Rob Clerc goed bij Doelpuntenfestijn Datsun-A&O 2000 EïVC heren wonnen door staken van de wedstrijd Dames behaalden winst De Koog/Z verrassend naar winst Badmintonclub Texel had geslaagd jubileumtoernooi >nald van Boven «wint veldrijden Gestolen fietsen I tDAG 1 FEBRUARI 1983 TEXELSE COURANT PAGINA 7 nals vorige week mochten de heren van SVC de wedstrijd niet uitspelen. Tien lniitten voor het einde besloot de scheidsrechter, door gedrag van de Flamingo- :e";oerder dat het mooi was geweest en floot de match voortijdig af. Vorige week rde hetzelfde maar nu leverde het staken een winst voor de Cocksdorpers op. lit is dan ook het enige positieve dat te melden valt over de wedstrijd dorp-Flamingo's, want de tachtig minuten op het noordelijke groen hadden 1 niets met voetbal te maken. Het was voornamelijk bekvechten en natrappen lm^B klok sloeg. elaxt als de wedstrijd begon, zo ineel was het einde. De match een half uur te laat omdat SVC mpleet was. Uiteindelijk versche- echts negen man op de grasmat werd overeengekomen dat de l)vt igobegeleider als scheidsrechter na' ngeren. In de loop van de eerste ip' wam de rest van SVC opdagen en naast verdedigen ook een enkele >al worden opgezet. SVC had de sterke wind mee en Henk van kon uit een hoekschop 1—0. tenen. In het laatste kwartier voor t kregen de Cocksdorpers nog drie ie kansen, die echter niet werden 1 Botsingen I de thee bleken de Flamingo's toch I leirriteerd door het voorafgaande I k men fel ten strijde. Dit resulteer- „jl ninder sportieve botsingen met de defensie en slechts eenmaal was ieg gevaarlijk toen een uitgekiend op de SVC lat terecht kwam. je SVC-keeper Postma was goed n en kon later een gelijkspel voor- lret t. Het aantal overtredingen nam eide kanten toe en de scheids had zijn handen vol om het il nog enigszins in sportieve banen en. Na een half uur bekvechten en rappen moesten beide aanvallers iloeg op het hart drukken de mond esloten te houden. Tien minuten weergoden waren zaterdagmid- luidelijk op de hand van de wiel- rs en hun supporters die naar de en waren gekomen om de laatste in te verdelen in de gezamenlijke competitie van WV Texel en DOK Helder. Mede door het mooie weer sr flink wat publiek naar het wed- ïarcours gekomen om te genieten eldsport van de bovenste plank. rerd in vier poules gestart. Voor de senioren een A en een B poule en een poule voor dames en een r jeugd. Al meteen na de start ging er fel aan toe, waarbij Ronald van ■en meteen de kop nam. Hij kon :s gevolgd worden doorMingo Sun OK en Adrie Huisman. Mingo Sun al snel het tempo laten zakken en daardoor op achterstand. Adrie an kon nog geruime tijd volgen, ia een slechts start, later sterk op ende renner Ronald Sommer wist e®)tte Adrie Huisman nog te pas- lm, maar kon Ronald van Boven niet l39 bedreigen, zodat hij de volle tien iten erbij kreeg. Ronald Sommer tweede en Adrie Huisman derde, de Texelaars Hans Koorn en Jos an reden in deze poule en wisten rima te handhaven tussen de DOK irs. De toale competitie lover vijf rijden) werd gewonnen door Ro- [Sommer met Ronald van Boven Ie en Mingo Sun als 3e. Adrie an werd op slechts één punt Ir Sun 4e. De wisseltrofee voor iste Texelaar was onbetwist voor d van Boven die bewees dat hij dit n de sterkste Texelse crosser was. Dames nlde B-poule moest Jan Buis zich tlte handhaven tussen