelen, gesprekken en oefenopdrachten. De cursus omvat 10 vrijdagmiddagen van 13.45 tot 15.45 uur. Opkomen voor jezelf start op vrijdag 11 januari 1983 met een voor iedereen toegankelijke kennismakings middag. Aan het eind van deze middag beslist ieder voor zich of hij/zij mee wil doen. De cursus wordt gegeven in dorpshuis d'Ouwe ULO te Den Burg. Deelname is gratis. Opgeven na de bij eenkomst van 11 januari of bij maat schappelijk werk buro Den Helder, tel. 02230-15834 en maatschappelijk werk buro Texel, tel. 02220-4185. Tweede kerstdag wordt in de Her vormde kerk te Oosterend een kerst concert gegeven dat wordt verzorgd door muziekvereniging Excelsior onder leiding van de heer A. Kuik. Verder wordt medewerking verleend door P. Krayma (orgel). Jan Everaarts (hobo), Ria Trap en Wilhelmus Barnard (zang). Het concert duurt een uur en begint om kwart over twaalf 's middags. De toegang is gratis. Aan de uitgang wordt een collecte gehouden ten bate van de actie „Help Polen de winter door." Het programma van het concert luidt als volgt: Excelsior: Trumpet tune, Purcel. arr. Mellema. Opening. Excelsior: Op waakt op zo klinkt het luide, arr. A. Niemeijer Jan Everaarts, hobo: Sicilians en Alle gro, G. F. Handel. Ria Trap, zang: O holy night, Adolphe. Adam. Excelsior: Once in Royal Davids city, arr. J. de Haan. Piet Krayma, orgel; Pastorale (2) uit Suite kestfeest nr. 2, Jan Zwart. Wilhelmus Barnard, zang: 't Licht dezer wereld, J. R, Zunsteeg; I believe, E. Drake, arr. Stillman. Excelsior: Heft op uw hooften poorten wijd, arr. J. de Haan. Jan Everaarts, hobo: sarabande en Passepied, C. W. Gluck. Piet Krayma, orgel: Liebster Jesu, wir sind hier, J. S. Bach. Excelsior: in Bethlehems stal, arr. J. de Haan. Ria Trap, zang: Christ Baum - Christ kind, P. Cornelius. Excelsior 4 kerstliederen, gezang 134, 135, 138, 139 uit het liedboek der kerken, arr. J. Nicolai. De sprookjesachtige avonturen van de marionet Pinocchio hebben niet alleen in het land van de man die hem schiep (Carlo Collodi) maar evenzeer in ons land in de afgelopen honderd jaar zo'n populariteit verkregen dat er weini gen zijn die er nooit van hebben gehoord. De Italiaanse schrijver Collodi schreef zijn eerste boek over Pinocchio rond 1880 waarna het verhaal een zware zegetocht rond de wereld begon. Films konden daarom ook niet uitblijven en vooral in de na-oorlogse jaren hebben mensen van allerlei nationaliteiten Pi nocchio op het celluloid vastgelegd. Een klein onderzoek leert dat zich daaronder naast talrijke Amerikanen ook Russen, Zweden en Japanners bevonden. De film die zondagmiddag in het City Theater (14.30 uur) te zien is, komt uit de studios van Walt Disney en is geheel Nederlands gesproken. Voor wie het, volledige verhaal nog niet kent, volgl het hierbij in korte trekken nogmaals. De( poppenkastpop Pinocchio wordt uit hout gesneden door de oude Gepetto en| komt tot leven. Het is een stoute pop,; hij wil niet luisteren, is eigenwijs, on-, deugend en lui en hij beleeft allerlei nare, avonturen. Dankzij een lieve fee brengl. hij het er telkens levend af. Hij laat zicf bedriegen door de kat en de vos. Maai een hoogtepunt in de film is het verblijf in een walvis. Aan het einde van de film wordt Pinocchio een aardige behulp zame pop en als beloning voor zijr; goedleid verandert de lieve fee hem ir' een echte jongen. Toegang alle leef tijden. I Westduitse marken 100= ƒ108,75 Belgische franken 100= f 5,32 Franse franken 100= 37,50 Zweedse kronen 100= f 34,50 Zwitserse franken 100= ƒ129,75 Deense kronen 100= f 29,75 Amerikaanse dollars 1 f 2,61 Engelse ponden f 4,14 Oostenrijkse schilling 100= 15,60 Italiaanse lires 10.000= f 18,00 Spaanse peseta 100= 1,93 A -

Texelsche Courant | 1982 | | pagina 5