bbeldik houdt Gamma in toom (3—3) Bravado's rusthuis was 't leukst voor de oudjes HERRIE W&m HINDERT Arjen Bakker slaat tweemaal toe Lange afstand lopen Nieuwe koplopers bij klaverjasclub Fiets gevonden (ledingproblemen bij ZDH (2-1) AG 25 JANUAR11983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 bbeldik heeft in de laatste zaalvoetbalwedstrijd de stijgende lijn te pakken, men al van Datsun, afgelopen week werd Gamma op een 3—3 gelijkspel uden. Datsun 1 herstelde zich van het verlies tegen Dubbeldik en wees Gamma g met 6—3. Oosterend won met 5—1 van Datsun 2. A O 2000 blijft ook nog race voor de derde plaats door met 3—1 te winnen van Question. bbeldik nam een 1 —0 voorsprong, na leek echter de wedstrijd toch te winnen. Men liep uit naar een 3— 1 iprong. Op dat moment begon na wat zorgeloos om te springen Ie kansen. Vooral Rob van de Stap vaak steken in showvoetbal dat punten opleverde. Dubbeldik ver- ofde zich niets en kwam in de e tien minuten tot 3—2 en twee ten voor tijd op 3—3, door een Duntvan Klaas Dirk Koorn. Doordat erend won van Datsun 2 (5—1) is hterstand van Oosterend nu drie en op Gamma. Dat verschil is niet erkomelijk. Werklust jtsun toonde veel meer werklust eerdere wedstrijden. In de Jtieve maar felle wedstrijd tegen ma 2, die het aankijken meer dan I rd was, nam Datsun een 2—0 sprong. Gamma 2 had eigenlijk r enkele spelers die het Datsun iilijk konden maken. In de eerste was het Martin Land die in aan- Jnd opzicht de beste speler was. In weede helft was dat Brahim Kaya- "Hij scoorde twee keer. Bij Datsun hel Cees van Heerwaarde die twee Ihtige goais op zijn naam bracht en ie Plaatsman, Dirk de Lugt, Peter Bis en Koos Tjepkema die de zes punten volmaakten. Kanshebber E O 2000 blijft kanshebber voor de Ie plaats. Question bracht een forse ssing door met 3—1 te verliezen, itje en Oosterend 2 deelden de en met een doelpuntloos gelijkspel. Ie eerste klasse zijn de Texel Vete- in goed op dreef. Vorige week was ok het slachtoffer met een 5—3 ies. In de tweede klasse is het vrijwel r dat Mantje 2 kampioen gaat wor- doordat PH Hotel verrassend ver van De Koogel met 5—3. In de afce klasse pakte De Koog één punt jl de Verenigde Schilders. Datsun 4 imet 5—2 van de Texel Veteranen 2 Ie topper tussen Rab 2 en Question 3 H d in het voordeel van Question 3 list met 6 1 Junioren de junioren B-klasse kwam het |gepromoveerde Nuts/Dubbeldik uit n het Pakhuus. In de eerste vijf |uten was Pakhuus veel sterker en ook te scoren. Daarna was het q s-Dubbeldik dat de dienst uitmaak- Martin van Veen zorgde voor de tiende gelijkmaker. Nuts-Dubbeldik ig opeens veel pech en een halve minuut voor tijd scoorde Eire Kalf voor het Pakhuus met een kopbal 2—1. Het jongere Nuts-Dubbeldik had meer ver diend. Alkema won gemakkelijk van ZDH met 4 1. Als Alkema beter de kansen had benut, had de score veel hoger kunnen zijn. Graaf spuiterij won met 3—2 van de Verenigde Schilders in een spannende wedstrijd. Ook de nieuwkomers in de jeugdcompetitie kwamen afgelopen week in actie. Oos terend won met 2—0 van Rentenaar, .en de Zeven Provinciën speelde 3 3 gelijk tegen Sluiter Offshore Services. Deze week Deze week op papier een aantal inte ressante ontmoetingen. Woensdag speelt Oosterend tegen Dubbeldik. Aangezien beide ploegen met de nodige inzet plegen te spelen kan dit een spannende ontmoeting worden. Vrijdag treffen (om 19.30 u.) de nummers 3 en 4 van de hoofdklasse, Datsun en A O 2000 elkaar. De eerste ontmoeting ein digde in een 4—4 gelijkspel. Direct daarna komen Question 2 en Rab tegen elkaar uit. Een wedstrijd in het belang van de stand in de eerste klasse. Uitslagen: Hoofdklasse: Oosterend-Datsun 2 5—1 Question-A O 2000 1—3 Gamma 2-Datsun 3—6 Mantje-Oosterend 2 0—0 KSMT-ZDH 1-6 Dubbeldik-Gamma 