de sterke ge Helderse renners. Hij reed een «je wedstrijd en eindigde op de zesde ats Bij de dames kwamen drie isjes van DOK aan de start die het irl zware parcours moedig te lijf gen Bij de jeugd kwamen drie srs aan de start waaronder Richard iman van WV Texel die nog maar <ort de beschikking heeft over een fiets. Hij reed prima en eindigde op srde plaats. V Texel kan terugzien op een zeer sgde competitie. Vooral het prachti- rcoursoogste veel bewondering van en publiek. Door de mede- ing van Staatsbosbeheer en de ja- 'ereniging kon genoten worden van irachtig stuk wielersport die in deze zeker de moeite waard is om nd jaar weer te organiseren. voor tijd gaf de Flamingo-aanvoerder echter luid blijk van zijn ongenoegen over een vrije trap die zijn eigen ploeg kreeg. De scheidsrechter vroeg hem toen het veld te verlaten, wat hij weigerde. Dit had het staken van de wedstrijd tot gevolg. Dames Het was zondagmiddag erg guur op het SVC veld, maar er kon door de SVC dames gespeeld worden. Na de toss koos Corrie den Braven laanvoerder) voor wind tegen in de eerste helft. Dat het erg moelijk zou worden tegen dit sterke HRC bleek wel toen Carola Brokken de bal voor het eerst uittrapte. Nog geen 20 meter ver, viel de bal alweer neer. De krachtige wind zorgde voor weinig loopwerk, want alles speel de zich af op één helft. Na tien minuten werd Carola Brokken volkomen verrast door een HRC aanval; 1 —0. Slechts af en toe kon SVC iets terug doen. Annemiek Boon leek goed op dreef en ook de debutante Sandra Wetsteen combineerde goed met Celine de Graaf en samen konden ze af en toe voor het HRC doel komen. Gevaarlijk werd het echter niet, want er zat weinig kracht in de schoten. Tegen het einde van de eerste helft werd er nog twee keer gescoord door HRC. M Rollen Na de rust waren de rollen omge draaid en zat SVC volledig in de aanval. HRC moest helemaal terug en na vijf minuten scoorde Celine de Graaf al. Kort daarna kon Linda Hooijschuur de bal aannemen van Carola Brokken die nu 60 meter uitschoot. Ze had slechts een verdedigster te omzeilen en scoorde dan ook: 2—3. Technisch was HRC de betere, maar omdat alles terugkwam (er bleef één spits) begreep men elkaar minder goed. Opnieuw kon Celine de Graaf zich vrijlopen en van uiterst rechts 3—3 scoren. Enthousiast bleef SVC stormen en HRC vocht verbeten terug. Vijf minuten voor tijd kon Linda Hooij schuur zich echter onverwacht vrij maken. Een laag schot met een stuiter vlak voor de keepster zorgde er voor dat de bal het doel inrolde: 4—3. Mede door de wind, maar ook dankzij Cobi en Janet Boon die op het middenveld werden ingezet, had SVC een veel grotere stootkracht en toch verdiend gewonnen. In de thuiswedstrijd had De Koog tegen het sterke Uitgeest een gelijkspel uit het vuur weten te slepen. Op een dergelijk resultaat durfden de Kogers echter niet te rekenen in de uitwedstrijd want om het contact met koploper Dirkshorn niet te verliezen moest Uit geest wel winnen. Toch kreeg de thuis club in de eerste helft nauwelijks kan sen, hoewel De Koog geluk had toen een merkwaardig draaiend schot op de paal belandde. Verder speelde de strijd zich voornamelijk op het middenveld af en was De Koog zeker niet de mindere. De harde, dwars over het veld staande wind maakte het spel ^r niet gemakke lijker op en er werd dan ook niet ge scoord. Na