Dubbeldik verslaat Datsun Ronald van Boven sterkste in Wielercross Onverwachte nederlaag En Passant 2 tegen MSC6 zwemclub TH '71 zwom goede wedstrijd in „De Terp" Looptijden jalvoetbaluitslagen Goede wedstrijd van geblesseerde GVT-ploeg Goede start Tevoko volleybal MST en Zwaluwen aan elkaar gewaagd S.V. De Koog GVT-revue Klaverjasclub Den Burg R.C. Overzee net te zwak voor Alkmaar o> c c tn o O Mededelingen Martin Tromp ARlïDAG 18 JANUARI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 9 j/bbeldik won afgelopen week toch 3'verrassend tegen een zeer zwak nd Datsun met 3—2. A O 2000 tin tekort tegen Gamma. De eerst- emde verloor met 7—2. Oosterend ,1 totaal geen moeite met Gamma 2 ror deze winst bekleedt Oosterend s tweede positie in de hoofdklasse. 3eNbbeldik speelde met veel werklust e/ri een ongemotiveerd Datsun. Het ''e doelpunt dat Dubbeldik scoorde eigenlijk kenmerkend voor de ge- 'wedstrijd. Een schot van Dubbeldik werd gestopt door de Datsun ^'Jer en de teurgspringende bal werd een Dubbeldik speler ingeschoten 'ijl de tegenstander gewoon toe- Eigenlijk keek Datsun toe en liet beldik de wedstrijd maken. din: de eerste helft kwamen er nog wel ua,<ansen voor Datsun die echter goed li len gestopt door Aad Vaars. In de '■de helft, het stond toen nog 1 1, het alleen Dubbeldik die voetbalde "Waarlijk was. Dubbeldik kwam ook 'ij 2— 1 voor en nog weigerde het grote deel van de Datsun ploeg het So te versnellen. Datsun schrok 'te nlijk pas wakker toen Dubbeldik op kwam. Een kort daarop scoorde 8 un dan ook 3-2. Het moet echter e gd worden, als Dubbeldik wat ,s ger met kansen omgesprongen dan '^'men de voorsprong al eerder veilig /ten stellen. Het laat overigens ook iedat Dubbeldik de juiste weg heeft 1 izen om de ploeg dit seizoen te ver- °'en en hardwerkend kan de ploeg eic ver komen, kt eersterend tegen Gamma 2 was een leeige wedstrijd, voornamelijk van es.JTta 2 zijde. Al in de vierde minuut - en Oosterend voor met 1—0 door ovioelpunt van Frits Bakker. Gamma ft, in later, doordat een Oosterend 3nar hands maakte, vanuit een toege- •cjele penalty gelijk maken, maar Rob je t stopte de strafschop goed. Even na was het Simon Brand die een vrije ,er>p van Gamma 2 onderschepte en hj; liet aantekenen. Gamma kon niet wiodige overleg in het spel brengen .^osterend had de zaken goed onder et role Gep Brouwer scoorde in het t vn van de tweede helft 4—0. Tien jisften voor tijd werd een Oosterend t3r wegens commentaar op de lei- rclt de zaal uitgestuurd en Gamma 2 vn dus kans om wat dichterbij te 'rtflb ic" uvHagen: coofdklasse: te)beldik-Datsun ^sun 2-Mantje 4-Question n iterend-Gamma 2 iterend 2-KSMT 0 2000-Gamma 3-2 4-4 3-3 5-1 7-1 2-7 :h'iC> erste klasse: Sistion 2-Gempo ;ldibeldik 2-De Mok oabeldik 3-Texel Vet. aifterend 3-ZDH 2 weede klasse: <%lse Boys-Oosterend 4 ai/, 'erde klasse: 'istion 3-Oosterend 6 Jjfterhoek-Texel Vet. 2 31T 3-Ver.Schilders sun 4-De Koog James: .Boys 1 -Tex Boys 2 unioren A. oën-Alkema ronics-Buro Eelman ronics-Zeeaas Veldman ie 'ó'unioren B: shfl sun-Bremakker rk. 6-0 7-2 0-7 2-7 6-1 9-6 3-1 1-2 3-0 2-4 2-2 2-2 3-1 2-2 ^rogramma: 'Voensdag 19 januari: t iO u. Zegel Modes-Cafeetje rtJ0 u. Bremakker-Datsun 55 u. Gamma 4-Nioz 50 u. Dubbeldik-Gamma vj>0 u. Mantje-Oosterend 2 15 u. KSMT-ZDH 15 u. Texel Vet.