3—3 Eerste klasse: Gempo-Gamma3 2 6 Mok-Texel Vet. 3 5 Datsun 3-ZDH 2 2-3 Tweede klasse: Oosterend 5-KSMT 2 7—3 Gamma 4-Nioz 4—0 A O 2000 2-Mantje 2 1-7 Tex Boys-Tex.Boys2 Oosterend 4-Nioz 2 De Koogel-PH Hotel Derde klasse: Ver.Schilders-De Koog Datsun 4-Texel vet 2 Question 3-Rab 2 Junioren: Oosterend-Rentenaar NMS-Ratronics Ver. Schilders-Graaf spuiterij Nuts-Dubbeldik-De Koogel Zeven Provinciën-SOS3—3 Alkema-ZDH Pakhuus-Nuts-Dubbeldik Bremakker-Datsun Cafeetje-Zegel Modes Dames: KSMT-Oosterend Programma: 2-2 1-4 3-5 2-2 5-2 6-1 2-0 0-3 2-3 2-4 4-1 2-1 3-1 1-2 0-5 Woensdag 26 januari: Woensdag 26 januari: 17.30 u. De Koogel-Swarte Schaep 18.00 u. Citroën-Ratronics 18.35 u. KSMT 3-Question 3 19.30 u. Slufterhoek-Datsun4 20.20 u. Gamma-ZDH 21.15 u. Oosterend-Dubbeldik 2.05 u. ZDH 3-Mantje 2 Zaaldienst: Nioz Donderdag 27 januari: 18.00 u. Buro Eelman-Zeeaas Veldman 18.35 u. Datsun-Oosterend dames 19.30 u. Jelleboog-Oosterend 3 20.20 u. Question-Oosterend 2 21.15u. KSMT-Datsun2 22.05 u. Dubbeldik 3-Dubbeldik 2 Zaaldienst: Mantje Vrijdag 28 januari: 17.30 u. Zegel Modes-Bremakker 18.00 u. Cafeetje-Pakhuus 18.35 u. Datsun 3-Gamma 3 19.30 u. Datsun-A O 2000 20.20 u. Question 2-Rab 21.15 u. Texel Vet. 2-Oosterend 6 22.05 u. Mantje-Gamma 2 Zaaldienst: KSMT De opkomst van spelers uit de B-groep stelde wat teleur. Er waren slechts negen van de zestien schakers present. Pranger speelde slordig en verloor een stuk. Van Tatenhove maakte de partij rustig uit en won. Van Heeringen ver speelde tegen Hoekman ook een stuk. Voor hem toch nog onverwacht vond Hoekman een snelle methode naar mat. Marcel Visser begin tegen de heer M. Witte hoopvol doch ook hij moest in verlies berusten. De strijd tussen Van Lare en Terpstra ging op het scherpst van de snede. In het middenspel leek de stelling erg gelijkwaardig. Beiden bleven op winst spelen en Terpstra maakte een klein foutje. Van Lare kon daardoor gevaarlijk oprukken met een vrijpion. Een poging van Terpstra een tegen- dreiging dan wel eeuwig schaak te geven had geen succes. Spanning In de B-groep loopt de spanning op. Van Lare gaat op kop met 6/2 uit 7, direct gevolgd door M. Witte en Terp stra met 5 uit 6. Er zijn nog twee of drie ronden te gaan, zodat Hoekman ook kandidaat genoemd kan worden. Pran ger staat als goede vijfde op de lijst met 4'/2 uit 7. Er komen nog een aantal spannende duels voordat definitief is welke twee spelers gaan promoveren. In de A-groep viel de uitslag van de wedstrijd Arjen Bakker tegen Joop Rommets op: 1 —0. Arjen lijkt zijn plaats in deze groep daarmee voor de laatste periode veilig gesteld te hebben. Broe- kema speelde een rustige partij tegen Niek Witte en won. Het duel eerder op de avond tussen de gebroeders Bakker werd beslecht door een overwinning van de oudste: Arjen. Ronald Bakker moet oppassen voor degradatie. A.C. Bakker tegen Vittali tenslotte werd remise. De heer Bakker raakte weliswaar een loper kwijt tegen een pion maar iets te onvoorzichtig spel van Vittali gaf hem de kans de veilige remise te bereiken. A-Groep: Niek Witte-H. Broekema 0 1 Roland Bakker-Arjen Bakker 0 1 A.C. Bakker-R. Vittali V2-V2 Arjen Bakker-Joop Rommets 1 —0 B-groep: N. van Heeringen-W. Hoekman 0—1 Marcel Visser-M. Witte 0—1 W. Pranger-F. van Tatenhove 0—1 F. van Lare-A. Terpstra 1 —0 Ruim zeshonderd lopers waagden zich afgelopen zondag aan de Kloet- loop, een 25 kilometer wegwedstrijd te Grootebroek, die onder goede weers omstandigheden werd gelopen. Onder de deelnemers bevonden zich vader landse prominenten als Barry Kneooers. Cor Vriend, veteranentoppers als Piet van Alphen, Wim Roelofs en één van de Nederlandse topdames Eefje van Wis sen. Slechts twee Texelse lopers, Cees Timmer en Ed van Bommel, liepen dit keer mee. Beide