de rust begon Uitgeest met een stevig offensief. De Koger aanval kreeg daardoor iets meer ruimte. Na ongeveer tien minuten speelde Sieme Rijk, deze keer in de spits, de bal tussen twee verdedigers goed door naar rechts op de sprintende Edgard Kikkert. Vrij aan de rand van het strafschopgebied gaf hij de wanhopig uitlopende keeper geen kans: 0—1. Niet lang daarna moest Nanning Kikkert met een enkelblessure uitvallen en dat betekende dat met tien man verder gespeeld moest worden. In de eerste helft had De Koog zijn wissel speler al moeten inzetten vanwege een andere blessure. Er brak een heel moeilijk half uur aan waarbij de Kogers voortdurend met de rug tegen de muur stonden. Niettemin kregen ze toch ook nog een levensgrote kans die niet werd benut. Verder was het bijna alles Uit geest wat de klok sloeg. Twee maal werd de bal door verdedigers van de lijn gehaald en De Koog had weer geluk bij een keihard schot op de lat. En daarom waren alle moegestreden spelers dolblij toen eindelijk het eindsignaal klonk. André van der Vliet doet de eerste zet op het dambord van Rachel Barnard. Geheel links een lachende Clerc. Door 43 van de 45 partijen te winnen heeft damgrootmeester Rob Clerc vrij dagavond in dorpshuis De Bijenkorf be wezen terecht als tweede te zijn ge ëindigd bij de wereldkampioenschappen dammen die onlangs in Brazilië zijn gehouden. De sympathieke 25-jarige Hagenaar had op twee uitzonderingen na weinig moeite met de voor het merendeel Oosterender dammers. Twee remisepsartijen waren de grootste ob stakels die Clerc moest nemen en daar mee had hij aan Gep Brouwer en Jan Trap (die enkele jaren geleden remise speelde tegen Wiersma) goede tegen standers. De simultaan die de hele avond veel publiek trok, was georganiseerd door de damvereniging Oosterend en het groot ste deel van de dammers, ongeveer 30, was dan ook afkomstig van deze club. De deelname van damclub Den Burg was met5oudere spelers aan de magere kant, maar deze vereniging kampte met con currentie van andere evenementen en heeft te maken met terugloop van jeugdleden. De jeugd was op deze simultaan toch ruim vertegenwoordigd en dat noemde de voorzitter van de Sportraad, André van der Vliet, in zijn openingswoord een verheugende ont wikkeling. Van der Vliet mocht de si multaan openen, maar voordat het zover was, voerde de 76-jarige voorzitter van de damclub Oosterend, J. Visman, en de wedstrijdleider van de Koninklijke Nederlandse Dambond de heer T. Nob- be, nog het woord. Uniek Laatstgenoemde prees Visman en zei dat het vooral aan hem was te danken dat de damsport op Texel goed gepro moot wordt. Dat de Oosterender ver eniging al voor de vijfde keer een nationale topsporter naar het eiland haalt, noemde de wedstrijdleider een feit dat uniek is in Nederland. ,,Niet één club presteert dat." Ook André van der Vliet was lovend over Visman en zijn vereniging, niet in de laatste plaats omdat de club het altijd zonder subsidie weet te stellen. ,,Dat is een pluim waard", aldus de Sportraad voorzitter die de zelfwerkzaamheid een belangrijke motor in het sportgebeuren noemde en er niet aan twijfelde dat de damclub er ook in de toekomst op zal staan de eigen boontjes te doppen. Waarschuwing Visman opende de simultaan door alle genodigden met echtgenoten welkom te heten en liet op zijn eigen vast beraden maar