5 Lesgeld muziekschool nu niet omhoog Concert ten bate van kerkorgel Januari: extreem warm VAN HET RAADHUIS KTF krijgt zijn zin HET WEER OP TEXEL !N DE AFGELOPEN MAAND FAM1LIEBERICH Waar stickers maken Aanrijding op Pontweg Mooiste aquarium van Texel Feestmiddag voor ANBO-ouderen Schietoefeningen Verkeerscontrole Besluitenlijst in plaats van notulen Ere wie ere toekomt door Dirk Vinke Motorrijder ramt geparkeerde auto f Mededelingen van B. en W. Inzage van raadsstukken Verleende bouwvergunningen Bingo-avond in Eierland sticker PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 8 FEBRUAR11! Het college is met het Koninklijk Texels Fanfare van mening dat de lesgelden voor de muziekschool dit jaar niet tussentijds met tien procent moeten worden verhoogd. Het bezwaar dat KTF indiende tegen het sociaal cultureel jaarprogramma, waarin uit wordt ge gaan van deze verhoging is door B en W dan ook gegrond verklaard. Als de ge meenteraad in de vergadering van van avond er ook zo over denkt, gaat de les geldverhoging niet door. Aanvankelijk was tot een verhoging van de lesgelden besloten omdat de les geldopbrengst niet meer één derde deel van de totale muziekschoolexploitatie dekt. Het college vindt wel dat de Welzijnsstichting en de commissie van toezicht van de muziekschool er alles aan moeten doen om te zorgen dat jaarlijks dertig procent (7 150.000, aan lesgelden binnenkomt en anders moet men tijdige maatregelen nemen, zoals verhoging van lesgelden of verminde ring van uitgaven. Halverwege het les- jaar de contributie verhogen is volgens het college niet juist. In de reactie van het college wordt niet uitgesproken of de lesgelden later dit jaar (augustus) wél zullen worden verhoogd. Wat betreft de korting op de subsidie is het bezwaarschrift van KTF het enige dat gegrond wordt geacht door het college. Het college blijft wat betreft de Omdat een 34jarige Texelaar links af wilde slaan op een moment, dat hij werd ingehaald door een 44-jarige Katwijker, ontstond afgelopen vrijdag tegen 14.00 uur een kop- staart botsing op de Pontweg, nabij de Van der Sterrweg. De Katwijker was al bezig met de in haalmanoeuvre, toen de Texelaar aangaf linksaf te willen en dat ook meteen deed. Hevig remmen kon de aanrijding niet meer voorkomen. Beide voertuigen liepen schade op. sportsector vasthouden aan de nullijn 1981 en zal de gemeenteraad voorstellen bezwaarschriften van de Sportraad, de sectie SRLO en achttien sportverenigin gen, waarin werd gevraagd om subsidie op basis van de ramingen voor dit jaar ongegrond te verklaren. De discussie over de sportsector zal zich vanavond waarschijnlijk niet toespitsen op deze bezwaarschriften maar op het „com promis" van de Sportraad en enkele verenigingen, waarin wordt gevraagd tot juli nog op basis van de rammingen voor dit jaar te subsidiëren en daarna stevig te korten. Onverkort Het college zal de raad ook voor stellen het bezwaarschrift van zwem- club TX 71 af te wijzen. De zwem vereniging is, zoals bekend, tegen reali sering van tennisbanen bij zwembad Molenkoog, iets waar tennisvereniging Deuce inmiddels ook (weer) op tegen is. De enige betrokkene die op dit punt niets van zich heeft laten horen is de De heer G. J. van der Berg uit de Waalderstraat in Den Burg heeft het mooiste aquarium van Texel. Dit bleek op de vrijdagavond in d'Ouwe Ulo gehouden bijeenkomst van aquariumvereniging In Aqua Vita. Keurmeester Dekker uit Den Helder heeft zeven bakken" van leden gekeurd volgens het daarvoor geldende reglement. Met 128V.2 punten stak de heer Van de Berg met 6V2 punten uit boven het aqua rium van de heer G. M. Legierse die tweede werd. De heer J. J. Dogger werd met zijn bak derde. Met ver toning van dia'sgenomen na de keuring werden de bakken bespro ken en de goede en foute punten nog eens extra belicht. Van de Berg gaat nu meedoen aan de districtskeuring Noordhol land. RST en het college wil zich onverkort vasthouden aan de voorkeur om tennis banen bij het zwembad te realiseren. De sectie SRLO en de windsurfclub krijgen wel