lopers zijn bezig zich voor te bereiden op een marathon. Cees Tim mer, die eind maart in Schoorl de 42,2 km hoopt te volbrengen, voltooide de loop in 1.30.40 uur, terwijl Ed van Bommel, die begin april wil starten in de Rotterdamse marathon er 1.41.30 uur over deed. Overigens was de tijd van winnaar Kneppers een zeer snelle 1.17.54 uur, direct gevolgd door Cor Vriend in 1.17.57 uur. Castricum Dirk Eelman nam deel aan de halve marathon van Castricum. Ideale weers omstandigheden en een mooi parcours trokken zo'n 1000 deelnemers naar de start. Eelman werd 211de in de knappe tijd van 1.31.20 uur. Zaterdag 29 januari is er een strand duinloop in Nieuw Den Helder, georga niseerd door Noordkop-atletiek. Af standen 7 en 15 kilometer. Ter voorbe reiding op de halve marathon van de Waal (26 febr.mogelijk een goede training voor de Texelse lopers. Aan vang 11.00 uur. Boot 9.05 of 10.05 uur. Informatie en opgave via contactper soon P. Bakelaar, tel. 02220-3843. Het koppel W. Bakker en P. van de Molen is er in geslaagd de leiding in het klassement over te nemen van het echtpaar P. van Heerwaarden. Zij be haalden 7244 punten en waren hiermee eerste op de clubdrive. In de tweede periode klommen zij op naar de tweede plaats met nog maar 500 punten achter op het echtpaar J. Spaans die hier de leiding overnamen van het koppel A. Dijker en N. Koomen. Tweede werden J. en Th. Witte die hiermee ook een goede klassering be reikten. In het totaalklassement pakten ze achter Bakker en Van de Molen de tweede plaats en in de tweede periode klommen ze op naar de derde plaats. Ook het koppel J. Witte en W. Witte behaalde een goede score van 6840 punten, gevolgd door het echtpaar F. Veeger met 6625 punten, die hierdoor goed blijven volgen. Vierde ronde Vrijdag is de vierde ronde van het kampioenschap van Texel waarin het koppel G. Veeger en M. Veeger een kleine voorpsrong moeten verdedigen. Het kan weer een spannende wedstrijd avond worden. 44409 11 43941 12 43920 14 43713 18 42985 20 Stand tweede periode: Echtp. J. Spaans W.Bakker-P. v.d. Molen Th. en J. Witte A. Dijker-N. Koomen F.Witte-R.KIeinveld Totaalstand na 64 partijen: W. Bakker-P. v.d. Molen 103772 34 Th. en J. Witte 103230 34 Echtp. P.v.Heerwaarden 103164 28 Echtp, J.Spaans 101744 25 A.Dijker-N. Koomen 101657 35 Echtp. F. Veeger 101501 34 Boogaard-v.Heerwaarden 100704 31 Echtp. J. v.Heerwaarden 100531 34 C.Zijm-J Koomen 99789 30 G.Douma-M. Witte 99456 22 Bij het politiebureau in Den Burg is een gevonden bruine herenfiets afge leverd. Het rijwiel was gevonden in de Zwaanstraat. ét, jjüc QG ei tfcx/i •- DH kreeg bezoek van Huiswaard arvan ZDH uit kansloos met 5 2 eerste nederlaag leed. Voor de dstrijd werden de bezoekers met een ot probleem geconfronteerd, want tassen met voetbalkleding waren in kantine in Huiswaard blijven staan, tooid in reserveshirts van ZDH en uwe broekjes (bij de fa. Boon uit de kei) en met allerlei kleuren kousen •den zij aan de strijd beginnen. DH verrastte de aanhang met een r goede wedstrijd. De eerste helft volledig voor de Zwaluwen en werd leuk gecombineerd en flink ge- loten. Maar het bleef bij de rust bij magere 1—0 voorsprong. Wilco kker opende de wedstrijd met vuur- rk, want hij knalde hard tegen de lat, ar het was even uitstel van executie nt twee minuten later was het de- fde speler die goed de buitenspelval izeilde door alleen door te gaan en H aan voorprong hielp. Ondanks de •gelijkheden bleven verdere doelpun- 'uit zat deze voorsprong te klein was, ek in de tweede helft toen Huiswaard (H verrastte met een hevig offensief, leverde ai na vijf minuten de gelijk- iker op. Het was Rob Ruck die zijn ieg naast ZDH bracht. Het werd toen 3 spannend voor het doel van Goof hutten en de ZDH achterhoede kreeg handen vol aan