ook vertederende wijze blijken dat de organisatie van een dergelijk evenement bij hem in goede handen is. De jeugd sprak hij waar schuwend toe dat ze niet met de stenen mochten schuiven voordat Clerc bij hun bord was gearriveerd en de groot meester werd gewaarschuwd voor spe lers die al eerder bewezen hadden wat in hun mars te hebben, waaronder de jeugdkampioen uit Den Helder en ,,good old" Jan Trap.... André van der Vliet deed voor Clerc de eerste zet tegen een van de weinige meisjes aan het geblokte bord; Rachel Barnard. Blindpartij Hierna voltrok zich het bekende schouwspel van veel stilzwijgen, over de schouders van de Texelse spelers mee kijkend publiek en een rappe simultaan- speler die weinig moeite bleek te hebben met het merendeel van de amateurs. Tegen middernacht, na vier uur wande len van Clerc, waren ook de laatste spelers onderuit gehaald en kon de score 43 uit 45 worden genoteerd. Voor de blindpartij tegen Jan Trap had de bekende dammer ook niet veel tijd nodig. Binnen het half uur was Jan Trap geheel kansloos en moest hij in Clerc een meerdere erkennen. Het blindspelen bleek voor het publiek wederom attrac tief. De spanning liep zo op, dat men een speld kon horen vallen want ieder een volgde geboeid en doodstil de ver richtingen van Clerc en Trap. De bijna- wereldkampioen had de doorgegeven nummers goed in het hoofd en wist vrijwel meteen duidelijk te maken dat met hem niet viel te spotten. Na afloop kreeg de simultaanspeler uit handen van J. Visman de envelop met inhoud (het honorarium) en twee foto's van Ooster end, alsmede een „persoonlijk ge schenk", het boekje „Oosterend ver telt...", waaraan de voorzitter van de damclub heeft meegewerkt. Het publiek dat vrijdag aanwezig was bij het treffen tussen Datsun en A O 2000 heeft met volle teugen kunnen genieten van een uitstekende wedstrijd. Beide teams streden sportief maar met een onvoorstelbare inzet om de volle winst. Zolang Datsun en A O 2C00 elkaar al ontmoeten in de hoofdklasse zijn alle wedstrijd bijzonder spannend. Altijd veel inzet en veel doelpunten. Ook deze wedstrijd kende een Hitchock-achtig verloop. A O 2000 stond twee punten achter op Datsun en zou bij winst aansluiting behouden bij de top van de hoofdklasse. Datsun kon zich ook geen verlies veroorloven want dat zou be tekenen dat het team gelijk zou komen met A O 2000 en vier punten achter stand op de nummer twee Oosterend. Dit waren de gegevens voor de wed strijd. A O 2000 zocht onmiddellijk de aanval op wat vrijwel direct een doelpunt opleverde. Dit was een gewel dige opsteker voor de ploeg. Datsun, wat overrompeld door de snelle start van de tegenstander, kwam terug en maakte gelijk. Dit beeld van de wed strijd, A O 2000 op voorsprong en Datsun gelijk makend, bleef tot de stand 4—4 zo. Daarna werden de rollen omgedraaid. Datsun kwam voor met 5—4 en was het A O 2000 dat tegen een achterstand aankeek. Echter niet voor lang, want A O 2000 kwam weer gelijk. Weer kwam Datsun voor en weer kwam A O 2000 gelijk. Diep in de tweede helft was de stand op 6—6 gekomen. En het ging er op lijken dat Datsun een beslissende voorsprong kon gaan nemen. De ploeg liep uit naar 8—6. A O 2000 was wat aangeslagen maar dat ging over toen wederom de gelijkmakende treffer werd gescoord. Er was toen nog drie minuten te gaan, maar geen van beide teams