gelijk van het college. Zij vroegen om realisatie van een clubonderkomen voor surfers bij Dijkmanshuizen en B en W noemen deze wens reëel". Het beheer van de dijken valt echter onder het Waterschap en het college wijst erop dat het ter plaatse maar weinig bevoegdheden heeft. Over de wijze van realisatie van een clubgebouw ,,in het kader van de planologie" is nader overleg wel noodzakelijk. Het college is ook niet tegen een toevoeging in het jaarprogramma dat men bereid is de mogelijkheid van vissteigers voor ge handicapten in het Marsplan te onder zoeken. Om dat onderzoek is gevraagd in een bezwaarschrift van de sectie SRLO en de Welzijnsstichting. De jaarlijkse feestmiddag van de regio Texel van de Algemene Nedelandse Bond van Ouderen wordt dit jaar ge houden in Oudeschild. In dorpshuis 't Skiltje wordt donderdag 24 en vrijdag 25 febrauri het blijspel „Het minnespel der maagden" opgevoerd door de toneel vereniging „Door ouderen voor oude ren." Volgens het bestuur van de ANBO Texel is er grondig gerepeteerd en zal tijdens de twee voorstellingen zeker het peil gehaald kunnen worden, dat vorig jaar door de toneelclub werd bereikt met het stuk „De meid". 't Skiltje biedt niet genoeg ruimte om alle ouderen die worden verwacht (ongeveer 300) te kunnen bergen en daarom wordt er tweemaal een feest middag gehouden. De voorstellingen beginnen om 14.30 uur en kaarten kos ten, inclusief busvervoer en een kopje koffie 73,50. Toegangsbewijzen zijn vanaf vrijdag te verkrijgen bij de volgende adressen: Oudeschild: tijdens de bejaardensoos en bij mevrouw J. van Beek. De Cocksdorp: tijdens de bejaardensoos en bij de heer W. Stolk. Oosterend: mevrouw Dros, Botterstraat 17 en de heer A. Kalis; De Koog: Mevrouw J. Daalder, Wintergroen 20. Den Hoorn: Mevrouw A. Lap-Terpstra, Naalrand 16. De Waal: de heer J. Beumkes Den Burg: in de Hollebol a.s vrijdag middag van 15.00 tot 17.00 uur. Te Breezanddijk zullen op 16 februari schietoefeningen worden gehouden met 175 mm geschut van 10.00 tot 19.00 uur. Op 18 februari worden hier oefe ningen gehouden van 10.00 tot 19.00 uur met 35 mm en 35-ponds geschut. In de nacht van woensdag op don derdag werd door de politie een ver keerscontrole gehouden, waarbij speciaal werd gelet op de hoeveelheid alcohol die bestuurders op hadden. Twee Texelaars kregen een rijverbod opgelegd, er werd één overtreding van de Wet Autovervoer Personen gecon stateerd en eenmaal bleek de verlich ting van een auto niet in orde te zijn. B en W houden vast aan hun mening dat de notulen van de raadsverga deringen moeten worden vervangen door een besluitenlijst. De commissie voor algemeen en organisatorisch beleid was over dit onderwerp verdeeld. Het college vindt een besluitenlijst aantrekkelijk omdat het enorme werkbesparing geeft. Voor het uitwerken, schrijven, drukken, etc van de notulen is telkens ongeveer 34 uur nodig. Bij een besluitenlijst kan dit tot ongeveer acht uur worden terug gebracht. In een besluitenlijst wordt hetgeen in de vergadering is besproken niet meer uitvoerig verhaald, maar wordt volstaan met het noemen van de aan- en afwezigen, een omschrijving van eventueel afwijkende voorstellen, de uitslag van eventuele stemmingen, de besluitvorming en een samenvatting van de in de rondvraag gestelde vragen. Wie er later behoefte aan mocht hebben precies te weten wat er in de vergadering is besproken kan de band afluisteren. Die banden moeten dus voortaan worden bewaard. In de reportage die wij maakten over de gevolgen van de zware storm, schre ven wij over de „ontdakte" woning van de families Bouwman en Van der Kooi en over de hulp die was verleend door personeel van gemeentewerken en brandweer. Dat was niet leuk voor acht medewerkers van het Bouwbedrijf Vis ser die bij het aanbrengen van nood voorzieningen ook een zeer werkzaam aandeel hadden. De op de foto zicht bare mensen waren bijna allemaal van Visser. Zaterdag 12 februari wordt in de r.k. kerk in Den Burg een concert gegeven waarvan de opbrengst ten goede komt van het fonds voor de restauratie