-De Mok ndienst Gempo (londerdag 20 januari: X) u. Pakhuus-Nuts/Dubbeldik 1 15 u. Oosterend-KSMT (dames) 50 u. Ver.Schilders-De Koog 50 u. A O 2000 2-Mantje 2 15 u. Nioz 2-Oosterend 4 55 u. Tex.Boys 2-Tex.Boys Idienst: Dubbeldik 'rijdag 21 januari: 50 u. Nuts/Dubbeldik 2-De Koogel X) u. Alkema-ZDH 55 u. Gempo-Gamma 3 50 u. Oosterend 5-KSMT 2 >20 u. Datsun-Gamma 2 15 u. Question-A O 2000 ()5 u. Oosterend-Datsun 2 ildienst: Texel Veteranen komen. Door een slechte samenwerking lukte dat niet. Kansen die ontstonden werden ook nog goed gestopt door Rob Haak. Rijan van Heerwaarden bracht Gam ma 2 op een 4— 1 stand maar Oosterend maakte vlak voor tijd door een doelpunt van Marco van der Vis de eindstand af op 5—1. A O 2000 kon tot de tweede helft Gamma bijhouden maar daarna was het gedaan. Henk Groen, de absolute uit blinker van Gamma, tekende 1—0 aan en even later was het Frank de Grave die met een schitterend doelpunt A O weer gelijk bracht. In de tweede helft nam Gamma afstand door werkelijk goed combinatievoetbal en doelpunten van Paul van Exel en Gert Pansier (2 keer). Mede door het inzicht van Henk Groen werd de eindstand bepaald op 7-2. ZDH en Question in een goede en spannende wedstrijd deelden de punten in een 3 3 gelijkspel. Terwijl Oosterend 2 geen moeite had om KSMT dat wel erg zwak speelde met 7—1 te verslaan, datsun 2 tegen Mantje kende een sen sationeel slot van de wedstrijd. De gehele wedstrijd ging qua scoreverloop gelijk op. In de laatste minuut schoot Peter Kikkert Datsun naar een 4—3 voorsprong toe en Mantje leek, als zo vaak dit seizoen, ongelukkig de wed strijd te gaan verliezen. Met nog tien seconden te gaan nam een Mantje speler de bal wanhopig op de slof, de Datsun keeper verwerkte deze bal on voldoende en de terugspringende bal werd door Hans van Slooten nu wel doeltreffend geschoten. Voordat Dat sun 2 besefte wat er gebeurde lag de bal in het doel en het eindsignaal klonk. Overigens was een gelijkspel verdiend voor beide ploegen. In de eerste klasse geen verrassingen afgelopen week. De koplopers wonnen hun wedstrijden. Dubbeldik 2 won van de Mok met 7—2 en ZDH 2, lang weg geweest, versloeg nu Oosterend 3 met 7—2. In de derde klasse was er af gelopen week een bijzonder aardige wedstrijd. Question 3 liep in de eerste fase over Oosterend 6 heen. Een voor sprong van 5 1 had de ploeg opge bouwd. Niettemin gaf Oosterend de moed niet op en later stond het 6—6 gelijk. Question trachtte wel te scoren maar de Oosterender keeper fungeerde als laatste man en verdedigde zijn doel bekwaam. Totdat Question weer in zijn ritme kwam en toen het eindsignaal kwam stond er een 9—6 voorsprong op het bord. Conclusie is dat wedstrijden in de derde klasse qua sensatie bijzonder leuk kunnen zijn. Afgelopen week ging het dames zaalvoetbal van start. De teams van Texelse Boys gingen als eerste van start. Gelijk al een ver rassende uitslag want Texelse Boys 2 won met 4—2 van het eerste. Het peil van de wedstrijden was goed te noe men. Er werd goed overgespeeld en wat dat betreft kunnen er nog een hoop seniorenploegen een voorbeeld nemen aan de dames. Junioren Het tweede gedeelte van de junioren competitie is nu van