wenste genoegen te nemen met een gelijkspel. Kans Voor A O 2000 was de grootste kans toen Arjan Verseput vlak voor doel overschoot. Daarna ging een verdediger van A O 2000 in de fout. Peter Brons profiteerde hier knap van en scoorde 9—8. Nu ging A O 2000 met man en macht op jacht naar een doelpunt. Dirk de Lugt scoorde vanuit een counter net voor (of in?) het eindsignaal, daarmee de einstand bepalend op 10—8 voor Datsun. Beide teams verdienen een compli ment vanwege de manier waarop is gespeeld. Als iedere wedstrijd met een dergelijke inzet, spanning en vooral sportiviteit gespeeld zou worden, dan zat de sporthal iedere avond bomvol. Oosterend tegen Dubbeldik was ook een spannende wedstrijd. Joost Brou wer scoorde meteen 1—0. Daarna ging de wedstrijd over en weer met kansen voor beide teams. Een paar minuten voor het eind werd de eindstand door Gep Brouwer bepaald op 2—0. Het begint er op te lijken dat Dubbeldik op weg is naar de top. Het is een eerste team waar rekening mee gehouden moet worden. KSMT won van Datsun 2 met 4—3. Gamma 2 en Mantje deelden de punten in een 1 1 gelijkspel. Question verspeelde twee punten aan Oosterend 2. Het reserveteam van Oos terend speelt goed gedisciplineerd zaal voetbal en kon nog wel eens reserve kampioen van Texel worden. Gamma had weinig moeite met ZDH en won met 8-0. Beter In de eerste klasse bevestigde Rab weer eens duidelijk dat dit team bij de top van de eerste klasse hoort. Men won'door gewoon beter voetbal. Gam ma 3 had in eerste instantie moeite met Datsun 3. Toen Gamma 3 eenmaal was uitgelopen naar 3 1 gaf Datsun 3 het op. Het werd uiteindelijk 7 1 voor Gamma 3. Dubbeldik 2 won gemakkelijk in de broederstrijd tegen Dubbeldik 3 met 9—0. De Jelleboog moest zijn meerdere erkennen in Oosterend 3 en Jelleboog verloor met 2 1. In de tweede klasse won Mantje 2 wederom met 7 1 van ZDH 3. Thijs Molenaar scoorde vijf van de zeven treffers voor Mantje. In de derde klasse werden afgelopen week drie wedstrijden verspeeld. KSMT 3 tegen Question 3 was een attractieve wedstrijd met veel goede kansen voor beide teams. Piet Douma scoorde al in de eerste minuut 1 —0 voor KSMT. Question had een veldoverwicht door sneller en technisch beter spel. Question liep dan ook ver diend uit naar een 3 1 voorsprong. KSMT miste ook nog kansen zoals een bal tegen de paal en een ver naast geschoten penalty. De eindstand kwam uiteindelijk op 4—2 in het voordeel van Question. Slufterhoek, één der koplopers in de derde klasse, had het moeilijk tegen een fanatiek spelend Datsun 4. Slufterhoek kwam met 2—0 voor. rommelig Datsun kwam nog knap terug tot 2—2 en een voorsprong zou zeker op dat moment verdiend geweest zijn. Uit eindelijk won Slufterhoek met 4—2. Oosterend 6 tegen de Texel Veteranen 2 was een rommelige wedstrijd, die toch het aankijken waard was. Laat in de eerste helft kwam Oosterend op 1 —0 en liep uit naar 2—0. Een toegekende penalty bracht de Texel Veteranen weer terug in de wedstrijd. Oosterend 6 liep weer uit naar 3 1, door een afstand schot dat Texel keeper Sambeek kans loos liet. Door twee fouten in de Oosterend defensie kwam Texel Vete ranen verdiend op een 3—3 gelijkspel. Junioren Het gaat niet zo goed met de junioren kampioen Citroen. Moest Citroen al eerst een gelijkspel toestaan tegen Al- kema, deze week verloor Citroen van Ratronics