van het r.k. kerkorgel. Het programma wordt verzorgd door het Texels Chris telijk Mannenkoor en de Christelijke Muziekvereniging Excelsior onder lei ding van A. Kuik, The Gospeltrain, onder leiding van H. Kievits, de organis ten P. Krayma en C. van Heerwaarde en Betty Bakker (bugel). Uit het programma blijkt dat sprake is van een zeer gevarieerd programma dat —gezien de reputatie van de uitvoe renden ongetwijfeld zeer goed zal worden uitgevoerd. De entreeprijs is 75,— Voor dat geld krijgt men tevens het programma. De organisatoren ge ven het advies zich tevoren van zo'n programma te voorzien. Men kan vanaf heden terecht op een der volgende adressen. Den burg: Artima, Gravenstraat 7; Bakker Timmer, Hogerstraat 2, Centra Reformhuis, A van Heerwaarden, We verstraat 70. Oudeschild: Fa. Witvliet, Heems- kerckstraat 13, Bakker Timmer, De Ruyterstraat 9. Den Hoorn: Supermarkt Goënga, Diek 1; P. de Wit, (smederij) Diek 46. De Cocksdorp: Slagerij Siep de Boer, Kikkertstraat 34; Fam Ran, Klimpstraat 14. Oosterend: Buurtsuper G. Koot, Kerkstraat 3; Mikromarkt Timmer, Pe perstraat 23. De Koog: Semke de Haan, Delicates sen, Dorpstraat 24a; Daalders's super markt, Dorpsstraat 9. Ook telefonisch bestellen is mogelijk: Januari is gemiddeld zo'n 4 graden te warm geweest en was met een gemid delde temperatuur van 6,1 graden één van de warmste wintermaanden van de eeuw. Alleen in 1921 en 1975 is het nog warmer geweest. Door het elkaar opvolgen van depres siepassages, welke van IJsland naar Scandinavië trokken, werd bij ons met een hoofdzakelijk westelijke stroming bijzonder zachte lucht aangevoerd wel ke zijn oorpsrong boven de nog warme oceaan had gevonden. Het temperatuurverschil tussen de lucht en het relatief warme zeewater diepte enkele depressies tot zeer lage waarden uit. Op 4 en 18 januari wakker de de wind door dit verschijnsel aan tot zware storm. Ook op de overige dagen was de wind over het algemeen zeer krachtig. De gemiddelde windsnelheid kwam hierdoor op een verdubbeling van het normale. In de tweede decade (10 t/m 20) werd zelfs een gemiddelde ge haald van 27 knopen (ruim 6 Beaufort). Op geen enkele dag daalde, in de weer- hut (1,5 meter hoogte) de temperatuur onder het vriespunt zodat geen vorst- en ijsdagen geregistreerd konden worden. Cijfers Tot slot januari in cijfers waarbij de normale waarden tussen haakjes zijn Oosterend: 17.00 uur nummer 02220-3592 („Artima") en wel tot 12 februari. De bestelde program ma's moeten uiterlijk op 12 februari om 19.30 uur zijn afgehaald op het adres Molenstraat 3. Het concert begint om 20.15 uur. Om organisatorische redenen is het niet mogelijk de kerk voor 20.00 uur te betreden. Programma: Orgelspel door de heer C. van Heer- waarde. The Gospeltrain o.l.v. H. Kievits: The Gospeltrain H. T. Burleigh; Werken van Hem, Dimitri Thomkin; Lascia ch'io pianga G. H. Handel. Orgelspel door de heer P. Krayma: Let us break together, comp. onbe kend; Precious Lord take my hand, comp. onbekend. Steal away, comp. onbekend. Orgelspel door de heer C. van Heer- waarde Chr. Muziekvereniging Excelsior o.l.v. A. Kuik: Deep river rhapsody, H. L Walters; Intrada en Fughette over „Dat ons loflief vrolijk rijze", S. Tiermersma Pharaphrase „Harre meine Seele", E. Ruh. Love divine, arr. J. de Haan. De dag door uwe gunst ontvangen, arr. J. de Haan. Orgelspel door C. van Heerwaarde Christelijk Mannenkoor: Het Nieuwe begint, E. Hardenbol. Ave Verum Corpus, W.A. Mozart Solo bugel, Betty Bakker Hymne, J. Sibelius Deep river, H. P. Kening Voorwaarts christenstrijders, bew. A. Kuik. vermeld. Gemiddelde temperatuur 6,1 graden (2,5); gemiddeld maximum 7,6 (4,5); gemiddeld minimum 4,6 (0,5); hoogste temperatuur 10,2 op de 5de; laagste temperatuur 0,2 op de 24ste. Gemiddelde windsnelheid 23 knopen (11). Met maar liefst 77,5% waren zuid west en west de meest voorgekomen windrichtingen. De gemiddelde bedek kingsgraad kwam op 6 achtsten Het gemiddelde weercijfer kwam op, (5,3). Door de aangevoerde zachte li kwam ook het neerslagtotaal boven normaal