start gegaan. Kampioen Citroen verloor in de eerste wedstrijd al een punt aan Alkema. Marcel Bakker bracht Alkema in de derde minuut op een 1—0 voorsprong. Citroen was wel sterker maar niet in staat om met goed spel echt gevaarlijk te worden. Het duurde dan ook nog een kwartier voordat Rob Nagy 1 1 maakte en later zijn ploeg op 2—1 zette. Alkema kreeg via de counters nog al wat kansen maar door pech of slordig spel leverde dit niets op. Toch had Alkema speler Zaterdag was de eerste wedstrijd in 1983 voor de turnsters in de leeftijds categorie tot 16 jaar. Deze wedstrijd was de eerste in een serie van drie binnen het verband van de turncompetitie waaraan 13 verenigingen deelnemen. GVT was ditmaal te gast bij de vereniging Turn- lust uit Alkmaar. Voor aanvang van de wedstrijd be loofde het al een zware strijd te worden. Zeker toen bleek dat de GVT ploeg ernstig werd geplaagd voor tal van kleine blessures die tijdens het turnen de concentratie ernstig kunnen verstoren. Het was dan ook niet verwonderlijk dat deze wedstrijd door GVT werd verloren. Daarbij komt dat Turnlust beschikt over vier uitstekende turnsters met een klas se die alleen door Gertie Praamstte' geëvenaard kon worden gezien haar tweede plaats in de individuele eind rangschikking. Toch toonde de ploeg van GVT op deze wedstrijd een goed karakter door voor iedere tiende punt te vechten. Nadat de eerste hindernis (balk) met succes was afgesloten ont brandde de Texelse ploeg op de brug ongelijk. Vooral Mirjam Raven met haar nieuwe brugoefening oogstte hier be wondering. De rest van de wedstrijd (vrije oefening en paardspronq) is ge De eerste thuiswedstrijden brachten over het algemeen winst voor de Tevo ko teams terwijl ook eerder aan de vaste wal gespeelde wedstrijden succes ople verden. Het eerste damesteam dat in Tuitje- horn reeds drie punten bij De Boemel scoorde, won nu zonder moeite van het tweede. Tevoko heren 1 is de tweede helft van1 het seizoen goed begonnen. In twee wedstrijden werden 6 punten aan het totaal toegevoegd, respectievelijk tegen Katapult 2 en HCSC. Dames 3 maakte er zaterdag onnodig een slepende wedstrijd van. Juvoc wist een 0—2 setachterstand alsnog om te buigen in een 3—2 winst. Het tweede en derde herenteam toonden wederom de te grote krachts verschillen in hun klasses aan. Binnen het uur werden Zeemacht 2 en Braaf 5 kansloos naar een nederlaag gespeeld. Hetzelfde overkwam HPSV en Juvoc 3 eerder dit jaar zodat de beide teams in 1983 nog zonder puntverlies zijn. Smash '68 won afgetekend met 3—0 van HCSC 4. De adspirantenwedstrijden leverden naast spanning en een goede technische uitvoering van het volleybal een zege voor de jongens tegen Juvoc en verlies voor het tweede meisjesteam tegen WSOV op. Ruud Beerling later wel geluk doordat zijn schot onvoldoende werd verwerkt door de Citroen keeper en zodoende Alkema gelijk bracht. In de laatste minuten trachtte Citroen er nog van alles aan te doen, maar Alkema had niet over geluk te klagen. Ook de Ratronics en Buro Eelman speelden 2—2 gelijk zodat de competitie in de A-klasse bijzonder spannend lijkt te worden. Bij de crosswedstrijd welke zaterdag werd verreden in de Dennen kwamen in totaal 31 renners van de wielervereniging DOK en de