met 3 1. Erwin Daalder scoorde tweemaal voor Ratronics. Buro Eelman won eindelijk een keer van Zeeaas Veldman met 4—0. Het Cafeetje met enkele zeer goede voetballers won met 3—2 van het Pakhuus, met Arnold Kearcher in de hoofdrol bij het Cafeetje. Zegel Modes en Bremakker speelden 2—2 gelijk. De Koogel won met 5—1 van een zeer matig spelend Swarte Schaep. Deze week Woensdag komt Oosterend 2 uit tegen Gamma. Gamma moest tegen Oosterend 2 de eerste en enige neder laag incasseren. Donderdag treedt De Koogel aan tegen Mantje 2. En vrijdag de topper van de week (2115 uur) A O 2000 tegen Oosterend. Deze wedstrijd kan bijzonder spannend worden gezien de inzet waarmee beide teams spelen. Programma Woensdag 2 februari: 17.30 u. Datsun-Nuts-Dubbeldik 1 18.00 u. Nuts Dubbeldik 2-Ver.Schilders 18.35 u. Tex.Boys 2-KSMT dames 19.30 u. Nioz 2-Nioz 20.20 u. KSMT 3-Rab 2 21.15 u. Dubbeldik-Mantje 22.05 u. Oosterend 2-Gamma Zaaldienst: De Mok Donderdag 3 februari: 18.00 u. Oosterend-NMS 18.35 u. Datsun 4-Ver.Schilders 19.30 u. Gamma 2-KSMT 20.20 u Oosterend 5-Oosterend 4 21.15 u. De Koogel-Mantje 2 22.05 u. Oosterend 6-De Koog Zaaldienst: Rab Vrijdag 4 februari: 17.30 u. Swarte Schaep-Graaf Spuiterij 18.00 u. Rentenaar-Zeven Provinciën 18.35 u. Gamma 4-PH Hotel 19.30 u. A O 2000 2-KSMT 2 20.20 u. Datsun 2-Question 21.15 u. A O 2000-Oosterend 22.05 u. ZDH-Datsun Zaaldienst: Texelse Boys Vrijdag werd bij Sporthal ,,Ons Ge noegen" een anderhalve maand oude Batavus toerfiets gestolen. Het rijwiel stond niet op slot. De fiets is groen en heeft drie versnellingen. Dezelfde dag werd een Gazelle damesfiets weggehaald bij een woning aan de Wilhelminalaan. Zondagmorgen 10.00 uur opende voorzitter R Veenstra het jubileum- toernooi van de Badmintonclub Texel in sporthal Ons Genoegen. In zijn ope ningswoord memoreerde de heer Veen stra de oprichting van de vereniging in 1967 met de volgende leden: Rudie Veenstra, Marius Witte, Margriet Reij, Ben Oostra en Nellie Witte. De accom modatie was toen zeer beperkt omdat alleen de gymzaal van de Jac.P. Thijsse- school beschikbaar was. Door grote toeloop van leden werd al gauw een ledenstop ingevoerd. Later kwam de Burgemeester de Koning-hal maar ook daar bleek dat door veel toeloop van leden een ledenstop nodig. De club heeft thans 90 leden en is zeer blij met sporthal Ons Genoegen waar op 9 banen gespeeld kan worden. Jeugd- en senioren leden (50 ers) zijn nu van harte welkom (speeltijd maandagavond van 18.30 tot 20.00 uur.) Door de jubilerende club werden er verenigingen van de vaste wal aange schreven. Drie verenigingen kwamen zondag naar Texel; Volendam 6 teams. Alkmaar 1 team, Den Oever 2 teams. Samen met 6 teams van Texel werden de 15 teams verdeeld in vier poules. Na spannende wedstrijden waren de uitslagen als volgt: Poule 1:1. Flash, Alkmaar; 2. Texel 12. Volendam 1. Poule 2: 1Volendam 2; 2. Den Oever 1; 3. Texel 2; 4. Texel 3. Poule 3: 1. Volendam 3; 2. Texel 4; 3. Volendam 4; 4. Den Oever. Poule 4: 1. Volendam 5; 2. Texel 5; 3. Volendam 6; 4. Texel 6. Na afloop van het toernooi dankte de heer Veenstra de spelers voor dit ge slaagde evenement. In het bijzonder kregen de sponsors Semke Delicates sen, Garage Reij en bungalowpark So What een pluim die dit toernooi finan cieel steunden.

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 7