uit. Op 20 dagen kon neerslag afgi worden, waarvan op 6 in de vorm sneeuw en op 2 dagen als hagel, totaal werd 83 mm (67). Ter vergelijvZ enkele andere stations: De Bilt 92, l. stad 91, Leeuwarden 80, Deelen Vlissingen 65 en vliegveld Zuid Limb 72 mm. Een achttienjarige Texelaar i donderdagavond om kwart negen een geparkeerd staande i aan het Schilderend. De jongen t onwel geworden en verloor i de macht over het stuur van motor. Hij bleek niet in het bezit te zijn een rijbewijs of oefenvergunning, jongeman was zonder medeweten v zijn ouders een rondje gaan rijdj Toen hij terugkwam van OudescJ vond het ongeval plaats. Hij met de ambulance naar huis gebrad Zijn motor en de auto, die aan een| jarige Rotterdammer toebehoi raakten beiden zwaar beschadigd. Na overleg met de verschillende dorpscommissies is besloten de raads stukken ook in de buitendorpen ter inzage te leggen. U kunt de stukken inzien in de week voor de raadsver gadering in de dorpshuizen op de onderstaande tijden. Een uitzondering vormt De Koog. In dit dorp zult u de stukken kunnen inzien op de Lubertie- school. Voorlopig geldt deze regeling voor een jaar. Na deze tijd zal worden bekeken of in een behoefte wordt voorzien. Afhankelijk van dat resultaat zal de proef in een definitieve regeling kunnen worden omgezet. Den Hoorn: dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Oudeschild: woensdag van 14.00 tot 17.00 uur; donderdag van 19.00 tot 22.00 uur en vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur. LUCHTORUK MM KWIK TEMPERATUUR IN OR CELSIUS dinsdag van 15.00 tot De Cocksdorp: maandag en dinsdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. De Waal: maandag, dinsdag, woens dag, donderdag en vrijdag van 20.00 tot 24,00 uur; tevens woensdagmiddag van 14.00 tot 18.00 uur. De Koog: maandag, dinsdag, woens dag, donderdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. U kunt ook een abonnement nemen op de raadsstukken. Dat kost 768,40 per jaar. U kunt hiervoor contact opnemen met de heer A. van Opstal, telefonisch bereikbaar onder nummer 02220-3041, toestel 137. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instanties bouwvergunning verleend: A. C. de Ridder, Beatrixlaan 120, Den Burg voor het plaatsen van een dak kapel: PEN, Schilderend 70, Den Burg voor het gedeeltelijk veranderen van een kraanbaan aan de IJsdijk 9 te Oude schild; G. Jongejan-Prins, Oorsprong- weg 74, Eierland, voor het vergroten van een woonhuis; N. van Heerwaar den, Kogerweg 149, Den Burg voor het plaatsen van een paardenstal. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling ROB, kamer 205. De Hervormde Vrouwengroep van Eierland houdt in de kapel aan de Muy- weg weer een verkoping van hand werken, gevolgd door een bingo-avond. Dat gebeurt op vrijdag 11 februari. De handwerkenverkoop is om 19.30 uur en een half een later begint het bingospel waarbij veel aantrekkelijke prijzen zijn te winnen. 6 7 |e l9 Il0lu|l2|l3|n"[l5|l6|l7| zj 2 312 412 Sj NEERSLAO II I t-T-n WINOSNELHEIO BEAUFORT JANUARI 1993 Kort na het overlijden van onze moeder, mo ten wij nu ook afscheid nemen van onze zame vader, lieve opa en overgrootvader Gomt Dekker weduwnaar van C. M. P. Dekker op de leeftijd van 74 jaar. vh Langeveki endeRooybv den Burg Texel Oudeschild Dries en Ina Tiny en Henk Hippolytushoef: Corry en Louis kleinkinderen en achterkleinkind Texel, 4 februari 1983 Loodssingel 13, 1792 BG Oudeschild. De begrafenis heeft heden plaatsgehad op Oudeschilder begraafplaats. Heden is van ons heengegaan onze zwager oom Gerrit Dekker weduwnaar van C. M. P. Dekker. Schoonzusters, zwagers, neven en nichten februari 1983. Oudeschild Bedroefd geven wij kennis van het overlij van onze broer, zwager en oom, de heer Rons Wassenaar, in de leeftijd van 62 jaar Wilt u uw eigen stickers laten drukken, dan hoeft u het niet ver te zoeken. Namens de familie, W. Wassenaar J. Wassenaar-Wilrwlix W. van Beierenstraat 34 1791 GV Den Burg, Texel. v h Langeveid en De Rooy bv Den Burg Te*ei

Texelsche Courant | 1983 | | pagina 2