de geroutineerde iiswaard ploeg die kansen rook. Maar ZDH nam na een kwartier ver- digen het spel weer volledig in han- Tot grote vreugde van alles wat 'H was, schoot Wilco Bakker toen nuten voor het einde via de paal met strak schot ZDH naar een verdiende 1 voorsprong. De laatste tien minu- wist ZDH zonder problemen de orsprong vast te houden en na een -tekende wedstrijd nam ZDH zo re- nche op de eerder geleden nederlaag na vier overwinningen toen hard ikwam. De Hoornders maakten een edgevende entree in de tweede npetitiehelft. Om de toeschouwer direct de illusie te ontnemen dat er serieus toneel werd gespeeld, begon ,,Het cirsus van meneer Bravado" (dat zaterdag door de NIOZ- toneelgroep werd opgevoerd in De Lindeboom-Texel) met een flinke portie onderbroekenlol. Toch had diezelfde toeschouwer na afloop niet het idee dat hij een klucht had gezien. Komisch was het wel: alle registers van leedvermaak via platte lol tot subtiele humor werden bespeeld. Misschien was het nog wel het leukst voor de oudjes in het rusthuis van meneer Bravado, want dat die slechts door toneelspelers uitgebeeld werden, was nauwelijks te merken. Het knapste spel kwam van Marcel Wernand, die niet alleen kan toneelspelen, maar ook kan spélen dat hij toneelspeelt... Wernand speelde namelijke Bravado, maar Bravado speelde weer meneer Gansedrift, Jeroen, de procureur en de clowm August de Grote. Voortdurend werd de toeschouwer op het verkeerde been gezet, omdat de vraag of die per sonen dubbelrollen van Wernand of rollen van Bravado waren pas tegen het eind van het stuk bevredigend werd beantwoord. Die balansverstoring werd versterkt door de in het begin grote geloofwaardigheid van de uitbeeldingen van Bravado. Souffleur Het spel werd ingeleid door souffleur Rogier Daan die met een rode krullen- pruik en een rood dopneusje op vertelde dat NIOZ eigenlijk Nederlands Instituut ter Opvoering van Zwartgallige toneel stukken betekend. Met de opmerking dat hij een plaatsje vooraan wil wegens zijn bijziendheid klom hij in het souf fleurshokje en dat is het laatste dat van hem gehoord werd. Nat Het eerste bedrijf speelde in de vroege ochtend. Bravado liep in ochtendjas door zijn bejaardentehuis en consta teerde dat het licht weer eens afgesne den was. Het eerste oude mannetje. Dirkje 1 (een zeer overuigende en humoristische creatie van Bouwe Kuiper) kwam uit zijn bedstee. Bravado wilde hem straffen omdat hij constateerde dat het oude baasje weer vies gedroomd had. Dirkje wist echter de aandacht af te leiden door een griezelig verhaal te vertellen dat hij ook in zijn slaap beleefde. Dat zelfde verhaal werd later door de gym nastiekleraar Ganzedrift voor waar ver teld aan Julius, die het weer aan Bra vado vertelde, die dan deed of hij jet voor het eerst hoorde. Julius was een patent-engerd en kreeg als zodanig volledige geloofwaardigheid van Mark Fonds. Die was tevens huisknecht en opperspreekstalmeester in het circus van Bravado. Inmiddels waren alle oudjes wakker geworden en Julius zette een kakstoel klaar. Zonder dat de nachtspiegel tus sentijds geleegd werd moesten de oud jes erop en wee herp of haar die niets achterliet. Volgens Bravado was die dan 's nachts het bed uitgeweest en dat mocht niet. Dirkje 2 was zijn kunstgebit kwijt en u raadt al waar dat uiteindelijk werd teruggevonden; in het witte email. Geen nood: even af poetsen aan de rand van het nachthemd en het kon weer in. Bertus Heerschap speelde dit lache rige baasje. Hij wist de juiste hoeveel heid overdrijving toe te voegen die het zeer echt deed lijken. Het volgende dagdeel was de gym nastiek. Bravado kleedde zich in een hoek van het toneel met uitgezakte tennisspullen om de oudjes vervolgens een aantal voor bejaarden moeilijke oefeningen te laten