organiserende Wieler vereniging Texel aan de start. Er werd in twee poules gereden, 17 renners in de A-poule over 10 ronden en 12 renners in de B-poule reden twee rondjes minder, terwijl een tweetal dames in zes ronden de punten diende te verdelen. Een snelle start bracht Ronald van Boven in leidende positie welke hij goed wist te behouden en uit te bouwen. Tot halfweg de koers wist Leen van Elk hem goed te volgen, maar deze moest toezien dat DOK renner R. Sommer hem passeerde, voor wie de afstand naar de leiderspositie toch te groot bleek. Eerste werd dus Ronald van Boven, tweede R. Sommer, 3. Leen van Elk, terwijl de Texelaars Paul van Arn hem en Arie Huisman de andere DOK renners als resp. vierde en vijfde achter zich wisten te laten. De DOK renners waren enthousiast over het uitstekend bosparcours, dat dankzij de medewer king van Staatsbosbeheer uitgezet, mocht worden, terwijl ook de jagers vereniging zo welwillend was haar acti viteit tijdelijk te verplaatsen naar een ander bosperceel. Door het grote rennersveld was het op ieder punt langs het „zware" par cours, aantrekkelijke schouwspel voor het talrijke publiek goed te volgen, het juiste verloop van de B-poule was echter moeilijk bij te houden door de grote ver schillen die allengs optraden tussen snelle B- en achterblijvende A-renners. De crack Jan Buis moest in de B-poule drie jeugdige DOK renners voor laten gaan: 1. R. Wassenburg, 2. A. Teek, 3. C. Raaijmakers, 4. J. Buis, 5. J. Vleggeert. De dames Annemarie Hagendoorn en Irene Janssen, beiden van DOK, lever den in de achterhoede hun tweestrijd door de eerste in haar voordeel beslist. .1. A. Hagendoorn, 2. I. Janssen. Deze wedstrijd, meetellend voor de wintercrosscompetitie DOK-Texel, was de derde wedstrijd. Op 23 januari te Den Helder en 29 januari op Texel wor den de overige competitiepunten ver deeld waarna de renners van beide ver enigingen zich snel gaan voorbereiden op de 7 stedenontmoeting welke vanaf 13 februari tot eind maart wordt gehou den door de wielerverenigingen HRTC, West Frisia; Waterland; Volendam; Alcmaria Victrix; DOK en Texel. woonlijk een routine klus maar door de kleine blessures kon hier niet het hoog ste aantal punten worden behaald. Karin Vlaming kon door een chronisch blessure aan haar knie zelfs geen vrije oefening draaien. De getoonde inzet en wilskracht van Marit de Porto kon niet verhinderen dat de Alkmaarse ploeg uit liep tot 5,5 punten. Een gering verschil van 0,3 punten per toestel per turnster. Eindstand: (resp. brug, balk, sprong, vrije oefening en totaal) Gemma Praamstra 7.60; 7.50; 7.50; 7.80; 30.40. Marit de Porto 7.60; 6.95; 7.00; 7.95; 29.35. Gertie Praamstra 8.90; 7.20; 7.95; 8.90; 32.95. Mirjam Raven 8.45; 6.30; 7.20; 8.00; 29.95. Karin Vlaming 6.50; 6.45; 6.90; 0.0; 19.85. Sigrid Sikma 6.30; 5.85; 6.00; 7.30; 25.45. Zaterdagmiddag verslikte een op pa pier sterk En Passant 2 zich lelijk in MSC 6 uit Den Helder. Aan de top- borden viel de schade nog wel mee, onderaan wist alleen Marcel Visser voor een punt te zorgen. J Hooijberg en C. W. Katoen beslo ten al vrij snel (en terecht) tot remise. Voor beide spelers bevatte de stelling geen aanknopingspunten om een winstpoging te wagen. W. Hoekman zag zijn koningsaanval met