doen, terwijl hij met zijn rug naar ze toe Julius dat enge verhaal van Dirkje 1 vertelde alsof het over een oom van hem ging. Jeroen Na de gym moesten de oude bessen zich aankleden omdat een neefje van Geraldine, Jeroen, op bezoek zou ko men Geraldine was een lieve oude dame, niet opvallend maar altijd wel bereid overal aan mee te doen. Rineke Gieles speelde de rol wel wat erg vlak, maar' hèf' fofèlè spelpeil wérd hier biet door aangetast. Jeroen bleek een oversext jongetje van een jaar of tien te zijn. In deze vorm wist Bravado Amelie, een wulpse oude dame, aandacht te geven. Zij riep Je roen bij zich en liet hem heel dicht tegen haar aan zitten. Het ontbijt verstoorde deze idylle echter. Aliëtte Schrama zette de vitale oude vrijster overtuigend neer, alleen de wulpse gebaren gingen soms niet erg vanzelf. Slachten In het tweede bedrijf kwam de pro cureur op bezoek. Deze bekakte heer hielp het tehuis altijd als de stroom weer eens afgesloten was, omdat zijn moeder zaliger zich daar nogal misdragen had in haar laatste jaren. Hij at mee aan de ontbijttafel. Dit bedrijf kreeg een wat bizarre wending toen de oudjes, op aanstichten overi gens van Julius, uit onvrede met het slechte eten, de man wilden slachten omdat zij zin kregen in procureursspek. Hij probeerde er onder uit te komen door te zeggen dat hij elke dag een fles terpetijn leegdronk en dus wel niet zou smaken, maar Julius had het door. Hij ging uit vrije wil op de inmiddels ont ruimde tafel liggen. De horde viel vraat zuchtig aan en viel vervolgens vermoeid in slaap. Toen iedereen verdwenen was kwam Bravado weer overeind en ver telde in zeer beeldende taal dat hij het prettig vond om de oudjes tot gerecht te dienen. Na wat zinspelingen op zijn volgende optreden ging ook hij af. Omgekeerd Het werd steeds minder duidelijk wie het nu eigenlijk voor het zeggen had. Niet alleen Julius nam steeds meer de leiding, ook de oudjes kregen steeds meer praatjes. In het derde bedrijf waren ze als grote meneren en mevrouwen verkleed en het tehuis was veranderd in een ontvangstruimte. Er werd cham pagne gedronken en volgens de woor den van Julius, die er uitzag als een dure portier, kwam er hoog bezoek. Eerst kwam echter Bravado, verkleed als de Grote August, een clown van Duitse oorsprong. Ook deze, moeilijke rol werd door Wernand uitstekend gebracht. Ter illustratie van de omgekeerde ver houdingen vermaakte de clown zich niet met de oudjes, maar vermaakten zij zich met hem. Zijn koffer werd overhoop gehaald, zijn nummers worden met dui vels plezier verziekt en toen hij per ongeluk op de tenen van Julius ging staan, werd hij op de grond gedonderd. Toen nam Bravado, zij het nog steeds als clown, de leiding weer over. Hij haalde een zweep uit zijn koffer en temde zijn ondergeschikten. Eerst toen kon hij het toneelstuk besluiten met de uitroep: ,,Dit was het laatste optreden in het circus van meneer Bravado'" en ook pas toen was het de toeschouwer helemaal duidelijk dat het allemaal maar spel in een toneelspel was. Moeilijk Met dit stuk had de Comedia de la NIOZ een „moeilijk" stuk gebracht dat niet bij iedereen in goede aarde zal zijn gevallen. Toch hoefde niemand in het publiek zijn avond hierdoor laten ver pesten, er zat zoveel humor in het verhaal ingebouwd en ook zoveel actie, dat het alleen al als kijkspel vermaaks- waarde had. De zaal was vol en dat was volledig verdiend. Met deze tweede uitvoering voor het Texelse toneelpubliek heeft het gezelschap zijn naam gevestigd, met Marcel Wernand als Sterspeler. De procureur (Marcel Wemand't moet het ontgelden. Dirkje 2 (Bertus HeerschapI hanteert het slachtmes, terwijl Alliëtte Schrama, Bouwe Kuiper, Rineke Gieles en Mark Fonds toekijken.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7