succes bekroond in een prima opgezette partij. Fr. van Lare offerde een paard voor twee pionnen. Meer dan wat initiatief leverde dat niet op en een benauwde remise werd tenslotte zijn deel. M. Witte liet, met wit nog wel, het initiatief aan H. Hoffner. Op de g-lijn na, leek alles potdicht te zitten. Voorzich tigheid was hier kennelijk het parool maar de totaalscore had misschien nog een geforceerde winstpoging gerecht vaardigd. Arjen Bakker kwam van een koude kermis thuis. P. J. Jonkheer pro fiteerde van een overmoedige zet via een vernietigende tegenaanval. F. van Tatenhove leek keurig het driemaal be dreigde veld g2 onder controle te hebben. Zijn damezet, bedoeld waar schijnlijk om dameruil af te dwingen, leidde geforceerd tot mat. Marcel Visser schuwde het avontuur evenmin. Op de damevleugel wist hij ten koste van een pion staande te blijven, offerde toen een paard om er fraai een toren voor terug te winnen en maakte na de, late, rochade de partij keurig uit. H. van Daalen zag geen kans om de pionnetjes die C. van de Zee hem wist te ontfutselen, terug te winnen. De eerste pion kreeg Van der Zee trouwens in de schoot geworpen. En Passant 2-MSC 6 J. Hooijberg-C.W.Katoen V4 V4 W. Hoekman-P. van de Veen 1—0 F. van Lare-R. Meijer 54 54 M. Witte-H. Hoffner 54 54 Arj. Bakker-P. J. Jonkheer 0 1 F. vanTatenhove-P. Jong 0—1 MVisser-JMulder 1 —0 H. van Daalen-C. van der Zee 0—1 Eindstand 3 54 —4 54 De dames van MST handbal speelden zondag tegen Zwaluwen in Winkel. Aanvankelijk leek het niet zo'n zware wedstrijd te worden. De vorige keer won MST met 9—6. Maar evenals in de voorgaande uitwedstrijd was de ploeg wéér niet compleet en met geen of één wissel wordt het altijd een moeilijke wedstrijd. Voor de rust bepaalde MST het spelbeeld. Er werd niet al te fel gespeeld om toch wat lucht voor de tweede helft over te houden. Enkele snelle uitvallen hadden resultaat en de ruststand ging in met 3—1 voor MST. Na de rust kwam Zwaluwen langzaam terug. Door vermoeidheid werd de ver dediging van MST niet dicht genoeg gehouden en de Zwaluwen profiteerden hiervan: 5—5. Een penalty door Zwalu wen werd nog gemist en een doelpunt van MST werd afgekeurd. Vlak voor het eindsignaal wist de tegenpartij nog te scoren en de overwinning was voor de gelukkige Zwaluwen. Aanstaande zaterdag is er in restau rant Capri een etentje voor alle senioren leden met dames/heren. Opgave voor deelname dient te geschieden uiterlijk woesdag 19 januari aan J. van Beek, tel. 729. De gymnastiekvereniging Texel heeft een jubileumrevue in studie. De datum is vastgelegd op 16 april in de Linde boom. Op de clubdrive waren deze week geen verrassende uitslagen te- noteren of het moet zijn dat alle koplopers matig gescoord hadden. Eer ste werd in ieder geval het koppel J. Zijm en P. Buysman met 7104 punten en tweede met precies 7100 punten M. Bakelaar en P. Bruin. Dan volgde P. Hartog en H. Snoek met 6881 punten, de dames A. Vermüeen M. Timmerman met 6865 punten en de dames N. van de Veen en B. Keijser behaalden een totaal van 6813 punten. Al deze koppels klommen enige plaatsen in het klassement. J. Zijm en P. Buysman klommen in de tweede periode zelfs naar een vierde plaats, terwijl A. Dijker en N. Koomen hun eerste plaats bijna verspeelden. Woensdag 19 januari wordt er een open drive gehouden in de Witte Burcht. In verband met een tv-uit- zending over Texel wordt de aanvang tot ongeveer kwart over acht ujtqesteld. De opbrengst is ten bate van het or gelfonds van de R.K. kerk. Stand twee periode: A. Dijker-N. Koomen 38050 16 Echtp.J.Spaans 38015 10 Boogaard-v. Heerwaarden 37482 9 J. Zijm-P. Buysman 36863 11 Th. en J. Witte 36762 10 W. Bakker-P. van de Molen 36697 10 Totaalstand na 60 partijen: Echtp. P. van Heerwaardeen 96624 25 W. Bakker-P. van de Molen 96528 32 Th. en J. Witte 96027 30 A. Dijker-N. Koomen 95994 33 Boogaard-v.Heerwaarden 95576 31 Echtp. J.Spaans 95350 24 Echtp. F. Veeger 94863 33 Echtp. J. van Heerwaarden 94661 31 J. Eelman-A. Bakker 93777 34 G. Douma-M. Witte 93765 21 Een enthousiaste zwemclub ging ver gezeld van vele supporters afgelopen zaterdag naar Wieringerwerf om in zwembad De Terp de zwemwedstrijd aan te binden met Normerven de Stern en EZV. Een happening waar zo'n 150 deelnemers in de diverse series van de starblokken doken. Het zwemgebeuren vond geheel volgens de KNZB richt lijnen plaats. Dit keer was de organisatie in handen van de Stern die er voor zorgde dat dit natte sportgebeuren vlekkeloos verliep. Verbaasde de Texelse „waterratten" velen in de eerste ontmoeting door hun succes op veel nummers, deze keer was de tegenstand beduidend groter. Maar ondanks een bijna geheel andere ploeg wisten de Texelaars aangemoedigd door hun supporters, zes maal als eerste, acht maal als tweede en zes maal als derde aan te tikken. Voorwaar een uit stekend resultaat van de eilandelijke zwemclub. De volgende ontmoeting in deze zwemvierkamp vindt plaats op zondag 6 maart in zwembad De Kwaker in Enkhuizen. In het bericht in de vorige krant over de halve marathon van Egmond zijn per abuis enkele tijden van Texelse deel nemers niet opgenomen. Eduard Dijker was op de vijf kilometer zeer snel in 20.35 min. Tilly Eelman kwam ook prima voor de dag met 24.19 min. Zij was daarmee sneller dan Richard Dijker, die 24.48 min. noteerde. Voor de loopenthousiasten staan er een paar mooie wedstrijden op het programma. Uiteraard kunnen ook trimmers meedoen. Allereerst op zon dag 23 januari een bosloop in Castricum over 7 of 21 kilometer, een schitterend parcours. Aanvang 10.30 uur. In Groo tebroek wordt de ,,Kloetloop" gehou den over 5, 8, 1414 en 25 kilometer. Op deze laatste afstand hoopt Cees Timmer hoge ogen te gooien. Aanvang 11.00 uur. Op zaterdag 29 januari is er een strand-duinloop in Nieuw Den Helder over 7 en 25 kilometer. Aanvang 11.00 uur. Informatie en opgave via contact persoon Piet Bakelaar, tel. 02220-3843, onder andere in verband met gecom bineerd vervoer. Na een lange rustperiode speelde rugbyclub de eerste wedstrijd tegen Alkmaar. Er werd op een veld van Den Helder gespeeld, daar in Alkmaar alles was afgekeurd. De kick off was om drie uur en werd genomen door Frans Stark tegen wind in. Het werd een zware wedstrijd omdat Alkmaar bij Overzee thuis had verloren en nu revanche wilde nemen. Na enige tijd stond Overzee achter maar Robert van Boven maakte gelijk door een try te drukken. Er werden nog enkele try's gedrukt door Frans Stark. Overzee stond zelfs enige tijd met één punt voor, maar dat mocht niet baten, Alkmaar kwam scherp terug. Eindstand werd 24—21 voor Alkmaar. CO 00 0) <u 0) 28, 29 en 30 juli. Secretariaat: Ankerstraat 32, 1794 BJ Oosterend. Medelingen van het bestuur De eerste grote bijeenkomst voor alle Oosterenders is vastgesteld op vrij dagavond 25 februari in het dorpshuis De Bijenkorf. Aanvang 20.00 uur. No teert u de daum? Tijdens deze bijeenkomst hopen wij zo veel mogelijk te vertellen omtrent de „invulling" van de drie feestdagen en de reünie, voorafgaande aan woensdag avond voor de oud-Oosterenders. Ook wordt het historisch spel be sproken, getoond, en opgave van vele medespelers(sters) verwacht. Als extra voor bovengenoemde avond een film over allerlei oude Zui derzee activiteiten, beschikbaar gesteld door het Zuiderzeemuseum te Enkhui zen. Tijdens Oosterend Present is er ge durende drie dagen ook weer een grote tentoonstelling in een der tenten. In lichtingen voor dit onderdeel bij de heer W. van Tatenhove, Oranjestraat 3, tele foon 02223-684, bij voorkeur na 19.00 uur. De „grote lijnen" voor de drie dagen zijn als volgt vastgesteld: Donderdag 28 juli: opening, Oosteren der maaltijd in kostuum, historisch spel, show rond Excelsior 75 jaar. Vrijdag 29 juli: Lammerenmarkt, kra- menmarkt, nationale wedstrijd scha penscheren, vlootshow met allerlei wa teractiviteiten bij de Kaap, groots arties tenprogramma. Zaterdag 30 juli: Actueel kinderpro gramma, WPN keuringen, Concours Hippique met een geweldig vulnummer en het eerste openbare optreden van de Texelse oude tractoren en motorenclub, sluitingsconcert Excelsior met solisti sche medewerking van beroepsarties ten.* Vanzelfsprekend drie avonden gezellig samenzijn in de grote feesttent met een zeer goed orkest, de be sprekingen in deze zijn ook bijna rond. Voor het maritiem gebeuren bij de Kaap hebben zich tot nu toe al 9 botter-schippers gemeld, ook de nage bouwde TX 11 van het Zuiderzee museum komt naar Texel. Voor inlichtingen omtrent de kra ntenmarkt kunnen wij drie telefoon nummers noemen: 02223-488, 451, 265. t.w. de heer De Boer, mevrouw Eel- man-Trap en D. van Tatenhove. Bijna alle commissies zijn al een of meerdere malen bijeengeweest, en er wordt ons inziens enthousiast gewerkt. Ook de „voorpret" kan al leuk zijn. Tot slot een fragment uit het historisch spel als voorproefje: Is er soms weinig visserij En is het leven dan zeer zwaar, Geen vreugde in dees' huizenrij Dan is onsKre/is altijd daar. Wat hoor ik daar, kent gij hem niet Hoort over deze leugenaar Dat ge geen sterker kerel ziet Een wakk're knaap van zessen klaar Pas op hij neemt je in de maling Wij lachen da, maak geen bezwaar Een an'dre keer stroopt hij de paling Die grote Kre/is, klein zondaar. Toch is hij het zout in onze pap Want voelen wij ons naar Dan komt hij steeds weer met een grap Die Krelis, onze leugenaar. Oosterend, 1898. I Wij hebb Mnoaifl hebben nu voor U: Massief zilveren closed- forever, van 31,50 voor 18,50 (goed te combineren met slaven- armband). Helicon meisjes- en jon genshorloges, van 79,50 voor 39,50 Zilveren dameshorloges met band, vanaf 139,— Zie voor verdere aanbiedingen onze reklame-etalage. juwelier telefoon (02220) 2912.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 9